Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141451) Pearce


Pearce
aktív tag

Hát amiket eddig lehet tudni, Darkseid itt 1-2 jeleneten kívül nem sok vizet zavar /a history lesson-ben lesz szerepe, ami elvileg egy marha jó rész lett/.

Amúgy tegnap kijöttek a social médiás első vélemények /amelyek általában minden filmnél pozitívak, itt is azok :D/, ma jönnek a rendes írott kritikák /ergó a fekete leves - mondjuk annyira szerintem nem fogják lehúzni, mint a BvS-t/.

[ Szerkesztve ]

(#141452) Cartevo


Cartevo
őstag

(#141453) Mik76 válasza eeXaa (#141433) üzenetére


Mik76
senior tag

Igazabol nem sok ertelme van manapsag 4:3-ban forgatni, hiszen a kijelzok/otthoni vasznak 98%-a 16:9 aranyu, es ez szerintem a rosszabbik, mintha forditva lenne. A cinemascope mas, az also felso extra fekete csik nem annyira problema.

Az en problemam inkabb az hogy egy filmet nem lehet valtoztatgatni egyik aranyrol a masikra ha profikrol van szo. Letezik az a fogalom hogy framing. Ha egy filmben minden snittet ugy komponalnak meg hogy az a 4:3-as aranyra lett megalkotva akkor alul felul ertekes informaciot veszitunk es romboljuk a kompoziciot egy 16:9-re konvertalassal.
Forditott esetben, ha 4:3-as a szenzor, de eleve tudatosan csak a 16:9-es aranyra komponaljak meg snittenkent a kepet, akkor a 4:3-ra nyitassal megint szetbarmoljak a kompoziciot, teljesen lenyegtelen also felso extra sav informacioval ami nyilvanvaloan elhanyagolhato jelentoseggel bir, hiszen minden ami fontos az benne van a 16:9-es belso tartomanyban.

Ez az utolagos ugralas a keparanyok kozott luzerkedes. :U
Coppola/Cameron/Scott/Kubrick/Spielberg stb soha nem csinalna ilyet.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141454) RetepNyaraB válasza Miklós315 (#141448) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lehet, hogy csak rossz passzban nézted meg.
Én még nem láttam gyenge Enyedi Ildikó filmet és ez sem az szerintem, sőt. A magyar művészfilmes vonal legjobb termései közé tartozik pont azért, mert nem öncélú köldöknézés, hanem relatíve szépen elmesél egy történetet, ha úgy tetszik két súlyosan sérült ember szerelmi sztoriját, de azért ennél jóval szubtilisabbnak érzem.
Azért gondolom, hogy újrapróbálkozhatnál vele, mert mindig igen átgondolt írásaid vannak és láthatóan az összehasonlító tapasztalat is adott :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#141455) Bad Pritt válasza Mik76 (#141453) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na, Whedonék ezt tették a mozis változatnál.
Snyder az egészet 4:3-ban vette fel, ezt tartotta szem előtt és így küldte volna moziba (pletyka, a Warner nem tudni, mit szólt volna hozzá), utólag Whedon megvagdosta, az utóforgatás során nem is használták ezt a képarányt.
Snyder most nem használt fel semmit az utóforgatás anyagaiból és megtarthatta az általa preferált képarányt. Szóval most nem vesztünk semmit, korábban volt is itt linkelve, miért így álmodta meg a saját verzióját.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#141456) eeXaa válasza Mik76 (#141453) üzenetére


eeXaa
addikt

...és a 2K masterről mit gondolsz? 2Kben csináltak mindent az eredeti 4:3 as arányban, ebből croppoltak, majd ezt skálázták fel 4K-ra?

(#141457) lezso6 válasza eeXaa (#141456) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Croppolás után szokás masterelni, nem fordítva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#141458) eeXaa válasza lezso6 (#141457) üzenetére


eeXaa
addikt

A masterbe rakják a cgi-t ill. abba méretezik. Ha ebben az esetben ez történt volna akkor az egész cgi mizériát ujra kellett volna csinálni, a Snejder cuthoz, amit kizártnak tartok...

