Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) #09634560 válasza Sefter (#42250) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lektorra nem futja? az nem kicsit jobb ezektől.
És az Elac-ot is felvenném a listára.

[ Szerkesztve ]

(#42252) Sefter válasza #09634560 (#42251) üzenetére


Sefter
veterán

Pénz kérdése, és igazad van Elac is.. :)

Psn ID: sefter_hun

(#42253) axwel18 válasza Dorian (#42232) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem úgy egyértelmű lenne hogy jobb a Concept 6 legalábbis nekem az alaphangja is jobban tetszett mint a Zensoré. És még akkor se kerülne annyiba a Concept. :)

(#42254) ginola válasza axwel18 (#42253) üzenetére


ginola
addikt

Dorian

Hallottam mindkettőt a tuningolt Concept 6 egálban volt vele, talán jobb volt egy kicsit a tere!

Axwell

A Zensor 7 a gyári C6-nál minden tekintetben jobb minőségű, de annyira nem mint az árdifi. Sőt, hogy bonyolítsam a tuningolt Wharfi Valdus 400 a gyári C6-nál érezhetően jobb volt!!!

Valószínű nem bejáratott Zensort hallgattál, ilyenkor kissé lisztes a hangja...

[ Szerkesztve ]

(#42255) axwel18 válasza ginola (#42254) üzenetére


axwel18
senior tag

Nekem a Zensor magasa nem tetszett. Ez magán vélemény de szeritnem nem jobb a Zensor.

(#42256) ginola válasza axwel18 (#42255) üzenetére


ginola
addikt

Mindkettő gyári állapotú esetén gondolod?

(#42257) axwel18 válasza ginola (#42256) üzenetére


axwel18
senior tag

Igen. minden ugyanaz volt erősítő forrás kábelek.

(#42258) ginola válasza axwel18 (#42257) üzenetére


ginola
addikt

Érdekes, amit írsz....nem volt a Zensor bejáratva valószínűleg.

(#42259) axwel18 válasza ginola (#42258) üzenetére


axwel18
senior tag

De a Concept sem. Gondolom ízlés kérdés is de nem csak nekem ez a véleményem.
Olvasd el!

[ Szerkesztve ]

(#42260) ginola válasza axwel18 (#42259) üzenetére


ginola
addikt

Nem hiszem, hogy a Concept utódja a Zensor rosszabb lenne....
Ebből az írásból, amit írtál nem derül ki, anno saját szobámban vetettem össze őket!

[ Szerkesztve ]

(#42261) g.osseus


g.osseus
csendes tag

Ha már hangfalak, lenne megint egy kérdésem. A Polkaudio márkáról úgy általában még elég keveset hallottam olvastam itt a fórumon is, legalábbis kevesebbet mint a JBL-ről meg a Mission-ről. Mi a véleményetek erről a szettről? Árban jóval húzósabb, mint a nálam szóba jöhető Misson meg a JBL, vajon van köztük kategóriányi különbség is?

Még érdekes, hogy bár a JBL így szettben elvileg olcsóbb, de darabonként összeválogatva árgépről kijönne 250-ből, ami azért nem kis különbség! :Y

Még mielőtt jönnétek, hogy menjek és hallgassam meg, úgyis csak saját ízlés alapján érdemes dönteni... Persze megyek is majd, amint lesz időm! Ami most munka és vizsgákra való készület mellett nincs. :O

[ Szerkesztve ]

(#42262) rgeorge válasza cintula187 (#42241) üzenetére


rgeorge
addikt

A manual szerint nem tudja. Ha az erősítő stand-by-ban van, és úgy indítasz lejátszást egy HDMI Control kompatibilis eszközről, akkor az erősítő bekapcsol automatikusan (54. oldal). Ez nem a stand-by pass-through, már csak azért sem, mert annak nem HDMI Control képes eszközökkel is kellene mennie. A weboldal adatai ezek szerint hibásak. Ha a lejátszód (STB?) nem tudja a HDMI Control-t, akkor nincs mit tenned.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42263) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

OFF ugyan, de itt vannak a fórum azon fanatikusai, akik valószínűleg segítségemre lehetnek a kérdéseimmel kapcsolatban. :)

1-1.5 év múlva új helyre fogok költözni a dolgok jelenlegi állása szerint, ami megköveteli, hogy vigyem a kis "házimozimat" magammal más helyre. Az új hely azt is jelenti, hogy ki tudok alakítani magamnak egy kis külön szobát, ahol csak a multimédiának élhetek, berendezés nélkül csak a számítógép lesz a tartozékaival, a házimozi tartozékai és egy TV. A gond azzal van, hogy 3 helyiség van, ami közül "választhatok", de tetőtéi mindhárom, ami erősen üti a "házimozi szoba" irányába vetett elképzeléseimet, hiszen az egyik fal döntött. A szombák közül van egy keleti ablakkal, egy déli ablakkal és egy nyugati ablakkal, kettő nagyjából négyzet alapterületű, egy közülük téglalap alakú (ennél van még egy szándékosan ferde fal is az ajtónál).

