Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) Pöttön


Pöttön
őstag

Utána néztem ennek a splitter dolognak , és valószínűleg az eddigi splitterekkel is az volt a gond, hogy régebbi hdmi szabványt támogattak. (Ez onnan is sejthető, hogy az eddigiek az Xbox 360-amnak a képét gond nélkül megosztották, a gond csak a PS4-el, és a HM erősítőmmel volt (Onkyo Tx NR 608) és mindkettő HDMI 1.4-et használ), így el kezdtem szűrni ez alapján Ebay-en a splittereket, és azt vettem észre, hogy gyakorlatilag mind Kínai gyártmány, és csak az Amerikai piacra szánt splitterek támogatják a HDMI 1.4-et.

így akkor inkább rendelek egy olcsóbbat Kínából, ami az Amerikai piacra van eredetileg szánva, és majd azt megpróbálom egy itteni adapterrel.
Ha ezt megrendelem, akkor ennél csak az árát kell kifizetnem ($11.89 (3336 Ft)), szállítási költség, vámra esély nincs, nem jön rá? :F

A segítséget, választ előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58802) havri1 válasza Pöttön (#58801) üzenetére


havri1
félisten

Ez az amerikai piacra szánt dolog szvsz butaság. Az 1.4 szabványnak semmi köze (tudtommal) az USA-hoz. 1.4 kell a sebesség miatt pl a 3D-hez.

A linkelt cucc szerintem jó. 1.4, 3D támogat, sok baj nem lehet vele. Ha mégsem jó, védelmed él.
Annyit kell fizetni, amit látsz. EU-n kívüli, de vámhatárt nem éri el. Viszont azzal számolj, hogy febr 13-ig szabin vannak, leáll az élet is kint. És onnantól kell számolnod a kb 30-60 nap szállítást.

[ Szerkesztve ]

havri

(#58803) Pöttön válasza havri1 (#58802) üzenetére


Pöttön
őstag

Akkor nem tudom, de biztos, hogy valami HDMI szabványhoz van köze, mert mint említettem az X360-am képét gond nélkül megosztották az eddigiek is (amik 1.3 HDMI-sek voltak), a PS4-emé, meg a HM erősítőmé meg villódzik, ha a hdcp be van kapcsolva (HDMI 1.4). Ez a PS4 esetében kikapcsolható, de az erősítőmnél sajnos nem.
Az is érdekes még hogyha a hm erősítőm kimeneti hdmi-ére kötöm rá a splittert, és az erősítőmre rá kötött X360 képét osztom meg akkor tökéletesen működik, de ha belépek az erősítő menüjébe akkor már úgy villódzik a kép hogy használhatatlan lesz az egész.
Na de mindegy nem akarom szét offolni a topikot jobban.

Köszönöm szépen a segítséget, akkor megrendelem ezt, és remélem hogy nem lesz gond vele! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58804) totyak


totyak
aktív tag

Az normális, hogy Case nyitás után kiírta nekem, hogy legyek türelmes és várjak 8 napot, mielőtt további lépéseket teszek? 8 nap, nem sok az? Beleférek így is bőven a 30 napba, csak sokallom. Január 21-e volt az utolsó megjelölt érkezési nap. Február 1-én indítottam a Case-t, tehát nincs gond ilyen szempontból.

(#58805) radi8tor válasza totyak (#58804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az eladónak 8 napja van reagálni az ügyre.
Nem minden eladó lóg 24 órában a Neten. Sokan csak hobbiból csinálják. Szerintem nincs gond ezzel.

⭐ Stella

(#58806) alratar


alratar
addikt

Az reális, hogy egy stuff a gyártó honlapján $15, az ebayen 1000HUF körül van?
Condition:
New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58807) V/ válasza totyak (#58804) üzenetére


V/
Topikgazda

A 30 nap az indítás határideje, az ügyintézésre nem vonatkozik, az egyébként max 30 nap lehet.

(#58808) somnia válasza alratar (#58806) üzenetére


somnia
őstag

Mindenki annyiért adja a cuccát amennyié akarja.

