Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) Alan[HUN] válasza micafighter (#69445) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Az Alps az nem rugó márka, hanem kapcsoló típus, MX helyett, de nem véletlen halt ki kb., a. clicky alps-ok elvileg zseniálisak, de rengeteg alkatrészből állnak, plusz beszerezni is elég nehéz őket. (Ha tudta d elnézést, csak elég furának tűnt kiemelni, mert majdnem kizártnak tartom, hogy 3-nál több embernek próbálta egyáltalán a topikból őket.

[ Szerkesztve ]

(#69452) plehoczky válasza 4nick8 (#69449) üzenetére


plehoczky
tag

A 65%, 75% és TKL kipróbálása után rájöttem, hogy a dedikált multimedia gombok is kellenek nekem, pont ezért néztem ki a vishnut. De azért köszi.

(#69453) [Prolixus] válasza Zοltta (#69444) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Outemu Brown picit valóban hangosabb mint a Gateron Brown, de szvsz a taktilitás érzése jobb mint a Gateronnál. Amúgy ugyanaz a kapcsoló is hangozhat máshogy két különböző billentyűzetben és mivel a 2 említett billentyűzet sem tökéletesen ugyanaz, nem teljesen "fair" a direkt összehasonlítás. Olyan drasztikus különbség szerintem nincs, mindkettő alap cherry klón.

TTC kapcsolókkal nem sok tapasztalat van itt ha jól tudom, többször felmerült már a téma de nem jelentkeztek még élménybeszámolókkal. :) Külföldi fórumokon a TTC-t gyengébbnek, reszelősebbnek tartják mint a Gateron barnáját. Legrosszabb esetben visszaküldöd 14 napon belül? Már ha nagyon nem tetszik a Gateronokhoz képest.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69454) Throme válasza Zοltta (#69444) üzenetére


Throme
veterán

Csak a K8 ad neked erőt és mindent lebíró akaratot :DD

TTC kicsit hangosabb és talán jobban peng, mint a Gateron.
Ha visszakeresel erről értekezt(em)ünk már itt a fórumon.

Szerintem vess egy pillantást a keychron K2 vagy K8 billentyűzeteire (vagy K4 ha full-os kell).
Van belőlük piros/barna/kék kapcsolós, amelyik szimpatikus.
Ha ezt hamarabb meglépem nincs köztes pénzköltés CK530 V2-re (CK550 V1-ről).

Most K8-at használok megelégedéssel (igaz tartósságról nem tudok nyilatkozni, mert nem rég jött meg) és feldobtam rá a CK550 magyar kiosztását (keychron esetében csak a K2-höz lehet venni magyar kiosztású kupakokat).
Neked is van donorod, ha nem akarod megjavítani, a kupakok használhatók belőle.

#69453[Prolixus]
Az összes CK530 V2-t érintő hsz az TTC "élménybeszámoló" ;)
Külön HS-es megoldásokba tehető TTC kapcsolókról mondjuk tényleg nem esett itt szó, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#69455) dqdb válasza Alan[HUN] (#69451) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem véletlen halt ki kb
A 90-es évek közepén a membrános billentyűzetek kiszorítottak minden addig elterjedt mechanikus megoldást, nem azért mert jobbak voltak, hanem azért, mert olcsóbbak. Az Alps a 2000-es évek közepén hagyta abba a billentyűzetbe való kapcsolók gyártását, sajnos kidobáltak minden ezzel kapcsolatos dolgot, pedig most hatalmasat kaszálhatnának. A Cherry MX sorozat is csak az ipari felhasználás miatt élt túl, az Alpsszal ellentétben az jobban bírja a gyűrődést poros helyen.

plusz beszerezni is elég nehéz őket
15+ éve nincsenek gyártásban, így maradtak az elfelejtett NOS opciók (egyre fogynak) és a billentyűzetekből gyűjtögetés, ez utóbbi nem kevés hozzáértést és időráfordítást igényel, mert tipikusan rossz állapotú, koszos kapcsolókat kell megtisztítani. Léteznek klónok (Matias, APC), de azok a beszámolók szerint nem hozzák az eredeti szintjét.