A master nem csupán egy color grade meg audio... abban van az egész film szerkesztve.

[ Szerkesztve ]

(#141459) Miklós315 válasza RetepNyaraB (#141454) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Átfutott az agyamon a "rosszkor néztem" lehetőség, de belegondolva, mik miatt lett ez a véleményem, elvetettem.

A színészek közül a két szarvas volt szimpi (és nyerő játékú), és ez már önmagában durva.
A képi világ sem nyűgözött le (pedig sokan hangsúlyozták, hogy az milyen jó), szerintem hozott egy kötelező szintet (pl. a Midsommar pl. markánsabb beállításokkal, tájakkal, hangulattal operált, mint amit e film nyújtani tudott).
A zene ugyanez: holnap már semmire nem fogok emlékezni belőle, mert már most is alig tudom felidézni.
A sztori meg: nagyon spéci ez a két sérült ember egymásra találása, de azért működhetne, viszont középszerű-szürke sablonokkal dolgozik (a közös álmot leszámítva, aminek indikátor voltán kívül semmi "haszna" a filmben, hagyja elveszni). Sokkal erősebb hatású, meggyőzőbb tartalmú "sérültemberboldogsága" filmek vannak, ez egy szürke kisegér elefántnak kikiáltva - részemről. :)

Egy kérdés:
Művészfilm - nem tudom, ez miért művészfilm? Ez egy romantikus dráma, teljesen mainstream tálalásban (karakterek, szövegek, helyzetek, fordulatok-sztorivonal, "szimbólumok"...), ráadásul, ha már említed, több jelenetet/mozzanatot öncélúnak tartok (nem a filmet egészében, de elemeit), amik vagy az időzítés, vagy a kontextus (hiánya) révén erőltetetten "vannak benne"/"olyanok amilyenek".
Az álommal kiemelkedhetett volna ebből (--> művészfilm irány), de nem foglalkozott vele, csak eszközként. Ezért nem értem, mi a "művészfilm" ebben az esetben?

(Azt gondoltam a vége felé, hogy ha ez egy rövidfilm, amiben a két szarvas dominál, és a két szereplő "játszaná" rövid jelenléttel az álmot - mintegy inverz szimbólum-megoldókulcs gyanánt a nézőnek - simán átjönne az üzenet, és sokkal művészfilmesebb/markánsabb (egyetemesebb), de ami fontosabb, könnyedebb, elbűvölőbb lehetett volna.
Jelen formájában túl kései - sok film megelőzte történet, karakter-dráma, és "szimbólum" szerint (amúgy én kevés szimbólumot leltem benne) -, és túl didaktikus, erőlködő nekem.
Ami meg jól működött: az üzem háttere - a karakterek, az életérzés -, ami csak ott volt mögötte. Azt a részt pl. jól elkapta, kár, hogy nem erről szólt a film.)

"Szerintem."

(#141460) Mik76 válasza eeXaa (#141456) üzenetére


Mik76
senior tag

Passz. Mivel nem vettem reszt benne igy csak talalgatni tudnek, azt meg inkabb kerulom. Ez egy elegge kusza tortenet. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141461) Viszlát válasza Miklós315 (#141448) üzenetére


Viszlát
addikt

Na most megleptél, a túlértékelt/alulértékelt jelzőket általában az önmaguk körül forgó egybites nézők szokták használni. Rossz napod volt/van? Akarsz beszélni róla? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141462) Miklós315 válasza Viszlát (#141461) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A #141459-ben részletesebben kifejtettem az okokat. :)
A "túlértékelt" abból eredt, hogy mindenhol agyondicsérték, és ahhoz képest viszonyítva túlértékelt számomra. Amúgy nyilván egyéni ízlés kérdése, de nem az én filmem. Csak sajnálom, mert örültem volna, ha egy jó "filós" magyar filmet lelek. Most A vizsga következik (mármint majd magyar filmként).

