Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140401) gyuromoj válasza Pearce (#140400) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nemsoká kiderül. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#140402) Mik76 válasza gyuromoj (#140396) üzenetére


Mik76
senior tag

Az mar megvolt, tetszett is neki, koszi. Gondolom jobban lekototte mert gyerekek a szereplok. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#140403) ColdMan válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


ColdMan
tag

Az elején kicsit gyepálják egymást, azután együtt lezúzzák az összes mecha / gonosz dögöt.
Moziba biztos nem megyek miatta, de otthon, egy vasárnapi ebéd után jó lesz.

(#140404) Pearce válasza gyuromoj (#140401) üzenetére


Pearce
aktív tag

Átfutva, hogy mit írnak a fanok, ez bizony Mechagodzilla. 1:42-nél ott egy System Maximum Charge, a kiírás mögött pedig az a forma eléggé árulkodó, bár a fejét nem mutatják.

(#140405) pohár válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


pohár
félisten

na, hátha nem lesz olyan ergya fos, mint az előző Godzilla film...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#140406) gyuromoj válasza Pearce (#140404) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi, így nem kell vadásznom az elemzéseket.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#140407) Bad Pritt válasza pohár (#140405) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont úgy tűnik a trailer alapján, mintha egy sokkal jobb filmet akartak volna csinálni. ;]

Mondjuk az amerikai hadiipart dicséri, hogy az a Gerald R. Ford osztályú repülőgéphordozó elbírta Godzillát és Kongot egy időben, ha ez nem igazi stressz teszt, akkor semmi. :D

Amúgy érdemes megállítani annál a pillanatnál, mikor mindketten látszanak a fedélzeten, mert az egy 340 méteres hajó, szóval tisztán látszik, hogy megint ugrottak egy méretet az előző filmhez képest a szörnyek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140408) shotika válasza pohár (#140405) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem az is fasza volt. Kicsit talán sok a töltelék jelenet még mindig, de én mind2 új Godzilla filmet csíptem, és a Koponya-szigetet is. (sőt, a 98-as filmet is bírom :D)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#140409) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ott a háttérben MechaGodzilla lesz

[link]

Live-Die-Respawn

(#140410) Cs1csó válasza oriic (#140409) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt letennék Mátészalka mellett, fél nap alatt széthordanák.

(#140411) pohár válasza Bad Pritt (#140407) üzenetére


pohár
félisten

tápanyagokban gazdag étrenden van mindkettő, na... :DDD

shotika... én moziban láttam az előző részt, de olyan meh volt... imádom a hangos látványfilmeket, legyen az bármilyen témában, de ez messze volt attól, hogy tetsszen :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#140412) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#140407) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Abban a kérdésben mire is jutottunk legutóbb, hogy habár Godzilla nagyságrendekkel nagyobb a saját filmjeiben, mint Kong az övében, itt mégis pont egyforma magasak? Vagy épp ezért pofozkodnak, mert mindketten elsők akarnak lenni a tornasorban?

(#140413) gyuromoj válasza ígyvanferi (#140412) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kong a saját filmjében még "kölyök", szóval növésben van. Ez el is hangzik a filmben.
Illetve 50 éve volt megnőni erre a filmre. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#140414) k-adi


k-adi
nagyúr

Boss Level - Játszd újra (2021)

Igazából csak az menti meg a filmet, hogy poénosra veszi magát, így viszont egész tűrhető közepes-akció film lett.

(#140415) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#140412) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kong ott még gyerek volt, itt már felnőtt.

Nem gondoltam volna, hogy ilyet teszek, de fellapoztam az internetet és Godzilla 10 métert nőtt a két filmje között (108-119), itt meg már szerintem minimum 150 méter magas (csak a hajós jelenetből indulok ki), ha nem több, szóval Kong elég sok protein shake-et ihatott az elmúlt pár évtizedben, hogy ezt a méretkülönbséget behozza, de sikerült neki.

Hihetetlen mérkőzés elé nézünk emberek, játék nem lesz belőle? Az a PS4-es Bandai Namco game elég ergya lett sajna. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140416) Pitterix válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezek ketten tuti megnézték a Thor egyik részét. Ahogy Kong ugrik azzal a kalapáccsal....
A végén biztos haverság lesz kettejük közt és összefognak a muslincák ellen.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#140417) spiky03 válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


spiky03
veterán

Lesz itt aztán adok kapok rendesen.:C
Reméljük az előző részektől azért jobb lesz.
Mondjuk a Kopony sziget az nem volt rossz, jobban bejött mint a Peter Jackon felé Kong.
Én itt most Kongnak drukkolok, de a végén tuti beautiful friendship lesz. :D

E kell küldenem itthonról majd az asszonyt a gyerekekkel, mert ennél a filmnél majd csak oda kell tekerni neki a hangerőt!:C

