Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

a múltkori nyamvadt PH-s Ducky cikk miatt megjött a kedvem a Varmilo Ducky MIYA Pro Panda-hoz, egyszerűen elkapott a muszájmegszereznem érzés. egyelőre csak mechanicalkeyboards-on találtam meg, de a szállítás +15k, plusz még a 27%-unk, amit sokallok. csak ámerikából lehet beszerezni megbízható helyről? olyan 45 ezerig azt mondtam volna, hogy oké, de 60 fölött már erősnek érzem. a merlin-t pedig szeretem én, de MX Red-del 75 ezrért adni, gyerekek, hagyjuk... (tény, fuvarral, áfázva 79-ért jön MX Silver-rel)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55002) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hali

Keresnék olyan billentyűzetet ami háttérvilágításos és magyar kiosztású (ez fontos) és
vagy ergonomikus
vagy sima és membrános
vagy halk mechanikus de max 10-15k-ért.
Létezik ezekből bármelyik is? :F
Köszi!

I'm gangsta!

(#55003) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kellene egy billentyűzet, ami kevésbé kemény, mint a gumiharangos és viszonylag olcsó, 15k alatt van. Ha mecha, akkor gateron vagy cherry mx red lenne jó, de tőlem ollós is lehet, ha az is vállalható. Irodai munkához kell, csak annyi a szempont, hogy túl kemény a gumiharangos, nem kell nkro vagy háttérvilágítás. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55004) dqdb válasza hoffman_ (#55001) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] :DDD

Caseking, de innen sem lesz olcsóbb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55005) dabadab válasza dqdb (#54911) üzenetére


dabadab
titán

Mivel FPS-re kell, így egyetlen nem mechanikus wireless billentyűzet sem felel meg, mert mindegyik irodai 2KRO darab

FYI direkt megnéztem otthon az MS Comfort 5000-t és teljesen korrekt 6KRO volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55006) inf3rno válasza dabadab (#55005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, nekem a leggagyibb Logitech is tudott 4 gombot.

Buliban hasznos! =]

(#55007) dqdb válasza dabadab (#55005) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt is írtam később:

Elképzelhető, hogy valami olcsóbb membrános is elég lenne, azonban amelyeknek biztosan tudjuk, nem okoz több közeli billentyű lenyomása problémát játékban (eleve 6KRO), az manapság félmechanikus hangosan csattogó darab, ami pedig nem az, ott gyakorlati teszt nélkül nehéz ezt megmondani.

Nem az van, hogy nem akad ilyen, mert ritkán előfordul, hanem az, hogy csak akkor lehet biztosra mondani, ha a gyártó feltünteti ezt az adatlapon, és ez nem gyakori gamer vonalon.

direkt megnéztem otthon az MS Comfort 5000-t és teljesen korrekt 6KRO volt
Akkor ez jó hír, mert egyáltalán nem ez a jellemző. És mivel kifutott modell, így az eddig nulla elemű lista továbbra is nulla elemű maradt sajnos :)

inf3rno: jelenleg a leggagyibb Logitech címet a K120 viseli, ami eléggé csúnyán elvérzik a 3KRO teszten is

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55008) hoffman_ válasza dqdb (#55004) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hagyjuk ... :DDD

köszi a tippet! Caseking jó, nem listázta túl hamar a Google, érdekes. megvárom, hogy legyen náluk Ghost S1 (úgyseleszseholnincs) és akkor vehetem együtt a billel. spórolnék a 180 ezres cehhen 5 rongyot a szállításnál, hurrá :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55009) inf3rno válasza dqdb (#55007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én meg pont olyannal játszottam egy darabig. Valóban nem jó, w + a + c + shift + space kiakasztotta, viszont 4 gombbal nem volt gondom. Windows alatt egyébként sokkal tűrhetőbb volt így is, mint Linux alatt, nem tudom, hogy miért. Az esetleg előfordulhat, hogy régebbi változat, és cserélgetik a hardvert, mert az előző K120 jobbnak tűnt ennél. Aztán persze egy mechanikussal össze sem lehet hasonlítani...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55010) Chaser válasza nyunyu (#54992) üzenetére


Chaser
titán

a jelenlegi helyzetben ez nem kivitelezhető, élelmiszerért kimegyek, de ilyenért nem
viszont picivel többet tudok ismét :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55011) Dr. Akula válasza Angie™ (#54998) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen. Csuklótámaszt meg vegyél hozzá külön, jobb billentyűzeteken nem is láttam ilyesmit, oda már feltételezik hogy mindenki olyat vesz amilyet akar. Mint a tápegység házakban, Codegenig van, onnantól felfelé opcionális.

