Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121051) Kornel válasza TaaT (#121043) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, sorozatos gyari hibak szepen lassan megteszik a hatasukat, aki egyszer felszallt a rollerra, tobbszor nem fog ;)

(#121052) focvis válasza TaaT (#121049) üzenetére


focvis
veterán

Igen, de ez láthatóan nem számít ebből a szempontból. Lőttem egy fotót, múlt héten kedden mostam, azóta ~ 700 km ment bele:

@rwin5: ez mind 5 ajtós Golf6, CR TDI motorral: [link]

[ Szerkesztve ]

(#121053) TaaT válasza focvis (#121052) üzenetére


TaaT
veterán

Majd valaki kitalálja hogy a közvetlen befecsis benzinesekre is kell részecskeszűrő ;]

Give them hell Ukraine!

(#121054) tomcsi23 válasza focvis (#121052) üzenetére


tomcsi23
veterán

MM100-ast kéne tolni. ;]

joamilestoné: egy próbát megérne nála is. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#121055) szőröscica válasza tomcsi23 (#121054) üzenetére


szőröscica
addikt

Auchan 98-ast, arról legalább tudni, hogy mi van benne. :P

(#121056) rwin5 válasza focvis (#121052) üzenetére


rwin5
őstag

köszönöm a fáradozást :R

(#121057) Kornel válasza szőröscica (#121055) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
En azt tolom az enyembe, mert kell bele, rossznak biztos nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#121058) Qru válasza focvis (#121052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ilyen mert nincs rendesen kikormolva. ;]

#nincsbennetarcsi

(#121059) focvis válasza tomcsi23 (#121054) üzenetére


focvis
veterán

Tomcsi, 1.6d lenne való nekem 😂 , most Agip95 ment bele, forensis kedvezménnyel (de nem Szfváron). Semmi különbséget nem vettem még észre ezzel az autóval MOL, OMV, Shell, Agip sima 95 és OMV MM95 között.
MM100, ennyi tankolás mellett?! Nono...

@TaaT: úgy olvastam, hogy részterhelésen megy a direkt befecskendezéses, padlónál jönnek a szívócső-befecskendezők és az ijesztő számok a fed.kompjúteren :DDD

@rwin5: nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#121060) tomcsi23 válasza focvis (#121059) üzenetére


tomcsi23
veterán

1.6d módban is használod? ;]
Amúgy merész voltál az agippal. :)
Akkor osan98? Az annyi, mint a sima 95-ös máshol.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#121061) focvis válasza tomcsi23 (#121060) üzenetére


focvis
veterán

1.6d-vel végképp elkapna a spúrság és 4 literrel járnék, mint az unokatesóm. ;) Osant (95/98) időnként tankoltam az előző paripába, majd locsolok ebbe is a jobbikból.

(#121062) kalmanchris válasza focvis (#121052) üzenetére


kalmanchris
tag

Szinte az összes közvetlen befecsis autó kipuffja ilyen. Az én 14 éves euro 3-asomról meg majdnem enni lehetne.
Tavaszi autoshow-n új scirocco kipuffja alatt a földön még egy odahányt tenyérnyi kokszos trutymák is volt.

[ Szerkesztve ]

(#121063) Integrale


Integrale
veterán

[link] :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#121064) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyan esettel hogy megrendelte az autót szalonban, megkellett volna már 1-2 hete érkezzen, abból az adagból minden kocsi megérkezett csak amelyik neki kellett volna nem?Magyarán "eltűnt".. :F
És a szalon se tudja hol kéne lennie.

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#121065) tresh válasza choco01 (#121064) üzenetére


tresh
addikt

már bontják a srácok a garázsba ;]

(#121066) 426os válasza choco01 (#121064) üzenetére


426os
őstag

Ha mégis megérkezne kis csúszással, akkor vizsgáljátok át töviről hegyire, nehogy szállítási sérült legyen. A javítás magyarázhatja a késést. Persze ne így legyen, de hallottam mostanában olyat, hogy évek múlva mikor a tulaj eladta volna a szalonban vásárolt, törés mentesnek hitt autóját, akkor derült ki, hogy bizony javítva volt pár helyen.

.

(#121067) lsc válasza choco01 (#121064) üzenetére


lsc
nagyúr

Gondolom most szárad, jobbik esetben eladták másnak.

Az élet kegyetlen .

(#121068) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, a foglaló elterjedt mértéke azonos az ingatlanok esetén megszokottal, azaz 10% (pár éve még ennyi volt), vagy több?

Whatever.

(#121069) tboy93 válasza j.bravo (#121068) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ingatlannal mi 20%-ot kaptunk es felhivtak a figyelmunket arra, hogy ha 20%-nal tobbet kapunk akkor az automatikusan elolegnek szamit, amit ha ker a vevo vissza kell adni neki.

(#121070) Tsebacsi válasza 426os (#121066) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Így van, vigyázni kell, mert könnyen érhette valami kár szállítás közben. Át kell nézni alaposan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121071) j.bravo válasza tboy93 (#121069) üzenetére


j.bravo
addikt

Az ingatlant csak példaként írtam, most gépjármű lenne :)
Arra akartam fényt deríteni, hogy bízván a holnapi autónéző túra sikerében, mennyi pénzt vigyek magammal :)
A teljes vételárat még nem szeretném azér'.

