Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Lmh válasza -FreaK- (#32000) üzenetére


Lmh
őstag

Engem is idegesített az alsó csík. Én egy fekete alkoholossal áthúztam jópárszor amig akellő halványságot el nem értem. Ami még kegyetlen idegesítő ennél a billnél, az az, hogy nem jegyzi meg a világításbeállításokat, igy minden bekapcsnál ujra be kell állítani, hacsak nem a defaultot használod.
Én inkább eladtam két hét után. Mondjuk nem csak ezért, hanem mert lett más billem, de nyilván ha imádtam volna, megtartottam volna.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#32002) ZCoyote válasza Ringman (#31998) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez a lenovo enhanced performance usb keyboard mennyire lehet csendes? Ollós szerkezet?

Romani ite domum.

(#32003) Domonkos válasza ZCoyote (#32002) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem ollos - nagyon nincs is normal magas billentyuzet, ami ollos lenne.
Hangra meg :DDD Kezdetben tutu csendes lesz, de egy-ket ev alatt ezt is lotyogosre, zorgosre lehet majd koptatni. Mondjuk ez nem is olyan meglepo...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32004) ZCoyote válasza Domonkos (#32003) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, akkor ez sem lesz az enyém, köszi!

Romani ite domum.

(#32005) Domonkos válasza ZCoyote (#32004) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pedig szerintem az arkategoriajanak egyik legjobbja. Megeshet hogy egy ollos nem kopik annyira hangosra mint ez, viszont at kellene azt gondolni hogy meger-e az ollos machanizmus annyit, hogy az ember rakenyszeritse magat a rovidebb billentyuutra. Ha valaszthatnek, akkor tuti normal magas billentyuzetet vennek. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32006) ZCoyote válasza Domonkos (#32005) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem jó lenne egy ollós is rövidebb billentyűúttal. De most totál megrekedtem ezzel a projektel.

Nekem halk kellene, semmi csicsa világítás és viszonylag igényes, 10k körül. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#32007) Domonkos válasza ZCoyote (#32006) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hajdanaban meg a genius luxemate i200 es i220 voltak talan a legjobb olcso billentyuzetek. Hogy most mik az utodjaik azt nem tudom - nem is probaltam oket, de azok rendben voltak. Nagyon. Ha talalsz meg valahol olyat, akkor azok tutik lehetnek!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32008) ZCoyote válasza Domonkos (#32007) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem halk kellene, semmi csicsa világítás és viszonylag igényes, 10k körül.

Ennyi lenne az igényem. Nem lenne nagy terhelésnek kitéve, nem gépelek rajta órákig. Játszani is csak szökőévben szoktam.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#32009) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy mechanikus billentyűzetet venni, Cherry MX kapcsolóval, és odáig jutottam, hogy barna vagy piros lesz, ezeket ajánlják leginkább játékra. Szeretném vásárlás előtt letesztelni, hogy vajon melyik az ami nekem leginkább bejön, létezik erre teszter, azon rajta van a 6 leggyakoribb kapcsoló, ez itt

[link]

Sajnos Mo-ra nem szállítják ki, tud valaki magyar kereskedőt aki ezt árulja baráti áron, esetleg egy megbízható Ebay kereskedőt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32010) haxiboy válasza meszi3 (#32009) üzenetére


haxiboy
veterán

Teszter sajnos nem sokat ér.
Hétvégétől Dunaújvárosban kipróbálhatsz egy mx redes billentyűzetet meg az összes féle switchet ha gondolod
:-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32011) meszi3 válasza haxiboy (#32010) üzenetére


meszi3
tag

na most megleptél. Miért nem ér sokat a teszter?

[ Szerkesztve ]

(#32012) dqdb válasza meszi3 (#32011) üzenetére


dqdb
nagyúr

Más érzés egyetlen billentyűt nyomogatni és más rendesen gépelni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32013) -FreaK- válasza meszi3 (#32011) üzenetére


-FreaK-
veterán

Egy-egy gomb nyomkodása nem adja vissza, hogy milyen gépelni rajta sajnos. Pont mutattam én is .LnB-nek egy brown kapcsolót rajta a gombbal, de ez így semmi sajna, nem lehet leszűrni belőle, hogy egy komplett bill. milyen lesz. Kb annyit ér mintha elmondjuk neked így írásban, hogy melyik kapcsoló, hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

(#32014) haxiboy válasza meszi3 (#32011) üzenetére


haxiboy
veterán

Előttem már leírták, de teszterből legalább 8-10 gombnak kéne lennie 1-1 switchből hogy érezhető legyen milyen is a használata.

Illetve lehet hogy megtetszik egy switch, aztán hosszú távú használat mellett a falba tudnád verni a fejed.

