Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ' Tzs ,


' Tzs ,
Topikgazda

Üdvözlet Stalkerek!

"A rajongók által készített játékot már nem méltó egyszerű modnak hívni."

Miről is van szó? A Stalker: Anomaly egy rajongói összefogásból készülő játék, ami a Stalker: Call Of Pripyat alapjaira épül, és nagyon hosszú ideje készül. Mostanra azonban eljutott egy olyan szintre, amikor már nem méltó egyszerűen modnak hívni, ennél sokkal többről van szó.

A Stalker: Anomaly az X-Ray Engine egy szabad forráskódú változatára épül, amit a közösség folyamatosan fejleszt és políroz. A játékban megtalálható mindhárom hívatalos rész összes területe, kibővítve teljesen új helyszínekkel, így a bejárható tér hatalmas és változatos.

Persze, a Stalker: Anomaly nem egy új dolog, egy ideje már elérhető, azonban most jelent meg az 1.5-ös verzió, amivel kapcsolatban már elmondható, hogy gyakorlatilag egy teljes értékű játékot kapunk ingyen, ami ráadásul polírozottabb, kifinomultabb, stabilabb és szebb, mint az eredeti, ráadásul jobban is néz ki. Ráadásul az 1.5-ös változattal már tartalmilag is elképesztően jól teljesít.

Találunk a játékban egy mély és átgondolt kraftolási és karbantartási rendszert, bekerült a Metro-játékok inspirált gázmaszk-rendszer, és megújult a felhasználói felület is, ami sokkal barátibb, átgondoltabb.

A játék tele van procedurálisan generált küldetésekkel, de teljesíthetünk missziókat a különböző frakcióknak, illetve belevetődhetünk egy a négy fő történeti szálba is, melyeken keresztül megismerhetjük a különböző frakciókat, akik irányítani szeretnék a Zónát.

De itt még messze nincs vége, a Stalker: Anomaly ugyanis más játékmódokat is kínál. Az egyik a Warfare, ahol kikerül a képből a történet, ennek okán pedig nincs szükség arra, hogy a játék életben tartsa a sztorihoz szükséges NPC-ket. Ennek eredményeként tényleg totális háború zajlik minden és mindenki között a Zónában. Még arra is van lehetőségünk, hogy az egyik frakció vezetőjévé váljunk, és RTS-stílusban vezényeljük a csapatainkat a Zónában.

A másik mód Azazel névre hallgat, aminek a lényege, hogy ha meghalunk, akkor egy másik, véletlenszerű NPC bőrébe kerülünk valahol a pályán. Még a saját holttestünket is megtalálhatjuk, és levadászhatjuk azt, aki esetleg lootolta szegény hullánkat. Mintha a Dark Soulst és a Stalkert keresztezték volna.

Meg kell azonban jegyezni, hogy a Stalker: Anomaly jóval keményebb és könyörtelenebb, mint az alapjáték, és sokkal nagyobb hangsúlyt helyez a szimulációra és a túlélésre - kell enni, inni, aludni is például.

Letöltés: [ModDB] | [SeregA-Lus]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#2) ' Tzs ,


' Tzs ,
Topikgazda

Gameplay videók: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3) Dhampir


Dhampir
félisten

Amennyire csak tudom, követni fogom ezt a topikot. Köszönöm! :R

(#4) ' Tzs , válasza Dhampir (#3) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Köszi! :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#5) Sensut


Sensut
őstag

Azt még hozzá tenném, hogy az Anomaly alapja voltaképpen a Call Of Chernobyl 1.5-ös verziója, jól kibővítve és rendbe téve; valamit azt is, hogy az Anomalyt már 64 bites motor kezeli, az úgynevezett X-Ray Monolith és hihetetlenül jól teljesít. 14 játékbeli nap alatt vittem végig a játékot, az kb. egy hét a való életben, de egyetlen crash nem volt az alatt, ami azért egy ekkora méretű modról ritkán mondható el és még a COC is többször kidobál éppen memória hiány miatt. Vannak benne kisebb rendellenességek, de a stabilitás az végre ígéretes!

