Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) dqdb válasza 0xmilan (#70250) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hajrá! Fenemód csúszik az a lejtő :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70252) ATI válasza 0xmilan (#70250) üzenetére


ATI
senior tag

Én is a héten rendeltem egy Q3-at. :)

(#70253) nyunyu


nyunyu
félisten

Majd rájönnek párszáz k elverése után, hogy nem lesznek boldogabbak egy új billzettől.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70254) 0xmilan válasza nyunyu (#70253) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem ez most egy teljes meretu Das-t meg egy 60%-os 'gamer' billzetet valt.
Ennek a kettonek az atlaga pont a TKL meret. :DDD
Ha ezeket sikerult eladni, akkor olyan sokat nem koltottem a Keychron-ra vegso soron. Sot.

(#70255) Mephike


Mephike
senior tag

Nesze neked drága billentyűzet :DDD

(#70256) dqdb válasza Mephike (#70255) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy billentyűzet lehet drága és nem túlárazott egyszerre, mert egyszerűen drága legyártani (anyaghasználat és magasabb CNC költség, vagy jobb minőséget produkáló drágább gyártó), j példa erre ez a billentyűzet.

Nos, ez a Cyberboard mocskosul túlárazott, és a korábbi körök alapján billentyűzetként sem nevezhető jónak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70257) 0xmilan válasza dqdb (#70256) üzenetére


0xmilan
addikt

Specs/features:
Is an absolute unit

Tejoeg, majdnem 3 kilo. :Y

(#70258) Mephike válasza dqdb (#70256) üzenetére


Mephike
senior tag

A legrosszabb az egészben, hogy ennyi pénzért szerintem még ronda is ez a Cyberboard.

(#70259) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Sziasztok!
1.Mekkora összeget szánsz rá? 10k nagyon max15k de inkább férjen bele a 10k ba
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? cougar 200k, kezdik megadni magukat a gombok. erősen nyomom a gombokat. :)

4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék és természetesen a mindennapi dolgokra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) fogalmam sincs. a jelenlegi azt hiszem gumiharangos de épp ebből fakadóan az halt meg benne. ezért kell cserélnem.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nem néztem körbe.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) mint a jelenlegi cougar 200k. jó ha azokat tudná.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Villágítás

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#70260) Jorus válasza Mephike (#70255) üzenetére


Jorus
nagyúr

Roppant kényelmetlen lehet ekkora pozitív tilttel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70261) F34R válasza Mephike (#70255) üzenetére


F34R
nagyúr

whao... night rider vision miatt vagy egyebkent is van mas olyan feature ami dragit rajta? vagy cyber nevvel mar mindent el lehet adni dragan?

(#70262) 0xmilan válasza phoenix1989 (#70259) üzenetére


0xmilan
addikt

A 200K ugye ollos, ennek az utodja volt a Cougar Vantar, amit mar szinten jo par eve nem kapni. Szoval ez nehez kor lesz, mert manapsag normalisabb ollos billzetekbol nincs tul nagy valasztek, mert mindenki mechanikusokat gyart, de azokbol meg szinten nem sok vallalhato van ilyen arkategoriaban.
Talan EZ?

(#70263) Throme válasza Mephike (#70255) üzenetére


Throme
veterán

Mintha a '80 évekből lépett volna elő, mondjuk commodore C=64 III :) , csak éppen egy karácsonyi kiadás :)

Minden annyit ér, amennyit adnak érte.
Szegény csajszi kiadott érte több, mint 800 dodót és még karcos is, nem kicsit......

Nem cserélném el.. illetve igen, ha el tudnám én is adni 800 dodóér. Vennék belőle egy jó bill-t és még zsé is maradna....

(#70264) nyunyu válasza Throme (#70263) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebből legalább 100$ a hülyeségadó.

600$ a barebone kivitel (már ez is túl van árazva), 810$ a kapcsoló+kupakos kivitel.

