Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
ebay-en nem tudom valahogy beállítani, hogy olyan telefon tokot keressen, aminek a szállítási ideje 2 héten belül van? Akár hogy állítom be, még akár angolra is, az is 1 hónapot ír...

(#59652) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hai!

Van számottevő különbség a csomag megérkezési idejének tekintetében Hong Kong és Kína között?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59653) tothferenc válasza Darko_addict (#59652) üzenetére


tothferenc
senior tag

nekem az a tapasztalatom, hogy a HH-i sokkal hamarabb megjön. Volt, hogy vásárlás után 1 héttel már nálam volt.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#59654) V/ válasza Darko_addict (#59652) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, nem jellemző. Attól is függ hogy ki a szállító.

[ Szerkesztve ]

(#59655) catroot


catroot
veterán

Érdekesség - legalábbis nekem az:

Kb. egy hete rendeltem egy terméket Spanyolországból. Nemzetközi posta volt megadva, mint szállítási mód, határidő viszont nem már nem volt.

8-a körül jelezte az eladó, hogy feladta az árut. Azóta néztem párszor a terméket a neten és ma látom, hogy már van tracking number.

Nem is tudtam, hogy utólag is van ilyesmi.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#59656) optikus


optikus
senior tag

hulye kerdes, vettem 2 db cuccot nemetbol egy ebay shopbol. de nem volt opcio hogy a szallitast egy osszegre (vagy vmi kedvezmenyesre) szamolja, mind a kettore felszamolta (ami nem keves mert vetexik a cucc araval). de nyilvanvaloan egyben adta fel oket, magyaran egy szallitas araval lehuzott. eloszor azt gondoltam majd magatol korrigalja ha latja a rendelest de nem igy vala. mit erdemes ilyenkor cselekedni?

Buy books not gear.

(#59657) hcs57 válasza optikus (#59656) üzenetére


hcs57
őstag

Esetleg ha ezt neki írod...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59658) V/ válasza optikus (#59656) üzenetére


V/
Topikgazda

De a szokásos, ha adtál volna linket egyértelműen lehetne válaszolni.
Akkor húzott volna le, ha nem tudod ezt előre. Ha 1-et veszel X a költség, ha kettőt akkor 2X a költség. Nem átverés. No mindegy.
Egy meghirdetett termékből 2 darabot vettél.
Nézd meg a Shipping and payments fülön, hogy Shipping and handling résznél van-e
Shipping and handling Each additional item összeg, mert akkor az első teljes szállítási költség, a másik az Each......... árral számolt.
Ha nincs, akkor annyi az ár, kérhetsz kedvezményt, de nem köteles adni.

[ Szerkesztve ]

(#59659) optikus válasza V/ (#59658) üzenetére


optikus
senior tag

tudom hogy az en hunyasom, csak mondjuk annyira nem korrekt hogy berakta egy dobozba a kettot es elkuldte egy aron, velem meg 2-t fizettet ki.
nem volt ilyen opcio, ennek ellenere nem talalom fairnak.

Buy books not gear.

(#59660) bippeti


bippeti
tag

Segítséget kérek hozzáértőktől: Egy ilyet néztem ki ebay-en. A Tamron-nak van most egy garancia kiterjesztése. Ebből a következő kitétel érdekes most nekem:
Ön az objektívet egy olyan kereskedőtől vásárolta, akinek székhelye az Európai Unióban, vagy a következő országok egyikében van: Andorra, Gibraltár, Izland, Norvégia, Törökország vagy Ukrajna.
Ön első vásárló (a garancia nem átruházható).

Nekem úgy tűnik, hogy egy megbízható bolt árusítja új állapotban, eredeti csomagolásban. Feltételezem, hogy a számla benne lesz a csomagban. Van ezzel kapcsolatban valakinek pontos infója, vagy tapasztalata? Illetve tudom-e érvényesíteni az ebay-en fenti linken keresztül megvásárolt objektívre a kiterjesztett garanciát?

