Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) V/ válasza Ronin- (#59249) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél amit írsz van vételár+szállítás+importálási kltsg (itt nálunk vám, áfat)
Az (X=115)+27.57+31.04=173.61$ fizetsz és kopogtat a postás, kezedbe nyomja ellenérték nélkül.
Ha licitálós, akkor majd a leütési értéknek megfelelően újra számolódik a Import charges, és lehet több is.
A Pitney Bowes átszállíttatja Angliába, ott megcsinálják az Uniós beléptetést vám és áfa szempontból és továbbítják ide. Itt nálunk nincs senkinek vámeljárásos dolga ezzel a küldeménnyel.

Itt egy példa amikor nem előre fizeted a áfát-t vámot, hanem amikor megérkezik. Nincs megadva import charges.

[ Szerkesztve ]

(#59252) Ronin- válasza V/ (#59251) üzenetére


Ronin-
senior tag

173 ?? az 50 ropi.. akkor felejtős, kb ennyi lenne a cucc, amit venni akarok :)
Köszi az infot. De amúgy mi a 115 ?!

Amikor nincs, azt tudom, már kaptam párszor posta által vámkezelt árut :)

(#59253) V/ válasza Ronin- (#59252) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem adtad meg az értékét, azért X.
Az import charges szám alapján becsültem, lehet hogy kevesebb, azt csak te tudod.

(#59254) Ronin- válasza V/ (#59253) üzenetére


Ronin-
senior tag

ja, értem már :) 125$ -nál jár most.

(#59255) V/ válasza Ronin- (#59254) üzenetére


V/
Topikgazda

Durván becsülve: az aktuális licit+szállítási díj*1,27. ezzel célszerű kalkulálni

(#59256) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem, egy terméket ebayen. A termék ára: 16.88 GBP (angol font) átszámítva 21.3371 Euro.
A vámon 0-22 euróig díjmentes. Ebayen 6896 FT-ot ír, a 22 euro meg 6832 forint.

Nos az a kérdésem, hogy átfog-e menni a vámon díjmentesen nem-e kell majd fizessek valamit?

Mellékelek egy képet :K kepp

The easy day was yesterday!

(#59257) DJ. Ru$y válasza tomrRRR (#59256) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legalább a téma összefoglalót olvassa el mindenki mielőtt kérdez!

"Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pontja értelmében e jogcím alkalmazása esetén a termékimport 22 EUR összegig mentes az adó alól. Az említett összeg az ÁFA törvény 256. § (1) bekezdése szerint, a Magyar Köztársaság Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19 HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent.
Az Unión kívüli valuta a beérkezés napján átszámítva euróra (általában a Európai Központi Bank keresztárfolyama alapján) és úgy kell figyelni az Euró értékeket."

6000 Ft felett ÁFA köteles, ha átcsúszik, akkor örülsz, ha nem, akkor fizetsz. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59258) V/ válasza tomrRRR (#59256) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben Áfa köteles, de átvilágítva egy olcsó órának tűnhet. de számold úgy, hogy mindent figyelembe véve kb 10509 Ft lenne hivatalosan (vételár+áfa+vámkezelési kltsg), még úgy is megéri talán.

(#59259) tomrRRR válasza DJ. Ru$y (#59257) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Elolvastam a téma összefoglalót de nem az aznapi árat nézi a VÁM, nav ? Most 313 az Euró.

The easy day was yesterday!

(#59260) DJ. Ru$y válasza tomrRRR (#59259) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor még egyszer:
"hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19 HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent."
Az akkori árfolyamot veszi figyelembe, de, ha nincs igazam majd V/ kijavít, de feketén fehéren le van írva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59261) tomrRRR válasza DJ. Ru$y (#59260) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszi :K Akkor 70% esély arra, hogy fizetnem kell vagy szerinted átengedik?
3800 FT ot kell majd fizessek durván . ?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#59262) DJ. Ru$y válasza tomrRRR (#59261) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ár + szállítási költség (ha free shipping, akkor 0) *0,27 + 2000 Ft kezelési költség. És a postásnak kell fizetned, de, ha megfogják a VÁM-on, akkor úgyis kapsz róla papírt, hogy add le az adatokat, számlá(ka)t hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59263) V/ válasza tomrRRR (#59259) üzenetére


V/
Topikgazda

A 22 €-ra az árfolyam az speciálisan van meghatározva, az mindig 6000 Ft-al számolandó.
22,1 €-tól már az adott évre meghatározott árfolyam jelenleg 313,21 HUF/EUR a meghatározott.
2015-ben a 22 € az 6000 Ft volt, afelett pedig egész évben 310,30 HUF/EUR.
2014-ben a 22 € az 6000 Ft volt, afelett pedig egész évben 296,07 HUF/EUR
Remélem érthető.

