Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) haxiboy válasza nyunyu (#26000) üzenetére


haxiboy
veterán

Végre teljesül az álmod :K :K :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26002) #29810176 válasza nyunyu (#26000) üzenetére


#29810176
törölt tag

Akkor a Maxkeyboardsos capok jók(?), mert ha nyár elején vehetővé válik a $100-os iso-s billentyűjük lehet azt érdemes majd vennem. Valami ilyen designt szeretnék:

[ Szerkesztve ]

(#26003) #29810176 válasza #29810176 (#26002) üzenetére


#29810176
törölt tag

Mondtátok, hogy vékony a keycapjuk és ha kérek alá ilyen o-ringet?

(#26004) nyunyu válasza #29810176 (#25999) üzenetére


nyunyu
félisten

Az a Dyesub jobb?

Mas technikaval gyartjak.

Amit nezegettem gyartot, o Cherry profilos vastag PBT kupakokat hasznal, ez par mm-mel alacsonyabb, mint az altalanos OEM profil. (Pl. Esc gomb nem 11mm hanem csak 8mm magas)
Vastagsag azert fontos, mert ugy kevesbe nyeklik a gomb, ha erosen kalapalod, meg tartosabb, nem torik olyan konnyen. Meg nem kong az uressegtol, mint a nagyon vekony gombok.
PBT anyag jobb, mint az ABS, mert merevebb, illetve nem sargul idovel, feher gomb az 10 ev mulva is feher marad. (Meg egyszerubb nejlonfestekkel anyagaban festeni, mint az ABSt, nem kell aceton.)
Dyesubnal az anyag felso retegebe sutik bele a festeket, igy az egy rendkivul tartos, nehezen kopo, eles rajzolatot tesz lehetove.
Viszont ez additiv technologia, anyag eredeti szine es a festek osszeadodik, es a ket szinnel sotetebb eredmenyt hoz letre. -> Csak vilagos alapon sotet feliratot lehet gyartani, fekete alapon feheret NEM.

Pl.

Szinek? Ez egy sarkalatos kerdes, mivel dyesubnal minimum 10-et kell rendelni, mert meg kell tervezni a sutesre kerulo mintat. Meg nem kerdeztem, hogy utana lehet-e azt varialni, hogy nekem a kepen lathato feher+bezs kombo legyen sotetkekkel feliratozva, anyamnak meg tiszta feher vagy bezs feketevel :)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26005) Domonkos válasza #29810176 (#26003) üzenetére


Domonkos
Ármester

az oring nem azon fog segíteni, hogy vékony. A vékonyság abban nyilvánul meg, hogy kevés benne az anyag.
Erről megint lehetne vitázni hogy rossz-e, vagy hogy milyen hátrányai vannak. Hangban mindenképp a vaskosat szokták preferálni az emberek. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26006) #29810176 válasza Domonkos (#26005) üzenetére


#29810176
törölt tag

Hangra értettem. A jelenlegi laptop billentyűjénél biztos jobb. Olcsó Lenovo laptop. :W
Ifén nyáron lesz egy komolyabb asztal, ami vagy 5-évig nem lesz fejlesztve. Ezért érdekelnek a mechanikus billentyűzetek, hogy ne keljen két havonta új billentyűzete venni.

(#26007) nyunyu válasza haxiboy (#26001) üzenetére


nyunyu
félisten

Végre teljesül az álmod :K :K :K

Attol azert meg messze vagyunk, de egyelore ez tunik veges idon belul, relative keves penzert realizalhatonak.

Almom tovabbra is a Cherry profilos vastag PBT dyesub marad, bezs mod gombokkal, lepcsos Caps Lockkal.

PBT anyag jobb, mint az ABS, mert merevebb, illetve nem sargul idovel, feher gomb az 10 ev mulva is feher marad. (Meg egyszerubb nejlonfestekkel anyagaban festeni, mint az ABSt, nem kell aceton.)