(#59661) V/ válasza bippeti (#59660) üzenetére


V/
Topikgazda

Feltételezem, hogy a számla benne lesz a csomagban.
Nem biztos. Küldhet elektronikus számlát is, vagy nem küld, előtte kérdezz rá. És arra is ha tőle vásárolsz a Tamrom garancia érvényes lesz-e.
Amit linkeltél szöveg az alapján igen, tudod érvényesíteni.
A listán amit belinkeltél van vagy 35 eladó, nem néztem végig mind.

[ Szerkesztve ]

(#59662) bippeti válasza V/ (#59661) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a választ. Bocs, az előbb rossz linket küldtem. Szóval ezt gondoltam pozitív eladóként értékelt boltnak...

(#59663) V/ válasza bippeti (#59662) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez jó lesz, főleg így: Wir sind Mitglied der "RINGFOTO-Gruppe" és ezért: originalverpackte NEUWARE vom TAMRON-Fachhändler !

[ Szerkesztve ]

(#59664) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Ha rendelt áru nem érkezik meg, és másikat kérek, akkor nem csúszok le a 30 napos ebay garanciáról? Mert valószínű a 30 nap alatt nem jön meg.
Köszi

(#59665) cbmfan


cbmfan
senior tag

megtalált a hónap hülyéje díjra esélyes ember:

tavaly május 27.-én vett egy GF4 MX440 kártyát tőlem 10$ értékben. előbb írt üzenetet, hogy a hozzáértő ismerőse szerint az én videokártyám miatt romlott el az alaplapja, aminek a cseréjét rajtam akarja behajtani, 237$ összértékben. ezt leírja szép hosszan, feljelentéssel fenyeget, elhíreszteli, hogy átvertem, blablabla. még nem válaszoltam, de jelentés ment ebaynek, hogy mit akar a hülyéje...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59666) V/ válasza pela03 (#59664) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudtom szerint nem indul újra a számláló. A Paypal még azután is véd.

(#59667) V/ válasza cbmfan (#59665) üzenetére


V/
Topikgazda

No az az ismerős sem igazán számtechguru. Csak úgy kíváncsiságból leíratnám, hogy az mégis hogyan történt.
Meg egy GF4 MX440 egy 237 $-os alaplapba :W
Ha csak nem AGP helyett PCI-ex16-ba kalapálta bele. Azt nem írtad meg neki hogy kalapács ne.

[ Szerkesztve ]

(#59668) cbmfan válasza V/ (#59667) üzenetére


cbmfan
senior tag

vérpistike kategória, plusz eltelt tíz hónap. esélytelen, hogy bármi legyen, még paypalon sem tud hisztizni. és a végösszeg annyi, régi és új lap plusz szervizelés ennyi neki...

írtam, hogy adjon róla bármilyen bizonyítékot, hogy tényleg a kártya miatt történt ez és küldjön képeket számlákról. egyébként grúz az istenadta...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59669) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Amennyiben a megjelölt időn belül nem kapod meg a küldeményed, először érdemes az eladóval felvenni a kapcsolatot, és tőle érdeklődni a csomag holléte felől.

De ennek mi értelme?
- Hi! Feladtad a csomagot?
- Bocs! Elfelejtettem. DHL-el küldöm saját költségen, hogy ne csússz ki a 30 napból.

Nem hiszem.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#59670) pela03 válasza V/ (#59666) üzenetére


pela03
csendes tag

Szia!
Köszönöm. Erről a Védelemről lehet valahol olvasni?

Üdv

(#59671) havri1 válasza tknof1871 (#59669) üzenetére


havri1
félisten

Az, hogy sok esetben case nélkül rendezhető a dolog.

havri

(#59672) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Nektek jól működik most az oldal, mert mintha be lenne lassult és nem lehet használni normálisan?. :(

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59673) V/ válasza Ciccuka (#59672) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha nekem is csigabiga. Az okára nem tudtam eddig rájönni. A Prohardverről van szó?

