Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) mdav88 válasza fragola.6035 (#71299) üzenetére


mdav88
senior tag

Korábban írtad, hogy nem vagy benne biztos hogy a csőben jó a szűkítő, és az opv-kazán közé tetted. Akkor ez most változott és mégis a csőben van megfelelő helyen? (bojlerben lévő nyomás végett?)

[ Szerkesztve ]

(#71302) fragola.6035 válasza mdav88 (#71301) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én ilyet nem hiszem, hogy írtam. Brasiliánál próbáltam a kazánon kívül tenni, de nem vált be a bojlerben lévő nyomás miatt.
Ha valaki nem akarja a kazánba tenni, a háromjáratú és a kazán közt pont ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#71303) sz.zs. válasza fragola.6035 (#71299) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezt kifejtenéd esetleg kicsit bővebben, hogy miért nem jó az, hogy ha ott szűkítünk?! Mi a hátránya?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71304) mdav88 válasza fragola.6035 (#54023) üzenetére


mdav88
senior tag

Itt tetted, ezért kérdezem, mert így ellentétes az infó.
HA nem vált be, hát nem, a lényeg hogy a másik két ajánlott ponton jobb helyen van.

(#71305) reset válasza fragola.6035 (#71300) üzenetére


reset
senior tag

Ezzel a rézbojlerrel már cappuccino is tolható?

(#71306) fragola.6035 válasza mdav88 (#71304) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Soha nem tettem Gaggiába az opv és kazán közé szűkítőt és nem is mondtam, hogy ott jobb. Minden GC-be a pipacsőbe teszem és mindig is tettem, mert azt gondolom jónak és egyszerűnek. Mert szerintem a legjobb, ha minél közelebb van a háromjáratúhoz, hogy a fejben lévő nyomás nem mossa szét a pogácsát.
Még egyszer mondom, véleményem szerint jobb, ha a szűkítő a pipacsőben van, vagy a háromjáratú és a kazán közt van, mint bárhol máshol. De ez az én véleményem, a tévedés jogát és a későbbi vélemény változás jogát fenntartva. De nem vagyok megmondóember, tőlem odateszi mindenki, ahol szimpatikus.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71307) fragola.6035 válasza reset (#71305) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem capuccinora lett kitalálva, hanem specialty kávékhoz, a lényege a jó hőstabilitás, pontos hőmérsékleten tartás és az alunál nemesebb anyag.
Capuccino készítéshez bőven elegendő egy alap pid nélküli Gaggia is.
Hogy ezen hogy lehet capuccinot tolni, azt nem tudom, ezen még nem volt tej gőzölve és amíg nálam van, nem is lesz.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71308) reset válasza fragola.6035 (#71307) üzenetére


reset
senior tag

Értem és köszönöm a választ. Az alap Gaggiánál elég hamar elfogy a gőz...gondolom ez a rézkazán nagyobb űrtartalmú mint az alu; így a gőz is tartósabb lehet...

(#71309) adp válasza Peti...(16v) (#71290) üzenetére


adp
őstag

Ja de az a non plus ultra ez a linea mini meg egy eleg fapados valami

(#71310) fragola.6035 válasza reset (#71308) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem nagyobb az űrtartalma, pont ugyanakkora.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71311) mdav88 válasza fragola.6035 (#71306) üzenetére


mdav88
senior tag

[link]

Nem vitagerjesztés, az előző poszt megválaszolt bejegyzése tartalmazta az információt.Fentebb linkelve.

(#71312) fragola.6035 válasza mdav88 (#71311) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Akkor itt mégsem az opv és a kazán között van a szűkítés.
Ennél van egy fúvóka a pipacsőben és egy picit szűkebb a pumpa után. Kb.két gép készült így.
Ha tudod értelmezni, abból a szempontból néztem a fúvóka helyét, hogy a nyomásmérő mit mutat.
Ha a pipacsőben van a fúvóka, akkor a nyomásmérőn nem a pogácsát érő nyomás van. Itt az említett gépnél az opv is át van helyezve, közvetlen a pumpa után.
Több gép így nem is készült, mert igazából nincs jelentősége, hogy a nyomásmérő a fúvóka előtt vagy után mér, mert úgyis kiegyenlítődik.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#71313) mdav88 válasza fragola.6035 (#71312) üzenetére


mdav88
senior tag

Köszi, így tiszta.

(#71314) Agyas válasza zolnagy (#71286) üzenetére


Agyas
aktív tag

Metroba kell valami vállalkozói akármi. Egyszer voltam kint, mondták hogy ez egy nagyker, magánszemélyek itt nem vásárolhatnak (nem is ezzel volt a baj hanem a stílussal).
Akkor Nordát nem is keresek.
Köszi.

