Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) fragola.6035 válasza tariattila (#18396) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez igaz, kb. itthon eladhatatlan. A restaurálás is kétséges, nem ismerek az országban olyan embert , akire rá merném bízni. A krómozást és aranyozást is figyelembe véve min. 200ezret kéne rákölteni.
Lehet reálisabb a 150e., de egy pár éves takony home E61-ért is megadnak 150-200 ezret.
Nem tudom restaurálva mennyit érhet, egyáltalán megvenné-e valaki.
Én szívesen nézegetném a konyhában, biztos, hogy nem adnám el.

De ilyen köcsög eladótól se venném meg, aki 1000 Ft-ért hirdeti.

https://caffe35.webnode.hu/

(#18402) Ábi válasza itaprak (#18398) üzenetére


Ábi
tag

:R
Mennyiből jön ki egy ilyen mutatvány?

[ Szerkesztve ]

(#18403) tariattila válasza fragola.6035 (#18401) üzenetére


tariattila
veterán

:C

kb.ennyi...

kávékészítésre senki se használná... nézegetés előtt zsebbenyúlós, (belseje egy rozsdafészek... de kívül is akad krómhiány s még beverődés is akad)

azt a ranciliot sajnálom, hogy nem vettem meg tőled!

la san marcik hogy állnak? ha haladtál velük rakghatnál fel a fészes mappába! :D

(#18404) gregg71


gregg71
csendes tag

Ki tudnátok segíteni egy Gaggia Classic-hoz való, gyári nyitott kar linkkel az Expolygonhoz? Nem találom sehol. :W

(#18405) And06 válasza gregg71 (#18404) üzenetére


And06
aktív tag

#17489
amúgy ez nem gyári, nem is tudom van-e gyári :U

[ Szerkesztve ]

(#18406) And06 válasza itaprak (#18398) üzenetére


And06
aktív tag

:C :R

(#18407) gregg71 válasza And06 (#18405) üzenetére


gregg71
csendes tag

Köszi a gyors választ. :DD Rosszul fogalmaztam; arra gondoltam, hogy nem házilag esztergált.

(#18408) Heraldry válasza itaprak (#18398) üzenetére


Heraldry
tag

Én egy egyszerű tárcsás időzítővel kapcsolom be, de ez sokkal elegánsabb :C
Mi kellett hozzá?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#18409) ronin s8 válasza itaprak (#18398) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hö! Siráj! :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#18410) soldier2 válasza Heraldry (#18408) üzenetére


soldier2
őstag

Bár még n nem gondoltam rá, lehet megcsinálom én is. Szerintem egy ehhez hasonlóval csinálta [link], de remélem, ha már felcsigázta az érdeklődésünket, akkor felvilágosít.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#18411) gregg71


gregg71
csendes tag

Egy megerősítést szeretnék: ha Mazzer SJ-be szeretnék késpárt cserélni, akkor erre van szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#18412) tariattila válasza itaprak (#18398) üzenetére


tariattila
veterán

:C csak a nexus !!!

gregg: vagy veheted a GEV-eset... lali azt ajánlotta nekem is :DDD

gev-online.de

mazzer megkeres, cikkszám leír, majd a magyar oldalon a cikkszámkeresőbe beír... ár megkap, rendel... :D

segítek: 527231 kódú termék Nettó ára: 3685 Ft ;)

[ Szerkesztve ]

(#18413) itaprak válasza soldier2 (#18410) üzenetére


itaprak
csendes tag

Egy Raspberry PI-vel oldottam meg. Vettem hozzá egy kis szervomotort, amit közvetlenül tüskéire kötve tudok vezérelni.

Írtam hozzá egy pár soros python + php vezérlő szkriptet amit egy (HTTP) API hívással bárhonnan meg tudok hívni (böngészőből, pár perc alatt összedobott mobilalkalmazásból, ssh+terminál, ...stb).

Három dolgot szeretnék csinálni/kiváltani a PI-vel (fontossági sorrendben):

1.: Eltüntetni a REX C100 dobozt a gép oldaláról, mert szerintem nem illik oda és van egy olyan gyanúm, hogy nem is legjobb megoldás a fűtésszabályzáshoz. Bár az utóbbi elméletem a hétvégén a Paljoc cáfolta, szóval lehet, hogy vakvágány... :U Mindenesetre még várom hogy megérkezzen a messzi Ámerikából hozzá egy lapka.

2.: Ki/be kapcsolás távolról, az eredeti gombok és azok funkcióinak a meghagyásával

3.: A csaplás kezdetekor automatikusan induljon el egy stopper a mobilalkalmazásban (abban miből tudom ki/be kapcsolni a gépet, és a hőfokot állítani), a leállításkor pedig magától álljon meg.

