Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) kexksz válasza Chereiose (#7998) üzenetére


kexksz
addikt

Alapból magyar, de amúgy egy bill kombináció és átállítod.

(#8002) vlevi válasza Chereiose (#7998) üzenetére


vlevi
nagyúr

A billentyűzetben nincs olyan információ eltárolva, hogy ez magyar, vagy német, vagy angol. Bármilyet dugsz rá a gépre, a billentyűzet ugyanazt a kódot küldi az ámítógépnek, csak a billentyűzet nyelvi beállítása fordítja át a neked tetsző nyelvre. Ráadásul több is fennt lehet a gépeden, igény szerint válthatsz is.
A lényeg, hogy 105 gombos kialakítás legyen (kisebb bal shift, mellette 1 gomb az í betűnek, magas enter, illetve az enter mellett az ű betű). Egy német kiosztású billentyűzet mindíg így néz ki, az angolnál szokott kavarás lenni, hogy UK English, vagy US. Ez utóbbi az eltérő, mert a bal shift hosszabb, és nincs meg az í betűnek a helye. De a német a legjobb kompromisszum, ott legalább qwertz van felfirkálva. Igaz, hogy az ékezetes karakterek és az egyéb dolgok, mint pl. csillag, szögletes, kapcsos zárójel teljesen máshol van, mint a magyarban, de ha egyszer nem gyártanak valamiből magyart, akkor mindenképpen kompromisszumot kell kötni, és a legkisebb kompromisszum szerintem a német.

(#8003) Chereiose


Chereiose
addikt

Hát én német billentyűt tuti nem veszek,szóval angol lesz. Na ugye ott a shift hosszabb, nincs í betű. Akkor ott hova kerül át?Mert ha csak a hosszú í betűn múlik,akkor az nem érdekel.
Már csak azt kéne eldöntenem,hogy melyik logitech-et vegyem? 2 választási lehetőségem van: G110 vagy G105. Szerintetek melyiket érdemes(ebb) ? :)

(#8004) nyunyu válasza Chereiose (#8003) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyarra allitott kiosztas eseten hasznalhatod a rovid shift melletti gombot (mar amelyik billzeten van, US Englishen nincs), vagy a jobb Alt+I/J-vel is el lehet erni a nagy/kicsi hosszu I-t.

Mivel en amerikai billzetrol szoktam at nagy nehezen a magyar kiosztasra (itthon meg most is US Ergo4000 van, lusta voltam britet vagy nemetet vadaszni), mai napig AltGr+I/J-t hasznalok minden billzeten, meg a melohelyi magyaron is. ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8005) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

A hozzáértők segítségét kérném, hogy kb mennyiért lenne jó vétel egy IBM Model M keyboard? Természetesen használt.
'92 decemberi

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8006) Chereiose


Chereiose
addikt

EMBEREK! Légyszi valaki mondjon szakértői véleményt, vagy nem is muszály azt , csak egy véleményt/ ajánlást arról,hogy melyiket vegyem? LOGITECH g105 vagy G110? ;) nagy segítség lenne :)

(#8007) jaffa 2843 válasza Chereiose (#8006) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem G110-em van, de talán a G105-öt ajánlanám az anti-ghosting miatt. Esetleg Microsoft Sidewinder X4-et

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8008) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

A Logitech Wireless Desktop MK520 billentyűzetéről mi a véleményetek?

Azért néztem ki ezt, mert kéne nekem egy olyan bill, ami:
- Logitech
- vezeték nélküli és Nano Reciever-es, (hogy egyszerre működjön az egeremmel)
- teljes méretű, kényelmesen lehet írni
- és valamennyire játékra is alkalmas (WASD nem megy szét 1 hónap után)

Érdemes lenne megvenni ezt a Logitech kombót 11K-ért ? :F

(#8009) Sk8erPeter válasza ImI87 (#8008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] >> [link] (személyes tapasztalat vásárlás után)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8010) ImI87 válasza Sk8erPeter (#8009) üzenetére


ImI87
őstag

Hát végigolvastam a hsz-eket, és úgy néz ki nagyon megosztott vélemények vannak. Valakinek nagyon bejött az MK520, valakinek meg abszolút nem.

