Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) V/ válasza choco01 (#58250) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden vásárlás előtt ellenőrzi a kártyaszámot az 1$-os próba terheléssel. Pár nap, legkésőbb 30 napon belül felszabadulnak ezek az összegek.
A Profile-ban van a Add or Edit Credit Card résznél Confirm.
Fent az a Paypal fórum Összefoglalóban találsz segédanyagokat

[ Szerkesztve ]

(#58252) agroman válasza choco01 (#58250) üzenetére


agroman
senior tag

paypal összefoglalo
itt megtalalod a kartya hozzadas es validalast is es a jobb valtas beallitasat is.

a visszakerules 1-2het.

------

(#58253) catroot válasza V/ (#58246) üzenetére


catroot
veterán

Remelem nem annyi jön majd. :)

Egyébként este 11 körül már a pesti depóban volt a csomagom. Most írtam levelet a cimmodositas@dpd.hu-ra, mert nem tudok a megadott címen lenni.

Pár napja emiatt hívtam is őket, de mondták, hogy amíg nincs az országban a csomag, nem tudnak semmit csinálni. Valamint mindenképp írásban kell intézni az címet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#58254) Joker88


Joker88
őstag

ha egy rendelt cucc valószínűleg postázás közben megsérült, ezáltal nem teljes értékűen használható, mit lehet tenni?

az eredménye a hibának,hogy a telefon folyamatosan újraindul,mivel a hangerő-szabályzó gomb állandóan nyomva van..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#58255) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

kis segítséget kérnék....

értékelném a vételezett árut res. centerből, mivel már csak ott tudom megnyitni egy kis probléma miatt, ami megoldódott...viszont folyamat ezt a hibát kapom...

állítottam már be proxyt, változtattam ip címet...maradt minden ugy...valaki találkozott már ilyennel?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58256) havri1 válasza Joker88 (#58254) üzenetére


havri1
félisten

Nem igazán látom, de ez egy telefon, vagy csak a tok?
Amúgy fel kell venni a kapcsolatot az eladóval. Ha telefon, akkor elég gáz, hogy csak egy bubis zacsiba volt betekerve..

havri

(#58257) V/ válasza Joker88 (#58254) üzenetére


V/
Topikgazda

Contact seller, I received an item that wasn't as described, jelezni neki. Ez vonatkozik a sérült termékekre is.
(What can you do if the item arrived damaged, is not as described, or is missing parts?)

(#58258) V/ válasza darál0w (#58255) üzenetére


V/
Topikgazda

Másik böngésző, illetve a böngésző ebay sütik törlése nem segít?

(#58259) darál0w válasza V/ (#58258) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mozillából néztem...ugyan az, de ránézek ie-vel is

szerk : megvolt :N

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58260) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Ennek mennyi lenne vége? [link] nem tudom megéri e megrendelni. vám megy rá + itthon?

[ Szerkesztve ]

(#58261) havri1 válasza K Norbi (#58260) üzenetére


havri1
félisten

Benne van minden, már nem jön rá semmi!

124.99$US
20.42$US
31.03$US

Ennyi az össz..Te tudod megéri e.

[ Szerkesztve ]

havri

(#58262) somnia válasza K Norbi (#58260) üzenetére


somnia
őstag

Nem megy rá itthon semmi.

Itt viszont olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#58263) darál0w válasza darál0w (#58255) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megoldva ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58264) K Norbi válasza havri1 (#58261) üzenetére


K Norbi
addikt

(#58262) somnia Köszönöm a segítséget :K

[ Szerkesztve ]

(#58265) V/ válasza darál0w (#58263) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és mi volt a megoldás? Ha más is ugyanabba a helyzetbe kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#58266) darál0w válasza V/ (#58265) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ip-címmel variáltam...az egyikre jo lett...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58267) totyak


totyak
aktív tag

Van valami módja, hogy eBay ne a legrosszabb árfolyamon számolja át a fontot forintra. Most vettem pár dolgot és 1 font nála 443Ft. Kicsit soknak találom.

Köszönöm

(#58268) agroman válasza totyak (#58267) üzenetére


agroman
senior tag

az ebay nem valt forintot. valoszinuleg te a paypalra gondolsz.
[paypal osszefoglaló] itt keresd a konverzios infokat.

