Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Tamoo válasza sgery (#42500) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Minden igényt nem elégít ki 200-ból. :N viszont onnan már kb. lehet beszélni házimoziról.

(#42502) Dorian válasza sgery (#42500) üzenetére


Dorian
félisten

Itt a hardverapróban, avx és avforum apróhirdetéseiben érdemes nézelődni. Ha van időm én, meg a többi topiktárs is segítünk, honoráriumot felejtsd el, nem erről szól. Addig is a fenti hirdetések közt te is tudsz nézelődni, ha ide belinkeled amit kinéztél véleményezni fogjuk. Mivel alacsony a keret, ezért sokat nem fogsz tudni válogatni, inkább árak alapján: kb. 50ezret fordíts erősítőre, 40-et sub-ra, 90 körül 5.0-ra és a maradék a kábelezés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42503) sgery válasza Dorian (#42502) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm, a hétvégén kiválogatok párat.
Márkákból mik jöhetnek szóba?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42504) Oldfighter válasza sgery (#42503) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Érdemes lenne rászánod egy napot arra, hogy beülj egy meghallgatásra valamelyik online bolt bemutatótermébe. ( Netdepo, streamaudio...) Ha az adatlapodat jól látom, akkor Budapesti vagy, ez akadályt nem jelenthet. Így lenne némi rálátásod...upsz...ráhallásod :D arra, hogy különböző márkák készülékeit meghallgasd, elemezd, hogy melyiknek a hangzásvilága jön be neked. A trance szerintem különösebb igényt nem támaszt, tekintve, hogy nem hangszeres műfajról van szó. Azonban nem mindegy, hogy az erősítő mennyire mossa az eredeti felvételt. Az a helyzet, hogy ez az iparág elégé összetett és ezt elmagyarázni rövid idő alatt nem lehet, főleg úgy nem, hogy egyből rálátásod legyen az egészre. Általában elég komoly "kutatómunka" kell ahhoz, hogy nagy megelégedésre egy jó kis rendszert állítson össze az ember. :) Sok olvasás ( szakfórumok/oldalak), meghallgatások ( bemutatótermek, kiállítások stb) szükségesek hozzá.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42505) Rebell válasza Oldfighter (#42504) üzenetére


Rebell
senior tag

+1 " Érdemes lenne rászánod egy napot arra, hogy beülj egy meghallgatásra valamelyik online bolt bemutatótermébe"

sgery : esetleg Pólus center Media Markt, ott van 1 kis terem összerakva különböző szettekkel, ill. a kinti részlegben is van 1 eladó, Denon-os emberke, nagyon segitőkész, hallgatózhatsz is / bármelyik hangfalszettet beköti neked. Vihetsz magaddal cd-t, de van neki saját jó kis válogatása is. Ha már itt látod, milyen cuccok /árkategóriák vannak, akkor használtan is rákereshetsz esetleg a szimpatikus termékre.

(#42506) sarkan


sarkan
aktív tag

Denon 2113 erősítőm van, KEF Q3-Q1 hangfalakkal.
A KEF-ek már megértek a cserére, DALI-t ajánlottak helyette. Szerintetek -gondolva a jövőre is- Zensor 7-es 5.0-ás szettet vagy a Lektor 6-os szettet vegyem. Nappalim 30 nm-es

[ Módosította: Tamoo ]

(#42507) Peak válasza sarkan (#42506) üzenetére


Peak
addikt

mi az hogy megérett a cserére? :Y

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42508) dunkel válasza sarkan (#42506) üzenetére


dunkel
őstag

Ha van rá keret, lektor szett: nem egy ligában fociznak.

(#42510) sarkan válasza Peak (#42507) üzenetére


sarkan
aktív tag

2002-ben vásároltam még ezeket a 1802-os Denonhoz de a 2113-hoz nem érzem elégnek.
És az asszonynak is sikerült úgy eladni a cserét, hogy kell a nagy unokának egy házimozi és én lemondok a KEF-ekről ha vehetek új hangfalakat.

(#42511) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

hali,

az miért van, ha hirdetnek eladó onkyo hm erősítőt a hozzászólásokban rendre megjelenik, h mozira jó választás??? (más márkájú erősítőnél valahogy nincs ilyen hozzászólás, esetleg elvétve)

sztereóra nem igazán???

ennyire csak mozira vannak kihegyezve???

pl egy tx-nr806, 875, 876 nr 807, nr 809, nr1009 milyen lehet egy hasonló kaliberű sony, yamaha, denon ... stb-hez képest?

