Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26182) Alg válasza bandus (#26173) üzenetére


Alg
veterán

Borzasztó szarul, az edzések alapján bőven 2 órán belülre számítottam, és 2:15-ön is kívül lett...

Mondjuk már a rajtnál nem éreztem a csít, nem volt kedvem futni, zavart a tömeg, a meleg, hogy rögtön az elején 3szor fordult ki majdnem a bokám a kátyús macskakövön. Alapból 160 feletti pulzussal ment az 5:50-en éppen belüli tempó már az elején, éreztem hogy baj lesz. 4 km-nél már éhes voltam (hét elején volt egy enyhe gyomorrontásom, tegnap alig ettem valamit, és ma is csak egy könnyű reggeli volt). Féltávig még úgy-ahogy ment, onnan kezdtem erősen visszaesni. A második kör végétől egyre többet sétáltam - először még csak 500m futás-50m séta váltásban, de az utolsó 3 km-en már szinte az ájulás ellen küzdöttem, ahogy futni kezdtem felugrott 190-re a pulzusom, és sétálva sem állt vissza 165-170 alá (miközben egyáltalán nem kellett levegőért kapkodnom). A frissítőpontokon bepofátlankodtam az egyénisek asztalához banánért meg izóért, illetve mindenhol fürödtem - arcmosás és mindkét csukló hideg víz alá, ez általában lenyomta a pulzust is meg a következő 1-1,5 km-re magamhoz térített.

Mondjuk erre a versenyre a szerintem az életben nem nevezek többet. (max egyéniben, ha ingyen lesz - reggel 8-10 között még kibírható idő volt)

Fura hogy ennyire megütött a meleg, pedig az edzések alapján sokkal jobb erőben vagyok mint tavasszal, UB-n a dimbes-dombos szintes 10km-t toltam 5:40-el (és jól esett!), a tűző napon meg 5:30-al a 12-t utána, minimális alvással...

Pozitívum: nem görcsölt be a lábam ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.