Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) ivana válasza qisqaqas (#19000) üzenetére


ivana
Ármester

Amit gyártottak szerintem az elég ocsmány :(

(#19002) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19000) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ezek annyira nem tetszenek. Keycapeknél nekem ami a feliratok kinézetén és minőségén kívül fontos az a felület utókezeltsége. A BlackWidow-omnak eszméletlen jó selymes - ámde matt és valamelyest tapadósabb) lakkozása van, ezért félek a többi custom keysettől.

Én amúgy azért építenék sajátot mert egy nagyon nehezen összeszedett custom Pokerrel (MX Blue switchek, MKC fémház, Granite keyset pro modifierekkel és Apple kittel) ugyanúgy drágán jönnék ki, egy egyedi meg Phantom PCB-vel meg mondjuk ugyanúgy 50-60k lenne végösszegben mint az Gateron Blue switches szet (87 db mondjuk), valami kontroller (aminek programozásától előre félek személy szerint), Tody56 által mart plate-el meg házzal mondjuk. Viszont az teljesen az én igényeim alapján készülne.

De amúgy hogy értetted azt hogy nem kell PCB? Csak úgy kössem össze őket a levegőbe vagy mi?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19003) Assimilator


Assimilator
őstag

Szeretnék venni egy billentyűzetet. Első sorban játékra fogom használni, de nem kell gaming keyboardnak lennie.
Régen volt egy ócska Chicony billentyűzetem amin voltak multimédiás gombok. pl.: hangerő, léptetés, böngésző, számológép stb....
Azt imádtam, pedig azt hiszem 2k forintért vettem.
Szóval valamilyen multimédiás billentyűzetre lenne szükségem. Az sem hátrány ha esetleg nem követi a mai divatot, ahol minden úgy össze van nyomorítva, mintha Laptop lenne.
Olyan 5k forint környékén szánok rá.
Kérem segítsetek!

Előre is köszi! :R

(#19004) ivana válasza tDr1v3r (#19002) üzenetére


ivana
Ármester

Csak úgy kössem össze őket a levegőbe vagy mi?
Ha van plate akkor lehet. :)

(#19003) Assimilator Ennyiből csak rubber dome lesz, abból slimet vegyél, a sima nagyon gyász :)

(#19005) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19002) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Te is és ivana is megragadtatok és nagyon szó szerint veszitek a vidit. Amit a képen láttatok az még csak nem is ABS. Csak maga a lehetőség. ABS az ilyesmi(NSFW, 18+) lenne. Ez a nyers. Acetontól sima lesz a felület, az acélgyapottól matt. Feliratozás meg nem tudom hogy lenne jó. Kimaszkolni és valami festékkel megküldeni? Persze dualhead 3D nyomtató lenne az igazi. FFF technológiával simán készíthető ilyen. Két szín aztán felirat is van ami nem kopik le. Dualhead megoldások meg piszkosul drágák.Ha hagysz a feiratnak egy üreget azt kitöltheted festékanyaggal, de ha normálisan meg van csinálva nem lesz ilyen. Minőséget illetően ezt hozom példának. 0.2mm felbontása van tippre a nyomtatónak, vagy rosszabb. 50 mikronosat már lehet építeni házilag, olcsón. Az pedig számosítva 4x jobb, látszatra sokkal. Aztán még erre jöhet rá az aceton. :)

PBT keycapet próbálj meg, isteni a textúrájuk. Másik csomag PBT hamarosan érkezik :P

Csak úgy kössem össze őket a levegőbe vagy mi?

Ha melóból hazaértem és lesz erőm akkor teszek fel képet. Persze be kéne fejeznem, félig kész van a levegőben kötögetés. :P

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19006) Assimilator válasza ivana (#19004) üzenetére


Assimilator
őstag

rubber dome :DDD

Mint kiderült az nem egy billentyűzet, hanem gyártástechnológia. :D
Írtam, hogy nem kell nagy eresztés. (Mechanikus bill, RGB stb.)
Csak leírtam, hogy játszok vele, nem kell Gaming Edition.
Számomra nincs nagy különbség a billentyűzetek között.
Ne már, hogy 5k környékén nincs valami kompakt kis jószág. :D

(#19007) qisqaqas válasza Assimilator (#19006) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Van csak azt mi nem hívjuk billentyűzetnek. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19008) ivana válasza Assimilator (#19006) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen kell akkor menj be valahova és nyomogasd őket vedd ami tetszik :) A slimek jobbak ;) Sajnos ebben a kategóriában mi nem utazunk. ;] A genius slimstar 120 amit láttam és elmegy.

