Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Üdv.
Nem tudom a netbankomhoz a kódot, de viszont a paypalom össze van csatlakoztatva a kártyámmal. Birok rá így is utalni, vagy mindenképp bekell léni hozzá a netbankhoz?

(#59852) V/ válasza totyak (#59850) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor 3 napon belül el kell küldenie a fizetés napjától.
Mit tennék a helyedben.
A 4. napon írnák neki egy udvarias üzenetet (Contact seller, Select a topic az ami szállítással kapcsolatos, ide értve a I didn’t receive my item-et, ha más nincs) amiben emlékeztetem arra, hogy kifizetted, ő ezt vállalta: Seller ships within 3 days after receiving cleared payment. Mikor fogja elküldeni?
Semmi hivatkozás arra amit írt a szállítás díjáról.
Továbblépés a válaszától függ majd.

(#59853) V/ válasza rumos XIII (#59851) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyádon van pénz? Akkor nem kell netbank. Ha nincs, akkor kell bank. Mert a Paypal hiába van összekötve, pénznek a kártyádon lenni kell.

Ha a Paypal egyenleget akarod feltölteni akkor:
Netbank nélkül az van, hogy akkor a bank fiókban tudsz utalást indítani papíron beadott megbízással, ez a legtöbb bankban pénzes dolog, itt két lehetőséged van:
1. A Top Up menüpont alapján utalsz a Paypal Unicreditnél vezetett számlájára a te azonosítódra. (Transfer ID)
2. Ha 1 órán belül be tudsz menni a bankba, akkor a Add funds to your account instantly használatával készítesz utalási adatokat a saját bankodra és azt megadva kezdeményezed a bankfiókban az utalást.
+opció: Megkérsz valakit aki hozzáfér a saját netbankjához, és a 2-es opciót alkalmazva elküldöd, megadod neki az utalási információt az ő bankjára készítve és a netbankon keresztül utal az egyenlegedre.

[ Szerkesztve ]

(#59854) rumos XIII válasza V/ (#59853) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

+ opciót választottam előbb, utaltattam a kártyámra pénzt, és utána esett le, hogy olyan rég léptem be, hogy már nemtudom a kódot. :W
Mind1, akkor majd leugrom valamelyik nap a bankba, megváltoztatom, köszi! :R

(#59855) V/ válasza rumos XIII (#59854) üzenetére


V/
Topikgazda

Most azért hogy értsük egymást, amiket írtam, azok nem a kártyádra teszik a pénzt, hanem a Paypal egyenlegre, ott nem lesz banki konverzió, csak Paypal árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#59856) Laci.79


Laci.79
csendes újonc

Ezt a terméket szeretném megvásárolni:

link

Még nem vásároltam az ebay-en.

Csak PayPal fizetés lehetséges?
Kell számolnom a vételáron felül ÁFÁ-val?

Köszönöm!

(#59857) V/ válasza Laci.79 (#59856) üzenetére


V/
Topikgazda

A Payments lehetőségnél van felsorolva, itt egyértelműen Paypal, bár nem értem, mivel fizetnél még? Ha lenne utalás, akkor a bankod annyit kérne érte +ba, mint ennek a szállítási költsége.
Számold rá az Áfát 3741 Ft és a postai vámkezelést 2000 Ft.
Így lehet 13856 Ft és lehet 19597 Ft. Megjósolhatatlan.

De nézz szét EU-ban ez például cakk-pakk 11000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#59858) Laci.79 válasza V/ (#59857) üzenetére


Laci.79
csendes újonc

Köszönöm! :)
Új lenne ez is?
Csak mert ki van bontva.
Bankkártyás fizetésre gondoltam, de látom hogy van az is.
PayPal fiókom még nincs.

(#59859) DJ. Ru$y válasza Laci.79 (#59858) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott a leírásban a condition, "New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59860) V/ válasza Laci.79 (#59858) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy kicsit régi széria. Ez talán jobb és EU-ban több helyen megveheted nincs akkor ÁFA. Sony MDR-EX450
Egyébként új, Item condition: New és az hogy a sokból egy ki van bontva és le van fényképezve, nem probléma. Itt írja a mennyiséget: Quantity: 1 More than 10 available

A Paypal felirat utáni kártyaképek, azok amiket a Paypal-hez hozzá lehet adni.
De a te esetedben akkor úgy működik hogy a fizetési képernyőn alul a Pay with my credit or debit card kell választanod.

