Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122301) aero. válasza slett27 (#122299) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vidd el előbb szerelőhöz és állapítsátok meg a baját, nem egy ördögi technika a motorja, lehet csak egy 2 filléres probléma.

(#122302) slett27 válasza aero. (#122301) üzenetére


slett27
addikt

Az lesz persze, nem akarok levonni semmilyen konzekvenciát a dologból, ismerősök elismerően nyilatkoztak erről a kocsiról. Csak kellemetlen volt a szitu meg rendesen megijedtem. Ha a vezérmű szíj elszakad annak milyen hangja van ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#122303) rwin5 válasza slett27 (#122295) üzenetére


rwin5
őstag

Haverom bátyjának teljesen ugyanez volt a storyja.. szegedi kereskedőtől vette ( az a vicc, hogy ezer évesek tehát nem is ilyen 2 hónapja nyitott kereskedő volt) Őnála annyi volt a helyzet, hogy ő nem tudta, hogy törve volt a kocsi, a vásárlás után derült ki + ugyanez, mint nálad, hogy a kocsi se előre se hátra teljesen lerobbant, valami motorikus baja volt zabálta az olajat. A kereskedő persze nem akarta visszavenni az autót kb 1 évet pereskedett a kereskedővel addig állt az udvarban a pár éves ford focusa.. utána végülis megnyerte a pert és visszakapta a pénzét.

(#122304) Zewa válasza TheProb (#122300) üzenetére


Zewa
senior tag

Akármit is veszel, azt tanácsolom ne nyújtózkodj a takarod végéig. Legyen némi tartalék ha rendbe kell tenni valamit és ne a kínálat aljáról válogass mert rendszerint sokkal hosszabb lesz a számla mintha vennél egy tisztességes állapotú járgányt.
Ugyan kevés van az 1.4-esből (1.2 16v sem rossz) de szerethető, fenntartható virgonc kis autó a Punto II/B 1.4. Fóbia is jó lehet szintén 1.4-es 16szelepes motorral.

80-100le ~1tonna önsúlyhoz szerintem már bőven elég lesz neked, főleg első tütünek. Szerintem Focus kell neked de ha van még egy kevés a perselyben egy 2005- Swift is kiváló döntés lehet. Olcsóbbak jellemzően kicsit fapadosak de a technika attól még ugyanaz.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#122305) TaaT válasza Zewa (#122290) üzenetére


TaaT
veterán

Golfban már elég a 116 paci, lehet passatban is (bár utóbbi nehezebb jóval).

Give them hell Ukraine!

(#122306) kisza25 válasza Laraxior (#122260) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

látom lassan te is klubtag leszel (10 év), grat hozzá, bf4-el már végleg szakítottál?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122307) hobizoli válasza Zewa (#122272) üzenetére


hobizoli
nagyúr

147 1.9 JTD, 156 1.9/2.4 JTD

evekkel ujabbat kapsz ebbol barmelyiknel, amiket irtal, sokkal kevesebb km-st tudsz venni egyuttal ugyanezert, es a CR rendszeru dizelmotorja kb egy etalon a PD meg az a TDDI meg az egyeb, oldschool adagolosokhoz kepest is

es lopni sem szeretik annyira, mint pl az agyonhype-lt VAG-kat

igen, digo, de ebben is ugyanugy Bosch minden motorelektronika, mint ahogy a jurgenvagenekben is

több drón kell ;P

(#122308) footy válasza hobizoli (#122307) üzenetére


footy
addikt

Es nem csattog ugy mint nagyfater traktora. ;]

(#122309) viharhozo


viharhozo
addikt

Hatha kepben van vki, a mostani, uj VW-ket (Golf, Jetta, Passat) mennyire lopjak?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#122310) Qru válasza slett27 (#122302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy hangja van és az elszakadt szíj lebontja kb a fél elejét a kocsinak. Nagy terhelésre szakad el ha kopott már, elmegy az erő a kocsiból. Szóval nézz bele a motortérbe, ha vezérlés szakadt azt észreveszed elég gyorsan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#122311) ADAM1337 válasza viharhozo (#122309) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Eléggé mivel annyi van belőlük. (11. kerbe a legtöbb cégnek vw-je van)

(#122312) MunezXBK válasza Qru (#122310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam szakadt 1x céges kocsin, 160 körül. Hangja alig volt, a burkolaton lett egy fordított U alakú vágás azt hello.

