Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) D@ny7 válasza V/ (#59550) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Én meg nem az ebay-es eladónk hiszek . Na de ebbe nem akarok belemenni hogy hogyan szúrhatja el, mert pont ugyanúgy mint a vevő, vagy épp a technika hibájából fakad az elírás.

Azt már tudom hogy mi van akkor ha nem érkezik meg a csomag.
Légyszíves inkább azt magyarázd el nekem hogy mi van akkor ha a címen azt mondják hogy nem lakik ott ilyen nevű ember, nem az övék és visszamegy a csomag. Vagy éppen átveszik és letagadják hogy érkezett bármilyen csomag? (habár nem hiszem hogy egy nyugdíjas néni megtenné) Jól gondolom hogy az utóbbi esetben buktam a pénzem? Mivel a csomagot bárki átveheti, így belegondolva már nem is olyan biztonságos ez a vásárlás. És itt merült fel bennem egy nagy kérdés, van-e utánvételes fizetés e-bay-es? (kár hogy most jut ez eszembe)

[ Szerkesztve ]

(#59552) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Van rá sansz,hogy ez a cucc két nap alatt célba ér?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59553) V/ válasza D@ny7 (#59551) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs utánvétel.
Ha te vásárolsz és nem kapod meg, akkor visszakapod az eBay és a Paypal vásárlói védelme alapján a pénzed.
Ha más veszi át, arra nincs semmi biztosíték, legfeljebb a postás becsülete.
Most tényleg azon agyalunk, hogy a postás aki több éve hordja a leveleket az utcátokban, ha látja a nevedet a borítékon, akkor a 17 számhoz dobja be, nem a 7 be? Ez nem olyan nagy tévedés, ami problémát okozna egy helyileg ismerős, olvasni tudó postai dolgozónak.
Az azért nagy gáz lenne.
De túl tárgyaltuk, te megbízol az ismerősödben, hogy ő nem vétett hibát, akkor rendben.

(#59554) V/ válasza atyca (#59552) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a cél? Mert az USA postás viszi, bár szombat, vasárnap előfordulhat, hogy nem dolgoznak. :)
De mivel az elosztó központba 18:47-kor érkezett, hétfő vagy kedd lesz a kézbesítés időpontja 50 mérföldes körzeten belül.

[ Szerkesztve ]

(#59555) D@ny7 válasza V/ (#59553) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sajna a mostani póstás nemrég került ide, még talán fél éve sincs, de ez tényleg mind1. mert szóltam neki.
Most már mindent tudok nagyon szépen köszönöm az infókat. Várom a csodát hogy megérkezzen, aztán intézkedek ha mégsem. Remélhetőleg happy end lesz a vége. Ha nem akkor meg levonom a tanulságot, és örülök hogy csak 2000-et buktam és nem tobbet. :R

(#59556) V/ válasza D@ny7 (#59555) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi, még bőven van ideje megérkezni, ha 3 héten belül nem kapod meg akkor is ráérsz reklamálni.

(#59557) atyca válasza V/ (#59554) üzenetére


atyca
senior tag

Szülinapi ajándék lenne 15.-ére.Ha bejön amit írtál,tökéletes az időzítés..
Köszi! :R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59558) V/ válasza atyca (#59557) üzenetére


V/
Topikgazda

Már a Texasi Houston-ban van.
2016-03-14 01:11 NORTH HOUSTON, TX 77315, Arrived at USPS Destination Facility

(#59559) Morzsibácsi


Morzsibácsi
tag

Többször kérdezik itt,hogy ha valamilyen okból vissza akarod kapni a pénzed,az kb mennyi idő.
Szerintem én csúcsot döntöttem :DDD Ilyen még nem volt: 2 perc :Y :R

(#59560) somnia válasza Morzsibácsi (#59559) üzenetére


somnia
őstag

...ügyes vagy!...

(#59561) ZsoltG60 válasza ZsoltG60 (#59515) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ma átvette a visszaküldött csomagot az eladó... itt mikor fog átváltani a 3. Item delivered pontra, vagy ezt a másik fél jelöli be hogy megkapta a csomagot ? És még annyi ,hogy ezen az oldalon miért nem mutatja pontosan a csomag útját ? vagy én csináltam valamit rosszul ? :F :R

Lumia 950XL

(#59562) V/ válasza ZsoltG60 (#59561) üzenetére


V/
Topikgazda

Akinek küldted, annak jeleznie kell.
De 6 napon belül ha refundról van szó azt küldenie kell, ha nem küldené, a normális nyomkövetésnél látható hogy átvette és ezt, ha kell case-t indítani meg lehet írni.
Szabály: The seller refunds you within 6 business days of receiving the returned item. If you're requesting a replacement item, the seller ships it to you within 5 business days of the date you request a return.

