Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Dorian válasza szabi__memo (#42850) üzenetére


Dorian
félisten

Meg kell néni a specifikációját, ami fel van tüntetve, azt kezeli.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42852) Peak válasza szabi__memo (#42850) üzenetére


Peak
addikt

Nem nyúlnak bele a jelbe alapértelmezettként ( bypass ), csak ha az OSD-t/képjavítást használod.
De az adatcsomag továbbitáshoz és vezérléshez is kell egy elektronika, ha Bypass módban megy a video.

Pont úgy, mint a LAN hálózatoknál a 10 / 100 / 1000 Mbps vezérlés.
A küldött adat mindig ugyan az lesz, de az adat továbbitásához szükséges sebességet a csomagirányitó elektronika végzi.

Amikor bemegy az erősítőbe a HDMI jel, a szükséges elektronika leválasztja a hangot feldolgozásra, és igény szerint továbbküldi a HDMI-n a ráakasztott kiejlzőre vagy video+audio, vagy csak video streamként.
Ezt ütemezni kell. Erre van egy chip, aminek fizikai határai vannak, specifikált órajele, átviteli sebessége.
Ez az évek alatt folyamatosan nőtt és változott.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42853) ProdyG válasza Peak (#42848) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha a koax/spdif át tudna vinni bármilyen HD jelet, akkor nem lenne semmilyen probléma. De, hogy a képi adatot minek kell belekeverni egy erősítőbe, ezt nem értem. Kitalálhattak volna globálisan egy jobb megoldást...
nekem az lenne a célom, hogy ha már vettem új hangfalakat, akkor a HD hangokat megszólaltassa, de fogalmam sincs milyen erősítő kéne ehhez. Vagy ha most veszek jó drágán egy olyan erősítőt, ami mindent tud (HD hang + 3D), akkor meg pár év múlva megint előkerül valami új dolog, ami miatt lehet megint lecserélni... :) kész vagyok ettől...

tényleg 1 megoldás lehet erre, egy olyan média player / HTPC, amin 2 HDMI kimenet van :)

[ Szerkesztve ]

(#42854) Peak válasza ProdyG (#42853) üzenetére


Peak
addikt

itt a probléma azzal van, hogy a koax/opt. jelátviteli képessége túl kicsi.
az új szabványok meghaladták ennek a csatolófelületnek az áteresztőképességét.

a digitális fejlődéssel viszont az új szabványokat is megkellett hozni, ezért lett egykábelre téve a video és a hang. a HDMI áteresztőképessége sokszorosan meghaladja a jelenlegi szükséges sávszélt.
10.2Gbps az elméleti átvitelihatára a HighSpeed HDMInek, aka 1.4.
De a komolyabb cégek készitenek már ennek a 1,5-2x-esét is teljesítő HDMI kábeleket, pl. Monster Cable 15.6Gbps 1,5 m kábelen.

Ez 15600Mbps. Egy BluRay max 43Mbps video + max. 24.5Mbps hangot tárol, bőven sokszorosan túl van biztositva a szabvány még vezérlőjelekkel együtt is, plusz támogatja az 1.4 az Ethernet kapcsolatot is 100Mbpsig HDMIn keresztül, természetesen párhuzamosan.

haladni kell a korral uram! :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42855) szabi__memo válasza Peak (#42852) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igy gondoltam en is a belenyulast. Vegul is belenyul (nem valtoztatas ertelemben) csak ujramintavetelezi es regeneralja a jelet.

