Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Xarina


Xarina
aktív tag

Kaptam egy emlékeztetőt az ebay-től, hogy értékeljem az eladót az egyik rendelt termékem esetében. Viszont éppen 28 napja rendeltem, a becsült szállítási időből is még van 12 nap hátra és a termék sem érkezett még meg.

(#59302) V/ válasza Xarina (#59301) üzenetére


V/
Topikgazda

60 napig értékelheted, nem kell vele foglalkozni, csak egy emlékeztető.

(#59303) kovsol


kovsol
titán

Mi történik akkor ha megnyerek egy aukciót, de nem fizetem ki?

May the Force be with you!

(#59304) atyca válasza V/ (#59290) üzenetére


atyca
senior tag

Rossz sor után tettem az ugribugrit-)
Egyébként örök hálám,az itinered alapján minden flottul ment :R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#59305) V/ válasza kovsol (#59303) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Megszívatod az eladót. Mert ezzel lesz gondja, ugyanis a jutalékát a rendszer már felszámolta, hogy ne vonják le, neki kell +munkát végezni
2. Lesz egy ki nem fizetett tételed és ezt feljegyzi az eBay.
Az eladók szűrhetik a vásárlókat az alapján, hogy van-e ilyen a leendő vásárlónak és ki leszel tőle zárva.
Sok ilyen után eltanácsolnak az eBay-ről.
Eladóként ettől függetlenül még kérhet rád eltiltást is.
Megfontoltabban kellene licitálni, vásárolni. A licit megtétellel már elkötelezted magad, hogy megveszed, a lejárta előtt is visszaléphettél volna és akkor olyan nyert volna aki meg is veszi.
Most csak 1 hét múlva tudja -annyi az átfutási idő mire a hirdetéssel, tud valamit kezdeni- a 2. helyezett illetőnek felajánlani, lehet, hogy már nem kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#59306) V/ válasza atyca (#59304) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha, amikor nem képről, csak fejből írom a karaktereket én is összekeverem. Nagyon ciki volt, amikor kórházba került az egyik barátom ez ment el :C.
Ezt akartam: :U

[ Szerkesztve ]

(#59307) kovsol válasza V/ (#59305) üzenetére


kovsol
titán

Még nem járt le a licit. Írtam az eladónak, hogy a licitemet törölje ha tudja még.

May the Force be with you!

(#59308) kovsol válasza kovsol (#59307) üzenetére


kovsol
titán

Azt látom, hogy 12 órán elül már nem lehet törölni automatán ha több, mint egy órája adtam le a licitet. És mivan akkor ha adok le egy nagyobb bidet és most törlést kérek? Akkor csak a magasabb bidet törli a rendszer, vagy a régit is?
mod: kipróbáltam, csak az utolsó bidet törli le.

Legközelebb besörözve nem kellene bidelgetnem, na mind1 :D tanulópénz lesz akkor ebből.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#59309) V/ válasza kovsol (#59308) üzenetére


V/
Topikgazda

A teljes licitálást törli már, ha kéred. De az Összefoglaló ezen helyen lévő Hogyan törölhetünk egy tévesen leadott licitet? a linken csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#59310) kovsol válasza V/ (#59309) üzenetére


kovsol
titán

Ott csináltam, csak kiírta, hogy már kevesebb, mint 12 óra van, és 1 óránál régebbi a licitem.
Toltam rá egy újat ami 3 centtel több xD és utána próbáltam töröltetni, de csak az utolsó licitet vette le, a korábbi ottmaradt.
Mind1 ezt a 6e Ft -t felfogom tanuló pénznek. De még lehet túlbidelnek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#59311) V/ válasza kovsol (#59310) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem csak te vagy aki licitál :)

(#59312) Xarina


Xarina
aktív tag

Van egy 2 hónapja rendelt termékem, ami nem érkezett még meg. Írtam az eladónak egy privát üzenetet, erre ő visszautalta a vételárat. Viszont most kifizetetlen tételként szerepel nálam az árú. Ilyenkor mi a helyzet?

(#59313) havri1 válasza Xarina (#59312) üzenetére


havri1
félisten

Alapvetően semmi teendőd.
Ha megérkezik mégis, akkor ugyanúgy írsz neki egy üzenetet, és újra kifizeted.
Pár nap után el fog tűnni a listából ez a tétel.

havri

(#59314) Xarina válasza havri1 (#59313) üzenetére


Xarina
aktív tag

Akkor jó. Mondjuk értékeltem is az eladót 5*-ra, de az értékeléshez beírtam, hogy nem jött meg, de kaptam visszatérítést. Csak épp itt pár hozzászólással ezelőtt volt szó arról, hogy a kifizetetlen tételt feljegyzi az ebay. Igaz, ott a liciten megnyert kifizetetlen tételről volt szó.

