Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Darko_addict válasza V/ (#58700) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm a véleményezést V/. Szóval, ha jól értem azt mondod, miután valaki elolvassa a szerződési feltételeket és elfogadja azokat, valamint a jutalék (kicsit meglepő) összegét, akkor nincs meglepetés.

:R

Arra gondoltam, első körben csak EU-n belüli postázással tenném fel, így nem áll a vámon és nincsenek további költségek (amire szintén számolnak fel jutalékot - költségre jutalék? Ez unszimpatikus).

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58702) V/ válasza V/ (#58700) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt az eBay számla értesítő, minden információ benne van:

Nem igaz az idézett linken lévő anyagban leírt dolog.

(#58703) radi8tor válasza Darko_addict (#58701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy nincs meglepetés. A legkülönfélébb helyzetekkel találhatod magad szemben. De ha vállalod a kockázatot, akkor jobban jársz, mint negyed áron eladva Vaterán.

⭐ Stella

(#58704) Darko_addict válasza radi8tor (#58703) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jó vagyok problémamegoldásból, egyszerűen azt akarom elkerülni, hogy valaki keményen átbasszon és végén se a gitár, se a pénz ne legyen a birtokomban.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58705) V/ válasza Darko_addict (#58701) üzenetére


V/
Topikgazda

Mihez viszonyítod a 10%-ot? Eladsz valamit 100 €-ért és lesz 86.6 € bevételed.
A Vaterán nem tudod annyiért eladni, mint amennyit mondjuk egy német kifizetne érte.
Ezt nem értem, mire gondoltál: így nem áll a vámon és nincsenek további költségek

[ Szerkesztve ]

(#58706) Darko_addict válasza V/ (#58705) üzenetére


Darko_addict
őstag

Tételezzük fel, hogy a gitárt befektetési céllal vásároltam, szóval vissza kell jöjjön belőle egy hányad. Elfogadom, hogy kérnek 13,4% jutalékot, ami lejön a gitár árából, DE ha van vám és postaköltség (vám nem lenne kevés), amiket az eBay hozzácsap a "végső" árhoz, és annak az összegéből számol 13,4%-ot, a PK és VÁM 13,4%-a gyakorlatilag a gitár árából vonódik le, mint költség.

Mondjuk:
gitár 100 euro, 86,6-ot kapok
gitár, vám, postaköltség: 100 euro, huszonpár százalék, 25 euro a pk. A vevő kifizeti a PK-t és a vámot, de ott van mondjuk 20+25 euro, aminek a 13,4%-át még rámterhelik (tulajdonképpen a 145 euro után kell fizessek nekik), mert ez a "teljes" ár. Így van, nem?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58707) boncser


boncser
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Eddig még nem volt ilyen problémám,amit rendeltem mindent megkaptam. November 25.én rendeltem 3 terméket egy eladótól 2 csomagban adta fel elvileg. December végén írt hogy sajnos visszamentek neki a csomagok ismeretlen hiba miatt :F .Ez már nekem gyanús volt. Írta hogy küldi újra, mondtam ok, várom. Sajnos még mindig nem érkezett meg, felvettem vele a kapcsolatot. Azt írta hogy ő nem tud mit csinálni, elkalódott vagy ellopták vagy ilyesmi. A két csomag értéke kb 1800 ft. Érdemes ezzel foglalkozni vagy hagyjam a fenébe? Ha érdemes akkor az ebayen keresztül kell reklamálni vagy paypalon visszakérni a pénzt?
Előre is köszönöm
üdv

(#58708) V/ válasza Darko_addict (#58706) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámot nem te fizeted, honnan jött ez az infó?
Pl. egy USA állampolgárnak 1000$-ig sem Áfát-, sem vámot nem kell fizetni.
Rosszul számolsz.
100 €-ot szeretnél kapni, a szállítási költség legyen 10 kg-os Európa+ csomag 55 € az Unióba, ez akkor 155 €.
A 13,45% jutalékok az 21 € lenne de, meghirdeted 125 €-ért és a vevő által fizetett 55 € szállítási költséggel.
A német vevőd kifizeti különösebb erőlködés nélkül a 180 €-ot.
A végelszámolásnál 100,79 € bevételed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58709) V/ válasza boncser (#58707) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még tudsz az eBay-n caset-t indítani rájuk akkor tedd meg. (Az érkezés végső dátumtól számított 30 nap.)
Ha ott már nem akkor a Paypal-n.
Te fizettél, nem kaptad meg, a pénz visszajár.