(#19009) nyunyu válasza qisqaqas (#18999) üzenetére


nyunyu
félisten

Kontroller nem elhanyagolható árú, de nem lehúzás ez sem. (nem fullextrás teensyre gondolok.) GB-vel ez is megoldható.

Alibaban, ebayen 5-10$ korul vannak a kinai Arduino klonok, postazva.

Nyilvan egy TKL billzethez eleg egy 5$-os Pro Micro klon, teljes kiosztashoz viszont tobb labu cucc kell.

Nyilvan epeszu ember akkor sem veszi meg a 24$-os Teensy++-t

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19010) Assimilator válasza ivana (#19008) üzenetére


Assimilator
őstag

& qisqaqas

Elmentek ti a sunyiba. Mindjárt kiközösítek itt mindenkit! :DDD
Mennyit kéne bedobnom, hogy legyen miről beszélgetni? :)

[ Szerkesztve ]

(#19011) qisqaqas válasza nyunyu (#19009) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vagy ha valakinek mászthev az NKRO. LUFA alatt még nem megy :(
Ha egyszer megtanulok kódolni normálisan, (amire most képes vagyok azt gányolás címmel szokták illetni) akkor elsők között lesz amit megfixelek. Igazából van kód hozzá csak nem megy. Aztán úgy lett hagyva.

GB-re főleg a PCB-t értem, többségében rá is van forrasztva a kontroller. Szóval a kettő így összetartozik. Bocsánat a félreérthetőségért. :B

Pro Micro elég, de rohadtul nem lesz kényelmes. Mátixot splittelni kell.

Már megint itt offolunk :DD

Assimilator A4tech Bloody B120 billzetre asszondják jó. Én soha nem próbáltam, de hiszek az okosabbaknak. Ez olyan gumiharangos cucc ami árban olyan hogy kevesebbért nincs jobb többet áldozni erre meg felesleges.

Van valakinek joga topikösszefoglalót írni? Ez az infó bekerülhetne ide.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19012) dyuri válasza qisqaqas (#19011) üzenetére


dyuri
csendes tag

Tudtommal a hasu fele tmk LUFA-val is tud NKRO-t (itt).
(En PJRC-vel csinaltam, es ott is csak a descriptorokat kellett igazabol megirni rendesen, a tobbi ment magatol.)

[ Szerkesztve ]

(#19013) haxiboy válasza ivana (#19008) üzenetére


haxiboy
veterán

Slimstar i220 is egész jó és a multimédiás gombok is megvannak (FN)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19014) qisqaqas válasza dyuri (#19012) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha működne nem rinyálnék. Egy hónapja néztem kb, akkor csak 6KRO volt. PJRCvel meg megy mint a kispola a kizsirozott szakadekban hatszellel. Ezert vesznek sokan Teensy-t. Meg az IO lábak ugye...

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19015) nyunyu


nyunyu
félisten

Most oszinten, mire nem eleg a 6KRO?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19016) PitLee válasza qisqaqas (#19005) üzenetére


PitLee
őstag

fél OFF
Az átlátszóak nem annyira tetszenek pl itt a narancs tök, jól néz ki pulzálva.
Ez a koponya is nyomtatott, gondolom volt vele egy "kis" utómunka.

link1... link 2

De lehet cifrázni 18k gold kupak ~1800 dodoért, és még több variáció.