Whatever.

(#121072) tboy93 válasza j.bravo (#121071) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát pedig az a tuti :) Vagy olyan hülye leszel mint én, leszervezed a vételt aztán rohansz haza a pénzért amit otthon hagytál :DDD Minek húzni a vételt ha tetszik és jó az autó? :) Sörér se úgy megyek, hogy ha lesz ami tetszik hagyok előleget aztán hazamegyek a többiért ;] ;] :P

(#121073) j.bravo válasza tboy93 (#121072) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát akkor már most elbaltáztam mert se itthon nincs a teljes vételárnyi (elvből), se ótomatából nem tudok annyit kivenni :)
Bankba köll menni, ami hétköznap van. Vagy utalást írni az adásvételibe.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#121074) tboy93 válasza j.bravo (#121073) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is csak egy része volt otthon, meg egy részét automatából vettem ki.

Te tudod, amikor 200+ km-re mentem autót nézni akkor én biza vittem a kp. részét (+ tudtam hogy automatából ki tudom venni a többit) mert nem akartam autózni. A sors fintora, hogy amikor megtaláltam az autót ami kellett, akkor véletlenül otthon hagytam a cash-t :DDD Hál istennek csak tizen pár km-re voltam hazulról :))

(#121075) choco01 válasza lsc (#121067) üzenetére


choco01
addikt

Elvileg nem tudnak róla semmit..
Batonyo: igen azt gondolom hogy átnézik..de azért fura egy 800 forintos csomagot jobban tudok követni mint ők egy új autót... :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#121076) SzlobiG válasza choco01 (#121075) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen autóról van szó?

(#121077) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Igaz már egy másik topicban is kérdeztem, de talán nem gond ha itt is felteszem a kérdést. Rövidesen szeretnék autót vásárolni, a keret nagyjából 5 millió lenne. A kocsitól elvárnék egy biztos működést, jó törésteszt eredményeket, lehetőleg 4 kerék hajtást és helyet a leendő családnak. Mindenképpen szedán (limuzin) érdekelne. Ki is néztem egy típust, ami az Audi A8 2006 vagy utáni verziója lenne. Ismerősök a 4.2 szívó benzinest ajánlották (fogyasztás nem számít annyira) de itt s fórumon a dízelt javasolták helyette. Nagyrészt autópályán lenne használva a gép, de városban is közlekednék vele. Szerintetek jó választás, vagy keresgéljek tovább? Esetleg milyen márkát és típust lenne érdemes megnézni?

Köszönöm előre is a segítséget!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#121078) aero. válasza ToMmY_hun (#121077) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Leírták már a másik topikban hogy hogyan van ezeknek a szervize. 5 milliós A5-7-S-osztályt én úgy mernék megvenni csak, ha lenne állandó 10 milliós tőkém. Nem csak a pénzről szól, kötélidegek és némi szenvedély sem árt, mert garantáltan nem az első szerelő lesz az, aki bevállalja neked, ha valami gallyra megy. Én egy kategóriával lejjebb nézelődnék.

(#121079) akos727 válasza ToMmY_hun (#121077) üzenetére


akos727
senior tag

Egy baratomnak van A8 long 4.2 tdi, ha jól tudom most valahol 200 körül járhat, mindenféle gond nélkül, persze rendesen szervizelve.

(#121081) aero. válasza aero. (#121078) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Hogy egy példát említsek. Ha ezzel meg tud barátkozni az ember és nem fáj, akkor lehet élvezni is.

Nekem egy 17 éves felső középkategóriás, kb. értéktelen autóm van, ebben az évben az áránál többet költöttem rá, persze nem mind mechanikai hiba volt, illetve egy jó 100 ezer is elszállt a szerelők hibás diagnosztikájára alapozva. Ennek ellenére imádom.

(#121082) Kornel válasza kenguru99 (#121080) üzenetére


Kornel
veterán

Es az orok igazsag:

"Ha a költségek alacsonyan tartása a cél, akkor vegyél valami szívó benzines japánt, és tartsd meg a motorozást élvezetnek."

(#121083) choco01 válasza SzlobiG (#121076) üzenetére


choco01
addikt

Renault

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#121084) runner 125 válasza ToMmY_hun (#121077) üzenetére


runner 125
nagyúr

S80? 01, 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121085) rbalint88 válasza runner 125 (#121084) üzenetére


rbalint88
addikt

ejj, az a fekete de kéne! egy jó benzines Alfa mellé ;]

(#121086) stickermajom válasza kenguru99 (#121080) üzenetére


stickermajom
addikt

Heheh, ismerem az illetőt. ;] Vett végül egy 1,9 TDI Superb-et.