(#59674) Ciccuka válasza V/ (#59673) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ebay.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59675) Janusz001 válasza Ciccuka (#59674) üzenetére


Janusz001
őstag

Ha Telekomos vagy, akkor most azzal gebasz van a a külföldi oldalak behozatalával.

(#59676) V/ válasza Ciccuka (#59674) üzenetére


V/
Topikgazda

Fut mint egy gepárd.

(#59677) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Ha nem jön meg egy áru (TN nélküli), akkor szerintetek kérjek másikat (TN-el), vagy visszatéritést.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv

(#59678) Ciccuka válasza Janusz001 (#59675) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hol lehet olvasni erről?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59679) Janusz001 válasza Ciccuka (#59678) üzenetére


Janusz001
őstag

http://prohardver.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/friss.html

(#59680) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Eladtam egy terméket ez eBay-en, vevő megkapta. Én értékeltem, ő értékelt, minden oké. eBay-en látom az ő jutalékukat, de még "nincs kiszámlázva". Mikor és hogy tudom majd fizetni?

Amount due as of Mar-22-16: US $0.0.
New activity not yet invoiced: US $xx.xx
Current Balance: US $xx.xx

Szeretném minél hamarabb letudni és felvenni a maradék pénzt. :)
eBay nem tartja vissza a PayPal-ra kapott összeget, másképp fizetett (már költöttem belőle). Én magam szeretném, ha tiszta lenne minden.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59681) V/ válasza Darko_addict (#59680) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen így működik.
A követő hónap 15-ig készül számla és azt később automatikusan vonja a Paypal-ről. Vagy ha $ vagy € az elszámolás, akkor a számla elkészülte után fizethető direktbe, de szerintem automatára állítottad a fizetést.

A számla fizetés és a vételárhoz való hozzáférés közt nincs kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#59682) Darko_addict válasza V/ (#59681) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szóval akkor azt mondod, hagyjak rajta annyi Dollárt, amennyi az eBay jutalék, a többit meg vegyem fel?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59683) V/ válasza Darko_addict (#59682) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ott hagyod és ha kevesebbért vásárolsz $-ban, akkor azzal fog fizetni. Nyugodtan vedd ki az egészet.
Megszoktam várni a számlát, akkor írják egy 3 napos idő intervallumban hogy mikor akarják vonni és előtte töltöm fel az egyenleget, vagy a kártyát.
A februári számlához (Január 16 - február 15-ig a költségek és 23-án küldték) ezt írták: ou have set up PayPal as your automatic payment method. Your invoice amount will be automatically deducted from your PayPal account between March 1, 2016 and March 3, 2016.

[ Szerkesztve ]

(#59684) Darko_addict válasza V/ (#59683) üzenetére


Darko_addict
őstag

Oké!

(Azt hittem, egy-két nappal később fizethető is, mint a Vaterán. Ők 2-3 éve majdnem rám küldték a behajtókat [pont egy nappal azután jött a behajtós levél EZREKRŐL, miután befizettem, szóval nem kellett csináljak semmit], mert tartoztam nekik 700,-Ft-tal, de még várni akartam, hogy gyűljön hozzá, mert csak az utalás 280,-Ft volt akkor.)

(Meg olyasmit is olvastam itt a topikban, hogy a PayPal nem hagy hozzáférni a pénzhez addig, ameddig nincs mindkét részről értékelés. Ez nem nálam nem volt aktuális, és nem tudtam, "eredetileg" az meddig tart.)

Köszönöm szépen V/!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#59685) V/ válasza Darko_addict (#59684) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem, március 2-án vették le a pénzt.