(#59315) havri1 válasza Xarina (#59314) üzenetére


havri1
félisten

Az más. A Te esetedben látszik, hogy kifizetett, majd visszafizetett tételről van szó, ugyanis nem érkezett meg. ( Mondjuk ha csak levélben beszéltetek, akkor csak a 2 tranzakció látszik). Ebből nem lesz bajod.

havri

(#59317) Twinsen2


Twinsen2
tag

sziasztok!

mostanában többször belefutok olyanba USA-ból rendelésnél, hogy kiírja az oldal hogy import charges és X usd.

csak a példa kedvéért : [link]

Ez mit jelent pontosan? ha így veszek valamit akkor az hogyan vámolódik ? honnan fogja tudni a magyar posta hogy én előre fizettem a vámért ?

(#59318) V/ válasza Twinsen2 (#59317) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lenyitod az Összefoglalót a Kínai ünnepnapok:előtt lévő résznél le van írva.
Nem a Postának kell tudni, mert közük nincs hozzá, ők csak te helyetted végzi a vámoltatást, de visszatérve a kérdésedre a fogadó ország vámosai tudják, hogy befizették náluk és úgy bocsátják be az Unióba, azután már normál postai küldemény, nem agyal senki az áfán, vámon.

[ Szerkesztve ]

(#59319) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Rendeltem valamit és nem kaptam meg.
Estimated delivery Friday, Jan 15, 2016 ­ Friday, Feb 5, 2016
Szerintem 2016. március 6. (Vasárnap) jár le a 30 napos határidő, amíg refund-ot kérhetek. De az ebay már nem adja meg a lehetőséget. Ezek maradtak: More actions: Sell similar, Follow this seller, Contact seller.
1x már volt refund-om. A Purchase History-ból indítottam. Most máshol kell kérni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#59320) V/ válasza tknof1871 (#59319) üzenetére


V/
Topikgazda

A Purchase History-nál alapból 60 nap a megjelenítés. Nagyobb idő intervallum választható a lenyitás után

The last 60 days
2016
2015
2014
Belépsz,
A neved alatt
Account settings
My eBay Views oszlopbal oldalt
My Account
Resolution Center
Resolve a problem
Continue
Majd kiválasztod a terméket.

Ezt is be van írva az Összefoglalóba, Mikor nyissunk Case-t vagy Claim-et? bejegyzés utolsó sora.

(#59321) tknof1871 válasza V/ (#59320) üzenetére


tknof1871
őstag

A Purchase History-nál alapból 60 nap a megjelenítés. Nagyobb idő intervallum választható a lenyitás után
Ezt tudtam, de hiába volt meg a 2015-ös listán az item. Csak az a 3 action maradt amit írtam, refund (pontosabban I didn't receive it) nem volt.
A másik úton, a Resolution Center-ben az működött. Ott megvolt a lehetőség a refund-ra.
Szerintem ez nincs jól, hogy a Purchase History-nál már elveszik a refund lehetőségét a Resolution Center-ben meg még ott a lehetőség. Azt hiszem sokan mások is inkább a Purchase History-t szokják figyelni.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#59322) dugynok válasza tknof1871 (#59321) üzenetére


dugynok
senior tag

Contact Seller, majd ott nem érkezett meg a termék.

(#59323) Twinsen2 válasza V/ (#59318) üzenetére


Twinsen2
tag

Köszi az infót. Pedig átnéztem nagyjából az összefoglalót, de efelett valahogy átsiklottam.

(#59324) regos


regos
tag

üdv
Feedbacket mennyi időig és hogyan tudok változtatni?
Már ha lehet.

(#59325) V/ válasza regos (#59324) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kéri az eladó akkor tudod, kapsz egy e-mailt és a benne lévő linken tudod megtenni és az értékelés leadása után 30 napon belül. Semleges vagy negatív értékelés változtatását kérheti az eladó.

(#59326) regos válasza V/ (#59325) üzenetére


regos
tag

Értem.
Ezt akkor hogyan értelmezzem?
OK, while, as you known, the negative feedback will only be avaialble in 30 days. It will be expired to change it when you receive the replacement in 20-30 days. Is it right? If so, will you help change it firstly?

Nem volt még ilyenem,igy elég tanácstalan vagyok.
A story röviden,negativot kapott mert a rendeléstől számitva 3 hét után közölte,hogy bocsi nincs raktáron....