kösz

(#42512) Peak válasza sarkan (#42510) üzenetére


Peak
addikt

Ravasz! ;) :R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42513) Oldfighter válasza Pro Koryak (#42511) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az Onkyo ( Harman Kardon is ) elégé karakteres, "kemény" hangzással bír. Nem arról van szó, hogy nem alkalmas rajta zenét hallgatni, de általában a hm és Hifi körökben a zenei ízlés elégé szerteágazó és legtöbb esetben részletezőbb képességgel bíró márkát hivatott igényelni. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42514) Peak válasza Pro Koryak (#42511) üzenetére


Peak
addikt

általában minden brand, és akár branden beül a modellek is külömböző hangzásvilággal rendelkeznek.
az onkyo klasszikusan hangsúlyos mélytartományával igazán effektdús élményt nyújt.
a h/k visszafogottabb ehhez képest, a közép és magas több hangsúlyt kap, de ugyan kiváló mozizni is, illetve pl. rockzenéhez ideális.
a denon hangzását tekintve inkább semlegesebb, kissé magasbahúzó, "csilingelő" ( páran használták már itt ezt a kifejezést, nekem nagyon tetszik ), ez zenénél talán egy pici előnyt nyújt.

és mivel mindenkinek a fülében a hallásért felelős csillók más és más frekvencián vannak kihalva, megsérülve, mindenki másképp is hallja ezeket a külömbségeket, ezért alakul ki mindenkinél más élmény a tipusokra nézve.

tehát... TE MAGAD vagy a legjobb tesztalany, elmenni, meghallgatni az eszközöket, melyik is tetszik neked a legjobban, melyik illik a hangzásvilágodba.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42515) TCr válasza Peak (#42514) üzenetére


TCr
veterán

m = n (x2) ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42516) Peak válasza TCr (#42515) üzenetére


Peak
addikt

jogos.eszküzémoá :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42517) #09634560 válasza sgery (#42503) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha 200 mehet akkor erőstőnek ez vgy kicsit jobb mozira ez (sztem 100-ért brutál jó vétel), és ez. ezeket természetesen hallgatás előzze meg mert mind3 teljesen más hangzásvilág! :) hangfalban látom hogy az avx.hu-n az első 2 oldalon levő hirdetésekből ki lehet válogatni Dali concept polcsugárzókból egy szettet és elég sürün nézegetve össze lehet vadászni álló Dali C6-ot ami viszont teljesen jó és eismert hangfaltipus.Vagy trance-re jó ez a szett de KEF is képbe kerülhet.

Sarkan: Lektort!!! Ne engedj belőle

Pro Koryak többieket kiegésziteném : Marantz zenei de ütősebb hangzással bir a denontól, Yamaha Onkyós hangzásvilágtól kevesebb ütős de a részletezés csak a nagyok erőssége, Pioneer: Onkyo-denon közötti, nem húz más irányba mint a H/k,nem ken anyira el, részletezée elfogadható, de mozis karaktere ellenére a csúcs HM erősitői rendre elnyerik zenén a "Legjobb sztereó előadásmód" díjakat.

[ Szerkesztve ]

(#42518) Dorian válasza #09634560 (#42517) üzenetére


Dorian
félisten

Sanci, isten vagy, ez a Heco 5.1 szett nagyon jó vétel 100-ért!
Így marad több az erősítőre, vagy több pénz a zsebben. Mondjuk 100ezres erőlködő így sem fér bele (de nem is kívánja meg a hangfalszett !), mert egy alap kábelezés is bele kerül vagy 15 ezerbe.
Trance + filmre én leginkább valami Onkyo-t vennék.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42519) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sajnos meg kellett váljak a subomtól,és elég gázul szól a rendszer nélküle.
Most hogy kikerült így érdemes egy újabb mikrofonos mérést eszközölni?
Mert finoman fogalmazva gáz ahogy szól,legyen az film vagy zene.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#42520) kimi02


kimi02
őstag

Szerintetek érdemes lecserélni a Gotham hangfalkábelt Sinus Live L3.0-ra ?

(#42521) Dorian válasza Gaben360 (#42519) üzenetére


Dorian
félisten

Gaben: Igen.
Kimi: Tamoo a dolgok tudója :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42522) Toobee válasza kimi02 (#42520) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem jobb, de csak akkor érdemes cserélni, ha nem túl nagy ráfizetéssel megoldható.

https://barbieripnk.hu/

(#42523) Sefter válasza #09634560 (#42517) üzenetére


Sefter
veterán

a legkisebb Heco sok 100-ért szerintem...
Most látom mélynyomóval együtt annyi akkor nem szóltam... :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#42524) sgery válasza #09634560 (#42517) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm szépen!

Erősítőből fekete kellene, ezért a listából a Harman Kardon AVR 355 vagy a Denon Avr 1911 jöhet szóba.
Pontosan nem tudom, hogy tudnám kipróbálni, vigyek hangfalat hozzá? :) meg más szobában is más a hangja.
Milyen lényeges eltérés lehet közöttük?