[ Szerkesztve ]

(#59563) ZsoltG60 válasza V/ (#59562) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem, kösz :R

Lumia 950XL

(#59564) Morzsibácsi válasza somnia (#59560) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Hát ehhez nekem volt a legkevesebb közöm. Rajtam semmi nem múlott :K

(#59565) sby75 válasza V/ (#59518) üzenetére


sby75
tag

Akkor elvileg csak várnom kell. Nem "piszkálom" majd megteszi az ebay helyettem. Jól értelmezem a válaszod?

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#59566) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szevasztok!

Kérdéseim:

- Ma, (nemzeti ünnepen) netbankos utalás egyből átmegy? :U

- Hollandiából (Rotterdam) ha rendelek egy cuccot, a héten még ideérhet? ;]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#59567) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
A karóráknál, hogy mondják angolul a "segédmutatót"?
Honnan lehet látni egy képről, hogy működik vagy sem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#59568) V/ válasza sby75 (#59565) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, neked kell a case-t elindítani.
Resolution Center
I sold an item. oszlop és az első sor I haven't received my payment yet

(#59569) V/ válasza Gyuree91 (#59566) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma, (nemzeti ünnepen) netbankos utalás egyből átmegy?
Attól függ hogy hova és melyik bank. Van amelyiknél a bankon belüli utalás ma is működik, de általánosságban kifelé nem megy át az utalás.
Hollandiából... a héten még ideérhet? 3 napon belül szerintem még a nagyon drága EMS gyorspostával is necces.

(#59570) V/ válasza pela03 (#59567) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az óra 4 óra 8 perc 22 mp-et mutat és a segédmutatók 60-on, 24-en állnak. Ha nincs árnyéka ezeknek a mutatóknak a képeken. Ha nincs összhang a mutatott idővel röviden.

(#59571) sanzi89


sanzi89
addikt

Kb egy éve vettem egy ilyen komplett szettet. Pár hónap után a pirossal bekarikázott része tönkrement.

Ekkor rendeltem külön csak az elromlott eszköz helyére egy ilyet. Ez szintén ugyanúgy elromlott pár hónap alatt a semmitől (szekrényben állt).

Kérdésem az volna, hogy van-e valakinek bevált USB-SATA (esetleg ATA) átalakítója? Nem egy nagy összeg, de nem akarok 3 havonta újat venni...

Ja, és persze a fenti két képen látható eszköz nem ajánlott...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#59572) pela03 válasza V/ (#59570) üzenetére


pela03
csendes tag

Szia!
Köszönöm.
Megerősítetted a gondolatomat. Én is így gondoltam.
Az óra és az mp mutató nincs szinkronban.
További szép napot.

(#59573) gabor9991


gabor9991
őstag

Van egy meg nem érkezett rendelésem 11€ értékben, az eladóval felvettem a megadott szállítási idő letelte után a kapcsolatot, ezzel együtt a paypal-on nyitottam egy dispute-ot.Már az első üzenetváltáskor megkért az eladó, hogy csak az ebay-en keresztül kommunikáljunk, a paypal-on ne.
Válaszolt, ígérte megnézi, hol lehet, bár TN nélkül adta fel, kiderítette, hogy fennakadt valahol a komplett szállítmány, kéri várjak még.
Vártam egy újabb hetet, jeleztem, hogy még most sem kaptam meg, szeretnék refundot kérni.
Erre most megint azt válaszolta, hogy köszöni a megkeresést és a türelmet, ha szükséges, vegyem fel vele a kapcsolatot.
Itt ilyenkor mit célszerű tenni?Szórakoztassuk egymást még egy ideig vagy, a paypalon a vitából csináljak claim-et?

(#59574) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Ismét lenne egy kérdésem.
Ebayen meglehet nézni, hogy a kiválasztott termékre ki milyen jelzést adott?
Mert az összes pozitív-negatív jelzést látom, de én csak az adott termére vonatkozót szeretném látni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#59575) Morzsibácsi válasza pela03 (#59574) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ezt már én is próbáltam.Nekem nem sikerült.Ha mégis lenne valami módja,én is kíváncsi lennék,mert sokszor jól jönne.De azt hiszem ez reménytelen :F

(#59576) Aucor válasza Morzsibácsi (#59575) üzenetére


Aucor
senior tag

(#59577) Morzsibácsi válasza Aucor (#59576) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nagyon köszönöm! :R Mindig tanul az ember. Ezt gyorsan ki is próbálom.

