Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Parci válasza vendingo (#17749) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye tudod, hogy vannak electronic modellek, ahol nincs se doser, se házibarkács, hanem viszont gyárilag tölcséresek? én is egy ilyen mini e-t nyúzok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17752) tariattila válasza vendingo (#17749) üzenetére


tariattila
veterán

mondj egy jobbat plíz!

ok, egy HG One -ra azt mondom rendben... de abban is mazzer 'kések' duruzsolnak :DDD

olyan batár masszív, precíz mechanika mint a mazzereké még nem járt nálam...
egyedül a késrögzítés amit máshogy oldanék meg...

(#17753) tariattila válasza tariattila (#17752) üzenetére


tariattila
veterán

a Cremina karja eléggé be volt gyógyulva... állítólag 4 éve mozdulatlanul állt...

kis takarítás, kenés után már jobban szedi a lábát... :D

(#17754) And06 válasza Parci (#17751) üzenetére


And06
aktív tag

arról nem is beszélve, hogy a doser sem olyan vész. kb 5 másodperc leecseteleni az alsó szintre a kávét, onnan meg még 3 húzás az adagolón.

(#17755) landi


landi
csendes tag

Uraim!

Ilyet használ valaki?
[link]

Kaphatok vmi véleményt róla?

(#17756) adpeter válasza landi (#17755) üzenetére


adpeter
tag

Paljoc nyüstöl egy ilyet (is). Úgy tudom elégedett vele. Bár kellett bűvészkedni, hogy eszpresszóképes legyen. Lehet azóta orvosolták gyárilag. De majd a mester elmondja pontosan. :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#17757) vendingo válasza tariattila (#17752) üzenetére


vendingo
veterán

HG One jobb, de az nem kéne, élőben nem tetszett.
Amik nekem jobban bejönnek az a Compak K10, F8, Mahlkönig k30 (élőben már nem nagyon tetszett), mythos one de ebből nem lenne könnyű használtat kifogni.

parci: Vágom, hogy van gyárilag tölcséres mazzer, de azért nem fogok 400-700 eurot kiadni, hogy kapjak egy ugyan olyan gépet mint az enyém, csak van rajta tölcsér.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17758) tariattila válasza vendingo (#17757) üzenetére


tariattila
veterán

miért egy k10 fresh vagy doserless vagy akármi az mennyibe fáj?
:U

(#17759) bl4ze


bl4ze
veterán

Balus: fordítsd meg a kartömítést. Úgy lehet jobb lesz.

.:. bl4ze .:.

(#17760) vendingo válasza tariattila (#17758) üzenetére


vendingo
veterán

Pár ezres... ha használtan találnék az jó lenne. Még nem aktuális, de majd idővel lesz csere. Még megálmodom, hogy mi lesz a befutó.
A simonelli nagyon tetszik, de nagyon drága és ritka a használt. 700-1000 euro körül nézegetek, de lehet köztes megoldásnak veszek majd valami olcsóbb karba őrlőset.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17761) korte73 válasza Balus (#17741) üzenetére


korte73
csendes tag

Szerintem is fordítsd meg a tömítést, az enyémmel is ilyen probléma volt. A tömítésnek nálam enyhe trapéz (alig észrevehető) alakja volt. Megfordítva visszatettem (a keskenyebb rész felfelé) és tökéletes lett.

(#17762) mutyi válasza mester6 (#17716) üzenetére


mutyi
őstag

Nos sajnos a Gaggia Baby Twin esetében nincs hátul, sem oldalt szellőző nyílás, így egyenlőre nem tudom azokat a készülékeket hogyan szokás PID-elni,anélkül hogy furkálni kelljen bármit is.

(#17763) Balus válasza korte73 (#17761) üzenetére


Balus
tag

Köszönöm a tanácsot.

Van 2 tömítésem mindkettõt kipróbálom mindenhogyan. Ha nem megy, akkor csiszolok.

(#17764) And06


And06
aktív tag

fagyasztásban jártas kollégákat kérdezem, paljoc féle zacsiban le lehet fagyasztani, vagy csomagoljam át másikba?

most megpróbálkozok a fagyasztással, mielőtt rámszárad a kávé ami otthon van :)

[ Szerkesztve ]

(#17765) paljoc válasza And06 (#17764) üzenetére


paljoc
tag

Lehegesztett zacsi, szerintem be lehet tenni fagyoba, bele semmi se megy elvileg. Max preseld ki a szelepen elotte a levegot. De ezt csak gondolom, probalni meg nem probaltam.

