Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51351) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lehúzni próbáltam de nem tudom mennyire kellene erőltetni azt. Valami tűvel bepróbálkozok még.

(#51352) F_Zolee válasza F_Zolee (#51351) üzenetére


F_Zolee
veterán

Reménytelen. Kis tű beletört, vastag meg csak hajlik de nem akar onnan lejönni semmi. Már rojtos lesz az a szar rajta de meg se mozdul. :W Nem véletlen tervezhették így, mert ha gond van akkor cseréld az egészet. -.-

(#51353) Reno7 válasza csemberlen (#51346) üzenetére


Reno7
senior tag

És ez még használható valamire? Érdemes megtartani vagy mehet a MÉH telepre?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#51354) Met válasza F_Zolee (#51352) üzenetére


Met
Topikgazda

Műszerész csavarhúzó legvékonyabb tagja?
Ha esetleg még is lehúzós lenne, hirtelen mozdulattal rántsd le a kupakot, a csapnál tarts ellen persze.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51355) F_Zolee válasza Met (#51354) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom melyik a legkisebb csavarhúzó ebben a tekintetben de van egy kisebb nekem de az meg nem fér oda alá. Most, hogy szétbarmoltam kicsit a sarka talán befér de az is olyan kicsi, hogy lehet elhajlik majd.

(#51356) Met válasza F_Zolee (#51355) üzenetére


Met
Topikgazda

Ne feszítsd hanem amikor bent van a hegye akkor forgasd meg a csavarhúzót, mintha egy csavart tekernél be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51357) AndrewBlase válasza F_Zolee (#51355) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha már "szétbarmoltad", fúrd ki azt a kis pöttyöt egy vékonyabb fúrószárral, és máris látod, hogy csavart rejt, avagy sem. Ha csavart, akkor szabad az út, ha nem, akkor önts rá egy kis vízkőoldót, várj egy kicsit, majd húzd le.

Miért mindig én???

(#51358) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hát ilyen egy gyökér megoldást. Sikerült kiszedni a "kupakot". De nem fogjátok elhinni ezt ki kellene csavarni. :W Csak kérdem, hogyan ha kb sehogy se lehet megfogni??? De a legjobb benne, hogy nincs csavar alatta. :W Akkor valahogy le kellene tépni a fogantyút.

[ Szerkesztve ]

(#51359) pjen válasza F_Zolee (#51358) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem volt benne 2 pici lyuk?Ha igen seeger fogóval ki lehet hajtani.

(#51360) csemberlen válasza Reno7 (#51353) üzenetére


csemberlen
őstag

MÉH-be való, nem életvédelemre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51361) F_Zolee válasza pjen (#51359) üzenetére


F_Zolee
veterán

Semmi nem volt rajta de így kb nem volt értelme kivenni. Közben sikerült lehúzni, hogy ellentartottam a telepnél. Ezt csak cserével lehet orvosolni ahogy nézem?

(#51362) mezis válasza Bacusuz (#51331) üzenetére


mezis
nagyúr

Én olyan 12k körüli összegért vettem Fevill márkájút.
Működik rendben és hazai gyártmány.

mezis

(#51363) Reno7 válasza csemberlen (#51360) üzenetére


Reno7
senior tag

Értem, kösz :R

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#51364) balint82 válasza mezis (#51313) üzenetére


balint82
senior tag

Sajnos annál nagyobb felületen van nálam jelen.:(

Valakinek lenne hosszú távú megoldás penész ellen?

Google Pixel 4a

(#51365) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Fürdőszoba felújítás előtt állok. Vízszerelés+burkolás. Jelenleg a wc külön van, de a köztes falat szeretném kibontani, mert a klotyóba nincs fűtés, és ott megfagyunk.
A fürdőt egy calor II-es fűtötte eddig, de szeretném lecserélni. Milyen fűtést érdemes betenni oda? Esetleg törölközőszárítós is lehetne. Ha egybenyitom, akkor kb 45-50 lég m3 az egész.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#51366) Melack válasza Ace Ventura (#51365) üzenetére


Melack
veterán

És ha csak félig bontod le a köztes falat? Akkor 2 ember is tudná használni egyszerre,nem csak egy.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51367) pjen válasza Ace Ventura (#51365) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora az a WC?Én egy pár ezer forintos termós hősugárzót tettem be.A vill számlán észre sem vettem és 20 fok van.

(#51368) pjen válasza F_Zolee (#51361) üzenetére


pjen
félisten

Ha már levetted Tudsz tömítést cserélni,de pár száz forintért kapsz olyant amin csavaros gomb van.Ez a szerkesztés gyenge oldalam marad. :W

[ Szerkesztve ]

(#51369) F_Zolee válasza pjen (#51368) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez a tömítés csere a szorulást megoldaná?

