Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) V/ válasza Sas madár (#59200) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay nem egészen webáruház, itt %-os kedvezményeket adnak az eladók, kuponok kezelése a felépítéséből adódóan nem megoldott, de nem is kell.
Van lehetőséged belépés után feliratkozni a kedvezményes vásárlások értesítőjére, a neved mellett a Daily Deals linkre kattintva, Sign up for daily deals emails. Az eladók is szoktak hírlevelet küldeni, ha igényled, az akcióikról.
De nem muszáj feliratkozni mert ha Daily Deals-t választod akkor is látod az akciókat.

[ Szerkesztve ]

(#59202) Sas madár válasza V/ (#59201) üzenetére


Sas madár
őstag

Értem.
Gondolom ez esetben viszont elárasszák az email címet rendszeresen.
Vagy van olyan kedvezmény amit csak az emailben kapott ajánlatból lehet elérni,tehát mennyire érdemes erre feliratkozni?
Mert ha email értesítés nélkül is hozza a kereső listában az akciós árat amikor keresek egy terméket akkor nem kell a felesleges reklám üzenet.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#59203) V/ válasza Sas madár (#59202) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, naponta kapsz egyet. Az eladóknál is lehet választani a gyakoriságot.
A vételár a %-os kedvezményes, mellette az eredeti. Keresésnél is látod, de az e-mail az tematikusan csoportosítva tartalmazza. Próbáld ki, bármikor leállíthatod az értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#59204) optikus válasza V/ (#59203) üzenetére


optikus
senior tag

En celzott keresoket allitok be emailre kuldott eredmennyel. Igaz ennek csak kevesebb darabszamu eredmenyre van ertelme, maskepp attekinthetetlen lesz. Igy szepen latom, hogy az engem erdeklo dolgokbol beesik e egy-egy jo vetel.

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#59205) V/ válasza optikus (#59204) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt is megadhatod a téged érdeklő témákat.
Ez a "célzott keresők" nem igazán értem mi lenne, hogy hol adod meg, de szerintem egy részben zárt oldalon (belépés után férsz az információkhoz) nem igazán működnek, így hasznuk is annyival egyenlő.

(#59206) optikus válasza V/ (#59205) üzenetére


optikus
senior tag

Beallitasz egy reszletes keresest es email ertesitot kersz rola. Igy naponta elkuldi temankkent az uj listazasokat. Sorban vegignyomkodom oket es ha talalok olyat ami erdekel azt beteszem figyelobe. Nekem ez kenyelmesebb mint ebayra belepve nyomkodni a mentett kereseseket.

Buy books not gear.

(#59207) V/ válasza optikus (#59206) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi így már világos, valamiért nem eBay-n belül gondolkoztam.

(#59208) marci30


marci30
tag

Sziasztok! Szeretnék rendelni 100db germánium diódát, viszonylag rohadt olcsón, az ebayről.
Ő róla lenne szó, mielőtt megvenném, erről már volt szó, de ennél is teljesen ingyen fogom meg kapni a csomagot? Tehát, semmi plusz nem megy rá? Mert ha nem, akkor már happolom is.
[link]

Szeretek barkácsolni, és ilyen diódák elég drágák ezzel a packkal meg el leszek egy jó darabig.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#59209) radi8tor válasza marci30 (#59208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez ennyibe kerül. De választhatod drágább szállítási móddal is, ha kis szállításidőt akarnál spórolni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#59210) marci30 válasza radi8tor (#59209) üzenetére


marci30
tag

Igen, az zavart meg engem, köszönöm! Akkor le ütöm, tudok várni úgyhogy nem sürgős. :)

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#59211) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

Csináltam régebben egy ebay reget amivel most nem tudok belépni, az email címet is ismeretlennek mondja a rendszer.
Most regeltem újra, az előző email címemet amúgy sem nagyon használom már.
Amikor előzőleg regisztráltam akkor küldtek egy kódot levélben amit a neten kellett beírni.
Ez a verzió most is van még?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#59212) V/ válasza csibe1 (#59211) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kevered a Paypal-l? Az eBay- kapsz egy üdvözlő levelet és annyi.

