Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) V/ válasza ZsoltG60 (#59400) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel Returns: 14 days-t vállalt, benne vagy az időben és Paypal-el fizettél, ezért a küldés költségét visszaigényelheted a Paypal-től. Mondjuk ez becsomagolva úgy 200 g, a postaköltséged 2650 Ft lenne. Az Összefoglalóban bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#59402) ZsoltG60 válasza V/ (#59401) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Rendben köszi, megvárom milyen választ kapok... Dobozra 100gramm volt írva...nem is az zavar.. csak már vártam hogy működjön a tab. erre most vagy rendelek tőle másikat vagy mehet a kukába...

Lumia 950XL

(#59403) V/ válasza ZsoltG60 (#59402) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 2100 Ft.

(#59404) junhum


junhum
tag

Üdv

Lejárt a paypalos bankártyám, kitörtem a régit felvittem az újat, megterhelte 400Fttal majd vásárlásnál 1Fttal (jöttek ez smsek) viszont azt írja az ebay hogy nincs kifizetve a bankom (k&h) elutasította. Ami stimmel is mert nem látom a vásárlás nyomát.
Kártya aktiválva, automata pénzt is adott. Hol a hiba?

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59405) V/ válasza junhum (#59404) üzenetére


V/
Topikgazda

[I]paypalos bankártyám, kitörtem a régit felvittem az újat, megterhelte 400Fttal majd vásárlásnál 1Fttal (jöttek ez smsek) viszont azt írja az ebay hogy nincs kifizetve a bankom (k&h) elutasította

Ez mint ha két különböző dolog lenne. 1. és 2.
Milyen kártya és mennyi idő telt el a kettő közt, fedezet van, nincs limit a vásárlásra?

[ Szerkesztve ]

(#59406) junhum válasza V/ (#59405) üzenetére


junhum
tag

Az ebay azt írta amikor paypalos kifizetést nyomtam hogy hiba, a bankom elutasította a vásárlást viszont kaptam egy 1Ftos vásárlós smst.
De a 300€t nem vonta le tegnap történt, ma ia próbálkoztam, gondolva arra hogy esetleg az új kártyának kell paypalon átfutás, de ugyan azt írja.

Fedezet van, limit szerintem nincs eddig nem volt de reggel megnézem és visa kártya

[ Szerkesztve ]

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59407) V/ válasza junhum (#59406) üzenetére


V/
Topikgazda

Van limit, de nem érdekes. A Paypal-en beírtad az aktiváló 4 számjegyű kódot? Illetve a kártyaszám is változott?

[ Szerkesztve ]

(#59408) junhum válasza V/ (#59407) üzenetére


junhum
tag

Igen, amikor kitöröltem paypalon a régit és felvvittem az újat akkor 400Ftos smsben benne volt a 4jegyű kód, minden adatot újra megadtam.
Kifizettem egy hitelkártyával hogy ne várjon a kifizetés csak hát ez így most nem túl szerencsés :/

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59409) V/ válasza junhum (#59408) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál a kártya szám nem változott, csak a dátum? Vagy hogy érted minden adatot újrát?
Gyanús az a 1$-os levonás a vásárlásnál, azt akkor szokta csinálni amikor ellenőrzi a kártya érvényességét.

[ Szerkesztve ]

(#59410) junhum válasza V/ (#59409) üzenetére


junhum
tag

A kártyaszám is új.
amikor eBayen a kifizetésre nyomtam akkor jött az 1Ftos, 3x tegnap meg ma.
Az 1$ az gondolom a 400Ftos volt amikor beregesztráltam az új kártyát akkor jött

[ Szerkesztve ]

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59411) V/ válasza junhum (#59410) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor hozzáadsz egy kártyát van egy 1$-os próbaterhelés, hogy aktív-e a kártya, majd azután választod a megerősítést az lesz a 400 Ft. Ezért kell a kártyán hozzáadás előtt legalább 800 Ft-nak lenni. Az elsőt sztornózzák, a 400 Ft lesz majd levonva.
Ha a kártya az általános profil Money részénél is érvényesítettként, elsődlegesként van feltüntetve, akkor a bankod a hibás.
A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.