(#59861) Laci.79 válasza V/ (#59860) üzenetére


Laci.79
csendes újonc

Azért az MDR-EX71 kell, mert hosszabbítóként is használható, a kábel, és ilyen a tudomásom szerint már nincs a Sony-nál, és hosszabbító kábel sem kapható külön.
(Volt már ilyen fülesem, kb. 10 éve vásároltam, de már tönkrement évekkel ezelőtt.)

(#59862) V/ válasza Laci.79 (#59861) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, csak így nehezebb újat keríteni, már nem gyártják évek óta.
Nem sok jöhet szóba.
amit te linkeltél, amit én és ezek:
egy
kettő
három

[ Szerkesztve ]

(#59863) totyak válasza V/ (#59852) üzenetére


totyak
aktív tag

Nyilván megtehetem ezt, amit írsz, de így sem küldené el szerintem, másrészt meg szarul is érezném magam, hogy kicseszek vele. Nem lehetek biztos benne, hogy direkt akar szivatni.

Némileg talán neki is igaza van, mert ezt írta a hirdetése:

" The shipping cost are standard for euro1 zone. check your zone and shipping cost in the picture"

És ezt a képet mellékelte a hirdetéséhez:

[link]

Na most én kerek perec megírtam neki, hogy nem igazodok ki a táblázatán és az ebay-en megadott 15 euro postaköltség stimmel e. Erre írta ő, hogy nem, magyarba 18,5 euro a posta. Ezt el is könyveltem magamban, hogy annyi még belefér. De fizetésnél ugye csak azt tudtam kifizetni, amit az ebay-en beállított.

De a tétel súlya sehol nem volt feltüntetve a hirdetésben és én a levélváltás után nem is foglalkoztam vele, mert egyértelműen megírta menni lesz a posta.

Most meg megint küldött nekem egy levelet, amiben már mellékelte a cuccot becsomagolva, lefotózva, 4.1kg, küldte megint a táblázatot, amit fentebb linkeltem, illetve egy euro zónát, hogy állítólag Magyarország 2-es zóna.

(#59864) V/ válasza totyak (#59863) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarország igen 2-es zóna.
De engem nem kell meggyőznöd. Ő megsérti a szabályokat, ennyi. Ha elfogadod akkor oké.
Írj neki, hogy küldjön a különbözetre egy Paypal pénzbekérőt, azzal kifizeted a 3.5 € és ő meg küldje a csomagot.

(#59865) DJ. Ru$y válasza V/ (#59864) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja, csak az eladónak már 10€ a különbözet, nem 3.5€, így ez elég patthelyzet szerintem. Az eladó ebből nem fog engedni, szerintem eBay-hez kell fordulni vele... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59866) V/ válasza DJ. Ru$y (#59865) üzenetére


V/
Topikgazda

18,5 €-t írt az eladó, már kifizetve 15 €. Lehet hogy a matek nem erősségem, de ez akárhogy nézem 3.5.
De arra a csomagra a Holland Posta kalkulátora 21.5 €-t ír.
Nem számolta az ÁFÁ-t az eladó, így 6,5 €-t kellene kérnie.

[ Szerkesztve ]

(#59867) DJ. Ru$y válasza V/ (#59866) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt írta neki, mikor ő rákérdezett, de vedd figyelembe, hogy utána 4kg-ot írt, €zone 2, na nálam az a táblázatban 25€...

Ja igen, én azt a táblázatot vettem alapul, amit az eladó küldött totyak-nak.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59868) V/ válasza DJ. Ru$y (#59867) üzenetére


V/
Topikgazda

Előre szaladtál, ha az eladó azt mondja annyi, akkor a vevő kötelessége figyelmeztetni :F ha az kevesebb? Ugyan már, elbaltázta a szállítási díjakat, a tanulópénzt meg kell neki fizetni. ;]
Minden zónára megadhatta volna előre a költségeket, ez 4 szállítási sor beírása a szállítási szabályokhoz 3 EU+ EU-kivűl. A lustaságnak is van ára.