0.65$ a benne lévő kapcsoló darabja, az összesen 53$, áttetsző kupakot meg drága helyen árulják 50$-ért...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70265) Jorus


Jorus
nagyúr

Kíváncsiság kedvéért néztem a FalbaTechnél a ReDoxhoz passzoló numpadot, hááát, kapcsolók és kupakok nélkül, szállítással közel 80.000 HUF-ra jön ki. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70266) dqdb válasza Jorus (#70265) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nevetségesen drágán mérik az összeszerelést, ennyiből bőven kijön egy jó minőségű forrasztókészlet mindenestől (fancy hőmérsékletkijelzős, digitális szabályozású páka többféle fejjel, forrasztóón, pákafej tisztító, flux, ónszippantó, rézszalag), és még marad is pénz (valamint a szállítási költség is eléggé magasnak tűnik EU-n belüli 4-8 napos szállításhoz).

Maga a numpad szerintem jó áron van.

Roppant kényelmetlen lehet ekkora pozitív tilttel.
Ha helyesen gépel az ember, azaz gépelés közben a csuklója a levegőben van, akkor 10-11 fokos szög sem problémás. Ha úgy gépel, ahogyan az emberek túlnyomó többsége, hogy a csuklóját az asztalon pihenteti és a kézfejét hátrafeszítve gépel, akkor ott bizony problémák lesznek előbb-utóbb (ráadásul sokan helytelenül gépelve a billentyűzetek lábát kinyitják, amivel növelik a szöget).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70267) Jorus válasza dqdb (#70266) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ott nem csak az összeszerelés, hanem minden más hardver is, mármint a PCB, az Arduino, ledek, kábelek, csatlakozók, stb. Az első 65 EUR csak a csupasz ház, tehát a bambusz keret meg a műanyag alsó rész. Persze így is marha drága nyilván.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70268) dqdb válasza Throme (#70263) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Tesla Cybertruck formája volt az inspiráció, ez már a negyedik vagy ötödik réteg lehúzása arról az ötletről.

Szegény csajszi kiadott érte több, mint 800 dodót és még karcos is, nem kicsit......
(Nem néztem meg a videót, szóval lehet, hogy hülyeséget írok, de) dehogy adott ki érte pénzt, az influenszermarketinget láttad éppen működni. A custom világban lévő pénzmennyiség másfél-két évvel ezelőtt nekiállt bevonzani az elsődleges pénzre hajtó cégeket, ami előtte főként hobbisták terepe volt, akiknél a billentyűzet volt az elsődleges szempont. Ezek a cégek (tipikus a "hello we are a new studio from China" beköszönés Geekhacken) beletolnak egy rakás pénzt marketingbe és hype építésébe, akár a hobbistáknál megszokott 1 helyett 5-10 streamernek is elküldik a billentyűzetet a GB előtt, hogy megépítsék azt (a hobbistáknál megszokott visszaküldés helyett a billentyűzet jellemzően a streameré marad, és azt kezd vele, amit akar), hogy hype-ot generáljanak, és el tudjanak adni pár ezer darabot, és ezt a hobbistáknál megszokott évente-másfél évente tempó helyett akár évente 4-5 group buy-t is tolnak.

Ez persze alapvetően nem rossz, ha jól sikerül a billentyűzet vagy a nagy darabszámot kihasználva relatíve olcsón tudnak minőséget adni, például a Mr Suit fogadtatása meglehetősen vegyes volt, a customok terén újoncok imádták, a többiek húzták a szájukat, de azt mindenki elismerte, hogy a gyártási minőség a topon van. Azóta az Owlab tanult és fejlődött, a Springre már mindenki elismerően bólintott, másik példaként a Mode Design is a meh → not bad → promising utat járja be, vagy a nemrég az Angle-lel piacra lépett Vertex már eleve jónak néz ki.

Nos, a Cyberboard mögött álló Angry Miao nem ilyen, ők kitalálták, hogy prémium gyártók lesznek, és mivel ők prémium gyártók, hiszen kitalálták, hogy azok lesznek, ezért érthetetlenül túlárazva adják a billentyűzeteiket, hiszen ők prémium gyártók, miközben egy tényleg prémium TGR vagy Keycult is olcsóbb náluk.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70269) dqdb válasza Jorus (#70267) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor visszavonom, hogy a numpad jó áron van, mert így átcsúszott a marha drága kategóriába.

Összehasonlításképpen a tegnap linkelt OGR-nél a numpad 230 USD nettó ≈ 276 EUR bruttó magyar áfával számolva, és ott egy túlépített, 92 dekás, 4 CNC-zett darabból összeálló numpadet kapsz, ahol az alacsony MOQ miatt ilyen magas az ár.

