Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) V/ válasza Teodor52 (#59700) üzenetére


V/
Topikgazda

2014-től van a 6000ft a felett meg nem a szabályban rögzített árfolyam szerint hanem az évre vonatkozó árfolyam
2004-től van és ez a szabály.
Import árúnál (Unión kívülről vásárolt termék esetén) a szállítási, biztosítás és még egy csomó költség, amit a vásárlásnál fizetsz és az Unióba történő beérkezésig felmerül még, hozzáadódik a vételárhoz, ez lesz a vámérték és ez az alapja az ÁFA felszámításnak is.

[ Szerkesztve ]

(#59702) Teodor52 válasza V/ (#59701) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót!

(#59703) Sátán44 válasza V/ (#59691) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezt a választ kapta:

Seller's message:
'Hello! Tracking number is valid and can be tracked in http://dm.mytracking.net/ibc/dmportalv2/externaltracking.aspx. We will send you a screenshot also of the tracking details of your item in ebay messages as there's no add photo option in this case. Thank you. Mc'

Shipment History

Ide beírva a nyomkövetési számot azt mutatja, hogy Pestre megérkezett, de hozzá Hajdúszoboszlóra nem. Több mint egy hónapja Pesten lenne a csomag? Ilyenkor mi a teendő továbbiakban?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59704) V/ válasza Sátán44 (#59703) üzenetére


V/
Topikgazda

Én meg visszaírnám, hogy olvassa el az eBay szabályzatot, és a vásárlási szerződés ráeső része nem 100%-ban teljesült.
Lehet hogy feladta a kifizetett árút, de nem érkezett meg hozzád, nem tudod átvenni, kerestesse az elveszett csomagot, mert csak ő tudja a feladási helyen ezt kezdeményezni, de addig adja vissza a pénzed.
Az egy Amerikai posta szám.
Küldd vissza neki ezt képet és magyarázza el miért nem lehet annál követni, akinél ő feladta

[ Szerkesztve ]

(#59705) Teodor52


Teodor52
senior tag

Csak elfelejtettem valamit! :(

Ha egy termékkel vámkezelésre kell menni akkor az ebay oldalon leadott vásárlás után mindjárt indíthatok egy kezdeményezést a vámra nem muszáj megvárnom míg a posta felkeres?

A szállítás módja és a szállító cég kiválasztása lehetséges és ha igen hol ez a funkció?

[ Szerkesztve ]

(#59706) V/ válasza Teodor52 (#59705) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem így van. A beérkező termékeket a vámhivatalok léptetik be az Unióba. A postai küldemények esetén a posta értesít téged, hogy vámeljárás alá eső küldeményed érkezett, vagy velük intézteted, vagy te intézed a vámolást-áfa intézést. A folyamat a Posta vám oldalon leírva.

A szállítás módja és a szállító cég kiválasztása lehetséges és ha igen hol ez a funkció?
Amikor vásárolsz lesz lehetőséged választani az összegzésnél:

Persze ha van több szállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#59707) Teodor52 válasza V/ (#59706) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#59708) V/ válasza Sátán44 (#59703) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egy dolog, nincs a Világban olyan postai nyomkövetési rendszer ami kiírja a címzett nevét, címét. Főleg az USA-ból jövő küldemények esetén. Kamu az egész.

(#59709) DxxD25


DxxD25
tag

Sziasztok!
Egy ismerős regisztrálva van ebay.com-on, de én a német ebay-ról szeretnék rendelni. Ha bejelentkezik ugyan azzal a felhasználóval ugyan úgy tud vásárolni? Vagy ide külön fiók kell?
A rövidebb szállítás miatt szeretném a németet.

(#59710) Morzsibácsi válasza DxxD25 (#59709) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Igen, ugyanazokkal az adatokkal be tud lépni,mint a .com-ra. Nem kell hozzá külön regisztráció.