(#59686) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

A barátom Amerikából február 17-én rendelt sima postával egy terméket 5000 Ft értékben és még nem érkezett meg. Kb. mennyi idő alatt szokott onnan ideérni a csomag?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59687) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Nektek rendesen betölt az oldal? Nekem az ebay.de bejön, de az ebay.com nem. Pár órája a dx és az aliexpress sem ment...

(#59688) attiati válasza Bazsee71 (#59687) üzenetére


attiati
veterán

nekem ment

(#59689) V/ válasza Sátán44 (#59686) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi volt a sima posta?
10-12 nap, ha vámeljárás alá esik akkor 15 nap is lehet. A 20 napon túli az már nem jellemző. De ők sem küldik ide csak sima postával.

[ Szerkesztve ]

(#59690) Sátán44 válasza V/ (#59689) üzenetére


Sátán44
addikt

Valóban volt nyomkövetési szám, de nem tudja lekövetni: LN398494632US
Érdemes akkor felvennie a kapcsolatot az eladóval? Válassza a "nem érkezett meg a termék" menüpontot?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59691) V/ válasza Sátán44 (#59690) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert ez a szám valamiért hibás.
A formátuma a nemzetközi szabvány szerinti, az hogy online lekérték a számot az látszik, de nem került be a postai szállítási rendszerbe. Röviden, nem adták fel.

[ Szerkesztve ]

(#59692) 0.44


0.44
tag

Fejhallgatot honnan erdemes rendelni?

(#59693) hcs57 válasza 0.44 (#59692) üzenetére


hcs57
őstag

Itt többet tudnak mondani: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59695) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok!
Paypal regisztrációkor personal account, vagy busniess account kell nekem, ha ebayről szeretnék várásolni?

Meglett, personal. :R

[ Szerkesztve ]

(#59696) V/ válasza rumos XIII (#59695) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak Premier lesz kiírva, ne ijedj meg, az a jó.
Account type Premier
Nálunk ez a kettő áll rendelkezésre a 4-ből:
Personal Premier Business Student*

[ Szerkesztve ]

(#59697) 0.44 válasza hcs57 (#59693) üzenetére


0.44
tag

Koszi

(#59698) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, ebay-en be lehet írni, hogy pontosan mikor érjen véget egy aukció? én csak annyit látok most, hogy be lehet írni hány nap múlva járjon le, de az időpontot se lenne rossz beállítani

[ Szerkesztve ]

(#59699) V/ válasza SLYM (#59698) üzenetére


V/
Topikgazda

Van ilyen, hogy időzített indítás és akkor tudod szabályozni.
Hozzáadod ennél a résznél Choose a format and price a Időzítést Add or remove options, Scheduled start pipa jel.
Ezután kiválasztod, hogy hány napig menjen a Duration-nál, és választod a Schedule start time -t, ahova beírod hogy mikor induljon, értelemszerűen a lejárati idő az adott nap szám utolsó napjának a kezdő időponttal megegyező ideje lesz.
Ez az opció +díj köteles.

[ Szerkesztve ]

(#59700) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Folytatva a paypal topikban feltett kérdés folytatását a vámkezelés.

A szabály tiszta csak egy nem a díjszámítás.Erről is van szabály igen, de szűrve egyet a topikban valaki írt egy olyan tényt, hogy 2014-től van a 6000ft a felett meg nem a szabályban rögzített árfolyam szerint hanem az évre vonatkozó árfolyam szerint kell számolni a vámot.Megadta a 2014-es és a 2015-ös árfolyamot is.

Nézek egy tételt(Amerikábol pl) az ebayon mi alatt fel van tüntetve az ellenértéke(22 eurónál többre jön ki a dollárban megadott értéke) és alatta a szállítási díja.

A vám szempontjából a 22 eurót az árú ellenértékére vagy a szállítási díjjal együtt véve kell nézni?

A másik kérdésem az áfa

Van egy termék mit vámkezelünk, de a terméknek a vámköltsége mellett van egy értéke és szállítási díja ezekre együttvéve kell a 27%-ot számolni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.