Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) V/ válasza havri1 (#59449) üzenetére


V/
Topikgazda

Az terméknél ez látható:
Returns: 30 days money back or item exchange, buyer pays return shipping és ezt írja Return policy details-nál After receiving the item, you can return it in original condition within 7 days.
(Ezt kell tisztázni, ha általánosan 30 napot ad meg, mire gondolt a 7 nap alatt, hagyja figyelmenkívül ha eltelt, mert valójában csalt, azzal hogy nem a kifizetett terméket küldte.)
Ha benne van az időkben és nem a leírásnak megfelelő a termék case-t indított akkor fizeti a Paypal.

(#59452) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, megjött a csomagom, rendben van vele minden, illik ilyenkor értékelni, visszajelezni az eladó felé, ha igen ezt hol tehetem meg?

(#59453) V/ válasza Janusz001 (#59452) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig a vásárolt termék sorának jobb szélén a Leave feedback kékszínű gomb a Purchase History Orders résznél. Nem illendőség, szerződési feltétel, de persze nem kötelező leadni.

[ Szerkesztve ]

(#59454) Janusz001 válasza V/ (#59453) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszönöm, közben én is megtaláltam.

(#59455) MaciG


MaciG
addikt

Pendrive-ot melyik eladótól lenne érdemes rendelni? 16 vagy 32 gb-os érdekelne. :)

BANZAII

(#59456) DJ. Ru$y válasza MaciG (#59455) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tőle.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59457) hcs57 válasza havri1 (#59449) üzenetére


hcs57
őstag

Refundot indítottam, az Ebayon keresztül... leírtam, hogy amit kaptam, az nem az oldalon szereplő ajánlatnak megfelelő. Megkértem, hogy milyen megoldást ajánl fel... hogy kellett volna?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59458) MaciG válasza DJ. Ru$y (#59456) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! Őt már javasoltátok sd kártya ügyben ,de akkor ezek szerint mehet a pendrive is. :)

BANZAII

(#59459) DJ. Ru$y válasza MaciG (#59458) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amit ő árul, azt veheted tőle, csak eredeti cuccokat árul.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59460) sanzi89


sanzi89
addikt

Nincs esetleg valamilyen bevált, legalább 4 portos USB3.0-ás USB HUB, amihez van külső adapter is? Ha lenne konkrét tapasztalat, akkor nem lottóznék.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#59461) Zsoó válasza V/ (#57620) üzenetére


Zsoó
tag

Én pont ugyanígy jártam mint larryhughes, és tényleg a DPD futárnál volt az angliából rendelt csomag.
Nekem is segített ez a válaszod.

Köszönöm! :)) :C :R :R :R

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#59462) littledon


littledon
tag

Hogyan tudom beállítani, hogy milyen pénznemben mutassa a termékek árait? Eddig forintban írta mindennek az árát... külföldre költöztem és továbbra is forintban írta, majd átállítottam a címem mert rendelni szerettem volna és hirtelen felborult minden, majd visszaállítottam a magyar címem, de így sem írja forintban... vagyis össze vissza mindenféle pénznemben írja ki nem egységesen... azt betudom állítani hogy egységesen dollárban írja ki de hol tudom kiválasztani, hogy milyen pénznem legyen ez így nagyon nem jó....

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#59463) anorche1 válasza anorche1 (#59286) üzenetére


anorche1
őstag

Szombaton írtam neki, hogy nem kaptam meg, mit kellene tennem, ezt válaszolta:
Dear friend
Thanks for your msg.
I am so sorry to hear that and so sorry for all the troubles.
I promise I really posted your order as soon as I received your payment.
Maybe it has some delays on the way.
As you know sometimes it just happened.
I know you are a nice person and will understand me.
To protect your profit, I’d like to use a faster and safer shipping way to resend your order all at my cost.
Will that be Ok for you?
Or what else I can do for you?
Waiting for your reply and wish you a nice day!
Best regards
Your sincerely, Customer Service Dept

Ha jól értem, felajánlotta, hogy újra elküldi a terméket gyorsabb és biztonságos úton, a saját költségén. Jól értettem? Nekem ez tökéletes megfelelne. Valaki, aki jobban tud nálam angolul, leírná nekem hogy mit írjak, hogy köszönöm az ajánlatot, és élnék a lehtőséggel.

