Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Morzsibácsi válasza V/ (#59350) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Úgy nézem többet mint a Posta.... Holnap ha megjön,többet tudok mondani.Addig bemásolok pár sort a mai tájékoztatóból:
"Tájékoztatjuk, hogy vámteher kiszabás esetén a DHL vámjogi engedélyeinek felhasználásával a vámteher megfizetése előtti árukiadásért a közteher 2,5%-a, de minimum 4.725,-Ft + ÁFA kerül kiszámlázásra!

Fehívjuk figyelmét, hogy a küldemény az érkezést követő 3. naptól raktárdíj köteles. A raktárdíj összege 4.200,-Ft + 30,-Ft/nap/kg + ÁFA. Válasz hiányában a küldemény a 14. nap után visszafordításra kerül! "

(#59352) V/ válasza Morzsibácsi (#59351) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát gyors szállítás, de minimum 6000 Ft a Posta max. 2000 Ft-jával szemben :O

[ Szerkesztve ]

(#59353) Morzsibácsi válasza V/ (#59352) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Igen,sajnos.És nem is mindig olyan gyors.Kíváncsi leszek a holnapi számokra,ha kihozzák.Ráadásul jóember 40 usd-t írt,a 645 usd helyett. :U

(#59354) V/ válasza Morzsibácsi (#59353) üzenetére


V/
Topikgazda

Hűha, no az érdekes lesz.

(#59355) Morzsibácsi válasza V/ (#59354) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Majd holnap könnyeim sűrű hullatása mellett,begépelem az annyit,hogy mi lett a vége.

(#59356) MAC72


MAC72
tag

Sziasztok! Van egy kis problémám. Január 11-én vásároltam, jan. 12-én értesítést kaptam a csomag postai feladásáról. Azóta vártam türelemmel, de nem érkezett meg a csomag a vállalt szállítási határidőn belül. (Estimated delivery : Tue. Jan. 26 - Wed. Feb. 10) Most szeretném jelezni ezt az eladó felé.
Az Order details oldalon a vásárolt tétel adatainál a Contact seller menüpontra lépve pár lehetséges válasz jelenik meg. Értelem szerűen az I didn’t receive my item pontot bejelölve további két válaszlehetőség fogad, de innen csak az egyik továbblépési lehetőség. (request a refund or more information).
Ha jól értelmezem itt kérhetem, hogy visszautalja a pénzem, vagy küldje újra az árut. Itt üzenet írásra is lehetőségem van.
Megerősítést szeretnék, hogy ebben az esetben ez a helyes eljárás. Gyanítom, hogy már nem érkezik meg a termék. Nem szeretnék kifutni az időből. Ha jól olvastam az összefoglalóban, akkor az ígért szállítási idő lejárta után 30 napom van intézkedni. Üzenetkén mit írjak? Sajnos nem erősségem az angol nyelv.

(#59357) Ronin- válasza V/ (#59298) üzenetére


Ronin-
senior tag

fura, nálam nem így néz ki. Ezek a képek mostaniak ? (nem a gyors verzióra mentem)

(#59358) V/ válasza Ronin- (#59357) üzenetére


V/
Topikgazda

Mielőtt beírtam, akkor szedtem le a képernyőt képeket. Nagyon mostaniak. És nem mobil applet.
Mindig a teljes oldalt használom.
Nem írtad, hogy melyik oldalon nézed, azok képek az ebay.com-ról vannak.
Az ebay.uk ezek vannak:

A többit nem tenném fel.

[ Szerkesztve ]

(#59359) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, ez azt jelenti, hogy a csomagom már a magyar vám- on van? 4.800 ft értékű volt cakli pakli.

22-02-2016 07:27 The item is pre-advised
25-02-2016 14:05 The item is at the PostNL sorting center
25-02-2016 19:08 The item is on transport to the country of destination
29-02-2016 06:06 The item has arrived in the country of destination
29-02-2016 15:32 The item has arrived in the country of destination
29-02-2016 20:53 The item has been processed in the country of destination
29-02-2016 20:54 The item is being processed by customs HUNGARY

Esetleg reménykedhetek a jövő heti kézbesítésben?

(#59360) V/ válasza Janusz001 (#59359) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg mi a következő bejegyzés,
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
vagy The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country
akkor jön tovább.