(#51370) Ace Ventura válasza pjen (#51367) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A wc 1.5 m2 kb, de az ajtaját szeretném megszüntetni, mert a bejárati ajtón pont a wc ajtóra nyílik, és eléggé veszélyes. Ezért szeretnék bejáratot rá a fürdőből. Meg ugye azért is, hogy egyszerre lehessen fűteni a 2 helyiséget.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#51371) csibor válasza F_Zolee (#51369) üzenetére


csibor
őstag

Csapbetét 600-1000Ft körül lehet. Kiveszed a régit beviszed a boltba. Adnak egy ujjat, otthon becsavarod :)

(#51372) pjen válasza F_Zolee (#51369) üzenetére


pjen
félisten

csibor forum társnak igaza van,de ha mindenképpen szerelni akarsz,amit kiveszel még szét lehet tekerni és ott a menetre friss zsirt tenni.Ha szét csavarod figyelj mert bal menetes.

[ Szerkesztve ]

(#51373) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Remek. Köszi az infókat.

(#51374) macilaci78 válasza pjen (#51372) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyi kiegészítést tennék, hogy ujj helyett újat tekerjen bele. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51375) lacy86


lacy86
addikt

Paraelszivobol milyen tipust tudtok ajanlani?
( beepitheto, felul kivezetos legyen , 60cm szeles )

2 motoros sima otthoni haztartasba szukseges?

Koszi

(#51376) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Bp. IX.kerületben is dolgozó vízes szakembert keresek.
Kb. 8m új 5 rétegű vezetékről lenne szó,öt leállással.Valamint a keletkező szennyvíz elvezetéséről.
Régi bérházban lakunk.
Az ingyenes felmérés nagy előny.. :D
Az ajánlásokat privátban várom,és előre is köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51377) macilaci78 válasza lacy86 (#51375) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mai olímák rendszerint rendelkeznek szárító funkcióval is.

Daikin, Samsung, LG.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51378) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Tudnátok ajánlani tartós beltéri festéket? Az a helyzet, hogy eddig mész alapú festékkel volt festve a helység, amit ki szeretnénk festeni, viszont úgy döntöttünk, hogy lekaparnánk az egészet, kijavíttatnánk és valami jobb festékkel szeretnénk lefesteni. Mi az ajánlott? Érdemes Prémiumot venni? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51380) macilaci78 válasza #46372352 (#51379) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy hideg felületen lecsapatodca párát, vagy elfűtöd. Nyáron praktikusan hűt az ember, télen pedig fűt. Ingyen legfeljebb szellőztetni tud.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51381) r.levente75 válasza DJ. Ru$y (#51378) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha 100%-ban színhű színt szeretnétek akkor héra prémium, nem feltétlenül a gyári színekre gondolok. Erre a festékre lett elkészítve a hérának a színskálája, receptúrája. Ez pont olyan lesz, mint a kártyán. Ha egy pici eltérés nem számít, hozzáteszem szemmel nem nagyon észrevehető a különbség, a síma héra is jó, olcsóbb is. Vagy még az polifarbe intaler, mely szintén szinezhető.
Miért volt meszelve? Megkívánta a fal? Mert, ha igen, csak csínyán a műgyanta alapanyagúakkal!

[ Szerkesztve ]

(#51383) DJ. Ru$y válasza r.levente75 (#51381) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ehhez a részéhez annyira nem értek, hogy miért nem bírná a fal, szóval most ez jó kérdés. Mész alapú festékkel volt festve mert nagyapám csinálta az egészet amíg bírta, az öreg motorosoknál meg az volt a bevált "régi építésű", tégla, kertes ház.

Szeretnénk lemenni annyira, hogy lekerüljenek a meszes rétegek, javítani aztán újra festeni.

Köszönöm a tippet! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51384) Bacusuz válasza pjen (#51336) üzenetére


Bacusuz
őstag

Pjen,Met
köszi szépen.
a héten valószínűleg beruházok egybe

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51385) r.levente75 válasza DJ. Ru$y (#51383) üzenetére


r.levente75
addikt

Jó munkát kívánok hozzá. :)

(#51386) Zoli133


Zoli133
őstag

Hali, kéne egy kis segítség. Ütvefúróval fúrtam pár lyukat egy falba és hát a túloldalon a csempe nem viselte túl jól ahogy az az alábbi képen is látható, kettő kicsit kijjebb nyomódott, meg a tetején a cucc végigrepedezett. Ezt hogyan/mivel lehetne egyszerűen javítani? (A fürdő vagy 40éves, tudom, hogy egy teljes felújítás ráférne, de nem tervezek annyit maradni, hogy megérje)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#51387) Dashes válasza ALI_G (#51327) üzenetére


Dashes
őstag

kazán
Köszi! és a többieknek is.
HMV, és a 24 igen, valószínűleg kell.

Aristonból csak a Genus jöhetne szóba,a korábbiakkal ellentétben erről nem nagyon hallottam rossz tapasztalatot.
Immergas Victrix TT 24-ről esetleg vélemeny? vagy melyik Buderus típus ajánlott? Ezekről + Vaillant sajnos alig hallani..

más
konyhabútor tervezésre milyen szoftver ajánlotok?