Akkor lehet feladom ezt a Nano reciever-es lehetőséget, és vennék másikat.
Csak billentyű kell, egérnek van egy MX1100R-em, amit nagyon szeretek.

Ilyen 10K-s kategóriában milyen vezetéék nélküli billt ajánlotok? :F
A halkság nem annyira szempont, mint inkább a kényelem, és hogy játékra is jól lehessen használni. (Nem kell semmi csilivili extra..........)

(#8011) ImI87 válasza ImI87 (#8010) üzenetére


ImI87
őstag

Ehhez mit szóltok: Mikrosoft Wireless Desktop 3000 ?

(#8012) vlevi válasza ImI87 (#8011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én támogatom az ötletet.
Nekem is volt, és a billentyűzet része nagyon megtetszett nekem.
Ami pozitívum
+ Tényleg halk, puha, de határozott, szóval kényelmes több óra gépelésre is
+ rengeteg multimédia gomb, ráadásul az összes átdefiniálható valami másra. Pl. nincs power gomb, de 1 perc beállítani, hogy legyen.
+ Az elrendezés teljesen hagyományos. Ez is fontos annak, aki nem szereti az elforgatott home-page up gombokat, amiből ráadásul hiányzik az insert...
Ami nem tetszett, az teljességgel egyén függő, van aki imádja, van, aki ki nem állhatja
- bal szélen van pár gomb. Ez engem azért zavart, mert ott pihentetem a kezem, útban volt.
- apró funkciógomgok. Egyszerűen annyi, hogy jobb nyomkodni a teljesértékű gombokat, mint ezeket az apróságokat
- csuklótámasz. Rájöttem, hogy ki nem állhatom :D Valaki meg nem érti, mi a bajom vele.
- A gombok egy kis mélyedésben ülnek, oldalról alig látszanak ki. Ettől kissé olyan, mintha egy laptop lenne. Ez volt a másik, ami nem jött be nekem.

Szóval én ezek miatt cseréltem el, mégpedig a Wireless 800-ra. Ez szinte ugyanaz a billentyűzet, csak nincs rajta bal oldalt a gomb, nincs csuklótámasza, és nincsenek bessülyszetve a gombok. És a hozzá adott egér is jóval egyszerűbb, de szerintem használhatóbb, mint a wireless 3000 egere.
Tehát, ha az általam felsorolt pár dolog nem zavar, akkor nem fogsz mellényúlni, azthiszem.

(#8013) Sk8erPeter válasza vlevi (#8012) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy hátránya a buzinagy Snap-in Mini-Transceiver, meg az, hogy itt nincs eszközcserélgetési lehetőség ugyanezzel a vevőegységgel, mint a Logitech Unifyingnál. :(

Sk8erPeter

(#8014) Chereiose válasza jaffa 2843 (#8007) üzenetére


Chereiose
addikt

Mi az az anti-ghosting? :) Amúgy a g110 szerintem talán jobb mert a g105-nek túl szar az anyag felhasználása,és csak azért kerül 12 ezerbe mert rácsesztek egy mw3 logót.Amúgy egy fillért nem ér az a bill....De hát nemtudom :D

(#8015) ImI87 válasza vlevi (#8012) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.
Most nagyban gondolkodom a Logitech MK520 és a Microsoft 3000 között. :F

(#8016) Sk8erPeter válasza ImI87 (#8015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy a topicban elnézem, a Microsoft 3000-re sokkal több dicséret érkezett, és kevés komolyabb negatívum, ez alapján - meg persze a saját MK520-szal kapcsolatos igen negatív tapasztalatom alapján is :D - eléggé úgy néz ki, hogy a MS 3000 lenne a nyerő.

Sk8erPeter

(#8017) jaffa 2843 válasza Chereiose (#8014) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Több billentyű egyidejű leütését is képes érzékelni. A G110-em 3 gombnál töbet már van hogy nem akar érzékelni, ami elég rossz egy gamer billentyűzethez képest.
Az említett MS X4 ebben viszont nagyon jó. (ha jól emlékszem 26billentyű egyidejű leütésével is képes megbírkózni)
Én a tízezres kategóriában ezt venném.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8018) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8013) üzenetére


nyunyu
félisten

Még egy hátránya a buzinagy Snap-in Mini-Transceiver, meg az, hogy itt nincs eszközcserélgetési lehetőség ugyanezzel a vevőegységgel, mint a Logitech Unifyingnál :(

MS ugyan nem reklamozza, de elkepzelheto, hogy megis mukodik ez a feature.