a. clicky alps-ok elvileg zseniálisak
Az Alps igazából a taktilis vonalon verhetetlen. A clickyt itt én azért szoktam emlegetni, mert tartósabb viszonyom clickyvel van (NOS SKCM White), aminek mind a taktilitása, mind a hangja feltörli a Box kapcsolókkal a padlót, amiket ugyancsak nagyon jó clicky kapcsolóknak tartok. Taktilis vonalon az SKCM Brown számít Holy Grailnek, olyan taktilitást egyszerűen semmi más nem nyújt a piacon a tökéletesen lekerekített huplival, egyedül a Neon Green közelíti meg. Nem véletlen, hogy 5 dollár nagyon jó árnak számít a barnákért, és nagyon nehéz összeszedni belőle egy billentyűzetre valót. Én taktilis Alpsból csak a középkategóriát próbáltam, az SKCM Creamről nem nyilatkoznék, mert mindkét AEKII-ben rettenetesen rossz állapotban vannak, az SKCM Orange nagyon bejött, csak nem volt még szívem szétbarmolni az M0118-at a kapcsolókért, és van egy adag SKCM Salmon, ezeket külön vettem, kézben nem volt wow-érzés.

majdnem kizártnak tartom, hogy 3-nál több embernek próbálta egyáltalán a topikból őket
Én ebben nem lennék olyan biztos, hármat könnyedén fel tudok sorolni, és sok embernek lehet úgy tapasztalata a 90-es évek végéről Alpsszal, hogy nem tudta, mit használ.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69456) gergopapp


gergopapp
újonc

Sziasztok!
Létezik olyan mechanikus billentyűzet, amin van külön hosszú Í betű?

(#69457) Tsebacsi válasza gergopapp (#69456) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legendák szólnak róla... Élőben kevesen látták! :D

Természetesen létezik, és itthon is sokféle kapható! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69458) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

2017 vége felé vettem egy Logitech G810 billentyűzetet.
Sajnos kb 2 éve szenevdek is vele mert elkezdtek kitörni a gombok lábai így elkezdtek kihullani a gombok (Nemtom miért úgy tervezték hogy a gomb 4 oldalán kb 1mm vastag műanyag megy bele a kapcsolókba de ez részlet kérdés, de a neten olvasa sokan szenvednek ezzel.)
Tegnapi naptól kezdve már az ALT gomb se érzékel rendesen gondolom haldoklik a kapcsoló.
De a kérdésem a következő lenne, a Logitech termékek minősége manapság milyen? Mert ha hasonló ahhoz mint a fent említett billentyűzet akkor a közelükbe se megyek. Van valakinek bármiylen tapasztalata?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69459) Tsebacsi válasza HopeckoR (#69458) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem a régi G510-em még mindig használatban lenne, ha az egyik lába nem törött volna ki. Szerintem tartós darabok, persze ki hogy gépel, ez szubjektív.
Tartósság tekintetében egy mecha valószínű jóval időtállóbb lenne!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69460) Alan[HUN] válasza dqdb (#69455) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ah köszi a kigeészítést, igen az simán lehet, hogy van aki nem is tudta, hogy Alps-ot nyomkod, alapvetően arra akartam rávilágítani, hogy azért most 0-ról egy Alps build, ahogy te is írtad, bár nem lehetetlen, nem egyszerű feladat.

(#69461) Alan[HUN] válasza micafighter (#69410) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Van egy elfekvő e-white Maker Phantom eladó a szerveren ahol vagyok, szerintem ki lehet hozni $200-250-re (eredeti áron 190 volt és áron alul is szabadulna a srác tőle, viszont a wirelesst leszámítva a Bakenekonál jobb), ha érdekel dobj pm-et és megkérdezem a részleteket :))

(#69462) nyunyu válasza Alan[HUN] (#69460) üzenetére


nyunyu
félisten

igen az simán lehet, hogy van aki nem is tudta, hogy Alps-ot nyomkod

Mivel bő 20 éve nem gyárt az Alps billentyűzetbe való kapcsolókat, ennek igen kicsi a valószínűsége.

NOS készleteket meg felszívta a Matias, de 8-10 éve már ők is kifogytak az eredeti kapcsolókból, így Gaotenál (=Outemu) gyártatnak egyszerűsített klónokat, amikre sokkal több panasz van, mint a macerásan karbantartható Alps kapcsolókra.

