Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) [Prolixus] válasza micafighter (#69598) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én úgy emlékszem a "standard" hosszúságú rugó van a Dolphinokban, vagyis kb olyan hosszú mint egy random Cherry kapcsolóban.

Amúgy szerintem is jó cuccokat gyárt a Zeal, de aránytalanul drágák a többi opcióhoz képest. Nem éri meg, még ezen az enthusiast piacon sem.

#69597 dqdb
Na igen, nem akartam beírni, hogy fogadjunk egy Leopold sem mond neki semmit, nekem sem mondott fél évvel ezelőtt, de attól még nem azt jelenti hogy bóvli. De nincsen ezzel baj, sokan akkor nyugodtak ha egy nagy brand termékét választják. Sok marketingdollár van ebben ezeknek a brandeknek, úgyhogy érthető a jelenség.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69602) 4nick8


4nick8
őstag

Q2 Blue <3

(#69603) Mephike válasza 4nick8 (#69602) üzenetére


Mephike
senior tag

Huhh, jó ára lett.

(#69604) copass válasza Mephike (#69603) üzenetére


copass
veterán

gasket, alu ház, keycap pbt (!) double-shot, knob, gateron pro

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69605) Mephike válasza copass (#69604) üzenetére


Mephike
senior tag

Értem én, csak azért egy kicsit szíven ütött :)
Közben elkezdtem szórni az aprót a malacperselybe, kelleni fog a Q5-hüz ha megérkezik. Már csak egy jó történetet kellene kitalálnom, hogy miért kell itthonra két billentyűzet nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#69606) F34R válasza Mephike (#69605) üzenetére


F34R
nagyúr

Mert fanatikus vagy, azt nem kell magyarazni :DDD Ha az asszony kerdezi meg mond azt neked vettem :C

(#69607) copass válasza F34R (#69606) üzenetére


copass
veterán

én csak rámutatok a ruhás szekrényére...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69608) Horvi válasza copass (#69607) üzenetére


Horvi
őstag

És azok után rábólint egy második billre is :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69609) Domonkos válasza Mephike (#69605) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...hogy miért kell itthonra két billentyűzet nekem
>két
>2

:D :D :C
ohh..

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#69610) 4nick8 válasza Mephike (#69603) üzenetére


4nick8
őstag

Ennyi a gyárban is.

(#69611) [Prolixus] válasza Mephike (#69603) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha ennél is 30 dollár a szállítás amiben benne van Áfa meg ilyenek, akkor Keychrontól közvetlenül rendelve 180+30$ mostani nagyon fickós 350Ft-os dollár árfolyammal számolva kb 74ezer HUF. Szóval ez ennyi sajnos, nincsen elszállva ez a magyar kiskeres ár.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69612) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Elég bugyuta kérdés, de gondolom másban is megfogalmazódott már a probléma:

Rugók, bag lube method. Nyilván egymásba akadnak a rugók, úgy kell őket szétszedni. Közben ujjal leszedem az olaj felét, mire sikerül. EZ gondolom másnak is ilyen?

Nem nagyon látok módszert arra hogy lehetne ezt elkerülni összerázás közben. :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69613) dqdb válasza [Prolixus] (#69612) üzenetére


dqdb
nagyúr

1. két csipesz (én ezt használom)
2. zacskó helyett kis műanyag tégelybe teszed be a rugókat és kenőanyagot, és amikor veszed ki a következőt, akkor odaütöd a sarkát az asztalhoz, és szét fognak ugrani a rugók (ezt videóban láttam és nagyon látványosan működött)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69614) [Prolixus] válasza dqdb (#69613) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmm, hát próbáltam már csipeszekkel szétapplikálni őket egymástól, de sokkal nehezebben ment mint simán ujjal. Szenvedés volt eléggé, összességében így több időnek tűnt mintha simán csak megkenném a rugókat külön-külön. De ez a tégelyes módszer érdekes, majd kipróbálom.

Köszi! :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69615) F34R válasza dqdb (#69613) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt a fajtat meg nem lattam. A tegely mekkora pl kenocsos ?

#69607 copass
Jah hat ilyen Versace, Dior, Louis Vuitton, meg mas designer cuccok mellet lehet apropenz :D

[ Szerkesztve ]

(#69616) dqdb válasza F34R (#69615) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ez a tégely, de nem az a videó, azt nem találtam meg (vagy az a videó, de nem volt türelmem kivárni)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69617) copass válasza Horvi (#69608) üzenetére


copass
veterán

5-ik se fogja zavarni, hidd el nekem! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69618) HardRic válasza [Prolixus] (#69612) üzenetére


HardRic
addikt

Én nem bag-lube-olok. Engem idegesít hogy nem lesz egyenletes. Én a Taeha féle módszert csinálom, hogy a rugó mindkét végét megkenem, a köztes részre nem kell. A pengést megszünteti, hátrányt nem látok belőle, és legalább mind egyformán van megkenve.