A kérdéseim így első körben:

1. milyen elrendezéssel választhatom ki a legkisebb rosszat? Gondolok itt arra, hogy a két kisebb szobában, amik majdnem négyzet alakúak, ott a tetős falon van az ablak, a hosszúkáson pedig a rövid tűzfal felőli oldalon. Hátsó sugárzóknak nekem Wharfedale dipol sugárzók vannak, jelenleg oldalt vannak a szoba falán.

2. melyik elrendezésű szoba lenne a legjobb a céljaimnak?

3. milyen színű (sötét/világos) fal a leginkább kellemes a mozizáshoz?

4. milyen "padló" a legjobb választás? (egyikben járólap van most, másik kettőben parketta)

Ha nagyon OFF, akkor jöhet privátban is.

Köszönöm ha rámszántok egy percet és köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42264) Peak válasza axwel18 (#42259) üzenetére


Peak
addikt

érdekes hogy pont ugyan azt hoztad fel a concept ellen, ami nekem sem tetszett. nincs benne kraft. nincs benne a "baszófaktor". ezért vettem polkokat HKval. szétszedi az arcom ;)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42265) BBéci válasza Peak (#42264) üzenetére


BBéci
titán

Az IKON MK2-ről is hasonló véleménnyel vagyok, viszont zenehallgatásra, főként akusztikusra inkább DALI, mint Polk. Kinek mi a fontosabb.

(#42263) Winne
A négyzet alapterület a lehető legrosszabb és a kőpadló is kerülendő. A csupasz parketta sem jó, mindenképpen kell rá szőnyeg. Az igazi mozikban sötét van és nem csak a vetítés miatt. Tévéről is rengeteg fényt kapnak a falak, amelyek ha világosak, visszaverik azt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42266) cintula187 válasza rgeorge (#42262) üzenetére


cintula187
addikt

Kösz az infót.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#42267) Winne válasza BBéci (#42265) üzenetére


Winne
nagyúr

Színben én is sötétben gondolkodtam, valami sötétebb bordó jutott elsőre eszembe. Szőnyegből mindegy, hogy milyen vastag? Ennek "elnyelő" szerepe is lenne?

Falra amúgy lehet kapni valamit, ami kicsit szigeteli a hangot kifele és jót tesz a hangzásnak is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42268) BBéci válasza Winne (#42267) üzenetére


BBéci
titán

Falra a Halltex burkolat pontosan arra szolgál, amit leírtál és a szőnyeg szerepe kettős, egyik a visszaverődés csökkentése, másik a kellemesebb közérzet.
Beköltözés után egy ideig nem volt a nappalimban normális szőnyeg, csak két kisebb darab. Nemrég elém került egy fénykép arról az állapotról és szinte megborzongtam a látványtól és az emlékektől. Rémesen vacakul szólt a mozi és a zene is. Persze akkor még a falakat nem borította plafonig érő polcrendszer, rajta kb. 1400 darab könyvvel, ami szintén nagyságrenddel javította az akusztikát. A frontok környékén akusztikai panelek csillapítják a visszhangot. Kell még 12 nm Halltex és elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42269) Winne válasza BBéci (#42268) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez jól hangzik. Így ebben az állapotában lehet színesen venni, vagy festhető? Teljesen körben az összes falra érdemes plafonnal mindennel együtt?