(#59711) Sátán44 válasza V/ (#59708) üzenetére


Sátán44
addikt

Megírta neki, amit javasoltál. Most várjuk a választ. A rendszerüzenet szerint március 28-ig rendezhetjük a vitánkat, utána pedig kérhetjük az ebay segítségét. Ennek mi a menete, hogyan kérhetem, ha nem tudunk megegyezni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59712) V/ válasza Sátán44 (#59711) üzenetére


V/
Topikgazda

Lesz majd a case-nél egy továbblépési link. Szerintem már nem egyeztetek meg :Y . Nem fog fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#59713) Teodor52


Teodor52
senior tag

Ne haragudjatok az alábbi kérdésemért, de muszáj feltennem mert valamit szerintem nem veszek figyelembe!

Az összefoglaló leírásában található [link] alatt részletezve van a 2016-os vámhatárok.

Nos nekem a 22euró 252,19-es árfolyammal sehogy nem jön ki 6000ft-ra,de másik példát említve 150euró 312,8-as árfolyammal a 47000ft sem jön ki. :(

Mit hagyok ki? :F

(#59714) V/ válasza DxxD25 (#59709) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit teszek hozzá (#59710) Morzsibácsi hsz-éhez, hogy a németeknél figyelni kell a hirdetésben a fizetési feltételeket -nem mindenki fogadja el a Payaplt, a banki és egyéb utalás meg horror ár, másik pedig a szállítás, legtöbbször külön kell egyeztetni.

(#59715) Sátán44 válasza V/ (#59712) üzenetére


Sátán44
addikt

Kiemelt értékesítő, azért választotta. Ezt a terméket rendelte meg. Gondolom ezt a 28-i időpontot mindenképp meg kell várni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59716) V/ válasza Sátán44 (#59715) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem muszáj, vársz pár napot, majd csak mozdul rá, amikor lehet -élő lesz a link- akkor tovább lépsz. Erre a fajta levélre 7-21 napos szállítást és a USA Posta nyomkövetést ír, jellemző szállítási idő 14 nap. De sem a küldő posta, sem a fogadó posta nem látja.
Ui: A fizetéses mondatom, rossz helyre ment, nem ehhez a témához akartam, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#59717) Zozetto


Zozetto
újonc

Sziasztok,
a napokban eladtam egy terméket az ebay.com-on.
Elküldtem a számlát a vevőnek, aki három nap elteltével sem fizetett. Írtam neki egy levelet, amire azt válaszolta, hogy családi problémái miatt nem tud fizetni. Ti mit tennétek ilyen esetben?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#59718) V/ válasza Zozetto (#59717) üzenetére


V/
Topikgazda

Megírnám neki, hogy akkor kérje a törlést 24 órán belül. (Ha nem csinálja meg akkor hogy ne számolják fel és ne vonják a jutalékot indítanám a Nem kaptam meg a vételárat case-t és akkor az 5. napon le tudod zárni a dolgot.

(#59719) Zozetto válasza V/ (#59718) üzenetére


Zozetto
újonc

Köszi, a gyors választ!

Nyitottam a case-t.
Az 5 nap most kezdődik?
Milyen Feedback-et küldjek neki?

(#59720) Sátán44 válasza V/ (#59712) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönjük a segítséget, az éjszaka visszautalta a teljes vételárat. Neki mint vevőnek a case-t zárnia kell? Ilyenkor milyen értékelést szoktak adni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59721) V/ válasza Sátán44 (#59720) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem zárult automatikusan, akkor igen. Én úgy szoktam értékelni, ha nem kell könyörögni a pénzért akkor pozitív, egyébként meg semleges. Legalább én legyek korrekt.

(#59722) V/ válasza Zozetto (#59719) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen most indult a 4 nap, ha mégis fizetni akarna a rendszer biztosítja ezt az időt.
De valahol benne van az üzenetben az idő. Mindenkivel elő fordulhat, hogy nem tud valamit kifizetni.
Csak pozitív és rövid értékelő szöveg amit adhatsz vagy nem adsz semmit a vevőnek. Ez a két lehetőséged van.