(#69619) [Prolixus] válasza HardRic (#69618) üzenetére


[Prolixus]
addikt

? Hogy érted hogy nem lesz egyenletes? A bag lube módszernek (azon túl hogy gyorsabbnak kellene lennie...elvileg) pont az egyik lényege, hogy a hozzá használt folyékonyabb olaj, összerázva a rugókkal, egyenletesen beborítja azokat. Hacsak nem szeded le utána ujjal az olajat utána (mint a probléma amit írtam), mindenképpen egyenletesebb lesz a kenés mintha ecsettel kenegetnéd.

Hangban amúgy én sem vettem eddig észre különbséget a végek kenése vs zacskós olajozgatás között, ezt aláírom.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69620) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van egy Corsair K95 RGBm (nem platinum, 18 funkciogombos), cherry red switchekkel. ot eves, eleg aktiv hasznalat mellett.

egy ideje nekiallt neha elfelejteni a billeket, aztan mostanaban nem veszi be a billentyuket, vagy duplan. bios switch segitett, de nem sokat. utobbi par honapja kezdte, de utobbi heten kb hasznalhatatlanna valt. jellemzoen ket csoportban levo billentyunel jon elo a problema, szoval lehet PCB.

szerintetek lehet vele valamit csinalni?

--

addig is vettem egy Corsair K95 Platinumot (6 gombos), cherry mx speed switchekkel. vegigneztem helyi elektronikai boltban (elgiganten, kb mediamarkt szint) ami meg volt, de kb siralmas. tactile Logitech G815 fura, Razer BlackWidow V3 kb szornyu, aztan miutan vegigtapogattam mindent ami ki volt allitva kb maradt a K70 mk2 (red) es a K95 speed. viszont konstataltam, hogy 120 euro korul kapni egeszen szornyen rossz modelleket is. ennyiert ahogy nezem normal esetben van (vilagitas nelkuli) MX brown ducky is. neztem a topikot utobbi idoben a kulonbozo kapcsolokkal, ahogy latom az utobbi 5 evben kb annyi tortent, hogy egy csomo uj switch van, kar, hogy hype gyartoknal ezek szinte kb rosszabbnal rosszabb megoldasok, neha 160+ euroert.

speedet kicsit szokni kell, hogy rovidebb az utja, de egyebkent erzesre ugyanaz. irodaban meg marad a tiz eves steelseries 6g v2 cherry red.

a kulonbozo 60-65 /TKL megoldasokat meg orulok, hogy kapni, viszont nekem kell numpad.

----

k95 platinum egyebkent kb k95 rgb, csak tobb es jobban testreszabhato RGB, kevesebb funkciogomb, jobb kartamasz, nincs fizikai bios switch es van egy usb portja. valszeg meg egyszer az eredeti k95 rgbt vettem volna ha lehetne meg kapni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69621) elodman


elodman
aktív tag

Nnna. Mi a tök. Billik laptop áron.

Úri muri v vevőlehúzás, netán addictok, prok és fanboyok jácccótere.

Még ha 5-10x (? [https://prohardver.hu/teszt/mi_alapjan_valasszunk_billentyuzetet/mechanikus_kapcsolok.html] ) is tovább húzzák a drágaságok ?
Bár e téren más fórumok ellentmondók időnként. A kép ködös.

Na de mégis, Akkora kurta nagy élményt nyújt püfölni ezeket?
Mondjuk elismerem a Sinclairek és C116-om billijét nem nehéz felülmúlni, no de ennyiért ???!!! 90-es évekbeli 2e Ft-os billivel sem volt sose gondom.

Regéljetek, feleim.

(#69622) Horvi válasza copass (#69617) üzenetére


Horvi
őstag

Na ezt majd bevetem én is amint megjönnek a cuccok :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69623) copass válasza elodman (#69621) üzenetére


copass
veterán

technológia, anyaghasználat, építési minőség.
az olcsó 20k mechanikus billentyűzet is bőven jó arra, hogy lásd mi a különbség egy 2K gumidómos között. de az igazán látványos 100K+ felett kezdődik.
ha nem érzed a különbséget, akkor neked mindegy mit használsz! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69624) dqdb válasza proci985 (#69620) üzenetére


dqdb
nagyúr

szerintetek lehet vele valamit csinalni?
Újraforrasztani a kapcsolókat vagy legalább megfolyatni az ónt. Ezek tipikusan olyan tünetek, amit a megrepedő ólommentes forrasztás okoz.