Egy 3d nyomtatott bill. az oldal alján.
Mondjuk egy jó 3 vagy 4 D CNC állvány és arra olyan fejet tenni amire épp szükség van nem egy utolsó dolog, marás, fúrás, lézervágás, -gravíroz,3D nyomtatás
............................................
Itt a PCB nélküli bekötés egy régi IDE 40 eres kábel segítségével.
link
A 3d nyomtató több féle létezik és minőségben is nagy a szórás pl link
Acetonos kezelés abs műanyagnál.
link....link....link

[ Szerkesztve ]

(#19017) qisqaqas válasza nyunyu (#19015) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha már lehet akkor miért ne? :D

Illetve ha Gateron Clear billzetem lesz, és rátüsszentek akkor zárjon minden billentyű :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19018) SP!T


SP!T
addikt

Gondoltam elmesélem a szerencsés történetem! :D

Egyik kis/nagykerben találtam egy használt/leértékelt mechanikus billentyűzetet. Gigabyte Osmium. Annyit írtak róla, hogy egyetlen hiba, hogy nem működik a háttérvilágítás... Gondoltam magamban az engem pont nem érdekel! :) Az ára bruttó 15.000 volt 3 hónap jótállással. Én tettem nekik egy ajánlatot (mert ilyet is lehet a weben) egy bruttó 13.000 Ft-os összegre. Szerencsére elfogadták és már repültem is érte!

Amint hazaértem (a bazi nagy és bazi nehéz dobozzal..) bedugtam és nem hogy nem világít... Nem is működik! Az első pár billentyű leütést veszi, de hibásan, kihagyva, néha duplázva. Amint megnyomom a backspace-t, az folyamatosan nyomva maradt, amíg ki nem húztam a gépből... :W

Elkezdtem kicsit olvasgatni és többen írták ez a porblémát. A megoldás végül egy felhasználó adta a Giabyte oldalán, akinek a GB support küldött egy firmware downgradehez szükséges file-t... Tehát ez egy köztudott gubanc ennél a billentyűzetnél. A röhejes, hogy a gyári oldalon semmilyen FW nincs fent!

Végül a probléma elhárult és egy tökéletes mechanikus bill-t kaptam 13k-ért, aminek még a háttérvilágítása is megy a leírtak ellenére! :) Mondjuk cseh kisztás, de nagyon ez sem hat meg, nem nézek többnyire a billre gépelés közben.

Bár én nem szeretem a csicsát, ha valaki esetleg cserélne velem pl SS 6Gv2, vagy Zowie Cleritas-ra, azonnal keressen meg! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19019) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Basszus, de megmozgatta a fantáziámat ez a billentyűzetépítés...

Granite groupbuy van ugye most, össze is raktam és majdnem meg is vettem egy szettet ami ~100 USD lenne, egy Phantom PCB 32 USD, Teensy-ből az alap 2.0-ás az 16 USD (a 3.1 ~20, megfontolandó inkább ez), platet találtam 18 USD-ért (+posta) GeekHack-en. Ez eddig ~170 USD, a kedves Miniszterelnök Úrtól függően 50k körül meg is állnék, vagy némelyest többnél ha a keycapeket megvámolják.

Mi kéne még? Switch - vagy használom a mostani MX Blue setet a BlackWidow-ból (nem akarom megbontani ezt a gyönyörűséget úgyhogy nem), vagy veszek egy Gateron Blue setet. Háznak meg tervezek valamit CAD-ben, vagy felhasználok egyet a pár neten lévő opensource közül és kimaratom Tody56-al (ha már úgyis köpésre lakik tőlem). De ezeknek az áráról fingom sincs, de legyen mondjuk 30k HUF.

És akkor elvileg ennyivel meg is lennék. USB kellene pluszba meg pár dióda - előbbi kallódik itthon, és hátőizé utóbbi is (5 voltos zenernek kell lennie legalábbis). Meg kábelharisnya, némi zsugorcső is kéne de ezek várhatnak...

Végösszeg meg... 80k? Wow.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19020) qisqaqas válasza tDr1v3r (#19019) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Zener az a VUSBhez kell és oda is 3.6V-s, ide viszont ilyen.

Ha vesszük azt a 80k pénzet akkor abból olyan billentyűzeted van amit veled együtt temetnek el, mint indiánnal a lovát. Annak a tartóssága az örök élet és egy nap. Ha meg valami meghibásodik akkor van cserealkatrszész.

Házat meg ha egy nagy darab aluból metszeted ki akkor hja az drága lesz.
Granite meg amúgy is drága keyset.

