Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) V/ válasza mackosajt (#58900) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van, de ha nem oldja meg a bankkal a problémát, akkor tartósan így fizetni, mert a bank elutasítja a kártyás vásárlást, azért nem megoldás.

(#58902) catroot


catroot
veterán

Végül sikerült megbeszélni az eladóval a dolgot, elég korrekt volt.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#58903) Cruiserke válasza V/ (#58893) üzenetére


Cruiserke
tag

Ettől féltem, az a gondom, hogy ha a Magyar posta hozná és nem vagyok otthon akkor nem tudnék lakcimkártyát felmutatni(máshova vagyok bejelentve.) nekik a helyi csomagátvevőnél, bár az se tiszta, hogy kérhetik e mert mostanában nem igen kérték kisebb kinai rendelésekkor.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#58904) radi8tor válasza Cruiserke (#58903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem számít hova vagy bejelentve ha nálad van az értesítő a levélről/csomagról.
Személyi igazolványban látható a neved, meg nálad van az értesítő, ez bőven igazolja hogy jogosult vagy átvenni.

⭐ Stella

(#58905) End-ru


End-ru
aktív tag

El szeretnék adni egy terméket, a licit már meg volt, a nyertes viszont sokallja a postaköltséget. Valamennyivel lejjebb tudnám vinni, de nem tudom, hogy hol lehet rajta változtatni. Tudna ebben nekem valaki segíteni?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#58906) radi8tor válasza End-ru (#58905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Send invoice menüpontban tudsz számlát küldeni neki, amit ki tud majd fizetni PayPal-on.
Ha jól emlékszem ott módosítható a postaköltség.

⭐ Stella

(#58907) V/ válasza End-ru (#58905) üzenetére


V/
Topikgazda

Gond az. hogy ez az ár már fix, ezután kell a jutalékot fizetni, ezért tudomásom szerint te nem tudsz rajta változtatni.
De egyébként a vásárlód miért nem látta, hogy mennyi lesz neki? Ha ismert volt a költség előtte akkor nem jogos a reklamációja.
Mennyivel lenne olcsóbb?
Több megoldás lehet,
törlöd a vásárlást (úgy hogy ő kéri) és fixáron amennyiért megvette és az új szállítási költséggel felteszed és megveszi.
Visszaküldöd a különbözetet rész refundként.
Ennyit fizet érte.
Ha te találnál fizetendő összeg módosítást az eBay felületen akkor átírod. Nézd meg, amit radi8tor1 javasolt.
Ha 2 napon belül nem fizet, akkor olvastam ilyet:
Sending a revised invoice
If the buyer hasn't paid for the item yet, and less than 30 days have passed since the end of the listing, you can send a revised invoice.

Alapszabály: licit megnyerés után nincs alkudozás az árból.

[ Szerkesztve ]

(#58908) End-ru válasza V/ (#58907) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszi a megerősítést, időközben már fizetett, csak bepróbálkozott úgy látszik.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#58909) V/ válasza End-ru (#58908) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont legyen képed mindenről, mert az ilyentől kitelik, hogy majd kézhezvétel után, mennyit enged a feléből reklamáció is lehet, mert nem olyan fehér a színe amilyenre gondolt.

(#58910) BullZeye válasza V/ (#58909) üzenetére


BullZeye
veterán

Pont most futottam bele egy ilyenbe. ☺

Hogy adhatok partial refundot, hogy annak nyoma legyen, és utána ne inditson még egy caset is ellenem hobbiból?

(#58911) V/ válasza BullZeye (#58910) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás sora,
More actions
Paypal transaction
Ha ez nincs akkor a Paypal-en megkeresni az adott bejövő pénzt.
Valahol középen, most az új felületen nem tudom látszik-e, hanem akkor Old account view
Van egy link a refund-hoz
Ott a teljes összeg látszik, megadod hogy mennyit küldesz vissza.
Ilyesmi volt a kép:

Régen használtam, elnézést ha egy kicsit pontatlan.
.

[ Szerkesztve ]

(#58912) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Tempered glasst rendelnék, de nem adnak hozzá tisztító kendőt.
Próbálnék keresni olyan csomagot, amiben van 10-20 nedves és száraz törlő és tisztító kendő is egyben.
Tudnátok nekem ilyet linkelni?
köszönöm.