Ha kihagyás nem lenne, csak duplázás, akkor ezzel el lehetne odázni egy ideig a forrasztópákát.

az utobbi 5 evben kb annyi tortent, hogy egy csomo uj switch van, kar, hogy hype gyartoknal ezek szinte kb rosszabbnal rosszabb megoldasok, neha 160+ euroert
Az utóbbi 5 évben jobbnál jobb kapcsolók is piacra kerültek, csak éppen a tömeggyártók a minél olcsóbb megoldások felé mentek el, és ezzel együtt folyamatosan emelkedik a billentyűzetek ára dollárban is.

viszont konstataltam, hogy 120 euro korul kapni egeszen szornyen rossz modelleket is
Nyugi, 200+ euróért is akad, hiszen a gamer billentyűzeteknél nem az a cél, hogy jó billentyűzeted legyen, hanem az, hogy minél szebben világítson. Én például még jó Corsairt nem láttam ;]

Nem RGB vonalon Leopold, RGB vonalon MX kapcsolókkal Ducky One sorozat, mágneses kapcsolókkal Wooting HE.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69625) HardRic válasza [Prolixus] (#69619) üzenetére


HardRic
addikt

Hát ja, ha folyékonyabb olajat használsz, mondjuk 105g0-t, akkor lehet bőven jó a bag lube is. Én 205g00-val próbáltam ami valamivel olajosabb állagú a 205g0-nál, de nem tetszett az eredmény. Nekem legjobban a sűrűbb lube a rugók két végére módszer vált be. Úgy biztosan mindegyik egyforma lesz, és nem pocsékolok el egy rakás lube-ot ami a zacsiban marad.

(#69626) copass válasza Horvi (#69622) üzenetére


copass
veterán

Hadházi Laci mondta: "Minden férfinak kell egy hobbi, mert anélkül csak vegetál! :D
Minél több időt lehessen elbszni rá és sokba kerüljön!"
A nők olyan dolgokat vesznek amiket a soha nem vesznek fel kétszer! :D
Emelje fel a kezét az aki az összes tulajdonában lévő billentyűzetét aktívan használja...
nekem csak 3 van akitívan használva, egy melóra nappal, egy estére, egy meg beülősre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69627) dqdb válasza HardRic (#69625) üzenetére


dqdb
nagyúr

A zacskó újra felhasználható többször is és kevesebb/nulla kenőanyagot kell beleönteni a következő alkalmakkor :)

Próbáltam mindkét módszert (205g0 ecsettel és 105 zacskóban), nekem az utóbbi vált be mind időben, mind hatásban (kapcsolónál megy a konzisztens kenés, de rugónál nem ment, ami 7-8 silent kapcsoló kiforrasztásával és a rugó újrakenésével járt pár hét múlva).

Én 205g00-val próbáltam ami valamivel olajosabb állagú a 205g0-nál, de nem tetszett az eredmény.
Nem csodálom, a bag lubinghoz tényleg olaj kell.

copass: nekem csak 3 van akitívan használva, egy melóra nappal, egy estére, egy meg beülősre.
Kettő van aktív használatban és másik kettő relatíve gyakran előkerül. Ellenben van olyan, amit a megépítése óta elő sem vettem, mert akkor szembesültem vele, hogy a QMK forrásokat nem adták ki hozzá, a VIA pedig nem elég nekem. Az adott esetben hónapok óta megépítésre váró darabokról pedig ne beszéljünk inkább.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69628) Jorus válasza copass (#69626) üzenetére


Jorus
nagyúr

Épp a minap kellett elővennem a régi Razer Blackwidow 2013 Ultimate billentyűzetemet, mert asszonynak megoldás kellett egy makrozásra, és azzal volt a legegyszerűbb megoldani, hogy csak a dedikált makro billeket kelljen nyomkodnia az adott dolog megoldásához. Meg is kapta tőlem, hogy na, látod, például ezért jó, hogy van itthon 5-6 különböző klaviatúra. :D

Aktívan én már csak a Redoxot használom, de van itthon Blackwidow, Claymore I és II, Varmilo Yakumo is.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69629) [Prolixus] válasza elodman (#69621) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Érdekes stílusban tolod :D

Én csak erre reagálnék:
"90-es évekbeli 2e Ft-os billivel sem volt sose gondom."

Mindenen el lehet gépelni, csak van amin élmény van amin meg szenvedés. Persze különbözőek az egyéni "érzékenységek" ilyen dolgokra. Első munkahelyen amikor kezdtem, az első bill amit biztosított a cég valami membrános Dell volt, egész tűrhető, nem volt jó de úgy komolyabb bajom sem volt vele. Aztán lecserélték valami slim kiadású, szintén membrános (de nem ollós) újabb Dell-re, hát az már valami rettenetes volt, kérdeztem is kollégákat hogy ezen az emeletes sz@ron hogy tudnak gépelni? Na itt volt az a pont amikor nem visszakértem a korábbi membránosat, hanem vettem munkahelyre is egy mechát.