(#59578) pela03 válasza Aucor (#59576) üzenetére


pela03
csendes tag

Hálás köszönetem. :R :C

(#59579) Because


Because
őstag

helló!

az mennyire megszokott, hogy kapok emailt a csomagról amin rajta van a nevem, címem? csak mert még sose volt ilyen, az igaz, hogy most egy tablet jön.

(#59580) V/ válasza Because (#59579) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállításról mindig jön értesítő és a név és a cím amire küldik a csomagot az az első sor.
Az eladó csatolhat hozzá képet. Én örülnék, ha lenne mindig fénykép, bár most van egy vitám a Magyar Postával, hiába volt fénykép a címkéről a nevemmel,címemmel és a nyomkövetési számmal, nem nekem kézbesítették és nem hajlandók a képet bizonyítékul elfogadni, mert szerintük akinek odaadták az írásban nyilatkozott hogy az övé. :W
Két apróság egy macskakaparás volt az aláírás a nyomkövetési szám mellett, az alapján a nem is létező nyilvántartásukból, hogy tudták a címzettet elővakarni :F

[ Szerkesztve ]

(#59581) Because válasza V/ (#59580) üzenetére


Because
őstag

elnézést az lemaradt, hogy fotó a csomagról

(#59582) Morzsibácsi válasza V/ (#59580) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ha az a kép nem bizonyíték,akkor mi ? Embernek nem kellett valamilyen módon igazolni a személyazonosságát. Gondolom ha írásban nyilatkozott,akkor nem egy " 2 forintos" sima levél volt :F

(#59583) V/ válasza Morzsibácsi (#59582) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak aláírsz a ragszám mellett. A poén az hogy más magyar abban az időszakban nem vásárolt az eladótól, csak én.
Egy másik kézbesítő körzetbe írták be a nyomkövetési számot, hogy ne kelljen visszakönyvelni és fenéken billenteni a a lista készítőt egyszerűbb olvashatatlan aláírást csiholni a papírra és kezdeni valamit a küldeménnyel, mert így ugye kézbesítve van. Csak az a fránya címzettnek van fényképe, no erre nem gondoltak, már 3* megkérdeztem, hogy a fénykép miért nem bizonyító erejű, eddig 2 alkalommal udvariasan hallgattak róla. 1400 Ft-os tétel, átszámolva.
Nem az összeg, hanem a trehány munkavégzés be nem ismerése bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#59584) Because válasza V/ (#59583) üzenetére


Because
őstag

ez így áucs, hogy a világ végéről eljut hazánkba aztán nyomavész...

(#59585) Morzsibácsi válasza V/ (#59583) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Igen.Sajnos,tényleg ez az összeg,amiért nem indítasz egy procedúrát,annak ellenére,hogy 100%-osan tudod,neked van igazad.Nyelsz egy nagyot,de belül dolgozik a düh,hogy mások trehánysága miatt,téged ér kár. Ismerős....

(#59586) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Tud valaki jól működő univerzális autódiagnosztikai kábelt, szoftverrel? Nem csillagászati áron, de tudom azt hogy nem is 5eFt-ért lesz(az általában egy autóhoz szokott jó lenni). :R

(#59587) V/: Ez egyébként "fürdeni tilos" táblás téma? Kérdés, hogy a pár soros kijelzővel rendelkező kézi dolgok jobbak-e, vagy az "átjön-e".

[ Szerkesztve ]

(#59587) V/ válasza KaiotEch (#59586) üzenetére


V/
Topikgazda

Szoftver ne legyen a küldeményben, 2 ismerősömnek is elkobozták, az egyik nagyon meg is szívta azon felül, azt külön célszerű "beszerezni" vagy akitől veszed az ad letöltési linket.