(#58913) BullZeye válasza V/ (#58911) üzenetére


BullZeye
veterán

Tökéletes, köszönöm megvan, viszont nem engedi, mert hiába van 285USD a számlán, 70 GBP refundra azt írja, hogy nincs elég pénz.

(#58914) V/ válasza BullZeye (#58913) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Fontban akarod, akkor Fontban kellene lenni, tegyél át annyit a Font balance-ra + a jutalékot, mert azt te fizeted. (2,5-3 Font)

(#58915) zsupyro válasza zsupyro (#58680) üzenetére


zsupyro
tag

A visszaküldött kijelző két sikertelen kézbesítés után végre megérkezett az eladóhoz, és feladta a cserét, kértem tőle a nyomkövetèsi számot, vissza írt hogy az nincs :( /bezzeg ő elvárta tőlem hogy adjak neki/.
Az est.deliverytől számított egy hónap meg nemsokára lejár, mit érdemes tenni? Nehogy hoppon maradjak. Nyissak case - t?
Kellemes meglepetés, hogy a malay-ból rendelt tokom meg közben mégis megjött, de már megkaptam a visszatérítést. Szeretném vissza fizetni az eladónak az árát, hogy szoktátok ezt rendezni?

(#58916) V/ válasza zsupyro (#58915) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsóhoz először.
Írok neki, hogy kiszeretném fizetni, és a Paypal-on keresztül küldjön egy díjbekérőt, vagy írja meg, hogy lenne neki jó.
Már egy case-t nem nyitottál? Amit kifizettél az megérkezett, arra ketyeg a számláló.
Ha visszaküldöd és a cserét várod, az már nem ahhoz a számlálóhoz tartozik szerintem. Már teljesült.
Milyen okkal indítanál case-t?

(#58917) havri1 válasza tpeter77 (#58912) üzenetére


havri1
félisten

Én inkább olyat vennék, amiben van, szvsz egyszerűbb. Általában jobbak is, amik csomagba vannak. Az üres szimpla üvegek sokszor elég gagyik.

havri

(#58918) cbmfan


cbmfan
senior tag

néha szívesen levernék egy tockost néhány értékelést adónak. amcsi megvett egy régi ISA IDE vezérlőt, és ezt az értékelést adta: "Hate giving neg feedback, card not as described. Pins not match the IDE cable." - valószínűleg 39 tűs 80 erest próbált rádugni, nem 40 tús 40 erest. persze pozitívat sikerült adnia, utólag morog,nekem üzenetben, hogy negatívat akart, hogy tudja megváltoztatni...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58919) Levi123 válasza V/ (#58846) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
válaszolt az eladó, megírta, hogy biztos benne, hogy nem soká megérkezik a csomag.
Egyébként, ha nem jön meg mit lehet tenni?
Visszaadja a pénzt vagy küld másik terméket vagy buktam a vételár + posta ktg-et?
Köszi a segítséget.

Levi

(#58920) V/ válasza Levi123 (#58919) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem érkezik meg, akkor visszakapod a kifizetett pénzed, a vásárlói védelemnek ez a lényege. Ha csütörtökig sem jön meg akkor a case-t claimre emeled. Addigra már gyalog itt lenne.

(#58921) Levi123 válasza V/ (#58920) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a segítséget! Várok és várok..

Levi

(#58922) totyak


totyak
aktív tag

Ma végre lezárult a case és az ebay visszaadta a pénzemet (csomag nem jött meg, eladó nem reagál semmire és csak úgy szórják rá a negatívokat). Kérdésem, hogy ilyenkor etikus negatívan értékelni, vagy hagyjam, ne értékeljem sehogy (pozitívat nyilván nem érdemel)? Másik kérdésem, hogy ha visszakerült a pénz a PP számlámra, kell még valamit tennem, kell jeleznem az ebay felé, vagy ennyi, vége a dolognak? Köszönöm

