Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) V/ válasza Norbi29 (#59946) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor most te mennyit fizettél ezekért a pár dekás harisnyákért?

(#59952) Muerte válasza V/ (#59950) üzenetére


Muerte
addikt

Én is így tudtam,de annyira meggyőződéssel mondta hogy kezdtem már elhinni :D
Köszönöm! :R

(#59953) Norbi29 válasza V/ (#59951) üzenetére


Norbi29
tag

A termékek összértéke 138$ + 70$ posta

Írtam a PP-nak Ez kb a veszett fejsze nyele.Elhitette az Ebayel,hogy keresteti,és max 32 nap alatt lezárul a keresés,és a biztosítási díjból majd visszafizeti a pénzemet. Ezt kb akkor hinném el,ha valami közeli haver írná.Ki az a hülye,aki önként csak úgy 208$-t visszaad , ha nem muszáj

(#59954) V/ válasza Norbi29 (#59953) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez sem USA termék, Kínából hasonló minőségű, mindennel együtt párja 5-10 $.
A negatívot komolyan gondoltam, mert hazudik.
Az látszik hogy milyen szállítási móddal adta fel?

Itt van a linkje a döntés elleni reklamáció leírásának.

[ Szerkesztve ]

(#59955) Norbi29 válasza V/ (#59954) üzenetére


Norbi29
tag

(#59956) V/ válasza Norbi29 (#59955) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez jól átvágott, fizetett 40 $-t és elkért annyit mint ha feladott volna egy 5 kg-os csomagot

(#59957) havri1 válasza Norbi29 (#59955) üzenetére


havri1
félisten

És ezen jó a cím? Mert Hungary az oké.

V: A szállítási költségbe sokan építik be a hasznot. Szerintem ez szabadáras, nem?
Van ezen biztosítás?

[ Szerkesztve ]

havri

(#59958) V/ válasza havri1 (#59957) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, mert amit kiír, azt tartania kellene, másrészt meg nincs értelme, ha többet ír, akkor több a jutalék összege is amit levon tőle az eBay. A közel dupla összeg azért túl nagy eltérés.

A Paypal-n például dispute ok a szállítási költség "elárazása". Ja, bővült a dispute témával az PP Összefoglaló.

A cím jó volt, csak Kanadába vitte a Posta véletlenül, biztos van Hungary tartomány ott.
33,95 $ (ha nem borítékban küldi) alapbiztosítással, ami 400 $-ig fedezi, 40-et fizetett a nyomkövetési számmal együtt. 70-et kért.

[ Szerkesztve ]

(#59959) Norbi29 válasza havri1 (#59957) üzenetére


Norbi29
tag

A cím az jó.
A magyar postának is írtam. Márc 17-én jött válasz:

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkhoz fordult. Rendszereink szerint valóban csak a a felvételi adat látható, a küldemény Magyarországra történő beérkezése nem kimutatható.

A nemzetközi megállapodások értelmében kézbesítésig a küldemény a feladó tulajdonát képezi. A további vizsgálathoz javasoljuk, hogy a feladó a feladóvevény bemutatásával kezdeményezze a küldemény hivatalos kerestetését.

Ennek érdekében kérjük, hogy a feladóval szíveskedjen felvenni a kapcsolatot.

Írtam az Ebaynek is,hogy vizsgálják felül a döntésüket. legközelebb már csak Obamának tudok írni :D

[ Szerkesztve ]

(#59960) V/ válasza Norbi29 (#59959) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnálom, hogy kifogtál egy szemét eladót. Folyamatosan mellé beszél.
A leglényegesebb az, hogy a küldemény nem veszett el, rossz helyre vitték. Ilyenkor az illetékes Posta visszakapja és visszaviszi a feladónak. (Ez szerintem már megtörtént.)
Hiába ad be akármit, mivel nem veszett el, nincs biztosítási díj kifizetés.
Azt írta hogy a Paypal címre küldte, na nem. Mivel az eBay-n lett fizetve, az eBay címet nyomta a címkére, nem is kapja meg ilyenkor a Paypal címet.
A tisztességes eladó, ha tényleg elveszne a küldemény, először kárpótolja a vásárlót, és majd lerendezi a szállítóval az anyagiakat.
Nem csak a tisztesség, hanem a fogyasztóvédelmi szabályok is erre kötelezik, még ott is.
Mi a fenének ír panasz levelet a Magyar Postánka, erre írtam, hogy korlátolt, értelme nincs.

(#59961) radi8tor válasza V/ (#59956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyáltalán nem sok a 40 dollár egy előre megvásárolt postai dobozért.
Olcsóbb is lehetne ez tény, de ha a vevő kifizette, akkor nincs mit tenni.

