Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141651) Aventador91 válasza mephi666 (#141649) üzenetére


Aventador91
őstag

de ezt csak "képzelte", valójában ennyire nem volt genyó :D

(#141652) mephi666 válasza Aventador91 (#141651) üzenetére


mephi666
nagyúr

Spoiler:

Nem, csak volt hogy cuccolta a hasonló genya superhero csajt a sikátorban, miközben valami fószert a fejénél fogva a falhoz szorított, a tetőponton pedig szétkente a falon :D vagy amikor karl urban a superhero-újszülött osztályon felkapott egy csecsemőt és szétlézerezte a segítségével a berohanó tagokat :D "fuckin' diabolical!" :C ...rohadtjó az a sorozat, várom a 3. évadot

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#141653) PuMbA


PuMbA
titán

Na mondom, végre kipróbálom 30 napra a fantasztikus streaming-et. Elkezdem keresgélni és egyáltalán nem találom, hogy például a Csúcsformában 2-t melyik streaming szolgáltatónál tudnám megnézi. Ennyire fos ez az egész?

[ Szerkesztve ]

(#141654) Viszlát válasza PuMbA (#141653) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, nem találsz egy filmet ergo szar az egész. :)

Amúgy pedig: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141655) PuMbA válasza Viszlát (#141654) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez szomorú, hogy egy ilyen alap film se Netflix-en, se HBO GO-n. Elő kell venni a kalóz felszerelésem, ha képtelenek ennyire alap dolgot nem szolgáltatni / megoldani :D Apple-nél nincs 30 napos próba...

[ Szerkesztve ]

(#141656) Tibiajax válasza PuMbA (#141655) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne foglalkozz apróságokkal. csak csengess

(#141657) Viszlát válasza PuMbA (#141655) üzenetére


Viszlát
addikt

Mert a videotékákban nem rotálták a filmeket, igaz? A streaming az nem on demand, nem szabad keverni a kettőt. :)

Ez meg, hogy alapfilm... Miért az? Mert te így tekintesz rá? Kicsit több komolyságot na. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141658) PuMbA válasza Tibiajax (#141656) üzenetére


PuMbA
titán

:P

Viszlát: "Ez meg, hogy alapfilm... Miért az? "

1. Box office : $347.3 million (2001-ben)
2. Trilógia lett
3. Tehát mindenki ismeri, aki filmszerető
-------------------------------------------------------------------
4. Konklúzió -> alap film.

[ Szerkesztve ]

(#141659) Viszlát válasza PuMbA (#141658) üzenetére


Viszlát
addikt

"Érdekes" definíció... De mondom, a titok nyitja, hogy on demand szolgáltatást remélsz a streaming szolgáltatóktól, ami nonszensz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141660) PuMbA válasza Viszlát (#141659) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor igencsak rosszul gondoltam ezt a streaming-et eddig :) Azt hittem, hogy azért fizetek, hogy amit szeretek filmeket meg tudjam nézni. Így ha nincs rajta több film, nem fizetek, de érdekes stratégia akkor ez az előfizetők növelésére.

[ Szerkesztve ]

(#141661) KISDUCK válasza diablo1984 (#141590) üzenetére


KISDUCK
addikt

Na most befejeztem én is a filmet, tetszett a végeredmény, mondjuk jó lett volna ezt így moziban látni, de nyilván kellett volna hozzá legalább 1 szünet. Én is egyetértek abban hogy ez a verzió jobb mint a 2017-es. Emlékszem hogy eléggé csalódott voltam miután kijöttem moziból és akkor az egyetlen pozitívum amit ki tudtam emelni az az volt hogy Clark megp#csázta a többieket keményen, a film végén semmi jelentősége nem volt Supermannak ott és az egész "csernobil" jelenet hogy röpködnek a bogáremberek a család meg a bedeszkázott ablakon nézelődik ki, hát nagyon gagyi volt az egész film. Jó lenne ha ezt a verziót tovább vinnék. Szívesen megnézném hogy Snyder hogyan képzeli el a folytatást, persze szigorúan szélesvásznú képen.