"Szerintem."

(#141463) hoffman_ válasza Viszlát (#141461) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én értem mit akart mondani; a sajtó visszhangja jóval kedvezőbb volt, mint az ő véleménye a filmről.
de csak azért tudom, mert egyetértek
:D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141464) Mik76 válasza Miklós315 (#141462) üzenetére


Mik76
senior tag

A Vizsga nekem nagyon bejott. Lehet tulertekelem... ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141465) lezso6 válasza eeXaa (#141458) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, elég nagy pazarlás lenne, ha minden CGI-t 4:3-ba készítenének el, majd levágnák.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#141466) Miklós315 válasza Mik76 (#141464) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Majd megmondom, ha láttam ;)

"Szerintem."

(#141467) eeXaa válasza lezso6 (#141465) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát ja, ....ezért is érdekes hogy a 2k master az eredeti vagy a croppolt formátumra vonatkozik... mert utólag akkor ugye hogy adták hozzá a hiányzó cgi-t a 4:3-hoz... :F
a legvalószínűbb, hogy a 4:3 volt az eredeti 2K master ebből croppoltak, és ezt felskálázták 4K ra..

[ Szerkesztve ]

(#141468) Mik76 válasza lezso6 (#141465) üzenetére


Mik76
senior tag

Abban az esetben tudom elkepzelni ha a 16:9-es dontes a gyartas utolso par honapjaban tortent volna. De ez mar benfentes info, amit a publikus nyilatkozatok sem feltetlenul adnak vissza. A nyilvanossagnak szant informaciok sokszor koszono viszonyban sincsenek a valos tortenesekkel.
Ez mar politika meg marketing. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141469) eeXaa válasza Mik76 (#141468) üzenetére


eeXaa
addikt

Snejder azt mondja, hogy neki volt több változata is kész, mielőtt kivették volna a kezéből... éshogy neki az academy ratio volt az elejétől fogva az elképzelése...

(#141470) PuMbA válasza Mik76 (#141453) üzenetére


PuMbA
titán

Snyder 1.43:1-re frame-elte a filmet, szóval elvileg minden a helyén lesz és jól fog kinézni, de én is nézek egyébként, mert egy így frame-elt film nem feltétlenül néz ki jól 16:9-ben:

"At Justice Con, back in July 2020, Snyder explained how he originally intended to shoot all of Justice League with this aspect ratio in mind, so that the movie could fill up a giant 1.43:1 IMAX screen for the entire runtime, instead of just select action sequences, which is typically how IMAX is used for big-budget studio movies like this. Snyder didn't shoot the film using IMAX cameras, since they don't use sound, but he did shoot with a ratio ideal for 1.43:1 theaters. And when Justice League lands on HBO Max, fans can see it all in the ratio Snyder intended."

"My intent was to have the movie, the entire film, play in a gigantic 1:43 aspect ratio on a giant IMAX screen," Snyder said at Justice Con. "Superheroes tend to be, as figures, they tend to be less horizontal. Maybe Superman when he's flying. But when he's standing, he's more of a vertical. Everything is composed and shot that way, and a lot of the restoration is sort of trying to put that back. Put these big squares back. ... It's a completely different aesthetic. It's just got a different quality and one that is unusual. No one's doing that."

[ Szerkesztve ]

(#141471) Bad Pritt válasza PuMbA (#141470) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Snyder által felvett jelenetek nagyrésze kukázva lett a 2017-es filmben, akkor is megerősítették több helyen, hogy kb. 30 perc került be a végső vágásnál többek közt az is szempont volt a válogatásnál, hogy mit tudnak egyáltalán szépen 16:9-es arányra vágni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#141472) k-adi válasza Viszlát (#141461) üzenetére


k-adi
nagyúr

"a túlértékelt/alulértékelt jelzőket általában az önmaguk körül forgó egybites nézők szokták használni"


ezt a bölcsességet honnan szeded?

