Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144701) MunezXBK válasza Jorus (#144700) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Benzines mindkettő...

(#144702) Richard! válasza Jorus (#144700) üzenetére


Richard!
addikt

A futásteljesítményüket szorozd kettővel, hárommal.
Azért hülyeséget pls ne :( :O

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#144703) Integrale válasza Jorus (#144700) üzenetére


Integrale
veterán

Teljesen realis a futasuk (az lenne gyanus, ha annyi lenne, amennyit te irsz). Magyarorszagi mind a ketto, kicsi benzines, nem kell atesni a lo tuloldalara.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#144704) domojko válasza Integrale (#144703) üzenetére


domojko
senior tag

Van valami tipikus amire odafigyeljek? Gondolom nyúlványok, küszöbök, taposók, sárvédők rohadása. Esetleg van valami tipikus motor futómű hiba amire figyeljek?

Amire kellene:
Napi szinten kb 30 km Bp, 2x-i hideg indítással. Kéthetente kb 500-600 km autópálya.
Jelenleg egy 2006-os 1.3-swift teljesíti ezek az igényeket.
Swifthez viszonyítva mennyire élhető ez a motor ezzel a kasztnival? Azért nem nézek nagyobb motorral mert ott már sok lenne a diferencia fogyasztásban, bp-n megeszi a fejemet. Viszont kellene egy nagyobb autó amiben kényelmesen elfér a család és még pakolni is lehet. Erre a swift alkalmatlan, viszont szaladgálni vele tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#144705) vzsryl válasza domojko (#144704) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egy bő 3L-es fogyasztástöbbletet elkönyvelhetsz. Nem versenyautó, de arrébb lehet vele állni. Típushiba nincs túl sok, egyedül a rohadás lehet komoly, illetve olajfogyasztás lesz, de ettől nem kell megijedni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#144706) rbalint88 válasza domojko (#144704) üzenetére


rbalint88
addikt

tetőcsomagtartó nem jelentene megoldást? megbízhatóságban, szervizköltségben és fogyasztásban is egyértelmű visszalépés lenne a swift után ez a vectra. oké, kényelemben ad pluszt. viszont én nagyobb motorral venném, ha muszáj váltani, terhelten már azért többször meggondolós vele egy országúti előzés. 2.0 ugyanennyit eszik (nem erőlködik) és még tartalékaid is maradnak.

(#144707) Kornel válasza domojko (#144704) üzenetére


Kornel
veterán

A kasznira rá fogod költeni a vételárat mégegyszer.
Ha nem rohad, akkor majd 1-2 év múlva fog.
Gombóc swift után agyvérzést fogsz kapni egy ilyen idős autó nyűgjeitől.

(#144708) domojko válasza Kornel (#144707) üzenetére


domojko
senior tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. :R
Egy picit elbizonytalanítottatok. :)
Jó kis autó a swift, de ugye kicsi. No meg a komfort érzet 0. A kopogós műanyag kárpitot aki kitalálta, lelőném. 7.-k éve van nálam a swift, és az tény h a kopó alkatrészeken kívül komoly probléma nem volt vele.
Ezen igények mellett, esetleg más alternatíva?

kornelka: csak 5 évvel öregebb mint a swift :D

[ Szerkesztve ]

(#144709) Jorus válasza Integrale (#144703) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igaz, ezeket mind leállítják 200k felett kicsivel. :) HaHu-ról szemezgetve kis benzinesek jellemző futásteljesítményeit, A Vectra, 25-27 év alatti futásteljesítmény 230-250k km, B Vectra, 16-18 év alatti futásteljesítmény 210-230k km, C Vectra, 9-10 év alatti futásteljesítmény 180-220k km. Ettől függetlenül természetesen ki lehet fogni valós futásteljesítményt, de az ugye másodlagos, mert az állapot a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#144710) Kornel válasza domojko (#144708) üzenetére


Kornel
veterán

Ezek hajlamosak rohadni, a Swift nem.
Máshogy kezelték még a karosszériát.

(#144711) Integrale válasza Kornel (#144707) üzenetére


Integrale
veterán

Ha most nem rohad, akkor alvazvedelem, es kesobb sem fog.