Eloszor azt hittem a hdmi verziok okozzak a problemat, de akkor nem. Csak a feldolgozochip sebessege.
Nem gondoltam, hogy ennyire kicentiztek anno a 2D eseteben, hogy a 3D-s anyagokat mar nem birjak feldolgozni. Mert a 4K azert mondjuk mas tema a negyszeres igenyevel

(#42853) ProdyG: nem hogy elokerul. Mar elo is kerult. 4K

[ Szerkesztve ]

(#42856) Peak válasza szabi__memo (#42855) üzenetére


Peak
addikt

nem vételezi újra, nem regenerál semmit.
1:1 bit - to - bit UGYAN AZT a jelet küldi tovább, amit kap.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42857) szabi__memo válasza Peak (#42856) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha egy az egyben kimegy ami bejon akkor nem ertem mit szamit a sebesseg

(#42858) Patice válasza kimi02 (#42809) üzenetére


Patice
nagyúr

Tessék, lehet választani. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42859) kimi02 válasza Patice (#42858) üzenetére


kimi02
őstag

Erre gondoltam.
Link
És ha minden igaz akkor 30 nap múlva vissza is vihetem ha nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#42860) Oldfighter válasza kimi02 (#42859) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Élmény egy ilyet felcipelni a padlásra. :D
Azzal az elején lévő reflexcsővel elég ronda a "vesekőgyilkos". :)
Ez a próbaidő nagyon jó dolog, mégse nyolc nap alatt kell döntened, mint amit az elállás joga fenntart, hanem van időd több szegmensben is kipróbálni. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42861) Patice válasza kimi02 (#42859) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó nagy dög. :D

De meghallgatnám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42862) robi-k válasza kimi02 (#42859) üzenetére


robi-k
őstag

Csatlakozva Patice kollégához, én is szívesen meghallgatnám :) Ha esetleg lesz rá lehetőség, nagyon örülnék neki :R
Bevallom, már kb 1,5 éve szemezek az SVS SB12-NSD sub-bal, bár a vágyam az, hogy majd ha sikerül, akkor vegyek egy használtat (az újkori ára nekem túl magas, az asszony kirakna a sub-bal együtt a házból, ha ennyit költenék rá ;] ).

(#42863) bankjob válasza #09634560 (#42814) üzenetére


bankjob
tag

Úgy kötöttem össze, ahogyan le írtad és működik, viszont egy kicsit zúg az mitől van?

(#42824) MasterMark

Tápegységre (PC) nem is gondoltam, de jó ötletnek hangzik, mert most egy kisebb adapter,tápegységre kötöttem és sajnos nem bírja és valamitől zúg is.

[ Szerkesztve ]

(#42864) Patice válasza robi-k (#42862) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyere el akkor az ide "hifisóra". Hátha lesz kint ilyen szub. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42865) Peak válasza szabi__memo (#42857) üzenetére


Peak
addikt

az, hogy nem asszinkron vagy analog a jelfolyam, hanem adat, csomagba burkolt fix adatblokkok, amit szinkronizálva kell leadni. ennek van ritmusa. azaz hány db. packet / mp a küldési sebesség.
de ez már inkább információtechnológia, ha nem ebben dolgozol, akkor jelentősen bonyolultabb téma, mint hogy itt ki lehetne vesézni.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42866) Integra


Integra
titán

help

szülőknek vettem anno egy h/k avr-255-öt. kikapcsolom. bekapcsolom, kiírja, hogy protect, majd kikapcsolja magát. és egy adott időn belül kell bekapcsolnom utána megint, különben újra kiírja, hogy protect és megint kikapcsolja magát. volt már valakinek ilyen h/k avr-rel? miért van ez? és ha sikerült időben visszakapcsolnom, akkor kikapcsolásig tökéletesen működik. mi a fene lehet ez?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42867) Tamoo válasza Integra (#42866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#42868) Integra válasza Tamoo (#42867) üzenetére


Integra
titán

csodás. minden esetre köszi. talán még garis.. kibírhatna még fél évet, aztán úgyis jönne helyette egy új.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42869) kimi02 válasza Integra (#42866) üzenetére


kimi02
őstag

Végfok hibás.

(#42870) Integra válasza kimi02 (#42869) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok, mennyibe fog ez fájni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42871) kimi02 válasza Integra (#42870) üzenetére


kimi02
őstag

Attól függ mennyit kell cserélni.
40-50k körül.