------

(#58269) totyak válasza agroman (#58268) üzenetére


totyak
aktív tag

Ahh, persze, hogy arra, csak butaságokat írok, bocsi.

Nagynehezen megtaláltam ezt a beállítást (megújult a PP felülete), de hiába állítom át, mindegyik esetben jelenleg 437Ft-tal számol, kipróbáltam. Mi lehet a hiba?
Nektek mennyivel számol 1 fontot?

(#58270) mepet


mepet
addikt

Megnyertem liciten 26db árut ugyanattól az eladótól. Azt szeretném kérdezni, hogy ha nem érkezik meg semmi (gondolom egyben küldené, én egyszerre fizettem ki), akkor egyenként kéne case-t nyitnom hozzájuk, vagy lehet egyszerre is?
Van ilyen dolog, ha jól emlékszem, hogy nem nyithatsz végtelen sok case-t, emiatt problémás lehet a rengeteg case...

(#58271) agroman válasza totyak (#58269) üzenetére


agroman
senior tag

mindket beallitasi modnal, a legkozelebbi kartyas vasarlasnal fog mukodni a sajat banki valtas.
ezt most nem tudod ellenorizni. es akkor is csak akkor latod majd a netbankodban amikor a fizetes utan le is konyveltek.

[ Szerkesztve ]

------

(#58272) agroman válasza mepet (#58270) üzenetére


agroman
senior tag

26db kulon licitet nyertel? :Y

egyebkent lehet hogy akkor inkabb a paypal-on kellene inditanod ugyet (ha PP-vel fizettel)

[ Szerkesztve ]

------

(#58273) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ilyen hibát dob nekem a rendszer: Error code: 70094 13113
Tavaly áprilisban már volt egy ilyen eset a fórumban, de megoldás nem jött rá, csak hogy várjon kicsit...

Több terméket is akarok venni, összértékben kb 10-15k, bankkártya van rendelve a paypal-hoz.
Ünnepek előtt vettem pár apróságot, és az egyik terméknél dobta ezt a hibát 1, 2, 5 db esetén is. Kis pihi, tegnap megint megpróbáltam. Azt az 5 db-ot engedte, még pár apróságot, aztán megint hiba egy 4 elemes kosárnál. De ha kiürítem a kosarat, és más terméket veszek, azt engedi. :W

Ötlet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58274) totyak válasza agroman (#58271) üzenetére


totyak
aktív tag

Nem kártyáról szoktam fizetni. Hozzá van ugyan csatolva egy bankkártya a PP fiókomhoz, de mindig úgy utalok a PP számlámra és abból költök. Lehet ez a gond?
Tudom ellenőrizni egyébként, hogy mennyit számolna fel. Kiválasztok egy terméket, Buy it now-t nyomok, belépek a PP-ba és az eBay kiírja, hogy az adott termék forintban mennyi lesz, még az előtt, mielőtt jóváhagynám a fizetést.

(#58275) agroman válasza totyak (#58274) üzenetére


agroman
senior tag

csak ha kartyaval fizetsz tudod a bankoddal valtatni a devizat.
ha egyenlegrol akkor a PP csinalja es levesz mint egy nepper.

------

(#58276) choco01 válasza V/ (#58251) üzenetére


choco01
addikt

agroman; V/: De ezt az ebayen kell beállítani, mert ugye a paypal topik az paypalos módszernél kell, nem?
Mert ebayen nem látom így hogy credit card hozzáadás? :F :F :F :F

:R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58277) agroman válasza choco01 (#58276) üzenetére


agroman
senior tag

ebay-nek nincs önálló fizetési rendszere.
többféleképp fizethetsz, a PayPal a leggyakoribb. tehát ha azzal akarsz fizetni akkor ott (PP) kell felvenned a kártyád és ott kell beállítanod a konverzió módját is (PP vagy saját bankod)