Nézd inkább itt, jobb a nyomkövetési információ

[ Szerkesztve ]

(#59361) Janusz001 válasza V/ (#59360) üzenetére


Janusz001
őstag

Nincs több bejegyzés, az utolsó a "vámon" Hungary.
Végül is még bőven a határidőn belül vagyok, csak jövő hét végétől hosszabb pecát tervezek és jó lett volna ha megjön addigra a cucc és szerettem volna tudni, innen mennyi idővel számolhatok.

Update : célországot megadva bővült a lista.

03.03.2016 07:46
Nemzetközi helyen történik a csere(átrakás)
Budapest
Hungary

[ Szerkesztve ]

(#59362) V/ válasza Janusz001 (#59361) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű, ha a Posta is látja, hívd fel a telefonos ügyfélszolgálatot lehet, hogy lesz infójuk a kézbesítés várható idejéről.

(#59363) Janusz001 válasza V/ (#59362) üzenetére


Janusz001
őstag

Az általad linkelt tracking oldalon látom a magyar postát, akkor gondolom nem futárszolgálat hozza ki.
Amúgy a free international shippinges cuccokat mindig a posta hozza ki? Feltéve ha én nem kérek más gyorsított szállítást.
Gondolom akkor a trackingnél a megfelelő futárszolgálat lenne listázva a vám procedúra után.
Mint mondottam, annyira nem sürgős, csak ez az első önálló ebay -es rendelésem, még nem látom át teljesen, hogyan működnek a dolgok, mindenesetre örülök, hogy belevágtam, mert elég sok számomra hasznos cucc van, az itthoni árak töredékéért.
Mindenesetre köszönöm az infót. :beer:

(#59364) V/ válasza Janusz001 (#59363) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdésekre a válaszok:
Igen.
Igen.
Igen, de már a beérkezés előtt látod, ha futár cég hozza, eleve övék a nyomkövetési szám.
Hosszabb a "vásárlás" ideje mintha itthon a boltban vásárolsz, de olcsóbb. Pl: kellett egy Acer adapter, 1600 Ft volt, nálunk 7400 Ft ugyanaz.

(#59365) Ronin- válasza V/ (#59358) üzenetére


Ronin-
senior tag

ja Én ebay.com -on nézem. Nekem ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#59366) V/ válasza Ronin- (#59365) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked is ott van az Offer additional service.
Meg ez nem az új szállítási szabály vagy a meglévő szerkesztése, hanem a normál nézet.

[ Szerkesztve ]

(#59367) Ronin- válasza V/ (#59366) üzenetére


Ronin-
senior tag

igen, de innen hogy adok hozzá új szállítási módot ?

(#59368) Morzsibácsi válasza V/ (#59354) üzenetére


Morzsibácsi
tag

A tegnapi DHL téma állása:
Azt hittem ilyenkorra már rég átveszem a csomagot.
Az hagyján,hogy 3x annyiba kerül,mint a posta,de nem hiszed el reggel óta mivel küzdünk.....
A tegnapi elküldött dokumentumok után ma reggel ez az üzenet várt:
"Tisztelt Ügyfelünk!
Kérem adja meg a pontos árumegnevezést magyarul"
Gondoltam elkerülte a figyelmüket,micromotor,írtam.
Jött nemsokára a válasz: "Tisztelt Ügyfelünk! Az áru megnevezése nem megfelelő.Kérem adja meg a pontos árumegnevezést magyarul"
Felvontam a szemöldököm,jó ha magyar akkor legyen miKromotor.
Majd jött a válasz:"Tisztelt Ügyfelünk! Az áru megnevezése nem megfelelő.Kérem adja meg a pontos árumegnevezést magyarul, illetve amennyiben motorról van szó, annak teljesítményét wattban és hogy egyen vagy váltóáramú e?"
??????????
Hadd tudjam már,hogy mit vettem....vagy ha ők jobban tudják mit kérdezgetik.
Még egy picit várok és felhívom az ügyfélszolgálatot,azzal az arcommal,amit nagyon ritkán szoktam használni :((( :O

(#59369) V/ válasza Ronin- (#59367) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont lehagytad a kép tetejét, így semmit nem látok, hogy hol vagy.

(#59370) V/ válasza Morzsibácsi (#59368) üzenetére


V/
Topikgazda

szőke, küld egy magyar feliratos képet a hülye picsának.
Talán ez alapján megérti.