Legalabbis multkor megjelent egy wireless billzet eszkoz a billzet driveremben, amikor radugtam a gepre az MS Explorer eger vevojet, holott az Explorer egyaltalan nem kaphato egyik desktop reszekent sem.

Ki kene probalni egy ujabb fajta drotnelkuli MS billzettel, hogy tenyleg mukodik-e egy vevovel egy billzet plusz egy eger.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8019) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát lehet, hogy megy, én kipróbálni nem tudom, majd valaki remélhetőleg megírja a frankót. :) Mindenesetre még múltkor (eléggé múltkor) egy boltban direkt kérdezgettem az eladósrácot, hogy MS-cuccoknál is lehet-e cserélgetni, azt mondta, sajnos ott nincs ilyen lehetőség, csak a Logitech-eknél. Igaz, azt is tudjuk, hogy az eladók sokszor beszélnek hülyeségeket (hozzáértés hiánya vagy tájékozatlanság miatt).
Mondjuk az elég furcsa számomra, ha képes ilyenre a vevőegység, és nem hirdetik, mert ezzel a képességgel biztosan több vevőre tehetnének szert... Pl. én alaposan elgondolkoznék valamelyik MS-kombó megvételén, ha mondjuk az egeret később lecserélhetném, úgy, hogy nem foglalok vele plusz egy USB-portot.
De a Microsoft üzletpolitikájában számomra az is felfoghatatlan, hogy mégis miért nem képesek árulni olyan miniatűr vevőegységet, mint a Logitech-nél a Nano receiver, miért kell ennek feltétlenül ocsmány és nem veszélytelen módon hat méterre kiállnia a portból.

Sk8erPeter

(#8020) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a Fujitsu billentyűzetekről? Ezt néztem ki és ebbe is mikro vevő egység van. Köszi előre is.
Van róla videó is: Itt

[ Szerkesztve ]

(#8021) Chereiose válasza jaffa 2843 (#8017) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor azt mondod, h fölösleges a g110? nagyon jó h ezt mondtad, mert é pont azért akarok gémer billt, h letudjak ütni egyszerre 5 betűt mert kb annyit szoktam egy FPS közben.....
Egész biztos, h a G110 csak 3 at tud leütni? Mert akkor vagy G105 vagy MS X4 es lesz!
nos? :) :) :)

(#8022) Chereiose


Chereiose
addikt

Inkább azt kérdezném,hogy a logitech G105 mennyit tud leütni egyszerre hány billentyűt? :) Mert leginkább erre hajlok, de vannak alternatívák: Pl G110 vagy MS SW x4 :) kérdés h melyik

(#8023) jaffa 2843 válasza Chereiose (#8022) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Itt egy kis teszt. Eszerint 6 billentyűt képes egyidejűleg észlelni a G110, viszont ez nagyon nem igaz minden esetben.
pl F+Q(vagyE)+tab már nem megy neki

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8024) Chereiose


Chereiose
addikt

hát akkor ugyanez a helyzet a G105-sel is gondolom! MS X4 tűnik a legjobb vételnek, de mivel azt már korábban is mondtam, nekem ez nagyon alacsony, vagy akár úgyis mondhatnám laptop billentyűzetnek tűnik.Tehát azt szerintem nem fogok venni. Valszeg G105 ös lesz, mert az árban is elfogadható. Vmi ellenvetés? :D

(#8025) nyunyu válasza Chereiose (#8024) üzenetére


nyunyu
félisten

Merje mar meg valaki, hogy hany millimetert mozognak a gombok egy X4-en.

Rogtonzott itthoni meres:
MS Ergo4000: ~4.5mm
Labtec Standard+: 5mm
IBM Travel Keyboard: 3mm
Lenovo N500: 3mm

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8026) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8019) üzenetére


nyunyu
félisten

De a Microsoft üzletpolitikájában számomra az is felfoghatatlan, hogy mégis miért nem képesek árulni olyan miniatűr vevőegységet, mint a Logitech-nél a Nano receiver, miért kell ennek feltétlenül ocsmány és nem veszélytelen módon hat méterre kiállnia a portból.

