Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) somnia válasza dugynok (#58500) üzenetére


somnia
őstag

....ezt csak én nem értem?

(#58502) hossszú válasza radi8tor (#58499) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor várom a csomagokat türelmesen, az időben még benne vannak.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#58503) V/ válasza dugynok (#58500) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha negatív értékelést adok, mert nem jött meg a termék és az eladó refundol majd megkér, hogy változtassam meg az értékelést, meg tudom hagyni a negatívot?

Kemény vagy, ha a postás ellopja, a szerencsétlen marha eladó még is vissza adja a pénzed te negatívat adsz. Semleges is van. Én mint eladó, szerinted mit kommunikálnék veled azután?
Illetve biztos nem, mert tiltó listára teszem az ilyen vevőt.

[ Szerkesztve ]

(#58504) V/ válasza somnia (#58501) üzenetére


V/
Topikgazda

Ketten vagyunk már.

(#58505) dugynok válasza V/ (#58503) üzenetére


dugynok
senior tag

Olvasd el légyszíves mit írtam utána... Érthetően leírtam, csak nem az első mondatig kéne eljutni.
Tönkre ment egy termék, ígéretet kaptam, hogy refundol, nem kéri a hibás terméket vissza. Ennek három hete és most már válaszolni sem méltat.. Hogy szerezzem vissza a pénzem? Erre írtam az első részt... A rossz termék nincs meg, kidobtam, mivel nem kérte, azt ígérte refundol. Azért venném meg tőle megint és, ha megjön letagadni, mert így vissza kapom a pénzem. A negatívot is megérdemli, mert hazudik.
Te is ilyen kemény eladó vagy, hogy ha szart adsz el hazudozol a vevőidnek a refundról és szarsz a vásárló fejére??
Így érthető??

[ Szerkesztve ]

(#58506) V/ válasza dugynok (#58505) üzenetére


V/
Topikgazda

Fogd már vissza magad, próbálj meg érthetően fogalmazni. Az első mondatod tényállásként érhető, sehol nem írtál feltételes módban.
Példa:
mert nem jött meg a termék és az eladó refundol ez hogy lesz egyenlő ezzel: Tönkre ment egy termék, ígéretet kaptam, hogy refundol

De egy rövid kérdés, mennyi idő volt a garancia a termékre?

[ Szerkesztve ]

(#58507) V/ válasza dugynok (#58505) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre meg nem is reagálok:
Azért venném meg tőle megint és, ha megjön letagadni, mert így vissza kapom a pénzem

(#58508) dugynok válasza V/ (#58506) üzenetére


dugynok
senior tag

A visszafogást neked kéne kezdeni... Te kezdtél oltogatni, hogy kemény vagyok.
Érthetően írtam, sajnálom, ha valaki nem tud egy egész szövegkörnyezetet értelmezni, csak egy mondatot.
Az első mondattal egy tényállásra kérdeztem rá, de nem utal a mondatban arra semmi, hogy valós, megtörtént. Illetve a szöveg többi részével (inkább a végével) kiegészül az első mondat és egy teljes szövegkörnyezet lesz.

Nem hiszem el, hogy nem érted...
Tönkre ment egy termék. Azt ígérte az eladó, hogy refundol. Nem teszi, nem is válaszol. Hogy szerezzem vissza a pénzem szerinted? 1 év gari van rá.
Másképp nem tudom visszakapni a pénzem, csak ha újra rendelek és letagadom, hogy megjött. Így oénzemnél vagyok. Bocs, de nem fogok olyat sajnálni, aki hiteget a refundról hetekig, utána meg szarik rám. Szépen írtam neki, kérdeztem, hogy mi legyen. Ő ajánlotta fel a refundot.

[ Szerkesztve ]

(#58509) dugynok válasza V/ (#58507) üzenetére


dugynok
senior tag

Inkább ne is. Te biztos hagyod magad átverni vevőként.. Amilyen ámokfutást végeztél a banggood vagy gearbest reklamációdból... Mindenki csak röhögött rajtad.