Ha egy jó numpadet akarsz fémből, akkor ennek az extráira hajts majd rá, ez az, amikor a költséghatékonyság már bejön. Vagy irány AliExpress, ahol a minőségből leadva sokkal olcsóbban akad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70270) phoenix1989 válasza 0xmilan (#70262) üzenetére


phoenix1989
őstag

Értem. Hát ennél többet viszont nem akarok szánni egy billentyűzetre. Ha nem nagyon van akkor mindegy mit választok. Amit linkeltél néztem lehet marad az de körbe nézek és esetleg beteszem ide hogy mit azoktól hozzá. Köszi

(#70271) F34R válasza dqdb (#70266) üzenetére


F34R
nagyúr

egyszerubb akar forrasztos, normal nem layeres vezerlovel szogegyszeru pcb vel mennyitol indulnak? a 100$ mar nagyon lerugott hatar?

(#70272) dqdb válasza phoenix1989 (#70270) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha tudod, akkor közeli MM-ben nyomkodd meg a választékot és/vagy úgy rendeld, hogy vissza tudd küldeni, ha nem tetszik.

Ez az a termék-/árkategória, amivel szinte nulla tapasztalata van az itt válaszoló embereknek, így nem azért nem kapsz ajánlatot, mert nem akarunk válaszolni, hanem azért, mert nem tudunk az előző bekezdésemnél bölcsebbet válaszolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70273) dqdb válasza F34R (#70271) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ez a legolcsóbb, amit hirtelen találtam stacked acrylic házzal

[link]
ez pedig fém házzal

Ha a kettő közül választanom kellene, akkor az előbbit venném meg, mert annyira nem jó minőségű az az alumínium ház, hogy megérje a háromszoros árat

[link]
készen műanyag házzal, bár ha készen kellene valami, akkor Japánból lőnék egy alig használt Realforce 23U-t 70 dollárért, hogy elmondhassam, van Topre billentyűzetem

Vagy ha csak alkalmi használatra kell, akkor körbenéznék az itthoni nem mechanikus választékban, mert egész olcsón is találni már külön numpadet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70274) phoenix1989 válasza dqdb (#70272) üzenetére


phoenix1989
őstag

A baj az, választék sem sok van mert csak emagrol vásárolhatók jöhetnek szóba mivel ott lenne kuponom. Körbe nézek miket írnak aztán meglátom. A linkelt nem rossz bár a space gombra sokan panaszkodnak hogy beragad.

(#70275) nyunyu válasza dqdb (#70273) üzenetére


nyunyu
félisten

Első linkedről már nem rendelhető, de itt még van ilyen YMDK numpad

Jópofa, hogy elforgatva ortogonális makropadnak, vagy billzet bal oldalnak is használható, csak olyankor probléma lehet az USB kábel bedugása, elhelyezése.

Másik:
Cherry stem nem forgásszimmetrikus, kereszt egyik szára 1.32, másik 1.3 mm vastag, így 90 fokkal elforgatott kapcsolókon szorulhatnak a kupakok!
Mondjuk ha Gateron kapcsolóval kéri az ember, akkor ilyen gond nincs, mert azokon vékonyabb a kereszt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70276) dqdb válasza nyunyu (#70275) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmm, amikor linkeltem, még élt. Ahogyan nézem, az enyém is egy értékelés nélküli boltból volt, a tiéd is, és egy harmadik is, így ezt a típust inkább lehúznám a listáról, mert megbízható helyről nem rendelhető meg.

És egyúttal egy cseh boltból linkelném helyette olcsóbban az open source Discipadet (ha valaki POM plate-et vágatna magának, akkor szintén ajánlott ez az oldal).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70277) nyunyu válasza dqdb (#70276) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, ez is olyan kamu termék lehet, mint a múltkori túl ócó GMK klónom?
(azóta visszafizették.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70278) Counter válasza dqdb (#70273) üzenetére


Counter
újonc

MOTOSPEED-el óvatosan. Az RGB-s K24-el van tapasztalatom.
A színeket be lehet állítani Fn-el, de újraindításkor, az OS betöltődése után kikapcsolja a fényeket és Fn + valamit kell nyomni, hogy újra világítson. Kényelmi okból az ember felrakná hozzá a programot, mert azzal jó, de vigyázat, "kínai csoda". Az automatikus frissítés nem kapcsolható ki. Mindenképp szeretne kommunikálni egy "kicsi csodás" szerverrel.

