Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) vlevi válasza hajtömeg (#5999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem nem. Elsőre lehet, hogy jónak tűnik, de nekem a Genius cuccok sosem voltak tartósak. Legalábbis egy billentyűzetnél, ha fél év után eltűnik 3-4 gomb alól a csillapítás, azt nem nevezném tartósnak.

(#6002) hajtömeg válasza vlevi (#6001) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

5e-ig milyet ajánlanál? :U

(#6003) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

milyen billentyűzetet lenne érdemes venni, ha az alábbiak a szempontok:

1, kitapintható szélek a billentyűn (kényelmetlen egy olyan billentyűzet amin az egész egy sík felületnek érződik)

2, laptop billentyűzet szerű minőség: hp, és thinkpad billentyűzetet használtam/használok megelégedettséggel, viszont pár másik laptoptól ami a kezeimbe volt, pl. fusi, vagy packard bell, a hideg rázott olyan rossz volt.

3, kényelmes használat, bár ezt az előbbi feltételnek garantálnia kell, de hosszú program kódokat elég fárasztó írni a jelenlegi magas és nehezen járó gombú asztali billentyűzetemmel

4, legyen numpad

5, normális enter

6, és nem bánnám ha legalább egy némító gomb helyett kapna rajta

Ami nem fontos:

Világítás, ergonomikus hülyeségek, csili-vili design, vezetéknélküliség, semmi ilyesmi nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#6004) nyunyu válasza hajtömeg (#6000) üzenetére


nyunyu
félisten

Az i222 miben rosszabb?

Ranezesre kevesebb extra gomb van rajta, viszont hagyomanyos 4-4-4 az F gombok elrendezese, mig a 220-on egyben van az F1-F12, nincs koztuk kihagyas.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6005) hajtömeg válasza nyunyu (#6004) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hát aszem ezek nem vészes dolgok :DDD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6006) Xaels


Xaels
félisten

Üdv. Szeretnék egy halk billentyűzetet, semmi más extra nem kell csak, hogy csendes legyen. Miket tudnátok ajánlani?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6007) Xaels válasza Xaels (#6006) üzenetére


Xaels
félisten

Dell Quietkey USB - [link] - Erről a billentyűzetről van valakinek tapasztalata? A nevéhez hű marad működés közben?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6008) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Van itt aki Logitech G110-et használ??

Norbi

(#6009) Radnix


Radnix
senior tag

Hello!
Valahol lehet már kapni Revoltec LightBoard XL3-at MAGYAR kiosztással?
Amennyiben nem lehet, akkor tudtok háttérvilágítással ellátott, hasonló árkategóriájú billentyűzetet magyar kiosztással?
köszi! :R

(#6010) hajtömeg válasza Radnix (#6009) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

(#6011) Jorus


Jorus
nagyúr

A minap vásároltam dolgozni a notim mellé egy MS Ergo 4000-es billentyűzetet. Olvastam még a vásárlás előtt, hogy a space jobb oldala zöröghet, néha nem érzékeli a leütést, ám, ha leszedem, az U-alakú kampót beakasztom, és úgy teszem vissza, az jó eséllyel megoldja a problémát. Leszedtem, beakasztottam, visszatettem, de a helyzet nem változott, Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6012) Radnix válasza hajtömeg (#6010) üzenetére


Radnix
senior tag

Köszi, még csak előrendelhető :(

(#6013) hajtömeg válasza Radnix (#6012) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Esetleg ezek? :)

[link]
[link]

(#6014) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!
Van egy billem(Genius KB-21e),1-2 gomb nem müködik rajt,szétszedtem-összeraktam de igazából csak rosszabb lett:) Ezért szeretnék venni vmi nagyon olcsó bill-t kb 2ezer ft magaslatában.Magyar legyen,legyen ilyen levehető csuklótámasza,meg ha van rajt mute gomb az nem hátrány.Mit ajánlatok?

(#6015) Radnix válasza hajtömeg (#6013) üzenetére


Radnix
senior tag

Köszönöm, hogy utána néztél, de sajnos egyik sem megfelelő, az egyiken kicsi az enter, a másikon pedig csak a multimédiás gombok vannak megvilágítva. Nincs más választásom, várok míg megvásárolható lesz az elsőre kiszemelt klaviatúra.