(#122313) Qru válasza MunezXBK (#122312) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak is szakadt, az elég nagyot csattant mert a szíj a burkolatlan mototrháztetőre csapott oda. M7 érdi emelkedőn nyomott egy 3-as padlót. Hát elég drága mulatság volt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#122314) Integrale


Integrale
veterán

Egy jó E46

"Bad reklám is reklám too"

(#122315) -v- válasza Integrale (#122314) üzenetére


-v-
addikt

Na épp említette itt valaki az 1 milliós E46-ot .. na annyiért a sarki neppernél ilyenek vannak :K

(#122316) -KP- válasza Integrale (#122314) üzenetére


-KP-
addikt

ok, 320d touring. ennyi. több kérdésem nincs is. 99-es dízel 250k km-el. aha.

(#122317) szőröscica válasza -v- (#122315) üzenetére


szőröscica
addikt

Tipikus történetnek indul és úgy is folytatódik: kispénzű ember felfedezi, hogy milyen olcsón juthat prémium BMW-hez. Meg is veszi, majd rájön, hogy azért volt olcsó, mert sokat kell rákölteni és mindig van valami baja. Ami rendben van, az minimum másfélszer, de inkább kétszer annyiba kerül.

Ellenben az szimpatikus, hogy belátta, hogy nem az ő pályája ez az autó, és nem lett belőle mindenkit legyorsuló, road presence király.

(#122318) Tsebacsi válasza -KP- (#122316) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom elégszer beírni a hitetlenkedőknek, hogy LÉTEZNEK olyan EMBEREK, akik autójukkal évi 10-15 ezret mennek. Vagy kevesebbet. :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122319) Zewa válasza Integrale (#122314) üzenetére


Zewa
senior tag

Nem csak a BMW-vel hanem bármilyen prémiummal be lehet venni a cumit ha valaki a kínálat aljáról válogat.

Én nem tartom kizártnak találni egy normális FL elötti 20d-t ~1M forint magasságában (1,1 vagy 1,2 is belefér akár) de biztos hogy rengeteg utánajárást igényel.

Dízel Alfa?! Nooo way! Egy 1.9JTD Grande Puntoba szívesen beleülnék de elég szűk a piacok és sanszos hogy a jobbak 1,3-1,5M körül tanyáznak. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#122320) szőröscica válasza Zewa (#122319) üzenetére


szőröscica
addikt

Lancia Delta kell, a 2 literes M-Jettel vagy az 1.9 biturboval! :)

(#122321) Integrale válasza Tsebacsi (#122318) üzenetére


Integrale
veterán

Annyira bele lett verve az emberek fejébe, hogy az valami elképesztő. :U
Nekünk a Lancia is évi 10-20 e között megy, most van benne 310e.

BiTurbo kelletlen, feleslegesen erős, 1.6 JTD vagy 2.0 JTD jó választás, de még a kis benzinesek is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#122322) -KP- válasza Tsebacsi (#122318) üzenetére


-KP-
addikt

aki évi 10k km-re koros dízel német "prémiumot" vesz arra nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#122323) Integrale válasza -KP- (#122322) üzenetére


Integrale
veterán

Mit? Dízel kellett neki, azért mert szereti a karakterét és a német (mint a cikk alanya is) úgy van vele, hogy úgyis eladja pár évesen, ha közben baja van, akkor meg szerviz.
Nem szentírás, hogy csak 30e felett lehet dízelt venni, ha dízelt kell, akkor dízelt vesz évi 5000-re is, az is lehet, hogy kevés hosszú útból jön össze a km.

Egyébként szó sem volt koros németről évi 10-e km-re. :U

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#122324) -KP- válasza Integrale (#122323) üzenetére


-KP-
addikt

nem tűnt fel,hogy nem neked válaszoltam? áh, hagyjuk.

(#122325) Integrale válasza -KP- (#122324) üzenetére


Integrale
veterán

Ez egy fórum. :B

"Bad reklám is reklám too"

(#122326) szőröscica válasza Integrale (#122321) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem nincs olyan, hogy feleslegesen erős. Talán valahol 3-400 lóerő felett utcára már tényleg nincs szükség, de én úgy gondolom, hogy egy higgadt sofőr számára minél erősebb egy autó, annál biztonságosabb.