[ Szerkesztve ]

(#59412) DJ. Ru$y válasza V/ (#59411) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 400 Ft-ot visszaadják a PP számlára ugye? Vagy rosszul rémlik?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59413) V/ válasza DJ. Ru$y (#59412) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valaki nem várja meg a konkrét banki könyvelést, a zárolás alatt érvényesíti a kóddal a kártyát, akkor a pénz a kártyára -kártyaszámlára- megy vissza, ellenkező esetben a Paypal egyenlegen lesz a 400 Ft.

(#59414) Jaxx


Jaxx
csendes tag

Sziasztok!

Komolyan kezdek aggódni egy Angliából küldött nagyértékű eBay-es csomagom miatt... 02.11-én adták fel, de még nem érkezett meg, a megadott tracking alapján úgy tűnik, hogy még a ködös Albiont sem hagyta el.

Az eladó nem túl segítőkész, csak azt mantrázza, hogy ő elküldte és az itteni postát zaklassam helyette (ahol persze semmit nem tudnak róla).
Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? Kezdjek el imádkozni? Gondolom mivel nyomkövetéssel küldték, refund-ra nincs remény, ha elveszne a csomag.

(#59415) junhum válasza V/ (#59411) üzenetére


junhum
tag

Köszönöm!

Hétfőn irány a bank :(

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59416) somnia válasza junhum (#59415) üzenetére


somnia
őstag

Ma is nyitva van, nem?

(#59417) junhum válasza somnia (#59416) üzenetére


junhum
tag

Passz. Estig traktorba ülök :)
Hétfőn meg esik talán :)
Nagy öröm az ilyen ügyintézés. Nem értem reggel 6 előtt miért nincs nyitva vagy este 6 után ;)

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59418) V/ válasza junhum (#59417) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefonos ügyfélszolgálat is jó. Nem kell bemenned. A Paypal akkor küldi azt az üzenetet, ha nem tud hozzáférni a bank kártyahitelesítési rendszeréhez abban a pillanatban.
Azt azért ellenőrizd le, amit írtam azon a felület részen a Paypal-n. Volt akinek csak ott látszott a hitelesítő kód beírási lehetőség.

(#59419) junhum válasza V/ (#59418) üzenetére


junhum
tag

Megnézem minden féle képpen!
De láttam hogy kéri a hitelesítő 4 jegyű kódot ami az smsben van elrejtve, azt meg is adtam.

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#59420) celafat


celafat
tag

Az elképzelhető, hogy az paypal jobban vált, mint a bank? Mert eddig euros kártya volt hozzárendelve a fiókomhoz, így ott pontosan nem tudtam megmondani, hogy melyik a kedvezőbb ár ha nem euróan volt megadva a vételár. Viszont most beregisztráltam egy forint alapú kártyát és mindig a saját bankommal váltattam a legutóbbi 3 vásárlásom alkalmával. Most azt vettem észre, hogy a bank mindig egy kicsivel (20-70 forint) többet számolt, mintha elfogadtam volna paypal váltási ajánlatát.

(#59421) V/ válasza celafat (#59420) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetetlen. Valamit nem jó, mindegyik banknak alacsonyabb a deviza árfolyama. Melyik bank, milyen számla, milyen kártya? A bank nem számol fel váltási költséget +ba?

[ Szerkesztve ]

(#59422) celafat válasza V/ (#59421) üzenetére


celafat
tag

Bácska takarékszövetkezet, normál folyószámla, Maestro nem dombornyomásos kártya.
Azt nem tudom, hogy a bank számol-e fel + költséget, de a számlámon csak a vásárlás értéke látszik, ami így mindig (3 alkalom) magasabb lett, mintha elfogadtam volna a paypal váltási ajánlatát.

(#59423) V/ válasza celafat (#59422) üzenetére


V/
Topikgazda

A Takszövetkezeted elszámolási árfolyamai: 1 € 311.39 Ft 1 $ 283.5 Ft
Paypal-l fizetés 1 € = 322,54 HUF, 1 $ = 292,74 HUF
Így számolja el a vásárlást:
A külföldön végzett tranzakciók elszámolása a tranzakció napján érvényes, a Nemzetközi Kártyatársaságok által alkalmazott feldolgozási árfolyamon kerül átszámításra elszámolási devizanemre,
majd az elszámolási devizanemről a feldolgozáskor érvényes Takarékbank Zrt. külkereskedelmi deviza eladási árfolyamán történik a forintra való átszámítás.