(#42872) Integra válasza kimi02 (#42871) üzenetére


Integra
titán

lol, 99-ért vettem ezt a vackot újonnan:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42873) Dorian


Dorian
félisten

Durván pusztulnak a H/K-k... :(
Szinte nem is hallani más márka hibáiról.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42874) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ez a Kácsa HDMI milyen? 10 méteres kell, úgy tudom, itt már fontos, hogy jobb minőségű legyen. De ennél többet most nem tudok kiadni érte. Ilyen áron meg csak ezt találtam.

(#42875) Dorian válasza KisTücsök (#42874) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen hosszban csak high speed-eset vennék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42876) Ed Parker válasza Dorian (#42873) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

volt nekem is egy ilyen 255-ös,az is szar volt,el is adtam:)
(természetesen tudott a vásárló a hibáról)

(#42877) monroe8609


monroe8609
aktív tag

sziasztok! kicsit offolok,de szerintem ti is tudtok segíteni! a problémám az hogy van egy asus a6r laptopom de ezen nincs hdmi kimenet de szeretném összekötni a tv-mmel aminek ugye van hdmi je.viszont a tv-n nincs más amivel rátudnám kötni tehát adott egy tv hdmivel és adott egy lapi aminek nincs hdmi.. szoval hogy tudnám megoldani ezt az akadályt hogy működjön a tv-n a lapi??

(#42878) Integra válasza Dorian (#42873) üzenetére


Integra
titán

a h/k avr-355-öm közel 4 éves és hibátlan, ütöm-vágom. de nem is 99e ft volt. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42879) MasterMark válasza bankjob (#42863) üzenetére


MasterMark
titán

Mire kötötted? Azt sem értem amit Sanci ír, fázis meg null a váltakozó áramnál van.

Mi zúg?

Az adapter hány ampert bír? A SAL-on hány amperes a biztosíték?

PC tápnál a 12 voltos ágnál kell tudni leadni minimum annyi ampert amennyi a biztosíték. (Kevesebbel is menni fog.)

Switch Tax

(#42880) Dorian válasza monroe8609 (#42877) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van a tévén scart bemenet akkor meg lehet próbálkozni d-sub scart átalakítóval. e nagy minőségre ne számíts.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42881) monroe8609 válasza Dorian (#42880) üzenetére


monroe8609
aktív tag

szuper :( :F és ez a dsub scart átalakitóról egylink vagy vmi van?? mégis milyen minőség lesz?? :( :(

(#42882) MasterMark válasza Dorian (#42880) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nem is lesz olyan rossz. A lehetőségekhez képest a legjobb.

monroe8609: joecontra-t keresd meg, ő készít jó bekötésű RGB kábelt.

Egyébként komponens minőségű lesz, csak kisebb felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42883) Peak válasza Integra (#42878) üzenetére


Peak
addikt

2 éves 460as! ez se 99k volt :D

úgy tűnik, hogy a 255ösökkel szériagond van. mást viszont nem láttam megcsuklani itt.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#42884) kimi02 válasza Integra (#42878) üzenetére


kimi02
őstag

Van köztük ami hibátlan is , de az a ritka.
Peak :
A 60-as végü erősitőkel is volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#42885) lfabian válasza kimi02 (#42884) üzenetére


lfabian
tag

445-ös 4-éves hibátlan,szerencsére!

fabi

(#42886) #09634560 válasza bankjob (#42863) üzenetére


#09634560
törölt tag

lehet a remote-ra nem kell kötni vagy pedig alapbol zajos, mivel az autóra való alkatrészek egyenáramra és nem egyenirányitott áramra (un. lüktető egyenáram) lettek tervezve, de egy jobb pc-s táp ezt megoldja,főleg ha szünetmentesre kötöd.
Mastermark: valamikor villamossági gyárban dolgoztam ot vettem feltudom, negativ-pozitiv lenne. Ez nálam a terminus technikus, még ha hibás szokássá alakult is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42887) KisTücsök válasza Dorian (#42875) üzenetére


KisTücsök
addikt

Tudnál egyet írni vagy linkelni? Vagy egyáltalán 10k alatt lehet kapni? És ha elég 8 méter?