[ Szerkesztve ]

(#59869) DJ. Ru$y válasza V/ (#59868) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez oké, és én ezt értem is, de ezt ő nem fogja benyelni szerintem, azért írtam, hogy ezt az eBay nélkül szinte biztos nem tudja megoldani, ha csak nem nyeli be azt a 7€-t... Legyen szerencséje totyak-nak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59870) V/ válasza DJ. Ru$y (#59869) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írta, hogy kifizeti, mert kell neki. Csak az eladónak kellene lépnie, úgy hogy totyaknak is legyen valami hivatalos a pénzről a kezében, ezért javasoltam a PP pénzbekérőt.

[ Szerkesztve ]

(#59871) rumos XIII válasza V/ (#59853) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Igen, a kártyámon van pénz.
Akkor amit az első pontban említettél, hogy a Top Up menüpontnál utaltatok a paypal számlámra, az bejátszható netbank nélkül? Ez ingyenes?

(#59872) totyak


totyak
aktív tag

Olvasom itt a reakcióitokat, írjátok, hogy ebay-hez kellene fordulni, de ők sem tudnának mit tenni szerintem. Nem kényszeríthetik, hogy ennyiért postázza el nekem. Maximum valami szenkciót vethetnek ki a felhasználói fiókjára, nem tudom mik a lehetőségek ilyenkor.

Nem nagyon szeretném még a plusz 10 eurot kifizetni. A terméket szeretném megkapni, de azért szar ember sem akarok lenni, hogy kekeckedjek vele napokon keresztül. Sajnos vannak ennél fontosabb dolgaim is. Lehet, hogy naivitásnak tűnik, de annyit nem ér szerintem az egész. Igen, elszúrta a dolgot, de nem biztos, hogy szándékosan, kicseszésből.

Annyit csinálok szerintem, hogy szembesítem a tényekkel, hogy mit írt nekem, meg hogy nem szeretnék +10 euro-t fizetni, aztán meglátom. 3.5-et még kifizetném.

(#59873) DJ. Ru$y válasza V/ (#59870) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja a 3€-t benyelte volna, de nem a 10-et. :DDD

Közbe látom írt is. :B

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59874) V/ válasza rumos XIII (#59871) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ingyenes, ha az Unicredit fiókban fizetsz be arra a számlára, a Paypal egyenlegen viszont 2-3 nap mire megjelenik.

(#59875) totyak


totyak
aktív tag

Most írom az emberkének a levelemet. Neki elvileg lehetősége lett volna országonként, vagy legalább zónánként különböző postaköltségeket megadni, ha odafigyel? Tehát ez az ő figyelmetlensége, vagy az ebay rendszere nem engedhette neki?

(#59876) radi8tor válasza totyak (#59875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem minden eBay felületen van erre lehetőség, valamint erre nem kötelezhető. Ha nem fogadod el a postaköltséget, akkor ne vedd meg nála. Mindenki annyiért adja amennyiért neki jól esik. Ha elesik néhány vevőtől, akkor az az ő baja...

⭐ Stella

(#59877) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy eladótól két terméket külön-külön, ma járt le a megadott szállítási idő. Nyitottam case-t, azt írta vissza, hogy zárjam le, mert újraküldi. Elhiggyem neki, vagy kérjek róla valami bizonyítékot mielőtt zárom? Nem nagy tétel egyébként, a kettő együtt kb 500 Ft.

(#59878) totyak válasza radi8tor (#59876) üzenetére


totyak
aktív tag

Elolvastad a sztorimat? Már megvettem nála és utána jött azzal, hogy az ebay-en megadott postaköltség nem elég, küldjek még +10 eurót.

(#59879) radi8tor válasza totyak (#59878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja bocs, nem olvastam.
Ez teljesen jogtalan. Jelezd neki, hogy case-t nyitsz ha nem küldi el ennyiért. Nem követelhet többet tőled, mint amennyiért ki volt írva és PayPal engedte megvenni a te szállítási címeddel.