(Én Alpsból csak a SKCM Whiteot, meg a SKCM Cream Dampenedet próbáltam, ~4 éve várják, hogy vegyek egy ultrahangos tisztítót, és összerakjam őket...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69463) nyunyu válasza HopeckoR (#69458) üzenetére


nyunyu
félisten

Sajnos kb 2 éve szenevdek is vele mert elkezdtek kitörni a gombok lábai így elkezdtek kihullani a gombok

G810 kupakszett

Nem olcsó *, de legalább tudsz még több lóvét beleborítani a billzetbe, hogy megint működjön valahogy.

(Nemtom miért úgy tervezték hogy a gomb 4 oldalán kb 1mm vastag műanyag megy bele a kapcsolókba de ez részlet kérdés, de a neten olvasa sokan szenvednek ezzel.)

Ez nem bug, hanem fícsör.
Fontosabb volt a gombok feliratának tökéletes RGB megvilágítása, mint a billzet egyéb funkciói az Omron B3K/RomerG kapcsolókat alkalmazó világítótesteknél.

*: hasonló minőségű kupakszett kb. 10$ egy MX kapcsolós billzetre...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69464) HopeckoR válasza nyunyu (#69463) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Kupakszetten én is gondolkoztam.
Csak most előjött az a probléma is mostmár, hogy bizonyos gombok néha nem érzékelnek minden nyomást, illetve ha sokáig nyomom pl. az ALT gombot akkor néha úgy érzékeli mintha elengedném. Folyamatos nyomás közben többször is elengedném egymás után.
Így gondolom már kapcsoló csere is elkéne de abban nem vagyok meggyőződve, hogy kupakszett és pár darab kapcsoló cseréje megérné. (Már amennyiben megoldható a kapcsolók cseréje, elnézve 1-2 videót nem lehetetlen)

Ezért is nézelődök másik bill után mostmár és nem ezt szögelni.

Ez a ficsőr sajnos számomra nem meggyőző, amikor vettem ezzel nem voltam tisztában... De akkor nem is hittem volna, hogy egy bill. elkezd lehalni 4-5 év használat után.
Régebben pár ezer forintos billnek semmi baja nem volt 10 évig.

(#69465) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Szeretném tanácsotokat kérni pls help :)
1.Mekkora összeget szánsz rá?
Hát flexibilis vagyok 0-80.000Ft közötti összeget szánok rá.
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Logitech K520 ~ 15+ éves nyugdíjba vonultatnám (és csak ASD gombok koptak le ;) )
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Script írás, Jaték főként FPS (COD: Warzone), Net
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus (Tactical/Brown/ swich ) vagy optikai.
Vezeték és anélküli mod előnyt jelent.
Nyitott vagyok új megközelítésekre.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Keychron K10 Wireless Mechanical Keyboard ( RGB Backlight Aluminum Frame / Gateron G Pro Mechanical (Hot-Swappable) / Brown)
Végső megoldás: Logitech G915 LIGHTSPEED
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Hát ISO amit megszoktam, de szerintme megbékülök ANSI-val is simán.
Angol mert többsége úgy is az.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Hát itt véleményetekre lennék kíváncsi.
TKL-esket néztem a Keychron-ba. Nem tudom mennyire hiányozna...
Media gombok, FN: van-van nincs-nincs eddig se nagyon használtam
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Valami háttérvilágítása legyen, de nem kell nekem itt disco fény :)
Csuklótámasz jó ha van.

Ha olcsobbat mondotok csak jó :)
Köszönöm a segítséget!

(#69466) mrviceguy válasza andronymus (#69465) üzenetére


mrviceguy
tag

Én kódolásra és kevés játékra ezt űzöm.
Egy Varmilo VA88M-et próbáltam még, azon próbálok meg aprón túladni, mert nekem viszont elengedhetetlen a numerikus billentyűzet - viszont a K4 anyira kompakt, hogy alig nagyobb pár milivel, mint a Varmilo és van rajta fullos numerik, tehát nem kompromisszumos. Már csak a Varmilo féle PBT keycappeket meg a silent red kapcsolókat kell beszereznem hozzá, és meg is van örök életre a billencsem.

