Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) V/ válasza Norbi29 (#59748) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, ismerjük az OTP virtuálist, Paypal topicban szoktunk róla beszélgetni.

(#59752) Norbi29 válasza V/ (#59751) üzenetére


Norbi29
tag

Ez nem OTP-s
[link]

(#59753) Met


Met
nagyúr

Ez a személyiség ellenőrzés meddig szokott tartani?
13.-a körül lettem felfüggesztve, egy hete töltöttem fel a képeket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59754) V/ válasza Norbi29 (#59752) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben, de a saját bankjaink itt Magyarországon biztosítanak virtuális net kártyát az ügyfeleknek, nem kell "külső" segítséget igénybe venni.

(#59755) V/ válasza Met (#59753) üzenetére


V/
Topikgazda

7-14 nap, bár ennyi idő után lehet, hogy érdeklődni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#59756) Met válasza V/ (#59755) üzenetére


Met
nagyúr

Csak emlegetni kellett, most jött a levél hogy megkapták a doksikat és elbírálják, addig maradok felfüggesztve.
Ha jól értem amit írnak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59757) cbmfan


cbmfan
senior tag

a hét idiótája feltette ezt a kérdést 11 db VGA kártyánál:

the fan is original? not noise? working many motherboard 8xagp? in motherboard 4xagp work too?

ebből 3 PCI-E... inkább ment tiltólistára minthogy hisztizzen mert nem megy be foglalatba.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59758) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy PayPal számlát lehet-e úgy nyitni hogy nem adom meg a bankkártyám adatait?
Én valamiféle prepaid számlára gondolok, amit feltöltök X összeggel, ha vásárolni akarok vele.

(#59759) V/ válasza D@ny7 (#59758) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyithatsz Paypal fiókot bankkártya hozzáadás nélkül. Ez esetben neked kell a Paypal egyenleget feltöltened pénzzel, ami a bankodnál vezetett számláról lehetséges.
Hátrányai:
- a Paypal deviza árfolyamai kedvezőtlenebbek mint a kártya hozzáadás után a bankod szerintiek.
- Folyamatosan látod, hogy 50%.os a fiókod és mindig felajánlja, hogy kártya legyen hozzárendelve
- Lesz havi pénzfogadási és küldési limited

Én valamiféle prepaid számlára gondolok, amit feltöltök X összeggel, ha vásárolni akarok vele.
A Paypal eleve ez lenne.

Ez a téma a Paypal topikhoz tartozna.

[ Szerkesztve ]

(#59760) D@ny7 válasza V/ (#59759) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Oks. Írtam a Paypal topikba.

(#59761) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Egy pár órája ebayről szerettem volna rendelni egy tokot a telefonomhoz, mindent úgy csináltam mint szoktam, de sehogy se fogadja el a kártyaszámot. :( Egy hónapja rendeltem, akkor még ment. Mi lehet a baj?"The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card numbe". Ezt írja.

Samsung Galaxy S23+

(#59762) somnia válasza jUUh (#59761) üzenetére


somnia
őstag

...lejárt a kártyád?...

(#59763) jUUh válasza somnia (#59762) üzenetére


jUUh
addikt

Nem járt le tudtommal :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#59764) somnia válasza jUUh (#59763) üzenetére


somnia
őstag

...rögtön kiderül ha vetsz rá egy pillantást...

(#59765) jUUh


jUUh
addikt

2018-ig érvényes.

Samsung Galaxy S23+

(#59766) V/ válasza jUUh (#59765) üzenetére


V/
Topikgazda

Maestro? Ha igen egy kicsit feljebb írtunk róla.

[ Szerkesztve ]

(#59767) totyak


totyak
aktív tag

Ma megvettem, amit szerettem volna ebay-en. Fizetni szeretnék, kifejezetten kártyával úgy, hogy a pp számlán levő pénzt ne költse el. Van a pp számlához kártya rendelve.

Ha belépek a fizetési oldalra, két lehetőségem van, PayPal fizetés, vagy Credit or Debit card. PayPal-nál jelzi, hogy levenné a jelenleg számlán levő összeget + a kártyáról a maradékot. Szépen mutatja is, hogy menni lenne a fizetendő összeg. Ez nekem így nem jó. Másik lehetőségnél kártyát tudnék hozzáadni.