⭐ Stella

(#59880) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, valaki olyantól akinek megy a német nyelv. ezt szeretném megvenni, de nem tudom van-e valami buktató a német szövegben. Gondolom a paypal és az e-bay garancia itt is megvan.
Esetleg ha valaki átfutná nekem a hirdetést...

Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#59881) V/ válasza rostiron (#59880) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy normál, jó minősítésű német üzlet. Nincs ezzel semmi gond. Nagyon korrektül le van írva minden.
Ha minden magyar webshop így tájékoztatna az nagyon jó lenne.
Én nem látok rizikót abban, ha tőlük vásárolsz.

(#59882) rostiron válasza V/ (#59881) üzenetére


rostiron
őstag

Köszönöm, akkor már rendelem is. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#59883) Norbi29 válasza Norbi29 (#59831) üzenetére


Norbi29
tag

Ismét Üdv

Az előbb jött egy levél az Ebaytől.
Kérdésem az lenne,hogy vajon mi ez? mert én még nem csináltam semmit.

(#59884) V/ válasza Norbi29 (#59883) üzenetére


V/
Topikgazda

Értékeld egy kérdőív kitöltésével a február 24.i kompressziós harisnya vásárlásodat, pontosabban azt akitől vásároltál. Pár perces rövid kérdőív. a few minutes to complete a short survey.
A zöld Take Survey Now gombra kattintva kezdheted meg.

[ Szerkesztve ]

(#59885) Norbi29 válasza V/ (#59884) üzenetére


Norbi29
tag

Ezt esetleg nem az eladó kezdeményezte?nem ő kavart be? hiszen nőről van szó :)
Azon a terméken valóban próbálgattam,hogy majd hogy kell a case-t elindítani,de nem csináltam még semmit

Esetleg kiszúrta az Ebay rendszere?
meg ugye 6 tételről van szó,ez meg csak 1

[ Szerkesztve ]

(#59886) V/ válasza Norbi29 (#59885) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, szoktak felméréseket készíteni. Szánj rá pár percet. Vagy ne.

[ Szerkesztve ]

(#59887) Norbi29 válasza V/ (#59886) üzenetére


Norbi29
tag

Köszi.

Egyébként a hölgy már nem is válaszolt az utolsó levelemre és valszeg ha most randit kérnék tőle,kapásból nemet mondana :)

(#59888) totyak


totyak
aktív tag

Talán megoldódik a tegnapi történetem. Leírtam a dolgokat az eladónak és belátta, hogy ő szúrta el és valóban 18,5 euro postát írt nekem, illetve, hogy nem mérte le korábban a csomag súlyát, így küldött egy számlát a különbözettel, kifizettem és reményeim szerint érkezni fog a csomag. Meg abban is reménykedem, hogy nem fog "véletlenül" kimaradni belőle valami.

(#59889) Tatombak


Tatombak
csendes tag

Sziasztok !
Ebay-en eladó vagyok ,és már másodszor sikerül belefutnom ebbe a kérdésbe "What other eBay user ID is associated with your current address?" Mit kell itt válaszolni ,vagy egyáltalán mi ez ???
Köszi !
Üdv: István

(#59890) V/ válasza Tatombak (#59889) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs egy másik eBay felhasználó a címeden be regisztrálva? Erre kíváncsiak.
Lehetőségek, bár te lehet, hogy jobban tudod. :)
Volt egy másik fiókod és nem lett törölve.
Van egy másik fiókod.
Van egy másnak a nevére regisztrált fiók, ahol a te címed az alapértelmezett regisztrációs cím (Registration address)
Célszerű kideríteni, ha nincs tudomásod a fentiek közül valamelyikről, akkor azt, ha van információd a más ID-hez tartozó címről akkor azt oszd meg velük.