(#69467) andronymus válasza mrviceguy (#69466) üzenetére


andronymus
tag

ezt néztem, akkor nem vészes, hogy ennyire zsúfolt. Jatékba FPS vagy valami lassabb?
Árba nagyon kellemes.
Mi az oka h új swicheket akarsz bele ? Nehéz a barnával nyomkodni vagy hangos nagyon?

Köszi!

(#69468) Alan[HUN] válasza andronymus (#69467) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Azt tartsd szem előtt, hogy ez teljesen preferencia, ha ránézésre el tudod képzelni, hogy hazsnálod, akkor is lehet, hogy mondjuk élőben már nem jön be az 1800. Én személy szerint a minél kisebb méretet preferálom, szóval a TKL-t választanám (saját használatra meg 65%-ost, de az más tészta), mert hacsak nem könyvelés/statisztika szinten viszel be számokat szerintem a numpad nem olyan fontos, de lehet, hogy neked meg nehéz lenne megszokni (de pár napig kipróbálhatod, hogy kikapcsolod a num lock-ot és akkor rá is lezsel kényszerítve a számsorra, hogy az mennyire áll kézre.

Silent red alapján inkább az utóbbi lehet a gond, de lehet kicsit a taktilitás is belejátszik.

(#69469) mrviceguy válasza andronymus (#69467) üzenetére


mrviceguy
tag

Abszolút nem vészes, kis idő volt megszokni, hogy a numpad nullája az nem full size, hanem ilyen kicsi, meg a home-end-del pozícióját, de amúgy egyáltalán nem para.
Én pirossal vettem, és kicsit hangos megbeszélés közben amikor jegyzetelek - és lusta vagyok folyton mute-olni magamat, de amúgy a taktilis érzete nagyon jó - előtte DAS Keyboard ultimate volt cherry brown kapcsolókkal jópár évig - az se volt halkabb, de nem érzem a barna kapcsolót annyira.
Nekem ami lényeges még, hogy legyen wireless, és tudjam hordozni magammal ha mondjuk máshol dolgozok épp laposról - meg tudja a simán átkapcsolható működést, mert az asztali win, a laptop meg mac. Úgyhogy nekem ma ennél nincs jobb a piacon - ezért is vagyok úgy vele, hogy simán elköltöm még az ára többszörösét is akár kapcsolókra meg keycappekre, mintsem hogy a billencset cseréljem.

(#69470) dqdb válasza Alan[HUN] (#69468) üzenetére


dqdb
nagyúr

a ránézésre el tudod képzelni, hogy hazsnálod, akkor is lehet, hogy mondjuk élőben már nem jön be az 1800
Ez nagyon is igaz. 60%-os nagyon jó, 65%-os egyben és robbantva is jó, TKL jó (főleg az F-sort rétegre száműzve), míg a egyben lévő 75%-ost nagyon nem bírom, pedig a 65%-os alapján elméletben működnie kellene, mégis sokszor az F-sort nyomkodtam számok helyett.

Én inkább 96%-osnak nevezném a K4-et, mert egyben van az összes billentyű, míg a teljes méretű 1800,
a billentyűszámban megegyező compact 1800-on és az F-sor nélküli mini 1800-on a fő rész, a numpad, a kurzorok és (ha van, akkor) az F-sor elkülönülnek egymástól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69471) andronymus


andronymus
tag

köszi, ezt kipróbáljuk :D bár ma csak azon ütöttem az IP címeket :D

(#69472) micafighter válasza Alan[HUN] (#69461) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen :R Szerintem most a fomon felülkerekedve be kéne húznom a féket, a bakenekot már berendeltem meg mindent ami kell a wireless modhoz, de még a QK65 se érkezett meg :DDD Azt se tudom még asszonynak mit fogok mondani mire kell a 3 billentyűzet :DDD :DDD

Hátha érdekel valakit egyébként, találtam itt különböző keménységű o-ringeket o-ring mounthoz: [link]

CannonKeys árul a bakenekohoz, de nagyon drága lett volna a szállítás egy o-ringnek is (a billentyűzet szállítása is drága lett volna CK-tol, olcsóbb volt wuque studios-tol, ugyhogy a bakeneko-t onnan rendeltem), illetve itt amit linkeltem lehet kapni vékonyabb o-ringet, amivel screw-in stabilizátorokat is tudunk használni.