(#59723) Zozetto válasza V/ (#59722) üzenetére


Zozetto
újonc

Köszönöm. :)

(#59724) _Moriarty_ válasza V/ (#59722) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Hosszadalmas ügyintézés, rengeteg e-mail, lezárás, majd "felülvizsgálat" és sűrű bocsánatkérés után megérkezett a részleges visszatérítésem.
Február legelején jeleztem a problémát és mostanra zárult le.
Köszönöm a segítségeteket, hogy az ügy kezdetén útba igazítottatok. Ha nem ennyi pénzről lett volna szó, simán hagyom a fenébe. Nem volt egyszerű...

(#59725) V/ válasza _Moriarty_ (#59724) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen és köszönöm a visszajelzést a többiek nevében is.

(#59726) cbmfan


cbmfan
senior tag

ma jött levél postától, hogy január 9.-én feladott cuccot március 3.-án kapta meg. case-t nyitott február 24.-én, ebay visszafizette neki 28.-án de tőlem nem vonták le. érdemes jelezni, hogy megkapta, vagy ne erőltessem? kerestetést case nyitás napján jeleztem postán, tényleg kihúzták a 30 napot.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59727) V/ válasza cbmfan (#59726) üzenetére


V/
Topikgazda

Van a szerződési szabályok közt olyan, hogy ezt jelezned kell. Vagy figyelembe veszed, vagy nem.
Végül is ingyen kapta meg, nem egészen korrekt, ki kellett volna fizetnie, ez lopás, mert ő azt nem tudja, hogy nem vonták le tőled.

[ Szerkesztve ]

(#59728) cbmfan válasza V/ (#59727) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem éri meg szívatnom embert egy 10 dolláros vacak miatt. megkapta, örüljön neki.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59729) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, mi kell ahhoz, hogy "buy it now"-val tudjak terméket felrakni az ebay-re? most csak úgy engedi, hogy meg kell adjak egy mininálárat és egy másik árat, amin fix áron leüthetik. köszönöm

(#59730) V/ válasza SLYM (#59729) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye most csak viccelsz? Két fül van, kattints a másodikra, Fixed price

Az első Licitálás (Aution) A kezdő érték és az az ár, amiért minimum odaadod a licitálás ideje alatt, ezt nem kell kitölteni feltétlenül.

A második Fix ár (Fixed price, Buy It Now price)

[ Szerkesztve ]

(#59731) lionskull


lionskull
tag

Sziasztok, vette ebay-on egy videokártyát, ami jó eséllyel hibás, az eddigi jelek szerint. Az eladó elvileg nem fogad el visszaküldést, én küldtem azért visszaküldési kérelmet, mellékelve a windows hibaüzenetet és a további hibák, pixelesedés, black screen jelenséget is. Fizetés paypal-al történt, elvileg ott is van money back garanciám. Szóval ilyenkor mi a helyzet? Visszaveszi vagy futhatok a pénzem után?

(#59732) V/ válasza lionskull (#59731) üzenetére


V/
Topikgazda

Hirdetés? Na mindegy, ha használt és nem írt garanciát, visszaküldést nem fogad, akkor esetleg a hirdetésben kereshetünk kibúvót, de alapjában nem sok lehetőséged van.
Ha azt mondja hogy nála még jó volt, lehet, hogy "rosszul" szerelted be, nem igazán tudsz mit kezdeni, lehet indítani case-t, de kétséges a számodra jó eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#59733) lionskull válasza V/ (#59732) üzenetére


lionskull
tag

Szóval beszereltem, használom, azt vagy elpusztul vagy nem? Mert menni azért megy, csak produkál érdekes dolgokat.... néhány pixelhibát, visítani kezdett 3D mark 2001 Se alatt...

(#59734) V/ válasza lionskull (#59733) üzenetére


V/
Topikgazda

Megpróbálhatsz valamennyi pénzt visszakérni az eladótól, de használt dolgok esetén és ha a leírásban nem írta kifejezetten, hogy tökéletesen működik, akkor nem biztos, hogy a javadra döntenek. Ha az eladó azt mondja - igaz visszaküldést eredetileg nem vállalt- hogy küldd vissza, azt neked kell fizetni és utána kapod meg a vételárat ha ő átveszi.
A Paypal visszaküldési pénz visszatérítése, az szabályok szerint, mivel az eredeti hirdetésben azt nem vállalt, nem jár. Ennek ellenére lehet, hogy nagyvonalúak lesznek és kifizetik.