"Bad reklám is reklám too"

(#144712) Integrale válasza Jorus (#144709) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, es eleg rossz a gondolatmenet is. Ezeket sem allitjak le 200 felett, hanem lassan erik el veluk, mivel kevesebbet hajtjak. Evi 13.000 km itthon teljesen realis, a 30 -40 nem az.

"Bad reklám is reklám too"

(#144713) tomiii. válasza Integrale (#144712) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én is így tapasztalom Fordos vonalom, hiába 30 évesek, kevés, ami 300k km felett van, inkább 200k környéke.

(#144714) vzsryl válasza Kornel (#144707) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az igen. Fél miskát egy B Vectra kasztnijára rákölteni elég elvetemült dolog lenne. :DDD Itt a környékén a lényeges dolgokat szakinál kb. 100k-ból meg lehet oldani, haveri alapon 40-50k anyagköltséggel együtt.

(#144712) Integrale: Évi 10-15k km-t megyek, és 365-ből minimum 360 napot használva van a járgány, szóval családi felhasználás mellett simán lehet egy 15-20 éves autóban 200-300k km környéke, főleg ha ilyen kis benzines, vélhetőleg nem céges múltú kocsiról van szó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#144715) Integrale válasza vzsryl (#144714) üzenetére


Integrale
veterán

Nem mondtam, hogy nem lehetseges. De lenduletbol azzal inditani, hogy szorozd fel 2-vel 3-mal a futast, az vicc.

"Bad reklám is reklám too"

(#144716) Kornel válasza vzsryl (#144714) üzenetére


Kornel
veterán

50-ert hozzá nem nyúl senki egy rohado kasznihoz.
Hacsak nem vidéken vagy, és a sarki Pista bácsi okosban megoldja.
Pesten a köszönes is lassan 10k egy szervizben.

[ Szerkesztve ]

(#144717) tomiii. válasza Kornel (#144716) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Milyen egy gonosz hely ez a Budapest. :( :DDD Még a végén jobban megérné bejelentett meló helyett ezzel foglalkoznunk, legutóbb egy kadett teljes rendberakásának (2 küszöb, 2 belső küszöb, első doblemezek javítása, első sárvédők javítása, jobb első ajtó javítása, két hátsó sárvédő cseréje, 2 hátsó doblemez és hátfal javítása) volt kb 50k+ javítóívek. Mondjuk jelenleg, munka és suli mellett ez kb 3 hónapos meló lenne minimum.

Ja, és nem kértek semmi kezelést rá kb (+10k), hogy spóroljanak, de azért alapozóval lefújtuk, lassan 1 éve az út mellé a fűbe dobva áll az autó, ahogy visszaadtuk. :DDD Ezért aztán kipofozhattuk. :W

(#144718) kornelka: Én elhiszem, de ezért örülök, hogy vidéki vagyok sok ismerőssel és kíváncsi természettel. :DDD Ha valamit nem tudok, tudok valakit, aki igen.

[ Szerkesztve ]

(#144718) Kornel válasza tomiii. (#144717) üzenetére


Kornel
veterán

Nyugodtan kérj pár ajánlatot Pest megyében erre a műveletre.

(#144719) vzsryl válasza Integrale (#144715) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Megerősítettem a hozzászólásod tartalmát, és nem belekötöttem, továbbá nem én szoroztam, az Jorus fórumtárs volt. :)

(#144716) kornelka: Szomorú dolog lehet Budapesten élni, de akkor sem muszáj odahordani az autót lakatoltatni, főleg ha százezreket buksz a mutatványon. :) Apósomék is autóztak 250km-t az A6 alkatrészekért, mert elment kb. 10k az üzemanyagra, de spóroltak 400k-t....

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#144720) Kornel válasza vzsryl (#144719) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván lakatolni megérheti elvinni máshova.
De szervizbe hordani vidékre nem életszerű.
Ez van, kereslet/kínálat arányából ez sül ki.
Lesz ez még így se, amikor a maradék szakember is kimegy.

[ Szerkesztve ]

(#144721) Richard! válasza Kornel (#144720) üzenetére


Richard!
addikt

És mi lenne, ha nem autót vennél, hanem elköltöznél vidékre? ;]

Szerk.: Az ország nyugati felére gondoltam. Hidd el, hogy van ott bőven ;)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#144722) Kornel válasza Richard! (#144721) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, nem lenne rossz ötlet, amennyiben ugyanilyen munkalehetőségek lennénk vidéken is.