------

(#58278) choco01 válasza agroman (#58277) üzenetére


choco01
addikt

Azt már megcsináltam, csináltam 1 hónapja PayPalt, aktiváltam is azzal a 400 forintos dologgal.
De igazából egyszerűbbnek tűnik nekem ha kártyával fizetek, meg több előnyt nem látom PP-nél sem mert ha visszakapom tutira az 1 dollárokat 1 hónapon belül akkor mindegy.
Ti mind paypallal fizettek?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58279) V/ válasza choco01 (#58278) üzenetére


V/
Topikgazda

Van az eBay-nek vásárlói védelme és van a Paypalnek is, ez ugye kettő. Ha kártyával fizetsz az csak 1 védelem. Amikor a Paypal-l fizetsz nem mozog a neten a kártya adatod, a másik esetben minden vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

(#58280) totyak válasza agroman (#58275) üzenetére


totyak
aktív tag

Akkor itt a hiba nálam.

Kártyás fizetésnél mennyit számol 1 fontra forintban? Nekem PP-ról átlagban 440 körül.

(#58281) agroman válasza totyak (#58280) üzenetére


agroman
senior tag

ez a bankod aktual arfolyamatol fugg. altalaban naponta valtozik es a deviza eladasi arfolyamon tortenik a konyvelese.

en egy takarekbanknal vagyok es dec 27-i fizetesnel , dec 30-i konyvelesnel 0.99GBP 426Ft volt.

------

(#58282) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

Ha egy Bid-nél megadtam azt is hogy mennyit vagyok hajlandó fizetni, akkor ha nem lesz ennél nagyobb akkor én nyerem automatikusan? (Your max bid: EUR 310.00)
Ennyiért viszont nem szeretném megvenni.

Illetve, ez csak akkor realizálódik ha beírom a termék nyilvános Bid rublikájába? Lehet hogy zavaros amit írok de meghülyült a netem egy akció közben és most látom, hogy szép csendesen azért a klikkeket elmentette...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58283) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egy utolsó hazug, szélhámos, időthúzó eladó, senki se vásároljon tőle
lucky_parts888

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58284) Vertigo18 válasza Winner_hun (#58283) üzenetére


Vertigo18
addikt

Részletek?

Vagy ennyi az info?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58285) DJ. Ru$y válasza sting2 (#58282) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem akarsz annyit adni érte, de mégis tettél egy maximális licitet. Értem. Az van, hogy, ha most 200 €-n áll és valaki licitál, akkor az eBay felüllicitálja automatikusan 310 €-ig, ha afelett érkezik licit, akkor már nem licitál automatikusan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58286) optikus válasza sting2 (#58282) üzenetére


optikus
senior tag

Kivancsi lennek milyen logikaval tettel 310 fontot valamire ha annyiert nem akarod megvenni? :F
Komolyan mondom emberek ugy allnak hozza mintha ez valami jatek lenne aminek nincsenek kovetkezmenyei. Ketszer rakerdez a max bidre ha azt leokezza valaki akkor mi a kerdes? Amugy meg ha nem ertunk valamihez akkor eloszor el kell olvasni a felteteleket, netan kerdezni, de mindig elobb nem utoloag. :W

Buy books not gear.

(#58287) sting2 válasza DJ. Ru$y (#58285) üzenetére


sting2
addikt

Igen, ettől féltem.
Viszont, ha megáll mondjuk 250-nél és senki nem akar már arra tenni, akkor is az én maximumomat fogja realizálni?

optikus

Ne is mond!... :U

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58288) DJ. Ru$y válasza sting2 (#58287) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, az a max licited, ha valaki tesz 240€-t és 10€ a lépcső, akkor 250€-t tesz a te automata licited, és, ha annyival lezárul, akkor annyi lesz a vége.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58289) Winner_hun válasza Vertigo18 (#58284) üzenetére


Winner_hun
félisten

Folyamatosan húzza az időt ügy megoldásánál, visszaküldött termékre rámondja hogy nem jó (na vajon miért lett visszaküldve?), majd visszaküldené a pénzt, PP cím le van egyeztetve de azt is csak 5-6 levélváltás után mert mindig félrebeszél, aztán mégse küldi vissza az összeget. Aztán küldene egy új terméket ingyen vagy ha 20 dollár van fizetve akkor nyomkövetéssel. Mondom eszem ágába sincs fizetni, küldje ingyen. Úgy nem küldi, amúgyis lejárt már a vita ideje, nem tud segíteni. Na az ilyeneknek semmi helyük az eBay-en.
Ja és azt sokszor eljátszotta hogy megírta utánanéz és jelentkezik. SOHA nem jelentkezett, mindig rá kellett írni 1 hét múlva hogy akkor mi is van?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58290) DJ. Ru$y válasza Winner_hun (#58289) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PP-vel fizettél? Nyiss egy ügyet és kész, ott 180 napod van rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58291) Winner_hun válasza DJ. Ru$y (#58290) üzenetére


Winner_hun
félisten

eBay-en lett intézve de azzal se mentem sokra .