(#59213) csibe1 válasza V/ (#59212) üzenetére


csibe1
addikt

Nem, mert meg is lepődtem, hogy miért kapok levelet Németországból.
Azt már ennyi idő után nem tudom mihez kellett pontosan, de valami azonosításhoz kérték.
Lehet, hogy hasonló volt, mint vaterán.

A lényeg, hogy regelés után akkor már egyből tudok vásárolni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#59215) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Kérdés:
El akarok adni ebay-en. Na már most, ha feladom a csomagot, majd a vevő átveszi, de azt hazudja hogy nincs a dobozban semmi, akkor én hogyan tudom bizonyítani, hogy már pedig benne volt?
Utána olvasgattam a fórumon, de ahogy láttam elég kockázatos a dolog, legalább is senki nem írt pozitív dolog erről.

Abban nem látok akkor kockázatot ha csak annyit mond hogy nem kapta meg, mert ha van TN és számla a feladásról akkor csak ér valamit paypal-nél bizonyításképpen, vagy ez sem ennyire egyszerű?

[ Szerkesztve ]

(#59216) V/ válasza Ybron (#59215) üzenetére


V/
Topikgazda

Súly és kép a becsomagolásról. Megszoktuk adni a leírásban a nettó súlyt, a csomagolás méretét és a bruttó súlyt. Miért hazudná?
Az eBay felé kell igazolnod elsősorban, ha reklamál a vevőd.

(#59217) Winner_hun válasza Winner_hun (#50059) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megvan a zöld csillag, 5000 visszajelzés kipipálva:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59218) somnia válasza Winner_hun (#59217) üzenetére


somnia
őstag

...az már igen...gratulálok!...

(#59219) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Biztosra szeretnék menni, így inkább megkérdezlek titeket.
Ha ezt a házat megrendelem, akkor kell utána vámot fizetnem? :F
Illetve a feltüntetett 9,862.94 HUF szállítási díjért, egészen a címemig, házhoz szállítják?
És akkor cakkon pakk 39005 Ft (29,143.01 HUF+ 9,862.94 HUF) lenne az egész, erre már nem jönne rá semmi pluszba?
A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#59220) KamuMazsola válasza Pöttön (#59219) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az ára alapján áfaköteles.

Üdv.: KamuMazsola

(#59221) Pöttön válasza KamuMazsola (#59220) üzenetére


Pöttön
őstag

Még így is, hogy EU-n belül jön? :O

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#59222) havri1 válasza Pöttön (#59219) üzenetére


havri1
félisten

Így van, ennyi az összes költséged, és háztól házig szállítják.
EU-n belül nem kell áfát és egyéb költséget fizetned.

havri

(#59223) somnia válasza KamuMazsola (#59220) üzenetére


somnia
őstag

...nomen est omen...ne terjessz hülyeséget!...

(#59224) KamuMazsola válasza somnia (#59223) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igazatok van, benéztem.

Üdv.: KamuMazsola

(#59225) skroy


skroy
senior tag

Üdv!

Olyankor mi van ha "no estimate available" felirat van a 3 hete kifizetett rendelésnél? :F

(#59226) V/ válasza skroy (#59225) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol látod?

(#59227) skroy válasza V/ (#59226) üzenetére


skroy
senior tag

A rendelés részleteinél, ahol az "Estimated delivery -tól -ig" szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#59228) V/ válasza skroy (#59227) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, így már egyértelmű. 30 napod van a vásárlás napjától a case indítására. A meg nem érkezettet a helyedben indítanám. Ha Kanadából jön akkor úgy 12-14 nap alatt már meg kellene jönnie. De ez most lényegtelen, ne fuss ki az időből.

[ Szerkesztve ]

(#59229) skroy válasza V/ (#59228) üzenetére


skroy
senior tag

Nem Kanadából jön, csak kanadai dollárban volt az ár. Thaiföldi, ha minden igaz. Konkrétan ez a hirdetés. Február 3-án fizettem ki, 4-én jött a "shipped" üzenet.

(#59230) V/ válasza skroy (#59229) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha március 1.-én nem viszi a postás akkor indítsd a case-t, most még egy kicsit lehet várni. Tájfeld messzebb van.