#141596 shotika:
HBO GO-n néztem ott ugye ilyen funkció nincs, de a virágbolti verziót se néztem volna levágott kép mellett, így közelről laptoppal elvoltam vele, de mindig ott volt azért hm.. azért lehetne szélesebb a kép. Egy-két év múlva egy unatkozó release team majd úgyis csinál belőle AI által kibővített képet és akkor majd megnézhetjük 16:9-ben is levágás nélkül. ;]

(#141662) Viszlát válasza PuMbA (#141660) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor igencsak rosszul gondoltam ezt a streaming-et eddig

Igen. :) A streaming szolgáltatók tulajdonképpen a videotékák, DVD kölcsönzők digitális változatai. Van egy folyamatosan változó kínálat, nem találsz meg mindent, mert rotálják a kínálatot. Az előfizetési díj is a tagságihoz hasonló, ahogy attól se volt meg minden film a tékában, hogy volt tagságid, úgy ezeknél a szolgáltatóknál se fogsz mindent megtalálni csak mert előfizettél. A stratégia az, hogy algoritmusok segítségével megpróbálják belőni, hogy mire van a legnagyobb igény és azt szolgáltatni (mint ahogy anno a téka üzemeltetője is ugyanezt próbálta kisilabizálni amikor a kínálatát alakította).

Ezzel szemben az on demand-nél nagy eséllyel megtalálsz mindent, de nem is előfizetéses alapon működik, hanem egyedi bérlés vagy vásárlás. Az ő stratégiájuk az amit te keresel, vagyis, hogy lehetőleg mindent is megtalálj náluk, ezért ami egyszer felkerül az fent is lesz amíg a szolgáltatás működik és folyamatosan bővítik a kínálatukat, nincs rotálás.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141663) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez a Zack Snyder hasonló mint Michael Mann, volt 1-2db vállalható filmje ezen kívül ontják magukból a logikátlan, túlforgatott filmeket.

(#141664) Tibiajax válasza PuMbA (#141658) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

bár alapvetően a te oldaladon állok, de ez a csúcsformában cváj -> alapfilm mellett csak nem tudok szó nélkül elmenni..
:D
elég annyit mondanom, ellene, hogy sose láttam, de a többi részét sem, vagy... :) próbáljak még bedobni ezt azt, hogy miért nem igazán tartom számon alapfilmek között eme -egyébként biztos kiváló- alkotást? :)

(#141665) Tibiajax válasza Cs1csó (#141663) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezt meg sem hallottam..
szégyelld el magad, Csicsó
:(((

(#141666) hoffman_ válasza PuMbA (#141660) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azt hittem, hogy azért fizetek, hogy amit szeretek filmeket meg tudjam nézni.

azt self-hostingnak híjják :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141667) Cs1csó válasza Tibiajax (#141665) üzenetére


Cs1csó
félisten

Black Hat, Az erőszak utcái, Az embervadász, de Közellenséggel és a Miami Vice-al is vannak problémák.

(#141668) FoxiestFox válasza Viszlát (#141662) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezért nincs videostreaming előfizum, csak zene.
Spotin megvan az általam hallgatott előadók nagy része, de az engem érdeklő filmek / sorozatok nagy részének eléréséhez gyakorlatilag az összes videostreaming szolgáltatóra elő kéne fizetni, és az elérhető tartalmak aránya ahogy nézegettem, még így sem közelítené meg az elfogadható szintet.

(#141669) VIPowER válasza Cs1csó (#141663) üzenetére


VIPowER
senior tag

A legjobb film amit készített a Watchmen volt szerintem.

Michael Mann-től a Szemtől szemben a legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#141670) Saccco


Saccco
nagyúr

Ez melyik animációs film lehet?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#141671) oriic válasza Saccco (#141670) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tippre Spies in Disguise.