Van nekik mini vevojuk, de az csak az ujabb egerekhez (kiveve WMM5000), meg az Arc billzethez adjak :(

En meg azt nem ertem, miert nem kepesek osszehangolni a desktop es eger kinalatukat.
Pl. ott volt az Explorer Mouse, ami par evig a csucsegeruk volt, megsem tettek be egyik desktopba se, kozben a desktopokhoz mindenfele elavult egeret adtak.
Lasd Natural Ergonomic Desktop 7000, amihez mai napig azt az elbaltazott egeret adjak.

Igy barmilyen jok az MS billzetek (szerintem jobbak, mint a Logitechek!), a desktopjaik nem versenykepesek. :W

Logitechnel legalabb az aktualis csucsegeret kekfogu kivitelben is kiadtak az uj csucs desktop reszekent is, altalaban 1 ev kesessel.
(MX900 -> Cordless Desktop MX, MX1000 BT -> CDMX5000, diNovo Media Desktop Laser, MX Revo BT -> CDMX5500R)

Kekfogu Perf MX-et mondjuk nem eroltettek, elvegre a Unifying miatt olyan billzetet csapsz melle, amit akarsz.

Egyebkent a Logitechnel is eltelt jo par ev, mire ismet egysegesitettek a vevoiket (*)
Lasd haromfele MX Revo, egyik sem megy a masik vevojevel :))

*: FastRF egerek (MX700/MX1000/LX6/7?) elotti 27MHz-s desktopok vevoi kompatibilisek voltak egymassal, barmelyik korabeli L billzettel/egerrel mentek.
Illetve az egerek vevoi is csereszabatosak voltak, csak azok nem kezeltek billzetet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8027) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8019) üzenetére


nyunyu
félisten

BTW, van valakinek MS WD3000-e?

Mi van a vevojere irva?
En Explorer egereme:
2.4GHz Transceiver 4.0
Model: 1364

MS weboldala szerint 2.4GHz Transceiver 7.0 van a WD3000-hez, viszont a fizikai meretei csont ugyanazok, mint az Explorer vevojee.
Kulon kaphato WM5000 egerhez meg 2.4GHz Transceiver 6.0-at adnak.

Na vajon ezek kompatibilisek egymassal?

De legalabb a WMM3500/4000/Arc Touch/Explorer Touch/Arc Keyboard-hoz Nano Transceiver 1.0 jar, legalabb az egyseges.
(Eredeti Arc eger persze nem, oneki 2.4GHz Transceiver 5.0-ja van :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8028) ma.ci23


ma.ci23
tag

Szeretném a segítségeteket kérni!Két klaviatúra közt vacilálok:

Logitech G510
v
Logitech G15???

[ Szerkesztve ]

(#8029) Chereiose válasza ma.ci23 (#8028) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát mivel a G15-öt itthon nem is lehet már kapni szinte,és g510 jobb is, én a G510-et javaslom. :)

(#8030) ma.ci23 válasza Chereiose (#8029) üzenetére


ma.ci23
tag

hát azért még be lehet azt szerezni,de igazad lehet én is a G510 felé hajlok! :)
-de volna itt még vmi,szeretnék hozzá egy G500-as egeret is és szerintetek ez a páros jobb vagy csak vegyek egyszerűen egy Logi MX5500 revolution-t?

(#8031) WolfheartGR válasza ma.ci23 (#8030) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egérnek inkàbb egy G400. Viszont azért nézz àt a milyen egeret vegyek topikba és olvasd el az elsö hszt kezdetnek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8032) Chereiose


Chereiose
addikt

Én egérnek is logitech-et ajánlanék, de szerintem a g500-at felejtsd el. Sokall jobb, letisztultabb,formásabb a G400!

(#8033) ma.ci23


ma.ci23
tag

Néztem a topicot és igen csak G400-as lenne a párja... :)

Minden féle képpen Logitech lesz már csak az a kérdés,hogy G510+G400 vagy MX5500 Revolution?