(#58510) DJ. Ru$y válasza dugynok (#58508) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A mentalitást amit képviselsz, inkább figyelmen kívül hagyom, és egyet kell értenem V/-vel.

Októberben vetted, ergo fizetés óta nem telt el 180 nap, felmész a Paypal-ra, mert gondolom ott fizettél és annál a fizetésnél nyitsz egy ügyet, csatolod a képet és megírod, hogy nem hajlandó eBay-en válaszolni stb. Ez a megrendelem, letagadom a legaljasabb módszer a világon.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58511) dugynok válasza DJ. Ru$y (#58510) üzenetére


dugynok
senior tag

Kérdeztem, hogy van-e másik módszer vagy ez. Nem kaptam rá választ, csak támadást, pedig mindent leírtam. Sajnálom, ha valaki(k) egy mondaton rugóznak és tovább nem látnak. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogasj Isten. Ha oltogatnak ok nélkül, azért mert ő nem fog fel egy szöveget és okoskodik akkor ne csodálkozzon, ha visszakapja. Másnak sem tetszik az ő okoskodó stílusa úgy tudom...
Neked köszönöm a választ :) Paypalon a nem felel meg a leírásnak-ot válasszam gondolom?
Egyébként nem szoktam sose letagadni, sőt, van, hogy nem is szólok, hogy nem jött meg valami. Cssk amikor velem nem korrektek, akkor én miért legyek vele az? Hazudozik és ígérget hetek óta. Ilyennel mit finomkodjak?

[ Szerkesztve ]

(#58512) V/ válasza dugynok (#58509) üzenetére


V/
Topikgazda

Mások 5-6 hozzászólással többet panaszkodtak a BG-re mint én, azokra nem szálltatok rá.
Én aki megkérdezte, hogy az olyan negatív hozzáállás amihez hasonlót te most itt kifogásolsz mennyire jellemző a BG-re, azután leírtam az üzenetváltásokat, hogy más is tanuljon belőle mindezt 6 hsz-ben és a tisztelt fórumon: Mindenki csak röhögött rajtad.
Nem engem minősít.
Annyi hozzáteszek, hogy az ott adott "tanácsok" nem igazán váltak be, két refundról volt szó, az egyik többszöri könyörgés után jóval később jött meg, a másikat meg elfelejtették megküldeni. Én is röhögtem "jókat".

[ Szerkesztve ]

(#58513) dugynok válasza V/ (#58512) üzenetére


dugynok
senior tag

Ühüm, a kínai nagykövetség/konzulátus, kínai fogyasztóvédelmi dolgod komoly volt. Tényleg, felkerested őket?

[ Szerkesztve ]

(#58514) V/ válasza dugynok (#58513) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár hiszed akár nem, igen, hivatalosan panaszt emeltem, azért van a Kereskedelmi osztályuk, még nem válaszoltak, de belül vagyunk még a 30 napos válaszadási időben.
Ha valaki beír egy üzletben a Vásárlók könyvébe, nem szoktam kinevetni, még ha értelmetlennek tűnik is a viselkedése.
Félretéve az eddigi témát, megadhatnád a kereskedőt, akitől vásároltál, mert akiktől tudnák led izzót vásárolni, azok vagy csak 14 napos visszaküldési garanciát, vagy semmit nem adnak.

(#58515) V/


V/
Topikgazda

Annyi segítséget kérnék, ha valaki jártába-keltébe az eBay-n GU10 15W-os izzókat lát olyan eladótól aki 30 napnál több visszaküldési vagy normál garanciát ad az jelezzen már Privátba. Amit utoljára vettem 10-ből 4 db 65-70 nap után megadta magát, nem egészen jó arány. 10 darab kellene rövid időn belül. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#58516) parkr


parkr
őstag

fura. sima Royal Mail-es csomagot várok és a trackingben ez a legfrissebb: "ON ITS WAY TO GLS HUNGARY"
feltételeztem hogy a posta fogja itt is szállítani.

(#58517) V/ válasza parkr (#58516) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 2 kg-nál több a súlya? Nekem akkor hozta a GLS.

