Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Ijk válasza SchumiBácsi (#33099) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én meg kimegyek pisálni és két tonnát mozgatok meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33102) SchumiBácsi

Igaz tegnap linkeltem már, de újra mutatnám a vidit.

Ezt a szituációt hogy lehet elkerülni majd?

Én most a mellemet érzem a legveszélyeztetettebbnek és a hasamat, őket nyúzom ebben a hónapban a legtöbbet. Vagy ez az ín/izomszakadás, a karnál a legjellemzőbb?

Bemelegíteni jelenleg úgy szoktam hogy a gyakorlatot teljesen üres rúddal, majd nevetségesen alacsony súllyal indítom. Valamikor a 6-8adik sorozat környékén kezdem jobban leterhelni. A nagyon nagy súlyoknak, amik tavasszal voltak, most kb max a 75%-át mozgatom, de több ismétlésben inkább. Csordulásos módszert szoktam még próbálgatni kisebb súllyal. Mellnél brutálisan jól hat, leépítésnél szoktam csinálni. Nő is mint a bolond úgy látom. Igaz a mellre, a tavaszi súlyhoz képes 100%-al több hat már, novemberben pedig a gép korlátai várhatóan el is lesznek érve ;].

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33103) BÁ Nutrition válasza SchumiBácsi (#33099) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem csak tricepsz edzésen kijön 15 tonna így számolgatva. szal ezt inkább felejtsd el gyorsan :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#33104) SchumiBácsi válasza Ijk (#33101) üzenetére

Jól van baszki 20lépés :D

Egy kis érdekesség, hogy gyümölcsrázónál meggyszüretben mint sofőr, ~25tonna jut mindkét vádlimra egész nap a pedálmunkának hála :D.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33105) SchumiBácsi válasza BÁ Nutrition (#33103) üzenetére

Jó de sztem te sem tegnap kezdted.
Én még hivatásos amatőr vagyok, 1éve kezdtem edzeni, ebből félévig szinte csak ismerkedtem a gyakorlatokkal, sőt, most is ismerkedek, meg keresek újabbakat. Nem akarom mindig ugyanazt csinálni, mert elvileg ez is növeli a sérülés veszélyét. Szóval tanulok még gazdagon.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33106) stranger28 válasza SchumiBácsi (#33102) üzenetére


stranger28
addikt

Előbb értsd meg a videót. :K

Azon a rúdon van bőven súly, plusz ő úgy gondolta, majd bicepszből megtartja. Ez egy elég gyakori sérülés hülyéknél. ;]

Úgy lehet elkerülni, hogy "simán" fogod, nem így váltva, én azt jobban is szeretem, illetve, ha mégis így fogsz rá, akkor ne kezdd el barom módra.

Mellnél, de főleg hasnál miért félnél ilyentől? 250 kilót nyakra, aztán felülés? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33107) norbi2010 válasza stranger28 (#33106) üzenetére


norbi2010
őstag

És ezt hogy lehet megelőzni? Most egy kicsit be lettem fosva, mert ezt én is szoktam csinálni. :DDD

(#33108) Casanova* válasza norbi2010 (#33107) üzenetére


Casanova*
veterán

ez durva :Y

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#33109) Jim-Y válasza norbi2010 (#33107) üzenetére


Jim-Y
veterán

áhh, én az ilyeneket nem tudom végignézni.. sőt, 2mp után bezártam, mert tudtam, hogy mi jön :D ,ha mégse szakadt el a bicepsze akkor szóljon valaki és megnézem (nem ugratsz be, hehe:D)

[ Szerkesztve ]

(#33110) N.Ferry válasza Fred23 (#33098) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Lehet én értelmezem rosszul,de a 3x3 az súlyemelő edzésnek hat,én legalábbis már a 6 ismétlést is nagyon határnak tartom.
Egyébként meg szerintem ha soha nem próbálod ki,sose fogod megtudni milyen 80 vagy akár 90-100 kg-s formát tudnál összehozni.