Viszont ha vissza akarunk menni az időben, pont a 90-es években jött el az olcsó, és a korábbi minőséghez képest nem túl jó membrános billentyűzetek kora. Előtte (70-es, 80-as évek, 90-es évek legeleje) mechanikus billentyűzetek voltak, különböző ( sokszor pont nem nem cherry féle) kapcsolótechnológiákkal (buckling springs, beam springs, alps féle megoldás stb). Ezek jellemzően drágábbak voltak, nagyságrendekkel drágábbak mint a később érkező membránosok (utóbbiak ezért szorították ki őket, semmi másért), akkori árat inflációval korrigálva simán kijönnek olyan összegek hogy leteszed a hajad tőle.

Igaz, akkoriban sok billentyűzetet csak a számítógéppel együtt lehetett megvenni, illetve egy PC is sokkal-sokkal drágább volt mint ma, még arányaiban is, szóval nem lehet azt mondani azért, hogy minden háztartásban volt egy-egy ilyen drága billentyűzet (nyilván minél többet mész vissza az időben, mai árra átszámolva annál nagyobb költségek jönnek ki, mind a PC-re mint a billentyűzetre). Az idők során, még ebben az időszakban is volt egy minőségromlás (ez jól tetten érhető az IBM Model F -> Model M és a különböző variánsait végigkövetve), de a lényegen mindez nem változtat olyan szempontból, hogy a billentyűzetek a 90-es években kurvultak el igazán és kvázi hirtelen, és csak az utóbbi bő 10 évben virágzott fel ismét a mechanikus piac. Amúgy szidják sokan a gémer billentyűzeteket, mert tényleg sokszor parasztvakító fícsörök meg csillámpóni a lényeg, nem a minőség, de abban hogy a mechanikusok ismét erősen betörtek a köztudatba, ennek a gémer piacnak nagy jelentősége van szerintem. Sok fiatalabb emberke, akinek anno nem is volt lehetősége mechanikust használni mert eleve membránossal kezdte (pl én), eleve a gémer billentyűzetek által kezdett megismerkedni a témával. Aztán tényleg az emberek 95%-a megvesz valami random cherry kapcsolós billentyűzetet aztán használja, öröm bódottá, meg van az az 5% akit elkezdi érdekelni a téma, vagy zavarja egy csörgő stabilizátor vagy ilyesmi, és elkezdi belecsúszni az igencsak mély nyúlüregbe. Manapság kismilliárd kapcsoló van, és tényleg jobbnál jobbnak és bár lényegében a piac 99%-a cherry designra épül, de ettől még érzetre jelentős különbségek lehetnek a kapcsolók között.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69630) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#69581) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bakker most bekapcsoltam, és úgy néz ki, hogy megjavult. Csak a G betűt kell megkeresnem.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69631) HardRic válasza dqdb (#69627) üzenetére


HardRic
addikt

Kipróbálom majd akkor 105-tel, úgyis folyamatosan rendelgetem a switcheket, mindig akcióz valamit a KPrepublic :DDD Amúgy is hotswapos a BM40-em, meg most rendeltem egy XD75-öt mellé, úgyhogy lesz hova bevásárolni.

(#69632) proci985 válasza dqdb (#69624) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi a tippeket! gyanus volt, hogy valszeg a PCB kezd szetesni sajnos

Corsair kritikat vagom. mielott megvettem a K95 RGBt anno vegigprobaltam ami volt a piacon (2016os Ducky Shine csucsmodell, MX green Ducky Mini II, Das Keyboard). funkciobilleket en hasznalom sajnos.

PBT vs ABS szinten ahogy nezem a Wooting nordic is ABS. ha jol emlekszem a corsair ellen kb ez a legnagyobb kritika ezen a szinten. a K55 meg lehet kinezeteben hasonlit a K95re, de eloben a ketto kb eg es fold.

[Prolixus]: Modell M egyebkent barmennyire is jo volt, irdatlan hangos volt es baromi nehez (kapcsoloknak is el kellett ferniuk). szoval volt a membrannak elonye is az aron kivul.

gamer billeknel pedig tenyleg hatalmas elony volt, hogy kapni is lehetett oket. barati korben konkretan TKL + MX greenre 3 evig vadaszott az illeto, es a vegen kb en is mentem at megnezni, hogy milyen, mert annyira ritka volt.

errol szolt most a kifakadasom is, 5 eve siman bementem, es volt legalabb harom gyartotol olyan bill, amit lazan es gondolkodas nelkul megvettem volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69633) Miklos022