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58292) Maksifül


Maksifül
senior tag

Ki van képben Izraelbe küldendő csomagokkal kapcsolatban?

Hogy a leggazdaságosabb és legbiztonságosabb oda eljuttatni egy drágább fajta órát?

Nyilván egy sima buborékos borítékban elküldve lenne a legolcsóbb, mocskosul becsomagolva, de azzal rémisztgetnek, hogy a legtöbb ilyen csomag útközben eltűnik, főként a célországban.

Futárcégek? Gondolom, mocskos drágán szállítják, meg vámoltatni kell, szóval a vevőnek ilyenkor többe kerül majd, amit feltehetőleg nem kalkulált bele a vásárlási árba.

Tanácstalan vagyok, segítsetek! :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58293) DJ. Ru$y válasza Maksifül (#58292) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

supreme7 tapasztalatai alapján én nem küldenék semmit. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58294) V/ válasza Maksifül (#58292) üzenetére


V/
Topikgazda

Posta, elsőbbségi, ajánlott, tértivevény és értékbiztosított. Ha rendesen van kitöltve a vámolási okmány (van hozzá téve a csomaghoz, mert volt aki "elfelejtette" és csodálkozott, hogy az izraeli vámosok nem engedték be) akkor nem fog elveszni, igazolt lesz az átvéte is. És azért az izraeli posta nincs azonos szinten a mienkkel. Nem rosszabb, mondjuk úgy röviden.
Az idézett szállítás csak ajánlott elsőbbségi levélküldemény volt, nem a teljes szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#58295) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Licitáltam egy termékre, amit meg is nyertem, de nem postáz az eladó Magyarországra. Írtam neki egy normális levelet, hogy nem lehetne-e valahogy, de még válaszra sem méltatott napok óta. Mit tudok ilyenkor csinálni? Vagy hagyjam a francba?

(#58296) V/ válasza kelly7 (#58295) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan. A javasolt megoldás: a licitálás előtt felvesszük a kapcsolatot az eladóval, hogy ha megnyerjük elküldené-e.
Ha a válasz nem, akkor nem licitálunk.
Ha igen a válasz, akkor ő fog küldeni egy számlát, pénzbekérőt, amin a előzőleg megegyezett szállítási költséget is feltünteti és majd azt fizetjük ki.
Ha előtte nem egyeztettél, nem reagál az eladó, akkor lesz egy kifizetetlen tételed, azért hogy a jutalékát ne vonják le majd neki kell az eladást rövidre zárni.

[ Szerkesztve ]

(#58297) optikus válasza kelly7 (#58295) üzenetére


optikus
senior tag

Komolyan mondom ezert vagyunk kizarva mindenhonnan ilyen balkani nepseg vagyunk es ezek utan csodalkozunk? :W :W :W

Buy books not gear.

(#58298) somnia válasza optikus (#58297) üzenetére


somnia
őstag

Nem értem.
Ha ne szállít ide, akkor licitálni sem enged.

(#58299) faki_ válasza somnia (#58298) üzenetére


faki_
senior tag

Mobilos appon belül valóban, de böngészőből enged, ha nincs tiltva az eladó által.

(#58300) kelly7 válasza optikus (#58297) üzenetére


kelly7
aktív tag

Figyicsak koma. Balkáni amit idegondolsz...................

Az előzmény az az a sztorihoz, hogy rendeltem már ettől az embertől pár héttel a mostani licit előtt, amit meg is kaptam rendben. Ennél viszont a licit végén fizetéskor nem tudtam fizetni.

Köszi a segítséget okostojás.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.