A szőnyegből ha veszek, akkor csak ilyen puha, vastagabb verziót fogok választani, mert ezek az olcsó, mű hatásúak nagyon nem tetszenek. :)

Azt mondjuk nem gondoltam volna, hogy a könyvek is segítenek a hangzásban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42270) cintula187 válasza rgeorge (#42262) üzenetére


cintula187
addikt

Most akkor így eléggé átbaxás áldozatának tekintem magam. :W :W :O

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#42271) rgeorge válasza cintula187 (#42270) üzenetére


rgeorge
addikt

Kérdezz rá a basys.hu-n, elvileg ők a hivatalos partnerek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42272) cintula187 válasza rgeorge (#42271) üzenetére


cintula187
addikt

Ja már megtettem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#42273) Peak válasza BBéci (#42265) üzenetére


Peak
addikt

Az az érdekes, hogy az Ikon 6 MK2 mikor hallgattam, egyértelműen jobb volt, mint a Polk. Fantasztikus volt, minden addig hallott hangfalat lepipált. A szalag magasaitól lementem hídba.
Csak 280kHUF/pár helyett a maga 420kHUF/pár ára piszok magas volt, ami már bőven túl volt a lélektani határomon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42274) Warter válasza Peak (#42273) üzenetére


Warter
őstag

Egyetértek, nem ért meg nekem se annyival többet, mint amennyivel jobb volt. Így lett nálam is Polk.

(#42275) MPeter87


MPeter87
őstag

Pioneer VSX-1018Ah-ról és VSX-LX50-ről mi a véleményetek? :)
Az LX-50 kb 30ezerrel drágább, nem tudom megér-e annyi pluszt.
Eléggé megtetszettek ezek a Pio erősítők, főleg a 1018-as fekete szálcsiszolt előlapja. :D

(#42276) Oldfighter válasza g.osseus (#42261) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Pedig korábban elég sokszor felmerültek a Polkok, elég ha csak a kitűnő ár/érték arányú mélysugárzóit említjük. De az Rti szettek is nagyon jók, kimi is ilyet használ a padlásterében, néha napján fel szokott bukkanni errefelé. Amiket említettél azok közül ez a legerősebb szett, majd ezt követi a Mission és végül a JBL ES 80-as. Ennél többet szerintem nem lehet mondani, mert innentől a te ízlésedtől függ minden. Mellényúlni egyikkel sem fogsz. A Polk azonban nagyobb térbe való, mint a másik kettő.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42277) Sefter válasza Oldfighter (#42276) üzenetére


Sefter
veterán

kimi nem monitor audio-t használ..?

Psn ID: sefter_hun

(#42278) KisTücsök válasza Sefter (#42277) üzenetére


KisTücsök
addikt

nem

(#42279) Sefter válasza KisTücsök (#42278) üzenetére


Sefter
veterán

akkor keverem valakivel.. :B
Azt a yamaha subot cserélhetné, ha ilyen klassz szobát/cuccot hozott össze :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#42280) #09634560 válasza Sefter (#42279) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gál Istvánnal. Ő monitor Audio rajongó.
g.osseus: nagyon jó a Polk, sztem mindenben felülemelkedik a másik 2 választottadon. De a másikakkal se nyúlsz mellé,Polk viszont tuti. Onkyo8xx,Denon 33xx és ez az árkategória való mellé.

(#42281) Sefter válasza #09634560 (#42280) üzenetére


Sefter
veterán

Lehet...Neki is CA erősítője van..?

Psn ID: sefter_hun

(#42282) #09634560 válasza Sefter (#42281) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon 3808 volt.. pioneer LX8x-re gyüjtött, hogy melyik van a 2 közül nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#42283) ImpersonatoR

H/K erősítőm gari időn belül vissza kell küldenem a Sekon Bt. be. Én vigyáztam rá eddig semmi karc nincs rajta, hogy lehet levédeni magam, hogy ne karcosan kapjam vissza? Persze ha cserélik akkor tárgytalan. De nem tudom mi fog vele történni. Fotózzam le ? Az gondolom nem sokat segít mert nem sokat bizonyít.

Illetve bonyolódik mert saturn ba vettem és mivel 10 kg nal nehezebb nekik kell gondolom elszállítaniuk szóval akár ott is megkarcolódhat ha kibontják.

[ Szerkesztve ]

(#42284) yps12 válasza ImpersonatoR (#42283) üzenetére


yps12
csendes tag

Szia,

Visszacsomagoltam az eredeti dobozába, és magam vittem be. Átadáskor ki kellett bontanom, és doboz nélkül otthagyni. Nem volt túl bizalomgerjesztő a hely, de végül is karc nélkül vittem, és úgy is kaptam vissza.

Sok sikert.

(#42285) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

A 4K felskálázáson és a hálózati funkciók bővülésén kívül ti milyen előrelépést találtok még az Oppo új lejátszóiban a korábbi verziókhoz képest? Oppo 93/95 vs 103/105.

Csak azért kérdem, mert ha jól olvasom a dac-ok ugyanazok maradtak, a képfeldolgozó áramkörök is. Esetleg talán az USB dac-ként funkcionálás a lényeg a 105-ben.