(#58809) alratar válasza somnia (#58808) üzenetére


alratar
addikt

Az lehet.
De vajon nem átverés?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58810) V/ válasza alratar (#58809) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ha van a gyártónak webshopja, én eddig mindig azt láttam, hogy drágább mint egy másik kereskedőnél. Mivel a kereskedő nem egy darabot rendel, a nagy tételt olcsóbban megkapja, ezért nála olcsóbb, míg az egyedi megrendelés drágább.

[ Szerkesztve ]

(#58811) aliz36


aliz36
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy lejárt a szállitási határidőm. Meg akartam reklamálni, de ha be megyek a contact sellerbe és megjelölöm hogy nem jött meg a termék, kihozza hogy a termék még uton lehet, becsült szállitási időpont febr. 3. Ha nem érkezik meg határidőre kérjek vissza téritést. Nem enged tovább.
Ilyenkor mit lehet csinálni? Miért nem enged tovább?

(#58812) somnia válasza aliz36 (#58811) üzenetére


somnia
őstag

I have a question about using my item or I want to send the seller a message

itt reklamálj!...

(#58813) V/ válasza aliz36 (#58811) üzenetére


V/
Topikgazda

Komolyan, te is fix időpontnak veszed a dátumot? Az egy statisztikai átlag amit az eBay számítógépes rendszere kalkulál, tájékoztató szöveg.
Március 4-ig él a vásárlói védelmed, nem tudsz 1-2 hetet várni még? Nem csak az eladón, sőt nem is rajta múlik ha késik a szállítás.
Ha megérkezik és te már visszakaptad az árát, ugye ki fogod fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#58814) optikus válasza aliz36 (#58811) üzenetére


optikus
senior tag

Estimated delivery = Várható érkezési idő

de peldul ha te eladsz valamit es feladod a postan, mondjuk kinaba, akkor meg tudod mondani elore hogy mikorra er oda? naugye. max meg tudod becsulni az eddigi szallitasaid es visszaigazolasaid alapjan hogy varhatoan ekkora lesz ott (kb ezt csinalja az ebay is), de erre semmilyen garancia nincs.

Buy books not gear.

(#58815) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
GearBestes cucc ugyan,de biztos tud valaki segíteni.
Valós infók ezek?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#58816) DJ. Ru$y válasza atyca (#58815) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nemzetközi nyomkövetési szám még mindig 2 betű 9 szám 2 betű, nem valós.

Nem véletlen, hogy a posta rendszere nem látja.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58817) V/ válasza atyca (#58815) üzenetére


V/
Topikgazda

Az időket figyelve ez valós lehet valami holland szállítás, majd a postás viszi
De igazi, mert most vám elé állítva a helyzete, tehát itt van, majd eldöntik hogy vámeljárás, vagy jön tovább.
Ha Gearbest akkor Off topic legyen majd.

[ Szerkesztve ]

(#58818) V/ válasza DJ. Ru$y (#58816) üzenetére


V/
Topikgazda

A futáros küldeményeket a Magyar Posta nem is könyvelheti, közük nincs hozzá.

(#58819) DJ. Ru$y válasza V/ (#58818) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem volt egy NL kezdetű hasonló TN-em otthon talán megvan még, de jelenleg nem ott vagyok, és a postás hozta. Jelenleg is van függőben egy ilyen TN-em, 99%, hogy ezt is a postás hozza és kamu TN, de legyen igazad és legyen már valódi TN, az én régebbim biztos nem az volt.

Viszont, ha futáros, és itthon a posta hozza, akkor miért nem könyveli? Ő veszi át a kintitől és ő szállítja ki. Szeretném, hogy neked legyen igazad, de eddig nem ez a tapasztalat részemről.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58820) V/ válasza DJ. Ru$y (#58819) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem láttál még ilyen csomagot?
Pl Usából global shippinges, a magyar posta ad neki egy piros RXxxxxxxxxxHU és azzal könyveli, ezek esetén is így van, az NL-st kidobtam, de itt az USA-ás, tehát a belső forgalmat így könyvelik, de ezt ők adják, akkor tudod meg, ha kezedben csomag, nem szólnak róla.

Ráadásul a példán látható LZ.........., nyomon követhető végig, de még is van magyar azonosítója.