(#58923) havri1 válasza totyak (#58922) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell jelezned senkinek. Lezárult.
Az értékelés meg, hát, ez kényes. Én legjobb esetben is csak semlegest max. Ha egyértelmű, hogy az ő hibája volt, akkor negatív.
Hozzáteszem, én még egyszer sem adtam negatívat, mindig kicsúsztam az időből..

havri

(#58924) zsupyro válasza V/ (#58916) üzenetére


zsupyro
tag

1.Köszi.
2.Nem, nem nyitottam case-t, hagytam az egészet lezáratlanul, abban voltam hogy mire lezajlik a csere még nem fog lejárni a +30 nap, hisz jóval az est.delivery előtt megjött a hibás kijelző, és utána nem sokkal vissza is küldtem, nem gondoltam hogy a postázással ennyit tökölnek a kínaiak. Gondoltam ha időben megjön és jó is, akkor adok neki pozitívat. Azt nem értem csak ha letelik a 30 nap, és a csere termék sehol, elkeveredik az úton,... mi az ami engem véd? Mi van ha mondjuk a kínait utána már nem érdekli az ügy ? Hova tudok fordulni?

(#58925) V/ válasza zsupyro (#58924) üzenetére


V/
Topikgazda

Még a Paypal-n van lehetőséged a vásárlás napjától 180 napig igénybe venni a vásárlói védelmet, így ha a 30 nap az eBay-n letelik ott indíthatsz dispute-nak hívott eljárást, főleg úgy, hogy az eBay-n nem volt semmi. Be vagy biztosítva.

(#58926) zsupyro válasza V/ (#58925) üzenetére


zsupyro
tag

Köszönöm, megnyugtattál. Akkor várok tovább, remélem minden rendben lesz. :)

(#58927) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hi!

a global shippinges, UPAAB kezdetű tr numbert még mindig nem lehet semmi normális módon követni? (leszámítva az ebay saját belső felületét?)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#58928) V/ válasza Hintalow (#58927) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt lehet, de az utána lévő másik, általában csak számokból álló nyomkövetés is működik, ha kijön mondjuk USA-ból.

(#58929) hossszú


hossszú
őstag

Mit lehet tenni, ha valami nem érkezik meg időben.
Van jelenleg két termékem amit az Egyesült Királyságból rendeltem gyorsabb szállítással ami plusz 6 font de még nem érkezett meg, az egyik 5 a másik 3 napot késik.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58930) havri1 válasza hossszú (#58929) üzenetére


havri1
félisten

Első körben az eladónál kell reklamálni. Mit adott meg várható szállítási idő végének?

havri

(#58931) hossszú válasza havri1 (#58930) üzenetére


hossszú
őstag

Február 5-ét és 7-ét. Mennyivel lehet eltérni pluszba vagy ezt be kell tartaniuk?
A csomagkövetőben csak azt látom úton van.

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58932) somnia válasza hossszú (#58931) üzenetére


somnia
őstag

Mennyivel lehet eltérni pluszba vagy ezt be kell tartaniuk?
Kinek?

Ha úton van, akkor maximum a postánál reklamálhatsz, nem az eladón múlik.
Egyébként a várható szállítási idő csak tájékoztató jellegű.

[ Szerkesztve ]

(#58933) hossszú válasza somnia (#58932) üzenetére


hossszú
őstag

És melyik postánál akadt el, angol vagy magyar, azt honnan tudom meg?
Az eladó sem igyekezett nagyon a feladással, 4 munkanap után indította útnak aminek már 5 napja meg kellett volna érkezni.

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58934) somnia válasza hossszú (#58933) üzenetére


somnia
őstag

Te sehonnan, mert azt csak a feladó tehetné meg.
Egyébként legyél egy kicsit türelmesebb, mert az eBay csak a türelmes embereknek való!