Live-Die-Respawn

(#141672) Gubek-Einste válasza Saccco (#141670) üzenetére

Agent 327: Operation Barbershop

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#141673) PuMbA válasza Tibiajax (#141664) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig nem viccelek. Buddy-cop filmeknél alapnak számít az első kettő rész. Ha rákeresel erre a kulcsszóra Gugliban, akkor majdnem minden ilyen netes listán rajta van....ma már ilyeneket nem csinálnak :N

[ Szerkesztve ]

(#141674) Saccco válasza Gubek-Einste (#141672) üzenetére


Saccco
nagyúr

:R

Oriic:
Azt láttam, tudtam, hogy ez nem az. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#141675) Cs1csó válasza VIPowER (#141669) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Ezek az említett "1-2 jó mozijuk"

(#141676) Mik76 válasza PuMbA (#141673) üzenetére


Mik76
senior tag

Fent is van csak fizetni kell erte.
Ertem en hogy az kellene hogy havi 15 dolcsiert minden fent legyen de azert el kellene mar engedni az ilyen total irrealis elkepzeleseket. Ket mozijegy araert mindent egy honapig a csalad szamara... :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141677) hoffman_ válasza Mik76 (#141676) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gimis/egyetemista koromban voltak kényszerképzeteim, úgy voltam vele, hogy mindent beszerezhetek a tékában magamnak teljes joggal és jogtisztává minősítve magam, amit megnéztem már moziban, mert fizettem érte. heti 1-2, néha akár 3-4 mozival egész jónak tűnt, de ezzel együtt is belátom, hogy akkoriban nem volt teljesen kikezdhetetlen a logikám :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141678) bagyulajuve válasza Mik76 (#141676) üzenetére


bagyulajuve
addikt

azért ha mindenre előfizetsz, az nem 15 dollár, hanem alsó hangon
100 - és ekkor már elvárhatnám, hogy mondjuk valamelyiken fenn legyen az Aliens pl

amúgy pont prime-on nem engedte kikölcsönözni, tehát jót, akartam, de mert nem az USA-ban, nem jött létre az üzlet - sőt megvenni sem

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#141679) PuMbA válasza Mik76 (#141676) üzenetére


PuMbA
titán

Minden nem kell, de ami 300 millánál többet hozott mozikban, az legyen fent, mert a potenciális nézőtábor létező :D Én pl. sorozatokat nem nézek, szóval jó lenne nekem egy csak filmes streaming service, amin viszont több film van és nuku sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#141680) shotika válasza hoffman_ (#141677) üzenetére


shotika
őstag

Én ezt kibővíteném azzal, hogy ami adathordozón volt Artijust matrica, arra szabad volt kalózfilmet/játékot másolni :D Hisz milyen jogon vámolnak meg, ha én egy családi videót írok ki lemezre.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141681) shotika válasza Mik76 (#141676) üzenetére


shotika
őstag

Amikor először előfizettem a Netflixre (nem volt olyan rég, talán fél-1 éve, akkor ledöbbentem mennyi minden van rajta. Az első koppanás akkor volt, amikor láttam, hogy ugyan fenn van pl a Daylight, meg hasonló klasszikusok, de szinkron az sehol.
A második kopp, amikor láttam, hogy a Harry Potterek fenn vannak (hozzáteszem, ocsmány minőségben) és pár hét múlva végre lett volna időm megnézni, már nem volt fenn - visszakerült az HBO-hoz. Na mondom fasza...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141682) Cs1csó válasza shotika (#141681) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezekre a szolgáltatásokra gördülékeny az előfizetés/lemondás esetleg újra előfizetés? Mert akkor mondjuk fél évig egyikre majd fél évig a másikra stb. és így szépen le tudja fedni az ember igényét.