Na most a PP-on belül, ha beállítom, hogy ne a PP, hanem a bankom váltsa a pénzt és utána megyek a fizetés fülre, akkor is ugyanez a két lehetőség van, viszont a PP lehetőségnél már csak egy Mastercard jelet és a PP-hoz társított kártya utolsó számjegyeit mutatja, de az összeget nem, hogy mennyit is fog levonni, pedig igencsak jó volna látni, hogy mennyivel vált jobban így.

Ez a lehetőség kell nekem? Tehát beállítom, hogy a bank váltson és aztán PP fizetés? Ebben az esetben kifejezetten a kártyáról vesz csak le pénzt és jobb árfolyamon?

És mi ez a Credit or debit card hozzáadás lehetőség? Kihagynánk a PP-t és közvetlenül kártyáról fizetnék?

Elnézést, hogy ilyen szájbarágósan írom le a dolgot, de ilyet még nem csináltam, mindig utaltam pp számlára és úgy fizettem.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#59768) jUUh válasza V/ (#59766) üzenetére


jUUh
addikt

Nem, Visa kártya.

Samsung Galaxy S23+

(#59769) V/ válasza totyak (#59767) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden leírtam a Paypal topik Összefoglalóban lévő anyagokban
Ma egy példa:
Most Paypal 1 € 328 Ft, 1 $ 293 Ft, a banki árfolyamom 1 € 314.38 Ft, 1 $ 281 Ft. Ez 1 órája volt

Ha meg akarod nézni a Paypal Balance-nál lehet Payment deviza árfolyamot látni a msik a Balance.
Ha a PP-n lévő deviza egyezik azzal, amiben fizetni akarsz, akkor azt onnan fogja le szedni.
Tedd át más devizába és akkor ott hagyja.

(#59770) V/ válasza jUUh (#59768) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénz van rajta? Nincs napi limit átlépve?
Az eBay Account settings Paypal Account menüpontjában az Összerendelés rendben? Ha csak az Unlink látszik akkor jó.
Buying on eBay: Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases: .............Unlink accounts.
Vagy próbáld meg később.

(#59771) totyak válasza V/ (#59769) üzenetére


totyak
aktív tag

Szerintem mi vagy elbeszélünk egymás mellett, vagy csak én nem értelek. A Leírásokat átböngésztem, úgy hiszem nekem csak az átváltásos leírásra volt szükségem.

Én, h belépek PP fiókomba, ott forintban mutatja mennyi pénzem van. Amíg nem állítottam be, hogy a bank váltson, addig mégis le akarta vonni azt is, pedig euróban kell fizetnem.

Mindössze abban nem vagyok biztos, hogy most a jó beállításokon vagyok e. Ahogy írtam is, beállítottam a leírás alapján, hogy ne a PP, hanem a bank váltson. Ezután eBay-en a fizetésnél, ha a PP-fizetést választom, akkor már csak a kártyát látom, PP accon levő pénzt nem, viszont nem látom, hogy mennyit is fogok fizetni, vagyis nem tudom viszonyítani ahhoz, amikor még a PP váltott. Ott ugyanis kiírta, hogy mennyit fog levonni forintban.

Csak annyi kellene nekem, hogy valaki megerősítsen, hogy jók ezek a beállítások, kártyáról von mindent és alacsonyabb árfolyamon. Vagy, ha nem jó így, akkor meg elmagyarázni, hogy hogy kéne és miért úgy.

(#59772) jUUh válasza V/ (#59770) üzenetére


jUUh
addikt

Nincs hozzárendelve paypal account, de eddig se volt. Köszönöm a segítéget! :R

Samsung Galaxy S23+

(#59773) V/ válasza totyak (#59771) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg elbeszélünk egymás mellett. Amit leírtam és elolvastál anyagot abban is látszik. De egyébként logikus a válasz:
A Paypal honnan tudná, hogy a bankod milyen árfolyammal vált? Nincsenek összekötve így ki sem tudja írni.
Maga az árfolyam bank és kártya függő.
Ha a bankod nem a saját deviza eladási árfolyammal könyvel akkor itt megtudod nézni a Visa és a Mastercard árfolyamokat, amit kb. egyezni fog.