(#55012) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Auchan Qilive 8421. 5299Ft. Teljesen korrekt. 3 fokozatban állítható fényerő, ki is kapcsolható. Olcsó, jó, teljesen hibátlan. Részemről ajánlott.

Video a világításról: [link]

Pixel 8 Hazel

(#55013) dseres válasza TaylorPro (#55012) üzenetére


dseres
tag

Az ANSI enter nem túl zavaró? Hány gombot tudsz egyszerre leütni rajta?

(#55014) nyunyu válasza TaylorPro (#55012) üzenetére


nyunyu
félisten

Ár/értékben bőven veri a K120-at.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55015) TaylorPro válasza dseres (#55013) üzenetére


TaylorPro
addikt

Engem nem zavar, már nem írok annyit mint régen. Majd megnézem mennyi nyomható le. A nyomáspontok jók. Jó a kikapcsolható világítás mert szoktam játszani és akkor zavaró. Zsákbamacska volt mert nem volt kibontva, de nem bántam meg, bőven éri az árát.

Pixel 8 Hazel

(#55016) Mr.Csizmás válasza dseres (#55013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha hozzászoksz, simán. lassan 10 éves ansi-n nyomom. (hörcsögös időszakomban anno olcsóbb is volt új billt venni, meg rá keycapet, aztán leálltam)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55017) Jorus


Jorus
nagyúr

A 3 billentyűzetem közül 2-nél egyre többször érzem, hogy kellene csuklótámasz. Kipróbáltam a konyharuhás trükköt, és ezt igazolta. A kérdésem, hogy van-e olyan ajánlott csuklótámasz, ami 100%-nál nagyobb, merthogy a nagy mancsommal jellemzően 4-5 centivel a bill széle mellett tudok felvenni kényelmes pozíciót, aminél nem kell kitekerni a csuklómat. Persze eltolhatnék ennyivel balra egy normál 100%-os csuklótámaszt, de akkor a frekventáltan használt numpad alatt nem lenne.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55018) dqdb válasza Jorus (#55017) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem nem fogsz találni ilyet. Ha TKL-ről lenne szó, akkor a 100%-oshoz való csuklótámasz működne szépen.

Vágass keményfát méretre, ha találsz helyet, ahol ezt megcsinálják, és már csak csúszásgátló gumicsík/tappancs kell az aljára. Ha ezt az utat választod, akkor szívesen lemérem és megrajzolom a profilját a fa csuklótámaszomnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55019) Domonkos válasza Jorus (#55017) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vegyel 2 kisebbet. Onnan mar csak egy lepes a split bill :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55020) Jorus válasza dqdb (#55018) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egy képet első körben megköszönnék a te csuklótámaszodról.

Domonkos: mondjuk 75%+50% kombó ki is adná, csak egymáshoz kellene őket rögzíteni. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55021) dqdb válasza Jorus (#55020) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ilyen az enyém 100%-os méretben

75% + 60% szerintem már túl széles lenne a 66 cm-ével, 11 cm-t lógna túl mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55022) nyunyu válasza Jorus (#55017) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel 44-45 centi egy átlagos billzet szélessége, olyat keress, ami ~50 centi széles.

Így hirtelen rákeresve 3M WR420LE, de annak elég érdekesen szór az árazása. (Valami ír webshopban 52€, itthon 27k HUF)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55023) Jorus válasza dqdb (#55021) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elég jól néz ki, mérd le légyszi, megkérdem a helyi asztalost, meg tudja-e oldani és ha igen, miből. Asszony meg lekötheti magát a home officeban, hogy lefesti/lakkozza nekem feketére. :) Egyébként az Asus a legmagasabb, picit alacsonyabb a Varmilo, a Razer meg ha elkészül, az pont jó lesz csuklótámasz nélkül.

nyunyu: mindjárt szétnézek így, méret alapján is. Ez a 3M ha jól látom egy egész tálca csuklótámasszal. Ez pl. 50 centis, csak kicsit vékony.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55024) Domonkos válasza Jorus (#55020) üzenetére


Domonkos
Ármester

>csak egymáshoz kellene őket rögzíteni.