(#141473) Viszlát válasza Miklós315 (#141462) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek én, csak számomra ennek mindig olyan íze volt, hogy mindenki más hülye, te pedig látod a valós értékét, ami hát khm, na. Pedig ugye mindannyian egy-egy csepp vagyunk a tengerben, ha valami tetszik/nem tetszik, az nem cáfolja meg mások véleményét, illetve nekem nem tűnik túlságosan ildomosnak, ha előjelezzük azt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141474) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Testről és lélekről (On Body and Soul) (2017)

Avagy a testi és a lelki fogyatékos románca. Senkiről semmit nem tudunk meg, és hát a történet se igazán vezet sehova. De szépen adagolódnak az események, technikailag nagyon ott van, kifejezetten esztétikus, ahogy a szimbólumokkal is egész jól operál.

De nem értem azokat, akik egyből tíz pontot adnak az ilyenre. Ők most láttak először ilyen művészfilmszerűséget, ami tetszett is nekik, vagy mi? :D

A film abszolút magával ragadó, de valahogy a kétharmadánál egyszerűen elfogy, a vége meg eléggé klisés. Nem éreztem semmi katarzist.

7/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#141475) Miklós315 válasza Viszlát (#141473) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Szerintem meg mindenki leírja a maga álláspontját, azt' ennyi a történet. Mert ugye, ha nem így, akkor az "első visz mindent"... :F

"Szerintem."

(#141476) Mik76 válasza Miklós315 (#141466) üzenetére


Mik76
senior tag

Hajra, kivancsi vagyok mit gondolsz. :)
Nekem az elvarasaim olyan het pont korul voltak, azt siman tul lepte.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141477) Viszlát válasza Miklós315 (#141475) üzenetére


Viszlát
addikt

A véleményünk - nyilván durván leegyszerűsítve - tetszik vagy nem. Amiről most beszélünk, az meg mások véleményének a minősítése. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#141478) k-adi válasza paatrick (#141267) üzenetére


k-adi
nagyúr


Eléggé elspoilerezted a filmet, nem volt szép

(#141479) k-adi


k-adi
nagyúr

Amerikába jöttem 2. (2021)
Coming 2 America


Mikor megláttam hogy van 2. rész, akkor jöttem rá, hogy az elsőt még nem is láttam, így gyorsan be is pótoltam. Érdekes volt látni a 88-as változatot, összevetve a 2021-essel.. Az első részre nem tudnék haragudni ha akarnék se, a második meg csak szimpla tisztelgés az első rész előtt. A fodrász jelenet remek megint, ahogy az első részben is az volt, EM alakítására most sem lehet panasz.

(#141480) Sonja


Sonja
veterán

Elindult a FilmBox+ Magyarországon is. 1190HUF/hó, de nem tudom, hogy érne ez ennyit?! :F A választékot böngészem éppen. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#141481) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Brightburn (2019)

Kompakt es jellemzoen konzekvens rendezes, egyszeru de feszes sztori, elfogadhato szineszek, elfogadhato operatori munka. Igazabol minden legalabb elfogadhato, ami low-budget (tini?)horroroknal igazabol meglepoen ritka.

A film gyakorlatilag horrorfilmes variacio Supermanre es Spidermanre, csak eppen a csecsemo az urbol egy gonosz parazita. Innentol allna harom labon: Egyreszt ott van a szuperhosos (szupernaturalis) film, masreszt ott van a film a felnotte valasrol, harmadreszt ott a horror vonal. Igazabol itt a baj az, hogy rendesen osszehozni egy hasonlo filmet nehez: Van ra pelda, de az a Hereditary, a Donnie Darko es a Raw. Itt az extra a szuperhosos vonal lenne, de igazabol attol meg tenyleg tovabb kellett volna lepni szupernaturalis fele, hogy rendesen mukodjon, ami itt nem tortenik meg. A 18+ besorolas is eroltetett, kb ket eros es teljesen tulzas jelenet van, de mindketto oncelu: Szo sincs arrol, hogy az explicit tultolt vizualis horror az elbeszeles resze legyen, mint ahogy az megvolt a Hereditarynal es a Rawnal. Hala egnek a sztori viszont fokuszalt, tehat nem probal meg univerzumepiteni es szajbaragoan megmagyarazni mindent, ez ugye jo.