(#59371) Morzsibácsi válasza V/ (#59370) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Sajnos nem.Már a második email-be elküldtem neki a magyarországi forgalmazó oldalának a linkjét.Ott van névvel,fényképekkel,komplett specifikációval.És ott is így hívják.Én ennél többet nem tudok tenni,sőt nem is akarok.Most már a kíváncsiság vezérel.De érdekes,hogy ez már a rohadt sokadik ilyen,amit rendeltem,és a posta még egyetlen egyszer sem tett fel semmilyen kérdést.Főleg nem hülye kérdést :(((

(#59372) V/ válasza Morzsibácsi (#59371) üzenetére


V/
Topikgazda

A postások már láttak ilyet, a DHL fucimuci meg nem. Felfogják számolni a tárolási költséget. Arra én nem lennék kíváncsi. Nem tudja a TARIC kódot megtalálni az a baja, azt még lediktálhatnád neki egy előző vámolásról.

[ Szerkesztve ]

(#59373) V/


V/
Topikgazda

Úgy 1,5 órája a Paypal-re nem lehet belépni, ha vásárolni akartok előtte ellenőrizzétek le az elérhetőségüket.
Majd ha már valaki be tudott lépni jelezze már. Köszi előre is.

(#59374) havri1 válasza V/ (#59373) üzenetére


havri1
félisten

Mobilról most próbáltam, elsőre beengedett.

havri

(#59375) V/ válasza havri1 (#59374) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, akkor letöltöm a klienst és megpróbálom. De a számítógépes rész nem müxik.

[ Szerkesztve ]

(#59376) Morzsibácsi válasza V/ (#59372) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Az szép lenne :K Egy ugyanilyennek a komplett vámolási cuccát átküldtem nekik. Talán ez már elég lesz.

(#59377) V/ válasza V/ (#59375) üzenetére


V/
Topikgazda

Mobilról megy. Igen ám de akkor az eBay-n hogy fizessek?

[ Szerkesztve ]

(#59378) V/ válasza Morzsibácsi (#59376) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg is csinálhattad volna :C

(#59379) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Ez azt jelenti már hogy magyarországon van?

Kínából rendeltem egy terméket, 2016.03.01 00:00-kor magyarországra ért repülővel. Mennyi idő még, a magyar posta kiszállítja kb? Összesen a termék ára 2300 Ft. A magyar követést már nem igen tudom követni. A cég ami szállította az valami Yanwen-Track. Azt írja hogy Track End 7 Days.

ő tőle vettem : http://www.ebay.com/usr/topupauto?_trksid=p2047675.l2559

Ez pedig a követési szám alapján :

[ Szerkesztve ]

(#59380) DJ. Ru$y válasza zeus_2k14 (#59379) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmit nem jelent, ez egy fake tracking number. [Automatán generál mindent, nem fura, hogy minden hova egész órakor érkezett?]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59381) V/ válasza zeus_2k14 (#59379) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, nincs csak a feladási időpont használható információ. Éjfélkor nem jön repülő, és nem fix időben könyvelnek mint 00:00 óra. Úgy március 20 körül.

[ Szerkesztve ]

(#59382) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

értem köszi, aszittem már magyaroknál an :D

(#59383) catroot


catroot
veterán

Rendeltem január 29-én egy terméket Kínából, amire nem volt szállítási idő megadva. Tudomásom szerint 30 napot kellene várni. 18-án írt az eladó, hogy ha esetleg nem jött meg az áru, akkor 1-2 hetet kellene várnom.

Ez ma telt le (tudom, hogy nem napra pontosan kell az ilyet komolyan venni), körülbelül mikor érdemes írnom az eladónak, ha nem jött meg még ezek után sem?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#59384) havri1 válasza catroot (#59383) üzenetére


havri1
félisten

Én még várnék.
Most nekem kb 40 napra jönnek meg a cuccok. De van, ami már több. Erre nincs semmi általános szabály, nagyon sok a befolyásoló tényező.

havri

(#59385) szemmelver válasza szemmelver (#59336) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Az eladó nagyon korrekt, és gyors volt. Ma éjjel vissza utalta mindkét tok árát.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy a paypal kiírja hogy +2,99 USD viszont az egyenlegem 0 USD :/

Van egy kis idő mire jóváírják? vagy a bankszámlámra megy vissza?

Köszönöm!

(#59386) V/ válasza szemmelver (#59385) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig oda megy vissza ahonnan fizettél, értelemszerűen direkt nem a kártyára, hanem a mögötte lévő számlára. Összefoglaló Refund rész

(#59387) szemmelver válasza V/ (#59386) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Aha értem. Szóval: "Refunded to MCARD...."