(#59231) KamuMazsola válasza V/ (#59228) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Van nekem is egy ilyen rendelésem, amire nem adtak meg várható érkezést. Amíg a 30 nap le nem telt egyáltalán nem tudtam caset nyitni. Persze még nem is akartam, csak itt a topikban olvastam azt hiszem tőled, hogy a vásárlástól számított 30 napon belül lehet élni a vásárlóvédelemmel. Most, hogy letelt a 30 nap már tudnék caset nyitni, most próbáltam. Egyelőre szombaton, amikor letelt a hónap írtam az eladónak, hogy nem jött meg a csomag. Illetve, hogy valós tn-t tud-e mutatni.
Válaszolt másnapra, hogy bocsi, meg így olcsóbb, meg legyek megértő és türelmes. Az vagyok, válaszoltam, hogy péntekig várok aztán jelentkezek. Most itt tart a dolog.
Lényege a mondanivalómnak, hogy ilyen esetben - legalábbis most ezt tapasztalom - amikor nincs megadva várható érkezés, akkor az automatikusan 30 nap és csak utána (a 31-dik naptól) lehet élni a case indításával.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#59232) V/ válasza KamuMazsola (#59231) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben, módosítom.
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.
Köszi az észrevételt.

(#59233) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy vámosok megfogták egy csomagom (igaz nem ebayes, hanem banggood-os, de gyanítom ez most mindegy), ami hát benne volt a pakliban, ez van, kifizetem az áfát, de ami nem tetszik az az, hogy még ezen felül is 2000Ft postázást is ki kell fizetni. Ezt mire fel? Ha ki van a feladónál fizetve a postázás, akkor miért kell azért újra fizetnem, mert ők megállították? Különösképp mi van akkor, ha megállítják, de mégis határérték alatt van, és bizonyítom (itt most ez nem áll fent), akkor is kifizettetik a 2000Ft szállítást csak azért, mert szerintük határérték feletti? A 27% áfával és a 2000Ft megállítás miatti szállítással simán ott is tarthatunk egy olcsóbb, de határérték feletti árnál, hogy 1,5X-es ár. Miért nem csak folytatják a félbeszakított postázást?

[ Szerkesztve ]

(#59234) havri1 válasza Abysmal (#59233) üzenetére


havri1
félisten

Az nem szállítás, hanem vámkezelési költség. Csak akkor kell kifizetni, ha vámkezelés alá vonják, és vámköteles a termék . Tehát ha bekérik a számlát, és vámhatár alatt van, akkor sem kell kifizetni (legjobb tudomásom szerint).
GLS meg társainál ez az összeg sokkal több...

(#59236) Morzsibácsi: 10mp :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#59235) Morzsibácsi válasza Abysmal (#59233) üzenetére


Morzsibácsi
tag

A 2000ft az nem postázási díj,hanem a postai vámkezelés díja.Ennek ennyi az ára,és kész.Tehát értelemszerűen,ha nem vámolják,nincs ez a költséged.

(#59236) Morzsibácsi válasza havri1 (#59234) üzenetére


Morzsibácsi
tag

:D lassú voltam.

(#59237) Abysmal válasza Morzsibácsi (#59235) üzenetére


Abysmal
aktív tag

és havri1

Értem, így akkor más a helyzet, bár így sem jobb érzés :D

(#59238) V/ válasza Abysmal (#59233) üzenetére


V/
Topikgazda

Már megválaszolták. De a határozaton egyértelműen az szerepel, hogy mit fizetsz.

A Magyar Posta a küldeményhez mellékeli a vámhatározatot, a CN23 vámáru-nyilatkozatot, illetve a díjjegyzéket, amely tartalmazza a vámteher összegét és a vámkezelés szolgáltatási díját.
A küldemény abban az esetben kerül kézbesítésre, ha a címzett a vámterhet és a postai vámügynöki szolgáltatás díját megfizeti. A vámteher befizetésének igazolásául a Magyar Posta ún. számviteli bizonylatot állít ki, amelyen feltüntetjük a vámteher összegét és az érinttet küldemény postai azonosítószámát (ragszám).