Ez nem lehet magasabb.
Meg ezt írják:
Számlavezető Hely a bankkártyával végrehajtott fizetési műveletekről a lakossági fizetési bankszámlára vonatkozó szerződésben meghatározott módon és gyakorisággal értesíti a Számlatulajdonost/Kártyabirtokost, amely tartalmazza a fizetési műveletek összegét és időpontját, a tranzakcióknál felszámolt díjakat és jutalékot, valamint
–külföldi pénznemben meghatározott tranzakciók esetén
– a külföldi pénznemben meghatározott értéket, illetve a forintra történő átváltási árfolyamot.

Kellene egy konkrét példa, lehet hogy meg van az aznapi Paypal árfolyamom.

[ Szerkesztve ]

(#59424) celafat válasza V/ (#59423) üzenetére


celafat
tag

Mondjuk ezt akkor nem értem, hogy lett több az összeg. Direkt felírtam azt az összeget, amit fizetéskor a paypal felajánlott forintban, de mindig átállítottam, hogy az én bankom váltson és ekkor a megadott usa dollárban fizettem ki az árút. A számlán levont összeg viszont mindig magasabb volt egy kicsit.

(#59425) V/


V/
Topikgazda

Most kapásból egy múlt év augusztus14-i árfolyamot találtam, akkor a Takszöv 1 $-t 279.11 Ft-al számolt el, a Paypal árfolyam 290,04 Ft volt, amit fizettem. 10.75 $ 3118 Ft
És ez volt a képernyőn kiírva:
PayPal Conversion Rate as of Aug 14,2015:1 Hungarian Forint = 0.00344843 U.S. Dollars

(#59426) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Kép

Most éppen így néz ki az invoice rész eBay-en. Amint láthatjátok én befizettem azt a 62 dollárt Márciusban, és azt írja nem tartozok semmivel. Mégis kaptam egy email-t hogy tartozok 62 dollárral, és automatikusan levonják PayPal számlámról Márciusban. :F Ugye most nem lesz kétszer kifizetve az a 62 dollár?

(#59427) V/ válasza HollyBoni (#59426) üzenetére


V/
Topikgazda

Akárhogy nézem nincs tartozásod, Current balance 0, jól olvastad az e-mailt, nem azt küldték, hogy letöltheted a számládat?
De az első mondatod értelmezd már!

[ Szerkesztve ]

(#59428) HollyBoni válasza V/ (#59427) üzenetére


HollyBoni
veterán

Így néz ki amit email-ben küldtek:

[link]

Lehet nagyon hülyeségnek hangzik hogy kétszer levonják, de emlékszem volt olyan egyszer hogy a PP számlámon 0ft volt, csak elfelejtettem hogy be kell majd fizetni az eBay dolgot. Megpróbálták levonni és azt írták sikertelen, várni kellett egy újabb automatikus levonásra, ha rámentem hogy "one time payment" azt írták befizethetem, de nem fog beleszámítani ebbe a hónapba, és még egyszer levonják automatikusan. :F :DDD

Most nem írt semmi ilyet, és ha rámegyek a számlára az account settings-nél ott is azt írja hogy balance 0 és befizettem, de mégis itt ez az email.
Ha az email-ben lévő számlára megyek ott nem írja hogy kifizettem. :F

[ Szerkesztve ]

(#59429) V/ válasza HollyBoni (#59428) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig a számla letöltés a lényeg. Én is ilyet kaptam, ha megnézem most a linket, amikor már kifizettem azt lehet látni hogy nincs kifizetve, mert ugye a számlát látom "elektronikus papír, ami nem változhat a befizetés után" , nem pedig a fiók egyenlegét.
Már kifizetted március 2-án, nem vonják le még egyszer.
De tényleg nem értem, ha Paypal automatikus fizetést állítottál be, akkor mi a töknek fizetted be azonnaliként?
Én megvárom amíg ők vonják le. Ha be van állítva egy rendszer és normálisan működik minek a kézi vezérlés?

[ Szerkesztve ]

(#59430) HollyBoni válasza V/ (#59429) üzenetére


HollyBoni
veterán

Visszautaltam mindent a PP számláról a bankszámlámra aztán gondoltam gyors befizetem.