(#59327) V/ válasza regos (#59326) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, hogy miként értelmezd. Mi van az árúval?
Ha megkaptad és rendben van és meg akarod változtatni, legalább semlegesre, akkor írd meg neki, hogy kérje a feedback revision-t. Ha nem akarod megváltoztatni, akkor semmit sem teszel.
De szerintem túl szigorú voltál.
Ha kapsz az az eBaytől egy feedback felülvizsgálati kérelmet akkor tudod módosítani, ezt az eladónak kell kezdeményezni. Addig te semmit sem tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#59328) regos válasza V/ (#59327) üzenetére


regos
tag

Értem.
Az áru nem jött meg 3 hét után irt ,hogy nincs raktáron.
Itt nekem csak az eljárással volt problémám.
Ha pár nap mulva szólt volna akkor nem veszem zokon,még sosem adtam senkinek negativot még ha nem ment simán valami akkor sem.
Most ajánlotta fel,hogy küld egyet ha megváltoztatom.
Vessetek rám követ de ha neki ugy jó akkor én nem állok ellen.

(#59329) V/ válasza regos (#59328) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké. Csak nem volt világos, hogy te eddig vártad, hogy megkapd.
A te helyedben én elálltam volna a vásárlástól és vissza kértem volna a pénzt. Még hamarabb is, mert biztos vállalt egy postázási idő, és ha az alatt nem adja fel, akkor vissza a pénz. Nem nekem kell könyörögni.

(#59330) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, kipróbálnám az ebay-t, eladnék cuccokat rajta. elolvastam az első hozzászólást, de abban az eladási résznél egy 2008-as hvg cikk jött ki, az meg már nem tegnap volt. szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyibe kerül egy fix áras, illetve egy 1 forintról induló termék elindítása? azt láttam, hogy eladáskor 10% az ebay-é. ez az oldal is olyan, mint a vatera, hogy alapból egy licit pontosan a lejárati ideig tart, nem tolódik ki a licitálás, ha az utolsó másodpercekbe érkezik licit? ugye vaterán 50 forintért van ilyen opció, hogy ha uccsó 5 percbe érkezik licit, akkor 5 perccel kitolja a lejárat végét. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#59331) V/ válasza SLYM (#59330) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosítok, itt attól függően hogy hol adod fel hirdetést vagy $ vagy € vagy Font-ról beszélünk. Nincs forint.
Nem olyan mint a Vatera, felesleges összehasonlítani.

Ezen a #59145 hsz környékén volt ilyenekről szó "mennyibe kerül egy fix áras, illetve egy 1 forintról induló termék elindítása" alapból 10% az eladási ár és a szállítási költség összegéből.
Konkrétan itt azt írtam, hogy mi mennyi és egy jutalék számító link. Ha az UK az alapod akkor oda is van jutalék számító. Tudok linket adni.

(#59332) celafat


celafat
tag

Mindenhol azt olvasom, hogy dombornyomott kártya kell a paypal fiók összekapcsolásához, Visszaolvasva a fórumon viszont látom, hogy valakinek sikerült sima visa electronnal is. Nekem sima Maestro kártyám van, azzal működne?

(#59333) Surci1 válasza celafat (#59332) üzenetére


Surci1
tag

Én 2014 májusában regisztráltam paypal-ra egy sima maestro kártyával. Mondjuk úgy, hogy ebay-en 20 vásárlásából 19szer tudtam vele fizetni. Néha előfordult, hogy a fizetés el lett utasítva. Főként akkor mikor angol, német vagy amerikai eladótól vásároltam. Előfordult olyan is amikor angol, német vagy amerikaitól vásárolva is tudtam fizetni vele. Feltételezem, függetlenül attól hogy paypal-on keresztül fizetek, az eladó bankjától is függ, hogy elfogadja a maestro kártyával történő fizetést. Állítólag ez azét van, mert a maestro kártya nem rendelkezik az összes olyan biztonságtechnikai jellemzővel mint a mastercard és visa kártya. Bár az elmúlt években egyre több helyen és egyre szélesebb körben elfogadják a maestro kártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#59334) celafat válasza Surci1 (#59333) üzenetére


celafat
tag

Oké, köszi. Ez jó hír, mert akkor nem kell új kártyát igényelnem. A 20-ból 19 arány is nagyon jó, nekem csak néha-néha kellene valami apróság. Valószínűleg régiek azok a leírások, ahol a dombornyomottat jelölik meg kötelezően.

(#59335) V/ válasza celafat (#59334) üzenetére


V/
Topikgazda

Kb. már akkor nem volt igaz amit írtak, amikor "papírra" vetették. A lényeg, hogy a kártyával lehessen fizetni elektronikus úton bel- és külföldön.
Mostanában nem is igen adnak a bankok olyan kártyát ami nem ilyen. nem írtad melyik bank, mivel a Maestro tényleg néha nem használható,( a BB bank még mindig írja, hogy néhány helyen nem használható) a bankodnál nézz rá van-e netes kártya, mert azzal biztonságosabb a fizetés és olcsóbb mint a normál kártya. Pl. az OTP virtuális netes kártyája ami Mastercard ingyen van. Azt ne kérdezd melyik számlacsomaghoz.
A Paypal fórum.