[ Szerkesztve ]

(#59891) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van pár tavalyi vásárlásom amit még nem értékeltem. És nem is látom, hogy tudnám. A purchase historyban látom őket, de nem tudok mit kezdeni velük. Csak a vevővel tudnék kapcsolatba lépni. Tudom ezeket értékelni, vagy van egy időhatár? Köszi

Illetve volt egy olyan gondom, hogy hazaköltöztem Angliából és az első 3 vásárlásomra rosszul adtam meg a címet. Irányítószámot és utcát jó adtam meg, de a várost rosszul. (hazaköltözéskor ugye már nem a szülői házba mentem, de azt írtam be) A 3 csomagból 1et megkaptam, mert elvileg az irányítószám a lényeg. Szerintetek a maradék csomagjaim elérhették az eredeti város nagypostáját? (Mert amúgy az összes csomagom először oda fut be ha jó a cím akkor is)És ott érdemes személyesen rákérdezni? Vagy leszarják?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#59892) DJ. Ru$y válasza JoolsNOS (#59891) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

90 nap, ha jól rémlik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59893) V/ válasza JoolsNOS (#59891) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlástól számított 60 napig tudsz értékelni. Leggyorsabb elérhetőség belépés után a neved alatt Account settings és a My Account-ban a Feedback. Az Items Awaiting Feedback résznél lesznek azok amiket nem értékeltél és még értékelhetsz.
A második kérdésre, meg nem csak az irányítószám a lényeg, a névből én legalábbis jobban tudom azonosítani a települést, mint 4 darab számból, de lehet hogy a postásoknak munkaköri kötelezettségük fejből tudniuk. :F
Ha van nyomkövetési számod akkor tudják, illetve a kézbesíthetetlen küldeményeket az adott városban 30 napig tárolják, a kézbesítő részlegnél ha személyesen megjelensz tudnak segíteni, mert van egy tárolási nyilvántartásuk.

[ Szerkesztve ]

(#59894) JoolsNOS válasza V/ (#59893) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Meg is találtam, már nincs semmi amit értékelhetnék.

Írtam a postának, ők azt mondták az irányítószám a lényeg, meg ugye 1et meg is kaptam. De ha nincs tracking number akkor nem tudnak mit kezdeni vele. Ezek mind decemberi rendelések voltak, úgyhogy szerintem buktam a kb 10ezer forintot amit értek a cuccok. Arra gondoltam még, hogy be kellene menni a nagypostára rákérdezni, de ott meg szerintem elhajtanak, mert ugye ott nincs "ügyfélfogadás".

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#59895) V/ válasza JoolsNOS (#59894) üzenetére


V/
Topikgazda

A kézbesíthetetlen csomagok, küldemények egy nyilvántartásba vannak beírva, amiben meg tudják nézni, hogy van-e a nevedre szóló köztük. De nem telefonon. Engem sem "hajtottak el". Engem az zavart, hogy nem igazán "nyomoznak" a címzett után.

(#59896) JoolsNOS válasza V/ (#59895) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, akkor bemegyek és megkérdezem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#59897) Tatombak válasza V/ (#59890) üzenetére


Tatombak
csendes tag

Szia !
Köszi szépen! Nincs egyik sem a fentiek közül .de hiába írok bármit a mezőbe ,letilt 1 napra :(

(#59898) Tatombak válasza Tatombak (#59897) üzenetére


Tatombak
csendes tag

Call us at 1-866-643-1607 and mention security code [moderálva]. This is not the same confirmation code to confirm your account.

If you use an IP Relay service, you can use the same number.

Most meg ezt adja megint :( Ez mi ???
Simán be tudok lépni ,meg minden ,ezt csak akkor hozza elő ,ha "RELIST" -et szeretnék a termékeimre...

[ Módosította: radi8tor ]

(#59899) radi8tor válasza Tatombak (#59898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fel kell hívnod őket és bediktálni azt a kódot.
Kitöröltem a hozzászólásodból, mivel biztonsági kódról van szó nem túl okos megoldás bemásolni egy nyilvános fórumba ezt. :U

Letiltották az új termékek meghirdetését, csak akkor lesz engedélyezve ez, ha beszélsz velük.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#59900) Tatombak válasza radi8tor (#59899) üzenetére


Tatombak
csendes tag

nem tudok beszélni velük ,hacsak nem tudnak magyarul :)
(kösz a törlést !)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.