Más: újabb problémába futottam a Cherry profil R3 sorával :DDD Azt már írtam ugye, hogy az egyébként teljesen csendes Durock silent linear kapcsolók bottom-outja hangos a Cherry R3 soron, feltételezem az alacsony kupak ütközik a kapcsoló tetejének bottom-out előtt, ez adja a hangot. Gondoltam teszek fel o-ringet, az segített is a hang megszüntetésében. A legvékonyabb o-ring amit találtam billentyűzetekhez 1,5mm, viszont észrevettem, hogy már ez is túl vastag a Cherry R3 profil + Durock Dolphin párosnak, mert a Dolphin nem mindig kapcsol, ha fent van az o-ring. :(

Ennek fényében nem igazán értem miért ilyen népszerű (legalábbis annak tűnik) ez a profil. Igaz, hogy ez a gond nem minden kapcsolónál jön elő (gondolom a kapcsoló útjának hosszától függ), de akkor is zavaró. Ha nem is halk kapcsolókat használsz, a hangon akkor is változtatni fog ha a kapcsoló útja hosszabb, mint amit a rövid kupak enged: bottom-out helyett a ház tetején csattanó kupakokat fogod hallgatni R3 soron. :(

[ Szerkesztve ]

(#69473) [Prolixus] válasza micafighter (#69472) üzenetére


[Prolixus]
addikt

De a GMMK Pro, ami neked van, az south facing switch, ott nem kellene hogy ütközzön a Cherry profilos kupak meg a switch teteje bottom-outkor. :F A "papírtesztet" csináltad, tényleg van így interferencia? Nekem nem tűnt fel (bár csak egy-egy kapcsolót teszteltem).

#69469 mrviceguy

A Varmilos magyar PBT szettet külön már nem lehet megvenni. :( Gyakorlatilag csak teljes billentyűzettel együtt lehet beszerezni.

Más: Aprón van most egy jó árú Keychron Q1 ISO, még az első generációs változat feketében elég korrekt áron, ha valakit érdekelne egy jobb 75%-os hot-swap.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69474) mrviceguy válasza [Prolixus] (#69473) üzenetére


mrviceguy
tag

Tudom, de kicsit túlzásnak érzem megvenni a VA108M-et, kiolvasztgatni a silent red kapcsolókat és lekannibalizálni a PBT-ket hogy megturbózzam a Keychron-t. Annyira nem gáz se a mostani keycap, se a kapcsolók :D

(#69475) F34R válasza mrviceguy (#69474) üzenetére


F34R
nagyúr

Donornak tenyleg draga :DDD

(#69476) nyunyu válasza dqdb (#69470) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha jól látom, akkor a 95% kiosztásnak hívott K4-en a teljes billzetek kurzorai feletti 6+3 gombból csak ötnek van meg a helye (+1 a világítás?) a backspace+numpad felett, hiányzik 4 gomb.

1800-akon mind a 104/105 gomb megvan, csak jóval nagyobb a kávájuk, meg az alfanumerikus gombok és a numpad rész között is van kétszer 0.25U rés, plusz hátrafelé is másfél gombsorral magasabbak. (6 tömör sor sor plusz káva helyett 7.25+vastagabb káva)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69477) Tsebacsi válasza nyunyu (#69476) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K Nincs Print screen, Scroll lock, Pause, Insert

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69478) nyunyu válasza Tsebacsi (#69477) üzenetére


nyunyu
félisten

Nehéz ügy, hogy az Ins/PrtScr/ScrLck-ról mondjon le az ember, de legyen numpadja, vagy minden funkciógombja meglegyen a helyén, de nincs numpad.

