Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) parkr


parkr
őstag

nem mellesleg a "may not ship" és a "does not ship" sem ugyanaz, nem tudom ebben az esetben mi volt.

(#58302) optikus válasza kelly7 (#58300) üzenetére


optikus
senior tag

Gondolom licit elott megnezted a szallitasi felteteleket es rakerdeztel hogy szallit e ide? Mert az egy dolog hogy valaha szallitott csak lehet hogy a hozzad hasonlo majd valami lesz emberek hatasara ugy dontott hogy nem. Ezek utan meg o a bunko meg mindenki mas. Na ez a balkani stilus, ezert van az hogy egyre tobbszor valaszoljak a szallitasi kerdesemre hogy a rossz tapasztalatok miatt ide nem... :((

Buy books not gear.

(#58303) kelly7 válasza optikus (#58302) üzenetére


kelly7
aktív tag

Mi az hogy "a hozzad hasonlo majd valami lesz emberek hatasara ugy dontott hogy nem" Milyen valami lesz emberek? Te nem érted? Kb két hete kaptam meg tőle azt amit rendeltem. Ki fizettem nem volt gond pozitívat adtam. Szerintem a hozzád hasonló májer emberek este igyanak egy sört aztán majd lesz valami. :)

(#58304) Maksifül válasza V/ (#58294) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm! :R

Lakik Izraelben ismerősöm, s azt mondta, hogy a küldemények 50%-ának lába kél. Ezért kezdtem aggódni.
Sajnos, elég drága cuccról van szó, az értéknyilvánítás meglehetősen sokba kerülne, kb 25e-be. Ennyit azért szerintem nem ér meg kifizetni érte.. akkor talán gazdaságosabb, ha futárszolgálattal küldi az ember.

Bár olyat még nem csináltam, még azt sem tudom, hogy a papírokat hogy kell kitölteni.
Ha "GIFT" jelzéssel küldöm futárszolgálattal, mondjuk UPS-szel, akkor vajon kell a vevőnek VÁM-ot fizetnie?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58305) V/ válasza Maksifül (#58304) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy mit írsz rá, mindenhol vámolnak vagy áfát kérnek. A gift felirat mellett nincs ajándékozási nyilatkozatod, akkor nem foglalkoznak vele mint ajándék.
Futárokal meg kalkulálj ezeken az oldalakon:
Futár1
Futár2

A te ismerősöd, de ezt nem hiszem el: a küldemények 50%-ának lába kél. Még is mire alapozta?

[ Szerkesztve ]

(#58306) Maksifül válasza V/ (#58305) üzenetére


Maksifül
senior tag

Ott él. Gondolom, szokott küldeni leveleket, csomagokat ő is, a családja, ismerősei is. Óvva intett tőle, hogy postával küldjem a drága cuccot. :U

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58307) szlibud


szlibud
tag

Vettem egy teleefont a német e-bayon, még november 22-én lett fizetve, 1 hét múlva megjött. Egyébként karácsonyi ajándéknak, úgyhogy akkor lett használatba véve.
Viszont ma meghalt, se kép, se hang, nem reagál, be se lehet kapcsolni.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Elvileg ugye garanciális, de gyakorlatilag nyilván le se kell szarnia engem már az eladónak.
Írtam neki ott az e-bay felületen, mi a tapasztalatotok, van rá esély, hogy foglalkozik velem, esetleg kicseréli a telefont? Egyébként kínai, de németországból küldte a telefont.

(#58308) agroman válasza szlibud (#58307) üzenetére


agroman
senior tag

a termeklapon nezd meg mit vallalt az elado.
egyaltalan ki volt az elado ceg vagy maganzo?
a nemet maganzok pl. ki szoktak irni hogy semmi garit nem adnak, a cegek
meg egesz litaniat hogy mit vallalnak.

------

(#58309) szlibud válasza agroman (#58308) üzenetére


szlibud
tag

[link]

Ez az eladó és a telefon. Sajnos a német tudásom konvergál a nullához, az angol jobban megy, írni tudok úgy neki, de a németül leírtakból nem annyira sokat értek.

