Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140501) BabMester válasza radi8tor (#140500) üzenetére


BabMester
senior tag

Most meg sörözni, legjobb mikor keveredik a sajtos nachos szaga a minőségi borsodi bukéjával. :DDD

(#140502) Mik76 válasza radi8tor (#140498) üzenetére


Mik76
senior tag

Annyiban igaza van Tibinek hogy akkoriban nem mentel haza a nagy kepernyos tv-d ele megnezni tonnanyi remek minosegu mozifilmet egy rakas streaming oldalrol vagy eppen a viragboltbol. Moziba menni az egyetlen lehetoseg volt akkoriban hogy az ember full minosegu filmet nezzen. Ma mar inkabb csak nyug, hogy egy ket honapig csak a moziban elerheto az uj film. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#140503) atike válasza Mik76 (#140502) üzenetére


atike
nagyúr

Ó, ott volt a piacon a srác a videókazettás dobozával ahonnan be lehetett szerezni az új filmeket és méghozzá hangalámondással. :DDD Na az volt aztán az igazi élmény... :) Az egyik havernak az apja németbe járt már akkor is ki, és nekik volt a tévé mellé videómagnójuk is ám. És mindenki előtt már 51 cm-es ITT Nokia tévéjük is volt. Csodás mozidélutánok voltak abban az időben... :DDD Na meg amikor mindenki előtt megvették a C64-est is... Na de az már másik topic témája lenne.

Régi szép idők. Basszus mi király dolgok voltak anno... :D

(#140504) atike


atike
nagyúr

Raya és az utolsó sárkány - trailer #2 - [link]

(Disney rajzfilm)

(#140505) Tibiajax válasza Mik76 (#140502) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nekem mindig igazam van, és mindenben.
egyszer, csak egyszer nem volt igazam és tévedtem, amikor valamiért azt gondoltam, hogy na most nem lesz igazam... de végül tévedtem.

(#140506) atike válasza Tibiajax (#140505) üzenetére


atike
nagyúr

Te vagy az, Chuck? :D

;] :P

(#140507) atike


atike
nagyúr


Finoman szólva sem a kedvencem, de lehet végre lesz valami színészi munka is részéről...? :)

"See First Photo of Kristen Stewart as Princess Diana in ‘Spencer’"
[link]

(#140508) oriic válasza atike (#140507) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Száját még mindig nem tudja becsukni.

Live-Die-Respawn

(#140509) mephi666 válasza oriic (#140508) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ha Monika Lewinsky életéről film készülne, nem lenne ellenfele a jelöltek közt :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140510) Cs1csó válasza oriic (#140508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annál "szekszibb" nincs, Palvin Barbinak is folyton nyitva. Gondolom sok Labello fogy és torok cukorka, meg ásványvíz.

(#140511) oriic válasza Cs1csó (#140510) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Palvin Barbinak is folyton nyitva"
Mondjuk neki legalább jól áll. :P

Live-Die-Respawn

(#140512) Pitterix


Pitterix
őstag

#Saraitda

Koreai enyhén zombis, fertőzős könnyű esti film.
Egész jól indul a szokásos zombis klisékkel, aztán, ahogy telnek a napok a filmben átmegy egy középszerűnél enyhén gyengébb matinébe. Az nagyon nem oké, hogy tizenx nap után, mikor se víz, se kaja a csávó még mindig makulátlanul tiszta és egészséges. És ugyanígy a szemközti csaj is. Ráadásul erejük teljében vannak.Ezekkel nagyon lehúzták a mozit.
Csak akkor ajánlom, ha nincs más estére.

5\10

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#140513) Peterhappy válasza oriic (#140511) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó, ha róla van szó, sokan vannak ezzel így.

Bár nekem spec épp nem jön be :N

(#140514) mephi666


mephi666
nagyúr

egy tökéletes nap

ez a film jól esett :) del toro-t bírom, jók voltak a szereplők, a karakterek, az abszurd helyzetek és az egész film keserédes balkáni alaphangulata... aki nem látta, annak nyugodtan ajánlom... :K majdnem 2 óra, de nem tűnt ennyinek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140515) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Lehetne banolni, aki reflinket tol? :D

Szerk.: és azt is, aki az eredetitől eltérő címmel hivatkozik filmre? ;]
Ennyi konstruktív ötletem volt egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#140516) Pitterix válasza atike (#140504) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez most az Így neveld a sárkányodat női megfelelője? :U

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#140517) k-adi válasza Pitterix (#140516) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb annak néz ki

(#140518) Pitterix válasza k-adi (#140517) üzenetére


Pitterix
őstag

És így lesz mindenki boldog.... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#140519) pohár


pohár
félisten

épp A szikla megy a Film+-on, valamiért betegesen vonzódom ehhez a filmhez, nem tudom megunni sosem valahogy :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#140520) perempe válasza pohár (#140519) üzenetére


perempe
addikt

Soxor megnéztem kábelen...