#59261) tomrRRR pont ezt számoltam ki neked.

[ Szerkesztve ]

(#59264) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Nem a saját címemre szeretnék rendelni,hanem az USA-ba a párom lányának.
Hogyan tudom ezt megoldani?
Meg lehet adni az ebayen alternatív címet?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59265) havri1 válasza atyca (#59264) üzenetére


havri1
félisten

Én egyszer rendeltem így. Paypalon adtam másik címet hozzá, és fizetéskor az itt megadottak közül tudtam választani.
Nem tudom lehet e, szabad e, de nekem működött.

havri

(#59266) atyca válasza havri1 (#59265) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi,de itt hogy a kutya fülébe adok hozzá amcsi címet?

Város,utca-házszám,irányítószám...
Az országot hol?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59267) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

DJ. Ru$y, V/: Köszönöm Uraim most már minden világos :K

The easy day was yesterday!

(#59268) V/ válasza atyca (#59266) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay is megadhatod, én ott tenném. Mielőtt a Paypal-re lépné fizetni válaszd ki ezen a részen, vagy írd be:


Simán elfogadja az USA címeket.

[ Szerkesztve ]

(#59269) havri1 válasza atyca (#59266) üzenetére


havri1
félisten

Itt már sehol, ez még a régi felületen volt, de tényleg nem emlékszem már. Azt tudom, nemrég töröltem azt a címet, tehát megjegyezte. De az is Mo cím volt, nem más ország. Lehet azt nem is lehet..

[ Szerkesztve ]

havri

(#59270) atyca válasza V/ (#59268) üzenetére


atyca
senior tag

Olvastam egy itinert ezzel kapcsolatban,mely szerint gondot okoz,ha az ebay cím,és a Pay nem egyezik....
Ott a Payen a cím hozzáadást,és az ebayen az eladónak üzenés kombót ajánlották.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59271) V/ válasza atyca (#59270) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem olvastam. Hol található? Szerinted akkor minek lehet szállítási címeket felvenni többet is, ahol lehet országot is választani? Mert ez az lenne, nem az alap regisztrációs címekről van szó.
De ami régebbi 2 évnél az nagyon nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#59272) atyca válasza V/ (#59268) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi a törődést!
Megkérdezem a Pay supportot mi a teendő,nehogy a lentebb írt problémába fussak.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59273) V/ válasza atyca (#59272) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n kiválasztod a címet, azután jön a Paypal belépés, majd a Paypal fizetés, 2* visítana, ha nem lenne jó és még el sem ment a pénzed.

(#59274) atyca válasza V/ (#59273) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Holnap kipróbálom,de azért megkérdeztem a Pay-t is.
Hátha más is találkozik ilyen szituval....
Majd tudósítok,ha érdekel valakit.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59275) V/ válasza atyca (#59274) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írnám, ha nem működne. ( com-on belépve, de uk az anya eBay-m, Usa cím megadva, erre az alkalomra az lett a primary, hogy ne kelljen még választani sem, magyar paypal, ott magyar minden)
Nézzük a képeket:

1. eBay cím választási oldal

2.

3.

Egy könyvesboltnak küldtem egy könyvjelzőt, nem is ismerem őket, lesz meglepetés. :)

És ne keverje senki sem ezzel, mi szerint néhány eladó csak confirmed címre vagy hogy legyen számlázási cím a Paypal-n akkor fogadja a fizetést.
Note - Some sellers require shipment to a credit card billing address registered at PayPal (also known as a Confirmed Address).

[ Szerkesztve ]

(#59276) atyca válasza V/ (#59275) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59277) Ronin- válasza atyca (#59270) üzenetére


Ronin-
senior tag

Azért okoz gondot, mert ha a két cím különbözik (paypal és ebay), akkor honnan a fenéből tudja az eladó,hogy akkor most melyikre küldje ? Valamilyen szinten jogos. Pont ezért vannak eladók, akik külön ki is emelik,hogy csak a paypalos címre küldik. Tehát bármit megadhatsz ebayen, a paypal címet veszik alapul. De ezt leírásban oda szokták írni.

(#59278) V/ válasza Ronin- (#59277) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez téves. Tehát bármit megadhatsz ebayen, a paypal címet veszik alapul.
Legalább megnézted volna az előző hszm-ben a képeket, ott a bizonyíték. Ma este beírtam egy usa címet az eBay-re, a Paypal magyar címemhez nem nyúltam és fel sem lett véve az usa cím oda, mert nem lehet.

