Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) tariattila válasza 2007ath (#71641) üzenetére


tariattila
veterán

a Single-re ráállítottad a darálót? (milyen daráló, gép, kv stb...) a duplaszűrős 13gr teszteredmény számomra értelmezhetetlen

[ Szerkesztve ]

(#71652) 2007ath válasza beleriand72 (#71649) üzenetére


2007ath
aktív tag

Biztosan sok igazság van abban, amit írsz. Nincs tapasztalatom más 2 csészés szűrőkkel. Amit használok, elvileg 12-18 gramm őrleményre van méretezve. Valóban, az ajánlottnál talán finomabbra darálom a kávét és a tömörítés is erősebb a kelleténél. De még így is határozottan jobb az eredmény, mint az 1 csészés szűrő használatával.

(#71653) 2007ath válasza tariattila (#71651) üzenetére


2007ath
aktív tag

Gaggia Classic és Graef 702. A "Single"-nél 2 fokozattal durvább a darálás.

(#71654) tariattila válasza 2007ath (#71653) üzenetére


tariattila
veterán

ki kell próbáljam a sajátomat... :D csak gép kellene hozzá...

(#71655) Parci válasza 2007ath (#71652) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ims 12-18 grammosba gaggiában tuti fér/kell vagy 18 gramm. ha 13 grammot teszel bele, sokkal finomabbra kell darálnod, sokkal nagyobb lesz a kávé felett a víztér és sokkal nagyobb a valószínűsége a csatornásodásnak. próbálj meg átállni 18 grammra, bízz bennünk ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71656) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

eladnék két kofis dolgot:
- compak k10 wbc daráló, keveset futott, garázsban tartott stb. már a faceliftes változat, kutya baja, ritka, komoly vas (68 mm-es kúpos italmill kések). 195e ft.

- quick mill senago tejhabosító, termoblokkos, cappuccinator fejjel. a műfaj legjobbjának tartott vas. 49e ft.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71657) sz.zs. válasza tariattila (#71654) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha jobban körülnézek, találok olyat, amit megvehecc' :P

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71658) Elekellek válasza Parci (#71656) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Mi volt a tapasztalatod a Compakkal? Nem emlékszem rá, ha írtál róla itt, talán nem jártam épp erre... dózeres egyébként?

(#71659) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Bosch TCA 5401-en ( http://manualcoffeemachine.com/bosch-tca-5401/#page/3) a szervízprogram lefuttatása után csak az egyik kifolyóból folyik már csak a kávé. A szervízprogram előtt is már vékonyabban jött arról az oldalról, de most már csak csöpög néha.
Talán a vízkőoldó szedett le valamit, amitől végképp eldugulhatott? Mit javasoltok? Citromsavval próbálkozzak egy új szervízprogrammal, vagy vízkőoldóval még egyszer?

Üdv:
Laci

(#71660) Parci válasza Elekellek (#71658) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dózeres. az őrleményfinomság állítása fokozatmentes, de nem olyan beton masszív, mint a mazzeré. az őrleménye viszont rohadt jó, egyértelműen sokkal jobb volt, mint a sj késes mazzeremnek. én szerettem, csak aztán elvitte a kávét is adó sörözőnk, aminek a kávés szekciója ugyan hamar hamvába holt, de közben lőttem egy robur electronic-ot, így nem kell mindkettő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71661) Elekellek válasza Parci (#71660) üzenetére


Elekellek
csendes tag

És helyből használható, vagy új kés+Fragola?

(#71662) Parci válasza Elekellek (#71661) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon keveset használt, írd és mondd szerintem 50 kg kávé sem ment át rajta. helyből használható, én is úgy használtam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71663) Elekellek válasza Parci (#71662) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Holnap felhívnálak ezzel kapcsolatban, ha még mindig XXYY formátumú a telefonszámod utolsó négy jegye. (Tőled vettem az első jobbféle darálóm, a Rockyt.)

(#71664) sublett


sublett
tag

sziasztok,

szűrőt (normál és nyomásfokozós egyaránt) Tersocleannel hogyan lehet tisztítani? Használati utasítása szerint az alkatrészeket 20 percig áztatni kell az oldatban (2 teáskanál/l). Ez ki fogja hozni a szűrőből is a szennyeződést, vagy van vmi más tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#71665) Koczó93 válasza sublett (#71664) üzenetére


Koczó93
őstag

Kiázik de ha nagyon zsíros segíts rá egy kefével.

(#71666) CB


CB
senior tag

Szerintetek mi a jobb? Ha a tamper alja tükrösre van polírozva, vagy ha a finom esztergálást, csiszilópapíros felületet hagyom meg?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#71667) meander


meander
tag

Volt már valakinek olyan tapasztalata, hogy egy kávé súlyosan túloldott és ettől citrom savanyú? Referenciaként néhány szám: első daráló állás és főzés -> 15mp előáztatás + 35mp főzés 18,5g-ból 50g. Ahol már iható volt (nem finom, csak legalább kávé): 5mp előáztítás 25mp főzés 18,5g-ból 30g.