Találtam egy ilyet hirtelen. most akkor ez jobb?

Vagy Ez.

[ Szerkesztve ]

(#42888) MasterMark válasza #09634560 (#42886) üzenetére


MasterMark
titán

Remote-ra kell a 12 volt különben be sem kapcsol.

Érdekes szokás, de most mit mondtál volna neki, ha ráküldi a hálózatra? :DDD

Switch Tax

(#42889) Tamoo válasza KisTücsök (#42887) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10 méterre ezek gyanúsan olcsók.... Mondjuk megrendeled és "nem bírja a kiképzést" végülis visszaküldheted ... (azt hiszem) 9napig indok nélkül, ill. lehet reklamálni, hogy nem tudja ami rá van írva.

Én még ezeken gondolkoztam [link] [link] (+15GBP szállítás), de végülis nem ezt vettem... egyedül rendelve sok a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#42890) nuke7 válasza KisTücsök (#42887) üzenetére


nuke7
veterán

HQ márkát nem vennék... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#42891) KisTücsök válasza Tamoo (#42889) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hát akkor nem tudom, mi legyen. 10k alatt nem lehet megúszni... Ez így már kb 15-be jönne ki, amit linkeltél, de a rendelési macera is, mármint külföldi oldalról. Meg ahogy írtad is, a szállítás így sokba jön ki.

Mindegy, hát csak ez lesz. Valamelyiket megrendelem, lesz ami lesz. Végül is egy darabig csak sima HD-val etetném, aztán mondjuk FullHD-val is, de 3D nem lesz, már ha ezek számítanak egyáltalán.

8 vagy 10 méter az már mindegy, mi? Bár ha a minél rövidebb annál jobb elvet követem, akkor majd megmérem, hogy elég-e 8 a méteres.

nuke: Valami rossz tapasztalat netán? Vagy 10k alatt ezek mind ugyan olyan szarok?

(#42892) Festina86 válasza BBéci (#42783) üzenetére


Festina86
tag

Ettől féltem, hogy túl keskeny a szoba. Fülessel nem szeretnék zenét hallgatni, valami mást kell kitalálnom.
Köszönöm a válaszod!

(#42893) Integra válasza Peak (#42883) üzenetére


Integra
titán

nekem valszeg ez a 255 volt az utolsó h/k amit vettem (kop-kop-kop) :)
kihúzza még fél évet, aztán végre lesz rendes rendszer, most már a ház is készen áll rá.
hifi állványt még megkell terveznem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42894) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

A Polk audio R50 milyen szintet képvisel? Sokat nem találtam róla, még azt sem, hogy mikori modell.

(#42895) kimi02 válasza lfabian (#42885) üzenetére


kimi02
őstag

Nekem is volt 445-ös H/K
Azok még normálisan össze voltak rakva , és szerintem még a hangminőségük is jobb.
Bántam is egy kicsit , hogy eladtam.

(#42896) nuke7


nuke7
veterán

mennyire elbaltázott ötlet az, hogy a HD7970-et HDMi-n kössem hozzá a Yamaha rx-v1600-hoz, annak a pre-out-ját pedig a rotel ra-06-ba ha zenélni szeretnék..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#42897) MasterMark válasza nuke7 (#42896) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz Main In bemenetes erősítő kéne.

Switch Tax

(#42898) MunezXBK válasza Peak (#42883) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

235-ös halt meg nálam.

(#42899) Tamoo válasza nuke7 (#42896) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Yamaha szerintem elég "sovány" lehet DAC-nak. (legalábbis a Rotel előtt használva)

[ Szerkesztve ]

(#42900) Dorian válasza KisTücsök (#42891) üzenetére


Dorian
félisten

Hívd fel a Kácsát, mert lehet, hogy az oldalon el van írva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.