[ Szerkesztve ]

(#58821) aliz36


aliz36
csendes tag

A március 4. -et hogy számoltátok? Én ugy tudom, hogy fizetéstől 45 napon belül nyithatok ügyet.
Dec. 28.-án fizettem. Nekem febr. 12. jött ki. Rosszul tudom?

(#58822) V/ válasza aliz36 (#58821) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos igen, rosszul tudod.
A várható megérkezés utolsó dátumától számított 30 nap, ha ilyen dátum nincs akkor a vásárlás napjától számított 30 nap.
A Paypal-n 180 nap a vásárlás napjától.
2014 októberétől változott meg.

(#58823) DJ. Ru$y válasza V/ (#58820) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy cseh csomagomra került ilyen RX-es azonosító még tavaly. Az NL-esen nem volt semmi, de postás hozta. Tűkön ülve várom most már főleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58824) aliz36 válasza V/ (#58822) üzenetére


aliz36
csendes tag

Köszönöm a felvilágositást.

(#58825) V/ válasza DJ. Ru$y (#58823) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is várom a csomagjaimat.
Mert egyszerűen nem hiszem el, hogy egy 12 lakásos társasházban -látszik ha a postaládában van valami- már második napja senki sem kapott levelet, senki sem találkozott postással. Nem elég hogy nem könyvelnek rendesen, de ki se hoznak küldeményt? Nem sikerült 30 napon belül arra sem válaszolni, hogy az egyértelműen nekem címzett könyvelt küldeményt miért másnak kézbesítették. Majdnem elhajtottak, csak mellékeltem a csomag képét a címzéssel, így most még mindig a magyarázaton törik a fejüket.

[ Szerkesztve ]

(#58826) V/ válasza aliz36 (#58824) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen.
Arra tényleg kell figyelni, ha nincs érkezési dátum megadva, akkor csak 30 napon belül lehet case-t indítani.

(#58827) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Lehet noob kérdés, de meg lehet valahogy változtatni az ebay-es felhasználónevet?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58828) V/ válasza Vertigo18 (#58827) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen,
Account settings
Personal information
User ID Edit
Registered email address Edit
Melyiket tekinted felhasználói névnek?

e-mail

[ Szerkesztve ]

(#58829) Vertigo18 válasza V/ (#58828) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm, "User ID", az volt az! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58830) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha eladok valamit ebayen 40-60 ezer forint értékben, és csak a paypalra érkezik a pénz, linkelve van bank is hozzá, de paypalon marad a pénz. Akkor hogy és miként meg milyen összegtől kell adót fizetnem?

(#58831) V/ válasza BullZeye (#58830) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar jövedelemadó szabályok szerint. Ez bevétel, be kell vallani és adózni. Semmiköze ehhez a fórumhoz. De egyébként nem marad a Paypal-n, mert ha utánna vásárolsz az egyenlegről szedi le.
Ha saját használt dolgodat adod el eBay, Vaterán, Jófogáson, az évi 200000 Ft-ig adómentes.

[ Szerkesztve ]

(#58832) alratar válasza V/ (#58810) üzenetére


alratar
addikt

Na de ~4ezer forint árkülönbség?
Hohy is mondják? Tűl szép, hogy igaz legyen!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58833) BullZeye válasza V/ (#58831) üzenetére


BullZeye
veterán

Marad paypalon ez a pénz, nem használom el, jó helyen van ott dollárban.

(#58834) V/ válasza BullZeye (#58833) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de ne csodálkozz, ha veszel valamit és az ára kevesebb mint az egyenlegen lévő pénz, akkor a Paypal automatikusan abból fizet.

[ Szerkesztve ]

(#58835) V/ válasza alratar (#58832) üzenetére


V/
Topikgazda

Láttam már érdekesebb eltérést. De megvette nagyobb tételben, eladott belőle sokat, de ez ott ragadt, szabadulni akar tőle. Egyébként adnál egy linket, mert kíváncsivá tettél.

(#58836) alratar válasza V/ (#58835) üzenetére


alratar
addikt

Ezt csak úgy kiragadtam példának.

[link]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58837) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Üdv, tudna nekem valaki ebben segíteni? [link]
Ha az angol ebayt nézem nem adja ki. Itt milyen plusz költségek vannak? Posta? Az eladó megbízható?