Erre a kérdésed:
Ezután eBay-en a fizetésnél, ha a PP-fizetést választom, akkor már csak a kártyát látom, PP accon levő pénzt nem, viszont nem látom, hogy mennyit is fogok fizetni, vagyis nem tudom viszonyítani ahhoz, amikor még a PP váltott. Ott ugyanis kiírta, hogy mennyit fog levonni forintban.

a válasz: ennek így kell lennie. A banki váltás mindig kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#59774) V/ válasza jUUh (#59772) üzenetére


V/
Topikgazda

Van ahol nem fogadja el az eladó, ha nincs összerendelve a Paypal-el, én is beállítottam ezt az opciót. Hagy legyen +védelme a vásárlónak

(#59775) totyak válasza V/ (#59773) üzenetére


totyak
aktív tag

Ok, köszönöm szépen.

Tehát beállítom PP-ban, hogy bank váltson, ebay-en fizetésnél a PP-t választom, ahol már csak a kártya látszik és így jó vagyok. Egyébként OTP Bank és MAstercard kártya, ha ez számít valamit.

Már csak az a kérdésem, hogy hol látom, hogy mennyit fog levonni, csak kíváncsiságból, hogy mennyivel lesz kevesebb így, mint, ha PP válltana? Kiválasztom a fizetést, aztán rámegyek a fizetés gombra és át fog dobni PP oldalára és ott már látom majd?

(#59776) jUUh válasza V/ (#59774) üzenetére


jUUh
addikt

De olyan rendelésen se engedi, ahonnan egyszer már rendeltem... :Y

Samsung Galaxy S23+

(#59777) totyak


totyak
aktív tag

Na, kifizettem ezekkel a beállításokkal, de cseszett ez megmutatni, hogy így mennyit fizettem. Pp- is csak euroban mutatja. Csak az otp fiókomban tudom megnézni mennyit vont?

(#59778) V/ válasza totyak (#59775) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP oldalán fogod látni a forint összeget elsőnek zárolásként, később pedig a levont, elszámolt tételként.
Az alábbi képen látod az elszámolás folyamatát és az előző hsz Mastercard linken az első árfolyamot az OTP elszámolásához. Ezek alapján megtudod becsülni a vásárlás előtt is.
Az OTP így számolja el a vásárlást 72a és a refundot 73a

[ Szerkesztve ]

(#59779) anorche1


anorche1
őstag

Ez a tracking number valós?
ID15050079749353CN

Ha igen, hol tudom nyomon követni? A 17track nem ismeri.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59780) 0.44 válasza anorche1 (#59779) üzenetére


0.44
tag

Szerintem UPS-es number.

(#59781) DJ. Ru$y válasza 0.44 (#59780) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

+anorche1
Szerintem meg Yanwen-es fake, parancsoljatok.

(Kínából ami nem 2 betű 9 szám 2 betű, annak a 99%-a fake TN.) [Talán kínai határig működik némelyik pontosan, de nem nemzetközi TN egyik sem.]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59782) anorche1 válasza DJ. Ru$y (#59781) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59783) Kephamos


Kephamos
addikt

Udv!

Ket egyforma egeret rendenek usabol, darabja kb 15 ezer. Mennyire szeretik az ilyen teteleket megvamolni?

(#59784) V/ válasza Kephamos (#59783) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szeretem kérdése.
Felette van az áfamentes határnak, számold rá a 27% Áfát.
Ezen felül az állat-egészségügyi papírok is kellenek, az még + költség, a 2 hét kötelező karantén idejére az ellátást is fizetned kell.