Újranéztem a Match Point c. filmet, amit bátran ajánlhatok. Van benne Brian Cox és Scarlett Johansson, Woody Allen szerencsére nem szerepel benne. A vége felé jók a cselekmény adta komikus elemek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#140521) proci985 válasza BabMester (#140501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a nyugatival szemben volt egy kis mozi, ahol 15 eve volt nacho es sor. Death Proof x Planet Terrort ott lattuk, tokeletes elmeny volt. bezzeg Odeonban meg popcornt se arultak amikor koktelozasbol mentunk megnezni a Sympathy for Ms Vengeancet :DDD.

mondjuk hala egnek utobbi evekben azert elerhetobbe valt a hazimozi, az itthoni setup (120"+5.2) nekem kivaltja a mozit. plusz siman en dontom el mit akarok nezni, ahelyett, hogy muveszmoziban vadasznek vetitest ha klasszikusokat akarnek nezni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140522) Viszlát válasza FoxiestFox (#140515) üzenetére


Viszlát
addikt

Fuss vele egy kört modkerben, majd kikérdezzük a modikat, hogy meddig röhögtek a felvetésen. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#140523) FoxiestFox válasza Viszlát (#140522) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nevetve jobb dolgozni, úgyhogy biztos teljesítik a kívánságom. ;]

(#140524) oriic válasza Pitterix (#140516) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Törzsi balhé+sárkány? Vagy miért gondolod ezt?

Live-Die-Respawn

(#140525) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani az alábbiakhoz hasonló dráma/élerajzi filmeket? (az alábbiakat láttam)

- A remény rabjai
- A harminchármak
- A tenger szívében
- 12 év rabszolgaság
- Mongol (2007)
- 7 év Tibetben
- Lincoln

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#140526) Bad Pritt válasza szatomi30 (#140525) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nemrég volt szó Tom Hanks kapcsán a Charlie Wilson's War c. filmről, az jóféle.
De amúgy elég széles skálán mozognak a példáid, szóval ha rákeresel mondjuk best movies based on real life kifejezésre tuti találsz rengeteg kedvedre valót. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140527) mephi666 válasza szatomi30 (#140525) üzenetére


mephi666
nagyúr

elmúlt napokban, amiket láttam: a tűzoltós szvsz igen jóra sikerült :K

only the brave
tyson

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140528) Pearce


Pearce
aktív tag

ZACK SNYDER'S JUSTICE LEAGUE to Premiere March 18 on HBO Max - úgy látszik, nálunk az HBO-n lesz elérhető

(#140529) Komplikato válasza Pearce (#140528) üzenetére


Komplikato
veterán

Addigra itt MÉG nem lesz HBO Max. Jön idén, de nem hinném márciusra ideér. Lehet még a Disney Plus is előbb indúl itthon.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#140530) Pearce válasza Komplikato (#140529) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ott írja a cikkben. Úgy látszik, ahol nincs Max, ott a helyi Hbo veszi át - akár Hbo Go, akár más. Hiába nem lesz márciusban Magyarországon Max, ha egyszer megegyeztek.

The company also announced the first wave of International launches for ZACK SNYDER’S JUSTICE LEAGUE. Concurrent with the premiere on HBO Max in the U.S., the DC film will be available exclusively on HBO services in Europe across the Nordics*, Central Europe**, Spain, and Portugal as well as on the HBO GO service in Asia***. In Latin America the title will premiere exclusively on HBO Max when the service launches in the region later this year. Details on additional international release dates and plans will be announced as soon as they are available.