(#58310) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Nem olyan rég rendeltem egy adaptert Ebay-ről, azóta 1-2 ismerőstől, rokontól hallottam rém történeteket, hogy valamelyik ország határán fent akadt a csomagja, a vámon, és azóta is várja a csomagot.
Ennek hallatán egy kicsit most beparáztam.
Ennek mennyi az esélye, és mi alapján akadhat fent a vámon, ha fent akad? :F
És ebben az esetben akkor bukom az árát? :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58311) Vertigo18 válasza Pöttön (#58310) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez biztosan "fennakad"...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58312) Pöttön válasza Vertigo18 (#58311) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát ez k...va jó! :W :W :W
Mi alapján lehet ezt így megállapítani? :O

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58313) Xarina válasza Vertigo18 (#58311) üzenetére


Xarina
aktív tag

Létezik olyan, hogy csak akkor kapom meg a visszatérítést, ha a paypal fiókomban elfogadom? Eddig már kétszer kaptam visszatérítést, de ott mindig megjelent a számlámon. Most pedig kaptam egy mail-t a paypaltól, hogy van egy visszatérítésem, amit csak akkor kapok meg, ha külön bejelentkezek a paypal fiókomba és ott elfogadom a megítélt összeget.

(#58314) V/ válasza Pöttön (#58312) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet előre megállapítani. Mindig kalkulálunk a +27%-al, ha nem kell fizetni csendben örülünk neki. De ez egy 7.6 x 7.6 x 2.2 cm valami, túl kicsi, ami nem mutatja az értékét a csomag átvilágítón.

(#58315) V/ válasza Xarina (#58313) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, van ilyen is.

(#58316) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok. Kezdő ebay-es vagyok, így a segítségeteket kérném. Kaptam ma egy ilyen levelet. Hihető, hogy az ebay küldte? Ez nem olyan kamulevél mint mondjuk amit a paypal nevében küldözgetnek? Account-om védelmének megerősítését kérik. Válaszolhatok rá? Érdemes válaszolni rá?

[ Szerkesztve ]

(#58317) Xarina válasza V/ (#58315) üzenetére


Xarina
aktív tag

A gond csak ezzel az volt, hogy a paypal egy olyan címről küldte (valószínűleg kínai) nekem az értesítést, ahol feladónak csak krix-kraxok jelentek meg, így meg sem mertem nyitni. Azt hittem, hogy spam és csak véletlenül nyitottam meg.

(#58318) dugynok válasza Xarina (#58313) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha nem vársz refundot, gyanakodj. Ne az email-ben található linken keresztül lépj be, hanem rendesen böngésző majd paypal.com. Ha ott nincs ilyen, hogy fogadd el a pénzt akkor adathalász/account lopó emailt kaptál, töröld.

(#58319) V/ válasza szlibud (#58309) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszer ír egy 14 napot az átvételtől visszaküldésre, valamint 1 hónap időtartamnak tűnik a garanciája.
Ez egy dolog. Mivel csak a szállítócége van Németországban, nem az üzlet, ezért hiába Uniós országból jött, a német fogyasztóvédelmi törvények szerinti 12 hónap garancia ugrik, mert nem itt történt a vásárlás.
Írni kellene de nincs sok remény. Ráadásul a visszaküldést neked kell finanszírozni.

(#58320) V/ válasza Xarina (#58317) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem erről a email címről jött service@intl.paypal.com és nem angol a szöveg, akkor nem a Paypal küldte!
Te azt írtad.
Mi meg már itt a fórumon többször leírtuk, hogy miként küld a Paypal bármilyen értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#58321) darál0w válasza Surci1 (#58316) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ebay küldte, de ha kezdő vagy, akkor hogy van több, mint egy éve adatmodosításod? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58322) Vertigo18 válasza Pöttön (#58312) üzenetére


Vertigo18
addikt

onnan lehet tudni, hogy honnan jön... Ha nem Eu-n belülről jön, akkor 22€ érték felett Áfás... De ez le lett írva már többször is. Ráadásul nem lehet már nagyon kijátszani "GIFT", vagy hasonló csalásokkal, mert berakják egy röntgengépbe és látják mi van benne.

