Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) Throme válasza GoodSpeed (#70748) üzenetére


Throme
veterán

ezzel a billentyűzettel szerintem egy baj van, hogy peng. Csendes szobában hallható. Ha már van némi beszélgetés, vagy tévé, zene a hátérben, akkor nem.
Van még 1-2 dolog ezzel a CK530-cal, de nem hiszem, hogy ezt javasolnák neked.

(#70752) copass válasza GoodSpeed (#70744) üzenetére


copass
veterán

költeni kell rá és akkor elfogadható lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70753) HornedReaper válasza nyunyu (#70742) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi! Mondjuk ledes a bill szóval jó volna ha látszódnának a szimbólumok switch csere után is :D Kitömni milyen filccel érdemes a házat?
A switcheket ki lehet valami házi megoldással szedni, vagy csak célszerszámmal? (Megnézni forrasztott-e egyáltalán)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70754) nyunyu válasza HornedReaper (#70753) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg a Kumarához adnak valami fém bigyót, amivel össze lehet csípni a kapcsoló (helyett az ujjadat) két pöckét, és sokadik nekifutásra talán ki tudod rángatni vele a kapcsolót az Outemu foglalatból.

Gyakorlatban meg jobban jársz egy párszáz forintos * IC csipesszel, mert azt könnyebb használni, meg nem lesz teli véraláfutásokkal a kezed tőle.

CK530 V2 az biztosan forrasztós móka.

*: Ehh, az is megdrágult 800-ról 1300-ra???

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70755) HornedReaper válasza nyunyu (#70754) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ez White Shark Spartan occsóság

Rendeltem egy ilyen csipeszt: [link]
de jó volna 1 switchet kiszedni ránézni mielőtt ideér..

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70756) Enton válasza HornedReaper (#70755) üzenetére


Enton
addikt

Első blikkre forrasztgatósnak tűnik, illetve nem nagyon találtam róla olyan anyagot ahol szétszednék egy minimálisabban is.
Csipesszel még nem leszel előrébb, kelleni fog egy páka meg egy ónszipka/szalag, ha még nincs.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70757) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi srácok. Ugyanaz történt mint múltkor. Kicsit a CoolerMaster MasterKeys M PRO elázott - igen, tudom a pohár víznek nem itt van a legjobb helye az asztalon, leszokom róla :D -5 éves a billentyűzetem. Kb 5x ázott el... de inkább kevesebbszer, mert csak ez és a múltkori maradt meg bennem, hogy ilyenkor várni kell, múltkor pl 3 napot ... most elég volt 1+ 1 kicsi...
Addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik, így azt gondoltam, hogy hmm... lehet ezúttal beszívtam ... Így elszaladtam az Euronicsba, mert ugye oda rendeltem múltkor a CK530 V2--t. Megnéztem előtte a CK530 aktuális árát, és persze láttam azt is, hogy Hajdúszoboszlón elvileg nincs - ez is érdekes, mert pl decemberben azt írta a honlapjuk, hogy nincs Xiaomi 11 Lite 5G NE, aztán elmentem, rengeteg volt, egyet azonnal meg is vásároltam - amikor megérkeztem, láttam, hogy rengeteg billentyűzet van, persze a legtöbb membrános, de mechanikusból CK530 V2 nem volt. Akkor mondom, lefényképezem az ismeretlent, de ki kellett jönnöm a boltból, hogy fel is tudjam küldeni a fórumba, mivel nem volt térerő.

Árgép szerint a CK530 V2, mindenütt közelebb van a 30K-hoz mint a 20-hoz, nemhogy 20 alatt legyen! Amikor elsőnek rendeltem meg akkor speciel 27K volt az Euronincsban is. Szóval a múltkor odarendelt darabot vagy átszállították (bár miért tettek volna ilyet?) vagy eladták. Azzal voltam, hogy 18K-t megérne akkor is, ha a régi billentyűzetem megjavul. Nos megjavult, CK530 V2 meg nem volt, de mivel már nincs is indokom újat venni, így marad ez. Főleg, mert ezzel egyébként meg vagyok elégedve, mi több 5.5 félév alatt annyira megszoktam a numpadon TKL kivitelt, hogy a másik elrendezés az nem jön be... csak ugye az enyémnél még nem változtatható kékre a világítás színe. Ennyi a sztori ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#70758) HornedReaper válasza Enton (#70756) üzenetére


HornedReaper
senior tag

White Shark Spartan forrasztós. Kár, így melósabb lesz :) Ha jól látom, először ónszipka, aztán lehet a műanyag lapból kiszedni a célszerszámmal a switch-eket. Meg majd valamivel kitömöm az alját. Az IC melegszik ezeken, ott ne tömjem ki nagyon?


Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70759) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Van egy piros Cherry MX-es Asus Strix régi billem is, de túl nagy az asztalra, meg szívat mert minden 4-5. gépindításkor nem ismeri fel a win, ki kell húzni visszadugni

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70760) nyunyu válasza GoodSpeed (#70757) üzenetére


nyunyu
félisten

Kinek mi a megszokott kiosztása az egy jó kérdés. :DDD

Tegnap este agonizáltam pár órát, hogy milyen billzetet vegyek elő, amíg levakarom a GMMKról a KPR kupakszettet, kiveszem az Outemu Silent Greyeket, majd összepattintom a bag lubingon átesett Outemu Silent Whiteokat, végül felteszem az új Keychron kupakszettet.

Először próbáltam a régi kedvenc FrankenCherryt (MX Brown), de sajnos nem igazán akart működni, türelmem meg nincs a szereléshez.

Másodszor próbáltam a sötét 1000-et (68gr Outemu V2.2 stem MX házban), de rájöttem, hogy azon nem tudok gépelni, túl kemény a rugó, meg túl fárasztó a nagy taktilis púpja.
Meg a stabjait sem kezeltem korábban, így a szóköz hangjától hülyét kaptam.

MX Brownos Ducky One2 elő se került, mert 1) szar a világítása, 2) nem szeretem a hangját, 3) nem működik a KVM switchemmel.

2 billzet maradt, a mostani melóra épített ócóTKL (O Silent White), de azért át kellett volna mennem a másik szobába, meg a régi melós1800 (MX Brown).
Úgyhogy a zöldség nyert.

Utána bő 10 percig anyáztam, mert nem találtam rajta a gombokat, fogalmam sincs, hogy bírtam 3 évig 1800-on dolgozni. (1,5 éve visszaváltottam szabvány kiosztásra)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70761) nyunyu válasza HornedReaper (#70758) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez kb. akkora meló lesz, mint a régi kínai ócóTKLem.

Billzet darabjait GONDOSAN pakold el egy helyre, hogy összeszereléskor is meglegyenek.
Nekem sikerült elveszteni a billzet eredeti stabjait, kábelét, csavarjait, tappancsait az évek során :W

Szétszedéshez kell páka+ónszippantó:

Csipesz max arra kellhet, ha a kapcsoló körmei bele vannak pattintva a platebe, és nem esik ki magától, ha kiforrasztottad.

Filc testreszabás:

Mivel a filc ANSI, így minimum a bal Shift, meg az Enter környékét finomhangolnod kell, plusz a billzet csavarhelyeit.

TKL félig összerakva:

Ha kenni akarod a kapcsolókat, hogy ne nyikorogjanak az Outemu rugók, akkor kelleni fog egy kapcsoló szétszedő is.
Mondjuk ez a fajta gyárilag nem tökéletes az Outemuhoz, de 2 finom húzás a reszelővel, és máris működik:


Bag lubinghoz kelleni fog egy kicsi zipzáras zacskó, belerakod az összes rugót, pár csepp teflonos olaj (Krytox 105, én 2 fújás teflonsprayt használtam), majd jól összerázod.

Hogy milyen kapcsolót érdemes beletenni a tegnap linkelt ócó Silent Outemuk közül, azt neked kell eldönteni.
Mivel nem tudok finoman gépelni, és mindig bottom-outolok, most cseréltem le a GMMKban lévő Silent Greyeket a Whitera, hogy ne zavarjon feleslegesen a nagy taktilis púp.
Melós TKLben eddig is lineáris Silent White volt.

Korábban nem gondoltam volna, hogy tudnék élni taktilis kapcsoló nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70762) nyunyu válasza HornedReaper (#70755) üzenetére


nyunyu
félisten

Rendeltem egy ilyen csipeszt:

Arra készülj, hogy a Posta automatikusan kiszabja a 400Ft-s védelmi pénzt a kisértékű alis csomagokra:

Ha nem fizetsz online, akkor a hivatalban/kézbesítőnél már 800Ft a sarc!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70763) dugo_ válasza HornedReaper (#70758) üzenetére


dugo_
veterán

Először az összes forrpontra melegíts rá egy pötty friss ólmos ónt, utána sokkal könnyebben megadja magát a gyári ólommentes forrasztás.