Ilyen volt, amikor kaptam kölcsön egy Super Blackes (150g billentyűzetet). A kis 40g-s mx redhez képest brutálisan nehéz lenyomni, viszont tetszett hogy pihentethetem a gombokon az ujjaim anélkül hogy lenyomnám. 2 nap után már jött a szokásos ínhüvelygyulladásos érzés, aztán 3 napig nem tudtam normálisan használni a kezem. Jó volt kipróbálgatni, jó érzés volt használni, de hosszú távon...
Ugyanígy vannak sokan a Blue kapcsolóval aminek meg a hangját nem bírják :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32015) slayer006 válasza -FreaK- (#32013) üzenetére


slayer006
addikt

elmondjuk neked így írásban,...
ez már önmagában is fából vaskarika
:)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32016) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Logitech K120 (tehát max 5k)s árgategóriában van ami jobb mint az említett darab?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#32017) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Nagy segítségre lenne szükségem, olyan billentyűzetet keresek ami:

-Slim kivitel
-Fekete színű
-Numerikus gombokat nem használok de ha van rajta nem fogok összeveszni velük!
-Vezeték nélküli
-Bill világítás
-Hangerő állítás (Nagyon fontos) (FN billentyű kombinálós nem érdekel)

Tudom kicsit nehéz a feladat de én 1 hete kutatok és nem találok megfelelőt.
Az ár igazából nem érdekel, ha drága akkor drága egyszer kell megvenni!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32018) nyunyu válasza Tompo92 (#32017) üzenetére


nyunyu
félisten

Kb. az L K800-ra szűkül a kör az első öt feltétel alapján, feltéve, ha lehet még kapni.

Hatodik feltételeddel való metszete viszont üres halmazt eredményez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32019) meszi3 válasza haxiboy (#32014) üzenetére


meszi3
tag

köszi a választ, köszi a többieknek is, ezek szerint kicsit zsákbamacska :F

több helyről is olvastam, hogy elméletileg a feedback hiánya, a billentyű lineáris útja gyorsítja a játékot főleg pörgős FPS-ezésnél, gyakorlatilag viszont rohadt idegesítő, hogy nem tudod hol "fog" a gomb. Főleg annál, aki nem CS betyár, hanem mindennel játszik, annál aztán édes mindegy az a pár ezredmásodperc. Márpedig én játszok mindennel, + szeretem pihentetni a kezem a billentyűkön akár kicsit benyomva azokat, szal akkor fejest ugrok bele és veszek egy barnát. Aztán reménykedek :)

(#32020) Domonkos válasza Tompo92 (#32017) üzenetére


Domonkos
Ármester

All time favorit a vilagitas + vezetek nelkuliseg egy billentyuzetnel.
Erosen gondolkozom rajta, hogy felvasaroljak valami kis, zseblampakkal foglalkozo startupot es billentyuzeteket integraljak a termekeikbe :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32021) Domonkos válasza meszi3 (#32019) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem igazan a gyorsasaga az ami miatt jobban szeretik jatekra, mint a tobbi fajtat, hanem inkabb az, hogy simabb a jarasa. A kek az azert szokott kiesni, mert az actuation es a reset nem egy magassagban vannak -> lassabb vele a double-tap - barnanak egyben van.
Szerintem jatekra amugy mindegy hogy pirosat/feketet vagy barnat vesz az ember, amugy is mindig tovig be fogja nyomni. Gepeleshez talan jobb a barna, bar a bumpja igencsak "lapos"; touch-typeolasnal jonne inkabb elo az elonye; mondjuk nem mintha reden ne lehetne normalisan megtanulni.
Lenyeg az, ha tovig nyomod az osszes billentyut, akkor edesmindegy... :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32022) nyunyu válasza Domonkos (#32020) üzenetére


nyunyu
félisten

All time favorit a vilagitas + vezetek nelkuliseg egy billentyuzetnel.

Mennyivel egyszerűbb lenne fehér színűt használni, de azt sem lehet kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32023) meszi3 válasza Domonkos (#32021) üzenetére


meszi3
tag

Én mindig tövig nyomom ;]

Ez végre egy jó leírása volt a problémakörnek, így már világos a diffi (ami így nálam nem is létezik)

Amúgy mi az a touch-type?

[ Szerkesztve ]

(#32024) nyunyu válasza Domonkos (#32021) üzenetére


nyunyu
félisten

Lenyeg az, ha tovig nyomod az osszes billentyut, akkor edesmindegy... :U

Tövig ütés hosszát persze lehet szabályozni megfelelő vastagságú o-ringekkel.
Mittudomén, felhúzol egy 1mm-eset, akkor máris 4mm helyett 3mm után fog koppanni a gomb, kb. akkor, mint egy átlagos membrános billzeten.