(#58518) parkr válasza V/ (#58517) üzenetére


parkr
őstag

fél kiló sincs

(#58519) fardem válasza parkr (#58518) üzenetére


fardem
aktív tag

uk-ból ha ajánlottan küldenek valamit (signed-for service) azt kb 1,5 éve a GLS hozza, nem a sima posta. súlytól független

(#58520) V/ válasza fardem (#58519) üzenetére


V/
Topikgazda

Ajánlott volt, egy notebook 3,5 kg, azért gondoltam a súlyra, mert előtte egy héttel szintén ajánlott fél kg-os vasútmodellt a postás hozta.

(#58521) parkr válasza fardem (#58519) üzenetére


parkr
őstag

ezt nem tudtam. kösz!

(#58522) kokov


kokov
tag

Megszívatott egy kínai a régi trükkel (irreális postaköltség) és már késő volt visszavonni a licitet. Persze egyetlen licitálóként meg is nyertem kikiáltási áron az aukciót, mert az irreális pk-val együtt már nem alacsony a kikiáltási ár sem.
Ilyenkor, ha nem fizetek az nem a vásárlástól való elállás jogával való élésnek számít? Én tettem az egyetlen ajánlatot és netes vásárlásnak minősül nem?
Szétfeketézhet eladóként?

[ Szerkesztve ]

(#58523) V/ válasza kokov (#58522) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérd a vásárlás törlését, (Cancel order, ez lenne a vásárlástól való elállási jogod) ha elfogadja akkor oké, hanem akkor a szokásos, lesz egy nem fizetett tétel számod az értékeléseid közt.
Amire gondolsz, az aukciós vásárlások esetén -eBay- nem úgy vonatkoznak a Fogyasztóvédelmi Törvények, amit az eladó vállal alapvetően az lenne a kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

(#58524) kokov válasza V/ (#58523) üzenetére


kokov
tag

A cancel hol van?
Unpaid items - More actions között nincs ilyen.
Vaksi vagyok. Hol keressem?

megvan, eddig megette, 3 nap és kiderül mit lép rá a seller

[ Szerkesztve ]

(#58525) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Először is elnézést a láma kérdések miatt... Szerintem kijelenthetem, hogy abszolút e-bay újonc vagyok.

-Összekapcsoltam az e-bayt a P.P. fiókommal. Ezt jól tettem? :F
-PayPay-nál hol találom a vásárlási limitet illetve honnan győződhetek meg róla, hogy alap vagy Premier számlám van-e (már ha még létezik ilyen)?
-Ha egy bankkártya hozzá van rendelve a P.P.-hez, akkor a nyertes licit után nincs is más dolgom, mint az eladó P.P. számlaszámára átküldeni az adott összeget és kész, várni a csomagot és az eladó visszajelzését?
-Főleg németből rendelnék hardvert 10-105 Eur értékhatárok között (postaköltség nélkül). Kell számítsak rá, hogy a vámon megfogják/visszatartják, vagy ez még beleesik valamilyen kizáró összeghatárba?

-Előfordulhat, hogy annak ellenére sikertelenül próbálok meg pénzt utalni, hogy a kártya hozzá van rendelve a PP-hoz? Jelenleg nullán áll a PP keret. Gondolok itt arra, hogy egyszer próbáltam vásárolni steam-en keresztül PP segítségével, de elutasította. Vagy ez teljesen más verzió?

Bocs a sok hülye kérdésért, ha már túl leszek 1-2 vásárláson szerintem lassan nagyjából tiszta lesz... :B
Még bele kell rázódni.

Esetleg ha én is szeretnék majd terméket eladni, kell számolnom valamiféle értékesítési, vagy feltöltési jutalékra?

Előre is kösz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58526) V/ válasza flymi (#58525) üzenetére


V/
Topikgazda

Összekapcsoltam az e-bayt a P.P. fiókommal. Ezt jól tettem? Igen
PayPay-nál hol találom a vásárlási limitet Sehol, nincs.
hogy alap vagy Premier számlám van-e Itt ebben a hsz-ben leírt lépésekkel tudod megnézni
Ha egy bankkártya hozzá van rendelve a P.P.-hez, akkor a nyertes licit után nincs is más dolgo
kifizeted, de célszerű a kártyádnál a devizaváltást a bank-ra állítani
Az Uniós országok közti vásárlásnál nincs alapvetően Áfa, VÁM, egy "ország" vagyunk.