Application:
- Cashier Desk
- Bank
- Stock Exchange

A Required Firewall Rules: ... részt kihagyta a marketingos. OpenRGB még nem ismeri.

Egyébként nem rossz. Kellemes masszív szerkezet.

Negatívumok:
- Nyitott lábbal a felső részen a szélső gombokat nyomva szeret megbillenni.
- Az 5-ös gyári keycapen emlékeim szerint nincs tüske.
- Kong a blue szviccses

(#70279) F34R válasza dqdb (#70273) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi igazabol egyik TKLs havernak kellene. mutattam en is neki hasonlot murphad neven, azt mondjuk nem tudom mennyire profi. [link]
viszont legozni nem akar.

[ Szerkesztve ]

(#70280) dqdb válasza F34R (#70279) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kettő közül én a Discipadet választanám, mert
1. olcsóbban beszerezhető
2. nem külső vezérlőt használ, amit tüskesorral forrasztasz rá a nyákra, hanem az MCU-t magát forrasztod rá
3. királyul néznek ki a TTH komponensek felül

Cserébe a forrasztást tekintve nehezebb meló, mert USB csatlakozót is kell forrasztani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70281) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Nagy Enter/Backspace gombos, jól látható háttérvilágítással rendelkező, magyar vagy angol (UK) kiosztású, vezetékes, Num-pados billentyűzetet keresek, max. 20k-ig. Semmi extra igényem nincs, azon kívül, hogy a világítás a betűket is érintse és azok minden körülmények között jól láthatóak legyenek. Fontos a nagy Enter és a nagy Backspace gomb.
Az egyetlen dolog ami nem játszik, az a fix szivárvány színű háttérvilágítás. Szóval lehessen állítani egyszínűre.

A tudomány a valóság költészete!

(#70282) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Kilmat, vagy egyéb butyl lappal PE foam helyett? Mostanában több ilyen videóba is belefutottam.

[ Szerkesztve ]

(#70283) micafighter


micafighter
nagyúr

Újra kapható a Keychron Double-Shot PBT Cherry Full Set Keycap Set-Grey White and Blue kupakkészlete, ha esetleg érdekel valakit :)

(#70284) nyunyu válasza micafighter (#70283) üzenetére


nyunyu
félisten

'csába, megszakadt a november 4 óta nem vettem billzetalkatrészt streakem.

Szállítás +9$, ÁFÁt nem kell pluszban fizetni, így 49$, olcsóbb, mint a legtöbb alis limitált ISO kompatibilitással bíró dyesub szett.
(Mondjuk az európai Cherry kupakok ikonos dizájnját * jobban szeretem, mint az ikon+szöveges amerikai Cherrykét, de annyi baj legyen.
* Ez nem a legjobb példa, mert a felső angol 9009-en brit helyett amerikai Shiftek vannak, alsó meg egy amerikai 1800.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70285) micafighter válasza nyunyu (#70284) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD :DDD Igy voltam vele én is :K Kíváncsi vagyok milyen lesz, ennyiért a double-shot PBT elég hihetetlenül hangzik, főleg ennyi féle layout támogatással :))Az ikonokat én lehet megoldom egy másik kupakszettel, PBT Notionnek pl eléggé szép mod kupakjai vannak Cherry profilban.

[ Szerkesztve ]

(#70286) Throme válasza nyunyu (#70284) üzenetére


Throme
veterán

Otthon ránézek, ha még lesz....
paypal-al lehet fizetni?

Tudom hülye kérdés, de akkor ezek K8-ra is jók igaz?

thx

(#70287) nyunyu válasza Throme (#70286) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy néztem, még az 1800 is kirakható belőle, ami azért sokkal több, nem szabvány kupakot igényel, mint egy sima TKL.