Viszont 2x1mm már nem játszik, mivel akkor már nem biztos, hogy regisztrál a 2mm aktivációs ponttal rendelkező kapcsoló, ha nem sikerült tövig erőszakolni a ringeket a kupakra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32025) Tompo92 válasza nyunyu (#32018) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ez sajnos nem az esetem de azért köszönöm viszont lehet talaltam egy alternatívát a hangerő állításra. Undorodom a vezetékektől ezért is gondoltam egy kompakt megoldason hogy legyen a billentyűzeten és akkor all in one minden le van tudva egy kütyün. Studio hangfalakat használok azokon pedig csak hátul van állítási lehetőség külön külön, op rendszeren belüli állításnál pedig allandóan kilépkedni és állítgatni egérrel kicsit macera pláne hogy a zeneszoftver amit használok más hangsávot használ mint az oprendszer szóval akkor megint belépni a windows hangerő "keverő" részébe és ott állítgatni ááá pepecselős szarakodás egy hangerő állítás miatt na mind1 ezzel a kütyüvel megoldható. Mostmár így a billentyű keresés határtalan szóval köszönöm a segítségeket! Veszek egy Magic Keyboard-ot vagy valami replikát amiből van fekete ;) ez mondjuk tetszik csak ki tudja hogy világit-e, numerikust meg dekopírral lecsapom :)

[ Szerkesztve ]

(#32026) nyunyu válasza Tompo92 (#32025) üzenetére


nyunyu
félisten

Veszek egy Magic Keyboard-ot vagy valami replikát amiből van fekete ;)

Ja igen, Matias reklámozza úgy a vezetéknélkülijét, hogy azon minden megvan, ami az almáéról hiányzik :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32027) vlevi válasza Lmh (#32001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen, több sebből vérzik ez a világításos dolog. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha fehér lenne a bill? Az még töksötét szobában, a monitor fényénél is látszik, és a fehér-fekete kontraszt miatt teljesen jól olvasható rajta az összes felirat.

(#32028) Domonkos válasza meszi3 (#32023) üzenetére


Domonkos
Ármester

A nagyon belso berkekben nagyjabol annyit jelent, hogy az ember ugy gepel (vakon) hogy a billentyuket nem nyomja tovig, csak az actuationon tul. Cherryknel ez nagyjabol ~2mm es ~4mm kozott van. Ekkor a billentyuzet minden karaktert bevesz, viszont a csunya bottomout hang nelkul es az izuleteket egy picit jobban kimelve.
Touch-typeolni megtanulni nem nehez. Ugyan a bump es a klikk nagyon sokat tud segiteni; de egy kicsit jobban odafigyelve linearis kapcsolokon is elsajatithato. Megszokas utan viszont lehetetlen lesz normal membranoson gepelni - noha nem mintha az ember valaha is visszavagyna ra... ;]

Amugy magyarra forditva: vakon gepeles; ami ugye egy kicsit megengedobb definicio. Mi itt a topicban inkabb az elobbit ertjuk.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32029) K1nG HuNp válasza K1nG HuNp (#32016) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Erre valaki?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#32030) Tompo92 válasza nyunyu (#32026) üzenetére


Tompo92
senior tag

Akkor Matias nem végzett jó munkát mert a replikája nem világit mint az almáéké :D

(#32031) nyunyu válasza Domonkos (#32028) üzenetére


nyunyu
félisten

Touch-typeolni megtanulni nem nehez. Ugyan a bump es a klikk nagyon sokat tud segiteni; de egy kicsit jobban odafigyelve linearis kapcsolokon is elsajatithato. Megszokas utan viszont lehetetlen lesz normal membranoson gepelni - noha nem mintha az ember valaha is visszavagyna ra... ;]

Membrános azért szívás utána, mert nagyjából 3mm-nél kapcsol, míg egy touchtypeoló nem nagyon üti le a gombot 2.5mm-nél mélyebbre, így viszont nem lesz meg a membránoson bottom-outkor létrejövő kontaktus, nem regisztrálja a gombot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32032) nyunyu válasza Tompo92 (#32030) üzenetére


nyunyu
félisten

Azóta van nekik is világítósuk.

Viszont az előbbi hozzászólásod végén linkelt képen a sima Matias színkombói szerepeltek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32033) Tompo92 válasza nyunyu (#32032) üzenetére


Tompo92
senior tag

Kiválóóó, akkor indulhat a keresés hogy hol kapok ilyet itthon :)

(#32034) Entaro válasza Tompo92 (#32033) üzenetére


Entaro
tag

Itt kapsz, egyelőre EU-n belül.