(#144723) máyköl válasza Richard! (#144721) üzenetére


máyköl
veterán

:N
Nincsenek.

(#144724) Integrale válasza vzsryl (#144719) üzenetére


Integrale
veterán

Tudom, tudom!! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#144725) #94529552 válasza Kornel (#144720) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az agglomerációban lévő szervizek például miből élnének, ha nem a budapestiekből, vagy az nem vidék?
vzsryl Nagy átlagban nem az évi 15k a jellemző azért, hanem sokkal kevesebb, mert nem minden autós ingázik naponta.

(#144726) Richard! válasza máyköl (#144723) üzenetére


Richard!
addikt

Gy-M-S megye ;) :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#144727) szabonagyur válasza #94529552 (#144725) üzenetére


szabonagyur
félisten

15e egy év alatt már ingázásnak számít? Szerintem nagyon nem. :N Az mondjuk havi 1000km meg nyáron az országon belül 2 nyaralás.

Tehát marad 12 hónapra 1000km. Mi havonta hazamegyünk legalább egyszer, ez oda-vissza 300-350km (ha nem mennénk ott sem sehova). Marad mondjuk 700km 4 hétre. Meló hely az kb napi 15km oda-vissza, tehát 75km. Marad 75km ami boltba menetellel simán lemegy, és ez csak egy kisváros.

És ha megnézed munkába jártál vele, meg mondjuk elmentél boltba ami a város szélén van meg ha szülők távol laknak és egy helyre kell csak menni akkor egyszer egy hónapban hazamentél.

Ez már 15e km és ehhez jön amikor átmész szomszéd városba, kirándulsz kicsit stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#144728) #94529552 válasza szabonagyur (#144727) üzenetére


#94529552
törölt tag

15e egy év alatt már ingázásnak számít?
Nem, az ingázás az, amikor naponta x km-t utazik valaki oda-vissza egy másik városban lévő munkahely miatt.

Amúgy, pedig mindenki másképp csinálja, nem? Más nem megy haza, és nem ingázik, mert otthon van, és helyben melózik, és a szülők is helyben laknak. A nagy átlagról beszélünk, akik havonta 1x csinálnak egy bevásárlást például, stb, stb. Nem az itteni sokat autózó tagokról van szó, ne vedd magadra, te sokat mész kocsival látom.

[ Szerkesztve ]

(#144729) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy néztem a hasznaltauto.hu-n egy Opel Vectra-t, látszott a rendszám, ezért lekérdeztem a magyarorszag.hu-n és azt találtam, hogy "A lekérdezett jármű nincs forgalomban", tehát a kereskedő ideiglenesen kivonta forgalomból? Ha ez így van, akkor a korábbi hozzászólásokat olvasva azért van lehetőség P-s rendszámmal próbaútra menni és megnézetni egy szervizben? Ha mondjuk minden rendben lenne, akkor mi lenne a sorrend? Addig nem írnék alá adásvételi szerződést, amíg az eredetiségvizsga nincs rendben, de akár még az okmányirodában is lehet gubanc az átíráskor/forgalomba visszahelyezéskor. Hogyan tudnám magam védeni?

A másik kérdés, hogy a magyarorszag.hu-s adatbázisban kékként szerepel az autó, de a hirdetésben sötétszürke van írva és a kép alapján is arra hajaz, de akkor a forgalmiban is valószínűleg kék van beírva, nem? Olvastam már olyat, hogy a múszakin azért nem ment át, mert mást állapítottak meg, mint ami a forgalmiban van.

Előre is köszönöm a segítséget!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#144730) LuckyL válasza geleati (#144729) üzenetére


LuckyL
őstag

pontosan erre van kitalálva a p rendszám, eredetvizsgának sincs semmi akadálya
átíráskor ha nem kéred hogy vonják ki továbbra is, akkor automatiksuan visszateszik forgalomba

cryptot minden termékemért elfogadom

(#144731) Ádám16


Ádám16
addikt

Holnap mentunk volna megvenni egy autot, jo ajanlatnak tunt. Felhivtam meg egyszer, hogy magyar rendszam van e rajta (a hirdetes alapjan ervenyes magyar muszaki, magyarorszagban futott auto, de azert rakerdeztem). Nem, nemet rendszamos, atirasban segit, sot allja.
Na mondom akkor oke. Elvihetem-e markaszervizbe? Elkezdett habogni a gyerek, a vege az volt, hogy nem, mert nemet rendszamos. Mondom mivan? Itt van tudtam, hogy felejtos a hirdetes, de tovabbmentem. Mondtam, hogy oke, nem kell markaszerviz, alvazszamot adjon mar meg.
Sajnos nem tudta megadni. Kaptam egy smst, hogy delutan elviszik az autot, szoval nem aktualis.
Ha bemegyek a rendorsegre egy telefonszammal, valamilyen intezkedest tennének a biztosurak, ha gyanus, hogy lopott autot akar (t) ertekesiteni az elado?