(Melóban mostanában TKLlel próbálkozom, mert az 1800-nak 1 gombbal odébb van az AltGr-je, mint az itthoni teljes billzetemnek, az meg magyar kiosztáson programozáskor nagyon ki bír akasztani)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69479) micafighter válasza [Prolixus] (#69473) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, a papír teszt is megerősíti, tényleg van interefencia. Érdekes, a bobagum nem long stem, ahogy a Durock Dolphin sem, de a bobagumnál nincs gond, a Dolphinnál van. Több kapcsoló is érintett egyébként, az egyik előző hsz-emben felsoroltam melyiknél volt gond nálam. Lecseréltem OEM kupakokra, és megszűnt a probléma. Szerencsére van más megoldás a másik kapcsoló meg másik kupakprofilon túl is: lehet teszek egy pici darab papírt a kupak oszlopába, így nem fog végignérni a stem, igy picit nagyobb lesz a távolság és nem fog a kupak a kapcsoló házának ütközni. Vagy lehet megreszelem a kapcsoló házának a tetejét.

[ Szerkesztve ]

(#69480) [Prolixus] válasza micafighter (#69479) üzenetére


[Prolixus]
addikt

:(( Ez mondjuk para akkor. Még arra tudok gondolni, hogy az a cherry profil amivel próbáltad alacsonyabb a "szokásosnál". Azt tudom hogy van neked a kprepublic szett, azon kívül más cherry profilos kupakokkal is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69481) micafighter válasza [Prolixus] (#69480) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem próbáltam mással is, bár hosszabb távon a kprepublicos szett volt az alfákon (most lecseréltem a keychronos OEM szettre). Jött azóta több kupakkésszlet is, ebből minimum 2 cherry profil, úgyhogy tesztelgetek még majd aztán írok. Nekem is ez jutott eszembe, hogy lehet van némi eltérés két azonos profilú kupakkésszlet között is.

[ Szerkesztve ]

(#69482) plehoczky válasza Tsebacsi (#69477) üzenetére


plehoczky
tag

Érdekes módon a K2-nél pl a firmware leírásán kívül sehol sincs dokumentálva, hogy az ins az fn+del kombinációval jön elő, és hogy ez megcserélhető, mint ahogy az is csak ott van leírva, hogy az fn+b-vel lehet megnézni, milyen az aksi töltöttsége.

A K4-en is vannak hasonlók (szintén csak a fw leírásában), pl:
fn + p + page up -- By default, page up moves the page up. Hold fn + p + page up for 6 seconds to replace the page up key function to screenshot/print screen

(#69483) plehoczky válasza nyunyu (#69478) üzenetére


plehoczky
tag

Alternatíva lehet még a TKL + külön numpad, aminek nagy előnye, hogy így a numpad lehet akárhol, akár a jobb/bal oldalon, akár félretolva, amikor épp nincs rá szükség.

(#69484) mrviceguy válasza nyunyu (#69478) üzenetére


mrviceguy
tag

A magyar kiosztásban programozás azért elég guitar hero dolog, amikor mindenhez IS funkcióbillentyűk sorát kell lefogni. :D Én ahogy nyitom az IDE-t, csapom is át UK-re a lokalizációt. Ékezetek úgyse kellenek.

(#69485) dqdb válasza mrviceguy (#69484) üzenetére


dqdb
nagyúr

Körülbelül. Annyi a különbség, hogy én US-re váltok.

Magyar kiosztáson a lehetetlen helyre elpakolt különféle zárójelek mellett a kedvencem a ^, ami csak dead key formájában szerepel, vagyis az AltGr+3 kevés hozzá, utána még kell nyomni egy másik billentyűt is, hogy megjelenjen, de nem mindegy, hogy mit, mert még â, ô vagy î lesz a vége.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69486) nyunyu válasza mrviceguy (#69484) üzenetére


nyunyu
félisten

DB fejlesztő vagyok, SQLben meg szerencsére nem sok minden kell a négy alapműveleten *, kerek zárójeleken, kacsacsőrökön, egyenlőségjelen, meg a vessző, pontosvesszőn, kettősponton kívül. **
Fórumozáshoz használom pluszban a szögletes zárójeleket, aztán kifújt.
@ is csak az emailekhez, meg Jirában @user hivatkozásokhoz kell.

Pl. $,#,&,{,} egyáltalán nem játszik nálam.