Ezt a tonnákban számolgatást én szvsz. hülyeségnek tartom,én legalábbis megmaradok a szokásos számolgatásoknál.
:R

Ijk : :C

norbi2010 : Nagyon egyszerű szerintem!Nem kell hülyegyerek módjára 1 év alatt kikoxolnod magad,és akkor talán tudnak veled együtt erősödni az inak. :K :D

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#33111) norbi2010 válasza Jim-Y (#33109) üzenetére


norbi2010
őstag

Ne nézd meg. :D

(#33112) Casanova*


Casanova*
veterán

Bicepsz ín szakadás

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#33113) deniro2 válasza Fred23 (#33083) üzenetére


deniro2
senior tag

én ~6500 kilót húzodzkodtam ma, súlyok nélkül és nem is edzettem csak itthon játszottam picit... :) rendes hátedzés ennek legalább a duplája, pedig húzodzkodáson meg evezéseken kivül más nem is csinálok...

(#33114) Radnix


Radnix
senior tag

Én ma nem hogy 50 tonnát, a seggemet is alig tudtam megmozdítani. A motivációm egy bazi nagy 0 volt, a 300 mg koffein is csak arra volt elég, hogy két kínkeserves sorozat között ne aludjak el. Ja és kihagytam a keddi edzést. Ma pedig kihagytam a felhúzást, éreztem, hogy az előző heti súlyokat és ismétlésszámokat nem fogom bírni ami a motiváció szikráját is kiírtotta. :(
Lehet a megfázás miatt van, mióta egy-másfél éve leszoktam a bagóról, azóta most először fáztam meg.
Vagy az is lehet hogy csak kiégtem. :U fakk

[ Szerkesztve ]

(#33115) SchumiBácsi válasza stranger28 (#33106) üzenetére

Próbálom érteni de nem értem :D A bal kar megszakadt, de ebben a pozícióban amúgy is elképzelhetetlen a terhelés még kisebb súlynál is ott a könyöknél, nem még 100kilónál, mert 200kiló környékére saccolom az össztömeget a rúdon.
1ébként ha a bicepszből akarja tartani így hogy lehet váltva-fogva? Sztem ez így elcseszett gyakorlat váltva fogva.

Mondjuk a kerítésoszlopokat építésnél hasonlóan viszem, de ott a nagyobb átmérő és téglalap keresztmetszet miatt szükségszerű ez a fajta fogás:D

1ébként jobb félni mint megijedni. Szívesebben edzek úgy hogy tudom nem szakadok szét és csak izomláz lesz másnap. Így a legjobb. 1ébként a has sztem végig saját tömeg lesz, mert inkább vigyázok a hátamra, az nem a legjobb, kímélem a gerincet így remélhetőleg. A mellre a peck deck gép sajátosságai miatt, fele súly hat, ami oldalanként újra feleződik. Per-pill 110kg a csúcs, amiből 27,5kg/oldal jön ki. Ez a klasszikus tárogatásnál a kinyújtott karra, 14kg körüli súlynak felel meg ha jól számolok. Akkor ezek szerint a has-mell kombót nem kell félteni (annyira :D).

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33116) God Vazzeg válasza norbi2010 (#33107) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem ismerek olyat aki így járt volna, erősemberek szaggatják el főleg a bicepszüket, extrém terhelések hatására. Ilyet hogy edzésen szakad el, még nem is láttam videón se, minden esetre biztos fájt már neki, vagy más előjele volt. Nekem is mikor hónapokon keresztül fájt, aggódtam hasonló miatt :U Aztán most hogy pihentettem kicsit teljesen rendbe jött :)

(#33117) God Vazzeg válasza SchumiBácsi (#33102) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem bicepszből kell felhúzni a súlyt, ennyi a történet :)