(#6016) bitmad


bitmad
aktív tag

Ha valaki használ Logitech G510 -es billentyűzetet, akkor az lemérné nekem a bill fizikai maximum méretét? (szélesség * hosszúság * magasság)
A magasságát a kijelző tetejéhez képest kéne mérni, mert ettől függ hogy befér-e az asztalom kihúzható billentyű tartójába.

(#6017) Núbi


Núbi
csendes tag

Sziasztok,
játékhoz szeretnék billentyűzetet, egeret és egérpadot venni. Ti mit javasoltok, milyet érdemes?

(#6018) Xaels válasza Núbi (#6017) üzenetére


Xaels
félisten

Egér, ez az egyik bestbuy játékra. A billentyűzet szvsz mindegy csak bírjon 3 leütésnél többet egyszerre. Az egérpad is szubjektív. Attól függ mit szeretnél jobban csússzon vagy kevésbé. (Én Razer Goliathus-t használok)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6019) Núbi


Núbi
csendes tag

A Razer PRO csomagról mi a véleményetek?

(#6020) Xaels válasza Núbi (#6019) üzenetére


Xaels
félisten

Az, hogy drága. Ha ügyes vagy ugyanezt olcsóbban is meg lehet úszni. Amúgy szerintem az Mx518-al jobban járnál egér szempontjából és az még olcsóbb is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6021) SP!T


SP!T
addikt

Hi! Vettem egy Microsoft Wireless Desktop 3000 V2.0 bill és egér kombót 8.500 hufért. Gondoltam megírom a tapasztalatom.

Nagyon halk a leütése, nem érződik egyáltalán gagyinak. Első billentyűzetem, amin vannak programozható gombok és ez bejön... :) Amit nagyon elbasztak, hogy az F1-F12 gombokon, nem a számok vannak hanem a funkció gombok jelei. Illetve ezek felé festik az F kiírásokat... Ez nem is lenne nagy baj, ha el lennének választva helyközökkel, mint a hagyományos billeken, amin 4esével vannak csoportosítva.

De a legjobb az egér. Nagyon tetszik! Bluetrack-es, van súlya, gömbölyű amennyire kell és beleillik a kezembe. Kicsit hangos a klikkelése a régi Logitech-em után, de cserébe nagyon masszív! :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6022) hajtömeg válasza SP!T (#6021) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Szép :)

(#6023) vlevi válasza SP!T (#6021) üzenetére


vlevi
nagyúr

És magyar? Vagy US?

(#6024) SP!T válasza vlevi (#6023) üzenetére


SP!T
addikt

Természetesen magyar. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6025) vlevi válasza SP!T (#6024) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rövid bal shift, dupla magas Enter?

(#6026) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Sziasztok!
Két bill között "vergődök" melyiket válasszam szerintetek? Játékra kellene.
1. Gigabyte AIVIA K8100 [link] magyar kiosztásút most nem kapni bizonytalan ideig. (hogy meddig azt nem tudni).
2. Logitech G110 [link] ebböl csak angol kiosztású van.
A kérdés az, hogy most még várjak a magyar gigára (nem tudom meddig) vagy vegyem meg a logitech-et? Áruk most közel azonos, nekem mindkettő tetszik,viszont a giga magyar kiosztású.

[ Szerkesztve ]

(#6027) SP!T válasza vlevi (#6025) üzenetére


SP!T
addikt

Pontosan! :K

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6028) vlevi válasza SP!T (#6027) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az jó!
Azért kérdeztem rá ennyire hitetlenkedve, mert nagyon sok MS billentyűzetet láttam, ami igazából amerikai kiosztású, csak amíg ideért a nagy vízen keresztül, valaki rámatricázott pár ékezetes betűt, és elkezdte magyarként árulni. :(((