Persze egy PI-vel rengeteg dolgot lehet még csinálni. Már most van egy halom további ötletem, de előbb ezeknek érjek a végére...

(#18414) itaprak válasza Ábi (#18402) üzenetére


itaprak
csendes tag

Attól függ honnan szerzed be hozzá a dolgokat :D.
A környezetemben most vált feleslegessé egy PI, amire olcsón le is csaptam, a szervo motor is egy alkalmi vétel volt, wifi adapterem meg volt itthon. Szóval én a nagyját megúsztam.

Sok kis apró tételről van szó, amiket nagyon különböző árakon lehet beszerezni: rapsberry pi, ház a pi-hez, töltő, sd kártya, wifi adapter, szervo motor...

(#18415) tariattila válasza itaprak (#18414) üzenetére


tariattila
veterán

mindenesetre nagyon ügyes vagy ! :R

(#18416) Ábi válasza itaprak (#18414) üzenetére


Ábi
tag

Látom már, ez lesz az új irány! :DD
Pár éve még egy PIDes gép nagy szó volt, holnaptól már mindenki ilyet akar.

(#18417) gregg71 válasza tariattila (#18412) üzenetére


gregg71
csendes tag

Hú, köszi szépen! :R A GEV-es jobb, vagy olcsóbb, vagy másabb? Az igazság az, hogy több mindent rendelek az Expolygontól, és most szépen haza is hozatom. :))

Várjál, melyik magyar oldalon ütöm be a cikkszámot? :B

Képzeld, most jutottam csak ide, hogy cserélem a gyári késeidet. Az is lehet, hogy még bírná egy kicsit, de már nagyon finomra kell állítanom a kívánt finomsághoz.

[ Módosította: radi8tor ]

(#18419) tariattila válasza gregg71 (#18417) üzenetére


tariattila
veterán

gevkft... <--itt

azt mondja lali, hogy jobb minőség, precízebb

én is küzdök, hogy kell-e a majorba vagy jó ez... körmömet még nyesi de szemre már látszik valami erózió :DDD

(#18420) gregg71 válasza tariattila (#18419) üzenetére


gregg71
csendes tag

Köszi szépen! Akkor a késpárt majd innen veszem én is. :DD

(#18421) gregg71 válasza itaprak (#18398) üzenetére


gregg71
csendes tag

Nagyon komoly, gratulálok! :C
Ez azt jelenti, hogy kb. félórányira vagy otthonról, amikor bekapcsolod, hogy felfűtsön mire hazaérsz?

(#18422) BlacKSouL válasza itaprak (#18398) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na, klímatopikban meg bezzeg senkit nem lehet meggyőzni, hogy a wifin keresztül távirányítható smart klíma nem parasztvakítás, hanem fícsör. Pedig az gyári. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18423) Toobee válasza BlacKSouL (#18422) üzenetére


Toobee
veterán

A diy mindig nagyobb figyelmet kap egy szakmai topikban.. Foleg, ha nem merul ki ennyiben a lehetosegek tarhaza. Egy PI-vel es nemi programozoi es muszeresz venaval siman megvalosithato a nyomasprofilozas Gaggiaval is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#18424) itaprak válasza gregg71 (#18421) üzenetére


itaprak
csendes tag

Köszi!

Igen be szoktam (értsd: tegnap életemben először :)) ) kapcsolni előre, hogy mire hazaérek már ne kelljen várnom a bemelegedésre.

[ Szerkesztve ]

(#18425) itaprak válasza Toobee (#18423) üzenetére


itaprak
csendes tag

Erre én is gondoltam, de ahhoz OPV-t kéne cserélni, mert a GC-nél azt hiszem elég nehezen hozzáférhető a nyomás beállítása...

[ Szerkesztve ]

(#18426) BlacKSouL válasza Toobee (#18423) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze, de annál a létezésének haszna volt megkérdőjelezve, függetlenül a módszertől. :)
Pedig ott is már eleve nem csak a ki/bekapcsolásról van szó, hanem a komplett beállítási lehetőségek irányításáról. Na nyilván egy elektronikai piacvezető cégnél más a fejlesztés, mint maszek esetben ;] De akkor se állítsák sokan, hogy márpedig az ördögtől való az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18427) gregg71 válasza itaprak (#18424) üzenetére


gregg71
csendes tag

Nagyon jó! Ritkán használnám, de a kütyüzés miatt erős a vágy iránta. :))

(#18428) itaprak válasza gregg71 (#18427) üzenetére


itaprak
csendes tag

Írj majd ha kell segítség :)

(#18429) gregg71 válasza itaprak (#18428) üzenetére


gregg71
csendes tag

Köszi! :)

(#18430) And06


And06
aktív tag

paljoc etiop yrga, 1 hónapos pörkölés, fagyasztás után. jobb mint 1-2 hetesen :) befulladós-csöpögős lefolyással király. érthetetlen :)

(#18431) GIJoe


GIJoe
addikt

Tudnátok nekem ajánlani üzletet az Andrássy környékén, ahol kávé tampert kapni... :R

Kedves fórumtárstól kaptam tippet, de bevallom 58 as vmi olcsóbb fajta is elég lenne. Sok helyen látok 4-5 körül is...