Tudnál kompromisszumot kötni ha akarnál, de nyilván az a cél hogy egy ízlésednek 100%ban megfelelőt alkosss. Annak meg ára van. :/

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19021) Sz4bolcs válasza qisqaqas (#19007) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Durván elitista a topic. :D
Nem vagytok hajlandóak elfogadni, hogy valaki akár évente, félévente is szeretne kiadni billentyűzetre 5k Ft-ot. ;]

Amúgy érthető, hogy ha valaki egyszer használt mechanikusat, utána esze ágában sincs rubber dome-ossal foglalkozni.

(#19022) tDr1v3r válasza qisqaqas (#19020) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, végül is hobbi... mondjuk vicces hogy kb. 1 éve követem a mecha billentyűzeteket, 2 hónapja birtoklok is egyet de már az utódon gondolkodok, ráadásul ilyen formában.

Ha most nem kéne jogsit fizetnem, kocsit és másik notit vennem bevállalnám, de ennyiért elég meh. Ennyiből simán kijönne egy 50/1.8G fix és egy normálisabb állvány a fotóscuccomhoz. Meg talán ennyit ér az asztalim amiből lóg a billentyűzetem...

Valszeg maradok a Granite set-es terveimnél és valahogy megbarátkozok azzal hogy a BlackWidow hogy néz ki vele.

(#19021) Sz4bolcs: Évente azért elég gáz billentyűzetet cserélni. Én vagy több évre veszek valamit vagy sehogy.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19023) haxiboy válasza Sz4bolcs (#19021) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet kapni olcsón is mechát csak minőségben is pont olyan. Évente 5000ft 10 év alatt 50k ami már egy drágább mecha. Ráadásul semmi nem garantálja hogy az olcsó billentyűzet nem megy tönkre 2 hét használat után és fogják rá hogy user error.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19024) kekegsm válasza Sanki (#14931) üzenetére


kekegsm
őstag

A4tech KDL-800L: hamar hangos lesz (amolyan műanyag nyűstöli a műanyagot hang, szörnyű), és beragadnak a gombok 1 év után. de egyébként nem rossz, de szo-szo

Modecom MC-9006: szörnyű. 2 hónap, és kopnak a gombok (nagy folt világít), beragad, befagy (hajlamos 3-10 másodpercre tudomást sem venni rólad). Abszolút nem ajánlott.

Én inkább egy 10e kategóriájút vennék...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#19025) Pityu. válasza tDr1v3r (#19022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sok mindenre lehetne,sokat költeni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19026) Pityu. válasza Sanki (#14931) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mennyiért tervezel billentyűzetet venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19027) redhunter válasza kekegsm (#19024) üzenetére


redhunter
senior tag

Sztem 1 év alatt már tuti vett v.milyet.

PSN - RedFoxHun

(#19028) qisqaqas válasza haxiboy (#19023) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Még ha csak 5 évben gondolkodunk... akkor is. Persze nyilván nem kell olyanokat művelni mint az a germán gémer aki ragelve szétverte a keyboardját.

Újabban rászoktam arra hogy az asztalt verjem a keyboard helyett, ugyanis a billzetem 3x annyiba került mint az asztal :DD

Akit meg zavar a műanyagok egymáshoz dörzsizése az vegyen konteflon szprét. Billgombokat szedje ki fejtetőre, a csupasz műanyagot meg a fejreállított sapikat a szélrózsa minden irányából egy enyhe réteget felviszel, fél napot szellős helyen hagyod, aztán óvatosan vissza. (ügyelve arra hogy a fehér porréteget ne fogdosd össze és ne sérüljön. Ez a porréteg teflonmolekulákat tartalmaz és miniatűr csapágyként funkcionál. Ez a síkosítás szárazkenés néven ismeretesebb lehet. Előnye a zsírzással olajozással szemben az, ha a gombok közé beesik a rántotthús akkor nem fog odaragadni. Meg eleve nem szedi annyira a koszt, hajszálat, cigicsikket stbt.(nem túlzok, láttam olyat is - keycapeket levettem és nem mondod meg hogy az billentyűzet, inkább volt az hamutartó). Száraz kenés mellett nem gázos elvinni a 'kútra a keyboardot kifújatni, mert ha a bundáskenyér bemegy a space alá, már nem ugrándozol olyan fürgén a CS-ben.