(#33118) Fred23 válasza deniro2 (#33113) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én viszont valóban inkább súlyemelőkére hajazó edzéseket csinálok. Nem tudok 6500 kilót úgy húzódzkodni, ahogy én csinálnám. De megy úgy, hogy a csajszim a nyakamat átkulcsolva lóg rólam. :) Ha sok a + súly, nem lesz sok az össz kiló! ;)

(#33119) Woodslave válasza SchumiBácsi (#33115) üzenetére


Woodslave
nagyúr

felismered egyaltalan mi ez a gyakorlat? Miről beszéltek hogy bicepszből tartja? Keressél ra van még ilyen videó, a kiforditott pozició sajnos kockazatos, de sima fogassal nem lehet akkorat húzni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33120) S e t h válasza Fred23 (#33087) üzenetére


S e t h
nagyúr

A húzodzkodás amolyan unaloműzés volt, a tolódzkodás meg, hogy megy-e ennyi, amennyi ismétlést elterveztem, de utána napokig majd beszartam olyan izomlázam volt. :)
Egyébként úgy csináld ahogyan neked jó és ami által a legközelebb jutsz a magad által kitűzött célhoz.Ha neked az a cél, hogy bizonyos súlyt megmozgass egy edzésen, az is egy szép cél, viszont az optimális izomfejlődéshez nem biztos ,hogy az a legüdvözítőbb.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#33121) SchumiBácsi válasza Woodslave (#33119) üzenetére

Értem. Felhúzás a gyakorlat neve, ami nekem egy ideig biztos felejtős, mert a hátam az nem a legjobb erre.
Ha el is kezdem, egy alaposabb utánajárás, és a helyes technika elsajátítása után is kétszer meggondolom majd ezt a gyakorlatot.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33122) deniro2 válasza S e t h (#33120) üzenetére


deniro2
senior tag

ha jól sejtem, ez minimum 1000 tolódzkodás (nem vágom a súlyodat), gondolom nem 30-40 perc alatt hoztad össze, amennyi általában egy edzésen egy testrészre jut...

(#33123) Fred23 válasza S e t h (#33120) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, hogy valójában már nincs is választásom. Ugyanis az izom-állóképességem valszeg már nagyon alacsony szinten lett kondicionálva. Évek óta nagy súly, kevés ismétlés megy. Most ez a megmozgatott kilók száma taktika ezen enyhít egy kicsit. Így valamivel több lesz az ismétlésszám az eddigiekhez képest.

(#33124) Woodslave válasza SchumiBácsi (#33121) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K

ja mondjuk én imadom, plane ha olyan teremben edzel ahol toleraljak. Valahol olvastam és egyetértek, hogy a legallatiasabb gyakorlat, persze nem veszélytelen

de ez a szakadás qrva nagy szopás. Faterom teherautó szerelés/emelés közben szakította el, de legalább csúcsos a bicepsze ;] Mondjuk testépitő versenyen biztos lepontoznak ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33125) bandus válasza deniro2 (#33113) üzenetére


bandus
veterán

nekem nagyon szarul megy a húzódzkodás :/ kb ilyen 4*5-6 megy most, régen ennek simán a duplája. viszont most valahogy nem akaródzik az előrelépés ebben a gyakorlatban. valami tipp? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33126) stranger28 válasza SchumiBácsi (#33121) üzenetére


stranger28
addikt

Ha megtanulod helyesen és nem vagy eleve totál szétcseszve, plusz használod a fejed, akkor nem igazán lehet bajod. Cserébe marha jó.

Kifordított kar meg nem kötelező, lehet anélkül is nagyobb súllyal operálni. Fél évig rommá ujjazod az asszonyt váltott karral és problem solved. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33127) deniro2 válasza bandus (#33125) üzenetére


deniro2
senior tag

Eröltetni kell, más tippem nincs:) Én mostanában heti 5x csinálom...