(#58935) hossszú válasza somnia (#58934) üzenetére


hossszú
őstag

Nagyon türelmes vagyok azokkal akiktől ingyenes szállítással rendelem meg a terméket de itt plusz pénzt fizettem azért, hogy hamarabb kapjam meg, mert fontos lett volna.Többször volt olyan esetem is, hogy későbben kaptam a terméket de az eladó erről időben írásban értesített.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58936) V/ válasza hossszú (#58935) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit fizettél érte az milyen postai opció volt? Az elsőbbséginek is kell 1 hét mire ideérnek Angliából.
A Magyar Posta elsőbbségire 3-5 napot vállal, nem elsőbbségire meg 4 - 9 napot az Angliai szállításra, ide is ilyesmi az idő tartam, mert munkanapról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#58937) hossszú válasza V/ (#58936) üzenetére


hossszú
őstag

Lehetett választani ingyenes szállítást és standard szállítást ami plusz 6 font volt.
27.-én rendeltem és 2-5 között volt írva a várható szállítás és most itt tartunk.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58938) somnia válasza hossszú (#58937) üzenetére


somnia
őstag

Namost ebből te is látod, hogy az eladó időben feladta, nem?

(#58939) havri1 válasza hossszú (#58937) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy a többiek is mondják, innen már nem az eladón múlik sajnos. Ha ő úgy adta fel, akkor innentől a szállítás összes résztvevője a felelős..

havri

(#58940) V/ válasza hossszú (#58937) üzenetére


V/
Topikgazda

2-5 között volt írva a várható szállítás, eBay motorja számolja statisztikai átlaggal, ebben benne van futáros és a Brit Posta is. Tájékoztató nap szám, nem fix.
Royal Mail International Standard-re 3-5 munkanapot ír, ha azzal küldte.

[ Szerkesztve ]

(#58941) hossszú válasza V/ (#58940) üzenetére


hossszú
őstag

Értelek, ebből tanulva legközelebb nem fizetek a plusz szolgáltatásért inkább kivárom a normál szállítást.
Tegnap pl. megkaptam egy olyan csomagot amit 31.-én rendeltem normál szállítással 02.22-03.09. közé volt a várható szállítás.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58942) V/ válasza hossszú (#58941) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik nem az angol postával jön, így az idő nem vonatkozik, de majd látod a küldeményen.

[ Szerkesztve ]

(#58943) hossszú válasza V/ (#58942) üzenetére


hossszú
őstag

A másikat ami kések most nézem azt a Royal Maillal adta fel plusz 20 fontért.
Ezeket a csomagokat végig az angol csomag szállítónál lehet nyomkövetni vagy, ha beérkezik az országba akkor már a postánál is?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58944) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Rendeltem egy Üvegfóliát egy Galaxy Tab 4-re, most az a helyzet hogy a menü gombjának a kivágása teljesen hibás, kicsi. Nem tudtam rendesen feltenni rá a fóliát, egyszerűen méret hibás vagy nem tudom hogy nevezzem meg. Ebben az esetben vissza tudom kérni a pénzemet?
És az lenne a kérdésem hogy hol kell jelezni hogy vissza akarom kérni az összeget?

(#58945) V/ válasza hossszú (#58943) üzenetére


V/
Topikgazda

A Royal Mail elméletileg szabványos nemzetközi posta nyomkövetőszámos, amit nekem küldtek azokat tudtam követni.

(#58946) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

üdv . Ha ebből kettőt rendelek mekkora az esélye hogy megfogják a vámon? Postával majdnem 9000 lenne. De olcsóbbat nem találtam .futár hozza vagy a postán keresztül érkezik? :R [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#58947) radi8tor válasza ZsoltG60 (#58946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szinte biztos. Minden csomagot átvilágítanak.
Posta hozza, az egyik csomagk, a másik elsőbbségi levél.

⭐ Stella

(#58948) V/ válasza ZsoltG60 (#58946) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha még egy notebook alaplap is áfa mentes lehet, ezek kisebbek, de nincs rá garancia. Add hozá a 27%-ot + 2000 Ft-ot és kalkulálj azzal. Így a maximális ár 16330 Ft a kettő, vagy 11286 Ft a kettő. (Irányár csak)

[ Szerkesztve ]

(#58949) ZsoltG60 válasza V/ (#58948) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Ertem.köszönöm.ilyen csomaghoz adnak nyomkövetési számot? Vagy ez eladótól függ?

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#58950) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Néha kicsit túlbuzgónak érzem a rendszert... nekem már 3 napja "Held at Customs" állapot van a pakkomon.
Egy "tempered glass" - kijelzővédő üveg van benne :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.