(#8034) Chereiose válasza ma.ci23 (#8033) üzenetére


Chereiose
addikt

nekem is g400-as van, egy rossz szavam nem lehet rá. Minden tekintetben hibátlan szinte, méltó utódja az mx518-nak. ez a Mx550 v mi ez egy kalap szar. :)

(#8035) ma.ci23 válasza Chereiose (#8034) üzenetére


ma.ci23
tag

akkor szerinted is jobb a G510+G400? :)

(#8036) Chereiose


Chereiose
addikt

Igen :)
Én azon gondolkozok,hogy logitech G105 vagy G110, esetleg microsoft sidewinder x4. :)

(#8037) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Van nekik mini vevojuk, de az csak az ujabb egerekhez (kiveve WMM5000), meg az Arc billzethez adjak :("
Jé, tényleg valóban van mininek nevezhető vevőjük, ez nekem új. :)
Az Arc Mouse-hoz kapható, mininek vagy mikroméretűnek nagyon NEM nevezhető vevőegységből indultam ki (még pont a zavaróan kiálló kategóriába tartozik, nem is értem, egyáltalán minek kellett ilyen kettő közötti méretet gyártani, lényegében semmi értelme):

Microsoft Arc Mouse

De igazad van, az Arc Keyboardhoz végre tényleg normális méretűt adnak:

Microsoft Arc Keyboard

Ez már így egész biztató. :K

Én még azóta sem tudtam venni billentyűzet+egér kombót, mert azóta sem tudom, mi lenne az igazán jó választás elfogadható áron. :D Mármint a ténylegesen halk, kényelmes, vezetéknélküli, mini adóvevővel rendelkező cuccra.

Amúgy bírom, hogy az egerentyűs topicban jócskán megvetéssel nyugtázzák azokat, akik olyan "balf@szok" szerintük (kábé), hogy vezetéknélküli egeret szeretnének, mert mondjuk kényelmesnek találják távolról irányítani ilyen módon a gépet (kábel hosszabbítása nélkül), vagy egyszerűen nem használják játékra, és szeretik, hogy nem kell kábeleket feleslegesen magukkal cipelni vagy kerülgetni... :N

Sk8erPeter

(#8038) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Holnap kell vennem bill-t, de még nem tudtam dönteni. Csak bill kéne, az egér része nem érdekel, z van külön is.

A MS WD 2000 és 3000 bill-je között van éremben különbség? :F Normál használatra, meg egy kis WASD játékra megfelelnek ezek az MS bill-ek?

Túlsokat nem akarnék költeni, max 10K-t szánok rá.

(#8039) ma.ci23 válasza Chereiose (#8036) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát én is Logitech párti vagyok inkább pont ezért elfogult is egy kicsit! :) Ezért inkább a Logi mint a Micro :) Ez sem egyszerű döntés,szerintem ez csak azon múlik h megéri-e neked az cirka 10k különbség a két klavi között :S Szerintem G110,nekem pl a G105 túl csicsás(MW-re gondolok) :)

(#8040) Chereiose


Chereiose
addikt

Nekem volt microsoft egerem, meg xbox meg minden MS szar, s rájöttem arra h a logitech a legjobb...nem akarok több MS cuccot.
G105 meg nem csak MW-s ben van hanem simában is. És sztem egy billentyű sem ér 20 ezret szóval ebből sztem G105 vétel lesz :D

(#8041) WolfheartGR válasza Chereiose (#8040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nincs legjobb. Nézőpont kérdése minden.
Van egy sanda gyanúm, hogy az itt sokszor ajánlott X4-es Ms bill jobb anyag mint a fent említett logik. Én sem véletlenül vettem meg az X6-omat. És Logitech Wave-ről váltottam. Azt ugyanis széthasználtam 3 év alatt. Azóta is hiányzik, de ez az MS is beválik és elég jók a tapasztalatok az időtállóságáról.
Mindamellett van itthon 2 Ms egerem amiknek az ismert görgőbugjával nem vagyok kibékülve, ettől függetlenül pokoli tartós darabok. 3 évig nyúztam egy Mx 518-at, ami a javítások után ismét üzemképes. Pár garnitúra tappancs is lett rajta cserélve, szóval azért kapta rendesen. Vettem egy barátomnak G400-ast, az is kellemes cucc. Mégis egy Steelseries egeret használok, mert az jobban bejött.