A heco szett is tetszik, ha sötét színben van. Az összeválogatás annyira nem tetszik, sok idő, sok helyszín és sok hibalehetőség :( Esetleg van még más ilyen jó szett?

Két dolgon vacillálok amúgy. Vagy nem szánok rá sokat, veszek egy használt logitech z5500-as szettet (az viszonylag erős hogy bezengje a szobát, de hát a minőség..)
Ha visszajöttetek a leesett székről ezek hallatán... :D A másik pedig, hogy ráköltök most egy összeget (mert ugye a logi az kemény 40e), csak az a kérdés, hogy ha pl. a fenti dolgokat veszem, elégedett leszek-e? Nem vagyok azért nagy igényű, Beethovent csak fejhallgatón hallgatok néha :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42525) sgery


sgery
őstag

Ezekről vélemény?
1
[2]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42526) #09634560 válasza sgery (#42524) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hangfalat ott biztositanak :), de hatalmas előny,hogy nagyjából be is tudod határolni, mire számithatsz.
Milyen hibalehetőségre gondolsz? Ha nem egy családból vezsed a hangfalakat, az a hibalehetősé, ha igy veszed, kapsz egy zenei qualitásokkal megáldott jó hangfalat. viszont neked mélynyom is kell ahogy veszem irásodból, ezért add fel a szin-ragaszkodást és az a Heco sztem jó lesz, döng is. Hogy lesz-e,van-e ilyen jó szett csak türelemmel kell várni. Ha a döngést szereted, a nagy Jamo-kat onkyoval ajánlhatom de azok hanminőségenekem és sokunknak nem jön be.
Elégedettt lehetsz ha nem házimozit veszel hanem sztereót, megfelelő méretű hangfalakkal. A Logitech-el lehet kapsz hangerőt, de dinamikát (magas-mély hangkülönbség viszaadása),térábrázolást már nem. És egy jó rensdszer halkan is jól szól, nem fog nagy hangerőn üvölteni hanem érthető marad (még ha a saját szavad nem is érted. :D ).
Mekkora szobába lesz? Sztereó a kissebben jó alternativa lehet.

#14525, , a 2-es sokkal jobb hangminóséget produkál de kell mellé egy álló (pl Heco vitas 500 v. 700) is sztem. A 2-el se lősz mellé, a régi quadralok kiválóak.

[ Szerkesztve ]

(#42527) MaTTeS válasza Sefter (#42523) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Szerintem viszont drága, volt már egy 20-assal is olcsóbban: [link]

(#42528) Sefter válasza MaTTeS (#42527) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem egy 100-ast megér az 5.1 szett...
Az a 80 meg egy kimondottan kedvezményes ár volt. :)

(#42525) sgery
Az elsőnél nagyobb az összhang, a 2.-nál jobb dobozokat is kiszolgálna az a Denon..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#42529) nuke7


nuke7
veterán

Új nagyszoba. Ket ablak - kelet, dél- alattuk egy-egy radiatorral.
Ki, hogy rendezne el a házi mozit ( 50gt50, chorus 5.1, Kanape 2 es fel személyes ) es az íróasztalt székkel es a számítógéppel...?
Külső dac-al menne az avr-be is jel néha a gépről... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#42530) kimi02 válasza sgery (#42525) üzenetére


kimi02
őstag

Az első megoldás szerintem megéri.
Igaz én hirdetem , de nem az enyém , itt kapsz 6.1-es felállást és kábeleket is.
Meg is hallgatható a cucc , makulátlan állapot !

(#42531) sgery


sgery
őstag

A szoba 20m2.
Akkor ha jól értem, ez lenne az eredmény:
1. A felsorolt erősítőkből 1db + a heco hangfalszett
2. A 2. link + 2db 500-as heco, árban így már akkor az 1/3. szinten tartunk
3. 1. link, ott legalább van kábel és full rendszer

Kimi02
Helyileg hol nézhető meg?
Az árról is beszélni kell még, picit több mint amit rászánnék

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42532) tjojo válasza Tamoo (#42368) üzenetére


tjojo
tag

Úgy tűnik ez a gyakorlatban is igaz. Nekem jutott az egyetlen ezüst 4810. :U
Amíg a többiek "harcoltak" a feketéért, én szép csöndben lecsaptam az ezüstre. :D
Remélem jövőhéten már nálam lesz.

(#42533) robi-k


robi-k
őstag

Felmerült egy kérdés: az Emotiva UMC-200 tudja-e dekódolni a DSD-t, és támogatja-e az MLP-t?

Sajnos erről nincs infó az Emotiva hónlapján.