(#59336) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Február 7-én rendeltem két telefon tokot, amit az eladó a mai napig nem adott fel...
Egy hétre rá írtam neki, hogy mikor adja fel? Azt a választ kaptam, hogy 8 napon belül.... Azóta sem történt semmi.
Írjak neki megint? Mit szoktak ilyenkor csinálni?

Köszi!! :)

(#59337) havri1 válasza szemmelver (#59336) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudsz mást csinálni, csak írni neki.
Kivárod a várható szállítási idő végét, és akkor tudod érvényesíteni az akaratod.
De fontos megjegyezni, az az ikon nem azt jelenti, hogy valóban feladta / nem adta fel. Jelzés értékű.

havri

(#59338) szemmelver válasza havri1 (#59337) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Értem köszi.
Április 21 a határidő vége... Utána reklamálhatok, hogy nem kaptam meg a terméket? :)

(#59339) havri1 válasza szemmelver (#59338) üzenetére


havri1
félisten

Előtte is reklamálhatsz, csak max levélben neki :) Semmi értelme. Érdemben csak akkor tudsz intézkedni, ha letelt a tervezett szállítási idő. Azaz április 21 után. Mondjuk ha azt mondja, hogy feladta már, akkor e dátum után még érdemes azért várni, mert 30-60 nap a gyakorlat, ez időn belül szoktak megérkezni Kínából a csomagok.
Max annyit szedj ki belőle, hogy feladta e már a csomagot. Amúgy én úgy tudom nem 8, hanem 3 nap a feladás. De mindjárt utánanézek.

Szerk.: Mondjuk ez nem hangzik túl jól:

Handling time

Sellers are required to specify how long they will take to package and ship the item after receiving cleared payment. Sellers may select a handling time between same business day and 30 business days.

Szerk2.: Minden hirdetésben ott van, hogy mennyit vállal az eladó. pl top seller 1 napon belül, stb. Mi a termék linkje?

[ Szerkesztve ]

havri

(#59340) V/ válasza havri1 (#59339) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket adhatja meg az eladó, nem egységes.

(#59341) ReFleXx


ReFleXx
addikt

valaki küldött mar vissza sinceritytrading-nek hibas microsd kartyat?
tavaly majusban vettem tole egy 32GB-os samsungot, tök jól mukodott, novemberben döglött meg, azóta a fiokban pihent, azt hittem csak korrupt lett a fajlrendszer, de ma elővettem formazni akartam es nem engedi se windows se linux alatt.
szal intezett mar barki ilyet vele?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#59342) DJ. Ru$y válasza ReFleXx (#59341) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legelőször rákérdeznék a Samu-nál, hátha meg lehet oldani a problémát itthon.

Live chat

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59343) szakalistvan válasza celafat (#59332) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Visa Electron kártyám van,simán összekapcsoltam Paypallal.

(#59344) szemmelver válasza havri1 (#59339) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Itt a hirdetés. Amúgy most kiírta, hogy március 10-ig nem dolgoz fel megrendeléseket az eladó. -.-" Korábban ez nem volt oda írva.

Azt hol tudom megnézni amit írtál? "Minden hirdetésben ott van, hogy mennyit vállal az eladó."

(#59345) DJ. Ru$y válasza szemmelver (#59344) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Becsült szállítási idő alatt írja, kis betűkkel, szürkítve ráadásul, aktuális hirdetésnél:
"Seller ships within 5 days after receiving cleared payment"
Mivel nem dolgoz fel, így 03.10-től lehet számítani szerintem az 5 napot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59346) szemmelver válasza DJ. Ru$y (#59345) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Bízom benne. Február 7 óta már ideje lesz.

Febr. 29-én rendeltem egy fóliát, és ott 1 nap van írva, de ő se adta még fel... Lehet ezekre adni?

(#59347) V/ válasza szemmelver (#59346) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem adja fel az alatt az idő alatt amit vállal, vissza lehet lépni a vásárlástól.

(#59348) szemmelver válasza V/ (#59347) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Az a baj, hogy nem vagyok jártas ilyen dolgokba. Különben már rég megtettem volna!

(#59349) Morzsibácsi válasza szemmelver (#59346) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nekem ma kérte a DHL a vámoláshoz szükséges adatokat,holnap szállítja ki a csomagot. Kb 35 napja vettem,a felületen még mindig úgy szerepel,mintha fel sem adták volna.Nem azt mondom,hogy ez a jellemző,de elég sokszor előfordul.Mint ahogy az is,hogy a tracking number-t nem találod semmilyen keresővel,a csomag meg mégis megérkezik.Úgyhogy ilyenek miatt nem is szoktam zaklatni az eladókat.

(#59350) V/ válasza Morzsibácsi (#59349) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, kérdeztem már, hogy mennyit kér a DHL a vámeljárásért? Illetve milyen árfolyammal számolták?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.