Előre is köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59464) V/ válasza littledon (#59462) üzenetére


V/
Topikgazda

keressél valamit,majd a kereső ablak jobb szélén View: Customize, ott a Convert prices to... pipa be vagy ki

(#59465) V/ válasza anorche1 (#59463) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól értelmezed, de hiába adja fel gyorsabb és biztonságosabb módon, garancia nincs rá, hogy meg is kapod azt is.
Én nem szoktam elfogadni, visszakérem a pénzt, azt majd kifizetem újból ha megjön.
Konkrétan mennyi napnál tart a vásárlói védelmed?

(#59466) littledon


littledon
tag

Igen, mint írtam fentebb ezt betudom állítani, hogy egységesen dollárban mutasson mindent ( vagyis itt nekem csak ez az opció szerepel ) de azt nem, hogy forintban vagy éppen fontban mutassa az árakat...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#59467) MAC72


MAC72
tag

Erre valaki?
Jól jönne egy pici segítség, mert nem vagyok képben, nem volt még ilyen esetem. Köszönöm!

(#59468) anorche1 válasza V/ (#59465) üzenetére


anorche1
őstag

Vásárlói védelem? Az mi? Case -t nem nyitottam, simán contact seller -ben írtam az eladónak.
Egyébként az mennyire normális, hogy nem kaptam várható érkezi időtartamot? Eddig minden rendelt termékemnél volt, ennél viszont nincs.

És köszi a segítséget :R :K

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59469) V/ válasza littledon (#59466) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha fontban kell akkor uk oldal, ha forint akkor magyar com, ha € akkor de oldal.

(#59470) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok! Eladásban kellene segítség. Vásároltam már pár dolgot e-bay-ről de eladni még nem enged. Van valakinek olyan accountja amiről már eladni is lehet és segítene nekem?

(#59471) V/ válasza anorche1 (#59468) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen normális. Nem rég írtam már és az Összefoglalóban is benne van, hogy ilyenkor a vásárlás napjától számított 30 nap a várható szállítási idő és ennek letelte után van 30 napig vásárlói védelmed, case indítási lehetőséged.

Vásárlói védelem? Az mi? Az hogy bizonyos esetekben visszakapod a pénzed.

(#59472) V/ válasza ezsolti (#59470) üzenetére


V/
Topikgazda

Aktiválni kell az eladói fiók részt. Seller Account a My Account-ban

(#59473) V/ válasza MAC72 (#59467) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem már volt válasz. De úgy kell.

(#59474) ezsolti válasza V/ (#59472) üzenetére


ezsolti
tag

Mindent usa mértékegységekkel számol és usa postázási lehetőségeket ad. Annak idején még Nagy Brittaniában hoztam létre az acc-om. Lehet ez is probléma? Bár nem értem az összefüggést. Item loc.-nak Hungary van megadva. Évekkel ezelőtt is hasonló problémáim voltak az eladással, le is tettem róla.

(#59475) V/ válasza ezsolti (#59474) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor most mi a elsődleges címed? Nekem Magyarország, ezért van Forintos lehetőség, decimális rendszer.

(#59476) anorche1 válasza V/ (#59471) üzenetére


anorche1
őstag

Oks köszi! :R
Végül akkor mit írjak? Mit csináljak?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59477) V/ válasza anorche1 (#59476) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi van még hátra ez időből? Ha a 27. (Vásárlás napjától számított 57. nap) napnál tartasz akkor indítsd el a Nem érkezett meg case-t. Ha kevesebb akkor adják még egy kis időt a megérkezésnek.

(#59478) hcs57 válasza V/ (#59448) üzenetére


hcs57
őstag

Ma írt... felajánlott 5$ visszatérítést, s adjam el valakinek... válaszul írtam, hogy én FullHD kamerát vettem, ő egy VGA-t küldött, és becsapott, a visszaküldés költsége több, mint az áru ára. Küldje vissza a pénzem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#59479) V/ válasza hcs57 (#59478) üzenetére


V/
Topikgazda

Jogos a kérésed. Még te bajlódj az eladással?

(#59480) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Az normális, ha megrendelek egy 757 forintos terméket, az a vásárlásaim között már 777 forintos, PayPal-ról pedig 792 forintot vonnak le érte? Dollárban egységesen $2.69. Régebben rendeltem már apróságokat eBay-ről, de ilyen árfolyamkülönbségekkel nem találkoztam az egyes lépéseknél.