(#141683) shotika válasza bagyulajuve (#141678) üzenetére


shotika
őstag

"mondjuk valamelyiken fenn legyen az Aliens pl"

Fenn is van, csak hát az FOX film, a FOX pedig már a Disney-é, akik a Hulu-ra (a Disney Channel mellett a másik saját streaming szolgáltatása) pakolták fel. Ugyan itthon elérhető, de le kell mondani minden fajta lokalizációról.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141684) myckey válasza Cs1csó (#141675) üzenetére


myckey
veterán

Az hogy kinek mi a jó, marha szubjektív....van aki szerint meg 10-20 jó filmjük is van ( most mondtam valamit random ). Kijelenteni, meg pálcát törni... jó nagy önbizalomra vall. :K :)

Mann kapcsán nekem " Az utolsó mohikán " bármikor nézős, fantasztikus darab. sztm.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#141685) shotika válasza Cs1csó (#141682) üzenetére


shotika
őstag

Hát a legtöbbnél, ha jól tudom 1 hónapot kell fizetni. Asszem a Netflix próbálkozik afféle napi jeggyel is, de majd egy nálam tájékozottabb ember megerősít.
Nekem semmiképp se pálya, hogy egyszer itt vagyok, egyszer meg ott.

Szvsz nem tetszik, hogy ennyiféle streaming cég van, már a Paramount is csinálja a sajátját. Mondanám, hogy emeli a versenyt, de minél több ilyen van, annál jobban széttördelik a piacot, amivel engem csak visszavisznek a virágüzletbe.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141686) hoffman_ válasza shotika (#141680) üzenetére


hoffman_
nagyúr

élelmes nemzet vagyunk :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141687) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már streaming szolgáltatók: a Holnap - Demain - Tomorrow c. dokumentumfilm valamelyiken elérhető? Én így hirtelen nem találtam sehol. De még virágáruházban sem.

[ Szerkesztve ]

(#141688) bagyulajuve válasza shotika (#141683) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én kb 1 éve próbáltam már Hulu-ra előfizetni és nem tudtam, akkor most már lehet?

Resistencia eterna

(#141689) shotika válasza ígyvanferi (#141687) üzenetére


shotika
őstag

Amazon :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141690) shotika válasza bagyulajuve (#141688) üzenetére


shotika
őstag

Hm, könnyen lehet, hogy nem :D Ezt el is felejtettem.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#141691) bagyulajuve válasza shotika (#141690) üzenetére


bagyulajuve
addikt

van helyette elvileg valami Star itt Európában, de nem találom az oldalt :F

Resistencia eterna

(#141692) brownus válasza Tibiajax (#141638) üzenetére


brownus
veterán

Sexworld, 1977, (hdb) :U :)
Érzem, hogy ez egy klasszikus darab.... Én meg fogom nézni.
Szivi :) és erre milyen jó lenne a VIP... :d

(#141693) brownus válasza Tibiajax (#141665) üzenetére


brownus
veterán

bayt akart írni csak az a fránya prediktív szövegbevitel :d

(#141694) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Megnéztem énis az Snyder féle Igazság ligáját... nekem is tetszett.
Sokkal koherensebb lett a film... már csak ez fényévekkel előbbre teszi, mint a "régi" mozis változatot. Örülök neki, hogy ez nem maradt a sufniban valahol, hanem össze lett téve és megmagyarázva a legtöbb dolog sokkal jobban, megfelelő kontextusba helyezve rengeteg dolgot.

Amúgy tisztán látszik hogy mennyire túlvállalták magukat ezzel, hogy 2 filmmel akarták felépíteni azt, amit a Marvel 10-el csinált meg minimum.
Van egy sanda gyanúm hogy a Batman v Superman is fényévekkel jobb lett volna, egy 4 órás jobban kifejtett filmmel. Csak akkor még nem engedték (?) Snydernek megcsinálni így. Vagy eleve 2-2 film kellett volna erre az egészre... Ott is vannak hasonló álom és egyéb jelenetek amik tök random kifejtetlen kontextus nélküli pár perces snittek. Az az érzésem eredetileg ugyanilyen part 1-2..stb bújhat meg azok mögött is. Persze a director's cut ott is sokat javított, de még mindig sokszor több rész érezhetően hiányzik onnan, ami itt nem. :R

Sajnálom, hogy így alakult. Talán majd 5-10 év múlva valami reboot-al, meg lehet majd próbálni újra.
Bár látva hogy mennyire terjengős ez a téma, még egy amolyan minisorozat talán még jobb is lenne streamingre.