(#58838) Retro11 válasza -NOKIA- (#58837) üzenetére


Retro11
senior tag

Hi,

Igen, csak a postaköltséggel kell számolnod, ami UK-ba 9EUR, Magyarországra 18. Biztos észrevetted, de azért leírom, hogy az ár darab ár és az eladó jelenleg nem tud megrendeléseket feldolgozni. Az a megbízhatóság szerintem még rendben van.

Üdv,
Retro11

(#58839) somnia válasza -NOKIA- (#58837) üzenetére


somnia
őstag

Ott van minden, 27 juró a cucc és 18 a posta.

(#58840) somnia válasza alratar (#58836) üzenetére


somnia
őstag

...unbranded..

(#58841) alratar válasza somnia (#58840) üzenetére


alratar
addikt

S az mit jelent.
Bocs, nem vagyok perfekt angol. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58842) V/ válasza alratar (#58836) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem eredeti, csak hasonló. Márkajelzés nélküli: az unbranded.
De 4100-4500-ért lehet kapni eredetit, ha a magyar nyelvű gyári webshopban nézed ott 6990 Ft.
Sokan rávannak kattanva erre a márkára, persze hogy csinálnak hasonmásokat.
Bár létezik egy új cég, aki jobb füleseket gyárt mint a Xi...... Nekem legalábbis jobban szólt.

[ Szerkesztve ]

(#58843) Druss válasza V/ (#58842) üzenetére


Druss
aktív tag

Légy szíves dobj egy linket!

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#58844) Levi123 válasza V/ (#58774) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
nem jött meg a csomag sajnos.
Tudnál segíteni mit kellene lépni?
Köszi!

Levi

(#58845) mackosajt


mackosajt
addikt

Már megint olyannal jövök, hogy van egy cuccedli, ami nekem kéne, de az eladó nem tette be a postázást magyarba a lehetőségek közé.

Hiába írok neki, még csak válaszolni sem hajlandó a postázással kapcsolatos kérdésemre.
Legalább mondaná, hogy bocs, nem, de még azt sem.

Csináljak belőle magamnak gondot, vagy hagyjam a fenébe?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#58846) V/ válasza Levi123 (#58844) üzenetére


V/
Topikgazda

Inditsd a case-t hogy nem érkezett meg.
More actions
I didn't receive it
kiválasztod a terméket és tovább. Ha lesz valami üzenet majd írd meg.

(#58847) V/ válasza mackosajt (#58845) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt látod Will ship to Hungary. Read item description or contact seller for shipping options
Akkor lehet kérni, de ha erre nem reagál akkor, annyi.
Ez esetben meg lehet próbálkozni, de ....May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for shipping options.

Egyik esetben sem tudod kényszeríteni, hogy válaszoljon.

(#58848) mackosajt válasza V/ (#58847) üzenetére


mackosajt
addikt

még van 2 nap a licitből, hátha válaszol

may not ship a felirat...

Csak tudnám, miért olyan nehéz az ilyennek válaszolnia?
Írna egy NO-t és kész.

Illetve a fene vinné el, hogy ami engem érdekelne, azok néha pont az ilyen lökött eladóknál vannak.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#58849) V/ válasza mackosajt (#58848) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted az mennyivel jobb hogy megegyeztünk, megnyertem a licitet, de nem készíti el a számlát amire beírná a szállítási költséget, így már az eBay is küldte a figyelmeztetést, hogy fizessem ki, de nem tudom, mert nincs számla, és mivel nem "szállít" Magyarországra fizetni sem lehet, január 28-óta könyörgöm neki.

(#58850) V/ válasza V/ (#58825) üzenetére


V/
Topikgazda

Még is megjött a válasz a nem nekem kézbesített csomagra. Hiába küldtem el nekik a csomag címke képét.
Megállapítottuk, hogy a küldeményt a címen, 2015. október 22-én, átvételre jogosult részére szabályosan kézbesítette Szeged 1-es posta.
A rendelkezésre álló információk szerint a küldeményen nem az Ön neve és címe szerepelt.

Mivel nem tárolják a küldemények címzettjeit, honnan tudták :W
És még az alábbi képet is látták.Szerintetek?
A kiradírozott helyeken az én nevem, címem, telefonszámom volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.