Minek? Hogy elveszits vele 2 teljes dimenziot? Pont hogy az asszimetrikussag lenne a lenyege. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55025) Jorus válasza Domonkos (#55024) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az igaz. :) Visszatérve az előző felvetésedre, nem tudom, meg tudnék-e szokni egy rendes split billt, de ez csak teoretikus ódzkodás, mert nem volt még a kezem között egy sem. Nagyon régen volt MS 4000-es ergoizé billem, azt szerettem a kézpozíció miatt, egyébként nem volt túl jó bill, aztán egyszer beleöntöttem egy fél korsó barnasört véletlenül, és akkor el kellett válnunk. :D
A nagyon custom splitek nem igazán jönnek be, normál kialakításúból mit érdemes nézni? Igazából mindegy, hogy 3 vagy 4 bill van itthon. :D Van belőlük egyáltalán olyan, ami nem TKL? Vagy amihez kapcsolható numpad? Elég sokat használom.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55026) Domonkos válasza Jorus (#55025) üzenetére


Domonkos
Ármester

bfo-9000, ha full meret kell; ergodox vagy valami forkja, hogy ha meg tudsz szokni par (amugy igen jo) ujdonsagot.
En nem javaslom, hogy egybe akard a numpaddal, mert semmi funkcionalitast nem vesztenel azzal, hogyha kulon szedned egy masodik billentyuzetbe, ami csak a numpad - raadasul igy sokkal tobb peldany kozul is fogsz majd tudni valogatni (noha biztosan nagyobb osszkoltseg mellett).

Ha erdekel az ergo tema, akkor arrol egy eve irtam egyet itt. Nagyjabol meg helytallo, de azota jottek meg otletek, amik megvalositasig jutottak. De mondom, hogyha fogekony vagy a temara, akkor kenyelem szempontjabol igen sokat nyerhetsz majd.

Ezt a hsz-t errol irtam.
Emelle meg valami ilyesmit allitanek csatasorba, ha sokat numpadoznek. Szinten sajat gyartmany.

Btw en egy butorboltos plussfigurat (igazabol kettot) hasznalok csuklotamasz gyanant.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55027) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#55026) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ps. home office-ra lettem ítélve, úgyhogy tudom ledolgozni a restanciámat :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55028) dabadab válasza Domonkos (#55026) üzenetére


dabadab
titán

Ilyenkor azért felmerül a kérdés, hogy oké, ilyen a billentyűzeted, de milyen lehet akkor a széked :DDD

DRM is theft

(#55029) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#55027) üzenetére


Domonkos
Ármester

yeeee! :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55030) Domonkos válasza dabadab (#55028) üzenetére


Domonkos
Ármester

herman miller mirra es mirra 2
embody lett volna, de a pilot utan nagyon nyekergosnek es muanyag erzetunek tunt a mirrahoz kepest. :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55031) Jorus válasza Domonkos (#55026) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! Mondjuk ortholineárissal nem tudom hogy jönnék ki. :D Szétnézek ebben az irányban is. Az írásod valamiért elkerülte a figyelmem, de nekiugrok, alaposnak tűnik. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55032) Domonkos válasza Jorus (#55031) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem ezek a featureok, ebben a sorrendben adjak a legtobb kenyelmet, ha ergo billencsekrol van szo:
split
jol programozhato
van ertelmes huvelykujji cluster
ortho
~tobbi

Az ortholinearitas amugy konnyen szokhato - max egy hetvege - de ha gyakran valtasz ortho es staggered kozt, akkor a valtas utani elso 1-2 mondatnal zavaro lehet. Amugy a columnar staggered kozelebb van az igazsaghoz, mint a sima ortho :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55033) dabadab válasza Domonkos (#55030) üzenetére


dabadab
titán

Érzem én, hogy most már meglehetősen offtopikok vagyunk, de létezik Mo-n Herman Miller bemutatóterem? (A "Herman Miller bemutatóterem Eames Lounge Chairrel" az nyilván nem :DDD (főleg, hogy az Európában a Vitrához tartozik))

DRM is theft

(#55034) Yodafon válasza Domonkos (#55026) üzenetére


Yodafon
senior tag

Mi volt a bajod az M$ ergonomikus bill.-eivel?
Honnan tudod hogy nem értenek hozzá?