A Biturbo 190 lóerős, az egyáltalán nem feleslegesen sok, kellemes tartalék marad benne autópályán, illetve csomagokkal országúti előzéshez. :)

(#122327) -KP- válasza Integrale (#122325) üzenetére


-KP-
addikt

:R

nézd, amennyire tudom a hazai kínálat 95%-a neppereknél megvehető német import. azok pedig nagyrészt nem a sheckheftes, nemrég cseréltünk turbót és injektorokat típusú kocsikat fogják behozni, hanem a legalja 2-2,5-3k eurós lefingott darabokat. A német autótulajdonos sem hülye amúgy, az is tudja mikor kell eladni az autóját. ami pedig tényleg jó állapot, azt nem fogják olcsón odaadni. sem kint, sem itthon. mert kereslet van rá, nem kicsi. nem a 200-250k megtett km a baj. hanem az, hogy ez sokszor inkább 3-4-500. az is hülyeség, hogy kint nincs óratekerés. ahol anyagi haszon van a kocsik eladásából, ott óratekerés is van. de ha kint nem is, akkor majd itthon megtekeri valaki. jó állapotú e46 simán simán belekerülhet 6-7-8k euróba is. mondjuk az már nem a fapad változat az tény. ráadásul a németek jobban szeretik a touringokat, az árát is jobban tartja. volt olyan 320d a mobile.de-n, amit hetekig nézegettem, hirtelen feltűnt egy ugyanolyan autó, ugyanazzal a gyártási évvel hónappal hahun. mobilén 5,900 euró volt írva árra, a hahura 2,2ért volt feltéve "kifogástalan állapotú autó, hölgy tulajdonostól, nem minden áron eladó" kamuduvál. gondolom a kinti árból még alkudott is valamennyit, és nem 1 db kocsit hozott be hanem egy egész trélerre valót, úgyhogy még az 1 kocsira jutó fajlagos költsége is jóval alacsonyabb, mint amibe nekem fájna ismerősökkel kimenni és behozni 1 darab kocsit magánszemélyként.

visszatérve az eredeti felvetéshez, a belinkelt népítéletnél szépen lehet látni, hogy 99-es 320d 250k km a kilóméterórában vásárláskor, ami mellé még 4 év alatt belerakott további 80ezret. kb. 330-nál vagyunk. tele van a net használt e46-ról szóló magyar nyelvű cikkekkel, tesztekkel (linkeljek be párat?). mindenhol le van írva feketén fehéren, hogy 200-300.000km között milyen alkatrészek cseréjére kell számítani. azt is pontosan lehet tudni, melyik alkatrész kb. mennyibe kerül. azt is leírják mindenhol, az vegyen ilyet, akinek a vételáron felül van x százezer forint tartaléka. ha megnézed az értékelés végén a hibalista nagyrésze dízel specifikus alkatrész vagy futómű alkatrészek. pontosan azok, amelyek mindenhol le vannak írva, hogy márpedig erre számítani kell. (azon csodálkozom, hogy a listájában nincs turbó és kettőstömegű+kupplung.) szóval (sajnos) semmi meglepő nincs abban amit írt.

[ Szerkesztve ]

(#122328) Integrale válasza -KP- (#122327) üzenetére


Integrale
veterán

:D

Egy szóval sem írtam, hogy meglep. Csak két napja keresett valaki 1M környékén E46-ot, ma adott volt ez a népítélet, hát belinkeltem.
Joamilestoné és én inkább arra reflektáltunk, hogy azért mert 99-es és dízel, még nem lesz egyből gyanús a 250e km.

"Bad reklám is reklám too"

(#122329) -KP- válasza Integrale (#122328) üzenetére


-KP-
addikt

én sem azt írtam h téged lep meg, hanem azt, aki az ítéletet írta. :) legalábbis úgy tűnik :)

(#122330) molnarpeter válasza Integrale (#122323) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1, mi anno úgy vettünk dízelt, hogy Wartburggal jártunk, évi kb. 10.000 km-t; mikor PH-n kérdeztem, többeknek nem tetszett, hogy ennyi futásra kellene gázolajos. Azóta évi 15-20 megy az olajkályhába, és mellette megvan a Varnyú is helyi szaladgálásra, nameg mindenkinek ott a biciklije :D All in all, maximálisan egyetértek abban, hogy az egyszerre megtett út hossza számít, nem az éves összeg. Persze, némely dízel túléli a rövidtávon hajtást, csak a fokozott igénybevételnek megfelelően kell szervizelni.