(#6) ' Tzs , válasza Sensut (#5) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Köszi, hogy megírtad ezeket! Nagyon remélem, hogy lesz annyira népszerű ez a mod khm, JÁTÉK, hogy az angol nyelvről nekiáll valaki fordítani, mert ebben van fantázia!
Nagyon stabil tényleg! Ma kezdtem egy Monolitossal medium szinten és egy toppantó 2 mp alatt megölt. Észrevettem Metro elemeket a játékban, amik mivel a Metro-t is komázom egyeltalán nem problémaként ítélek meg. :) Nagyon remélem, hogy a végleges verzió valami nagyot fog dobni a rajongóknak!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#7) ' Tzs ,


' Tzs ,
Topikgazda

Hexarius bemutatója! Ez a játék jobb lesz, mint gondoltam! ;) [Stalker Anomaly mod 1.5.0 | Háború a Zónában!]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#8) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Juhhuuuu. Csatlakoztam az eseményekhez én is :C Délután le is húzom a gémet és nekiállok.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#9) Xorith válasza ' Tzs , (#7) üzenetére


Xorith
tag

;)

(#10) ' Tzs , válasza galaktikus (#8) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Oké, hajrá! Jó lesz ez! :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#11) Dhampir


Dhampir
félisten

Privet Brat! Privet Sztalkerek!

tzs82 fórumtársat jelképesen kinevezzük a S.T.A.L.K.E.R. - Anomaly fórum topikgazdájává. :)

Csendüljön a nóta, vár a sztalker-móka. :D

(#12) ' Tzs , válasza Dhampir (#11) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Hát ez óriási! Köszönöm! :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#13) shield válasza Dhampir (#11) üzenetére


shield
őstag

Topikgazda ügyben gondolom tudsz lépni. :)

Egy S.T.A.L.K.E.R. topikkal több van a listámban.
Hogy mikor fogom kipróbálni, azt még nem tudom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14) ' Tzs , válasza shield (#13) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Próbáltam, nem sikerült. Talán, ha megszavaztok... :)

Oké, én is még tesztelek, mielőtt komolyabban hozzálátnék az ajánló írásnak :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#15) lsc


lsc
nagyúr

Remélem lesz magyarítás, jónak tűnik.

Az élet kegyetlen .

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi az érdekes hírt, számomra ez az Anomaly teljesen ismeretlen volt!

Ahogy végeztem a Ghost Recon: Breakpoint-tal, ki fogom próbálni.

(#17) Dhampir válasza shield (#13) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs semmiféle ráhatásom. :(

Feltételezem, hogy a fórumszabályzat alapján lehetségessé válhat az erre kérelmet benyújtónak, de ezt gyakorló Topikgazdaként bizonnyal jobban tudod nálam, én itt pusztán egy totálisan átlagos emberke vagyok. :)

(#18) ' Tzs , válasza Dhampir (#17) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Mondjuk itt is lehetne csinálni a fórumozást, ha már létrehoztam: [S.T.A.L.K.E.R. - FÓRUM]

lsc: mindenképpen! Én neki se állok addig, pedig már nyomnám... :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Optimalizálás a szokásos, ahogy nézem:

(#20) ' Tzs , válasza Fred23 (#19) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Nm a hírt! :) Ja a szokásos hehe. Elég szarul fut a Ryzen-el :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#21) Fred23 válasza ' Tzs , (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem csak azzal, anno ezekkel a játékokkal láttam húzott 6700k-val is 30 fps alá beesést jó VGA-val. Másfél szálat használ korrekten a motor, szóval nincs mit tenni, időnként baj van.

(#22) Dhampir válasza ' Tzs , (#18) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz, szép munka, de a magam részéről inkább már csak itt maradnék.