Landi: Catler orlo allitolag mar gyari allapotban is ok. Nem egy vilagcsodaja, de normal igenyeket kielegit.

(#17766) mester6 válasza mutyi (#17762) üzenetére


mester6
tag

Baby Twin-nél , nem tudom hogyan oldják meg a PIDelést, sajna nem tudok tanácsot adni. Biztos meg lehet oldani. Talán Jolti megtudná csinálni, mert neki is Baby-ja van.
Én most az Classicomat szeretném eladni, de mindenki maga szeretné a PID-et beszerelni, pedig az enyémen készen van minden. Viszont a PID-elés sem kivétel, a tandíjat itt is meg kell fizetni, mint általában amit először csinál az ember.

[ Szerkesztve ]

(#17767) itaprak válasza mutyi (#17762) üzenetére


itaprak
csendes tag

Bár ez egy régebbi baby, de meg tudtam oldani (elég csúnyán, egyelőre ideiglenesen), hogy a tápkábel mellett kihúzom a drótokat, volt bőven hely.

(#17768) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza mester6 (#17766) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

"Viszont a PID-elés sem kivétel, a tandíjat itt is meg kell fizetni, mint általában amit először csinál az ember."
nem teljesen értek egyet, hisz nem mindenkinek van ugyanolyan anyagi lehetősége, sajnos... :(
másrészről vannak földrajzi korlátok (nem az én esetemben, hál' Istennek!)
harmadrészt azért van ez a fórum, én legalábbis azért vagyok itt, h amiben tudok segítsek a többieknek! h ne kelljen megfizetni másoknak a tanulópénzt. most még a 'kapok-fázisban' vagyok főleg, hisz aránylag új vagyok a témában, de már most, ha tudom vmire a választ megpróbálok segíteni... és lassan-lassan átérek a 'főleg adok fázisba'... :B (okos ember a más hibájából tanul, a hülye a sajátjából se... ;) )

de ezzel együtt sok sikert az eladáshoz, mert árában van, mitöbb visszaalakítható gyári formájára, hisz nincs megfúrva a bojler. ilyen jó áron biztos nem fogod sokáig hirdetni, mert jó gépekből hiány van... :K

(#17769) mester6 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#17768) üzenetére


mester6
tag

Legyen úgy, ahogy mondod! Én is szívesen segítek bárkinek. Köszönöm a véleményt!

[ Szerkesztve ]

(#17770) dozó válasza dozó (#17697) üzenetére


dozó
tag

A daráló elkelt.

(#17771) bbuffy


bbuffy
senior tag

TP ben voltam ma reggel, mivel siettem és sokan voltak, elvitelre kértem a Flatwhiteomat. Kár volt. Nagyobb a pohár mint az üveg, persze telinyomták tejjel, így kaptam egy semmiízű foscht. A másik ami kiverte a biztosítékot hogy 50 froncsit felszámoltak a papírpohárért! Utálok jó dolgokban csalódni...kicsit hanyagolom őket.
Holnap kinézek a Feketébe ezért:)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#17772) radi8tor válasza bbuffy (#17771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamit nem értek. (sokat járok TP-be, de nem tapasztaltam ilyet).
Biztos hogy a papírpohárra számítottak fel 50 Ft-ot?
Pár napja áremelés volt, asszem' pont 50 Ft....

A tejes rész ha ennyire érzékenyen érint, akkor szerintem mondd nekik legközelebb ha elvitelre kéred, hogy kevesebb tejjel adják.

⭐ Stella

(#17773) paljoc válasza bbuffy (#17771) üzenetére


paljoc
tag

En ma a cegnel csinaltam tejbol meg nesquick kakaobol egyveleget es belenyomtam egy automatas GetUp-ot. Hidegen remek volt.:-)

(#17774) Parci válasza bbuffy (#17771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tp esetében amúgy sem tudok elvonatkoztatni molnár attila dolgaitól, a has beanes variálásoktól, szóval nem bánom, hogy nem is esnek útba nekem... fekete for prezident! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17775) RBJ válasza tariattila (#17753) üzenetére