Érdekes, ha az email-ben megnyitom a számlát ott azt írja még nem fizettem és 62 USD az egyenlegem, ott van hogy "make a one time payment" ha arra rámegyek meg azt írja 0 USD az egyenlegem. :D Mindegy, remélem tényleg nem veszik le még egyszer.

(#59431) V/ válasza HollyBoni (#59430) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egyszer: magát a számlát nézegeted, visszamenőlegesen nem módosulhat.
itt hogy jóváírták:
Your PayPal payment for US S62.05 was posted to your account on Mar-02-16 06:54:40.

[ Szerkesztve ]

(#59432) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Rendeltem ebay-ről (pontosabban ismerősöm rendelte, mivel ő van rá regisztrálva), egy usb tv tunert meg hozzá egy csatlakozót két különböző eladótól. A csatlakozó 2 héten belül megérkezett, de a tunert még azóta várom, hogy egész pontos legyek február 5.-ikén adtuk le a rendelsét. A csatlakozóhoz volt tracking kód, a tunerhez sajna nem.
Ez a visszajelzéses dolog hogy: a (legkésőbbi becsült) érkezéstől számított 30 napon belül áll rendelkezésedre, hogy ezt jelezd az eBay felé. Ez hogyan működik?
Az eladóra természetesen ráírtunk hogy mi van a csomaggal, aki készségesen írta is hogy feladták, de sajnos a házszámot elírták, 7 helyett 17 házszám került a csomagra. Persze falun élek, hát miért ne mennék át pár házzal odébb megkérdezni, hogy véletlenül nem jött-e csomag a nevemmel a címükre. Természetesen nem volt a válasz, megjegyzem korábban már volt olyan hogy eltévesztette a póstás, és áthozták a levelet.

Van rá esély hogy megkapjam amit rendeltem, vagy legalább a pénzem visszakapjam?

(#59433) V/ válasza D@ny7 (#59432) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a tracking számtól függ, van-e várható érkezés idő intervallum?
Ha nincs megadva akkor a vásárlás napjától számított 31. napon indíthatsz case-t 30 napig, arra hogy nem érkezett meg.
Nem írtad, hogy honnan várod, 40 nap is lehet, hogy megjön, vagy több. Egy kicsit még várhatsz, ha nem Európából jön.
Ha nem kapod, a pénzt visszakapod, ez a lényege a vásárlói védelemnek.

[ Szerkesztve ]

(#59434) D@ny7 válasza V/ (#59433) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszi az infót. Kínából jön az árú, és azt hiszem úgy volt a hirdetésben hogy 35 nap, de holnap bővebb infókkal tudok szolgálni. Holnap még érdeklődök a postásnál, hátha találkozott vele :)

(#59435) celafat válasza D@ny7 (#59434) üzenetére


celafat
tag

Én már kaptam 12 nap alatt Kínából csomagot, de 64 nap alatt is. Nyugodtan várhatsz még főleg, hogy a vállalt 35 nap sem telt még le.

[ Szerkesztve ]

(#59436) V/ válasza D@ny7 (#59434) üzenetére


V/
Topikgazda

Április 4-ig él a védelmet, adj egy kis időt, lehetetlen megjósolni, hogy 35 vagy 53 nap alatt ér ide, 4 külsős "cégtől" is függ rajtad és az eladón kívül a szállítási idő

(#59437) D@ny7 válasza V/ (#59436) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Okés, várok, mást úgysem tudok tenni. Viszont az nekem gyanús hogy azt a választ kaptam hogy elírták a címet. Ha nem jön, akkor úgyis vissza kérem a pénzem, megnyugodtam hogy ilyent is lehet.

(#59438) hcs57


hcs57
őstag

Vettem egy autós kamerát [link], megjött, de csak 640x480 felbontásban rögzít. Elindítottam egy refundot kérdeztem tőle milyen ajánlata van? Az eladó kért fotót a doboz oldalán lévő címkéről és az áruról. Elküldtem neki, azóta csend van... várjak? Mit lehet tenni (paypal-al fizettem)?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59439) somnia válasza hcs57 (#59438) üzenetére


somnia
őstag

Mikor küldted neki?

(#59440) hcs57 válasza somnia (#59439) üzenetére


hcs57
őstag

Tegnapelőtt írtam először, arra válaszolt, tegnap másodjára, erre nem jött semmi... Mit kérhetek, illetve milyen kimenetelek lehetnek?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59441) somnia válasza hcs57 (#59440) üzenetére


somnia
őstag

Lehet, hogy Kínában is hétvége van?
Kérheti, hogy küldd vissza és küld helyette olyat amilyet rendeltél...felajánl particial refundot...