(#59481) DJ. Ru$y válasza megema (#59480) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Normális. eBay becsült értéket mutat mindig valami alapján kalkulálja és közel valós időben mutatja, ami alapján kalkulálja. (Én bankkal váltatok így az eBay mindig többet mutat, mint amennyit a vásárlásnál levon a Paypal.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59482) MAC72 válasza V/ (#59473) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm a megerősítést!
Lehet, hogy csak vak vagyok de nem látom, hogy válaszolt volna valaki előtted. Ha mégis, akkor elnézést kérek, amiért nem köszöntem meg neki.
Elég, ha annyit írok az eladónak, hogy a termék nem érkezett meg ? (Ezt talán meg tudom fogalmazni angolul.) Vagy esetleg segítenél egy helyesen megírt mondattal? :R

Hálás köszönetem!

(#59483) V/ válasza MAC72 (#59482) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment privát.

(#59484) megema válasza DJ. Ru$y (#59481) üzenetére


megema
őstag

Gondoltam. De nekem égne a pofám, ha 3 helyen 3 különböző összeget szerepeltetnék... :U

(#59485) MAC72 válasza V/ (#59483) üzenetére


MAC72
tag

Óriási, hálás nagy köszönetem! :R

(#59486) V/ válasza megema (#59484) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted az eBay honnan tudná, hogy a Paypal milyen árfolyamon vált -külön váltak-, honnan tudná, hogy a te bankod milyen módszerrel számolja a zárolt összeg deviza árfolyamát, honnan tudná hogy milyen elven és milyen árfolyammal könyveli le a vásárlást? Teljesen független dolog tőlük.
Az adott terméknél ott egy becsült árfolyam a vásárlás napján. Ha később visszanézel -pár nap- nem annyit fog a becsült érték mutatni.
Ha zavar, akkor kapcsold ki, hogy forintra konvertálva mutassa, $ vételár mindig ugyanannyi lesz.
A többihez meg köze nincs az eBay-nek.

[ Szerkesztve ]

(#59487) megema válasza V/ (#59486) üzenetére


megema
őstag

Ha már neked áll feljebb... Azt ugye sikerült felfogni, hogy a terméknél, majd vásárlás után, a vásárlási előzmények között is külön ár szerepel? Ez még az eBay. Ha az eBay-en és PayPal-on lenne különbözö, az egy dolog. De eBay-en belül is különbözik.

A bankomnak meg semmi köze az egészhez, mert a PayPal forintban vonta a kártyáról. Legalábbis úgy tűnik, mert egyezik az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#59488) V/ válasza megema (#59487) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sikerült felfogni, hogy a forint összeg az nem igazi vételár? $-ban vagy más devizában vásárolsz az eBay-n, az az igazi. Kedveskedik neked, hogy legyen egy viszonyítási alapod, de azon kívül semmi jelentősége, az eladó azt az összeget kapja meg ami devizában ki van írva. Gondolom azért a két kiírt összeg közt nincs akkor különbség ami nagyon befolyásolná a dolgokat.

Az utolsó mondatodhoz meg nincs csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy nem forintban fizettél, hanem egy valamilyen devizára átváltott forint összeggel.
Ha a kártyával végzett tranzakciót a bankod számolja el, fel is tünteti, hogy milyen deviza árfolyammal számolt.
Ha a Paypal vált akkor persze ő konvertálja át $-onként 12-15 Ft-al drágábban, mint a bankod, ehhez persze nincs köze a bankodhoz, de itt legtöbben nem a Paypal-el terheltetjük a kártyánkat.

[ Szerkesztve ]

(#59489) V/


V/
Topikgazda

Példa:
Approximately = Hozzávetőlegesen

EUR 174.99
Kiírva: 54095.21 HUF
Paypal váltással fizetve 56642 HUF
Banki váltással fizetve 54585.99 HUF

(#59490) megema válasza V/ (#59489) üzenetére


megema
őstag

Már megint az átváltással jössz...

Így már érthető? Ha már kiírnak egy becsült árat, akkor legalább tartsák ahhoz magukat eBay-en belül. Az tiszta, hogy olyan valutában kapja meg az eladó, amit megadott.

Nem tudom mi értelme volt elkezdeni kötözködni, de úgy látszik ez a módi mostanában a fórumon. Részemről lezárva, teljesen felesleges itt pocsékolni egymás idejét.