Így csináltam én: https://logout.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/hsz_70443-70443.html

(#70764) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A mostani (membrános) billentyűzetem még kiválóan működik, de sajnos a numerikus rész miatt túl széles, az egeret emiatt nagyon oldalra, jobbre kell tartanom. A kezemre már jelentkezik ennek a hátránya sajnos!. Ezért szeretnék helyette egy "szétbontható" megoldást.

Fontos:
- Leválasztható Numerikus, és ha megoldható, akkor leválasztható és "felcsatolható" kurzoros-Ins-Del "szekciós" rész.
(Ezeket használaton kívül a billentyűzet felett helyezném el. Mély az asztalom, elférne minden kényelmesen.)
- Kényelmes gépelés (normál méretű billentyűk, és billentyűk közötti távolság)
- Kapcsolható háttérvilágítás (preferáltan a betűk világítsanak, tehát gravírizott kupakok)
- Tartósság, jó minőség.

Tudom, hogy membránost nem szoktatok ajánlani, de az is lehet. Illetve mechnikus is. Semmi "hardcore gaming", szóval egy csendes, gépelésre ajánlott, könnyed mechanikus is tökéletes.

És lehetőleg ne kerüljön egy 3 éves használt autó árába.

Köszönöm előre is a használható javaslatokat!

"Aquila non captat muscas."

(#70765) 3.Aragorn válasza BigBear (#70746) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem tudom, amelyik billentyűzetet én falnak csapkodom és ugrálok rajta, az nem így néz ki. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70766) 3.Aragorn válasza Piftuka (#70764) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"És lehetőleg ne kerüljön egy 3 éves használt autó árába."
Nem fog, tekintve, hogy azok olyan 8-15 millió között mozognak átlagosan.
De 100k fölé simán megy ezek alapján amit írtál. Nekem kapásból a ASUS ROG Claymore II jut eszembe, más lecsatolhatósat nem is tudok.
Miért nem veszel egy sima TKL-t, vagy 75%-osat, meg egy külön numpadot? (bár az se biztos hogy megvan kevesebből... :U )

Nem minden vándorút céltalan...

(#70767) Mephike


Mephike
senior tag

Közben jött egy videó a Keychrontól a split/osztott billentyűzetről is.

(#70768) copass


copass
veterán

262 WPM 60s monkeytype...dzsízösz! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70769) yorgashx válasza copass (#70768) üzenetére


yorgashx
tag

Jézus ereje, a felénél úgy érzem, hogy úgy írok, mint egy rakéta.. Hát hogy a fenébe lehet egyáltalán ilyen reakcióideje valakinek, elolvasni nem tudom a szavakat ilyen gyorsan :D

(#70770) copass válasza yorgashx (#70769) üzenetére


copass
veterán

rotty. mondjuk angol, magyarul nem tudom mennyit lehet a max sebesség.
4 éves 41 wpm :Y

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70771) dqdb válasza copass (#70770) üzenetére


dqdb
nagyúr

Angolul 170 wpm-et láttam úgy, hogy a gépelőnek végig Jabberwockyt olvasott fel valaki.

A 262 wpm-es videóban az is nagyon durva, hogy mennyire keveset esik egyperces teljesítménye a félperceshez képest.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70772) 3.Aragorn válasza Mephike (#70767) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Ez a tartalom jelenleg nem érhető el."
(#70768) És ezt qwerty-n nyomja nem is valami spéci dvorak-on :Y

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70773) F34R válasza copass (#70768) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg badass... ugy latom akik nagyon gyorsak mind ilyen elbaszitt keztartassal vegzik a gepelest.. A csak akit multkor emlitettem sem gyenge szinte az osszes csontja szettort mar a karjaban, ezaltal teljesen deformalt az alakja... megis 100 folott gepel. :DDD

Magyaron amikor meg aktivabban 10fingertype on toltam, ott ilyen 180wpm remlik egy magyar csajtol.

[ Szerkesztve ]

(#70774) Mephike válasza 3.Aragorn (#70772) üzenetére


Mephike
senior tag

A fenébe, leszedték :(

(#70775) copass válasza F34R (#70773) üzenetére


copass
veterán

ő még elég nyújtott újjakkal is gépel, már-már csapkodósnak tűnik.
akkor nézd meg ezt , szinte teljesen behajlítja az ujjait. gondolom a rövidebb elérés miatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70776) dqdb válasza Mephike (#70774) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Az ilyen szétszedhető-összetolható split megoldásokkal nekem annyi bajom van, hogy sokkal merevebbre tudják/kell megcsinálni a billentyűzetet, szóval a tompított-rugalmasabb bottom outot kedvelőknek, mint én, nem valók.