Miklos022
újonc

Sziasztok! Szeretnék venni egy mechanikus tactile, tkl billentyűzetet. Nem igazán találok normálisat, nem vagyok szakértő, ezért kérném a segítségeteket.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20-40e Ft (lehet több valamivel ha megéri)
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Razer Ornata Mecha Membrán / Kezd útban lenni a numpad, szeretnék egy mechanikusat mert azt olvastam milyen jó
4.Mire használnád a billentyűzetet?
írásra, kódolásra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikus, Tactile - Ne legyen túl hangos, ne zavarjon másokat körülöttem, ne zavarjon bele a skypeba, de legyen visszajelzés és gyorsan tudjak gépelni anélkül, hogy azon aggódnék, hogy félrenyomtam valamit
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Razer Huntsman vagy bármelyik razernek tetszik a kialakítása, viszont a sima BlackWidow Lite túl snassz az árához képest, akkor már inkább tudjak bekapcsolni hangulatvilágítást rajta (reddragont találtam a neten de annak a kinézete nem tetszik sajnos)
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ANSI mindenképp
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
TKL
9.Extra igények Fekete alap,
RGB szín választhatóság, ha wireless akkor lehessen wired is, de alapvetően nem muszáj a wireless, asztali gépen használnám

Köszönöm!

(#69634) [Prolixus] válasza proci985 (#69632) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Modell M egyebkent barmennyire is jo volt, irdatlan hangos volt es baromi nehez (kapcsoloknak is el kellett ferniuk). szoval volt a membrannak elonye is az aron kivul.

Jah persze, nem is azért írtam mert vissza szeretnék menni abba az időszakba billentyűzetek terén. Csak arra akartam reflektálni lényegében, hogy ez a "jelenség", hogy egy minőségi, anyaggal (fémmel) bőven ellátott, jól összerakott mechanikus billentyűzet drága, ez nem új keletű. Csak az olcsó membrános korszak hozzászoktatott minket, hogy forintokért lehet billentyűzetet venni.

Jelenleg meg az ismert, bár nem feltétlenül (vagy legalábbis sokszor nem) minőséget produkáló brandek (Asus, Corsair, CM stb) által lefedett piac meg átalakulóban van, szerintem a legnagyobb bajuk most ezeknek a gyártóknak, hogy nem nagyon tudnak olyan újat húzni, amivel újabb termékek vásárlásra lehetne ösztönözni az embereket, mert egy bill nem olyan mint egy telefon vagy PC hogy 2-3 év alatt elavul hardveresen, vagy megszűnik hozzá a software. Kezdetben a nagy dobás a mechaság volt, N-key rollover meg ilyenek, később a háttérvilágítás, aztán az RGB, aztán mostanra lassan kifogynak a marketingelhető fícsörökből is, nemhogy azokból ami tényleg jó valamire.

Talán a hot-swap vonatra fognak most még ráugrani, de ez is olyan hogy akinek eddig is jó volt egy cherry red vagy ilyesmi basic switch annak ez értéktelen fícsör, aki pedig korábban switch váltás miatt vett új billentyűzetet az majd ezután nem fog mert csak kicseréli a kapcsolókat és kész, nem kell tokkal-vonóval cserélni a jól bevált billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69635) proci985 válasza [Prolixus] (#69634) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

olcso membranost mai napig lehet forintokert venni :)

hot-swap nem hinnem, hogy nagy dolog lesz. szep meg jo annak, akinek a bill hobbi, de aki hasznalni akarja, annak ez csak egy ujabb hibaforras. steelseriesnel elvileg van allithato switches is (apex pro), bar megintcsak probaltam ket napja, es szerintem nem az igazi.

cherry red lehet basic, de konkretan most amikor neztem egyetlen olyan billentyuzet volt kint. egyebkent meg a red eleve amiatt terjedt el, mert gepelesi elmenyre kb az allt kozel a regi "bejaratott" Model M erzeshez, es oke jatszani es gepelni is. boven nincs az, mint ot eve, amikor konkretan bementunk a boltba, es volt MX blue es MX green is.

egyebkent az oled kijelzo is bejott, ha tenyleg csillamponizas a cel :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69636) dqdb válasza proci985 (#69635) üzenetére


dqdb
nagyúr

egyebkent meg a red eleve amiatt terjedt el, mert gepelesi elmenyre kb az allt kozel a regi "bejaratott" Model M erzeshez
öööööööööööööööööööööööööööööö

[Model M] [Cherry MX Red]

hot-swap nem hinnem, hogy nagy dolog lesz. szep meg jo annak, akinek a bill hobbi + boven nincs az, mint ot eve, amikor konkretan bementunk a boltba, es volt MX blue es MX green is
Azaz ha nem árulják a billentyűzetet olyan kapcsolóval, amilyet szeretnél, akkor beleteheted forrasztás és/bgy nagyobb barkácsolás nélkül.