(#32035) nyunyu válasza Tompo92 (#32033) üzenetére


nyunyu
félisten

Pre-order now
for delivery in June
and get
FREE SHIPPING WORLDWIDE

:DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32036) Tompo92 válasza nyunyu (#32035) üzenetére


Tompo92
senior tag

Annyi időm nincs :D nekem ha valami kell akkor az azonnal kell :D

(#32037) nyunyu válasza Tompo92 (#32036) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor sok sikert :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32038) nyunyu válasza Tompo92 (#32030) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor Matias nem végzett jó munkát mert a replikája nem világit mint az almáéké :D

Almáé sem világít, de legalább olvashatatlanabbra vették a feliratozását az előző generációhoz képest :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32039) Tompo92 válasza nyunyu (#32038) üzenetére


Tompo92
senior tag

Nos igazad van, nem is tudom honnan szedtem ezt hogy világít, vagy onnan ,hogy a laptopjaik világítanak vagy innen de ez is csak jön tehát még nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#32040) fagylalt


fagylalt
senior tag

Akinek van otthon az alábbi billentyűzetek közül valamelyik, vagy esetleg próbált már közülük, az tudna írni róla 1-2 gondolatot? Nem tudok dönteni közöttük. :)

- Corsair K70 LUX RGB
- Das Keyboard 4 Professional
- DuckyChannel Ducky Shine 5
- Roccat Ryos MK Pro

[ Szerkesztve ]

(#32041) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Kellene egy megbízható billentyűzet, mondjuk 10e forintig. A lényeg, hogy minél kisebb, és vezetékes legyen, mivel egy digitális keverőpulthoz kellene.
Egy Logitech K230 méretével szerintem kiegyeznék.

(#32042) Domonkos válasza fagylalt (#32040) üzenetére


Domonkos
Ármester

Probaltam mind a negyet - illetve a K70bol csak a simat - es szerintem akarhogy dontesz, nem valaszthatsz rosszat.
Az en preferenciasorrendem: ducky, corsair, roccat, das.
Mind a ducky, mind a corsair nagyon egyben vannak, nem igazan tudok ellenervet felhozni. Azt tudjak, amit egy cherryvel szerent billencsnek tudni kell. E ketto kozott nalam csak nagyon keves kulonbseg van - de azert nyer inkabb a kacsas, mert annak zart a haza es talan egy picivel jobb a leutes hangja. :U Roccat nalam azert maradt 3., mert a duckyhoz kepest nem elegge erdes a billentyu felulete es talan a stabilizatoros billentyuk is inkabb az elobbin tetszettek. Das is penge, viszont a kupakok minosege, pontosabban vastagsaga nem hozza azt a 60+k-t amit kernek erte. Hasznaltan bilztos beruhaznek most egyre. Mondjuk csak a pokert tudna valtani :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32043) Domonkos válasza MineFox54 (#32041) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a genius luxeMate 100, hozza azt a minoseget, mint a i220, akkor azt ajanlom. Kiprobalni ezt meg nem tudtam, de a maga 2.5k-s araval teljesen baratinak tunik. A K230-at is nyomagattam vala, de arrol azt inkabb csak akkor valasztanam, ha nem lesz sok gepeles rajta. Potyogni meg elment, de nem volt valami kezes.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32044) Vanir


Vanir
veterán

No, a 200K-m A betűje újfent lehalt, így rituálisan feláldoztam a sátánnak egy membránostól A betű kitépés keretein belül. De már berendeltem a kövit az Aqua-tól, hátha az újnak nem lesz baja...

(#32045) nagyArc válasza ZCoyote (#32006) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem jó ideje Cherry Stream 3.0 van, ez ollós, nagyon meg vagyok vele elégedve. Alig hallani. Fehér, de ennek szerintem csak előnyei vannak, mert viszonylagos sötétben is jól látni.

[ Szerkesztve ]

(#32046) haxiboy válasza fagylalt (#32040) üzenetére


haxiboy
veterán

K70 RGB-ről tudok nyilatkozni 1 szóban : Kifogásolhatatlan

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32047) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

tudnátok ajánlani nekem egy billentyüztet?

Szempontok:
Nagyon Halk
Világítás (vagy fehér? az látszik sötétben jobban?)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#32048) Brett001


Brett001
aktív tag

Egy offtopic kérdés:
Tudja valaki, hogy a régi mechanikus ill. elektromechanikus (vagyis villany :) ) írógépeknek megközelítőleg mennyi volt a működtetési ereje? Rákerestem a neten "actuation force typewriter" kulcsszavakkal, de semmi érdemleges infót nem adott....vagy csak én voltam béna.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32049) ZCoyote válasza nagyArc (#32045) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez lesz a kiválasztott, köszi!

Romani ite domum.

(#32050) MineFox54 válasza Domonkos (#32043) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem lesz sok gépelés, 5-8 betűs szavakat kell beírni, bár azt viszonylag gyorsan. A Genius amit mondtál az túl mély.
Valami ilyesmi kéne.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.