Azt persze kihagytam, hogy a PBT feluletenek erdessege megmarad, nem kopik simara, mint az ABS.
Most hasznalt ABS kupakjaimon jo par gomb fenyesre van kopva, es csuszik a felszinuk :(
Meg nemelyik kupakszetten nagyon latszik, hogy mukormos Gizike volt befogva gepirononek. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26008) #29810176 válasza nyunyu (#26004) üzenetére


#29810176
törölt tag

Akkor a Dyesub az én "tervemhez" nem is alkalmas. :O

(#26009) nyunyu


nyunyu
félisten

Itt van egy hosszabb, kupakokrol szolo cikk.

Maxek komolyan gondoljak a 0.46 mm kupak vekonysagot???
Ez alig vastagabb, mint az elso levetelkor kettetort Cherry RS6000 kupakom 0.4 mm-je :O
Annak a sarkai sincsenek merevitve:

Sajnos a WASD is 0.4mm vastag, szoval hiaba "dobnek" ki extra 10$-t a bezs gombokert, minosegben veluk sem lennek semmivel elorebb. :W

Mostani nemszeretem gombok 0.6 mm vastagok, kinai cseresznyeme 1.1mm.
Dyesub PBT projektemhez hasznalando Gateron kupakokra valami 0.9 mm-et olvastam regebben.

Igenis hallani a kulonbseget, kinai cseresznyem gyari gombjai nem rezegtek gepeles kozben, mig a magas es vekony OEM gombok igen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26010) la_cc


la_cc
addikt

Roccat ryos mk glow-ról mi a véleményetek? Magyar a kiosztása... :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26011) Mclovin


Mclovin
senior tag

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 5k és alatti csoportban csak az a kettő billentyűzet lenne ajánlott? Ha igen hol lehet őket beszerezni? Ebay, ilyesmi? Semmi extra igényem nincsen igazából. CS:GO-val játszom, de sajnos nem igen engedhetek meg drága klaviatúrát.

(#26012) haxiboy válasza Mclovin (#26011) üzenetére


haxiboy
veterán

5k alatti billentyűzetekből ezeket tudtam kipróbálni, igazából szinte bármelyik megfelel mert minőségben nincs sok eltérés az ismertebb gyártók között.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26013) #29810176 válasza la_cc (#26010) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nekem bejövős, de vigyázz! Már nem gyártanak magyar Roccatot. Ami készleten van azt kell megvenni, mert utána nincs több. És ez fekete kapcsolós.

(#26014) #29810176 válasza nyunyu (#26009) üzenetére


#29810176
törölt tag

Akkor nem szabad WASD és MAX keyboardsokat venni?

(#26015) la_cc válasza #29810176 (#26013) üzenetére


la_cc
addikt

Ne haragudj, annyira nem vagyok képben: mit értesz fekete kapcsolós alatt? Én elvileg kék "glow"-t venném. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26016) Domonkos válasza la_cc (#26015) üzenetére


Domonkos
Ármester

A szin a kapcsolo tipusara utal. Az osszefoglaloban van egy szosszenet roluk.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26017) #29810176 válasza Domonkos (#26016) üzenetére


#29810176
törölt tag

Játékra red, black, gépelésre blue, minkettőre brown,

(#26018) #29810176 válasza nyunyu (#26009) üzenetére


#29810176
törölt tag

Angol kiosztású billed van, hogy nem írsz ékezeteket? :))

(#26019) ViZion válasza nyunyu (#26000) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt hogy? Számsorok alul, többinél felül? :U
Meg ennyi minden jelet rárakatni... ehh... OK, lehet én vagyok ilyen, h tudom kb. mi-hol van, vagy alt code-val írom, de ez nekem sok felirat. Fent, középen és fekete felirat tetszene viszont.

...ha a Control helyett Strg lenne ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26020) #29810176 válasza ViZion (#26019) üzenetére


#29810176
törölt tag

A számsor szerintem a helyén van. A laptopomon is így van.

(#26021) nyunyu válasza ViZion (#26019) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt hogy? Számsorok alul, többinél felül? :U

Lattal mar magyar billzetet mostanaban? :DDD

Ezekhez kepest csak az AltGr+I/J/M/pont funkcioit tetettem ra extra. (azok is az ideiglenes ANSI kompatibilis kiosztasomhoz kellettek, mert azon nem lett volna Í gomb, igy a < is ugrott volna. Mondjuk amugy is az AltGr-M/pontot hasznalom a <>-okhoz. :DDD)

OK, lehet én vagyok ilyen, h tudom kb. mi-hol van, vagy alt code-val írom, de ez nekem sok felirat. Fent, középen és fekete felirat tetszene viszont.