egyebkent az oled kijelzo is bejott, ha tenyleg csillamponizas a cel :DDD.
A gépelési élménynek a kapcsoló csak egy része, az összes atommerev gamer billentyűzet szerintem gépelésre rettenetesen kényelmetlen lineáris kapcsolókkal, de ez nehezebben marketingelhető, mint a de szépen világít vagy nézd, OLED kijelző.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69637) proci985 válasza dqdb (#69636) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

evekig hasznaltam model Met. az a grafikon szep, de boven nem mutatja a teljes kepet. Mnel a lenyeg pont az volt, hogy (foleg par ev utan) konnyen jart, es nem kellett bottom outolni, mint a rubber domeot.

beleteheted forrasztas nelkul, de igazabol ha ugyis csereled a kapcsolokat meg esetleg emiatt a keycapeket is, akkor egyszerubb kapasbol venni olyat, amilyet akarsz. customokhoz persze ez jo, de ahogy nezem egy KBD67 kapasbol 140 eur, amire rajonnek a switchek es a keycapek, bar vegulis ugy meg vegeredmenyben van egy olyan billed, amilyet tenyleg akarsz. meg meg 45 euroert a numpad ha veletlenul irodai munkara is kell.

az összes atommerev gamer billentyűzet szerintem gépelésre rettenetesen kényelmetlen lineáris kapcsolókkal
ja, nekem ez volt most hetvegen a meglepetes, hogy azert 5 eve a gamer billek jellemzoen jok voltak gepelni. pontosabban neha konkretan gepelesre tokeletes (MX blue) billeket adtak el gamerkent is, amik jatszani annyira nem voltak jok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69638) F34R válasza dqdb (#69616) üzenetére


F34R
nagyúr

Az igen. Synth olajat hasznalni rugora lehetseges?

(#69639) elodman válasza [Prolixus] (#69629) üzenetére


elodman
aktív tag

Yo Mensch és Főmaestrok, kik vagytok itt bőviben!

Az szép, mívös példabeszédöd möghallgattatott, s valá nagy örvendésnek okozója.
(Különös tekintettel eme kellemetes kifejezésmóra:
"amúgy szidják sokan a gémer billentyűzeteket, mert tényleg sokszor parasztvakító fícsörök meg csillámpóni...",
"megvesz valami random cherry kapcsolós billentyűzetet aztán használja, öröm bódottá, meg van az az 5% akit elkezdi érdekelni a téma, vagy zavarja egy csörgő stabilizátor vagy ilyesmi, és elkezdi belecsúszni az igencsak mély nyúlüregbe. ")

Eme nagy bölcsességeken fölbuzdulá, s előkeresé 30 évvel ezelőtti
billimet (Vintage Billi ) , de még szerencsésen elérvén az papírzacskót, (18+) beléűrítém ama ebéd maradványait. Mondtok vmit. Ezektől tényleg fölfordul a nem ízlésficamos 2lábonjáró talpa, haja, hasa, f...

MÁNPedig eme állapot nem áldott. Sőt, shit, mereng a boldogtalan.

Ezért hát látván Valeriana (Varmilo ?), Toalett Duck, s egyéb nyál- és egyébcsorgató csecsebecséket, elgondolkozám, vajh

- 20-30(40???) E - ért lehet mechanikus de CSendestárshoz jutni
- USA ANSI ( esetleg UK ISO) kiosztással- programozáshoz (egész nap kopácsolás kerülendő)
- teljes méretben azaz NumeriKUSSal, F1-12, kurzorral
- Új, lehetőleg sok bill érzékelős (anti-ghosting, ...)
- Mert mostani kütyüknél pipecebb nem árthat, ezek:
1- CHERRY KC-1000 - bár elég jó,
2- Havit Gamenote KB857L - kissé fülsértő

- Kellemetes gépelésiérzet és hanghatás, hosszú év(tizedeken) át strapálhatóság igényével - mit majd üzleti helyszíni szemle is követ.

Megathanx meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#69640) dqdb válasza F34R (#69638) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó kérdés. A videóban szereplő cuccot itt linkeltem, ez a konkrét olajtípus működik, jó kérdés, hogy mással mi a helyzet, azokban adott esetben milyen adalékanyag van. Én maradtam a 105-nél, van belőle ~1500 rugóra elég itthon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69641) dqdb válasza proci985 (#69637) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mnel a lenyeg pont az volt, hogy (foleg par ev utan) konnyen jart, es nem kellett bottom outolni, mint a rubber domeot.
Az a könnyen még mindig sokkal nehezebben lenyomható kapcsolókat jelent, mint a piros vagy a barna, az alapszínekből csak a fekete nehezebb nála, ha bottom outig ütöd (az érzékeléshez az is könnyebb). Ha azt mondod, hogy Cherry MX Clear, akkor nem szóltam volna ;)

egyszerubb kapasbol venni olyat, amilyet akarsz
Olyat egyszerűbb venni, amilyet kapsz :) A topikban a kérések fele halk mechanikus billentyűzetről szól, halkított lineárisban közel nulla a választék, halkított taktilisben konkrétan nulla, miközben a Cherry kivételével mindegyik nagy kapcsológyártónak van ilyen típusa, némelyiknek többféle is.