I'm gangsta!

(#55035) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Home office-ra keresek egy strapabíró halk billentyűzetet.
Milyet tudtok ajánlani? Köszönöm!

(#55036) copass válasza Domonkos (#55026) üzenetére


copass
veterán

szerintem túl magasan van az asztal, könyök nincs megtámasztva és lelóg, felsőtest is túlságosan hátra dől. látszik hogy a kézfej "lóg" amikor gépelsz.
szerintem ez így minden csak nem helyes pozíció.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55037) dqdb válasza Jorus (#55023) üzenetére


dqdb
nagyúr

[kép] [kép]
A kékkel jelölt élen 4 mm-es sugarú lekerekítés van, a többi élen fél mm környéki. A talpára két nagy méretű és U alakú csúszásgátló gumi került.

Valami szebb keményfából érdemes készíttetni (az enyém elvileg fekete dió), időnként kezelést igényel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55038) Domonkos válasza Yodafon (#55034) üzenetére


Domonkos
Ármester

A ket legegetobb az az, hogy valamiert megmaradtak a staggered elrendezes mellett - pedig nem nagyobb effort atszokni orthora vagy columnar staggeredre, mint splitre; tovabba a rovid billentyuut. Elindultak egy tok jo iranyba, de az ilyen lehetosegeket meg kihagyjak. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55039) Domonkos válasza copass (#55036) üzenetére


Domonkos
Ármester

En nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de en semmilyen poziciot nem tudok 8x50 percig tartani :U
A bal kezem tartasat ezen a kepen magam sem tudom magyarazni, de a melohelyi szeknek olyan brutal tavol vannak egymastol a konyoktamaszai, hogy atszoktam inkabb arra, hogy az alkarom kozepet tamasztom az asztal elere.
Mondjuk abban igazad van, hogy helyes testtartast nem lehet rolam lesni :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55040) Chaser válasza Domonkos (#55039) üzenetére


Chaser
titán

én tudok
magas háttámlás ágy
kényelmes matrac
kényelmes párnák
nincs olyan szék ami ezt überelné ( : sajnos desktoppal nem annyira kompatibilis ez a megoldás, de notebookkal bevált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55041) Jorus válasza dqdb (#55037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagykirály vagy, köszi szépen! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55042) copass válasza Domonkos (#55039) üzenetére


copass
veterán

jó pár évig"feküdtem" én is a székben, de aztán évek alatt szépen kezdtek kijönni a problémák (váll,hát,nyak,könyök,csukló fájdalmak) így kénytelen voltam változtatni. most már kibírom a napi 8-12 órát is ülve. de azért variálom, térdeplőszék, fitness labda (nem röhög!) 1 órát ezeken kibírni nem egyszerű úgy hogy helyesen ülsz rajta! :D
ikea markus-t használok most, plusz egy pici lätlive nyaktámaszt használok derék támasznak. gyógytornászom mondta hogy ez így tökéletes lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55043) inf3rno válasza copass (#55042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább állítható magasságú asztalban gondolkodom. Nem olcsó, lehet, hogy megtákolom magam. Tervek már vannak hogyan hozzam ki kb. 50-ből plusz a szerszámok (amiket vagy megtartok vagy eladok utána). A bolti 120 felett kezdődik, ami motoros, nem szívesen költenék egy asztalra annyit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55044) copass válasza inf3rno (#55043) üzenetére


copass
veterán

ezen gondolkoztam, de mondták hogy inog feltekerve.
60k nem annyira vészes, motorizálod