[ Szerkesztve ]

(#144732) BigBlackDog válasza Ádám16 (#144731) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Miből gondolod az utolsó mondatodban leírt állítást? Én óvatosabban fogalmaznék és nem foglalkoznék az ilyen dolgokkal, rossz esetben akár fordítva is elsülhet a dolog szerintem (rágalmazás).

Egyébként a saját tapasztalataimat alapul véve nem gondolnék feltétlen a legrosszabbra. Lehet, hogy simán nem akart "vesződni" Veled, vár egy egyszerűbb, könnyebben lekezelhető vevőre, nem akar feleslegesen nagy energiát beleölni ilyen dolgokba. Előfordulhat, hogy csak behozott egy autót németből, kicsit kipofozta kijavította -vagy nem- a hibáit és tovább szeretné adni, értelemszerűen haszonnal. Nem akar időt fordítani arra, hogy egy-egy vevőnek bizonyítsa az állításait, ha talál olyat is, aki azt elhiszi elsőre is.

[ Szerkesztve ]

(#144733) zgospel válasza Ádám16 (#144731) üzenetére


zgospel
őstag

Ezalapján nem biztos hogy lopott volt, de biztos valamiben sáros volt, pl totálkár után összetákolt valami. Kifejezetten gyakori hogy sérült autókat megvesznek kint olcsón, majd itthon többnyire szakszerűtlen módszerekkel összerakják, aztán eladják olyan vevőnek, aki nem ért hozzá.

Valószínűleg azért hebegett habogott neked, mert ő nem az ilyen vevőket keresi, hanem azt, aki nem ért hozzá, csak annyit lát, hogy szép tiszta, csillog-villog. Nagyon sok ilyen vevő van, hiszen autózni az emberek többsége autózik, és nagyon sok nepper az ilyenekre van ráállva. Nekik egy valamennyire képben lévő vásárló csak nyűgöt jelent.

Én is jártam már így, felhívtam egy hirdetés alapján jónak tűnő kocsi hirdetőjét, akit direkt kértem a telefonba, hogyha van valahol rozsda, vagy sérült volt a kocsi, akkor ne is raboljuk egymás idejét. Ő elmondta hogy milyen tiptop állapotú a kocsi, stb stb, úgyhogy elautóztunk megnézni.
2 perc nézegetés után lehetett látni rajta, hogy szarrá volt törve, úgyhogy ott is hagytuk a francba. Valami nem túl precíz szaki kikalapálgatta az ajtókat, úgy ahogy sikerült, meg lefényezte a kertben, aztán jó lesz az úgy.
És a vicc az egészben az volt, hogy rá 2 napra eladta egy hölgynek akinek nagyon tetszett az autó...

Egy másik esetben, szintén ígéretes hirdetést mentem megnézni a közelünkben. Kereskedő árulta, szépen megmutatott mindent, majd amikor mondtam hogy akkor egyeztessünk, mert szeretném átnézetni szervízben is, akkor azt mondta, hogy ha lefoglalózom, akkor utána vihetem szervízbe.
Neki nincs erre ideje, és különben is elad havonta 10-12 autót, nincs rászorulva hogy én nekem ezt eladja. Ha nem viszem el 1-2 hét múlva úgyis jön valaki aki megveszi mindenféle nézelődés nélkül.
Legalább őszinte volt, amit díjazok, mert nem raboltuk egymás idejét feleslegesen. Egyébként igaza is lett, el is vitték rövid időn belül.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#144734) Declare válasza BigBlackDog (#144732) üzenetére


Declare
őstag

+1 :K

Gyanus a dolog mindenkepp, de azert rendörsegen felnyomni valakit, mert nem adja meg az alvazszamot az necces.....aztan meg mit tud tenni a rendörseg? Kimennek, lehet letagad mindent....nem hiszem, hogy nekiallnak nyomozgatni, azert mert telefonon nem mondta meg egy idegennek az autoja alvazszamat, amit hirdetett. :F

(#144735) Szada85 válasza Ádám16 (#144731) üzenetére


Szada85
aktív tag

Megalapozatlanul megvádolni valakit szerintem sem túl elegáns, föleg, hogy csak feltételezésen alapul. Simán el tudom képzelni, amit feljebb is írtak, hogy "egy könnyebb esetre várt".