Ennél a billentyűzetnél is előjött a staggered spliteknél gyakori megoldás, ami a normál és a split space-ek eltérő hosszúsága miatt van: attól, hogy elfér még egy billentyű a space-től balra, még nem biztos, hogy oda is kellene tenni, és ezzel a space-t sokszor még inkább jobbra tolni. A WKL WK megoldás nekem sokkal szimpatikusabb, mint a helykitöltő extra billentyű.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70777) 3.Aragorn válasza copass (#70775) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Csomószor melléüt és nem javítja, Úgy én is tudom gyorsan csapkodni a billentyűt, hogy minden betű hibás, max elvétve van egyezés ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70778) nyunyu


nyunyu
félisten

Meséljetek olyan scenáriót, ahol életszerű a 100 WPM.

Én pl. nem szoktam hallás alapján gépelni, a gondolataimat írott szöveggé, kóddá konvertáló motorom is elég kehes.
Már vagy 35 éve fogalmazásgátlóban szenvedek. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70779) copass válasza dqdb (#70776) üzenetére


copass
veterán

fú én mindkét helykitöltőtöl agyfaszt kapnék! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70780) dqdb válasza nyunyu (#70778) üzenetére


dqdb
nagyúr

A tudat, hogy tudod :DDD Amúgy teljesen igazad van.

Dokumentáció írásakor engem minden korlátoz és kibillent, de a gépelési tempó nem, kód írásakor pedig az egyre hatékonyabb code completion miatt egyre kevesebbet kell gépelnem (a VS2022 az új AI alapú megoldása annyira hatékony a legtöbb gépelést igénylő helyeken, ahol amúgy repetitíven menne a favágás, hogy egész metódusokat írok meg a Tab és Enter nyomogatásával).

copass: körülbelül 5 percig volt furcsa a WKL WK. Másfél évet követően már lényegi átállási idő nélkül tudok váltani eközött, a 7u space-es Tsangan és a 6.25u space-es szabvány kiosztás között.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70781) nyunyu válasza dqdb (#70780) üzenetére


nyunyu
félisten

SQL Developerben ugyan van code completion, de mire 3 másodperc múlva felajánlja a befejezendő tábla vagy eljárás nevet, addigra már rég kitettem a queryt záró pontosvesszőt két sorral odébb :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70782) nyunyu válasza dqdb (#70780) üzenetére


nyunyu
félisten

Másfél évet követően már lényegi átállási idő nélkül tudok váltani eközött, a 7u space-es Tsangan és a 6.25u space-es szabvány kiosztás között.

De jó neked.

Nekem kifejezetten kinlódás volt elővenni a 2020. március 12. óta nem használt zöld1800-at, inkább dühömben összeraktam a fél éve a GMMKba szánt kapcsolókat, meg kapcsoló+kupakcsere az új Keychron szettre.

Aztán a pár órára elővett 1800 ment is vissza a sarokba :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70783) F34R válasza nyunyu (#70778) üzenetére


F34R
nagyúr

Chatelsz a csajoddal aki a masik szobaban ul. ;] Vagy discordon probalsz mindenkinek is valaszolni. :D

@copass #70775
A nagyittot betu tenyleg bejon, en is eleg vaksi vagyok ez meg konnyu a szemnek... nem gondoltam volna mas is alkalmazza. :)

(#70784) nuke7


nuke7
veterán

miért érdekes ez, hogy ki mennyi WPM-el ír..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#70785) 3.Aragorn válasza nuke7 (#70784) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egyesek szerint magasabb szintű emberi lénnyé válsz, ha gyorsabban gépelsz. Tinderen is, ha odabiggyeszted a profilod végére, hogy 200WPM, dőlni fognak a swipe right-ok ;]

dqdb: A VS2022-nek mennyi köze van a VS Code-hoz?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70786) nuke7 válasza 3.Aragorn (#70785) üzenetére


nuke7
veterán

A Visual Studio a VSC "nagytesója" ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#70787) copass válasza nuke7 (#70784) üzenetére


copass
veterán

kevesebb idő alatt gépeled be szöveget?! :D több időd marad másra:!D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70788) nyunyu válasza copass (#70787) üzenetére


nyunyu
félisten

Ne kényeztesd a főnököd, mert egy idő után a 150% teljesítményt tekinti normának, aztán számon fogja kérni, ha csak annyit kap, amennyit fizet.