(#59735) Norbi29


Norbi29
tag

Sziasztok.

Leírok egy rövid történetet és a hozzáértők segítségét kérném,hogy mit érdemes tenni.
Szóval..
2016 Február 24-én vásároltam PayPallal USA Ebayről,USA eladótól 6db különböző terméket ami összesen 11 darab.Pár óra múlva már be is regelte. 26-án fel is adta egy csomagban,vagyis pontosan egy hónapja.A termékek ára kb 135$,a pk 70$ és a csomag 200dolcsiig biztosított.szállító cég USPS. Közben a magyar posta is nyilvántartásba vette.Március 1-én Kanadába érkezett a csomag,Vancuverbe,utánna 2 nap múlva másik kanadai városba.,és itt a történet meg is állt 23 napja semmi sem történik.A nyomkövető azt írja,hogy megérkezett a célországba,ami Kanada. Március 18-án felvettem a kapcsolatot az eladóval,hogy mégis mi van? Pillanatok múlva,jött a válasz,hogy minden rendben,de a következő munkanap bemegy a postára és rákérdez.Választ persze nem kaptam.még azt is írta,hogy 10 nap múlva reklamáljak,mert kb akkor telik le a 30 nap.a Szállítási határidő márc 21.Nekem elég furcsa,hogy magyarba rendelt termék miért kerül Kanadába,és főleg,hogy semmi se történik.A magyar postánál azért rákérdeztem,nem e esetleg haza érkezett..A válasz az volt,hogy a rendszereik szerint nem bizonyítható.

itt jön a kérdés,hogy mit érdemes tenni?
a tervem az,hogy jövőhéten írok az eladónak,hogy nézzen utána.Várok egy hetet és ha nem történik érdemi változás,akkor nyitom a vitát,és utána kérem vissza a pénzt.

Pár fénykép:

(#59736) Norbi29 válasza Norbi29 (#59735) üzenetére


Norbi29
tag

(#59737) Norbi29 válasza Norbi29 (#59736) üzenetére


Norbi29
tag

(#59738) V/ válasza Norbi29 (#59735) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó a terved, még Magyarországon belül is képesek rossz helyre vinni, máshol is előfordulhat.
Mivel Kanadában van a küldés végpontja, a címed pedig amit megkapott az eBay-től az egyértelműen magyar cím, nem igazán tud kimászni a dologból.

(#59739) V/ válasza Norbi29 (#59735) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben a magyar posta is nyilvántartásba vette. Nem, nem vették nyilvántartásba. Ők is látják a nemzetközi keresőben az adott számot amit bediktáltál, ők majd akkor veszik itt nyilvántartásba az USA-ból érkező küldeményt (adnak neki külön számot) ha Import (Megérkezett a célországba) Hungary lenne az Elhagyta a repteret után.

[ Szerkesztve ]

(#59740) Norbi29 válasza V/ (#59739) üzenetére


Norbi29
tag

A magyar postánál ez van:

(#59741) V/ válasza Norbi29 (#59740) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak arra akartam utalni, hogy egy nemzetközi adatbázis van, abba a feladó országába bekerül és a többi posta is látja az adott küldemény számot.. Az hogy a Magyar Posta számunkra nyilvános részében csak egy bejegyzés van, az egy dolog, a postások része több információt mutat.