A vonatkozó díjtételek magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru) esetén:

0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt
150,1 - 700 euró között kereskedelmi vámtarifa + 27% ÁFA terheli a küldeményt
700,1 - euró és ezen érték felett kereskedelmi vámtarifa + 27% ÁFA terheli a küldeményt

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58323) Xarina válasza dugynok (#58318) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ezt még december közepén kaptam, de nem tudtam, hogy ilyen is van, amit el kell fogadni. Az előző tapasztalatok alapján azt hittem, hogy már megjelent a számlámon. Mint utólag kiderült, tényleg a paypaltól jött a mail csak az volt furcsa, hogy olvashatatlan volt a feladó.
Egyébként mindent úgy csináltam, ahogy leírtad.
Köszönöm a segítséget :R

(#58324) Xarina válasza V/ (#58320) üzenetére


Xarina
aktív tag

A szöveg angol volt, de nem arról a címről jött. Én is spamnek gondoltam és csak véletlenül nyitottam meg.
Azóta a leírtaknak megfelelően vissza is kaptam a pénzt.

(#58325) Surci1 válasza darál0w (#58321) üzenetére


Surci1
tag

Köszi a segítséget, Áprilisban lesz két éve, hogy használom, de az idő nem minden. Néha-néha vásárolgatok, az alap dolgokat ismerem az ebay-en, de ilyen levélre nem emlékszem, hogy kaptam volna. Itt a topicban, azért nálam jóval többet tapasztalt emberek vannak, ezért kérdeztem.

(#58326) Pöttön válasza V/ (#58314) üzenetére


Pöttön
őstag

Magyarán akkor van rá esély, hogy nem fogják meg a határnál?
Ha ne adj Isten még is akkor, az árát vissza tudom valahogy kapni, vagy bukom?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58327) Pöttön válasza Vertigo18 (#58322) üzenetére


Pöttön
őstag

De akkor ettől még elérhet a csomag hozzám, csak +27%-ért nem?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58328) Maksifül válasza V/ (#58294) üzenetére


Maksifül
senior tag

Itt azt írják, hogy a vámárunyilatkozat mellé még valami számla is kell, ha pl EMS gyorspostával szeretném küldeni a cuccot Izraelbe.
Magánszemélyként milyen számlát, s hogyan tud bárki is kiállítani egy magánszemélynek küldött csomag esetében?
Ahogy elnéztem, a futárszolgálatok is csak számlával visznek el bármit is EU-n kívüli országba. :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58329) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van arra lehetőség, hogy évekre visszamenőleg is megnézzem a vásárlásaimat, és hogy kitől/melyik eladótól!?
Mert rendeltem régebben valamit, de nem tudom mikor és kitől.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#58330) Maksifül válasza Predator2 (#58329) üzenetére


Maksifül
senior tag

Évekre visszamenőleg szerintem csak azt tudod megnézni, hogy ki volt az eladó. Azt is csak akkor, ha adott akármilyen értékelést. Azt viszont nem, hogy mit vettél tőle.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58331) V/ válasza Maksifül (#58328) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mondtam hogy EMS-el küldd. Drágább mint egy futár. (És futár viszi.)
Elsőbbségi levél oszlop amiről írok.
De honnan varázsoltad az országlapot, mert napok óta ez van:
Országlapok
Kedves Ügyfelünk!
Az oldal átmenetileg szünetel. 2016. január 04-től szíveskedjen információért az Ügyfélszolgálathoz fordulni!
Megértését köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#58332) V/ válasza Predator2 (#58329) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, Paypal Purchase History. A kezdetekig.

(#58333) V/ válasza Maksifül (#58328) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy elnéztem, a futárszolgálatok is csak számlával visznek el bármit is EU-n kívüli országba.
Az utolsó mondatodat nem egészen értem, adtam két linket, sehol nem írnak ilyet.

(#58334) DJ. Ru$y válasza Pöttön (#58327) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tárgyi tévedéseid vannak és inkább zavard el az ismerőseidet a .... Fennakad az nem azt jelenti, hogy ottmarad és soha nem kapod meg és nem a határon akad fent, hanem a VÁM-on, ilyenkor a posta vagy futár szolgálattól kapsz egy levelet, nyilatkoznod kell mennyit ér, te vetted, számlát csatolni mellé, ez alapján kiszabják az a +27%-ot + 2000 Ft kezelési költség, ezt a postásnak kell kifizetned pluszban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58335) V/ válasza Pöttön (#58326) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilvánvalóan a fórum szabályai miatt nem válaszohatok az első kérdésedre.
Szerintem érhetően fogalmaztam a hsz-ben.
Ha nem veszed át a küldeményt, mert vámeljárás alá vonták, akkor te hibád miatt sikertelen a kézbesítés, nem várható el hogy az eladó jótálljon, ha visszaküldik neki és épségben megkapja, vissza szokták adni a vételárat.
De én az ő helyében nem adnám vissza a teljes árat, levonnám a költségeimet.