Az eBay-n vásárolok és megadom hogy hova küldje, ő csak azt látja, mivel az értesítőben csak azt kapja meg. A Paypal címet soha nem látja.
Azt a rendszer vizsgálja amire utaltam, hogy ne keverjük a dolgokat( billing az nem egyenlő shipping), de valószínűleg mivel külön vált a két cég, ez nem igazán működik, csak lehet hogy bent maradt a help szöveg.
Ha megnézel egy értesítést amin a Paypal visszaigazolja a vételt, csak az eBay cím van, hasonlót kap az eladó is.
Pl ez kapja az eladó:

Alul még a Paypal azonosító e-mail címem van, mint eladó, azt most töröltem és ennyi adat van

[ Szerkesztve ]

(#59279) Ronin- válasza V/ (#59278) üzenetére


Ronin-
senior tag

Érdekes.. pedig csomószor szoktam olvasni, hogy csak paypal címre küldik. Akkor lehet valami bemásolt sablon szöveg :)

(#59280) V/ válasza Ronin- (#59279) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont azért csináltam meg ma egy ilyen vásárlást, hogy lehessen látni konkrétan is. Nem érdekes, tény.
Te olvastad hogy probléma, én meg bebizonyítottam láthatóan, hogy működik.
Egyébként meg helyből sántít eBay és Paypal esetében amit írnak, mert aki tényleg használja, tudja, hogy miként működik.
Az eBay-ről nem tudsz úgy átlépni a Paypal-re hogy nem adsz meg szállítási címet. Ha már ott megadod, akkor miért akarnád a Paypal-n átírni. Nekem hülyeségnek tűnik.
Sok régi leírás, legenda van fent a Neten, amit az eltelt idő alatt az élet megcáfolt, de nincs aki eltávolítsa a már nem aktuális adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#59281) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy eladó nagyjábol 30 tételt árul (legyenek ezek órák), nagyjábol azonos paraméterekkel (ár, méret, minőség...) és mégis némelyik ingyen postás míg a többi 3.500-5.000 postaköltséggel vannak ?

(#59282) radi8tor válasza #42007296 (#59281) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel próbálja csábítóbbá tenni a vevőknek a terméket.

⭐ Stella

(#59283) Ronin- válasza V/ (#59280) üzenetére


Ronin-
senior tag

Nem Én olvastam, hogy probléma, hanem atyca.
Én csak az eladóknál szoktam látni leírásban, nem neten, meg legendák alapján írtam.

Persze, nem enged tovább, csak ha megadsz címet, épp ezért írtam, hogy ha a paypalra is rálát az eladó, akkor így 2 címe van, egy ebayes meg egy paypal-os.
Ha paypal -ba belépsz, ott se látod a vevő címét ? Mert akkor így tényleg értelmetlen.

(#59284) V/ válasza Ronin- (#59283) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor maradjunk már abban, hogy ezzel az üzenettel részemről lezárom ezt címek különbözősége témát, aki akarja elhiszi a tényeket, amit a képekkel bizonyítok, aki meg nem, az agyaljon rajta még.
Rövid válasz: a Paypal-en a vásárló címe ami látszik, az ami az eBay-től jön szállítási címként.
Megjegyzés: A Paypal lényege, hogy az azonosításhoz a Paypal e-mail címet osztja meg.
A vásárlás adatai az eBay-n:

A szállítási cím a termék eladás sorában a Shipping label-el érhető el.

A vásárlás adatai a Paypal-n:

Az eBaytől érkezett Shipping to, szállítási cím.
A kiradírozott személyes adatok, cím adatok mindkét helyen azonosak.

[ Szerkesztve ]

(#59285) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Kérdésem lenne felétek, ha kapok emailt, hogy a visszatérítéses ügyemet lezárták (nem a javamra döntöttek), akkor ha alá tudom támasztani azt, hogy én mindent megtettem az ügyben, ami tőlem elvárható volt, akkor ebben az esetben van joguk/akaratuk felülbírálni egy lezárt ügyet?
Hátha valaki már járt így, köszi

[ Szerkesztve ]

(#59286) anorche1


anorche1
őstag

Január 24.-én rendeltem meg ezt, de még nem érkezett meg. Mi a következő lépés? Contact seller? És mit írjak neki? Hogy Hi, the oredered item didn't arrive (nem túl jó az angolom :( )

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59287) DJ. Ru$y válasza anorche1 (#59286) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első körben várnék... 1 hét kínai ünnep volt és még csak 30 napnál jár a rendelés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59288) anorche1 válasza DJ. Ru$y (#59287) üzenetére


anorche1
őstag

Okés :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59289) atyca


atyca
senior tag

Húúúú micsoda polgárháborút szítottam -))
Az érintettektől elnézést kérek,a tanácsokat pedig nagyon köszönöm :DD

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59290) V/ válasza atyca (#59289) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem. Nem háborúzik senki.
Sajnos tényleg lehet olvasni sok baromságot, ideje múlt információt a neten az eBay használatával kapcsolatosan.
Amit javaslok az mind már kipróbált dolog, így az, hogy azzal kapcsolatban olvasható valahol teljesen más információ, engem az zavar.
"Kedvencem" a first name, keresztnév és last name, vezetéknév csere, néhány emberke hülyének tartja a Paypal-t, mint ha nem ismernék a magyar névhasználatot, de ők a hülyék.