Jártam már így. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70789) F34R válasza copass (#70787) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah egyebkent en is csak azert akarok gyorsabban.. sokszor azert nem irok meg hozzaszolasokat sem. :D

(#70790) dqdb válasza nyunyu (#70782) üzenetére


dqdb
nagyúr

1800-on ilyen alsó sorral minden a megszokott helyén lesz a jobb Ctrl-t kivéve (mondjuk a tervem nem ez volt, de nem találtam meg a 6u drótot).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70791) dqdb válasza 3.Aragorn (#70785) üzenetére


dqdb
nagyúr

A VS2022-nek mennyi köze van a VS Code-hoz?
Mindkettő IDE, de a néven és azon kívül, hogy a Microsoft fejleszti, nulla.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70792) Piftuka válasza 3.Aragorn (#70766) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! Nekem természetesen megfelelő egy külön Numpad is (bár ebben az esetben sem ártana akkor olyan billentyűzet, amin van USB port, amelyre csatlakoztathatom).

De ugye nem mondjátok komolyan, hogy csak 100.000 forint körüli/feletti eszközt tudtok javasolni? :( (Éppen erre utaltam a fenti szarkasztikus kéréssel.)

Nem feltétlenül szükséges mechanikus, ha az drágít rajta ennyit.

Ám azért kérdeztem itt, mert nem ismerem a piaci kínálatot, és bíztam, bízom benne, hogy Nyunyu, vagy a többi "topic guru" tud segíteni érdemi lehetőségek ismertetésével!

"Aquila non captat muscas."

(#70793) copass válasza nyunyu (#70788) üzenetére


copass
veterán

azt nem kell mindenkinek tudnia, hogy én gyorsan dolgozom! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70794) 3.Aragorn válasza Piftuka (#70792) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem az drágít rajta ennyit, de eleve kevesen foglalkoznak ezzel és aki implementálja is ezt a feature-t, az a flagship termékébe teszi. A többiek majd mondják ha van ilyen szétszedhetősben olcsóbb alternatíva. Én nem láttam.
(Éppen erre utaltam a fenti szarkasztikus kéréssel.) Tudom, erre jött a szarkasztikus válasz a használt autókkal ;]
A TKL + külön numpadot azért mondtam, mert ott rugalmasabb leszel, és messze nem 100k lesz a vége, ha budgeted van.Bár azt jó lenne tudni, hogy mennyi, sztem a nagyok ezért nem válaszoltak még, mert nincs budget megadva.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70795) Mr K válasza Piftuka (#70792) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem vagyok topic guru, de hasonló panaszok miatt sokáig én is 75%-os billentyűzetet használtam - numpad csak layeren volt (Fn+betűk), de nekem nem hiányzott. A 75%-os billentyűzetek megritkultak, de pl.a Keychron K3 nem megfizethetetlenül drága. Nem feltétlen lesz nagyon csendes, és kell mellé egy külön numpad, amit a Keychron nem kínál jelenleg (a numpad gombok a K3-on layer-en sem elérhetők). (A Keychron Q sorozatban van 75% os billentyűzet és hozzá passzoló külön numpad, de annyit nem akarsz fizetni.)

Ötletnek felvetném még ezt: Rapoo E9100M. Ez világítani nem fog, viszont olcsó és az ollós mechanizmus miatt elvileg csendes lesz. Keskenyebb, mint egy 96%-os billentyűzet, az elrendezést szokni kell, és ha gyakran kell egyszerre a kurzor blokk és a numpad, akkor körülményes lesz a használata.

És leginkább csak azért válaszolok, mert esetleg meg kellene fontolnod azt, hogy az egértől szabadulj meg, azaz cseréld le egy trackballra. Az szorosan a billentyűzet mellé tehető, vagy akár elé, vagy akár az öledbe is. A választék manapság elég szűk, és nem is olcsók, de például az M575 azért megfizethető. (Én most ilyet használok, de az M575-ös vezetékes változatát is használtam több mint 10 évig, (meg egy ilyet is, de erre nehezebb átszokni).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70796) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali!

Mivel az ajánlott lista valamiért nem frissült már 4 éve, gondoltam itt megkérdezem, hogy nem túl hardcore játékhoz, és egyébként viszonylag normál használathoz milyen NEM mechanikus billentyűzetet ajánlotok.
Mechanikusom van. Jó is. De sajnos az én bölönc vastag béndzsa ujjaim sokszor visszakívánkoznak egy hagyományos, lapos billentyűzethez, pl ami ollós vagy membrános is lehet akár. A lényeg hogy lapos legyen és ne szarjon be 1 hónap alatt. Ja és jobb ha a világ összes pénzébe kerül.