Meg jo, hogy valamennyire parameterezheto az oldaluk, igy a gombok alapszinen, felirat szinen kivul meg a mod gombok stilusat is lehet allitani. Centered-re allitva olyanok lesznek a modok, ahogy Te szeretned. (En a Classic-ot valasztottam.)

Egyebkent meg emailben tenyleg szivesen segitenek, kb. a harmadik kort valtjuk eppen:
- AltGr+J,Ű feliratok meg nincsenek rendesen a helyukon
- PrtSc/ScrLk/Pause feliratokat rendesen ki akarom iratni
- numerikus vesszo.
Plusz kertem, hogy a fo alfanumerikus karakterek, meg a numpad szamai, vesszoje legyen nagyobb, mint a Shift es AltGr layer feliratai.

Elvileg ha ezekkel keszen lesznek, akkor lerenderelnek egy mintat, aztan nyomtatas elott jovahagyasra megkuldik nekem, mivel ez lesz az elso magyar kiosztasu kupakszettjuk, es nem akarjak elrontani.

(Controlrol, hopiherol mar lemondtam, azzal nem is farasztottam oket.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26022) nyunyu válasza #29810176 (#26018) üzenetére


nyunyu
félisten

Angol kiosztású billed van, hogy nem írsz ékezeteket? :))

Ugyan 10 eve magyar kiosztasra allitott billzeteket hasznalok (melo FFS), igy kenytelen voltam megtanulni, hogy hol vannak a forumozashoz/programozashoz szukseges irasjelek, de agyilag meg mindig nem birtam megszokni az ekezeteket: felezodik a sebessegem, ha É/Á/akarmit kell hasznalnom.
#-et elobb talalom meg, mint oket.

Elotte 8-10 evig ekezetmentesen forumoztam ('90-es evekben emailt sem tudtal ekezetesen kuldeni!), erre allt ra az agyam, beepitett hibajavito algoritmusom automatikusan kodolja/dekodolja az ekezetmentes szovegeket.
Igy eszre sem szoktam venni, ha mas is ekezetmentesen ir, vagy netan felcserel egy E/É-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26023) nyunyu válasza #29810176 (#26014) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor nem szabad WASD és MAX keyboardsokat venni?

Azt igy nem mondtam. (Csak akartam ;])

Csak azt, hogy nem jobb a kupakszettjuk, mint egy Labtec Standard+ billzetnek. (annak is 0.4mm vastag a kupakja.)
Egypalcas kategoria kiralya volt ~10 eve 1-1.5k-ert.

Most 2.5-3k-ba fajo, masfelpalcas Genius KB-110X-nek bezzeg 0.7mm vastag.
Mondjuk ennek meg olvashatatlanul vekony a felirata.

Tenyleg, megkernem az akcios nemet Das-szal rendelkezo kollegakat, hogy merjenek mar egy kupakvastagsagot tolomerovel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26024) gabor128 válasza gabor128 (#25954) üzenetére


gabor128
aktív tag

Az előző hozzászólásomra valaki tudna ajánlani billentyűzetet?

(#26025) nyunyu válasza gabor128 (#25954) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudnátok ajánlani mini billentyűzetet, amelyiken van valamilyen beépített egér is (trackball vagy hasonló). Nem kell extra profi, hanem valamilyen középkategória megbízhatósági és ár szempontból.
Vezetékes kellene, de azok ritkák

IBM Think vagy Travel Keyboard with UltraNav, felteve, ha talalsz meg valahol ilyet, mert 10 eve nem gyartjak oket.
Utod Lenovo billzetekrol mar lesporoltak a tapit, csak TrackPoint van.

De ezek sajnos nem olcsoak.