[ Szerkesztve ]

(#122331) Laraxior válasza kisza25 (#122306) üzenetére


Laraxior
titán

Jövök vissza lassan, lesz asztalim megint :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#122332) TheProb válasza Zewa (#122304) üzenetére


TheProb
veterán

suzukit nem akarok, meg olasz autókról se hallani sok jót.

Ezzel szemezgetek, eléggé, jövő7en szerintem megnézem ha meglesz még, itt van tőlünk 15km-re

Amúgy ezeknél a Leonokrál mire kell odafigyelni, mik a gyerekbetegségek, stb.?
Spritmonitor-on ~7-es átlagszomjúságot láttam, ez igaz, mert akkor az nem olyan rossz? Ezekben a TDI mennyire bírja a hidegjáratot?

Amúgy Fordból milyen volna érdemes keressek? Benzin vagy TDI? melyik a kényesebb, stb.?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#122333) mdani01 válasza TheProb (#122332) üzenetére


mdani01
aktív tag

Pedig egy 1.3-as stift első autónak tökéletes, pörgős és megy is ha kell. Én vagy ilyet vagy Civic-et vennék.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#122334) MunezXBK válasza TheProb (#122332) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engedd már el ezt a TDI-hidegjárat kombót. :(((

Nálam is bírta, egyedül az akksi nem.

(#122335) Integrale válasza TheProb (#122332) üzenetére


Integrale
veterán

Focus 1.8 TD ne az ajanlott kategoria. Leon 1.6, Civic, Golf, Stilo. Ezen a vonalon nezz szet.

"Bad reklám is reklám too"

(#122336) -KP-


-KP-
addikt

Civicből mennyiért lehet vállalhatót venni? 300-400k-ért 98as évjárat mennyire rizikós? vagy ez még a felejtős kategória ?

(#122337) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Légyszi segitsetek! Tudom nem autó vétel, de itt forogtok a legtöbben a témában. Ma este jöttem hazafelé gyorsforgalmi út egy bizonyos szakaszán 70re le volt korlátozva a sebesség. Mivel ismertem a helyet hogy ott 90%-ban mérnek le is vettem szépen 70re, a hid lábánál ott is állt a corsa és kb mikor elhaladtam mellette villantott a vaku. Nem tudom ezt mire vélni, engem fotózott le vajon? Belenéztem a visszapillantóba és mögöttem kb 400m-el jött csak autó azt vette volna le? Hogy szokott ez működni? :U

(#122338) MunezXBK válasza Bull Boss (#122337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen vaku? Évek óta videót készítenek.

(#122339) Bull Boss válasza MunezXBK (#122338) üzenetére


Bull Boss
senior tag

akkor nem is villanhatott? :U pedig eskü teljesen olyan volt mintha vaku villant volna...

(#122340) zsoleszkai válasza TaaT (#122264) üzenetére


zsoleszkai
tag

Az interneten találtam hasonló képet mint ami az autóban van (ez 101/400)

a gravírozás nemigazán látszik a képen

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#122341) TheProb válasza MunezXBK (#122334) üzenetére


TheProb
veterán

Ok, akkor mást kérdezek. Mi szól a benzin/tdi mellett pro/kontra?

(#122335) Integrale: akkor milyen focusok a jók? 1,8 benzin? Mert egyik kollega nemrég azt mondta kb az lenne a legjobb választás, mármint az mk1 focus.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#122342) TaaT válasza zsoleszkai (#122340) üzenetére


TaaT
veterán

Ez így ránézésre utólagos(an felrakott)nak tűnik, nem gyárinak.

De ha van linked ahol írnak róla szívesen megnézem, lehet ma is tanulok valamit. :)

Give them hell Ukraine!