[ Szerkesztve ]

(#18432) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ezek az olcsóbb ebayes mérlegek mennyire jók?
Megbízhatóak vagy érdemesebb beruházni valami itthoni drágábbra?

Alias: Júzer error

(#18433) And06 válasza GIJoe (#18431) üzenetére


And06
aktív tag

lali.hu-tól rendelnék. (itt fragola néven van jelen)

(#18434) radi8tor válasza GIJoe (#18431) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

fragola = fragola.6035

⭐ Stella

(#18435) zolnagy válasza zolnagy (#18370) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos csak jövő hétre lesz meg a porfestés (amikor persze nem lesz rá időm), így a projekt is addig csúszik :(

(#18436) bbuffy válasza -HajTömeg- (#18432) üzenetére


bbuffy
senior tag

Felesleges a drága, az is kinából jön. Nekem is ebayes kínai van, egy éve már bírja, sztem fogja is.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#18437) -HajTömeg- válasza bbuffy (#18436) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

WiZARD Ez jó szerinted?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#18438) WiZARD válasza -HajTömeg- (#18432) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem is olcsó kínai van, ebayről, felesleges drágábbat venni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18439) WiZARD válasza -HajTömeg- (#18437) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem kicsit kicsinek tűnik a mérő felület. (bár ezeknél a kínai ékszer mérlegeknél mindnél kicsi)
én ilyet rendeltem, ez tűnt a legnagyobbnak, de ahogy látom ez az eladó nem szállít többet ide a balkánra... (másiknál biztos van ugyanilyen, csak ezt volt egyszerű előkapni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18440) bbuffy válasza WiZARD (#18439) üzenetére


bbuffy
senior tag

ugyanezzel nyomtam, mig használtam, már nem tizedgrammozok:)
De teljesen jó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#18441) paljoc válasza bbuffy (#18440) üzenetére


paljoc
tag

"Isteniazajvárembertelenfinomgratulalokasracnaknagyonjolsikerult"-hangzott az iment!;-)

(#18442) bbuffy válasza paljoc (#18441) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jorvelkam. Üzeni a srác.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#18443) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki a coffeitalia.de-ről? Mostanában szándékozom egy silviát venni, de náluk van a v4-es, csak nem tudom mennyire megbízhatóak.
Egy Macap m2d vagy m2m őrlőt gondoltam hozzá, de várom tapasztalt "kollégák" véleményét.

(#18444) zolnagy válasza mozza (#18443) üzenetére


zolnagy
őstag

Onnan nem, de egy Macap M2M örlőt [innen] igen. Az örlő fokozatos állítású, de elég kicsik a fokozatok, jól be lehet állítani és rendkívül csendes, otthonra sztem ideális.

[Teszt], de ez az adagolósról (nekem az nem kellett, én mindig mérem)

[ Szerkesztve ]

(#18445) mester6 válasza mozza (#18443) üzenetére


mester6
tag

Vásároltam tőlük augusztus végén egy Silviát. Minden rendben ment.

(#18446) RBJ


RBJ
addikt

Ma reggeli kávém.


Habos képet nem akartam feltenni mert nem sikerült az öntés. Valami van a géppel a gőzteljesítménye csökken mostanában. Hamar kifogy a szuflából. Nem tudok rendes tejhabot csinálni. Vízkövezve van stb.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18447) fragola.6035 válasza zolnagy (#18444) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mennyibe volt így a Macap?

https://caffe35.webnode.hu/

(#18448) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Szeretnék szüleimnek venni egy kávégépet itthonra.És azt szeretném kérdezni,hogy tudnátok-e ajánlani valamilyen gépet ami nem 100k de azért elég jó kávét és cappuccinót lehet vele készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#18449) zolnagy válasza fragola.6035 (#18447) üzenetére


zolnagy
őstag

268 EUR szállítással.

(#18450) soldier2 válasza ToBeY (#18448) üzenetére


soldier2
őstag

Ha a jó kávé a szempont, és nem a csili-vili külső (esetleg használt is szóba jön) legtöbben a Gaggia Baby/Classic párost ajánlják a fórumon (belül ugyanaz a két gép, de teljesen másképp néz ki a kettő). Mindkettőnek 100k körül van az új ára. A korzón van egy használt 50k-ért. A kép elég szarul sikerült (tudom, mert én csináltam :) ) a csepptálcán kívül nem igazán vannak kopásnyomok rajta. [link]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.