Minden billentyűzetet takarítani kellene, csak egy snassz gumiharangos egy év után úgy néz ki, hogy

úbaszdmegezmeghogynézkiénehheznemnyúlokazkurvaéletinkábbmegyekésveszekegyújat

.
Aztán inkább hagyod a fenébe. :D

Ellenben egy mecha az más. Az ujjaid imádják, örömtáncot járnak a keycapeken, ott simán megcsinálod hogy szétszeded, kifújatod, megmosogatod, Oring-et húzol rá, stb. Dédelgeted, szereted, szereted használni. Sötöbö.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19029) haxiboy válasza qisqaqas (#19028) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha jól tudom a kompresszoros fújást nem nagyon kedvelik a mechák. Még azt szeretném tudni hogy a plate mount azt jelenti hogy csak be van pattintva a helyére a gomb de nincs a pcbhez forrasztva? Tehát egyesével könnyen cserélhető forrasztás nélkül? Vagy esetleg max kábel van forrasztva a kontrollerhez?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19030) nyunyu válasza haxiboy (#19029) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap linkeltek egy plate mounted megoldast.
Itt egy femlapba vannak bepattintva a kapcsolok, majd mogotte egyesevel bekotogeted oket.
Nyilvan a sorok/oszlopok drotjainak forrasztasat itt sem uszod meg.

PCB mountedhez viszont nyomtatott aramkort kell rajzolni, maratni, furkalni, esetleg advanced userek tervezhetnek+gyartathatnak is, de mindenkeppen sokkal macerasabb, hacsak nem rendelsz netrol valami keszen kaphato PCBt, amit csak ossze kell legozni.

Masik problema a PCBvel, hogy hajlik, messze nem olyan merev, mint a femlap.
Cherry MX Board 2.0-amnak kb. annyi strukturalis merevsege volt, mint a most helyette hasznalt 2.5k-s Geniusnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19031) Pityu. válasza qisqaqas (#19028) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Asszem én majd verhetem az új billentyűzetemet,mert alu háza lesz állítólag.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19032) qisqaqas válasza haxiboy (#19029) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Teljes kapcsolót soha nem fogsztudni forrasztás nélkül cserélni. Plate-mount meg a PCB-mount főleg a kapcsoló fajtájára utal.

Rajzon nyilvánvaló mi a különbség a kettő között. Az a zöld keycap nagyon tetszik. Kár hogy csak egy van belőle :))

Kontrollert szinte mindig forrrasztani szokták, na én cserélhetőre csinálom. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19033) nyunyu válasza qisqaqas (#19032) üzenetére


nyunyu
félisten

A ketto kozott gyakorlatilag csak a plusz ket muanyag tuske a kulonbseg, ami ahhoz kell, hogy a PCBbe forrasztva ne csak a 2 lab tartsa a helyen a kapcsolot, hanem a a +2 muanyag tuske megakadalyozza az oldaliranyu mozgast/elfordulast.

Plate mountednel megoldasnal ezzel nem kell foglalkozni, hiszen a femlapon pont akkora a lyuk, hogy bepattinthato legyen a kapcsolo, de semerre ne tudjon mozogni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19034) qisqaqas válasza haxiboy (#19029) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Forrasztásmentes kapcsolócseréhez még: Ha a cucc PCBre van felszerelve fémlap nélkül, és/vagy a kapcsoló szétszedését támogató fémlap van a tetején.

PCB mountos csere.

Metal plate megoldás.
Itt kellenek majd fülecskék a metal plate-re hogy elemelhető legyen a tok teteje. Az általm épített bill ilyen lesz. :)
Itt láthatók a kis fülecskék.

Ez a cucc keresztben hosszában támogatja a ház tetejének levételét. Legtöbb esestben csak egy irányban csinálják meg, mint pl itt.

Ami ezt nem támogatja az ilyen.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19035) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Melyik bírná tovább? (jobb minőségű) Durandal G1NL vagy CM STORM Rapid-i?

[ Szerkesztve ]

(#19036) qisqaqas válasza _-ORANGE-_ (#19035) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem tudom melyik bírná tovább, de én egy CM Storm Rapid-ot vennék. Meg egy Pok3r-t. Meg egy... meg egy...