Köszike!

(#70797) Molydeus válasza 3.Aragorn (#70794) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nekem a Tesoro Tizona rémlik ilyen levehető Numpaddal, de hogy egyébként milyen, mint billentyűzet, arról fogalmam sincs. Nem mai darab, de a pcx állítólag még forgalmazza és nem is egy vagyon. Természetesen nem magyar, de ha hinni lehet a terméknévnek, akkor legalább ISO-UK.

Ezzel együtt én is TKL (vagy 75%-os) + külön Numpad verziót javasolnám. Nekem teljesen jól bevált a Numpad a baloldalon.

#70795 Mr K
A rapoot próbaképpen használtam egy rövid ideig munkára is. Az ollós kapcsolók miatt minden szempontból olyan, mint egy notebook bill. A kurzorblokk szerencsére nem felezett magasságú és a jobb Shift és az ISO Enter miatt könnyebben is megtalálható, mint ahogy számítottam rá. Viszont ha az ergonómia szempont, akkor a hosszabb távra szerintem ugyanúgy nem ajánlott, mint ahogy a mai notebook bill.-k sem. Egy merev vaslapot püföl az ember minimális úthosszal, az ujjízületeknek nem tesz jót.

M.

(#70798) Molydeus válasza Molydeus (#70733) üzenetére


Molydeus
senior tag

Azt hiszem a túlkenés problémáját sikerült teljesen elkerülnöm. Konkrétan átestem a ló túloldalára, bár nem gondoltam volna, hogy az "alulkenés" egy ecsettel lehetséges egyáltalán. :DDD

Nem maradt rá túl sok időm ma, úgyhogy csak két próbákra félretett kapcsolót kentem meg a 205G00-val, YT instrukciók alapján. Az egyik egy teljesen sima Gateron Silent Red, a másik szintén ilyen alap, de a tetejét milky-re cseréltem. Ami bíztató, hogy a rugóhangot mindkettőnél sikerült eliminálni. A sima egész jó lett, közelít a Pro-k érzetéhez annak ellenére is, hogy valahogy sikerült deformálnom némileg a rugóját. Viszont a milky-nél valami nem stimmel, mert még mindig érzek egy kis súrlódást. Pedig mindenhova raktam egy szemmel látható, de kétségtelenül vékony réteget.

Amúgy egyre inkább az a meggyőződésem, hogy a Gateron Silent kapcsolóinál a rugó mellett maga a szilikon pad az, ami reszelős érzetet ad.

Futok még ezekkel egy kört.

M.

(#70799) Mr K válasza Molydeus (#70797) üzenetére


Mr K
senior tag

K780-at használok majdnem egy éve, nehéz elképzelni ennél rosszabbat, de ki lehet bírni azért ezt is. :) Amúgy, mintha puhulna, vagy csak a megszokás?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70800) totron


totron
addikt

I. Lassan okafogyott a kérdés, de azért felteszem így, 2022-ben: aki nem gépel vakon az nem akar vagy nem tud? A kapacitív képernyőnyüstölés korában pont úgy fog kihalásszélre sodródni a vakon gépelés (nem mintha elterjedt volna igazán), ahogy visszaszorult a kézzel való írás is, még szerencse, hogy a tanterv része. Látens lázadása a mélyen technikaellenes egónak? Lustaság? Képességbéli plafon? Billentyűzetet rendszeresen és érdemben használókra gondolok elsősorban, náluk a legérthetetlenebb. Vannak területek az életben, amibe bele lehet magyarázni újból és újból, hogy felesleges átjutni akarni a tű fokán, de ezt nem olyannak érzem, az érvelések és félig vagy egészen való vergődések tükrében semmiképp.

II. A leggyorsabb gépelést ~68%-ban fix kéz/ujjtartással, 32%-ban mozgó-lebegő kezekkel-ujjakkal értem el. A 100%-ban fix metódus - ahogy a gépírás órán is tanítják - merevsége merevvé tesz és az ujjakat is jobban igénybe veszi, a sebesség is csekélyebb.

III. Ki-e szaladtok a világból visítva a tasztatúra kifejezéstől? Eltartott kisujjal szabad-e csak kiejteni a klaviatúra szót is vagy az jobban belesimul a köznyelvbe?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.