(#6029) Núbi válasza Xaels (#6020) üzenetére


Núbi
csendes tag

Köszi a segítséget!
Az egérről meggyőztél, a bill-en még gondolkozok :DDD

(#6030) Xaels válasza Núbi (#6029) üzenetére


Xaels
félisten

:) Jó döntés. Billentyűzetben nem vagyok otthon azon mindig spórolok :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6031) csabiks


csabiks
senior tag

Aki nagyobb összeget szeretne billentyűzetre fordítani, mindenféleképp ajánlom az apple billentyűzetét. Ennél puhább, jobb minőségű billt nem hiszem hogy talál bárki is. Ezen szó szerint élmény gépelni.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#6032) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Tudtok ajánlani egy jó minőségű, de olcsó vezetékes bill.-t mindennapi használatra? Játszani nem igen fogok, mindegy hogy usb vagy PS2 csatis, néhány alapvető média bill. (pl. hangerő + -, némítás) nem ártana rá, Fontos lenne hogy rövid, és jól érezhető legyen a lenyomás. Jah, és ha lehet ne Barbi szinekben pompázzon! :U
Köszi! :R

(#6033) shteer válasza csabiks (#6031) üzenetére


shteer
titán

egyetértek :)

..szerintem jónak tűnik

(#6034) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Sziasztok!
Kellene valami normális minőségű vezetékes billentyűzet (vagy bill+egér kombó). Max 5 körül szánnék rá külön külön vagy összesen 10.

Lenovo PC billentyűzeteiről lehet valamit tudni? Használt valaki ilyet?
PL
Eddig egyébként ezt használtam: [link] teljes megelégedéssel, csak már megszolgálta az idejét. Viszont ha nem találok valamit ami tetszik és nem túl drága, akkor megint veszek egy ilyen szettet. Mindenképpen vezetékesben gondolkodom.

(#6035) MichaelSD válasza csabiks (#6031) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért a MS Natural Ergonomic szériájától messze vannak az Apple billentyűzetek. Főleg ha valaki sokat gépel rajta.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#6036) Integra válasza csabiks (#6031) üzenetére


Integra
titán

hehe :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6037) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Szeretnék venni a közeljövőben egy Revoltec Lightboard LX3-at, tud valaki róla mutatni esetleg egy tesztet? Vagy valaki vett már innen PH!-n? Tapasztalatok?

Hol a legolcsóbb? 4-5k-nál többet nem szánok rá.

(#6038) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szeretnék egy új billentyűzetet a páromnak.

Feltétel, hogy kényelmes és EXTRA halk legyen. sokszor még gépel mikor én aludnék és a mostani egy kicsit.....

:D

Köszi a tippeket

(#6039) vlevi válasza Songo (#6038) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Feltétel, hogy kényelmes és EXTRA halk legyen. sokszor még gépel mikor én aludnék és a mostani egy kicsit....."

Ja, hogy végülis magadnak vennéd :)
Az "átverés" az az egészben, hogy a boltban böködve szinte mindegyik billentyűzet halknak mondható, de otthon, amikor tényleg lendületből használja valaki, akkor megjön a hangja. Főleg a space és enter gomboknak. A space értelemszerűen azért, mert hosszú, és általában fém merevítés van benne, az enter pedig azért, mert abban is van fém, és arra jó nagyon rácsap mindenki :)
Mégvalami. A nők képesek hosszú karmokkal gépelni, azon semmilyen billentyűzet nem segít. Tapasztalatból beszélek, kolléganőm szokott olyan hangzavart csinálni, hogy egy profi harkály elszélgyelli magát :D

Pl. itt van ez a Logitech Mk250 (vagy drótosban a Classic 200). Én most halknak mondanám. A gombok hangjánál nincs az a kemény csattanás, de azért ez sem 0 decibeles. Olyan szerintem nincs is. Genius és hasonlók sajnos csak nagyon rövid ideig olyan vajpuhák, mint gyárilag, nagyon hamar kikopnak és akkor már csillapítás nélkül vágódik neki a kemény műanyag a kemény műanyagnak. Ami nem csak hogy hangos és zavaró, hanem az ujj ízületeknek sem tesz jót.
Milyen van most? Mert akkor már lenne viszonyítási alap, hogy mihez képest kell hallkabb.

[ Szerkesztve ]

(#6040) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Drótmentesítenék és valami egyszerű billegér kombót néznék. Ezek közül, melyik lenne a legjobb választás?

Logi
Microsoft
Genius

Semmi extra igény. Max. a gyorsgombok hiányoznak filmhez/zenéhez, de nem nagy cucc. Van tapasztalat? Melyik a leghalkabb, legtartósabb, ilyesmi...?