5/10 Korrekt egyszernezos iparosmunka. A szuperhos jelnel meg nem tudom mennyire volt szandekos, hogy a Berserk demoni jelet hasznaltak, bar ez lehet csak veletlen.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#141482) Bad Pritt válasza proci985 (#141481) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Utolsó spoilerre: szerintem tuti szándékos, de ez inkább amolyan easter egg vagy tisztelgés, mint lopás. Nekem is egyből feltűnt, pont akkortájt néztem meg a 2016-os animét a Dark Souls miatt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#141483) brownus


brownus
veterán

I care a lot, [link] 10/10, a végére shadow zenéje pedig feltette a koronát a filmre. Köszönöm az alkotóknak az élményt! :R

(#141484) Miklós315 válasza Mik76 (#141476) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A vizsga

No, megnéztem. Tetszett, de egy dolog nagyon hiányzott: a hangulat. Tök korrekt darab, de a zene valahogy nem stimmelt, és ezzel együtt a nyomást sem éreztem (bár agyalok azon, hogy ennek az oka talán a túlismételt történet lehet - sok ilyet láthattunk már, de azért mégis talán a film "hibája", hogy nem keltett feszültséget). Inkább szórakoztatott, ami a sötét történetet tekintve, furcsa. (Pl. A foglyok tudott feszkót teremteni.)
A színészekkel nem volt bajom (Kulkát bírom, a többiek is hozták a figurát), a fordulatokat jól adagolta (bár a fenti miatt kiszámíthatóak voltak), kellemes a játékidő (nem túlnyújtott), és a végén nem eresztett le (egész pofás, feszes lett a lezárás).
Összességében úgy tudnám pontozni, hogy magyar filmek közt erős 8-as, minden film közt kb. 6-7 (6 mert nem tudott újat/extra valamit mutatni, 7 mert teljesen vállalható, nemzetközi szinten is). :)

#értékelés

"Szerintem."

(#141485) brownus válasza brownus (#141483) üzenetére


brownus
veterán

És mint a gone girl ami szintén egy remek film, vele :)
Mindkettő film olyan számomra, most hogy lassan ülepedik a mostani hogy nem akarom még1x megnézni. De látni kell egyszer.
Mer hiány érzet lenne, kár lenne kihagyni :)
Csak meg kellene nézni a gone girlt :d eltelt hét év....

[ Szerkesztve ]

(#141486) fant0mi válasza Miklós315 (#141484) üzenetére


fant0mi
addikt

Magyar vonalon maradvav az Apro mesek (Tall Tales) megvolt?

(#141487) emiki6 válasza Bad Pritt (#141482) üzenetére


emiki6
veterán

Milyen animével függ össze a dark souls?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141488) Miklós315 válasza fant0mi (#141486) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem, még.

"Szerintem."

(#141489) Bad Pritt válasza emiki6 (#141487) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Több animéből és mangából is merített Hidetaka Miyazaki, de az egyik legnyilvánvalóbb ihletforrás a Dark Soulshoz az eredeti Berserk volt.
2016-ban aztán jött egy ilyen 2D-3D animációs feldolgozás, nézhető, nekem sem tetszett igazán, viszont a '97-es legendásan jó.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#141490) Tibiajax válasza Miklós315 (#141484) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

egy dolog nagyon hiányzott: a hangulat
pontosan. ezért is lőttem ki, fél óra múltán.. de az is szenvedés volt
rettenetesen rossz magyar film. vontatott és dögunalom
de legalább a díszlet jó volt. meg a forgatási helyszín.. a jó kis ganz-telep

[ Szerkesztve ]