Nem csupán a "nyájmeleg" élvezete mondatja ezt velem, hanem mert amúgy is szétaprózni-dobálni próbál sokszor a Lét, úgyhogy én már örülök annak, ha nem kell túl messzire cipelni rozoga sztalker mivoltom hanyatló egzisztenciáját. :)

(#23) shield


shield
őstag

Telepítettem a [SeregA-Lus] verziót. Jó lenne hozzá egy igényes fordítás, mert így a tárgyak leírásának értelmezése is sokáig tart.
A beállításokban kapott 16GB RAM/4GB VRAM-ot, szépen futott, de 15-20 perc alatt kétszer kilépett, a log-ban nincs semmi hiba. Nem volt sok időm szórakozni vele, de azt észrevettem hogy a guggolás nem a megszokott módon működött, guggolás után nem futott a karakter.
Úgy néztem, hogy a guggolás át ment hasalásba, mondjuk nem lenne rossz néha.
Ebben a 20 percben ennyi volt a tapasztalatom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#24) Sensut válasza shield (#23) üzenetére


Sensut
őstag

Máig sem értem, hogy miért erőltetitek folyton ezeket a Serega verziókat. Persze, hogy abban egy csomó minden meg van buherálva és bugzik mint az isten, mert az eredeti sima verzióban minden rendben van. Egyetlen crash nélkül végigvittem a játékot, nem volt gondom a mozgással, se az NPC-vel. Akadás mentesen fut ultrahigh beállításon, tökéletes angol fordítás, stb. Olvasom a sok panaszt a Lost Alphában is, hogy crashel meg mit tudom én, de csak nagy ritkán telepíti valaki az eredeti verziókat, mindig ezek a buherált Serega kiadványok teszik el egy mod becsűjét. Nekem is mindig bajom volt a Serega verziókkal, aztán végleg lemondtam róluk és béke van. Amúgy ez csak egy beta 3 verzió, amit publikus tesztelés alá vetettek, úgyhogy nem kell mindjárt a csodát várni tőle. Ha kipróbáljátok a COC 1.5 verzióját, ami ennek az Anomalynak az alapja, akkor rájöttök, hogy miből lett a cserebogár. Na az már bughalmaz - crash boom bang, mindenféle hiány benne... Rengeteget dolgoztak ezen a modon, hogy ennyire összeálljon és biztos, hogy minden idők legjobbja lesz, ha elkészül.

[ Szerkesztve ]

(#25) knoz91 válasza ' Tzs , (#1) üzenetére


knoz91
tag

Ezer köszönet. :R Mint hatalmas stalker fan, könyvek átnyálazása után ; stalker 2 hype vonaton ülve ; CoC-t f**sá pörgetve, ráfogok próbizni erre is, csak igazából úgy éreztem hogy a CoC után csömörből vödörbe fogok tévedni, moddb-n publikált legutolsó verzióját toltam a CoC-nak, de ahh... crash crash hátán. Így erre még rá se próbáltam. Na de arról nem is volt semmi tudomásom hogy tulajdonképpen ez a CoC-t viszi tovább :Y
Azt hiszem a hétvégi program adott lett. :D

(#26) MADegtyarev


MADegtyarev
újonc

Sziasztok,Igen tulajdon Képen egy COC Felpofozva xarrá modolva :D :D :D
Készül egy full Magyar világ ;)
Csak egy kérdés Milyen legyen???
A:A Karaktereknek legyen Magyar Neve
B:Maradjon meg az eredeti Név

[ Szerkesztve ]

(#27) Timstrike válasza MADegtyarev (#26) üzenetére


Timstrike
tag

Ha már magyar mód akkor legalább a főhős neve legyen magyar(de azért még lehetnek magyar nevek más stalkereknek is a Zónából :) ). Viszont a többség az csakis ukrán/orosz név kell hogy legyen mert akkor Stalker a játék ha van valami ukrános/oroszos benne.
Gratulálok a kezdeményezéshez és várom,hogy kipróbálhassam! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#28) Dhampir válasza MADegtyarev (#26) üzenetére