(#51388) macilaci78 válasza Dashes (#51387) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Paint. ;]

SketchUp-ot mondogatják páran az Asztalos Klubban.
Viccen kívül az IKEA-nak jó megoldásai vannak konyhára, ötletekért, tervekért érdemes oda kimenni, miután lemérted a rendelkezésre álló helyet és a fix kiállások helyét (víz, csatorna, elektromos hálózat).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#51389) balint82 válasza lacy86 (#51375) üzenetére


balint82
senior tag

Kürtős kellene vagy teleszkópos? Milyen ársávban nézel?

Nekem NODOR EXTENDER 1740 van, szépen teszi a dolgát és praktikus a világítás funkció is.

Google Pixel 4a

(#51390) Dr.Zoo válasza ALI_G (#51335) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát, nekem van a kert végében egy -szemre- 15 éves Briggs motoros benzines, 3.75LE önjáró kézi készülékem.
Én már használtan vettem 15 forintért, ergó lehet hogy németben napi 6 órában ÖMW kút körül teljesített szolgálatot, ismeretlen előélettel.
Ebben a gépben az elmúlt 6 évben 2x cseréltem Én olajat, illetve vettem hozzá egy 900 forintos primer tápszivattyú gumi pumpát.
Oszt' ennyi. :K

Mégegyszer ez saját tapasztalat, nem a szomszéd tehenének a bolhája mesélte.

Tény, hogy új gyártmányú MTD pölö THORX motorral, azt bottal nem piszkálnám meg, az új Hondákról sincs tapasztalatom.

Én vennék egy használt briggs motoros önjáróst, oszt' jóidő.
Megy ameddig megy alapon 20 forint körül vannak épkézlában jófogáson. 30 papírért már szépek is.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51391) Lipton válasza Dr.Zoo (#51390) üzenetére


Lipton
őstag

Nekünk partner (husq copy) van briggs motorral. Tavasszal 5 pumpálás 1 rántás és fél év állás után is indul szépen. Fix gázzal fix fordulaton megy. Szezon elején olajcsere és egész évben tankolás + élezés. 45e körül volt vagy 5-6 éve.
Részemről mivel a telek nem dimbes-dombos nagyon nem vettem önjárót, inkább hibaforrásnak véltem vásárláskor és állítólag nagyobb motor is igényel.

Briggs motorral venném én is, de valamilyen nagyobb modellel. A szélessége még jó téma. Nagy felületre jobb a szélesebb (50+ cm) amennyiben el is férsz vele mindenhol. Kisebb motorral, kerülgetús szűk helyeken inkább 50cm alatti.

[ Szerkesztve ]

(#51392) Dr.Zoo válasza Lipton (#51391) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Van az a telekméret, amire már ez kell... :K ;]

Faterék telkén nyírtam eleget háti trimmelővel, ketten két géppel 8 órát nyírtuk.. Igaz az 2300 m2, ebből 2000 m2 gaz. :U
Szóval igaz, a vágandó terület nagysága is szempont. Meg a dimb-domb. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51393) n@p@lm válasza Dr.Zoo (#51392) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hidrohajtás elfáradt?

(#51394) Bacusuz válasza pjen (#51336) üzenetére


Bacusuz
őstag

Fűnyíróból végül egy Texas LME 1100 mellett döntöttem.
Sajnos jobbkezes fogású, viszont direkt hajtású a kése.
Az ár kb 25k körül megáll 3 év garanciával.
Dán gyártmány, a nyugati határ mentén a gazdaboltok közkedvelt terméke, sok osztrák vesz ilyet.
Remélem be fog jönni nekem is.
Semmi extra, de megbízható

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51395) Met válasza Bacusuz (#51394) üzenetére


Met
Topikgazda

Sajnos jobbkezes fogású

Majd amikor szenvedsz, mond hogy ejj Met-re kellett volna hallgatnom ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51396) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ismét redőny a téma nálunk.
Kinek melyik céggel van tapasztalata Bp-en?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#51397) pjen válasza Bacusuz (#51394) üzenetére


pjen
félisten

Sok sikert hozzá.Megint tanultam valamit:eddig nem tudtam,hogy van jobb és balkezes gép.

(#51398) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#51392) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Először úgy tűnt, de aztán megnyugtattak, hogy picit mindegyik pulzál, mikor lassan forgatják őket. Sajna a motorját szét kellett borítani, mert a főtengelyen lévő időzítő fogaskerék koszorú 4 darabba tört. Ilyen természetesen a földön nincs, úgyhogy kínomban az USA-ból rendeltem hozzá.
Részletes képekkel dokumentált leírás itt. (ott zoliee81 néven futok)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51399) Met válasza pjen (#51397) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nincs balkezes.
Van az alap jobbkezes, erre írtam hogy elég szar hogy a jobb kezed állandóan foglalt, van a kétkezes amit itt elég körülményesen sikerült megoldani de legalább már bal kézzel is tudod tolni a gépet.
Amit én preferálok az ez a fajta.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51400) werszomjas válasza fi:zi'k (#51396) üzenetére


werszomjas
őstag

Nekem http://www.expresszredony.hu/-val már négyszer volt jó tapasztalatom :K

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.