[ Szerkesztve ]

(#58336) sting2 válasza DJ. Ru$y (#58288) üzenetére


sting2
addikt

Ez megnyugtató!
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58337) Maksifül válasza V/ (#58333) üzenetére


Maksifül
senior tag

Épp az általad linkelt oldalon látom ezt a számlás dolgot. De a futárcégekkel szállítmányozó ismerősöm is azt mondta, hogy EU-n kívülre nem lehet számla nélkül exportálni semmit. Holnap felhívok pár futárcéget, s rendbe teszem ezt a dolgot. Nem létezik, hogy egy magánszemély nem tud egy vacak csomagot elküldeni számla nélkül.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58338) tahepa válasza Predator2 (#58329) üzenetére


tahepa
senior tag

Az ebay-en "purchase history"-nál 2 évre (2014 01.01.) visszamenőleg tudod megnézni.

(#58339) V/ válasza Maksifül (#58337) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ne a Fürgefutáron keresztül küld.
Meg akkor értelmezzük az első bekezdés utolsó mondatát:
Bár a pro forma vagy díjbekérő néven kiállított bizonylat külalakban és tartalomban is nagyon hasonlít a számlához, valójában nem számla, ezért elszámolásra, ÁFA visszaigénylésre nem alkalmas!
Tartalmi különbségek általában a számlához képest:
- nincs rajta ÁFA kulcsonként bontás (hiszen ÁFA elszámolásra nem alkalmas)
- nincs teljesítés dátuma, csak kiállítás kelte, és fizetési határidő
- számlaszám helyett sorszáma van
Fontos, hogy a pro forma-ra nem vonatkoznak a számlázási szabályok, és semmilyen tartalmi előírása sincs, így bárhogy kinézhet!
Abba a részben már ne menjünk bele, hogy magánszemély már használatában lévő dolgot elad külföldre az nem exportálás.

[ Szerkesztve ]

(#58340) Maksifül válasza V/ (#58339) üzenetére


Maksifül
senior tag

Hát ez az.. azt sem értem, ha mondjuk egy külföldi barátom itt járna Magyarországon, s véletlenül itt felejtené a saját óráját például, akkor mi a francért kellene számla vagy bármi is ahhoz, hogy visszaküldjem neki a saját tulajdonát? /nyilván itt nem ez a helyzet, de megtörténhetne/ Sőt, még vámot is kell fizetnie a saját órája után. Normális dolog ez?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58341) V/ válasza Maksifül (#58340) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jött át? Írsz egy word dokumentumot, ami a fentebb idézett dolgodnak megfelel és kinyomtatod és mellékeled. Egyébként is a másik cég ajánlata olcsóbb volt és nem ír ilyen számlát a feladáshoz.
Ha eladsz valami az eBay-n akkor ott is és a Paypal-n is tudsz számlát készíteni, a Paypal-n meg bármikor pénzbekérőt.

[ Szerkesztve ]

(#58342) szlibud válasza V/ (#58319) üzenetére


szlibud
tag

Köszönöm a segítséged, ez nem túl vigasztaló :(

(#58343) Maksifül válasza V/ (#58341) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm!

Persze a mókus azt szeretné, ha "gift"-ként adjam fel, s ne írjak értéket a cucchoz, csak annyit, hogy "watch". Nyilván azért, hogy a vámot ne kelljen megfizetnie, amikor az országba érkezik.
Komolyan mondom, már jobban örülnék, ha nem adtam volna el, s kereshetnék más vevőt.

De köszönöm a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#58347) somnia


somnia
őstag

Az Amerikába menő csomagok nyomkövetésével kapcsolatban egy másik fórumon azt írja egy manus, hogy ha a carrierhez a célország postáját, USA-ba USPS-t ír, akkor a sima ajánlott is követhető az eBay felületén.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.