Érdekességképpen íme egy kis élmény a "másik oldalról" ( természetesen nem védeni akarom eladónkat, csak tapasztalatként írom le).

Autócserére szántam magam magánemberként, így meghírdettem a jelenlegi, ritkább szériás darabomat. A piaccal nagyjából képben voltam, lévén szoktam böngészni az apróhírdetéses oldalakat is. Az autóm a piacon a legjobban felszerelt, plusz a gyári dolgokon felül még van benne extra ( gewinde, 18"-os kerék, kipu, pár apróság ). 1-2 esztétikai hibája van az autónak, valamint a vizsgán jelezték, hogy az olajteknö-tömítés mellett olajpárás.

Ezekhez mérten ( illetve, mivel eladni szeretném, nem árulni ), belöttem az árat 6200€ ( csak a viszonyítás miatt lesz fontos ) alkuképesre ( utána a következö darab 7, majd 8 Ezer ), leírva a pro-kontra dolgokat alaposan.

Nem telt bele sok idö, jött Vevö1, aki természetes kíváncsiságtól vezérelve végigkérdezett minden extrát - ami egyébként le is van írva -, majd zsolozsmázott egy kört, hogy a 2003-mas autó gyári NaviCD-je mi az, hogy nincs meg?!, jajj-jajj. Kért képet fékbetétröl, kuplungpedál-fogáspontot, számlákat a korábbi szervízekröl, kulcsokról, féklámpaizzószál-vastagságot, amit el tudsz képzelni.

Majd tett egy nagyvonalú, 4500€ max. ajánlatot, ha semmit nem talál az autón ( ez a kedvenc mondatom egyébként, ha akarok bakker a gyártósorrol legurult autón találok nekem nem tetszö dolgot, nem a forgalomban töltött 14 év után..:D ). Indokként azt hozta fel, hogy tavaly látott 2-3 ilyen típust annyiért elmenni, ezért annyit ér. Mondjuk utána telefonban sikeresen elszólta magát, hogy "jelenleg ennyit szánok autóra", de ez már csak hab volt a tortán. :D

Tiszteletteljesen jeleztem felé, hogy annyiért nem kívánom eladni, legrosszabb esetben elarkom második hobbiautónak, ritkasága miatt nem feltétlen csökkenni fog az ára tecciktudni... :) Azóta 3-4 naponta ír, hogy " biztos nem gondoltam meg magam?", " 4500-ért már a hétvégén eljön megnézni "...

Vevö2 is jelentkezett, lényegretöröen leírta, hogy " Tetszik az autó, mikor tudna jönni megnézni, mert Ö jönne is rögtön trélerrel. Várja az idöpont javaslatot üzenetben"... Küldtem választ SMS-ben, E-mailben, WhatsApp app-ban neki, azóta sem válaszolt semmit. :)

Szóval eladóként sem feltétlen könnyü, hiába készül fel lélekkel, idegrendszerrel az ember, elképzelhetö, hogy hasonló eset állt fenn ott is. :)

(#144736) Ádám16 válasza Ádám16 (#144731) üzenetére


Ádám16
addikt

Ajanlom figyelmetekbe az utolso mondatban szereplő gyanús szót.
A beszélgetéseink alapján gyanús a dolog. Örülnék neki, ha egy csalad kuporgatott pénze nem a kukába menne esetlegesen. Nem az eladoval akarok kibszni, nyilvan meglehet, hogy nektek van igazatok, de nagy az eselye az en felvetesemnek is a tortentek után, és ha van rá mód, jo lenne utanajarni.
Aki pedig azt irta, hogy ez nem elegans lépés: lol.