*: Csillag szokott mindig felbosszantani, mert numpad nélkül mindig kérdéses, hogy eltalálom-e a billzetről billzetre változó helyű AltGr miatt.
Járvány előtt, amíg még nem tengett túl a home office, nem volt akkora gond az itthoni winkeyless vs melós 1800 kiosztás, de mióta 2 éve itthonról dolgozom, ez komoly szempont lett, ezért egységesítettem az itthoni full GMMK mellé irodába cipelősnek az ócókínaiTKLt, mert mindkettő szabvány 6.25 alsó soros.

**: AltGr-W a string konkatenáció operátora.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69487) micafighter válasza [Prolixus] (#69480) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáltam most PBT Notion szettel is (Cherry profil). Itt az alfáknál nincs gond, de a szintén R3 sorban lévő TAB úgyanugy csattan a Durock ház tetején. A kbdfans magyar szettnél az alfák is csattantak, úgyhogy lehet különbség kupakszettek között azonos profilnál (PBT Notion alfák nem csattognak, kbdfans alfák igen), de még kupakszetten belül is (PBT Notion alfák nem csattognak, de a kupakszett TAB-ja igen). A Gazzew Bobagum egyébként egyetlen kupakkal sem csattogott. Lemértem, a különbség az, hogy a Gazzew házának a felső része 0.2mm-el rövidebb/alacsonyabb, mint a Durock házának felső része.


[ Szerkesztve ]

(#69488) [Prolixus] válasza micafighter (#69487) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Érdekes...

Az világos volt, hogy a Durock kapcsolók felsőháza más, és ez is a probléma része, ugyanakkor nincs széleskörű panaszáradat a neten arra, hogy Durock kapcsolókkal cherry profilos szettek csattognának, innen gondoltam hogy a kprepublic szett lesz igazából a gyenge láncszem a történetben. De az már érdekesebb, hogy egyazon szett ugyanazon sorából is van olyan kupak, aminél van a jelenség, a többinél nincs. Ez már lehet a manufacturing tolerance esete a Notion szett esetén?

(csak hangosan gondolkozom)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69489) dqdb válasza micafighter (#69487) üzenetére


dqdb
nagyúr

A továbbiakban a GMK számozási módszerét használom, azaz a számsor az R1, a QWE sora az R2 és az ASD sora az R3. Billentyűzetben Seriko kapcsolókkal teszteltem, amelyek ugyanúgy átszínezése a Durock Silent Linearnak, mint a Silent Alpaca és a Ghost (azért ezzel, mert ez van az előttem lévő billentyűzetben), kézben tartva Ghost kapcsolókkal (mert ez a zacskó akadt először a kezembe).

GMK kupakkészlettel délre néző kapcsolókkal nincsen akadás sem R2-ben (Tabot is néztem), sem R3-ban. Északra néző kapcsolókkal R3-ban van akadás (ez ismert jelenség). Infinikey-nél ugyanez a helyzet, ahogyan EPBT-nél is. További gyártóktól nincsen még Cherry profilos készletem, a KPrepublic pedig kölcsönben van.

Milyen plate-et használtál? A kapcsolók jól ülnek a plate-ben?

[Prolixus]: ugyanakkor nincs széleskörű panaszáradat a neten arra, hogy Durock kapcsolókkal cherry profilos szettek csattognának
Ha így lenne, akkor napokig erről szólna az r/mk, hiszen az elmúlt 2 évben eléggé nagy százalékban JWK és Durock kapcsolókat használtak custom vonalon az emberek, és a Cherry messze a legnépszerűbb profil.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69490) micafighter válasza dqdb (#69489) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen a tesztet. PC platet használok most, a kapcsolók jól ülnek benne, de kézbe véve a kapcsolókat is hallható a jelenség. Nem hinném, hogy általános lenne, de úgy néz ki, hogy akad olyan kupakszett és kapcsoló páros, ahol előjön. Nálam a kbrepublic alfáknál előjön pl, a PBT Notion-nél csak a TAB-nál, az alfáknál nincs gond. Van a padláson még egy ePBT R2 COOL KIDS szett is, majd megpróbálom azzal is, feltételezem akkor azzal se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#69491) mr. bryan


mr. bryan
tag

Sziasztok! Uj billentyuzetet keresek, ehhez kernek segitseget.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
50 ezer Ft a felso hatar

2.Használt szóba jöhet?

Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Tada68, gat blue - nem cserelem, ilyet akarnek meg egyet munkara, csak mar nem kapni sehol.