(#58710) Darko_addict válasza V/ (#58708) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jaja, tudom, hogy a termék melletti járulékos költségek a vevőt terhelik. Azt említettem meg, hogy a lehetséges vám-, és postaköltség 13,4%-át én kellene kifizessem az eBay felé, mint (extra)jutalékot.

Esetleg van forrásod az $1.000-os összeghatárhoz? Google-ba gyors bepötyögtem valamit és azt írta, az importköltség 0 és 37,5% között terjed, és $200 felett fizetendő. Ha meghirdetem és pont egy amerikai venné, elvileg tisztában kellene lennie vele, de jobb, ha én is tudok róla pár dolgot.

Az árkalkulációd is tiszta sor, ráterhelhetem a saját költségeimet (titokban) a vevőre az árba építve, de sajnos nem vagyok tisztában a gitár pontos árával, ezért okozott kis fejtörést, mikor elsőre olvastam, hogy ezzel is kell spekulálni.

Köszönöm V/!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58711) V/ válasza Darko_addict (#58710) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Egyesült Államok Áfa és Vám törvénye, az USA Vámhivatal oldala
Te mint magánszemély nem importálsz, ezért nem is fizetsz import költséget. használt magántulajdonú dolgot adsz el az eBay-n.
Emelték, 2000 $ a határ, de ezzel nem neked kell foglalkozni, az a vevő része.

(#58712) Darko_addict válasza V/ (#58711) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szuper vagy. ;)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58713) Darko_addict válasza Darko_addict (#58712) üzenetére


Darko_addict
őstag

Még egy: amit meghirdetek mondjuk az ebay.com-on, az megjelenik pl. a ".de" meg a ".co.uk"-n is?

Danke.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#58714) V/ válasza Darko_addict (#58713) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol van az alap regisztrációd? Ha azon akkor igen. Bár azt tudd, hogy a német és az angol eBay-n az alapértelmezett keresés a eBay Deutschland és az eBay UK oldal az ottani felhasználóknak a Weltweit-t vagy a Worldwide választva látják a com-on feltett hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#58715) Kolondrum válasza radi8tor (#58698) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na írt, postázott, de nem bőbeszédű, csak nem lesz baj.

(#58716) Xarina


Xarina
aktív tag

Visszaküldtem a hibás memóriát amit kaptam, majd az összefoglalóban leírtaknak megfelelően visszaigényeltem a postaköltséget. 4 nap múlva írt a Paypal, hogy elfogadták kérelmemet és 2 napra rá meg is érkezett a pénz a számlámra. Köszönöm az ezzel kapcsolatos segítséget.
Közben az eladó is visszafizette a vételárat és kéri, hogy adjak neki 5*-os értékelést. Én személy szerint semlegest adnék neki, mert elég bunkó módon állt az egészhez és az, hogy pénzt nem, csak sok időt buktam az üzleten, azt egyedül a Paypalnak köszönhetem.
Tehát jogos-e ilyenkor a semleges értékelés?

(#58717) V/ válasza Xarina (#58716) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen jogos.

(#58718) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értékelést hol lehet kezdeményezni/adni?
Sajna a cucc elég tré állapotban van. Mind az 5 kondi, ami a nyákon van púpos és gyantasárga anyag van a tetejükön, de még nincsenek eldurranva. Ha tudom, hogy ilyen, valószínű meg sem veszem... Pesze ez már az én balfaxságom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58719) V/ válasza flymi (#58718) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a kérdésed. Belépsz, Orders, az adott terméked sorában ott virít a Leave feedback gomb

[ Szerkesztve ]

(#58720) flymi válasza V/ (#58719) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:W :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58721) totyak


totyak
aktív tag

Hogy tudok kapcsolatba lépni az eladóval vásárlás után?

21-én lejárt az utolsó határidő és meguntam a várakozást, szeretnék írni neki, hogy mi a helyzet. Megvásárolt elemnél oldalt rámegyek a Contact seller opcióra. Ekkor nem jelenik meg Other fülecske, csak előre generált dolgok. Kiválasztom az I didn’t receive my item opciót. Itt felugrik egy szöveg, amiben rá tudok klikkelni erre: You can request a refund or more information from the seller. Itt megjeelnik egy szöveg ablak, ahova a mondókámat írhatom, meg választhatok, hogy termék újraküldést szeretnék, vagy pénzvisszafizetést.

Ez a rész tulajdonképpen már a case nyitása, vagy csak sima kapcsolatfelvétel az eladóval? Egyelőre nem szeretnék Case-t nyitni, az ráér pár nap múlva, ha nem reagál. Szeretnék adni neki egy esélyt, hogy magától, problémamentesen visszaadja a pénzem. És természetesen, ha később megérkezik a cucc, jelzem neki és fizetek újra. Ezt le is írnám neki.