⭐ Stella

(#59962) Norbi29 válasza V/ (#59960) üzenetére


Norbi29
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.A lehetőségeim itt kb véget értek.Írtam a PP-nek, ahol április 24-ig kellene egyezségre jutni,amiből nyilván nem lesz semmi. Írtam az Ebaynek is.
Ha lesz valami változás,majd ide leírom.

(#59963) Because


Because
őstag

ez így normális szerintetek?

Origin Country - Cache Time: 2016-04-04 16:31

2016-03-22 07:46 Departure to country of destination
2016-03-16 13:00 Arrival at export hub
2016-03-16 00:01 Item is ready for transport
2016-03-15 02:05 Item is announced / bpost received the information

Bpost International...

ezen dátum óta semmi hír róla

[ Szerkesztve ]

(#59964) V/ válasza radi8tor (#59961) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi volt, 40 $ a tényleges szállítási költsége, ennyi a díjszabás szerint is, de az eladó 70 $-t fizettetett ki. Ez pofátlan lehúzás.
Viszont ha borítékban adta fel, akkor csak 15 $ a postaköltség, ezért számoltam dobozban történt feladást. Én ezeket a harisnyákat egy A/4-e borítékban küldeném.
Van mit tenni, mert az indokolatlan mértékű szállítási költség szabályellenes.

[ Szerkesztve ]

(#59965) V/ válasza Because (#59963) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudni, nézd meg másik nyomkövetővel.

(#59966) attiati


attiati
veterán

ehhez szerintetek milyen átalakító kell, hogy itthoni elektromos hálózatban is töltse az aksit?

(#59967) radi8tor válasza attiati (#59966) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egyezik a feszültség (230V 50Hz), akkor szerintem amerikai.

⭐ Stella

(#59968) V/ válasza attiati (#59966) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen EU-s átalakító, ha 220V-ról is megy. 75 Ft

Vagy ez

[ Szerkesztve ]

(#59969) radi8tor válasza V/ (#59968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

230 V az a 220 V már vagy 2003 óta. ;)

⭐ Stella

(#59970) V/ válasza radi8tor (#59969) üzenetére


V/
Topikgazda

És? 110-240 is lehet ráírva, Kínából még 220 V-s dolgok is jöhetnek, mert ott az van. Lehet még 220V és 110V is, nem az számít hogy nálunk mennyi van. Hanem a töltőre írt.
Tehát jogos volt a 220V.

[ Szerkesztve ]

(#59971) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Átlagosan mikor szokott a My ebaynél besötétedni a shipped ikon? Napra gondolok, hogy rendeléstől számított. . .

Köszönöm! Csak hol? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59972) V/ válasza rumos XIII (#59971) üzenetére


V/
Topikgazda

Írja az eladó hogy hány napon belül adja fel, ahhoz illik igazítani, ha beírja a küldést. Néhány naptól és 1-30 napig.

[ Szerkesztve ]

(#59973) Norbi29 válasza Norbi29 (#59962) üzenetére


Norbi29
tag

Még annyit írnék,hogy végignéztem az Ebay levelkezést,és azt láttam,hogy mikor elindítottam a 6db case-t,az eladó pár perc múlva felvette a kapcsolatot a supportal és 12 perc múlva már el is utasították mind a hatot.
Énis felvettem a kapcsolatot a supportal és eltelt vagy 3 óra de rám se bagóztak.eddig Ez a különbség egy 15 éve eladó tag és egy magamfajta bokorugró között.
Senkiházi jenkik

15_12-kor írt a supportnak,24-kor meg már elutasítottak.Ennyi idő alatt végig se lehet olvasni az összes levelezést.
csak azt nem értem,hogy minek van akkor a vevő védelem.Várhatok akár éveket is a csomagra,azt már sohanapján fogom megkapni,mert már kb vissza is kapta az eladó..

(#59974) radi8tor válasza Norbi29 (#59973) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom felhívta őket telefonon.
Nekem is volt hasonló ügyem, amikor az eladónak ítélték meg a dolgot (az enyém eltűnt a postán).
Mivel az eladó feladta (igazoltan), ezért nem kaptam vissza a pénzem. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#59975) V/ válasza Norbi29 (#59973) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem ment át nekik, hogy nem elveszett csomagról van szó. És az sem, hogy te nem kanadai lakos vagy.

(#59976) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ez mi?
Miért távolították el most tudják h csalás vagy nem?
Sajnos már kifizettem. :F

Hello ********

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
123456789- *****************

Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.com to shop. We hope to see you soon.