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19037) _-ORANGE-_ válasza qisqaqas (#19036) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Igen, erre voltam kíváncsi, hogy melyik érné meg jobban. (akkor a közeljövőben cm lesz)

(#19038) qisqaqas válasza _-ORANGE-_ (#19037) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A TKL kialakítás nálam sokat nyomott a latba.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19039) _-ORANGE-_ válasza qisqaqas (#19038) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Aha, hát néztem azt is, tetszett.

(#19040) tDr1v3r válasza _-ORANGE-_ (#19035) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én Tesoro-t nem vennék.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19041) nagyArc válasza tDr1v3r (#19040) üzenetére


nagyArc
tag

Én Tesoro-t nem vennék.

Aztán miért nem? Volt már neked? Nekem az van, és tökéletes. A Cherry MX meg mindenhol ugyanaz a Cherry MX.

(#19042) qisqaqas válasza nagyArc (#19041) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Csak az a nem mindegy hogy mennyire van gányul beforrasztva, és milyen a PCB minősége. CMé egész baba. Tesoro PCB-t még nem láttam.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19043) ivana válasza qisqaqas (#19042) üzenetére


ivana
Ármester

Plate mount-nál mindegy milyen a pcb, ha nem valami kínai toldozgatott rémség.

(#19044) qisqaqas válasza ivana (#19043) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Tudom. Csak franc tudja mitől annyira olcsó a Tesoro. Láttam már nagyonrossz PCB-t is. Sajnos az enyém volt. :(((

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19045) haxiboy válasza qisqaqas (#19044) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem volt "szerencsém" megnyomogatni a tesorokat. Eléggé gagyi kínai benyomást keltenek, ráadásul az újabbak már kailh switchekkel vannak szerelve. Media Marktokban is ezeket szokták kiállítani nyomogatásra, némelyik rubberdome is jobb érzésre. Ráadásul műanyag az egész, a hangja sem az igazi tipikus műanyag-műanyaggal.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19046) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
A médiában nálunk nincs mechanikus kirakva, nem is tartanak, tehát a kipróbálás ugrott.

A kérdésem. Igen megtetszett a Gigabyte Aivia Osmium. Sajnos újan nem lehet már Magyarországon kapni, ahogyan a Logitech G400S-t sem. Volt mostanában Német kiosztású hirdetve, amit más vitt el. most van [EZ], nemrégen írtam neki, még várom a válaszát. Cseh nyelvű nem tudom milyen, meg melyik szabványú, ezért saját képeket is kértem (bár a szabványokról is olvasni neten, iso, ansi, qwertz, qwerty. Így ezeket sem ismerem jól, az utóbbi 2-őt értem belőle.)

Ha már magyar kiosztású nem is sikerülne, G15 gen 2-őm van 8 éve kb. Akkor is európai betűkkel szeretném [EZT]. Kizárva pedig [EZ] van. Illetve olyant is láttam már, ahol a középső enter, és az a rész rendben volt, de a képen a bal shift széles volt, tehát nincsen Í betűnek meg a billentyűje, az sem érdekel.

Nézegettem Ebayen is már, a német nyelvűn is külön, találtam egyet [Osztrák] webáruházban is (a német kiosztású biztosan jó lenne). Angolul nem tanultam, a német már erősen hiányos, paypalom nincsen. Viszont egyik haveromnak van, ő szokott is rendelni termékeket külföldről.

Honnan lenne érdemes rendelnem, illetve hol találok Osztrák, stb európai webáruházakat konkrétabban? A vám miatt, illetve az említett szabvány miatt is tartok az Európán kívüli rendeléstől, meg a szállítási költség is lehet hogy drágább. De persze kizárva semmi nincs. Vagy érdemes lenne a Cseh kiosztásút használtan megvenni, ha sikerül? Lehet hogy új azért jobb lenne talán. Köszönöm a válaszokat.

(#19047) qisqaqas válasza TYÜTYI2006 (#19046) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Cseh kiosztás minden bizonnyal iso qwertz, de ezen kívül még az állapota miatt is kérj tőle képet.

Másik: Ha megunnád a keycapeket ki fogod tépni a hajad mert nem standard a bottom row. 6.25u space helyett 6,5u. Emiatt óva intenélek ettől a modelltől.