Egy középkategóriás erősítőhöz/hangfalakhoz valamint egy 40 colos TV-hez érdekelne, hogy lenne-e kép/hang különbség 103 vagy 95 közt. Ez utóbbit már csak használtan lehet venni...

Köszi

(#42286) Peak


Peak
addikt

Nos hát .én is nekimentem az új Daft Punk albumnak, szerintem első, második és sokadik hallgatásra is nagyon-nagyon jól sikerült album, mind az új hangzásvilágát tekintve, stilusát, illetve a masteranyag minőségét is.
LP verzió, 24bit/88kHz digizve, tisztességes riaakorrektorral.

Piszkosul kegyetlen jól szól! :) Remélem másnál is! :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42287) Patice válasza Peak (#42286) üzenetére


Patice
nagyúr

Hehe, ez ismerős...:) :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42288) BBéci válasza Peak (#42273) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is jobb az IKON, nem kicsit, de arra nem képes, nem alkalmas, hogy szétszedje az arcodat. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42289) BBéci válasza Rederik (#42285) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam 95 és 103, a 105-öt öt hónapja használom.
Azt nem tudom megmondani, kép- és hangminőségben mennyit fejlődtek, mert nem végeztem összehasonlító tesztet.
Egy biztos, 40 colos tévéhez pénzkidobás bármelyikük megvétele. Csúcs és hatalmas Panasonic plazma, de inkább vetítő kell ahhoz, hogy meg tudják mutatni a tudásukat. Most 55 colos Samsung F7000-hez van kötve és nudli a képe.
Ugyanez érvényes az erősítőre is, mert a csúcskategória való hozzájuk: Arcam AVR400/600, Cambridge Audio 751R, Denon AVR-4520, Pioneer SC LX76/86, Yamaha RX-A3020, stb. Szóval minimum 600000 Ft de inkább milliós elő/végfok kombó.

(#42286) Peak
Én is nekimentem. Illetve csak majdnem. A falnak. Annyira nem bírom a stílusukat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42290) Rebell válasza ImpersonatoR (#42283) üzenetére


Rebell
senior tag

Melyik Szériából való? Egyre többen panaszkodnak a H/K-ra. :(((

(#42291) Gál István válasza #09634560 (#42282) üzenetére


Gál István
senior tag

Pioneer VSX-LX60 at használok most.

(#42292) Peak válasza Rebell (#42290) üzenetére


Peak
addikt

kb. a belépőből. a tipikus "retail" szériákból elég sok fogy, nem csoda, hogy több feedback van ilyen.
felesleges messzemenő következtetéseket levonni ebből.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42293) cintula187 válasza rgeorge (#42271) üzenetére


cintula187
addikt

FYI. Basys visszaírt hogy az ausztrál 827 es tudja ezt a funkciót. Fasza mi? :DD Sebaj megvagyok nélküle.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#42294) Sefter válasza Gál István (#42291) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi.
Melyik MA hangfalakkal?

Psn ID: sefter_hun

(#42295) pr0bi válasza ImpersonatoR (#42283) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ha nem titok melyik típus szart be? 2xx széria?

(#42296) cekkk válasza ImpersonatoR (#42283) üzenetére


cekkk
veterán

Garancia futár van a termékekre szóval ha felveszed a kapcsolatot a forgalmazóval vagy a szervizzel küldenek érte futárt és elviszi a szervizbe,

(#42297) torma1981 válasza cekkk (#42296) üzenetére


torma1981
veterán

Hello.

Bezony. 10 kg felett a szerviz köteles elszállítani és vissza vinni a terméked díjmentesen.

(#42298) ProdyG


ProdyG
senior tag

Így hogy összeállt a hangrendszerem kezd előjönni, hogy a Pio VSX-1017 erősítőm nem támogatja a DTS-HD, illetve a TrueHD hangsávokat. Csomó Blu-ray lemezen vannak ilyenek és ezeket csak sztereóban adja ki az erősítő. ezt a témát ezzel az erősítővel bebuktam?
ahogy olvasom a sorban az utána következő VSX-1018-as már támogatja ezeket...

(#42299) TCr válasza ProdyG (#42298) üzenetére


TCr
veterán

Csak sztereó?
A "core" hangokat kellene megkapnod (DTS és DD), nem sztereót.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42300) MasterMark válasza ProdyG (#42298) üzenetére


MasterMark
titán

Az valami beállítási baj lesz, mert a sima DD vagy DTS-t le kéne játssza ami benne van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.