(#122343) szőröscica válasza TheProb (#122341) üzenetére


szőröscica
addikt

Az egyik fűnyíró, a másik traktor.

Az új közvetlen befecskendezéses benzinesek pedig a fűnyírótraktorok: alapjáraton csattognak, forgatva vinnyognak és kormolnak is.

(#122344) Morris válasza szőröscica (#122343) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem az új cr-ek is fűnyírótraktorok. :D

(#122345) Zewa válasza TheProb (#122341) üzenetére


Zewa
senior tag

Dízel mellett szól hogy kevesebb üzemanyaggal is beéri és a turbofeltöltő miatt alacsony fordulaton is van annyi nyomatéka hogy "elinduljon".
Ellene szól hogy még az egyszerűbb dízelekben is elromolhat az adagoló és a turbó (bár ez nem olyan veszélyes), jellemzően sokkal több a futott kilométer bennük, azonos kor esetén magasabb a vételáruk.

Hacsak nem mész egy évben 15-20e km-t én nem vennék dízelt a helyedben. A Leon egy megnézést megér de a legolcsóbb 1.6-osok között van, őszintén meglepődnék ha jó gép lenne. Mindenképpen vidd el átvizsgáltatni mielőtt megveszed. Én azt ajánlom a kínálat tetejéből válassz egy tutit és nézd meg jól, milyen egy _jó_ autó, hogy legyen viszonyítási alapod.

Ps.: Ajánlom még hogy írd össze a szóba jöhető típusok listáját és menj el ülj beléjük, tapogasd meg őket melyik szimpatikus, melyik nem. A végére marad pár típus, azokra állíts be a hirdetésfigyelőt és folyamatosan figyeld a kínálatot. Amint feltűnik valami jó vétel telefon, találkozó ha megítéled szerint egyben van, akkor közösen elmentek egy átvizsgálásra, ha ott is rábólintanak akkor közösen eredetiség vizsga majd átírás.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#122346) zsoleszkai válasza TaaT (#122342) üzenetére


zsoleszkai
tag

Sajna nem tudok németül, de ez valami hasonlónak tűnik.

Meg még egy ilyet találtam róla így, hogy kicsit használgattam a google csodálatos fordítóját.

/KneeBy/

(#122347) TaaT válasza zsoleszkai (#122346) üzenetére


TaaT
veterán

Ok, a második link eloszlatta a kételyeimet :R

Ha egyben van akkor érdemes rá lecsapni

Give them hell Ukraine!

(#122348) TheProb válasza Zewa (#122345) üzenetére


TheProb
veterán

Dízel alaphangon jobban megy, mint a benzin, nem? Mármint a turbós dízelre gondolok. ez a 15-20km ez mi miatt is szól, sokat hallottam már ezt a lélektani határt, de nem egészen vagyok még képben,hogy miért is.

Átvizsgálásra van tipp, hogy hol érdemes megejteni? Jobb a márkaszervíz vagy inkább vmi független helyre vigyem, netán tök mindegy? Esetlegesen más márkák márkaszervízében is megnézik (jól)?

(Bocsi a sok hülye kérdésért)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#122349) Morris válasza TheProb (#122348) üzenetére


Morris
veterán

Benzinest pörgetni kell, a dízel alacsony fordulatról meglódul.
Nekem dízel van
A mindennapokra is ezt használom. Szeretem!
1.9PD (AVF)

(#122350) Zewa válasza TheProb (#122348) üzenetére


Zewa
senior tag

Márkaszerviz adja hozzá a nevét. Kiállít egy dokumentumot amin leírja az autó állapotát. Vannak profi, célszerszámai amivel jó munkát tud végezni, ez a leginkább ajánlott. Kivéve ha találsz egy adott márkára-típusra specializálódott szakszervizt de ez ritka minta fehér holló.

Jobban megy? Alul, alacsony fordulatszámon igen de hamar elfogy jellemzően, a szívóbenzines motorok pedig ott kezdenek el virgonckodni. 15-20k-t azért szoktak mondani mert így belátható időm belül visszahozza a magasabb vételárat és ha esetleg elszáll egy dízelspecifikus alkatrész (pl turbó, magasnyomású rendszer alkatrésze) akkor a javítás költségét visszafogja hozni az évek alatt az alacsonyabb fogyasztással. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.