RBJ
addikt

Asszony elfér a konyhában? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17776) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza RBJ (#17775) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

asszony?! ilyen géppark mellett ki se mer menni a konyhába... (lehet nem is szabad neki... :P )de sztem Attila kidobta a tűzheleyet is a 'csába... minek az oda?! kávét úgyse főz rajta, akkor meg cs a helyet foglalja... ;] :DDD

(#17777) Toobee válasza RBJ (#17775) üzenetére


Toobee
veterán

Külön szoba van a kávés motyóknak. Mit gondoltatok, majd holmi konyhában tart mindent? Ott nincs több 3 gépnél, a lényeg meg lent van, a bűnbarlangban :D

https://barbieripnk.hu/

(#17778) Balus


Balus
tag

Sikerült kicsit lecsiszolni a tömítésből (kb 0,5 mm-t) és így már felmegy a kar.

Bár még így sem áll középen. Arra számítok, hogy idővel majd enged még egy keveset.

Ma eddig jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#17779) BlacKSouL válasza Balus (#17778) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most csak erről jutott eszembe, hogy - bár nem tudom a Gaggia tömítők és a karrögzítés milyen - én a saját más márkájú gépemnél sosem húzom meg izomból, kezdetektől, és ugyan még nem olyan régi, de bőven nem áll középen, sem pedig azon túl, mint néhány videón látom.
Elképzelhető, hogy itt nem akkora a nyomás, de sosem eresztett még, remélem nem is fog, de sok felhasználót láttam külföldön is panaszkodni, hogy izomra húzott karnál is ereszt. Szerintem mindig túl van húzva elejétől kezdve.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#17780) And06 válasza BlacKSouL (#17779) üzenetére


And06
aktív tag

a gyári tömités puhább mint az utángyártott, jobban érzed hol elég már, meg a felhasználói élmény is más.
a gaggia helyében levédeném az iGasket nevet :) végülis ez is hajlik, mint a szifon 6 ;]

(#17781) bbuffy válasza radi8tor (#17772) üzenetére


bbuffy
senior tag

Akkor ez a ludas a pénz dologban. A tejre igen érzékeny vagyok, kb mint ők a minőségre. Ezért is zavar ha túl sok van benne, felborul az egyensúly. Fontos. Ne rakják teli, ne áldozzák fel a mennyiséget a minőség oltárán, amit elvileg konstansan tartanak. A kedvenc helyem amúgy persze. Mondjuk új a barista, némileg.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#17782) radi8tor válasza bbuffy (#17781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melyikben voltál? 1,2,3? :)
Mondjuk 3-asban Bruce dolgozik.

⭐ Stella

(#17783) bbuffy válasza radi8tor (#17782) üzenetére


bbuffy
senior tag

1. És nem a szakállas srác, ő régi motoros.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#17784) lorcsi


lorcsi
veterán

voltam ma Csongrádon..és a mozis kávézóban toltam egyet..tejszínhabbal..
huh most már tudok milyen is az igazi kávé...
igaz nem kérdeztem rá, miből darálta stb..
de az a krémes állag..és az az állag..:Y
jó volt :D
jövő héten elvileg megint tudok majd tolni egyet és jobban megnézem mivel és miből :K

radi8tor1:
gondoltam, hogy ezt benéztem..de bírom nagyon a habot :B és ez nem az a párszáras sissy volt..

vendingo:
nem éreztem, hogy elolvadt volna benne
ok valamenynire biztos..de ...minőségi volt midnene szvsz
szóval adta nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#17785) vendingo válasza Balus (#17778) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudsz hozzá kisebb tömítést venni?

Az én gépemnél is az volt a gond.
Az LM kar nem ment fel teljesen csak negyed fordulót, az Izzo kar meg pont középen megállt. Most vettem 0.5mm-el kisebb tömítést, és így a gyári kar kicsit túlfordul, az LM kar meg pont középre húzható. Ez nekem jó is így, mert javarészt nyitott LM-el használom.

lorcsi: Tejszínhabbal? Na, attól volt krémes...
Én személy szerint meg se bírnám inni a tejszínhabos kávét, pláne úgy, hogy a vendéglátó helyek 99%-ban növényi zsiradék alapú tejszínhabbal dolgoznak, ami még képen se látott tejet.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17786) radi8tor válasza lorcsi (#17784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az igazi kávét tej és tejszínhab nélkül isszák.
No meg cukor nélkül. :K

⭐ Stella

(#17787) -HajTömeg- válasza lorcsi (#17784) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hogy az igazi kávét tej nélkül isszák... netto butaság!!! :)