Ez :DD nem egészen a köszönet kifejezése. Talán inkább ez a kettő :C :R

[ Szerkesztve ]

(#59291) sepyi


sepyi
aktív tag

Tisztelt Fórumtársak!

Azt szeretném kérdezni, hogy refundolt az eladó, hol tudok neki értékelést adni? Tök jó fej volt, Ő keresett meg a 30. v. 31. napon h. valamilyen vizsgálatnál visszadobták a csomagot és mi legyen? Vissza is utalta a pénzt. De már nem látom a menüpontot, ahol értékelhetem.Tárgytalan megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#59292) V/ válasza sepyi (#59291) üzenetére


V/
Topikgazda

Két helyen. A vásárlási sor végén lévő gomb:

vagy a Account settings, Feedback, az adott termék sor Leave Feedback

(#59293) mijos


mijos
senior tag

Miert van az hogy mas be tud allitani megabiztos uberszallitasi lehetoseget 50 dollarert, en meg legalapabb csovesebb usps ground szallitast tudom csak 15$-ert. Vegigneztem a menut de esku sehol se talalom!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#59294) V/ válasza mijos (#59293) üzenetére


V/
Topikgazda

Már valakinek írtam itt, hogy hol találja meg. Talán a nemzetközi szállítást le kéne nyitni.
Create postage policy
International postage

vagy com-on

[ Szerkesztve ]

(#59295) mijos válasza V/ (#59294) üzenetére


mijos
senior tag

Neharagudj felreerthetoen irtam. En kint vagyok es kint szeretnek csomagot kuldeni, es ugy nem talalom ezeket.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#59296) V/ válasza mijos (#59295) üzenetére


V/
Topikgazda

Adj meg új szállítási szabályt. Mivel akarod küldeni, mert én több lehetőséget látok? Több nem céghez nevesített szállítás, economy, standard, expedited, UPS, USPS, FedEx, DGM. Ezeknek le kellene fedni a te lehetőségeidet.

A hirdetés összeállításánál, ne a 7 vagy 8 ablakos gyors felvitelt használd..
Add shipping details
* Shipping policy
Vagy új Create shipping policy vagy a meglévő szerkesztése Edit selected policy

[ Szerkesztve ]

(#59298) V/ válasza V/ (#59296) üzenetére


V/
Topikgazda

Add shipping details

Services lista kinyitása

Az Offer additional service-l új sor vihető fel

[ Szerkesztve ]

(#59299) Depression


Depression
veterán

sziasztok!

Sajnos páromnak akadt egy kis problémája.
Vásárolt 2 kabátot is jan. 11-én- A paypalról levonta az összeget, persze nem érkezett meg (különben nem írnék). Lényeg, hogy a paypalos számlán lévő linkek elérhetetlenek (This listing (161913479920) has been removed, or this item is not available.
Please check that you've entered the correct item number
Listings that have ended 90 or more days ago will not be available for viewing.), de csak azt ajánlja fel reklamációnak, nincs olyan, hogy ebay nelkül a paypal intézkedne. Az ebay-es vásárlások közt sem szerepelnek ezek a tételek, így a protection centerben sem tudom bejelölni), de a pénz meg nincs sehol.

Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#59300) V/ válasza Depression (#59299) üzenetére


V/
Topikgazda

Keressétek meg a Paypal-n a tranzakciót és indítsátok el a meg nem érkezett dispute.
De nem értem, ha az eBay eltávolítja a kifizetett hirdetést, arról a vevőnek küld értesítést azzal hogy mit tegyen.
Ha január 11 volt a vásárlás napja, attól függően, hogy honnan jött volna, még lehet, hogy úton van az eltávolítástól függetlenül mivel az utána volt. Az eladó feladta, kaptatok a szállításról e-mailt?
Az eBay Purchase history biztos nem tartalmazza?
De ezt nem értem: Lényeg, hogy a paypalos számlán lévő linkek elérhetetlenek
Ne e-mailből próbáljátok elérni. Belépve az eBay-re és a Paypal-re kellene ránézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.