Köszi a gyors választ! :)

(#59388) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Jól bevált courtesytrading-tól rendelnék több, konkrétan 6db pendrive-ot, ~18e Ft értékben. Hogyan rendeljem, hogy ne akadjon fenn a vámon? Két részletben vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#59389) celafat


celafat
tag

Tegnap rendeltem egy órát, amit ki is fizettem. Rendben meg is jelent a rendelések között, ahogy kell. Ma belépve viszont az alábbi kép fogadott:

A more actions alatt egyedül a hide order opció van csak. Az eladóra rákeresve minden rendben lévőnek tűnik, még tegnap is kapta a pozitív értékeléseket. Ilyenkor mi a helyzet?

(#59390) DJ. Ru$y válasza celafat (#59389) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Törölték a hirdetést... Az eladó fel fogja adni, ha kifizetted, szóval elvileg problémád nem lesz belőle. [Valamilyen szabálytalanság volt a hirdetéssel.]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59391) V/ válasza tranceplanet (#59388) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ingyenes a szállítás akkor 3 részletben, úgy hogy ne csomagolja egybe a hatot, nem egyszerre fizetve.

(#59392) tranceplanet válasza V/ (#59391) üzenetére


tranceplanet
addikt

Igen ingyenes. Köszi az infót, akkor így fogom rendelni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#59393) celafat válasza tranceplanet (#59392) üzenetére


celafat
tag

Egy jó tanács. Várj egy napot két rendelés között. Nekem már előfordult, hogy pár óra különbséggel rendeltem teljesen más terméket ugyanazon eladótól, aki a végén egybe csomagolva küldte el. Szerencsére nem akadt fenn a vámon, pedig már jócskán túl volt az értékhatáron.

(#59394) cbmfan


cbmfan
senior tag

múltkori lego dobozos 19.-e óta nem reagál, lett belőle case. majd eldöntik, hogy mi a helyzet.

más. kaptam egy igen kedvező, kihagyhatatlan ajánlatot: "There are another BE6 II for $50 and another BE6 (I) also for $50, the other BE6-II has cheaper shipping."

ő ajánlata 40$. de én adok hozzá SlotKet !!! átalakítót, PIII 1GHz procit, 3X256MB ramot. sokallta a 65 dollárt, így járt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59395) cbmfan


cbmfan
senior tag

rekord idővel reagáltak, a szokásos módon:

"eBay opened a case because of an issue with an item purchased from you. We reviewed the case and have decided to issue the buyer a refund of $18.39 without any impact to you.
This case is now closed. You are not required to reimburse the buyer or eBay, and this case will not be counted in your seller performance evaluation."

de tudtam, hogy ez lesz...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59396) mepet válasza cbmfan (#59395) üzenetére


mepet
addikt

Többszáz hsz-el korábbra nem emlékszünk ám, mindegy kikerestem, hogy ne kelljen mindenkinek, aki érteni akarja miről van szó: üres lego doboz

Szóval akkor a teljes vételárat visszakapta a vevő, de tőled nem vonták le? Ráadásul még negatívat sem tud majd adni? Akkor ez egy sikertörténet, nem?

BE6: gondolom ez az abit alaplap, nem a szovjet hidroplán (google első találat). Komolyan el lehet adni ~10e környékén az ilyen régi lapokat? (Pont tavaly ajándékoztam el egy csomó socket478-as lapot...)

[ Szerkesztve ]

(#59397) cbmfan válasza mepet (#59396) üzenetére


cbmfan
senior tag

kösz :)

így van. de ha a vevő hülye, miért kapja vissza pénzét?

ez Slot1, nem S478. anno ez egy jó lapnak számított BX440 chipsettel, RAID vezérlővel. kezeli az összes Slot1 és átalakítóval S370 procit Tualatin kivételével, de átdrótozva azokat is. "pénégy" van kismillió darab, az (még) nem sokat ér.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59398) skroy válasza V/ (#59228) üzenetére


skroy
senior tag

Ma, pont a 30. napon meg is érkezett. Már készültem, hogy indítsam az ügyet, erre csenget a postás. :)

(#59399) V/ válasza skroy (#59398) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egész jó szállítási idő. :Y De az a lényeg, hogy megkaptad.

(#59400) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Rendeltem egy alaplapot a táblagépemhez Angliából ma meg is hozta a GLS . összeraktam de nem kapcsol be..így valószínű ez is hibás. Leírása szerint jó... ilyen esetben visszapostázást hogy érdemes rendezni...? Mert gondolom nem fog úgy refundolni hogy a lapot nem kell visszaküldenem...
Most írtam neki. még várom a válaszát...

Lumia 950XL

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.