Ugyanígy ha clicky kell, akkor van kék Cherry, Outemu, Kailh és Gateron, míg pár esettől eltekintve sehol sincsen clicky Kailh Box (White/Jade/Navy), ami az előbbiekkel nagyon nem egy kategóriában van.

Ha pedig lineáris, akkor a piros sokaknak túl könnyű, a mára szinte kihalt fekete túl nehéz, a köztes sárgával pedig alig árulnak billentyűzetet (a Cherry kivételével a több gyártó alapszínű kínálatában van ilyen kapcsoló).

egy KBD67 kapasbol 140 eur, amire rajonnek a switchek es a keycapek
A KBD67 nem egy túl jó ajánlat manapság. Billentyűzetként régen sem volt az, de akkor még legalább árelőnye volt, mára már az sem. Keychron Q sorozat vagy QK65, esetleg Zoom65, ha az a méret a cél és a CNC-zett fémház jól működő plate mounttal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69642) [Prolixus] válasza proci985 (#69635) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"olcso membranost mai napig lehet forintokert venni :)"

Persze, de volt egy időszak amikor gyakorlatilag csak az olcsó membránosat lehetett kapni, mást semmit. Meg manapság is random mediamarktban többnyire csak azt árulnak. Sokaknak meg innen van ez a percepció szerintem, hogy billentyűzet párezer forint és ennyi, aztán jön a sokk, hogy úristen ajánlott billentyűzet de 80k? Hát nooormális? :) Mintha ez valami újkeletű úri huncutság lenne. Nem az, a membránosok előtt sem volt olcsó egy jó billentyűzet. Most sem az. Csak ezt akartam mondani. Az már más kérdés nyilván, hogy arányosan jobb-e a drágább...én azt gondolom a 100 ezres nem 10-szer jobb mint a 10 ezres, de sajnos ha minőséget akar az ember akkor ki kell nyitni a pénztárcát, mert az anyagköltség, plusz a kis példányszám miatti nem létező méretgazdaságosság egyből felhajtja a költségeket. És a probléma, hogy sokan pont abban a 20-30 ezres sávban keresnek még mindig (mert ezzel mégiscsak bőven túllépi keret terén az olcsó membrános szintet, de azért még le lehet nyelni), ahol kb ugyanazt a minőséget hozza az összes gyártó, és 12-egy-tucat billentyűzetek vannak, szóval kb annyit tud itt mondani az ember hogy amelyik szimpibb azt kell venni, vagy egyszerűen az igényeinek megfelelő termék nem létezik.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69643) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A G betű is meglett :C

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69644) dqdb válasza [Prolixus] (#69642) üzenetére


dqdb
nagyúr

a 20-30 ezres sávban ... kb ugyanazt a minőséget hozza az összes gyártó, és 12-egy-tucat billentyűzetek vannak
Az a baj, hogy 2 éve ezt még a 10-20 ezres ársávra lehetett ezt kijelenteni, és a 20-30 ezres kategóriában már akadtak jó és ajánlható darabok, ma meg :(

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69645) proci985 válasza [Prolixus] (#69642) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erre mediamarktban is lehet kapni cuccokat kb 200-250 euroig, igaz foleg csak a mainstream (corsair, steelseries, cm, logitech, meg par kisebb marka) vonalon.

das keyboard es ducky kegyebkent meg mindig ilyen 140-220 euro korul mozog, mint par eve. igaz ezeket tovabbra is par helyen aruljak csak, de legalabb van valasztek kapcsoloban.

viszont ahogy neztem a <100eur mechanikus all-round modellek tenyleg kikoptak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69646) [Prolixus] válasza dqdb (#69644) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mi volt két éve 30 ezer alatt, ami nyugodtan ajánlhatóan jó volt és ma már nem kapható, esetleg ma már jóval többe kerül?

Pl a topicajánló is megragadt 2019-ben, az ottani választék vagy azok közvetlen utódai még mindig kaphatóak hasonló áron nem? És oké, pl CK550-ben volt minőségromlás a V2-vel, de azért nem gondolnám hogy annyira drasztikus (bár csak feltételezés, nem saját tapasztalat)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69647) dqdb válasza [Prolixus] (#69646) üzenetére


dqdb
nagyúr

Éppen a CK350 V1, CK550 V1, és ne csak azt nézd, hogy az utóbbinál Gateron → TTC csere volt, hanem azt is, hogy 20-21e is volt az ára, míg az előbbi 17-18e környékéig is lement. 80-90 akkori árú euróért a Fnatic Rush is jó vétel volt Cherry kapcsolóval, közte silent reddel.