Alias: Júzer error

(#17788) Parci válasza -HajTömeg- (#17787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán. a kávé az kávé, a tejes italoknak meg abszolút van létjogosultsága, de az már más. ahogy azt a neve is mutatja :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17789) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kapucziner etióp csoda: kellett neki 1+ hét pihi, és egy egészen extrém, gyakorlatilag befulladós lefolyás, de nagyot zenélt ma este. szintén tömény gyümölcs, semmi csoki, semmi savanya, hanem a jó eszpresszó saját édessége. a savassága nem bántó, inkább lágyba hajló, a crema relatíve vékony, de gyönyörű párducmintás. nem vártam meg a teljes "30 ml" mennyiséget, érdemes hamarabb elzárni, mert picit vizesedik a vége.

összességében nekem zenész! :C

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17790) -HajTömeg- válasza Parci (#17788) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A tejeskávé nem igazi kávé?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17791) Parci válasza -HajTömeg- (#17790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit szeretnél hallani? szerintem nem, az egy igazi kávé és tej keveréke. ha egy kávé ízére vagyok kíváncsi, pucéran iszom. ez nem jelenti azt, hogy nem állati finom egy tejeskávé vagy egy cappuccino vagy akár egy kávés koktél. de az adott kávét ezek nélkül tudom megismerni igazán. szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17792) -HajTömeg- válasza Parci (#17791) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

és ha én jó minőségű kávét, jól elkészítve, tejjel iszok, akkor az nem igazi kv?
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni.

Alias: Júzer error

(#17793) Ábi válasza -HajTömeg- (#17792) üzenetére


Ábi
tag

Apa kezdődik.... ! :D

(#17794) Balus válasza vendingo (#17785) üzenetére


Balus
tag

Fogok keresni valami véknyabb tömítést. Sajnos ehhez Bp-re kell menni.... Addig is jó lesz így.

(#17795) And06 válasza Parci (#17791) üzenetére


And06
aktív tag

végülis a viszkikóla is jó, jó kólából, jó viszkiből, hánem? háde!. nehogymá! ;] :DD

(#17796) -HajTömeg- válasza And06 (#17795) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tehát csak az "eszpresszó" az igazi kávé?
A cappuccino, a latte stb. csak löttyök, a latteartos baristák meg kóklerek?

Alias: Júzer error

(#17797) vendingo válasza Balus (#17794) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem van itthon pár kartömítés, illetve holnap cserélek egy GC-ben tömítést, mert arra semennyire nem megy rá a kar. Ha az új tömítéssel rámegy frankón, akkor szívesen küldök belőle (posta+120ft), hátha ez beválik nálad is.

Szívesen ránéznék a gépedre, hogy mi lehet a gond, de látom messze vagy te tőlem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17798) And06 válasza -HajTömeg- (#17796) üzenetére


And06
aktív tag

nálam itthon a kávélap igy néz ki: espresso, ristretto és cappuccino, de az csak akkor, ha nem a kávé izére vagyok kiváncsi, hanem capput akarok inni. vendégeknek még espresso macchiatot is felszolgálok :) a többi kóklerkerdés, meghagyom a starbucksnak a vaniliás frappucsinót és társait. A latteban meg alig érezni a kávét, szóval az azért van kilőve.

ui: ne soroljuk fel az összes tejes italt ha lehet, hogyakkoraflatwhitesejó? :)

[ Szerkesztve ]

(#17799) -HajTömeg- válasza And06 (#17798) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kettőt említettem, az egyéni ízlésed meg nem érdekel,ha nem haragszol. :R
A kérdés eldöntésében nem oszt nem szoroz,hogy mit szeretsz.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17800) tariattila válasza -HajTömeg- (#17796) üzenetére


tariattila
veterán

ki mondott ilyet, hogy löttyök?
provokálsz

az igazi kávé az az amikor az igazi kávét iszod...
ha tejjel iszod akkor azoknak megvan a maguk neve (ami nem kávé) hanem teljesen más
ez persze nem zárja ki, hogy azokhoz nem igazi kávét használnak fel...
fokozom : ha iszol egy valamilyen tejes cuccot azzal akár egyben megittál egy igazi kávét is (keverve!)
tehát mégse az igazi kávét ittad így
érted? én nem! de a lényeg:
igazi kávé= kávé önmagában
:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.