[ Szerkesztve ]

(#144737) Mr.Csizmás válasza Ádám16 (#144736) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sajnos ilyen ez a sport, a 60ezres auchan plastikbomber olcsó N2800-as laptop lomoktól is megmentenék sok embert, de nem lehet :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#144738) Kornel válasza Mr.Csizmás (#144737) üzenetére


Kornel
veterán

+1 :K

(#144739) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szerintetek? Astra J 2012 1.4T - 2.5m Képekről korrektnek tűnik, bár gyanús hogy az 1.6 szívó árai alatt hírdetik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#144740) adalbert1 válasza Tothgera30 (#144739) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha már szóba került az Astra, akkor számomra ez a hirdetés nagyon érdekes (2011/5-ös évjárat és 308400km van benne), több, mint évi 50k km-re valaki miért vesz benzines autót? Ennyi megtett km-nél gondolom még a várhatóan magasabb szervizköltséggel is olcsóbban jönne ki egy km megtétele diesel autó esetén.

(#144741) geleati válasza LuckyL (#144730) üzenetére


geleati
tag

Köszi szépen!

@all: Mi a véleményetek erről az autóról? Opel vectra c
Előre is köszönöm a válaszokat!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#144742) rbalint88 válasza adalbert1 (#144740) üzenetére


rbalint88
addikt

azért nem feltétlenül, mert:
- a dízeles autónak általában jelentősen magasabb a bekerülési költsége
- a dízel-specifikus problémák javítása márkaszervizben erősen horror lenne
- lehet, hogy a várhatóan megbízhatóbb működés fontosabb szempont volt
- lehet, hogy a 308e km egy része sok rövid útból jön össze.
- lehet, hogy utálják a dízelt.
- lehet, hogy a flottakezelő annyival kedvezőbb konstrukciót adott erre, ami kompenzálta a fogyasztást.
amúgy a képek alapján törve is volt az autó, de egy ennyit akár meg is érhet.

geleati: kormány és a váltó nem szép, az utastér többi része viszont eléggé megkímélt. akár tekergetve is lehet. az én ízlésemnek cseppet fapados, meg szedán (inkább gts-t néznék, praktikusabb és szerintem szebb is). amúgy nem tűnik lelakottnak.

[ Szerkesztve ]

(#144743) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Honda Accord 2.2i-CDTi-rol mik a velemenyek? :R

(#144744) Luck Dragon válasza adalbert1 (#144740) üzenetére

Ez a 116-lovas 1.6-os motor nagyon megbízható. Láttam már 3-4k futási teljesítményt ezzel a motorral. De volt egy Hahun ami 601,000Km volt benne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#144745) Tothgera30 válasza Luck Dragon (#144744) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy szívó motornak ez smafu. Főleg ha gondos tulaja volt, és 10 ezrenként cserélte az olajat, akkor 1m se lesz megterhelő.

#144740 adalbert1: Cégautó volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#144746) aero. válasza thEndeR (#144743) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szokták dicsérni, ismerek itt ph usert, akinek van egy 408e km-rel, éppen eladó. A kettőstömegű drága bele, de nem az a sűrűn elromlós fajta.

[ Szerkesztve ]

(#144747) Integrale válasza thEndeR (#144743) üzenetére


Integrale
veterán

8 gen Accord azzal a motorral remek auto, eloszor nekem furcsa volt a hangja, kicsit kavedaralo feeling. Kenyelmes, csendes, szelzaj a tevenyi tukrok felol van egy keves, de nem zavaro. Muanyagok konnyen karcolodnak, de tartos a bele.
Kexnon izzo eleg gyakran megadja magat.
Felszereltsegekkel nehez kibekulni, csomagok voltak, igy eleg idiota kombinaciokkal kell megbaratkozni.

"Bad reklám is reklám too"

(#144748) Kickass válasza Tothgera30 (#144739) üzenetére


Kickass
őstag

Elég fapad, lehet ez is az oka.

(#144749) geleati válasza rbalint88 (#144742) üzenetére


geleati
tag

Köszi szépen! Az ára így szerinted korrekt? Ha elvisszük szervizbe, akkor ott kiderülhet, hogy tekerve volt-e az óra?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#144750) Ace owner


Ace owner
addikt

Ezekről a 2.0 T.Spark motorokról mit lehet tudni? Szokásos alfa betegágy vagy ez a GTV esetleg egy üdítő kivétel és viszonylag megbízható? [link]

Galaxy Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.