Meg azt is rettentő sajnálom, hogy nem engedték a Batfleck filmet megcsinálni. Annyira jó lett volna egy igazi Batman film vele, és ebből se lesz már semmi sose... :( Ezt sose bocsátom meg a WB-nek.

Meg ez a BvS is egy sötét folt maradt még ígyis, és azt jóvá se lehet tenni így, mint ezt a a JL-t (DC cut ide vagy oda).
Szerintem ez a Man of Steel tempót és vonalat és stílust vitte tovább jól, ami nekem szintén tesztett. Még mindig az a legjobb DCEU film eddig, de ez így most nálam bejött a 2. helyre.

Ebben is vannak hibák, néha ugrott a történet csak úgy egyet, gondolom azok nem lettek leforgatva, meg pénz se idő se volt már utóforgatni rá. De mivel összegészében apróság már ebben a verzióban, így részemről meg van bocsátva. :)

Nálam simán 7-8/10-es film lett így.

# Justice Leage 2021 :DDD

PS: Ebből is látszik, hogy Snyder szerintem jó dolgokat tud(na) csinálni, ha valaki írna neki rendes történeteket és kap megfelelő időt és pénzt mindent megcsinálni. Nekem van jópár filmje amiben látom a tehetségét és bejöttek nagyon. :B :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#141695) emiki6


emiki6
veterán

Batman v Superman: Dawn of Justice - extended

Nem volt azért ez annyira rossz! Sőt, hogy őszinte legyek, mikor moziban néztem, akkor nekem kifejezetten tetszett, csak aztán akkora volt a fikaáradat, hogy már én is elhittem, hogy pocsék lett - pocsék volt. Azért a WW84 is segít ráébreszteni arra, hogy valójában ez egy igenis jó film a kategóriájában és ez nem azon múlott, hogy bővített e vagy sem.
Tény, hogy volt benne ez-az (Bruce álmai-látomásai pl), ami talán nem kellett volna, mert inkább tette zavarossá a végeredményt, mint jobbá, bár azért így, hogy már tudok mindent amit tudni kell a film megértéséhez, így már nincs gond, de akkor sem jó, ha a filmnek szerves része valami, amit nem lehet megérteni csupán a filmet és az előzményeket látva.
A történet összességében szerintem rendben volt, a Martha-s dolog nem olyan vészes, mint amekkora mém lett. Jó, azért annyira mégsem volt rendben: Pitch Meeting , de valljuk be a marvel filmjei sem jobbak ilyen téren, szóval az egyik lehúzását, másik felemelését indokolatlannak tartom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141696) ben11


ben11
őstag

Snyders Cut

Ez sokkal jobb volt, mint az az összetákolt filmszerűség.
7-8/10

(#141697) Miklós315


Miklós315
aktív tag

"Zack Snyder's Ultimate Extra Power Magic Max" Cut Edition - Forever Band Remix v2.0

Nem az én filmem, így az "apróságokat" nem is vesézném ki, de két dolog nagyon szembeötlő volt úgy is, hogyha minden erőmmel egy "tisztán kívülálló" (a lore-t nem ismerő) rácsodálkozásával tekintek eme "önálló" filmre:

1. (A kisebbik gond, ami viszont teljes mértékben érdektelenné tudja tenni a történetet)
A gonosz/(fő)ellenség/konfliktusforrás totál elhibázott és/vagy kidolgozatlan, gagyi.
Darkseid egy tipikusan jellegtelen, kidolgozatlan (motiváció és jellem nélküli) sablon gonosz. Ki ő? A rossz. Mit akar? Rosszalkodni. Miért? Mert csak.
Emiatt teljesen hidegen tud hagyni az egész cirkusz (ő, mint rossz és az ellene való védharc).
Tehát a történetet nullázza, ami egy négyórás hűdekomolynagyeposznak komoly mértékű gőgként igen rosszul tud állni.
Amúgy viccessé is válik (nagyon nem tesz jót neki), amikor kiderülnek olyan apróságok, mint hogy anno a földre jött az ősi-ismeretlen technológiával (a 'dobozok' - kidolgozatlan), "odacsapta a homokba" az 'életellenes képletet' (sose derül ki, mi az, vagy hogy miért "firkálta" oda - ő jelöli meg a bolygót vele vagy ő keresi ezt a képletet, hogy felhasználhassa - mire is? Egy félmondatos utalással "ősi titkos fegyverként említik", de pontosabbat nem tudunk meg...), majd vereséget szenvedett a régi istenektől és a szövetséges haderőktől, majd az univerzum e csillagközi hódítója elfelejtette(!!!), hogy hol járt (ti. a nagy vereség helyszínét=a meginváziózott helyszínt), de nagyon kereste ("világok százezreit pusztította el kutatva ezt"), és most véletlenül megtalálta... a Földet, amit már egyszer megtámadott, ugye.
Mindezt amúgy miért? Sosem tudjuk meg...