(#141491) emiki6 válasza Bad Pritt (#141489) üzenetére


emiki6
veterán

Nemrég leküzdöttem az animékkel szembeni ellenszenvem és megnéztem a one punch man-t, majd a DBZ abridgedet... (és beláttam, hogy indokolatlan volt az ellenszenvem), Illetve csak azt hittem, hogy leküzdöttem, de megnéztem a linkelt Berserk alatt a képeket és hátborzongató. Úgy tűnik az animén belül bizonyos stílusok még mindig kiváltanak belőlem valami zsigeri undort, lehet ezek miatt kerültem az egész műfajt évtizedekig. :D Noha a Berserk esetén ezt az undort a képek alapján látott stílus-setting-hangulat hármasa váltja ki.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141492) proci985 válasza emiki6 (#141491) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol erdemesebb a komolyabb filmeket megprobalni, pl Paprika, Chihiro vagy a Ghost in the Shell. esetleg ha sorozat kell, akkor ott a Cowboy Bebop, bar abbol nem tudom mennyire letezik mai szemmel normalis minosegu kiadas, a DVD sajnos kifejezetten szornyen nez ki.

a Berserk a kora 90es evek hiperveres idoszakabol valo, ld meg Ichi the Killer vagy Urotsokidoji (Legend of the overfiend), ami reszben az Akiranal vagy a Tetsuonal latott japan body horror interpretaciot is vitte tovabb. a 2016os verzio visszahozta a manga (neha kifejezetten idiota) humorat es neha atcsuszott -nem szandekos- onparodiaba.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#141493) Bad Pritt válasza emiki6 (#141491) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megértem, én sem vagyok egy kifejezett anime faló, a klasszikusat ismerem és szeretem (Ghost in the Shell, Akira, Evangelion, ilyesmik), de itt megrekedtem nagyjából. :D Illetve még a Fist of the North Star-t imádom a 80-as évekből, annyira viccesen elborult.

Viszont, hogy on is legyek: ha már Dark Souls és anime reference, szerintem a Berserknél érdekesebb az Angel's Egg c. film, amiből szintén elég mélyen merített Miyazaki a Dark Souls 3 (főleg a Ringed City) alkotása során.
Nem mellesleg szerintem fantasztikusan néz ki és elég érdekes a történet is, nem egy erőszakos rajzfilm, inkább ilyen melankolikus gondolkozós sztori életről, halálról, csupa felemelő kérdésekről.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#141494) emiki6 válasza proci985 (#141492) üzenetére


emiki6
veterán

A CB-ot fontolgatom, GitS is talán kap egyszer esélyt, a másik kettőt is észben tartom.

Stílus alatt igazából rajzstílusra gondoltam, be kell lássam, hogy a manga-anime rajzstílus bár szinte egyértelműen felismerhető, mégis elég sokféle és ennek a sokféleségnek csak egy része az, ami rossz érzést vált ki belőlem (és legalább a többi rész fele érdemes nyitnom). A DBZ és OPM stílusa jó, a 97-es berserk-é kellemetlen, leginkább talán az arcok miatt (valójában mindig az arcok rajzstílusa a leglényegesebb, ha azzal jól kijövök, akkor nem szokott gondom lenni a stílussal). A nils holgerson rajzstílusa is zavart A chihiro szintén nem túl szimpi ránézésre. Az animatrixokkal nem volt bajom. Az AtLA és LoK pl kifejezetten érdekes, mert nem anime és bár vannak hasonlóságok rajzstílusban, mégis van valami nehezen megfogható, ám egyértelmű különbség és nem csaknem zavar, de kifejezetten rajongója is vagyok, akár csak a samurai jack és újfajta carmen sandiego rajzstílusnak is. Ránézésre a Cowboy Bepop stílusa is jó.
A love death and robots good hunting ránézésre szintén "animének" tűnik (még ha nem is az, nem tudom az e), az ATLA-val ellentétben a stílusa inkább taszít.