Köszönöm

(#58722) DJ. Ru$y válasza totyak (#58721) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legelső pont a contact seller-ben:
"I have a question about using my item or I want to send the seller a message (0)"
Aztán ott tudsz írni majd, ha ezt "lenyitod".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58723) rőlyy


rőlyy
csendes tag

sziasztok. ha az ebayről rendeltem milyen formában hozzák ki? teszem azt ha meg van rendelve és olyan névre megy aki már nem lakik ott,az ott lakók át tudják venni? köszi az infót.

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#58724) totyak válasza DJ. Ru$y (#58722) üzenetére


totyak
aktív tag

Ó, hálás köszönet. Bendzsa vagyok, hogy nem szúrta ki a szemem. Rögtön az Other pontot kerestem.

(#58725) V/ válasza rőlyy (#58723) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk a postás viszi az esetek nagyobb részében, akkor a Posta kézbesítési szabályai szerint lehet átvenni.

(#58726) rőlyy válasza V/ (#58725) üzenetére


rőlyy
csendes tag

akkor nem ajánlva,hanem sima csomag/levélként jön?

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#58727) V/ válasza rőlyy (#58726) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ, hogy mit veszel, súly, méret és milyen küldeményként adják fel, de ajánlva csak a posta esetén van.

(#58728) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok,
lehet nem ide tartozik de pozitív tapasztalat:
rendeltem 200 Ft-os kacatot, kínából ilyen ingyenes postával:
FREE Small Packets - International - Air
jan.21-én adták fel, 01.29-én itt volt nálam. Ez elég gyorsnak mondható.

Másik termék még nem jött meg azt meg
Németországból rendeltem és 01.25-én adták fel,
Estimated delivery Jan 28, 2016 - Jan 29, 2016 ---> nem ért ide.
Remélem jövő héten igen :)

Levi

(#58729) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Elég új vagyok ebay terén, ezért lehet fura kérdés, de az mennyire reális hogy 32 Gb os micro sd kártyát már 1500 huf körül lehet venni, itthon meg boltban 2500 huf körül van a 8gb-os (class10-es)

BANZAII

(#58730) Kolondrum válasza MaciG (#58729) üzenetére


Kolondrum
félisten

Inkább a kitől itt a kérdés. 64gb volt nem egész 7k. 32-es passz.
[link] - [link] Ő tőle lehet, több néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#58731) havri1 válasza MaciG (#58729) üzenetére


havri1
félisten

Itthon +27% áfa, + artisjust + x db kereskedő haszonkulcs, és máris dupla, tripla ár.

Sinceritytrading-től tuti jót kapsz, legjobb áron, viszonylag gyorsan.

[ Szerkesztve ]

havri

(#58732) MaciG válasza Kolondrum (#58730) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! és neked is havri1! :R

Akkor gondolom ez ugyanaz mint a micro sd? (telefonba venném, galaxy j5)

BANZAII

(#58733) V/ válasza MaciG (#58732) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az, nehogy megvedd! Az egy SDHC kártya, fényképezőgépbe.
Így néz ki a micro sd, és C10, Class 10-est keress.

[ Szerkesztve ]

(#58734) havri1 válasza MaciG (#58732) üzenetére


havri1
félisten

Transcend - et ajánlom. 32gb-ig sdhc felette sdxc, azt már nem minden kezeli jól.

havri

(#58735) V/ válasza havri1 (#58734) üzenetére


V/
Topikgazda

Az jó amit írsz.
Viszont a telefonja Samsung Galaxy J5 és csak: Card slot microSD, up to 128 GB, amit kezel.

[ Szerkesztve ]

(#58736) MaciG válasza V/ (#58733) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm a segítséget, akkor úgy látom ez lesz a nekem való :)

Olyat hogy lehet hogy ha kiválasztok egy eladót és a termékei közt szeretnék keresni akkor csak az ő termékeit dobja fel a kereső? (nem találom :F )

BANZAII

(#58737) havri1 válasza MaciG (#58736) üzenetére


havri1
félisten

Több lehetőség van. Ha csak adott termék típusra akarsz, pl sd, akkor advanced search, legörgetsz a sellers-hez, majd beírod pontosan az eladó nevét. Legfelső sorba meg sd. És akkor az összes sd tartalmú hirdetést kilistáz az adott eladótól.