(#6041) Songo válasza vlevi (#6039) üzenetére


Songo
senior tag

Most egy Ilyen van neki.
Gyors és gépíró... hajnalban még Facebook iwiw forum msn skype meg még kitudja mi

ha hulla fáradt vagyok nemérdekel de általában azért forgolódok egy sort

Ja és csak vezetékes.

[ Szerkesztve ]

(#6042) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Apple alu keyboard-ot használok, és egy jó barátom szeretne hasonlót, szeparált billentyűkkel, és olyat ami ilyen halk mint ez a modell.

Melyik ami az utóbbinak is leginkább mgfelel a három közül?

-genius slimstar i220
-slimstar i222
-arctic k381

Gari szempontból a genius-ok nyertek, illetve ezekről tudtam csak olvasni, pl mhorvat cikkét. Youtube-on néztem videokat, de nagyon nehéz megállípítani, billentyűk, és halkság terén melyik a legjobb.

(#6043) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok billentyűzetet szeretnék az alábbi szempontok szerint:

-kényelmes
-halk
-olcsó

leginkább játékra és netezésre lenne használva,most egy genius slimstar 110 van és megőrülök tőle olyan hangos :))

(#6044) vlevi válasza Songo (#6041) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor jó. Ennél szerintem nagyon sokféle halkabb billentyűzet létezik.

Olvasd el ezt : [link]

Amire vigyázni kell, az az, hogy a Microsoft billentyűkből nem mindíg van teljes értétű magyar változat, csak átmatricázott. Emiatt pl. a "í" betű hiányzik róla. Gépírónak egy idegbaj.
És estére, ha lehet, én a fehéret preferrálom. Sokkal jobban látható egy kislámpa fényénél, mint fekete társai.

[ Szerkesztve ]

(#6045) vlevi válasza czanga (#6042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Slimstart i220-at pont ma böködtem a Mediamartkban. Zörög, csattog, szóval felejtős. Gondolhatod, mennyire zajos, ha ez nekem a MM-ban abban a zsongásban feltűnt.
Egyébként a Genius cuccok nekem sosem jöttek be. A cégnél pár hónap, és már elkopik a csillapítás néhány billentyű alól, és onnantól kezdve csattog.

[ Szerkesztve ]

(#6046) M_o_g_y_i válasza energy_ (#6043) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én ezt használom: Gigabyte GK-K7100, és meg vagyok vele elégedve! :K
Ollós mechanika, extra funkciók (külön driver nélkül) és SZÉP!

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6047) nyunyu válasza Songo (#6041) üzenetére


nyunyu
félisten

Most egy Ilyen van neki.
Gyors és gépíró...

Orulj neki, hogy nem mechanikus irogepet hasznal.
(Anyamnak volt 30 eve egy Erika tipusu mobil word processora. Ha elerted a hatvanakarhany karaktert egy sorban, akkor csilingelt, es kezzel kellett visszapofozni a kocsijat a sor elejere, hol volt akkor meg a Return/Enter gomb?)

#6044: linkelt listaban szerepel az MS Wired500, amivel csak par bajom volt, amikor 2 hete hasznalnom kellett:
-elforgatott Ins/Del miatt nem talaltam rajta semmit
-kurzorok benyomorgatva a jobb Ctrl helyere.
-egypalcas minoseg

Bevallom, nem emlekszem, hogy rendes magyar-e egyaltalan, vagy matricazott, pedig direkt megneztem, milyen tipusu az a hulladek billzet :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6048) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6049) vlevi válasza M_o_g_y_i (#6048) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szépnek néz ki, nem is drága. De még nem volt alkalmam megtapogatni.

(#6050) vlevi válasza nyunyu (#6047) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyetértek a Wired 500-al kapcsolatban, tényleg ordenáré farokság, amit az ins-del és a kurzorgombokkal néha művelnek. Programozni pl. lehetetlen vele, mert ott gépelés közben sokszor előfordul, hogy másolgatok az ember teljes sorokat, és már annyira hozzászoktam a hagyományos elrendezéshez, hogy ezzel a "vicces" megoldással szinte lehetetlen dolgozni.
De ugyanez a Logi classic 200 is :(
Amíg viszont nem téved oda sűrűn az ember (pl. teleír 2-3 oldalt Wordben), addíg még együtt lehet ezzel élni. Cserébe egy kicsit közelebb lehet az egér.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.