proci985: Duckyból a One 3 sorozat lényegesen drágább lett, sokkal többet drágult euróban is, mint amennyibe a hotswap socketek kerülnek (ezen az árszinten legfeljebb 10 dollár, mert annyi socket kisker ára 20 dollár alatt van) és a beletett szivacs.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69648) Gomez86


Gomez86
őstag

Sziasztok, Szeretnék segítséget kérni - szerencsére billentyűzet vásárlással:

(megnéztem az ajánlott listát de egy feltétel ott nem tárgyalt, így nem egyértelmű hogy rajta van-e a megoldás)

1.Mekkora összeget szánsz rá? 50k
2.Használt szóba jöhet? csak ha csacsi-ragyi "kipróbált"
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Egy G13 logi + Microsoft Ergonomic + Microsoft Arc * A végére írom a litániát

4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék + e-mail gépelés 75/25%
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mecha
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nem igazán vagyok biztos benne, ezért vagyok itt, de talán a a blackwidow v3 pro kipipálja a minimum elvárásokat [link]
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ANSI
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Kellene numpad, de ha csak ez fog visszatartani a tökéletestől akkor nem élet-halál
9.Extra igények:
Fontos hogy két számítógéphez tudjam csatlakoztatni, és lehetőleg billentyűkombinációval tudjak válatni bemenetek között. Az egyik gépem egy PC a másik pedig egy MacBook pro ami bele van dugva egy USB port replikátorba. Ugyancsak fontos hogy legyen háttérvilágítása, RGB nem lenne rossz hogy mindennek ugyan olyan színe legyen az asztalon, de ez megint csak hab a tortán.


* Jelenleg két dologra használom az asztalt, munkára, és játékra. Játékra egy PC-t tartok, dolgozni pedig egy macbookon szoktam, ez be van dugva egy port sokasítóba így van USB A port. Egy monitor van, így a billentyűzet és az egérpad ugyan ott vannak mindkettő használati módnál. (külön egereket használok a két feladatra, csak az egérpad azonos)
Jelenleg a G13-at használom játéknál 90%-ban de szegénykém már több mint 10 éves és hát van gomb ami nem megy meg vannak jósló fájásai. Anno az ergonomia miatt választottam. Mellett ott van a nagy MS keyboard ami jó szolgálatot tesz de már kiszakadt a csuklótámasz rajta, és hiányossága hogy nem világít így este játéknál néhány extra igény megtalálása problémás.
A kis MS billentyűzetet használom a macbookhoz de igazából az a gond hogy nem igazán tudom hova rakni, mert értelem szerűen a másik billentyűzet helyén lenne jó helyen, de nem annyira jó minden délután átrendezni az asztalt aztán vissza.
A márka nem érdekel, az sem gond ha külföldről kell rendelni. Nem baj ha nekem kell összelegózni sem.

TLDR: szeretnék egy billentyűzetet a két géphez, mechanikusat, világítót hogy lássam este. Lehetőleg speed sliverrel, vagy mx red-el, lévén hogy a játék fontosabb itt nekem. Minél több extra dolgot tud (kijelző, görgő) annál kevésbé fogom érezni a kis logi hiányát.


Nagyon köszönöm! :R

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#69649) [Prolixus] válasza dqdb (#69647) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Aham. Hát azért az utóbbi 2 évben pont volt pár világpiaci trend, ami érthető módon erősen feldobta minden consumer számítástechnikai eszköz árát. Lezárások, készlethiány/gyártáskiesések, home office, infláció. Szóval nem békeidős 2 évről beszélünk semmiképpen sem.

Másrészt az is benne lehet, hogy összességében a mecha piac bővül (bár adataim nincsenek erre, csak egy megérzés), és ugyan sokan nem akarnak még most sem 80 ezreket kiadni egy billentyűzetre, de ahogy a topicban is látjuk, 30-40 ezreket már igen. Szóval rájöttek a gyártók hogy amit korábban 20 rugóért adtak, most 30-ért is elegen megveszik. Ami korábban 30 volt azt meg 45-ért is el lehet adni. A piacon mindig a kereslet/kínálat szabályozza, szóval ennek a drágulásnak nyilván oka van.

Ettől persze még nem kevésbé szopás.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69650) micafighter válasza Gomez86 (#69648) üzenetére


micafighter
nagyúr

A két gép közötti váltásra esetleg megoldás lehet egy usb-s KVM switch. Nekem igy van megoldva, hogy egy billentyüzetet, egeret és fejhallgatót használok két gépen. Az USB elosztón van egy gomb, azzal lehet váltani a két gép között. Nekem ilyen van az asztalra ragasztva alulról hogy a kábelek ne látszódjanak, hibátlanul működik évek óta: https://www.alza.hu/ugreen-usb-20-2-in-4-out-sharing-switch-selector-d6126444.htm

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.