A másik, ha az eladó összes termékét ki akarod listázni, akkor rákattintasz az eladó nickjére, és a megjelenő oldalon a nicknév melletti számra, ekkor az össze terméke lesz látható.

pl :

[link]

havri

(#58738) V/ válasza MaciG (#58736) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem rossz választás, 32Gb-osban használunk egy tabletben, jó.

(#58739) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Ebay-en szeretnék eladni, fizetési mód paypal, belépek a paypalra de meg kell adni kártya adatokat mert
Your PayPal account's primary currency is different than the currency eBay uses to bill your seller fees. If your PayPal account does not contain funds in eBay's billing currency when your bill is paid, necessary funds will be converted to match eBay's billing currency.

Amikor az Ebay-en nézem meg a PP acc adatait, egyenleget látom, tehát jó acc van megadva.
Kártya nincs hozzárendelve az accounthoz.
De mi a problem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58740) havri1 válasza V/ (#58738) üzenetére


havri1
félisten

Kb 3 éve rendszeresen ezt a típust vásárolom, viszonylag elég sokat, ismerőseimnek is, saját részre is, mind hibamentes, gyors, tökéletes. Maximálisan csak ajánlani tudom.

havri

(#58741) V/ válasza Met (#58739) üzenetére


V/
Topikgazda

A Currencies-nél milyen devizákat adtál meg a Paypal-en?
Nekem ezek vannak és nem kapok ilyen üzenetet.

(#58742) V/ válasza havri1 (#58740) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván jól választottunk :)

(#58743) Depression


Depression
veterán

Sziasztok, már egy órája keresem, de nem találom a megfelelő kulcsszavakat. Ilyesmi félét keresnék:
Műbőr hatású. Tároló doboz, kosár, zsebkendőtartó is kellene ilyesmi. Szerintem karton, de fogalmam sincs pontosan mi is ez.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#58744) Met válasza V/ (#58741) üzenetére


Met
nagyúr

Forint az elsődleges és usd van még.
Ebay-en lehet ilyesmit állítani? Mert nem találtam, csak usd-ben lehet megadni az árat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58745) V/ válasza Met (#58744) üzenetére


V/
Topikgazda

Össze vagy kötve a Paypal-l, ezt ott kell állítani.
ebay.uk az alap regisztrációd?
Az eBay számlát nem tudod fizetni a forint alapértelmezéssel ez gond.

[ Szerkesztve ]

(#58746) Met válasza V/ (#58745) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, össze van kötve, átállítottam usd-re és most nem dobja a hibaüzenetet.
Viszont kártyát kell hozzárendelni a PP-hez, lehet nem elég a hirdetés feladásához az a pénz ami rajta van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58747) V/ válasza Met (#58746) üzenetére


V/
Topikgazda

Utólag fizetsz,a követő hónap 15-ig, nem vizsgálja.
Add még fel a többi devizát is, ami bejöhet a vevőidtől, ne korlátozd őket.
A kártya azért kell, mert a Paypal fiókodnak legalább 80%-os állapotúnak kell lenni, az elég a Verified szinthez, és kell egy másik fizető eszköz arra az esetre, ha nincs $ egyenlegeden pénz a számlázott összeg kifizetésére.
Szó szerint itt az alap előírás, ha el akarsz adni az eBay-n, az utolsó 2 lényeges:

1. Set up a seller account
Confirm that the name and address we have on file for you is correct
Confirm your phone number
Specify an automatic payment method for paying your seller fees and eBay Money Back Guarantee reimbursements ( Ez lenne a Paypal)
We also recommend that you get PayPal Verified

Why do I need to verify my PayPal account?
You can complete your account verification by adding and confirming a credit or debit card or a bank account in your PayPal account.

[ Szerkesztve ]

(#58748) madle


madle
őstag

Sziasztok,

szeretnék eladni egy órát eBay-en, viszont nem tudom, hogy a szállítási költségeket hogyan kalkuláltassam adott országokba EU-n belül. Tehát ezt hogy lehet beállítani, hogy a vevőnek kijelezze hogy az adott országba mennyi lesz a költsége?

Ha esetleg nem lehet így megoldani, akkor melyik céggel érdemes küldeni a terméket és nagyjából mi az átlagár a szállításra?

(#58749) V/ válasza madle (#58748) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a magyar posta áraival számolok 2. oldalon, külföldre: elsőbbségi, ajánlott, tértivevény ezeket itt már összeadtam és vastagítva látható:

EU-n belül egy árral számolok

[ Szerkesztve ]

(#58750) madle válasza V/ (#58749) üzenetére


madle
őstag

Köszi, rendben, akkor nagyjából ezekkel az árakkal kalkulálok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.