Thanks,

eBay

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#59977) V/ válasza DonThomasino (#59976) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért? Az nem írják.
Ha kifizetted akkor nem kell semmit sem tenned. Ha szállítás alatt van, várd meg, ha nem érkezne meg, indíts case-t a szabályok szerint. Röviden a lényeg.

(#59978) DonThomasino válasza V/ (#59977) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én is így értelemezem.
De miért nem azt írják gyanús volt és eltávolítottuk...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#59979) V/ válasza DonThomasino (#59978) üzenetére


V/
Topikgazda

Az miért lenne lényeges?
Nem azért távolítják el mert gyanús.
Ez a három fő ok van:
If your listing was removed for selling prohibited or restricted items Az eladás tiltott vagy korlátozott.
If your listing was removed because it may infringe on the copyright, trademark, or intellectual property right of others (such as a VeRO Program participant) A szerzői jog, védjegy vagy szellemi tulajdonjog megsértése
If your listing was removed for a violation of our listing policies Hirdetési szabályok megsértése.
Az ok az eBay és az eladó közti ügy, nem tartozik másra, más a jogi hozzáállás az Egyesült Államokban, nem minden üzleti információ nyilvános és sokat kell fizetni annak aki nyilvánosságra hozza.

[ Szerkesztve ]

(#59980) kiszi07


kiszi07
senior tag

A CA_StandardInternational lelehet kovetni ? 220 Ft-rol van szo, de nagyon fontos :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#59981) V/ válasza kiszi07 (#59980) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha van hozzá nyomkövetési szám. De ha beírod valamelyik nemzetközi nyomkövetőbe a számot és ha nem ad fel semmit, nem követhető.
Próbáld meg itt és ezen a helyen

[ Szerkesztve ]

(#59982) DonThomasino válasza V/ (#59979) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na mind1.
Nagyon jó áron volt ezért szeretném tudni hogy reménykedhetek vagy sem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#59983) V/ válasza DonThomasino (#59982) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kifizetted és elküldte, akkor folyamatban aa szállítás, jön. Az hogy azután törölték a hirdetést az úton lévő csomagodat nem igazán érinti. Ha nem adta fel, akkor meg case-t kell indítanod, hogy visszakapd a pénzed.
Ha némi változtatással fent van újként, akkor hirdetési szabály megsértése volt. Ha nincs és olyan termék volt akkor a védjegy téma a probléma.
Ha nem törölték vagy nem függesztették fel az eladót, akkor nem volt komoly, de üzenhetsz neki és rákérdezhetsz a szállításra.

(#59984) mepet


mepet
addikt

Az indokolatlan postaköltség témához tennék hozzá egy történetet: történt egyszer, hogy egy magyar ebay utánzat oldalon (vatera) megkérdezte a vásárló, hogy hogyan lehet a postaköltség 1000Ft, mikor valójában csak 880Ft. A következőt válaszoltam: akkor adjuk össze: valódi postaköltség az eladó szemszögéből: 880Ft postaköltség + csomagolóanyag díja, tehát doboz, a postai előírásoknak megfelelő csomagolópapír és ragasztószalag (ingyen adom) + a csomagolás díja (ingyen adom) + a csomag a postára eljuttatása (valós költsége kb 500Ft benzin, ehelyett 120Ft-ot számoltam fel, a többi ajándék, én állom). És az időráfordításért nem számoltam rá a vállalatok által gyakran használt kezelési költséget sem.

A legutóbbi esettel való összefüggést ne keressétek, ami pofátlan, az pofátlan. A korábbi esetben az eladó volt a pofátlan, esetemben pedig a vevő volt pofátlan. Csak annyit szerettem volna példával illusztrálni, hogy a postaköltség nem magától értetődően a postai feladás díja.

(#59985) V/ válasza mepet (#59984) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyetértünk.
Ez olyan lenne, mintha egy pár zoknit egy tűzbiztos páncéldobozban adná fel ami 30 $ és ezért kér a 40 helyett 70-et. Ez így jó is. De egy doboz 1 $ és abban jön akkor már pofátlanság 29-el többet kérni.
Nekem az az álláspontom eBay esetén, hogy a szállítási költség legyen annyi amennyit a postai díjszabás is tartalmaz, így látja a vevő is hogy nem vágom át, mivel azt is ő fizeti, majd a vételárba tegyem bele az eladáshoz kapcsolódó költségeket.