(#42534) Toobee válasza robi-k (#42533) üzenetére


Toobee
veterán

Kérdezz rá! Pár napon belül válaszolni fognak.

https://barbieripnk.hu/

(#42535) robi-k válasza Toobee (#42534) üzenetére


robi-k
őstag

Írtam nekik.
De egy másik fórumon a srácok azt mondják, hogy nem :(( Ez bizony hiba lenne az Emotiva-tól.

(#42536) soldi3r


soldi3r
veterán

osszerektam az onkyo 606-ot a kef q55-tel
ucsorogtem elotte, tudtam, hogy olyan sok nem varhato tole, de azert tobbre szamitottam
aztan leptem 3 lepest hatra es megjott az a plusz, amit az rx-v450 utan vartam :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#42537) bajnokpityu válasza robi-k (#42535) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dsd ma még jóval föntebbi árkategóriájú dacok jellemzője. pedig pont a budget, és középkategóriában hozná a legtöbbet.

most látom,h ez egy moziproci. várj még 8-10évet,és ebben a kategóriában is lesz DSD. értem én,h emo jó ár/érték arányú cucc, de azért ennyire nem lesznek jószívűek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42538) Oldfighter válasza nuke7 (#42529) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hosszában. Általánosan visszaköszönő "probléma". :) Jobb így kihasználni a teret, mintsem keresztben, ahol rögtön meg van "fojtva" a háttérhangzás (is). Számítógépasztalt, kanapét az oldalfalakra is elhelyezheted ( nálam így van) és/vagy egy két fotelt, széket szerzel mozizáshoz, amiket berakhatsz akár a szoba közepére is átmenetileg.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42539) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok!

mivel szemezgetek még mindig a használt erősítők terén, az fentebb linkelt Onkyo 807 es jó vételnek számít?

ill. még 1 807es-hez kapcsolódó kérdés: Zone 2 funkció pontosan , hogyan működik? arra gondolok, hogy van-e lehetőség arra, hogy a szobában pl filmezek, a konyhában pedig Asszonynak szóljon a _Netradio? )amit találtam enetn, hogy Zone2 ill. Zone 3 csak analog) (ez pontosabban, mit jelent?)

köszi

üdv.
Rebell

(#42540) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Nem érdekel valakit egy oppo 105, magyarországi vásárlás? Többit priviben

(#42541) bajnokpityu válasza muzsikpeti (#42540) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt sztem tartsd meg :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42542) tjojo válasza muzsikpeti (#42540) üzenetére


tjojo
tag

"Mi folyik itt Gyöngyösön?!" :Y

105 lett végül a 103-ból? És nem jó, vagy mi a szösz? Mesélj!

(#42543) muzsikpeti válasza bajnokpityu (#42541) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Én a 95- ös mellett tettem le a voksom! De ha valaki tényleg olcsón akar egy igazi audiofil bluray-t akkor szóljon!

(#42544) muzsikpeti válasza tjojo (#42542) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

A 105 hibátlan, nem az enyém csak segítek eladni!

(#42545) tjojo válasza muzsikpeti (#42544) üzenetére


tjojo
tag

Értelek. Gratulálok a 95-öshöz! :C

(#42546) muzsikpeti válasza tjojo (#42545) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Jöv heten lesz csak meg!
De a 105 azonnal vihető:)

(#42547) mp54 válasza sgery (#42524) üzenetére


mp54
senior tag

Én használt sztereó rendszert vettem. Hülye voltam hozzá, azért megvettem, amit itt ajánlottak...Bejött!
Én a helyedben megvenném, amit 200-ból a fórumtársak kisakkoznak itt neked! A logit megvenni 40-ért pénzkidobás!

(#42548) robi-k válasza bajnokpityu (#42537) üzenetére


robi-k
őstag

Most, hogy "rákattantam" az SACD.ISO hallgatásra, már kevésnek érzem a Denon-2310 házimozi erősítőmet, az sajnos nem támogatja a DSD dekódolást (ezért a BDP-450 PCM-ben adja ki), megpróbáltam szétnézni, hogy létezike olyan HDMI be- és kimenettel rendelkező dekódert próbáltam keresni, ami többek között tudná a DSD dekódolását. De mint látom, ez emberi áron gyakorlatilag nem reális. Esetleg vannak ötleteitek erre?

(#42549) Peak válasza robi-k (#42548) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem hibátlan a lejátszód LPCM kimenete az erősítő felé. Nem is igazán értem miért akarsz mást.
A DSD64 amúgy is gyengébb, mint a DVD Audio dinamikában. 20 bit vs 24 bit... 120 dB vs 144 dB.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42550) robi-k válasza Peak (#42549) üzenetére


robi-k
őstag

Sokan tesztelték a valós DSD és PCM kimenetek közti különbséget, és az a meglátásuk, hogy nem igazán tökéletes a pio PCM dekódolása DSD-ből. De már kiváncsi lennék BBéci BDP-450 tesztjére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.