(#71315) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Opv-fej közötti szűkítő:
Én innen vettem az ötletet, de nyilván egy tapasztalat kevés... most próbálgatom és egyelőre nem érzem hátrányát.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71316) fragola.6035 válasza sz.zs. (#71315) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem is akkora probléma ez ilyen kicsi víztérnél, mint a Gaggiában van, inkább a nagy 2-3 decis bojlereknél probléma. De igazából a legjobb a háromjáratú és a kazán közt lenne.. Ha már gyártattál közdarabot, akkor inkább oda lett volna célszerű.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#71317) bluesfan válasza Agyas (#71314) üzenetére


bluesfan
tag

Ne aggódj, sokat nem vesztettél, hogy nem jutottál be. :DDD

(#71318) 2007ath válasza Agyas (#71282) üzenetére


2007ath
aktív tag

Csomagfutárral 690 Ft-ért házhoz szállítják. Egy csomagban max. 16 l lehet. [link]

(#71319) paljoc válasza bluesfan (#71317) üzenetére


paljoc
tag

Hacsak nem halfélét is akart venni, mert az igen jó ott!👍🐟

(#71320) bluesfan válasza paljoc (#71319) üzenetére


bluesfan
tag

Ez monnyuk igaz, meg egy ismerősöm, aki beszerző egy menő étteremben, argentín bélszínt is ott szokott venni, de ebben nem vagyok érintett. ;)
Az áraik viszont általában egy közönséges szupermarkec, vagy afelett vannak sajna, kivéve a saját márkatermékeket, de azt még soha nem mertem kipróbálni. :))

[ Szerkesztve ]

(#71321) paljoc válasza bluesfan (#71320) üzenetére


paljoc
tag

Igen, a vége igaz amit írsz, meg az eleje is!:-)

(#71322) adp válasza bluesfan (#71320) üzenetére


adp
őstag

igazából ez a metro cucc nagyon gáz, régen mikor még szüleimmel jártunk meg kellett gondolni mikor megy az ember úgy tömve volt az egész, akkor jogos volt, hogy bárki nem mehetett be, de ahogy jött az egyre több tesco aldi stb, eléggé keményen odavágtak, manapság tök mindegy mikor mész, szinte üres az egész, legalábbis a kecskeméti. és 1-2 dolog kivételével drágább mint a többi

[ Szerkesztve ]

(#71323) Parci válasza sz.zs. (#71298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szűkítő csak a maximális nyomás melletti hozam tetejét korlátozza. a pogácsa nem tünteti el a vizet, ugyanúgy átjön rajta 55 ml/10 mp-ig maximum, mint nélküle, nem? (ha a pogácsa jobban korlátozza, a szűkítő a mindegy, ha a szűkítő korlátozza jobban, akkor megvan az 55 ml/10 mp)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71324) fragola.6035 válasza adp (#71322) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez egyébként így van. Viszont jó minőségű húst, legfőképp marhahúst, itt Kecskemét környékén csak a Metroban lehet venni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#71325) jack B.


jack B.
csendes tag

Fekete Gaggiám eladó, tuning nélkül, kárpótlásul gyakorlatilag olyan, akár az új. Mazohistáknak van hozzá egy adagoló kar nélküli MDF is. ITT.

[ Szerkesztve ]

(#71326) Parci válasza reset (#71305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a rézbojler a lényeg, mert tényleg ugyanakkora, mint az alu, ugyanúgy hamar kifogy a szufla. viszont a rézcső tuning segít a gőzölésben is, mert az utánpótlás víz meleg, nem hideg. elég erős a gaggia így, a 4 decis kancsó kényelmesen felgőzölhető. inkább a gőztermosztát lehet a korlát, mert - tippre - elég tág határok között kapcsol, felfűti 150 fokig, utána viszont gőzöléssel hamar leesik 120 fokra, szerintem nem fűt közben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71327) Deadzone41 válasza Parci (#71326) üzenetére


Deadzone41
őstag

gőzölés közben irreleváns a rézcső, mert nem megy a pumpa, nem töltődik újra a bojler.
termosztáttal úgy kell gőzölni, hogy kitapasztalod mikor kapcsol le, majd felfűtéskor nézed piden a hőt, és kb 10 fokkal kapcsolás előtt elkezdesz gőzölni, akkor nem fog lekapcsolni a termosztát, és fűt végig gőzölés közben.