(#71668) ronin s8 válasza CB (#71666) üzenetére


ronin s8
senior tag

A szálhúzott jobb szerintem.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#71669) Keresztapper válasza CB (#71666) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Milyen szempontból kérdezed? Ha a csészeminőség szempontjából, akkor semmi jelentősége nincs, de ha a praktikum a lényeg, akkor nem érdemes políroztatni szerintem, mert sokkal gyorsabban fogod összekarcolni, mint gondolnád. :)

http://palscoffeetech.com/

(#71670) Parci válasza meander (#71667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyne. hogy mást ne mondjak, a nálam "citromlé" jelzőt viselő kofiknál jellemzően ez a helyzet, ha el akarom kerülni a savanyát, gyorsítanom kell a lefolyást és minél hamarabb lezárni. egyébként egyáltalán nem törvényszerű az sem, hogy az előáztatás jót tesz egy kávénak, például ilyen esetekben csak megy az idő és oldódik a savanya, jobb nagyobb vízhozammal hamarabb lehozni a szajrét.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71671) Csápájev válasza meander (#71667) üzenetére


Csápájev
őstag

:U
gyakorlatilag az összes világos pörköléssel ez a tapasztalatom.

(#71670) Parci Sokan meg a csöpögős lefolyásra esküsznek ilyen kávéknál is.

[ Szerkesztve ]

(#71672) jokerone válasza jokerone (#71659) üzenetére


jokerone
tag

Valaki erre?

(#71673) Parci válasza Csápájev (#71671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kell próbálni, én is kipróbálom mindig, de amit írtam, azoknál nem jött ez be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71674) CB válasza Keresztapper (#71669) üzenetére


CB
senior tag

Arra gondolok, hogy a tamper milyen felületet hagy a kávén, ill. a taömörítő kávéval érintkező felületein mennyi kávé marad, ha polírozva van.
Azért érdekel, mert most lett kész az 58,3-as tamperom, és még van lehetőségem a műhelyben csinosítgatni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#71675) Rush77 válasza jokerone (#71672) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szia.
Szerintem a kávékorzó automatás topicjaban próbáld meg. Ott fognak tudni segíteni.

(#71676) jokerone válasza Rush77 (#71675) üzenetére


jokerone
tag

Köszönöm

(#71677) sublett válasza Koczó93 (#71665) üzenetére


sublett
tag

köszi, közben megcsináltam kiázott remekül! :)

(#71678) koxx válasza CB (#71674) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem elég a simító esztergálással elkészített felület. Nem hiszem, hogy érdemes polírozni.

(#71679) fragola.6035 válasza CB (#71674) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem az a jó, ha polírozott. De az is fontos, hogy pontos legyen (58.6) és éles legyen a széle, ne törje le az esztergályos. A talpat utólag már nem políroznám, pont azért, hogy az élét el ne csiszold.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71680) koxx válasza fragola.6035 (#71679) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Polírkoronngal vagy papírral nem nagyon tudod leszedni az éleit. Már ha megfelelő minőségű az acél.

(#71681) fragola.6035 válasza koxx (#71680) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ehhez én nem értek, de ha így van, akkor políroznám, hogy minél kevésbé tapadjon.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71682) sz.zs. válasza fragola.6035 (#71681) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is políroznám.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71683) Deadzone41 válasza meander (#71667) üzenetére


Deadzone41
őstag

(#71684) Keresztapper válasza fragola.6035 (#71681) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nektek feltapad az őrlemény a tamper talpára?

http://palscoffeetech.com/

(#71685) Parci válasza Deadzone41 (#71683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes cikk. azon túl, hogy megint megtudtam, hogy a mazzer egy szar :B, gyakorlatilag azt állítja, hogy nincs túlextrahált kofi, minél többet oldasz ki, annál jobb lesz. viszont nem magyarázza meg, hogy miért lehet szarabb adott esetben egy csöpögősebb lefolyás (ahol gondolom nagyobb a tds, nem?). az is tanulságos, amit arról ír, hogy minden pogácsa csatornásodik és bármilyen cuccon nagy a szórás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71686) Deadzone41 válasza Parci (#71685) üzenetére


Deadzone41
őstag

"(ahol gondolom nagyobb a tds, nem?)." Erre nem vennék mérget. Sajnos nem volt még alkalmam ilyen műszerrel játszani.