Én Visa kártyával fizettem, de van PayPal is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70288) micafighter válasza Throme (#70286) üzenetére


micafighter
nagyúr

Paypallal lehet fizetni, úgy látom a K8ban semmi extra nincs layout szempontjából, ugyhogy igen, támogatja :K Viszont ezek nem átvilágítós kupakok, már ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#70289) Csandi válasza Throme (#70286) üzenetére


Csandi
őstag

A set-hez: Csak 1.5mm vastag, a "Love" névre keresztelt csomaguk viszont 1.6-os, akkor nem cserélem le :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70290) 0xmilan


0xmilan
addikt

Jobb ez barmiben vagy vastagabb, mint az, ami a Q3-mal jon?

(#70291) dqdb válasza 0xmilan (#70290) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez Cherry profilos, míg a Q3-at saját profiljukkal szállítják. Emellett ez 40% felett szinte minden létező kiosztással kompatibilis (színek terén némi megkötéssel), addig a Q3-é csak 6.25u alsó soros TKL-re jó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70292) nuke7 válasza Csandi (#70289) üzenetére


nuke7
veterán

Ezek sem shine-thru kupakok ugyh en is kihagyom - sima pbt már van nekem is tőlük a kegyetlen vastag kategóriában :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#70293) dqdb válasza nuke7 (#70292) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 70-es évek végén, a 80-as évek elején a mai "vastag" kupakok "vékonynak" számítottak, gyakori volt a ~3 mm-es falvastagság. Persze akkor is léteztek vékonyabb darabok, ezt érdemes végiggörgetni, hogy a mostani MX monokultúra helyett milyen változatos volt a világ.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70294) nyunyu válasza dqdb (#70293) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, Atari STnek (16. kép) Cherry MX kapcsolói voltak?

Arra emlékeztem, hogy a korai Amiga 1000-ekhez a Cherry gyártotta a G80-0777 billzetet, meg valamelyik Commodore PC-10 szériához a G80-0906-ot, de az Atariról nem tudtam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70295) dqdb válasza nyunyu (#70294) üzenetére


dqdb
nagyúr

Deskthority wiki szerint akadt olyan is belőle.

A PC-10 billentyűzete az egyik legszebb arányokkal rendelkező klasszikus Cherry szerintem :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70296) nyunyu válasza nyunyu (#70294) üzenetére


nyunyu
félisten

Lejjebb írják hogy az Atari ATW800 billzete volt, csak dizájnra nagyon emlékeztetett az ST, Falcon alakjára

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70297) 0xmilan válasza dqdb (#70291) üzenetére


0xmilan
addikt

Nyilvan ezek a kulonbsegek megvannak, szoval hulye kerdes volt. De inkabb a minosegre gondoltam.
Igen, a Q3 sajat OSA profiljatol kicsit tartok, hogy szokatlan lesz, bar annak a szine meg jobban tetszik, legalabbis jobban passzol a hazhoz. Teny, hogy ez a feher sotetben jobban olvashato. Az a 3 db blank 1U kek viszont jol nezne ki a jobb felso sarokban a Q3-on.
Wow, most nezem, hogy $40-ert adjak a sokkal kisebb szetteket is. Akkor ez tenyleg jo deal. Megrendeltem. 😅

(#70298) Throme válasza micafighter (#70288) üzenetére


Throme
veterán

Igen, azt tudom, hogy nem "átvilágítós". Ki szeretnék már próbálni egy ilyen kivitelű kupakkészletet is.
Inkább az a kérdés, hogy a shift-es, alt-os másodlagos karakterek kezelése mennyire okozhat majd nekem gondot?!

#70289Csandi
thx!
nem "tekertem" le eléggé a weblapon

(#70299) dqdb válasza 0xmilan (#70297) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még nem láttam erről a készletről képeket/videót, így passz, hogy milyen minőségre.

Az OSA-ra olyan panaszt hallottam, hogy éles a széle és ez nem kellemes az ujjnak, ha nem pontosan találja el, de olyan panaszkodott, aki konkrét profiltól függetlenül egyáltalán nem szereti a szferikus kupakokat emiatt, és azért egy SA és MT3 között hatalmas különbség van, szóval ezt nem tartanám általánosan igaznak, inkább emberfüggőnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70300) nuke7 válasza dqdb (#70293) üzenetére


nuke7
veterán

1.6mm felett már nekem nagyon vastag, robusztus hatása van… :U :DDD
( meg azért a linkelt képek között is van olyan kupak, ami nem olyan vastag mint ez a keychron szett)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.