(#59785) DJ. Ru$y válasza V/ (#59784) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, ha USB-s, akkor 3 hét? Bocs, ezt nem hagyhattam ki. ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59786) V/ válasza DJ. Ru$y (#59785) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem akartam már kihagyni, legyen már egy kis vidámság. :)

(#59787) pela03 válasza V/ (#59786) üzenetére


pela03
csendes tag

Királyság!
:C :DD

(#59788) erer1000


erer1000
őstag

január eleje rendelve lett egy kijelző panel egy lumiahoz 72$ volt. szakember beszerelte, de nem volt jó, mert nem érzékelt semmit csíkos volt a kepe.
fotót csatoltam, refundot kértem. oké ehhez vissza kell küldeni. elinditotta a folyamatot, címet is kaptam. feladtam.
Ebay oldalán kitoltottem mindent, tracking számmal együtt. 16 nap alatt kezbesitve is lett netes tracking oldalak és MPL szerin is.
viszont már a 30. nap van és ebay-on In Transit van kijelezve meg mindig,Nem pedig delivered.
és nincs sehol semmi gomb ahol az eladónak vagy valakinek irhatnek az adott Case-ben.Mit tegyek? mégis csak 20K Ft :(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#59789) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Angliából szeretnék megbízható céggel haza hozatni terméket. Drága nagyon. Bőven hatszámjegyű forintban az összeg. Megbízható kell+biztosítás.
Eddig a pack4uk céggel beszéltem. Van tapasztalat velük? Jöhet más cég is.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59790) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Vettem volna egy telefon tokot, amit meg is vettem, de írt az eladó, hogy még sincs az a szín.
Másik nem kellett, ezért visszakértem a pénzt. Jött is az ebay üzenet a refundról. Megnéztem a paypal egyenlegem, de azon semmi nem volt, de a tranzakcióknál ott volt a + jel az összeggel.

Nincs számla hozzárendelve csak kártya, most hova lett ez a pénz?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

(#59791) DJ. Ru$y válasza menledge (#59790) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel gondolom kártyáról vonta a pénzt, amikor fizettél 3-5 munkanap és a számládon látni fogod a pénzt, ugyanis elindult vissza oda, ezt láthatod is, ha a Historyban megnyitod a refund részleteit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59792) menledge válasza DJ. Ru$y (#59791) üzenetére


menledge
senior tag

Köszönöm!

Bár azt nem értem, hogy eddig nem úgy volt, hogy pl withdraw esetén sem lehet kártyára csak számlára?
Fél éve volt egy esetem amikor elutalták a visszapostázás összegét, az meg is jelent a paypalon. Azt csak úgy tudtam volna áttenni, hogy hozzáadom a számlám. Ez a refund, hogy tud a kártyán keresztül visszamenni a számlára? :B

(#59793) V/ válasza menledge (#59792) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd a dolgokat. Vásárlás az vásárlás. Az igazi refund, nem az amit a küldő annak nevez, az mindig a fizetős eszközre kerül vissza Ha egyenlegről ment akkor arra, ha kártyáról akkor a hozzátartozó számlára. Az amit említesz az pénzküldés volt refund fejében. A visszapostázás összege nem refund.

(#59794) menledge válasza V/ (#59793) üzenetére


menledge
senior tag

Értem, köszönöm a tájékoztatást! :)

(#59795) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudtok ajánlani az Ebayhez hasonló oldalt? Amazon a másik nagy, amit ismerek, de ott eladásnál talán nincs Paypal, csak bankkártya. Vagy csak én nem találom.

(#59796) radi8tor válasza rayoliviero (#59795) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért gond neked hogy nincs ott PayPal? Legalább nem sarcolnak meg kétszer.

⭐ Stella

(#59797) rayoliviero válasza radi8tor (#59796) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mert mér várni kell valami bankkártyára. Amúgy nem baj, ha majd megjön.

Amúgy az Amazonon lehet magyaroknak eladni? :B Mert Ebay-en sok mindenki szokott eladni magyarok közül, de Amazonon nem igazán, én még nem hallottam olyanról.

(#59798) totyak válasza V/ (#59778) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm. És ez mikor fog látszódni a számlámon? Egyelőre nem látok levonást, de az ebay meg jelzi, hogy ki lett fizetve a termék. Pedig tegnap volt a vásárlás, ma bank nyitáskor már látszódni kellett volna. Valami anomália van itt.

(#59799) radi8tor válasza rayoliviero (#59797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet persze, de erről abban a topikban társalogjunk. Biztos van valakinek konkrét tapasztalata is.

⭐ Stella

(#59800) rayoliviero válasza radi8tor (#59799) üzenetére


rayoliviero
veterán

Aha, ezek szerint van olyan topik is. Na, hogy ez elkerülte a figyelmem. Köszi szépen. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.