4.Mire használnád a billentyűzetet?

Munka

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus, gat v cherry blue switchekkel

6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ANSI

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

68%, esetleg TKL

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
QMK kompatibilis billentyuzetet keresek, ez a legfobb igeny ami minden mast ut. Jelenleg gat blue switcheket hasznalok, de cherry se zavarna.

Sajnos amit eddig talaltam, az mind vagy kifogyott, vagy csillagaszati aron volt :( .
Vannak elerheto aru alternativak?

Koszonom a segitseget!

(#69492) dqdb válasza mr. bryan (#69491) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az árkeret-QMK páros eléggé limitáló tényező lehet, mert a nagyobb gyártók ragaszkodnak a saját firmware-hez, a kisebb kínai gyártók pedig sokszor az OBINS rendszerét használják.

A keretbe hivatalos QMK támogatással a Keychron Pro sorozata bőven belefér, abból még csak a TKL méretű K8 Pro jelent meg, a kisebbek nem. Nem hivatalos támogatással többfélét találhatsz, ha itt nézelődsz, többféle Keychron és Redragon is akad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69493) mr. bryan válasza dqdb (#69492) üzenetére


mr. bryan
tag

Koszi! Nem is rossz ez a k8 pro, szerintem kiprobalom. A listat egyebkent lattam, csak olyan hosszu, hogy azt egyesevel vegignezni.. ;]

(#69494) dqdb válasza mr. bryan (#69493) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hivatalos QMK által támogatott és a linkelt SonixQMK által támogatott billentyűzetek különbségét kell nézni, az rövidebb lesz :D

A SonxQMK-ban a Keychronokat nézd végig, ha kisebbet szeretnél, azokban megkapod a Gateron Blue-t (ilyenkor mindig megjegyzem, hogy ha clicky kapcsoló kell, akkor a Kailh Box White-ra érdemes ránézni).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69495) micafighter


micafighter
nagyúr

Gondolkodom rajta, hogy a Bakeneko60-ba majd tenni kéne súlyt, pusztán a hangzás miatt (bár a Bakeneko 60 súly nélkül is jól szól, egyedül a Backspacenél peng egy kicsit bármiféle kitöltő anyag nélkül.) Arra gondoltam, hogy az aljábol kiszedek egy kis anyagot, és ólmot tennék a helyére. Azért pont ólmot mert a fajsúlya jóval nagyobb, mint az alumínium, van itt kéznél és házilag könnyen megmunkálhato. Nem tudom, hogy az ólom alkalmas lehet-e erre a célra pl hangzás szempontjából (leginkább réz súlyokat használnak, úgy vettem észre)? Lenne egyáltalán értelme szerintetek? Ugyanebbe a bakenekoba tennék majd akkumulátort is a wireless modhoz, bár az csak 1,5 mm vastag :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69496) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! TM Sparco mod kézifék mennyivel jobb egy alis megoldásnál? Tfh az alis 70, a TM 150 Euroért megszerezhető - megéri a TM a különbözetet? (a jelenlegi cuccos: WSP, T300 RS GT, TH8A, T-LCM).

uff

(#69497) dugo_ válasza meri (#69496) üzenetére


dugo_
veterán

Félrekattintottál.

(#69498) meri válasza dugo_ (#69497) üzenetére


meri
aktív tag

Elnézést... valóban.

uff

(#69499) dqdb válasza micafighter (#69495) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így látatlanban sokkal olcsóbban kijössz és lesz billentyűzeted is, ha eleve olyan billentyűzetet veszel, mint amilyet szeretnél barkácsolni.

az aljábol kiszedek egy kis anyagot
Ezt hogyan szándékozol elérni?

hangzás szempontjából (leginkább réz súlyokat használnak
A hangzásnál a súly anyagának tulajdonságát nézik elsődlegesen, és nem azt, milyen nehéz.

házilag könnyen megmunkálhato
Könnyen, de szépen? Ha nem önteni próbálod, hanem csíkokat vágsz belőle, akkor kérdés, hogyan rögzíted ezeket a csíkokat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69500) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Candykeys-hez került Bluetooth TKL Leopold, ha valakit érdekelne: [link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.