Dhampir
félisten

A főhős neve: Kom Álom
Csapos: Sert Oda
A csaposhoz legközelebb álló személy: Sert Ide
Mellékszereplők: Mellő Zött, Idene Lőjetek
Játékos kedvű szereplő: Ötöd Ölő
Kereskedő: Zso Zsó, Bugye' Láris
Szimpatikus vérszopók, akik együttműködést színlelnek: Szív Ószál, Málnasz Örp, Szúrka-Fúrka
Értelmes zombi: Tevagya Bunkó
Ismeretlen képződmények: Táncoló Olló és Ritka Fehér Holló
Hol kezdődik a játék: Tűzfülűek faluja
Hadseregparancsnok: Seregh Ajtó
A Zóna új neve: Zsolna
Kívánságteljesítő: Les Heted

[ Szerkesztve ]

(#29) MADegtyarev


MADegtyarev
újonc

:D Akkor természetesen a fő karakterek neve marad Ruszki.VANO Mondjuk lehetne János mert tök János feje van :D :D :D
De a random npck neve Magyar legyen?
Meg valamikor a főmodokat is frissítenem kellene.Sőt CoC Cuccokat is átkéne portolnom.

COC-nál is készítettem volna egy Magyar világot.(Spoiler=Magyar Textúrák Satöbbi)
De a felirat és szöveget nem lehetett megcsinálni mert Font problémák voltak.
De most úgy néz ki az Anomaly Csapatával sikerült rájönni mi volt a probléma.(Windows-1250)
Úgy hogy most mehet nyugodtan a fejlesztések.Ahoz hogy újra lehessen Hó modot kiadni meg kell várnom a hó esést mert full saját textúrákkal dolgozok :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dhampir válasza MADegtyarev (#29) üzenetére


Dhampir
félisten

Antonius1978 készített Turul modot. Ő esetleg tudna adni további jó ötleteket. :)

(#31) shield válasza MADegtyarev (#29) üzenetére


shield
őstag

Attól függ milyen magyar nevekre gondolsz. Így is vannak a modokban magyar nevek, Szürke Vakond, Bagoly, stb...
Ezek így nagyon jók, de már a Kovács Janika már nem lenne nyerő. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32) Sensut


Sensut
őstag

AXRToolset-master

Ezt a .db tömörítőt nem ártana belinkelni az összefoglalóba, hogy mindenki elérhesse. Ezzel a programmal ki lehet csomagolni bármelyik alapjáték vagy mod adatbázis állományait, de nem csak. Képes a visszatömörítésre is, és még sok mindenre. A program tömörítő részének indítása:

Még nem találkoztam olyan Stalker .db állománnyal, amelyiket ezzel ne tudtam volna kicsomagolni. Moddereknek, fordítóknak fölöttébb ajánlott eszköz!

(#33) Zsoxx válasza ' Tzs , (#1) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor ezek szerint tud újat nyújtani annak is, aki mindhárom részt végigtolta 3-3-szor. :)

(#34) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Ez mit jelent:
"bekerült a Metro-játékok inspirált gázmaszk-rendszer, "

Vannak olyan területek, ahol csak gázmaszkkal lehet életben maradni? Remélem nem a teljes map ilyen...

(#35) ' Tzs , válasza Zsoxx (#34) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Még nem teszteltem annyira, nem volt időm sajnos, de meg vagyok győződve róla igen :)

Nagy valószínűséggel lesznek olyan helyszínek, ahol szükség lehet rá, de aki már nagyban nyomja, biztosan többet tud erről nyilatkozni.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#36) Zsoxx válasza ' Tzs , (#35) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az nem gond, ha csak egyes részek ilyenek, mert ez nem tetszett a Metro-ban.

(#37) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Ilyenkor mit lehet tenni?
A Folytatásra nem csinál semmit.