Szóval a mondókám lényege annyi lenne, neked a legmegfelelőbbek az általad vásárolt és használt Logitech perifériák.
Mindamellett általában ha kérdik alapfelhasználásra általában Logitechet ajánlok, márt csak a példás garanciás hozzáállásuk végett is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8042) kexksz válasza Chereiose (#8040) üzenetére


kexksz
addikt

Olyan furcsák a hozzászólásaid, egyszerűen nem értem. Egy időben kérsz tanácsot és mondod el azt, hogy amúgy mi a jó. :DDD

(#8043) kexksz


kexksz
addikt

Aivia makrózhatóságáról van valakinek valami infója? Mennyire bonyolult macrókat lehet hozzárendelni? Gondlom az ilyen egy billentyű, meg program indítása alap, tehát bill kombinációk, időzítve, stb. - ez lehetséges? Illetve van valami negatív oldala a billentyűzetnek? Ahogy néztem róla kritikákat mindenki jót mond róla.

(#8044) Sk8erPeter válasza Chereiose (#8040) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt, négy hozzászólással ezelőtt még arról kérdezgetted a topic látogatóit, hogy vegyél-e Microsoft Sidewinder X4-et. Most meg nagyjából kijelented, hogy Microsoft terméket úgysem vennél soha többé, mert szarok.
kexksz itt jól megfogalmazta, ami nekem is pont eszembe jutott, hogy mégis mi a francnak kérsz tanácsot másoktól, ha te úgyis jobban tudod? Az eddigi hozzászólásaidat is érdemes elolvasni, először kérdezgetsz, aztán megmondod a tutit, hogy valami így szar, meg úgy szar, valami más meg nagyon fasza, és ekkor úgy tűnik, már teljesen meg vagy győződve róla, hogy mit fogsz vásárolni, aztán megint elindítod a kérdéseidet, majd megint megmondod a frankót...a tevékenységed kissé ciklikus. :D
Amúgy meg ilyen hülye kijelentéseket nem érdemes tenni, hogy "a logitech a legjobb", mert nélkülöz mindenféle szakmai hozzáállást, és egyszerűen nem igaz, mert mindenből van kivétel, van olyan termék, amit a Logitech-nél találtak el nagyon, van, amit meg a Microsoftnál. Hogy kinek melyik márka a szimpatikusabb, az már csupán egyéni preferencia, de a tények cáfolják, hogy egyik vagy másik gyártó csupán szarokat dobálna a piacra.

Sk8erPeter

(#8045) Chereiose


Chereiose
addikt

igazad van, de ez a hezitálás csak azért van ,mert nem akarok szart venni és azt szeretném, h legalább ki tartson amit veszek 3-4 évig :)
Am köszi a tanácsokat

(#8046) Chereiose


Chereiose
addikt

De ha már itt tartunk, akkor itt mindenki a sidewinder x4-et ajánlja? végülis az a legolcsóbb :)

(#8047) FuRiONight válasza Chereiose (#8046) üzenetére


FuRiONight
őstag

Logitech g510 g110 g105 kérdés?

(#8048) jaffa 2843 válasza FuRiONight (#8047) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha képes lennél annyi pénzt kiadni, mint amennyibe egy G510 kerül, akkor annyiért már normális billentyűzetet is lehet venni. Nézegess mechanikus billentyűzeteket. Pl Steelseries 6Gv2, 7G, vagy létezik ilyen Razer fronton is, mégpedig a BlackWidow.
Itt egy kis olvasmány (angol)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8049) FuRiONight válasza jaffa 2843 (#8048) üzenetére


FuRiONight
őstag

dubla.. :W

[ Szerkesztve ]

(#8050) FuRiONight válasza jaffa 2843 (#8048) üzenetére


FuRiONight
őstag

Az én 510-esemet g110 ár közelében vettem. Nincs rajtuk média és makró go,b, a blackwindow-nál meg csak az ultimate-nél van világitás.

Nem hiszem, hogy azok a billek többet tudnának mint a g510.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.