(#33128) God Vazzeg válasza Fred23 (#33123) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Genetika is hogy a fehér vagy vörös rostok vannak többségben. Nekem mindig jobban feküdt az alacsony ismétlés szám, ösztönösen így edzettem, 100 kilóba alig bírok 20-25-t nyomni, de 130-ba 5x5 is megy, és ez mellett 150 kb akármikor. Érdekes dolgok ezek :K

Guggolásban ugyanez :K

(#33129) God Vazzeg válasza stranger28 (#33126) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"Fél évig rommá ujjazod az asszonyt váltott karral és problem solved. :DDD"

Az inkább alkar :D ;]

(#33130) Radnix válasza bandus (#33125) üzenetére


Radnix
senior tag

nyomj le 30 ismétlést egy edzésen minimum, a lehető legkevesebb sorozatból. Következő edzésen minden sorozatban próbálj meg többet csinálni, nem baj ha csak az első sorozatban sikerül mondjuk +1 ismétlést kierőszakolni. ha már 4 sorozatól meg tudod csinálni, akkor próbálj meg emelni a sorozatonkénti ismétlésszámon, de maradj meg a 4 sorozatnál. heti 2-szer mehet ez, de lehúzást se szélesen, se szűken ne csinálj. Én így csináltam anno. Ja és ne fogd át a rudat a hüvelykujjaddal, és a könyöködetkicsit hátrafele húzd, és a válladat ne akaszd ki az asló holtponton. Ennyit tudok mondani :D

(#33131) N.Ferry válasza SchumiBácsi (#33121) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Csatlakozom a többiekhez,a felhúzást vétek kihagyni a programból.
Hatalmas összetett gyakorlat,ha megtanulod helyesen kivitelezni,nem lehet bajod,viszont annál többet profitálsz belőle. :K

Én mindig sima fogással csináltam,és azért lehet úgy is szép súlyokat mozgatni.
:R

Walking Dead

(#33132) tatabánya


tatabánya
senior tag

akkor már nem elég senkinek a mellbicepsz heti 4x ? :)

(#33133) stranger28 válasza God Vazzeg (#33129) üzenetére


stranger28
addikt

Én az alkarommal fogom a rudat, már ne haragudj. :DDD

(#33134) God Vazzeg válasza tatabánya (#33132) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kb heti 1x jutok le terembe, erre pár napja lementem, és közölték hogy nőttem :D Nem is kell edzeni se :D

(#33135) God Vazzeg válasza stranger28 (#33133) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Genetikai szörny vagy :Y :DDD

(#33136) Tyer


Tyer
őstag

Jóreggelt!:D
Remélem jó arcok vagytok. Teszteljük.
Segitséget szeretnék kérni:
Jelenleg kb. 97 kilo vagoyk, 100ról indultam 1-másfél honapja.
2006 óta edzek kiseb nagyobb kihagyásokkal. Jelenleg 3 honapja folymaatosan heti 2-3 alkalommal.
Egy jo edzésterv-diétás étrend kombóra lenne szükségem.
Segitetek?
Köszi, T

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#33137) Lipton válasza deniro2 (#33113) üzenetére


Lipton
őstag

Mell napon 8600kg csak a fekvenyomás...

(#33138) hrvp válasza Tyer (#33136) üzenetére


hrvp
aktív tag

7 év után még mindig ott tartasz, hogy internetről kell edzésterv és étrend? Olvasgasd az első hsz.-t.

(#33139) deniro2 válasza Lipton (#33137) üzenetére


deniro2
senior tag

Az szép, de mégsem 122000, meg nem is ezres nagyságrendű ismétlés...

(#33140) Tyer válasza hrvp (#33138) üzenetére


Tyer
őstag

Edzéstervem van, a kaja más tészta.
Sose akartam nagy benga állat lenni, anno azért kezdtem el edzeni, hgoy lefogyjak, meg is volt, de abbahagytam, aztán visszajött.
Jelenleg kicsit más a cél.
Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.
Nem mondom, hogy nem tudnám magam megoldani, de gondoltam megkérdezek okosokat.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#33141) hrvp válasza Tyer (#33140) üzenetére


hrvp
aktív tag

Az edzés is olyan, hogy nem elég, hogy van egy edzésterved leírva egy papírra és azt csinálod évekig, magadnak kell ki tapasztalni, milyen gyakorlatok, milyen ismétlésszámok, milyen bontások stb. működnek. Részben a kaja is ilyen, első hsz.-ben ott a sárga kapszula, olvasd el, van benne diétás étrend is. Pl. akinek a szervezete nem tolerálja a magas zsírbevitelt, annak itt hiába ajánlják a ketogén diétát.