************** Kivétel szövege **************
System.UnauthorizedAccessException: A következő elérési úthoz való hozzáférés megtagadva: „F:\Games\Stalker Anomaly\appdata\user.ltx”.
a következő helyen: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
a következő helyen: System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy)
a következő helyen: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, String msgPath, Boolean bFromProxy)
a következő helyen: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options)
a következő helyen: System.IO.StreamWriter..ctor(String path, Boolean append, Encoding encoding, Int32 bufferSize)
a következő helyen: System.IO.StreamWriter..ctor(String path, Boolean append, Encoding encoding)
a következő helyen: System.IO.File.WriteAllText(String path, String contents, Encoding encoding)
a következő helyen: Launcher.SelectionUI.WriteToUserLtx()
a következő helyen: Launcher.SelectionUI.buttonPlayAnomaly_Click(Object sender, EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

[ Szerkesztve ]

(#38) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Ez megoldódott.
Viszont vannak furcsaságok, pl. a lámpa a beállított billentyűre nem működik, viszont a detectornak beállított gombra a lámpát veszi elő. Meg bármit rakok a Numpad 0-ra, ha megnyomom, bármilyen irányba tudok nézni, de a karakterem nem mozog.

(#39) knoz91


knoz91
tag

Sziasztok,

Esetleg tud valaki dl linket, ami nem 3 darabra szedett mint moddb-n, hanem 1be repackolt, esetleg t dl, ami egybe leszedi az egészet unpackolva?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#40) Zsoxx válasza knoz91 (#39) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szerintem nincs.Miért nem jó neked a 3 db-os (illetve 4 mert van egy 35 MB-os is)?

(#41) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Egyébként az élő és holt stalkereket miért nem jelzi a minimap? A 2 utóbbi részben már benne volt ez a funkció.

(#42) knoz91 válasza Zsoxx (#40) üzenetére


knoz91
tag

Ketszer szedtem le, mar huztam at a 7z-ket masik meghajtora, megis hianyosan csomagolja ki... ami elegge nem realis, mivel ha hibas lenne a zip, nem is tudna mit kicsomagolni tudtommal... [launcherbol nem indul a jatek, filecheck-re fel is dobalja a hianyzo fajlokat, hiaba csomagolom ki oket kellokeppen egy mappaba..]
...na de nalam ez is osszejon. :DDD
Na se baj, probalkozom akkor meg. :)

(#43) ' Tzs , válasza knoz91 (#39) üzenetére


' Tzs ,
Topikgazda

Próbáld ezt: [link] :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#44) Dhampir


Dhampir
félisten

(#45) Zsoxx válasza knoz91 (#42) üzenetére


Zsoxx
senior tag

4 fájl kellett letöltsél, kb. 8, 3,1 és 1,3 GB + egy 35 MB-ost. Mind megvan?

(#46) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

A távcső használatára nincs gyorsbillentyű?

(#47) knoz91 válasza Zsoxx (#45) üzenetére


knoz91
tag

Ráadás hotfix. Minden pipa.

@' Tzs hálám a sírig üldözzön. :R

(#48) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Rá lehet kattanni rendesen, ne vigyétek túlzásba.
Én már az utcán is az anomáliákat keresem (IRL), nehogy belefussak valamelyikbe. :W

(#49) knoz91 válasza Zsoxx (#48) üzenetére


knoz91
tag

Egyetertek. Sikerult megcsinalni, egy loner-t elkezdtem story off / warfare mod. Elso neki futas easy/easy , azt kell mondjam, ez meg igy is k*%!va nehez. Nagyon jo a gasmask rendszer, a realisztika, minden 5 csillag nalam. Egyenlore 2 ora utan mondom ezt, meg beleporgetek ugyis jopar orat, aztan osztom a tapasztalatokat, eddig nagyon fuggos.
Remelem esetleg Steamre eljut, olyasmi modon mint a black mesa pl., ha jobban rafekudnenek a sracok (habar nen tudom, hogy ennel jobban kell-e?), meg tobb major update, etc., siman penzt is adnek erte. Le a kalappal elottuk. :R

(#50) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Vizet nem lehet "csinálni", ugye? Úgy értem, pl. mocsárból vett vizet megszűrni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.