(#59742) Norbi29 válasza V/ (#59741) üzenetére


Norbi29
tag

Még 1 kérdés:

Van e arra lehetőség,hogy a csomagban lévő 6 termékről egyszerre tudjak nyitni vitát,és ne keljen mind a 6 esetében külön-külön ugyan azt a mondandóm leírni?
Ez főleg azért lenne érdekes,mert mind a 6 tételnél fel van számolva a pk. tételenként 58$,.összesen 58*6
de én csak 70-et fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#59743) V/ válasza Norbi29 (#59742) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy egy csomag nem jelent semmit, külön-külön vásárlás volt, azokat kell rendezni. Egyszer írd le, vágólap a megoldás. Ha mégis előkerül és igazolnod kell a hogy mit vettél és a vételárat a vámeljáráshoz, nem igazán lennék a helyedben. A Paypal-en ugye egy összeget fizettél, egy vásárlásnak számol?

(#59744) Norbi29 válasza V/ (#59743) üzenetére


Norbi29
tag

Egy összegbe fizettem ki,egy vásárlás volt.A termékek kb 135$,a pk meg 70$

(#59745) V/ válasza Norbi29 (#59744) üzenetére


V/
Topikgazda

Az oké, csak a nyilatkozatba be kell írni hogy micsoda és mennyi és igazolni.
1. Rendelt küldemény esetén csatolandó okmányok:
- számla, és/vagy
- paypal igazolás és/vagy
- rendelés-visszaigazolás (pl.: ebay) és/vagy
- banki igazolás átutalásról

(#59746) Norbi29 válasza V/ (#59745) üzenetére


Norbi29
tag

Megnéztem a számlát,és rosszul emlékeztem.A vásárlás előtt volt termékként feltüntetve az 58 dolcsis pk.A számlán már úgy van,hogy fel van sorolva tételesen,hogy mi mennyibe került,és külön a 70 dolcsis pk.

(#59747) V/ válasza Norbi29 (#59746) üzenetére


V/
Topikgazda

Így akkor jó.
Mert az a ellentmondás, hogy 6*58 az eBay-n és fizetve 70, akkor meg van oldva. Akkor ha kérik elég a számlát mellékelni, persze kell az a része is ahol tudják a feleket (eladó, vevő) azonosítani, nekem ilyenkor eddig bekérték az adott tétel banki kártyás tranzakció igazolást, remélhetőleg a te bankodban is lehet csak egy tételt pdf-be "nyomtatni".

[ Szerkesztve ]

(#59748) Norbi29 válasza V/ (#59747) üzenetére


Norbi29
tag

Virtuális Visa kártyával fizettem PayPalon keresztül.Ott is van valami history,ahol vissza lehet keresni.

Megelőzve a kérdést a virtual visa kártya,teljesen egyenértékü a plasztikkal.Pénz felvételre nem alkalmas,de minden másra igen.Nem hagyom el,nem lopják el,hiába is törnék fel,o ft van rajta.
Akkor lenne szívás,ha arról is kérnének igazolást,hogy azt mivel töltöttem fel.Szerintem sokan nem is ismerik.

(#59749) totyak


totyak
aktív tag

Éddig mindig úgy fizettem pp-lal, hogy külön utaltam rá és onnan fizettem. Így viszont pp mindig a legrosszabb árfolyamot vette alapul. Ha van pp- hoz bankkártya is társítva és azzal fizetek, akkor tudom használni az alacsonyabb árfolyam beállítást? És ha igen, akkor a leírásban melyik lehetőséget válasszam, kettőt is írt az első komment? És még annyit kérdeznék, ha most van pénz pp-ra utalva, de most kifejezetten kártyáról szeretnék fizetni, tehát ne kombinálja a kettőt, arra van lehetőség? Köszönöm

(#59750) V/ válasza totyak (#59749) üzenetére


V/
Topikgazda

Menj át a Paypal topicra, az Összefoglalóban az új felületnek megfelelően ott vannak a beállítások.
Ha abban a devizában vásárolsz ami a Paypal egyenlegen van, akkor az egyenleg az elsődleges amivel fizet, ha ott kevesebb van, akkor kiegészíti a kártyáról. Ha más deviza, akkor a kártyát ajánlja fel.
De az egyenlegen lévő forintot át tudod tenni más devizába, amit a currencies menüben hozzáadtál, illetve a más devizát forintba és a fizetési devizától függően nem nyúl hozzá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.