Az áruk vámolása stb elég érdekes. Ha futár hozza, akkor általában nincs. Ha posta akkor 27%áfa, és 2000 vámkezelés; a 22 euró feletti bolti árukat érinti ez, ha magánszemélytől rendeled akkor valamivel nagyobb az értékhatár. Utóbbiba nem szamít bele a szallítási díj. Ennek menete: ajánlott levélként kapsz egy nyilatkozatot, kitöltöd,visszaküldöd, fizetsz mint a köles.

Vám mértéke nagyértékű küldeményeknél lép életbe, mértéke elhanyagolható. Az áfához képest mindenképpen, az az igazi lehúzás.

Amit linkeltél nagyenteres megoldás az UK kiosztás(ISO QWERTY) első ránézésre, tapasztaltabb kollegák tudni fogják hogy az e aminek hiszem. Amit meg ki akasz zárni, az az US kiosztás ami ANSI QWERY. Véleményem szerint az ANSI kiosztás jóval jobb a ISOtól, de ez a te dolgod. Ugyanúgy beleköthetnék a műanyag csuklótámaszba (zseléset kell venni ha más kell csuklótámasz.), a numpadba(felesleges), és a Red kapcsolókba.(rugói gyengék :( tactilic feedbak hiánya újabb szeg az említett termék koporsójába.)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#19048) TYÜTYI2006 válasza qisqaqas (#19047) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm a választ.
"Másik: Ha megunnád a keycapeket ki fogod tépni a hajad mert nem standard a bottom row. 6.25u space helyett 6,5u. Emiatt óva intenélek ettől a modelltől." erről sajnos fogalmam nincsen, hogy mi ez konkrétan. Ha tegyük fel mondjuk _Kínából rendelném olcsóbban az egeret, ajánlották Kínát egeres topikban (G400S), akkor az ottani áfát kérnék, nem a 27 %-ot. Vagy esetleg nem jól tudom, hogy az ottani új árnak tartalmaznia kell az ottani áfát?

Ha a kizárni kívánt az ansi kiosztás, az miért lenne jobb? Nincsen például billentyűje az Í betűnek, de talán az Ű betű sincsen meg. A G15-ömön is megvan, (angol kiosztású), semmilyen gondot nem okoz, akkor se volt nehéz megszokni, hogy nincsenek ráírva az ékezetes betűk.

Az eddigi csuklótámaszomnak nincsen semmi baja, miben jobb a zselés, azt sem tudom, sőt még nem is hallottam róla. A numpadot szokom használni, tehát kell az is. Leginkább szerintem, red, vagy braun lenne jó, a black, blue felesleges talán. A tactilic feedbackról semmit nem tudok. Ami tetszik, hogy van USB3 is, az USB2 mellett. A több fokozatú világítás, és kikapcsolhatóság, valamint a hangerő szabályzás némítás. Illetve azt olvasni, hogy jó anyagból van, masszív. Ha G430-am lesz, az úgyis USB-s, tehát az mindegy, hogy hang csatlakozás van e rajta. A felhasználása általános lenne. Tehát játék is, gépelés is, netezés is.

(#19049) ivana válasza TYÜTYI2006 (#19048) üzenetére


ivana
Ármester

Az ű-nek van billentyűje, az í meg altgr+j, semmi probléma nincs vele. Az ansi kiosztás hátrányai eltörpülnek az előnyei mellett (ritkán kell í)

(#19050) nyunyu válasza qisqaqas (#19047) üzenetére


nyunyu
félisten

45€ szallitasi dijjal egyutt a hatar, amig EUn kivulrol vammentes a cucc.
Elvileg 22€ felett kene AFAt fizetni, de altalaban azt sem szoktak szamolni 45€ alatti tetelnel.
Maganszemely meg ugyis giftet ir ra a csomagra, azzal meg nem szoktak foglalkozni, ha billzetrol vagy egerrol van szo.

EUn belulrol meg tokmindegy mennyi, mert nincs vam, es az elado orszagbeli AFAt kell fizetned, ami biztosan kevesebb, mint a magyar 27%.
De hasznalt cuccokra jellemzoen nem szoktak szamolni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.