(#33142) Tyer válasza hrvp (#33141) üzenetére


Tyer
őstag

Rendben, köszi, bár Bunny-val nem szimpatizálok, mert néhol elég taplo, de szakmailag biztos jo.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#33143) SchumiBácsi válasza N.Ferry (#33131) üzenetére

Értem, akkor ezt októberre újravizsgálom, addig is dönget a has/mell 100%-al.
Menet közben megoldáskeresés a teniszkönyökre, mert múltkorában írtam erről, hogy fáj a jobb könyököm, és azóta meggyőződtem róla hogy ez van. Lehet elkél valami gyulladáscsökkentő kencefice rá, erről majd az orvos nyilatkozik ha odaérek.

stranger28: xd

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33144) brownus


brownus
veterán

jó ez a (natur whey protein) myprotein por, jól oldódik, az íze kifejezetten kellemes, toltam bele egy kis szőlőcukrot is edzés után. köszi még egyszer dani82, ha kifogytam jelentkezem!

azt tudjátok, hogy ebben mennyi szója származék van?

ha valakit érdekel, több helyen is láttam a jutavit-es omega3 pro -t akcióban, 100+10 szemes (18huf per bogyó)

(#33145) kolosanyi válasza Tyer (#33136) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mi a cél jelenleg? Szálkásodás, izomépítés, erőnövelés? Ha szálkásodni akarsz, akkor a kaján kell sokat szigorítani elsősorban. Tudom, másik topicban írtad, hogy korlátozottan tudod csak megoldani , de másképp nem megy. Kalóriaszámlálás és makrotápanyagok megfelelő arányú bevitele, máshogy nem nagyon megy. Edzésben jó az, amit eddig csináltál, ha ki akarod egészíteni súlyzós edzéssel, akkor az összetett, egész testet megmozgató gyakorlatokat részesítsd előnyben szerintem. Ez mehet egy három napos bontásban (mondjuk hétfő-szerda-péntek), köztes napokon meg valamilyen aerob edzés. De a lényeg a kaja, az számít nagyon.

(#33144) brownus
Csatlakozom, szerintem is fasza. Tejjel iszom, alig változat az ízen valamit. Kicsit talán vizesebb hatást kelt, de teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#33146) wertigo1984 válasza Tyer (#33136) üzenetére


wertigo1984
őstag

Veled itt is osszefutok, nemcsak a HOX forumban? ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#33147) KoVee84 válasza brownus (#33144) üzenetére


KoVee84
senior tag

Szerintem semennyi, ugyanis én már kb 10 kiló környékén járok belőle és nem f1ngok tőle, pedig a szójától szoktam ;]

[ Szerkesztve ]

(#33148) flash-


flash-
veterán

üdv

én érdeklődnék hogy heti 2 edzéssel lehet e fejlődni?

pl hétfőn mell váll hát

csütörtökön bicepsz triceszpsz has láb

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33149) kolosanyi válasza flash- (#33148) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, hogy lehet. De nem sok az a csütörtöki edzés? Én általában másfél órát szoktam edzeni, de már arra is mindenki fújol körülöttem, hogy milyen sok (mondjuk én nem csak mellbicepszezek, mint ők, meg rendesen bemelegítek, a végén meg vagy negyed órát nyújtok, ezért nem háromnegyed órás egy edzésem). Ennél kevesebbe el se tudom képzelni, hogy fér bele kar-láb-has. :)

(#33150) Ijk válasza flash- (#33148) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ honnan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.