* HBO territories in the Nordic region – Sweden, Denmark, Norway and Finland
**HBO territories in Central Europe – Hungary, Romania, Bulgaria, Czech Republic, Slovakia, Bosnia & Herzegovina, Macedonia, Serbia, Slovenia, Poland, Montenegro and Croatia
***HBO GO territories in Asia – Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Thailand, Vietnam, Hong Kong, Taiwan

[ Szerkesztve ]

(#140531) perempe válasza szatomi30 (#140525) üzenetére


perempe
addikt

Sokat találtam. Magyar oldalon vhogy nem működik olyan jól a kereső.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#140532) Bad Pritt válasza Pearce (#140530) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kíváncsi leszek a Godzillával is meglépik-e ugyanezt. WW84 nem jött a sima Go-ra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140533) Komplikato válasza Pearce (#140530) üzenetére


Komplikato
veterán

Oké. Köszi. Így már gömbölyű az egész.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#140534) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Mivel a Go külön van említve, számomra azt jelenti, hogy Go-ra EU-ba nem jön még.

De majd kiderül, valahogy ugyis látni fogjuk. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140535) Cs1csó válasza Komplikato (#140529) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak tudnám miért húzzák ennyire, minél több a hivatalos felhasználói bázisuk annál gördülékenyebben tudnak filmeket készíteni stb. kb. mint a Netflix

(#140536) BabMester válasza Bad Pritt (#140532) üzenetére


BabMester
senior tag

Az mozifilmek premierrel azonos napon való VOD megjelenése USA only.

(#140537) Tibiajax válasza proci985 (#140521) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nyugatival szemben?.. az melyik volt? nevére nem emlékszel?

(#140538) koncsik válasza Tibiajax (#140537) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szikra mozi :K (nyitható tető, automata függöny) OMG :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#140539) szatomi30 válasza perempe (#140531) üzenetére


szatomi30
tag

Bad Pritt, mephi666 és perempe köszönöm az ajánlásokat! :R

(#140540) Tibiajax válasza koncsik (#140538) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Szikra mozi, téényleg.....
:B

(#140541) gbors válasza Tibiajax (#140540) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez most meglepett, én Metro néven jártam benne párszor - de úgy fest, pont átmeneti állapotában találkoztam vele :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#140542) Tibiajax válasza gbors (#140541) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a Metro a régi neve volt, utolsó neve volt a szikra.
hànyszor elmentem és mindig csak halasztottam, h elmenjek egy kafa előadására... örökre lekéstünk róla

(#140543) gbors válasza Tibiajax (#140542) üzenetére


gbors
nagyúr

Á, ez ennél sokkal bonyolultabb :DDD Utánanéztem:
1926: UFA
1931: Scala-Metro
1949: Szikra
1990: Metro
2000: Bezárt
2006: Ruttkai Éva Színház
2010: Szikra Cool Tour House

Impresszív :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#140544) koncsik válasza gbors (#140543) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#140545) spiky03 válasza Pearce (#140530) üzenetére


spiky03
veterán

Nah ha a sima HBOn jön akkor talán 5.1 lesz a hang is, mert ugye az HBO GOn sajnos csak 2.0. Ezt nem is nagyon értem ha az egyik helyen tudnak normális hangot adni akkor a másik helyen miért nem? :F

Vagy marad a kölcsönző. ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#140546) De4d


De4d
őstag

Valakinek lenne valami jó film ötlete késő estére? Valami izgis Scifi-re gondolnék, vágynék most. Mint pl Mentőexpedició, Élet, Holnap határa, Feledés stb. Valami újabb keletűt.

Minden jó, ha a vége jó!

(#140547) Cs1csó válasza De4d (#140546) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arrival, A Quiet Place, Elysium, Ready Player One, Tomorrowland, Gravitáció, A mag, About time, World War Z, Lopott idő, Chappie, A vörös bolygó, Mars mentőakció, Lucy, Hét nővér

(#140548) De4d válasza Cs1csó (#140547) üzenetére


De4d
őstag

Mindet láttam, a hét nővéren kívül, az érdekelne is, de már a tv is leadta többször, inkább ott nézném meg majd valamikor.
Igazából sok film lenne amit megnéznék még több kategóriában, csak az a baj nagyon sok nem lett szinkronos.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#140549) Miklós315 válasza De4d (#140548) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Sputnik (2020)

"Szerintem."

(#140550) bul07 válasza atike (#140503) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha erre az élményre vágysz akkor a Neon City filmet keresd

Én csak virágboltban találtam meg, és méghozzá német hangsáv magyar női hangos alámondással :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.