(Napokban nezelodtem, hatha fel lehet turbozni egy TrackPoint eszkozzzel a custom billzetemet, de egyszeruen nem letezik kulonallo, beepitheto kivitelben. Legolcsobb kb. 18$ lenne, es le kene bontanom melole egy egesz Dell laptopbillzetet. Ennyi erovel a polc tetejen porosodo IBM Travelt is szetvaghatnam. :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26026) ViZion válasza nyunyu (#26021) üzenetére


ViZion
félisten

nekem a cégesen sincsenek az extra karakterek, pedig az magyar...
Itthoni meg Világítós, szal. ott az alsó karakterek eleve kiesnek. Rendes tőlük, h szóba állnak a kisemberekkel is, nem hittem, h találsz ilyen céget. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26027) la_cc válasza Domonkos (#26016) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi!

A felett pont átsiklottam. :))

(#26013) zombinorbi: Nem hiszem, hogy annyira sietni kéne venni 40k-s billentyűzetet, ez tényleg csak egy szűk rétegnek kellhet. Kicsit agyalok még rajta... Mondjuk nincs nagyon más alternatíva magyarra szal... :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26028) nyunyu válasza ViZion (#26026) üzenetére


nyunyu
félisten

Elobb emlegetett egy es masfel palcasakon is megvannak az AltGr layer feliratai.

Bar a Geniust siman visszaminosithetnem egypalcasra a csapnivaloan olvashato feliratai miatt.
Az biztos, hogy a Labtec sokkal jobb volt ar/teljesitmenyben, mint ez a belepo Genius. :DDD
Win8 logot, meg a hamburger menut mar nem is emlegetem, mint vastag minusz pontot, mivel minden 2-3 evnel nem regebben gyartott billzeten azok vannak... Labtecet valamikor 8-10 eve hasznaltam az elso melohelyemen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26029) ViZion válasza nyunyu (#26028) üzenetére


ViZion
félisten

cégesem kb. ilyesmi [link] már feliratozásban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26030) nyunyu válasza ViZion (#26029) üzenetére


nyunyu
félisten

Amerikaiakon, angolokon nem nagyon van AltGr layer.
Nemeteken szokott lenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26031) scream válasza ViZion (#26029) üzenetére


scream
veterán

Az a sleep gomb pont jó helyen van. :DDD

(#26032) tiempo


tiempo
tag

Üdv mindenki!

Tudnátok nekem vezeték nélküli billentyűzetet ajánlani ehhez a tvhez? 10k körüli, esetleg billentyűzet + egér kombót vagy billentyűzetet touchpaddal.
[Samsung UE48H6400]
Köszönöm!

(#26033) totron


totron
addikt

A billentyűzet jó. Mindenki használjon billentyűzetet.

(#26034) ViZion válasza scream (#26031) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván nem kellene, úgy van ott, mintha az lenne a legfontosabb gomb a világon... :(((
A feliratok miatt linkeltem csak.
Anno volt olyan bill-em, amin a böngészőtől kezdve a mail, számológép, sleep, word, média meg még ki tudja mi gombok voltak. Kb. az első héten nyomkodtam... :D
Volt Makrós bill-em, fent voltak a makró gombok. OK, ez azért nem jó, mert nem érem el, useless...
Erre vettem olyat, ahol bal oldalt voltak a makrók... ctrl helyett oda nyomtam, Photoshopban, Corelben rohadtul mellényomtam ezekre. Végül a makrók alsó két gombja ctrl és shift lett...
Szal. oda jutottam, h kb. semmi extra gomb nem kell. Nem jegyzem meg mit állítok rá, vagy szimplán mellényomok, nem használom. :B

Nem fikázás akart lenni, ettől másnak biztosan jók.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26035) tisn


tisn
addikt

Ideje lenne lecserélnem, a logi g11-et. Nem szeretm igazán, sötétben nem világít kellőképp a háttérvilágítás.