Az hogy a postásnak fizetsz az még nem postázási költség.
És nem megfogták. Minden import küldemény vám ás áfa köteles, csak úgy kerülhet be az országba, ha a vámszervek beléptetik és ha van mentesség akkor azt figyelembe veszik.

[ Szerkesztve ]

(#59239) Pöttön válasza havri1 (#59222) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm szépen a megnyugtató választ! :R
Akkor megrendelem. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#59240) mijos válasza V/ (#58863) üzenetére


mijos
senior tag

Most viszont egy olyan eset all fenn, hogy tolem akarnak venni, de ebayen kivul, csak paypalon keresztul. Egybol arra gondoltam, hogy kesobb vagy amint megkapja nyit egy case-t amiben majd hazudik valamit, pl. Nem azt kapta amit vart, es igy elszedi a penzt es az aukciora bocsajtott targyam is. Tanacs?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#59241) DJ. Ru$y válasza mijos (#59240) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Írd meg neki, hogy csak eBay-en keresztül vagy hajlandó eladni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59242) V/ válasza mijos (#59240) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem mindig gyanús az, aki meg akar kímélni az eBay-nek fizetendő 10%-os jutaléktól. Én is azt tanácsolom amit DJ. Ru$y

(#59243) Ronin-


Ronin-
senior tag

Üdv. Ez a global shipping program még mindig nem ér semmit? Tavaly is bele futottam már 1x,hogy kifizettem ,aztán ugyan úgy vámot is kellett perkálnom. Ez változott már valamit,vagy még mi dig szivatják vele az embert?

(#59244) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

sziasztok

Rendeltem egy kijelzőt Angliából, de pixelhibás. Írtam az eladónak, küld másikat, ha ezt visszajuttatom. Kell valamire nyomnom ebay-en, pl return item? Nem szeretnék véletlen valamivel case-t nyitni, mert eddig nagyon segítőkész az eladó.

(#59245) V/ válasza Ronin- (#59243) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az import charges-t is fizetted, akkor nincs vám., ha meg azt kellett kiegészíteni, akkor sem az a helyzet amire utalsz.
Az hogy te kifizetted a vétellel egyidejűleg az áfát, vámot és ugyanezt kérik tőled, hihetetlen. Én bemutattam volna az igazolásokat, hogy már kifizettem.
A GSP működik úgy is, hogy te fizeted a vámot, mert csak a szállítást rendelte meg az eladó, ez annyira nem titok.
Nem változott semmi, de nincs szívatás. Legfeljebb kerülőd azt az eladó, aki csak ennek keretében küldi az árút.

[ Szerkesztve ]

(#59246) V/ válasza lakkusjj (#59244) üzenetére


V/
Topikgazda

Kellene, mert ha mégsem küldi el és te visszaküldöd, akkor mit fogsz tenni? De ez nem az a probléma, ami negatív következménnyel járna, tekintheted garanciális cserének.

(#59247) lakkusjj válasza V/ (#59246) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Köszönöm! Szóval rá kell nyomnom a "Return this item" részre. Ez akkor nem nyit case-t?

(#59248) V/ válasza lakkusjj (#59247) üzenetére


V/
Topikgazda

Case-k közti oldalon látszik, mert annak hívják a reklamációs dolgokat és a kéréseket. open request or cases kategóriát látsz
Hibásan kaptam meg én is és egy See the request details ment el, case csak akkor lenne a problémából, ha az eladó nem reagál.

[ Szerkesztve ]

(#59249) Ronin- válasza V/ (#59245) üzenetére


Ronin-
senior tag

Shipping: $27.57 (approx. 7,764.01 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program | See details

Item location:
La Grange, Illinois, United States

Import charges:
$31.04 (estimated and based on current bid)
No additional import charges on delivery

Akkor most ez mit jelent ? kezdek bele keveredni.

(#59250) somnia válasza Ronin- (#59249) üzenetére


somnia
őstag

Ez a postaköltség meg az ÁFA, amit a cucc megvásárlásakor az eladónak fizettél.
Ezen kívül itthon már nem kell fizetned semmit.

No additional import charges on delivery

...nincs további behozatali költség...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.