(#71687) meander válasza Deadzone41 (#71683) üzenetére


meander
tag

Ez a cikk ugye épp az ellenkezőjét írja, mint amit én fent tapasztaltam. A meglepetést számomra az okozta, hogy korábban nekem is az oldódás növelése hozta, illetve a kávé for dummies is azt tanítja, hogy ebben az esetben keserűnek kellene lennie. Na mindegy, ha nem is értem miért de hasznos tapasztalat volt. Ilyen bántóan savanyú ízt még soha nem éreztem.
@Parci igen ennek az előáztatás egyáltalán nem segített, olyannyira, hogy még a lefolyás is szebb volt rövidebb előáztatással.

(#71688) Parci válasza Deadzone41 (#71686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyibe fáj egy refraktométer? tulajdonképpen méregetném én is tanulási céllal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71689) Parci válasza meander (#71687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ilyen bántóan savanyú ízt még soha nem éreztem."

gitwe? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71690) meander válasza Parci (#71689) üzenetére


meander
tag

nem, az egy nagyon finom kávé :) sajnálom is hogy elfogyott.
Az a vicc, hogy ez egy brazil volt. Vágytam kicsit a csokis, enyhén savas kávéra, erre ez a citrom eszencia... nagyon durva volt. De legalább tanultam valamit megint

(#71691) Deadzone41 válasza Parci (#71688) üzenetére


Deadzone41
őstag

amivel filtert lehet mérni, már 10e környékén kapható [link] illetve biztos lehet vele preszót is mérni, ha felhigítod, majd viszaszámolsz :D

meander: hát vannak néha ilyen anomáliák. a savak elvileg már hamar kioldódnak, így azt nem nagyon tudjuk befolyásolni, hogy bele kerül-e a főzetbe, csak ezeket tudjuk balanszolni édességgel.

(#71692) Parci válasza Deadzone41 (#71691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tulajdonképpen érdekes az elmélet, csak... nem. nekem ott a végcél, hogy olyan élményt adó kávét igyak itthon, mint most ez a saját pöris etióp. már rég megfogalmaztam magamban, hogy:
- ha egy kávé édes, akkor rossz már nem lehet
- ha egy kávé savanyú vagy keserű, akkor jó már nem lehet
édes kávét pedig leginkább a saját pörijeimből tudok inni, bármi is az oka. ez van. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71693) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Mazzer Royal.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71694) soldier2 válasza Parci (#71685) üzenetére


soldier2
őstag

A poén, hogy a többségünk ugyanezt csinálja, csak nem írja le ilyen szépen :)
A Mazzer szar ez axióma, ezzel mindkettőnknek meg kell békülni (és még sok más Mazzer tulajnak is).
Tud valaki valamit a ZM-ről? Az is Mazzer, és egész jól indult, főleg presszóra.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#71695) yazoo1 válasza Keresztapper (#71684) üzenetére


yazoo1
tag

Nekem fel!
Viszont azért,mert diófából esztergáltattam...:D
..és nincs lepolírozva az alja,rátapadnak a kis szemcsék...

(#71696) adp válasza soldier2 (#71694) üzenetére


adp
őstag

ugyan csak ZM késem van de nekem nagyon bejött, igaz nem állítható túl jól, viszont grammokkal játszva nekem tökéletes, ami nagyon érdekes, hogy a kávék elég nagy része 3-4 fokozaton belűl jó, ami lehet azért mert szarul állítható, vagy mert elég jó az örleménye

(#71697) Parci válasza adp (#71696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a jól állítható darálónál is kb. 3-4 fokozatot használ az ember, a szarul állíthatónál ez egész jó, magyarán nem is olyan szarul állítható :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71698) adp válasza Parci (#71697) üzenetére


adp
őstag

az sm késnél sztem több fokozatot használtam, picit könyebb volt, de ízben ez tuti jobb, nem beszélve hogy filterre is tudom használni

[ Szerkesztve ]

(#71699) Parci válasza adp (#71698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ismerem az sm darálókat, de a lényeg, hogy a roburt, ami ugye kónuszos, nagyon finoman állítható, kis lépésekben, szóval még ezt is jellemzően kb. 6 ricnis tartományban használom, de méginkább 4.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71700) And06 válasza Deadzone41 (#71683) üzenetére


And06
aktív tag

na most végre végigolvastam a cikket. pár dolog eszembe jutott az olvasás közben, csak cimszavakban (hype, áltudomány, fellengzés, fingfűrészelés, stb...), de a végére arra jutottam, hogy
1) akit ez szórakoztat, vagy ez a szakmája, csinálja
2) én kávézni szeretnék. eljutottam oda a gagyi kis SJmmel, meg a pavonival, hogy tudom élvezni a kávét amit csinálok (és nem szenet iszok) /* hiteltelen, ugye, mert egy LM Linea is a szemétre való :DDD */
3) 20asával kiönteni a csilliós kávét, hogy megtaláljam a 10% TDS helyett a 11%ost 2:1 arány mellett n*10k eurós gépparkon, otthonra baromság. csinálják a világ top baristái, lásd 1)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.