1. kb mindegy, 5-10 evre tervezem, de általában a jó ár-teljesítmény arányú cuccokat preferalom
2. nem
3. munka, nagyon ritkán játék
4. mechanikus, sokáig ibm mechakat használtam
5. numpad, világítás (ami tényleg látszik, nappal is éjszaka is!), letiltható win gombok, SZERK: rendes méretű enter, 6-os ins-del-home-end-pgup-pgdown normális elrendezéssel
(esetleg nem baj, ha van rajta hangerőszabályzó, usb2-3, könnyen tisztítható, de ez a szekció a nem szükséges feltételek listája)
6. mindenképp angol kiosztás kell, magyar csak végszükségben

thx a tippekért

[ Szerkesztve ]

(#26036) ViZion válasza tisn (#26035) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban van pár, Func KB-460 van varázslónál még (talán UK kiosztás is), itt keress rá, írtam róla.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26037) tisn válasza ViZion (#26036) üzenetére


tisn
addikt

a megvilagitasos mizeria (jol lathato legyen nappal/ejjel (bar altalaban vakon gepelek)), szeretnek egyeni tapasztalatokat/ajanlasokat olvasni (ajanlott billentyuzeteket neztem termeszetesen + aqua/pcx kinalatat is vegignezegettem)

(#26038) ViZion válasza tisn (#26037) üzenetére


ViZion
félisten

...ezért írtam, h a Func-ra keress rá. Az látszik, megjegyzi min használtam, etc. Ha tetszik a vörös-narancs, akkor jó. Sajnos más szín nincs. Pár oldallal feljebb vki vett egy nekem ismeretlen gyártótól mecha világítóst, neki dobj egy privit még, képeken jónak tűnt. Corsair többeknek van, majd írnak később.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26039) tisn válasza ViZion (#26038) üzenetére


tisn
addikt

koszi!

(#26040) ReFleXx


ReFleXx
addikt

aki a heten rendelt cougar 200k-t a varazslotol (volt itt par), annak mikorra igertek a szallitast?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26041) Khelben válasza ReFleXx (#26040) üzenetére


Khelben
nagyúr

Március 11-16. De ma nem jött.

(#26042) CoolBoy323 válasza ReFleXx (#26040) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Marc 11-16

Nem kapkodjak el :/

(#26043) ReFleXx


ReFleXx
addikt

nekem március 16-18-at irtak, hetfő este rendeltem+ utaltam, de ugye csak kedden dolgoztak csak fel.
nektek mikor dolgoztak fel?

a mostani billem a veget jarja, ha nyomva tartom a numpad+ gombot akkor ezt irja
2+0vj.úéy meg egy menu gomb es a scroll lock
a lefelé nyilat nyomva
-
vagy
nm-álx0

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26044) Dyde válasza ReFleXx (#26043) üzenetére


Dyde
aktív tag

Ha jól láttam tegnap már nem is volt rendelhető. Én is rendeltem még a hét elején, remélem meg is fog jönni valóban, én utánvétellel fizetek.
szerk.: most nézem hogy megint rendelhető, akkor tegnap vagy a telóm volt sz@r vagy ismét rendelhető

[ Szerkesztve ]

(#26045) Khelben válasza Dyde (#26044) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én hétfőn rendeltem, először 16-18-at írtak, majd módosították 11-16-ra.

(#26046) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Most jott 3 mail (idiota rendszeruk van) h kiszallitas alatt.

(#26047) Khelben válasza CoolBoy323 (#26046) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem az jött, hogy rendelés lezárva :D és a számla. Már csak a billentyűzet hiányzik.

(#26048) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség a választásban, van nekem egy Corsair k70 -es MX Red kapcsolós billem, és szeretném a kapcsolókat o-ringezni, és neten találtam több féle ilyen ringet több színben és méretben és azt szeretné megkérdezni hogy ti melyiket ajánljátok? Melyik mértet melyik szín?
Köszönöm! :)

(#26049) anytime válasza ReFleXx (#26040) üzenetére


anytime
őstag

Ma kaptam a választ, hogy rendelésem lezárták és a csomagot postára adták.

Ma megnéztem a DP-ban a Apple billencset, mit mondjak, bejövős volt, az ára kevésbé :) Kíváncsian várim, hogy mit tud majd a puma.

[ Szerkesztve ]

(#26050) Domonkos válasza DJZoliboy (#26048) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ugyan jobban szeretem o-ring nelkul a billentyuzeteimet, amit eddig probaltam a normal vastag es a leheto legkemenyebb jott leginkabb be. A puha szerintem nagyon sokat elvesz a "mechanikus" erzetbol...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.