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#140418) mephi666 válasza spiky03 (#140417) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én godzillát bírom :D ő a világ legnagyobb környezetvédője... volt pár éve valami jó anime, amiben elmenekültek az emberek a földről, majd x év múlva visszatértek és sok véráldozattal legyűrték a godzillát... mármint valami törpeverziót... aztán jött a hegyméretű nagy :D ...az poén volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140419) Bad Pritt válasza mephi666 (#140418) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jajaja, az három film volt, szerintem is egész érdekes dolgokat emeltek bele. :)
Meg jó volt maga az animáció is meg a zenék.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140420) Piszmaty76 válasza mephi666 (#140418) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Azt hiszem, hogy az egy trilógia volt. Az első részében menekültek el a Földről. Az az egy rész tetszett csak igazán a háromból, kifejezetten érdekes volt. Anno ez hozta meg a kedvem a Godzilla univerzumhoz. Kár, hogy annyira hányadék hangú illetőre bízták a főszereplő megszólaltatását, iszonyat irritáló hangja és beszédstílusa volt... :)

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#140421) BabMester


BabMester
senior tag

Post Mortem (2021)

Mióta megláttam a rendkívül igényes előzetesét, azóta nagyon vártam. Végre egy magyar horror és ráadásul nem néz ki gagyinak. Maga a film jól is indul egy szellemtörténethez: 1. VH után pusztít a spanyolnátha sok a halott és adott egy traumát átélt exkatona aki halottakkal dolgozik. Szép a képi világ, jók a hangok és a jelmezek. A practical effektek is simán vállalhatóak. Tök jó feelingje van a kísértésnek egy magyar faluban, olyan házban amiben én is játszottam dédimnél, ugyan azok a bútorok, berendezések között, jó nézni na.
De a film felénél mintha elfogyott volna a forgatókönyv meg az akarat és átvette volna a rendezést egy művészfilmes gyakornok. Valami irtózatos gagyivá megy át, nevetséges CGI-al, röhejesen rángatózó emberekkel, értelmetlenné váló, csapongó történetvezetéssel és pocsék színészi játékkal. Olyan mintha megunták volna a forgatást és csak beletettek mindent ami eszükbe jutott, hogy gyorsan be tudják fejezni..

Egy átlag Netflix gagyi szintjét hozza azért, plusz pontot kap, hogy magyar, de ez nem horror, inkább valami misztikus thriller. 5-6/10

(#140422) Tibiajax válasza BabMester (#140421) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na csicseregj, hol lehet nézni már
csak azt nem írd, hogy imax..

(#140423) cyberkind válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


cyberkind
félisten

Végre egy fontos mondanivalóval rendelkező film, ja nem, mégse. :D Lehet itt minden is zárva, a mozikba csak a szarokat öntik továbbra is, évről-évre egyre jobb (nem az) filmezni.

Paranormal Cocktivity

(#140424) FoxiestFox válasza Viszlát (#130885) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi az ajánlást, ma megnéztük, és nagyon tetszett. Észre sem vettük, hogy egész hosszú film. :)

(#140425) FoxiestFox válasza cyberkind (#140423) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épp ezt akartam megjegyezni, hogy mi van, ovi? :D

(#140426) KISDUCK válasza cyberkind (#140423) üzenetére


KISDUCK
addikt

Miért kéne hogy legyen mindanivalója? Legyen látványos meg zúzzák le a fél világot és üvöltsenek a szörnyek hogy beszakadjon az ember füle a moziba. Remélem máciusban nálunk is megtekinthető lesz moziban, mert ez otthon nem lenne az igazi.

(#140427) cyberkind válasza KISDUCK (#140426) üzenetére


cyberkind
félisten

Minden film ennyi és nem több, kb a Hubble "távcsővel" kell keresni azokat a filmeket, amik nem egy agyatlan trágya szintjén vannak, amivel nem volna baj, de hogy még most is ezt kell nyomatni amikor minden is be van zárva, van ami nem változik, csak egy szarabb lesz.

FoxiestFox
Nekem speciel rohadtul uncsi ez a sok agyatlan szar már, hiába volt relatív egy kis szünet, nagyon király, hogy lezúzzák a fél világot is, csak uncsi már nagyon, mert mindenben ez van, ha nem szörnyek akkor verdák, vagy The Rock-ok (szép megfogalmazás) és a többi.

De a legrosszabb az egészben, hogy nem valami új ez se. :K

Paranormal Cocktivity

(#140428) ígyvanferi válasza cyberkind (#140427) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem bepárásodott a távcsöved frontlencséje vagy nem tudom.

(#140429) atike válasza BabMester (#140421) üzenetére


atike
nagyúr

"Mióta megláttam a rendkívül igényes előzetesét, azóta nagyon vártam. Végre egy magyar horror és ráadásul nem néz ki gagyinak"

Ugyanez volt bennem is. Aztán nem így lett... :DDD Kár érte. Inkább nem is értékelem - aki bátor és van felesleges másfél órája annak hajrá... :)

(#140430) atike válasza gyuromoj (#140385) üzenetére


atike
nagyúr

óóóóó, de most tényleg az egyik ki lesz csinálva...? :( Kár.