(#71328) Parci válasza Deadzone41 (#71327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, igazad van, hirtelen összekevertem a termoblokkos gőzöléssel (azt is űztem mostanában)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71329) sz.zs. válasza fragola.6035 (#71316) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na majd legközelebb... de ugye nem is ez volt az alap kérdésem, hogy hol szűkítsünk, hanem hogy vajon a kb. 50 ml / 10 sec. vagy esetlegesen az ez alatti vízhozamnak van-e, lehet-e valamire rossz hatása, vagy egyszerűen csak felesleges ennyire lecsökkenteni a vízhozamot?!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71330) reset


reset
senior tag

# 71326 - #71327 Így teljes a kör...Beraktam a regiszterbe...

(#71331) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#71300) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A GC elkelt, köszönöm az érdeklődést!

https://caffe35.webnode.hu/

(#71332) kk831228 válasza fragola.6035 (#71331) üzenetére


kk831228
addikt

Nem kellett sokáig hirdetni... :B :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#71333) neducsinm válasza paljoc (#45582) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Jelentem a Magister Birodalmi Lépegető/Csillagromboló elkészült.... DB, PID, PID vezérelt akív fejfűtés. Még egy apróbb esztétikai upgrade-t csinál rajta Simi a jövő héten.

(#71334) soldier2 válasza neducsinm (#71333) üzenetére


soldier2
őstag

Nem semmi. A fejre a burkolatot is te csináltad?
Mit keres a kávégép mellett egy profi állványos fúró?

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#71335) neducsinm válasza soldier2 (#71334) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Csináltattam :), nem volt egyszerű menet....
A fúrót használom a kávészemek aprítására, egyben nem adják ki az ízeket ;)

(#71336) paljoc válasza neducsinm (#71333) üzenetére


paljoc
tag

Hijjjnye vazze...Akkor most visszavásárolom!!!😱😂🤭

(#71337) adp válasza neducsinm (#71335) üzenetére


adp
őstag

Ez HX volt? Amugy sztem az a burkolat elegge elcsunyitja, de gondolom nem akarok megegetni magad :D

(#71338) neducsinm válasza adp (#71337) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Innen indultunk, a csúnyság relaív :D

(#71339) neducsinm válasza adp (#71337) üzenetére


neducsinm
csendes tag

HX volt eredetileg amikor Paljoctól megvettem. Amúgy a burkolat sokat javít a hőszigetelésén és a hőstabilitásnak is jót tesz.

(#71340) mdav88 válasza neducsinm (#71339) üzenetére


mdav88
senior tag

Gondoltam ra anno, hogy az eroica-t hasonloan atalakitom, de nem volt szivem hozza. De gratula az elszantsaghoz!

(#71341) paljoc válasza mdav88 (#71340) üzenetére


paljoc
tag

És simi.esp mester eme project befejezése után elbujdokolt az emberiség elől és nyugtatókon él...😂😂

(#71342) beleriand72 válasza neducsinm (#71338) üzenetére


beleriand72
tag

Nem túl szép, de legalább baromi ronda.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#71343) John3:16 válasza paljoc (#71341) üzenetére


John3:16
csendes tag

Száműzetésbe ment a Dagoba-rendszerbe :DDD
Ez a masina tényleg valami Birodalmi cuccnak néz ki! :D

[ Szerkesztve ]

(#71344) Parci válasza neducsinm (#71338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg relatív, de ez abszolútértékben is qrva randa egy dög lett :DDD, a dalla corte mini ehhez képest... le sem merem írni... gyönyörű :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71345) krupiz válasza mdav88 (#71279) üzenetére


krupiz
csendes tag

Sikerült letekerni, de úgy vettem észre, hogy inkább vmi menetrögzítő volt ott, mint dzsuva. A menet mérete pedig M16x1...hátha valakinek jól jön még ez az infó.

(#71346) John3:16


John3:16
csendes tag

Gc citromsavas vízkőtelenítés közben:

Szerintetek miért kék a víz? Esetleg beleoldódhatott egy kis Loctite menettömítő? Vagy a lágyvíz-alu-réz- citromsav kombó miatt?

[ Szerkesztve ]

(#71347) soldier2 válasza John3:16 (#71346) üzenetére


soldier2
őstag

A réz+sav kombó eredménye. Fogyasztásra nem alkalmas :). Utána úgy is kiöblíted, ártalmatlan jelenség :D

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#71348) John3:16 válasza soldier2 (#71347) üzenetére


John3:16
csendes tag

Köszönöm! :)

(#71349) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

feketeövesek, az egyes kapacitású vst szűrők között mi az összefüggés? arra gondolok, hogy nem úgy vannak belőve, hogy azonos őrleményfinomság kelljen mindegyikhez és csak a grammok különböznek? vagy a lyukak és a kialakítás azonos, ergo az őrleményfinomság ezerrel változó?

a 15 grammos vst-vel egyelőre - pár csapolás után - azt tapasztalom, hogy jóval finomabbra kell darálni hozzá, hogy azonos idejű lefolyást kapjak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71350) adp válasza John3:16 (#71346) üzenetére


adp
őstag

Mennyi citromsavat tettel bele? Mennyi vizhez

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.