(#59442) optikus válasza Jaxx (#59414) üzenetére


optikus
senior tag

azt nezd meg hogy nem e global shippinges. mert az sajnos tetu lassu. es a kovetes se nagyon mukodik. mondjuk ez akkor is lassu mert ennyi ido alatt ide kellene ernie. nekem angliabol karacsony elott 4-5 nap alatt itt voltka, iden global shippingel valtozo, de 1 max 2 het alatt itt volt minden.

Buy books not gear.

(#59443) hcs57 válasza somnia (#59441) üzenetére


hcs57
őstag

A particial refund azt jelenti, hogy elenged az árból? A postaköltség eléri az áru árát... ki fizeti a postát?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59444) havri1 válasza hcs57 (#59443) üzenetére


havri1
félisten

Ha visszaküldöd, akkor van lehetőség a postaköltség visszatérítésére paypalon keresztül, összefoglalóban megtalálsz minden információt erre vonatkozóan.
A részleges visszatérítés meg az, hogy marad minden így, és kapsz vissza valamennyi (kialkudott) összeget. Én az elsőt választanám ebben az esetben, hisz az a felbontás vicc.

havri

(#59445) V/ válasza hcs57 (#59438) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, hogy ezt írom, de nem a beállításokkal van gond? Pl: A telefonom a kamera teljes képernyő használati beállítás bekapcsolása után a képek felbontása 8mpxiel-ről 6-ra csökken.

(#59446) hcs57 válasza V/ (#59445) üzenetére


hcs57
őstag

Nem, más sem egyezik a leírással. A hirdetés 2,7" 16:9 arányú LCD kijelzőt mutat, a kapott kijelző pedig 2,3" 4:3 arányú. A beállításokban beállítom az 1080p-t, ki is írja a kijelzőre, de a felvétel 4:3 arányú és csak 640x480.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59447) havri1 válasza hcs57 (#59446) üzenetére


havri1
félisten

Valós FHD kamerát ennyi pénzért nem fogsz kapni. Max olyat, ami szoftveresen felkonvertálja a képet. Az meg...
Novatek chip-es kamera szvsz a minimum, pl egy g1w(-c).

havri

(#59448) V/ válasza hcs57 (#59446) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor egyértelmű a probléma, nem a hirdetésben szereplő kamerát kaptad, így a teljes pénz visszajár, nem a felvételi felbontással foglalkoznék. Küldje azt amit kifizettél.

(#59449) havri1 válasza V/ (#59448) üzenetére


havri1
félisten

Csak kérdés, hogy mivel és milyen case-t indított. A paypal postai visszatérítést nem befolyásolja?

havri

(#59450) optikus


optikus
senior tag

na hogy jartam en is. van egy service manual amit nem lehet maskepp megszerezni csak pizert. nem draga par dolcsi, megvettem online egy webshopbol. letoltottem eleg xar minoseg, alig olvashato.
oke megneztem az ebayon hatha van jobb. kiderult hogy van, egy helyen aruljak cd-n (Digital Presentation on CD of an original Service Manual szoveggel), oke megveszem. nem olyan veszes, csak a szallitas ugyan annyi mint maga a lemez. 12db volt neki, abbol mar csak 2db keszleten. lenyomtam kifizettem. mostanra lattam hogy elfogyott az osszes.

erre 2 nap mulva ir a csoka hogy van egy ajanlata toltsem le online tole es akkor visszteriti a fuvar osszeget. (van egy olyan gyanum hogy nincs is neki cd-n.) sot ami a legroszabb hogy az alairasabol kiderult hogy valojaban ez egy ceg, es ez az akitol vettem a pdf-et (ami a xar minoseg), igy nyilvan azt akarja eladni ujra. hat cumi mert arra semmi szuksegem, plane hogy mar egyszer megvettem. :(

sajna cancel ordert nem leltem. irtam neki hogy legjobb lenne ha megszakitana a dolgot mivel egyszer mar megvettem tole ebayon kivul es arra semmi szuksegem meg egyszer. nem valaszolt. nem tom van e lehetosegem barmi mast tenni? :F

Buy books not gear.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.