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55045) inf3rno válasza copass (#55044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van már asztalom, amit megszoktam az elmúlt 10 évben, és viszonylag egyszerű átalakítani csúszósínnel, ilyesmivel a lábait, hogy ki lehessen tolni. Egyelőre kétféle tervem van, az egyik, hogy lineáris aktuátorral mozgatom, a másik, hogy kitolom gázrugóval mindkét lábban, és csörlővel húzom össze. Az utóbbi tűnik az olcsóbbnak. Viszont nehéz megfelelő lineáris aktuátort és gázrugót találni, mert 60cm lehet az össz hossz és 50cm-t kell tudnia kinyomni. Vagy teszek rá valami szerelvényt, ami felezi az erőt, de dupla hosszon nyomja ki, vagy kénytelen vagyok egyedit csináltatni, ami gondolom nem olcsó. Motorban is inkább AC-t vennék, mert 15k egy AC-DC átalakító. Nem tudom miért erőlteti mindenki a DC-t ezeknél a projekteknél. Néztem egyébként kész megoldásokat is, de mindegyiknél útban lenne a tengely, amivel a két lineáris aktuátort összekötik, mert ott nekem egy baromi nagy billentyűzet és egér tartó van. De ez totál off itt.

Érdekelt, hogy miért esett ki az Anne Pro az ajánlottak listájából. Úgy tűnik sokan nem elégedettek az aksi üzemidejével. Én még mindig használom, nincs semmi bajom vele, így, hogy nem aksival és BT-vel tolom teljesen vállalható vezetékesként. Egyébként gondoltam, hogy vezeték nélkülire nem alkalmas, nem vártam csodát tőle, azt hiszem a Pok3r-hez képest fél áron volt. Aki szeret barkácsolni, és ez a szempont nála, az szerintem simán szétszedi, aztán tesz bele egy normális aksit.

Ahogy nézem időközben a Pok3r és az Anne Pro ára elég közel került egymáshoz. Úgy meg már inkább a Pok3r a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55046) dqdb válasza copass (#55042) üzenetére


dqdb
nagyúr

A labda jó, hosszú órákon keresztül lehet rajta ülni, csak 2+1 probléma akad vele: nyáron rá lehet olvadni és nem igazán lehet variálni az ülési pozíciót (törökülés és társai kicsit segítenek, de az alaphelyzeten nem változtatnak), valamint néha azért jól esne hátradőlni. Egy ideje Varier Thatsit van alattam, ez a labdát tökéletesen kiváltja, többféle pozícióban lehet "ülni" rajta (azért az idézőjel, mert a legtöbb pozícióban nem egyensúlyi helyzetben vagy hanem billegsz, egyensúlyozol, dolgozik a hát alsó része) és hátra is lehet dőlni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55047) vince válasza copass (#55044) üzenetére


vince
őstag

Domonkos épp egy ilyen asztalnál ül azon a képen :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#55048) Yodafon válasza Domonkos (#55038) üzenetére


Yodafon
senior tag

és az miért jobb? Van rá vmi kutatás ami bizonyítja hogy jobb?

I'm gangsta!

(#55049) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, sajnos, most, hogy már több, mint egy hete itthonról dolgozok, sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem igazán kényelmes nekem a teljes magasságú mecha bill :(
Barna kapcsolós Ozone Strike Pro-m van, de volt előtte Tesoro Excalibur is.
Az a bajom, hogy egyrészt magas, másrészt a billentyűk, vagyis a keycap pereme szinte éles.
Nem teccős :(
Volt korábban Tesoro Gram Spectrum, ami alacsonyabb profilú volt, de abban meg az nem jött be, hogy piros, és annál nagyon nem lehetett érzékelni, mikor nyomom le.

Egyébként gépelni jó a mecha bill, csak valahogy programozni nem annyira. Mert kódoláskor nem írok szöveget, csak 1-2 gombot nyomkod az ember, de azt túlnyomórészt copy-paste, vagy más, vezérlőgombos kombináció, és ilyenkor van az, hogy a billentyű széle majdhogynem fáj.

Az viszont már egyáltalán nem a bill. hibája, hogy VPN-el dolgozni se egy álom, mert amikor fél-egy másodperces késleltetése van a billentyűleütésnek, akkor én már rég visszatöröltem a félreütést, mire megjelenik a képernőn :D

Próbából visszadugtam a gépbe a 100 éves Logitech Internet350-t, de az valami förtelmesen rettenetes, pedig annak idején hogy szerettem.

(#55050) seedorf88


seedorf88
tag

sziasztok.
Billentyűzetet szeretnék venni .
Elsősorban játszásra.
Kritériumok : világítása legyen rajta , normál méretű és a maximum ár 5000 ft.
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.