(#59986) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Van egy csomagom amit múlt héten szerdán adott fel az eladó, kaptam nyomkövetési számot is de az beragadt a feladási napon..és azóta nem mutat semmi újat . Franciaországból jönne a csomag , szállítási idő nem volt megadva..vagy ez csak valami kamu szám ? :F
LA POSTE
LB019589955FR

Lumia 950XL

(#59987) V/ válasza ZsoltG60 (#59986) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy rendes Francia Posta nyomkövetési szám, benne van rendszerükbe, akkor nem igazán kamu. Úgy 7-10 munkanap alatt itt szokott lenni.

(#59988) ZsoltG60 válasza V/ (#59987) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem köszi. :R csak az az érdekes hogy lassan 1 hét után sem mutat semmit a nyomkövetés...még annyit sem hogy elhagyta az országot..

Lumia 950XL

(#59989) kiszi07 válasza V/ (#59981) üzenetére


kiszi07
senior tag

Áhh, gépen megnéztem ez csak a termék id :D Ezt benéztem sajnos, köszi azért :R

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#59990) TBone


TBone
tag

sziasztok! első ebayes vásárlás előtt állok, 22 euroig ha jól értem nem kell foglalkozni áfával/vámmal, még akkor se, ha kínából jön a cucc? megrendelem, és várom, hogy jöjjön ennyi? köszi a segítséget előre is ;)

(#59991) V/ válasza TBone (#59990) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen pontosan (22 €, 6000 Ft), de 150 €-tól (47000 Ft) fordulhat elő csak vám, de pl. mobiltelefonra, tabletre 0%, addig 22,1-től csak Áfa fizetés van, vételár+szállítás iköltség együtt számol az alapba..

[ Szerkesztve ]

(#59992) TBone válasza V/ (#59991) üzenetére


TBone
tag

köszi. ez lenne a rendelés tárgya, ingyen posta, és 21,99 :DDD ezek szerint akkor rendelhetem, nincs nyűg vele.
szerk. bár a mostani árfolyamon több mint 6000 ft 22 euro. ilyenkor? :F

[ Szerkesztve ]

(#59993) V/ válasza TBone (#59992) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt más árfolyamon kell számolni, így ez csak annyiba kerül majd, amennyit kifizetsz érte. Ez pont jó ár, az Áfamentes határon belül van.

(#59994) cbmfan


cbmfan
senior tag

US oldalon üzeneteket csak nálam nem lehet olvasni? sorra kapom page not responding hibajelet. szerencsére UK-n nincs gond.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59995) V/ válasza cbmfan (#59994) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam működik hiba nélkül.

(#59996) cbmfan válasza V/ (#59995) üzenetére


cbmfan
senior tag

már nálam is, csak időszakos hiba lehetett.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59997) Tatombak válasza radi8tor (#59908) üzenetére


Tatombak
csendes tag

Sziasztok !
Köszönöm mindenkinek a segítséget ,tegnap este sikerült (24p alatt) elintézni a telefont az Ebay-el.
Megint működik rendesen ,mindenki megnyugodott :)
Üdv : István

(#59998) Norbi29 válasza Norbi29 (#59973) üzenetére


Norbi29
tag

Ez a válasz jött.
Sokra nem mentem vele.

Thank you for contacting eBay Customer Support about the cases that has been open for item that you purchased. I’m sorry to hear that the transaction did not go as expected. I'm happy to help you with this.

If a case is closed in the buyer's favor, you can appeal the decision within 30 days by providing supporting documentation.

Here are some situations in which you might appeal a decision:
• If you haven't received the returned item yet
• If there's an issue with the returned item
• If you have already provided tracking information showing the item was delivered
• If you already issued a refund
• If the buyer filed a chargeback

To appeal a decision, please follow the steps below:
1. Go to your My eBay.
2. Click Send an appeal.
3. Select the appeal reason from the drop-down menu.
4. Include more details in the text box (optional).
5. Click Send appeal.

Please note that you can only appeal a case which has been closed against you. You are unable to appeal a case which is still open or has been closed in your favor.

If a decision is reversed, we'll repay you any refund sent to the buyer. Please keep in mind that listing or other fees won't be refunded.

We appreciate your patience and understanding.

Ezzel az a bajom,hogy hiába megyek be a my ebayre,ott nincs ilyen lehetőség,hogy send an appeal.
Telefon meg nem az én világom angolul

[ Szerkesztve ]

(#59999) V/ válasza Norbi29 (#59998) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkeresed a Resolution Centerben a Case- annak a sorának végén a See details-ra kattintva milyen lehetőséged van?

(#60000) Norbi29 válasza V/ (#59999) üzenetére


Norbi29
tag

Ezek vannak:

amit kiemeltem részt,oda kattintva,jön az,hogy telefon,vagy írjak mailt,amit megtettem 2 napja

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.