2. A sokkal komolyabb gondom - mint filmmel -, hogy Snyder antitalentumként értelmezhető: pocsék időzítések, jellegtelen és indokolatlanul következő jelenetek, gagyi dialógusok...
Nincs egy konkrét víziója: egyszerre nyolc epicnek szánt beállítást zsúfol - a szuperlassításokkal megakasztva ezeket is - okkal ok nélkül kb. minden második jelenetben. Aztán az akciók! A 300-ban tudott akciókat komponálni, filmezni, bemutatni. Itt semmi nem jött le ebből a "tudásból". Totál elrontott/érdektelenül filmezett harcjelenetek sorjáznak.
A hangulat! Nincs karakteres hangulata: "szürke". Nem hozza a darkos gothami nyomasztást sem, de a laza-csillivilli popcorn feelinget sem, valahol megrekedt félúton a semmilyenség fogságában.
A látvány sem tetszett (a színek általában és a cgi figurák dizájnja és megvalósítása sem).
A zenék és azok időzítései botrányosan rosszak, tetézve ezzel a bajt.
Mindezt úgy, hogy a Watchmen hangulatban, jelenetekben, zenékben szupererős (anno tudta, mit hogyan).
Négy órát összehozni úgy, hogy kb. két jelenet nem borzasztó (mármint a fenti szempontokból), nem is értem. Véletlenül is többet oldana meg jól bárki.

(3)
DC hősökről röviden:
Superman unalmasan op, Wonder Womannel nem tudtak meggyőzni a filmjeiben (azon túl nem tudom/nem ismerem, de unalmas figurának tűnik), Flash, Aquaman meg a Cyborg érdektelenek számomra. Batmant már sokszor megjátszották, de őt legalább kedvelem (talán a legtöbb potenciál ugyanis benne van, mint törött személyiség a sötétség és a fény határán egyensúlyozva).

Szerk. érdekesség:
Mind a WW84 (nem derült ki számomra, miért pont '84, csak egy rövid világmegfigyelési - ecsépelt - utalás van benne), mind a ZSJL rossz film szerintem, de mégis, a hosszuk ellenére sem tűntek hosszúnak... :F

#értékelés(féleség)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#141698) pohár


pohár
félisten

most, hogy végeztem a Snyder cuttal, átkapcsoltam valamiért, hogy megnézzem milyen lett Steppenwolf, DeSaad és Darkseid szinkronja: miért van olyan hangja mindnek, mintha egy diktafonra vették volna fel a hangjukat, amit lejátszottak egy Sokol rádión, amit újra felvettek egy diktafonnal?

valami irgalmatlan fos minőségű :DDD én nem is értem mi történt velük

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#141699) KISDUCK válasza pohár (#141698) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem lepődnék meg hogyha nem stúdióban vették volna fel. Tavaly a covid miatt sorozatokhoz csináltak homeofficeban szinkront.

(#141700) pohár válasza KISDUCK (#141699) üzenetére


pohár
félisten

na de szerintem egy 50 ezres Bkue Yeti jobb hangot vesz fel :(

bár azokat a részeket, amik pluszba jöttek, nem hallgattam meg, lehet ott is gyatrább a minőség? :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.