(#59588) sby75 válasza V/ (#59568) üzenetére


sby75
tag

Köszönöm a segítséget, megnyitottam a case-t. Jövök ha lesz valami fejlemény.
Még egy kérdés: Hogyan tudok olyat csinálni hogy az aktív eladásnál leárazom a terméket. Láttam ilyet de nem találom a módot rá.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#59589) V/ válasza sby75 (#59588) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnyitod szerkesztésre a hirdetést
Choose a format and price
Átírod az árat
De én inkább Best Offer-t engedélyeznék és ott adnám meg azt a %-ot amit engednék. A vevő úgy gondolja, hogy jót alkudott.
és elmented a változtatást

(#59590) V/ válasza atyca (#59552) üzenetére


V/
Topikgazda

Hurrá :C
2016-03-14 18:05 CONROE, TX 77304, Delivered, In/At Mailbox

(#59591) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
02.04-én vettem egy ilyen hdmi splittert, ami 02.08-án lett feladva, és még nem érkezett meg, és a legkésőbbi érkezési ideje Március 21.
Most mennyi esély van rá, hogy ez a csomag az elkövetkező 3 munkanapba megérkezik?
Lehet hogy lába kélt a csomagnak, út közben? :F
Ha nem érkezik meg akkor ebben az esetben mi a teendő?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#59592) DJ. Ru$y válasza Pöttön (#59591) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vársz még ~2 hetet. Nekem február 01-február 20 közti csomagjaim valahol be vannak ragadva, és más is írt hasonlót, a 28-án rendelt cuccot pedig ma vitte a postás elvileg...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59593) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Üdv!
Kérdésem lenne. Vásároltam valamit és azt nem értem, hogy a bankom /K&H/ nem kért biztonsági kódot /amit sms-ben szoktak küldeni/ és az ebankon azt látom, hogy zárolva van az összeg, de nem utalt egyenlőre. Viszont a Paypal és az ebay köszöni a vásárlást, úgy látom minden rendben, még a purchase history $ jele is fekete, tudtommal azt jelzi, hogy fizetve. Hogyan lehet, ha a bank még nem is utalt? A purchase history négy ikonja közül a negyedik /boríték sárga csillaggal a tetején/ is fekete, ez nem tudom mi.

(#59594) V/ válasza fsanyi78 (#59593) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, hogy megkérdezem mióta használsz bankkártyát?
Amikor kifizeted a bank biztosítja azonnal a pénzt, zárolja a számládon és majd az üzlet a rendszeren keresztül megkapja, nem azonnal hanem később, klasszikus vásárlás esetén te viheted a motyót haza nem kell arra várnod, hogy az eladó ténylegesen megkapja a banktól a vételárat.
Az SMS biztonsági kód csak akkor megy, ha az üzlet alkalmazza azt a fajta hitelesítést és ez általában magyar üzlet lesz. Az eBay-n történő vásárlás esetén ilyet ne várj.
eBay jelek:
első fizetés, fekete ha megvolt,
a második szállítás, ha az eladó feladta akkor lesz szürke a feketéről,
a harmadik a te értékelésed, szürke amíg nem adsz Feedback-et,
a negyedik az eladó értékelése rólad, ha kitölti akkor fekete.

[ Szerkesztve ]

(#59595) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Köszi a választ! Nem szoktam külföldről vásárolni és azt hittem a banknak fontos ez a kód. A jelek leírását megtaláltam, csak az eladó értékelést nem. Az hol van?

(#59596) V/ válasza fsanyi78 (#59595) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépés után a neved alatt
Account settings
My eBay Views
My Account
Feedback
Az első rész a te általad leadandó értékelések,
Items Awaiting Feedback
ez alatt
Recent Feedback

(#59597) Met


Met
nagyúr

Mit követtem el hogy korlátozták az accountom? Először azt akarták tudni hogy mit mennyit és miért akarok eladni, most meg személyit, banki papírt székletmintát kérnek?
1 cuccot akartam eladni 300 usd-ért.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59598) V/ válasza Met (#59597) üzenetére


V/
Topikgazda

Alapvetően rendszertelen időközönként kérnek igazolásokat a szerződési feltételek alapján. Lehet felháborodni, de elfogadtad. Addig amíg nem igazolod le, hogy jogszerűen korlátoznak.
Mind a Paypal-n, mind itt amikor kérték megadtam rögtön, nem vacakoltam és semmi probléma nem volt, nem függesztették fel a tevékenységemet..
Vannak egyébként törvényeink ami alapján nekik adatszolgáltatási kötelezettségük is van, kénytelenek azt is betartani.

[ Szerkesztve ]

(#59599) Met válasza V/ (#59598) üzenetére


Met
nagyúr

Ja jól van, akkor nem csak engem baszogatnak.
Azt hittem csináltam valamit ami miatt most ennyire rám néznek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59600) V/ válasza Met (#59599) üzenetére


V/
Topikgazda

Tavaly a Paypal 2* is ellenőrzött, ( viszont az utolsó után az összes limitemet törölték) az eBay tavaly előtt decemberben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.