(#59491) V/ válasza megema (#59490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem állt szándékomban kötözködni veled, megpróbáltam megmagyarázni a hozzávetőleges ár eBay szerinti fogalmát. Elnézésedet kérem, ha ezt sértésnek érezted.

(#59492) mepet válasza megema (#59490) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem egyáltalán nem jogos az igényed. Az, hogy a képekkel is illusztrált két ár különbözik, az teljesen magától értetődik, ez normális, és nem mellesleg az elsőnél fel is van tüntetve, hogy csak kb. érték!

Az, hogy 777 helyett, miért 792 Ft-ot vont le, na azt így elsőre én sem értem. Ha Ft-ban fizettél a paypal-al, akkor az invoice-on mi szerepel (email)?

(#59493) V/ válasza mepet (#59492) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell ezzel nagyon foglalkozni.
Nem annyit vont le, minden nap az aktuális árfolyammal frissíti a devizás vételárat. Az nem változik.
Tegnap vettem egy telefon tokot 1279 Ft volt kiírva $4.61-hoz. Konkrétan fizettem érte 1,296.79 Ft-ot. És ez a lényeg.
Ma kiírva US $4.61 Approximately 1,298.23 HUF, az Orders listában meg 1,334.68 HUF van írva. Ezeknek már nincs jelentősége.
Itt a link hogy mivel és hogyan becsüli az eBay az árat

Meg egy PP válasz ehhez a témához:

(#59494) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!

Ha már fentakadtam a vámon, (Ezt írja: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted) akkor van valami módja, hogy felgyorsítsam a folyamatot? Jól érzem, hogy ez 27%+ 2000 forint lesz? (16K a cucc ára postával együtt)

KöszönöM! :R

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#59495) V/ válasza skiny83 (#59494) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt van az eljárás, letöltöm a nyomtatványt kinyomtatom aláírom beszkennelen, vagy olvasható fénykép és elküldöm a vásárlási bizonylatokkal a megadott e-mailcímre 5-7 napot nyersz. Oda-vissza ajánlott levél akár 10 nap is lehet.
Posta Vám oldal

Vételár+szállítási költség 27%-a és a 2000 Ft vámeljárás amit fizetsz.
Beérkezés napi EKB árfolyammal €-ra számolva és az 312,80 HUF/EUR árfolyammal.

[ Szerkesztve ]

(#59496) skiny83 válasza V/ (#59495) üzenetére


skiny83
aktív tag

Köszönöm a választ. :R Ezek szerint mindenképp meg kell várnom míg kiértesítenek. (mert levél még nem jött csak látom a tracking oldalon, hogy bekérik az adatokat)

BTW: valami iszonyat ez a lehúzás... :((

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#59497) V/ válasza skiny83 (#59496) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell várnod, ha ezt látom akkor csinálom amit írtam.
A legfontosabb információ ami kell a nyomkövetési szám, meg az adataid és az árú adatai, az ő hivatkozási számukat nem kell kitölteni, a nyomtatványon X jel, hogy ők csinálják meg és ténylegesen alá kell írni, az elmúlt 15 csomagom esetén sosem vártam meg a papírjukat, nem véletlenül tették fel az oldalukra a nyomtatványt. Előre is dolgozhatsz.
A 27% az igen. A 2000 Ft az nem. Valamelyik futár cég minimum 6000 Ft-ól indít, afelett még+%

[ Szerkesztve ]

(#59498) Because


Because
őstag

sziasztok!

elnézést, jobb topikot hirtelen nem találtam a kérdésemre, szabad-e "drágább" műszaki cikket ebayről rendelni? és akkor pontosítva ti ezt megrendelnétek: [link]

(#59499) V/ válasza Because (#59498) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem drága. 300-400 $-os vásárlások is rendben vannak.
Nekem is ilyen van. Úgy számold, hogy teljes ára (hozzávetőlegesen) 28683 Ft lesz. (áfa, vámolás és vételár) Még így is megéri, nekem is megérte, csak nem 40000 Ft.
Jó az eladó minősítése és ha véletlenül nem kapod meg vissza adja az eBay a pénzed. Nekem több mint egy éve meg van, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#59500) Because válasza V/ (#59499) üzenetére


Because
őstag

okés, köszi! VÁMot el is felejtettem :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.