Godzillának nem lett egy kicsit kicsi a feje...? :DDD

Várom amúgy, jó lenne moziban nézni.

(#140431) Bad Pritt válasza atike (#140430) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaj ne kezdjük el újra a fat shaminget légyszi. :D
Nem tehet róla, ez genetika, ekkora testtel és fejjel született.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140432) atike válasza Bad Pritt (#140431) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudtam róla, hogy ez érzékeny pont, tisztán csak észrevétel... :) :P

A 98-as "ős"változatban még nem így volt.

(#140433) lezso6 válasza atike (#140430) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dehogy lesz kicsinálva. A végén majd rájönnek, hogy a rasszizmus szívás, és össze kell fogni; ebből következően a 2. rész már egy romantikus film lesz, a 3. részben pedig megszületik KingZilla és GodKong, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#140434) Bad Pritt válasza atike (#140432) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A 2014-esben nagyon fikázták, hogy vastagok a lábai és kicsi a feje. A másodikat részben kicsit alakítottak rajta, meg a nagyobb tüskék kicsit arányosabbá tették, de elég chonky maradt szegény.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140435) atike válasza lezso6 (#140433) üzenetére


atike
nagyúr

GLM és KLM mozgalom is indul egyszerre....? :DDD

(#140436) lezso6 válasza atike (#140435) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

MLM lesz. Mármint nem a Multi Level Marketing, hanem Monster Lives Matter.

De viccet félretéve tényleg el tudom képzelni, hogy ilyen lesz. Ha már a Jurassic World egy állatvédős baromság lett, egy nem kicsit ízléstelen holokausztos áthallással, így miért ne lehetne a Godzilla vs Kong is ilyen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#140437) atike válasza lezso6 (#140436) üzenetére


atike
nagyúr

MMLM akkor már. Multi Monster Lives Matter... :DDD

(#140438) KISDUCK válasza cyberkind (#140427) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem értem a felháborodásod okát, jelenleg a covid miatt nehezebb a filmek gyártása és a már kész produktumok bemutatását is csúsztatják. Az elmúlt 10 évben a kínálat nem változott, ha elégedetlen vagy akkor nézz szét régebbi alkotások után vagy hálivudon túli piacok tájékán. Tudok ajánlani pár címet hátha valamelyiket nem láttad:
Papírsárkányok
A nevem Khán
A fiam családja
Bolti tolvajok
A szobalány
Menyország most
Oldboy
Silent voice
A gazdatest
Mogyoróvaj sólyom

(#140439) brownus válasza cyberkind (#140427) üzenetére


brownus
veterán

parancsolj, ezek mind remek filmek, és nem sok cgi (kivéve a mesét) van bennük meg robbanás. max az agyadban lesz :)
mondd ki hangossan, ring mamma, another round, pieces of woman, over the moon, chicago 7, boys in the band, árva brooklyn (viszlát írt róla fentebb, ~noir, szuper, beszippnt a hangulat)

(#140440) oriic válasza atike (#140432) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ős változat" :DDD

Vérfanok szerint az nem is igazi Godzilla film. ;]

Live-Die-Respawn

(#140441) atike válasza oriic (#140440) üzenetére


atike
nagyúr

Oké, pontosítva az ős-hollywood változat.

Utánanézve az első Godzilla film 1954-es... Meg is lepődtem. Az már tényleg ős... :)

(#140442) Pearce


Pearce
aktív tag

Another Round-ra +1. Mads Mikkelsen miatt amúgy is radaron volt, de érdekes a témája az alkoholizmus körül, Thomas Vinterberg pedig a Vadászattal eléggé odatette, a mostani filmje pedig egy újabb jól megcsinált anyag. A vége pedig egy hatalmas feelingbomba a What a Life-fal.

[ Szerkesztve ]

(#140443) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lol

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140444) oriic válasza Bad Pritt (#140443) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok ezt lopom. :D

Live-Die-Respawn

(#140445) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

akárhányszor nézem meg ezt a 'zilla v kong-trélert, a végén mindig az jön ki belőlem, ez jóóó lesz..

ez miért van?
:D

(#140446) atike válasza Tibiajax (#140445) üzenetére


atike
nagyúr

Én tudom.

Mert jóóó lesz... :DDD

(#140447) Cs1csó válasza Tibiajax (#140445) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert alacsony fokon van a filmes ízlésed? ;]

(#140448) perempe


perempe
addikt

Láttam az Élősködők prequelt az A hentes után.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#140449) mephi666


mephi666
nagyúr

na, kiszivárogtak a mechagodzillás jelenetek is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140450) brownus válasza Tibiajax (#140445) üzenetére


brownus
veterán

...sokat voltál vidéken, nem fejlődött ki az agyad. :D cuppantalak :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.