Jó, én se legyek már off, menjünk vissza a kezdetekhez.
A The Tale of the White Serpent (1958)-et látta valaki? Fontolgatom megnézését.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141495) emiki6


emiki6
veterán

Juteszembe, a Retroshock ajánlotta korábban az Idő urait és a vad bolygót, megnéztem őket valamikor, mindkettőre azt mondanám, hogy érdemes legalább egyszer megnézni, noha a korhatár belövésével bajban lennék.

Gondoltam akkor, hogy megnézem már René Laloux mit alkotott még és megnéztem a Gandahar-t. Hát, nehéz róla írni, mert a kreativitás amit beletettek, az eléggé ott van és amiatt ajánlottá kéne váljon a film, ám a sztori annyira WTF, hogy arra szavak nincsenek és emiatt nem is ajánlhatom. Aki valami érdekességet keres, az megnézheti, de ne tegye magasra a lécet. Annak ajánlott még, aki szeretne rajzolt melleket nézegetni, mert abban nem lesz hiány. :D

#értékelés ?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141496) Mik76 válasza emiki6 (#141494) üzenetére


Mik76
senior tag

Az anime vonalnak nem az a lenyege hogy az ember elolvadjon attol milyen szepsegesek a karakterek, meg hogy az ember olyan "huha de feltoltodtem cukisaggal" erzessel hagyja el a mozit. Erre ott van a disney nyal tenger.

Az anime filmek sokkal melyebb temakba nyulnak bele, nem tul gyakori a cukormazas happy end. A rendezes tobbnyire nagy filmekkel vetekszik, a tortenet minimum elgondolkodtato. Ha nem tudod atadni magad a hangulatnak a gyerekkori Nils Holgerson traumak miatt, az neked vesztesseg. Remek tortenetekrol es jol rendezett rajzfilmekrol mondassz le.

Persze, izlesek es pofonok. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141497) emiki6 válasza Mik76 (#141496) üzenetére


emiki6
veterán

Ez egy folyamat, még dolgozom az elfogadáson.
Írhatnál pár példát, hogy legyen miből csemegéznem. :R

Szerintem amúgy az anime grimm mesék traumatizálhattak. A vas jános amire emlékszem, azt most újranéztem, a vége annyira giccs, hogy hányinger. :DIlletve a intro-outro is trauma.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#141498) Mik76 válasza emiki6 (#141497) üzenetére


Mik76
senior tag

Sorozatokba en nem astam bele magam, de a Netflixen keszult el az Ajin, ami egy kifejezetten porgos, latvanyos, izgalmas, es kisse horrorisztikus darab. Ket szezont elt meg, en sajnalom hogy nem folytatjak, bar a masodik szezon kicsit talan gyengebb volt mint az elso. Az szerintem baromi jo.

Melyviz:
The Grave of the Fireflies
Metropolis
Ghost in the Shell

Kozepesen mely:
Ninja Scrolls
Castle in the Sky
Spirited Away (Chihiro)
Princess Mononoke
Hall`s Moving Castle
The Girl Who Leapt Through Time
Animatrix

Pancsolo:
Totoro
Kiki`s Delivery Service
Ponyo (elmegy)

Es meg sokan masok.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#141499) RetepNyaraB válasza emiki6 (#141497) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A teljes Miyazaki Hayao életmű. Ha nem jön be, nem igazán kell erőltetni mást sem. Az utolsó Szél támad már csak egy rajzolt film, úgy értem elvesztette anime jellegét, végtelenül sallangmentes, eszköztelenül gyönyörű. Mármint, ha bejön.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#141500) Miklós315 válasza Tibiajax (#141490) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A díszleten én is méláztam: tök jól megoldották (vonatkoztatási pontok - feliratok, stb. - nélküli, viszonylag kevés/szűk helyen és kevés statisztával). Amolyan "okos-olcsó film". Összességében nekem "egyszernézős" lett (vannak rosszabb (magyar) filmek). :)

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.