(#121087) Tsebacsi válasza runner 125 (#121084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a fekete igencsak nyálcsorgató :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121088) j.bravo válasza rbalint88 (#121085) üzenetére


j.bravo
addikt

Elég lenne egy 156-os 2.5 V6-tal? :D
Vagy inkább egy új Giulia? (ez mondjuk kissé nehezebb ügy)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#121089) runner 125 válasza Tsebacsi (#121087) üzenetére


runner 125
nagyúr

& rbalint88

Hja, tényleg mutatós, de az már a facelift I. orrú, csak ember legyen a talpán aki a fekete színt képes ápolni.

3m körül ez a 60-as is remek vétel. Nagyon jól felszerelt, utolsó évjárat, tényleg patika darabnak tűnik. Most 72k-nál ha le van cserélve a váltóolaj, majd ugyanezt a ciklust tartva sok 100.000 km-ig problémamentes lesz.

Akárhogy nézem a piacot, ebben a kategóriában különösen jó a 60-asok ára és cserébe nincs kompromisszum. Nem kapsz ezért gyengébb minőséget, rosszabb technikát, megbízhatatlanabb motort, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121090) Kornel válasza runner 125 (#121089) üzenetére


Kornel
veterán

Hm.
Egy ilyet en is elfogadnek.
Nincs is aranyaron.

(#121091) szőröscica válasza Kornel (#121090) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, ez tényleg jó árban és szép. Bézs a belseje, van színe és minden számomra szükséges dolog benne van. Nekem még van pár évem autócseréig, de az ez utáni S60 széria is nagyon tetszik, szerencsére azokban is maradtak még 5 hengeres motorok.

(#121092) Kornel válasza szőröscica (#121091) üzenetére


Kornel
veterán

Mehetunk majd egyutt nezegetni oket :)

(#121093) Qru válasza szőröscica (#121091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért jól gondold meg a baige belsős autót, nagyon meglátszik rajta inden kosz. :(

#nincsbennetarcsi

(#121094) szőröscica válasza Qru (#121093) üzenetére


szőröscica
addikt

Világosszürke belsős BMW-vel jártam éveken át, tudom, hogy érzékenyebb egy ilyen mint a sötétebb kárpitok, de annyira szép és otthonos, hogy megéri azt a kis plusz melót. Egyébként ha jó minőségű a kárpit, akkor nem nehéz a világosat sem rendben tartani.

(#121095) parandroid válasza runner 125 (#121089) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Akárhogy nézem a piacot, ebben a kategóriában különösen jó a 60-asok ára és cserébe nincs kompromisszum."

Azért az a lábtér a hátsó üléseknél egy ekkora autóban elég meredek. Azt tudtam, hogy a V40 (meg gondolom S40 is) használhatatlan ilyen szempontból, mert olat már látta, testközelből, de bíztam benne, hogy az S60 (meg ennek a párja a V70, ugye?) már kicsit nagyobb. Sőt, így utólag saját emlékekből határozottan úgy rémlik, hogy a V70 egészen élhető volt hátul, amikor 4-en utaztunk benne céges úton anno.

Na mindegy, szépnek szépek egyébként, de akárhogy nézegetem, nem az én világom. Ami nagyon tetszett, az a C30, de azt meg már nem gyártják.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#121096) nesa válasza szőröscica (#121094) üzenetére


nesa
veterán

Nekem a vilagos szurke mar duzzogva elmegy, en a feheret szeretem vagy a bezs az igazi, a csuma fekete nekem nyomaszto, nem kicsit, nem erzem jol magam benne, mintha elve eltemetnem magam:D

[ Szerkesztve ]

(#121097) Tsebacsi válasza nesa (#121096) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1x üljek be indigókék farmerben a fehér ülésbe és már készítem is a kést amivel ledöföm magam ;] :DDD

Nembaj az a fekete s80 az nagyon tetszik. De akkor is bmw lesz :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121098) SzlobiG válasza Tsebacsi (#121097) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most hol áll a dolog azzal a béemvével? D

(#121099) runner 125 válasza parandroid (#121095) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha 2006-ig nézzük, akkor valóban az S60 alapjaira épült a V70 (a 2. gen már az S80-nal azonos), de a V70 tengelytávolsága 5cm-rel több. Kb. ezt érezted a lábtérben.
Egyébként érdekes kérdés ez a hátsó lábtér, én 187 vagyok és 95kg, ha magamnak belövöm az ülést beférek még hátra. Nem mondom h kényelmesen behuppanok, figyelni kell h a lábammal ne rúgjam szét a háttámla alját, de abszolút nincs bezártságérzetem, még pont nem ér bele a térdem az ülésbe.
Elég vastag egyébként az ülések háttámlája, emellett nagyon puha tömésű, így ha bele is érne, bőven nem nyomnám az előttem ülő hátát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121100) Tsebacsi válasza SzlobiG (#121098) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az egyik ismerős nem szólt még vissza, hétfőn fogom keresni :( Aki először megnézte azt mondta hogy tényleg óvatosnak kéne lenni mert amiket mondott, hogy plusz másfél 1-2 éven belül az majdnem tuti. Hát nemtudom, lehet. Azt ígérte lesz egy 25ezer eurós kocsi azt még megvárom hogy milyen plusz hétfőn a másik véleményt aztán jelentkezem hogy mi a helyzet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.