Esetleg ha én is szeretnék majd terméket eladni, kell számolnom valamiféle értékesítési, vagy feltöltési jutalékra?
Természetesen: jutalék eBay 10% eladási ár+szállítási költség, Paypal 3,4%+90 Ft a teljes összeg után, 14%-ot célszerű az eladási árba beépíteni. Az eBay- van ingyenes feltöltési lehetőség, de a hirdetési cicomák pénzért vannak.

[ Szerkesztve ]

(#58527) vacs


vacs
veterán

Kicsi kínai felajánlott egy részleges visszatérítést a törött Millennium Falcon miatt.
" really sorry for it , in order to cover your loss , i can refund partial money to you
is it ok ? "

Ha felét visszaadja az úgy teljesen korrekt szerintem.
Mit válaszoljak neki, és ilyenkor milyen értékelést kell adnom, kell-e egyáltalán (ha bélelt karton dobozba teszi, akkor szerintem nem törött volna le!)??
Ha megírjátok helyettem az angol választ, az se baj. :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#58528) flymi válasza V/ (#58526) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! Nagy segítség volt! :R
A devizaváltást hogy/hol állíthatom be?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58529) V/ válasza flymi (#58528) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal fórum Összefoglaló

(#58530) flymi válasza V/ (#58529) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez is megvolt. köszi.
Uccsó kérdés mára:
Fizetést honnan lehet indítani? Hová kell beírni a célszámlát?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58531) Xarina


Xarina
aktív tag

Ez egyik rendelésemnél eltűnt a várható szállítás ideje ablak a My ebay purchrase history alatt. Kb. 1 hónapja rendeltem, eddig még ott volt. Ma pedig eltűnt. Az árút még nem kaptam meg, s nem kaptam mostanában ezzel kapcsolatban semmilyen értesítést. Mitől lehet ez?

(#58532) V/ válasza flymi (#58530) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Fizetést honnan lehet indítani? Hová kell beírni a célszámlát?
Egy kicsit pontosíts.

(#58533) V/ válasza Xarina (#58531) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlási tételsor az ugye megvan? Akkor nincs jelentősége, a végdátumra talán emlékszel.
Számítógépről nézed?

[ Szerkesztve ]

(#58534) Xarina válasza V/ (#58533) üzenetére


Xarina
aktív tag

Igen, minden más meg van. Pontosan nem emlékszem, de kb. még 2 hét volt a végső dátum.

(#58535) V/ válasza Xarina (#58534) üzenetére


V/
Topikgazda

Addig valószínűleg meg jön. Lehet, hogy csak frissíteni kell a képernyőt. Ha nem lett volna dátum, akkor lenne érdekes, mert akkor az eBay a vásárlás napjától számolja a case indítás 30 napját.
De ha megkeresed az eBay-től kapott e-mailek közt ehhez a termékhez tartozó Order dispatched: témájút, akkor abban benne van. Ráállsz a csomag ikonra és mutatja a dátumát.
Vagy nekem mutatja akkor is ha a View order details-re kattintok

[ Szerkesztve ]

(#58536) zsupyro válasza zsupyro (#58447) üzenetére


zsupyro
tag

Feladtam a visszárut. Körülbelül mennyi idő alatt szokott Kínába érni elsőbbségivel?

(#58537) V/ válasza zsupyro (#58536) üzenetére


V/
Topikgazda

Tájékoztatás

Tértivevényt kértél hozzá? Így mennyit kértek a postán?

[ Szerkesztve ]

(#58538) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

A mai nap megjött egy ebay-es rendelésem, aminek az árát múlt héten visszautalták. Ilyenkor mi a teendő, ha ki szeretném fizetni? Gondoltam megrendelem még egyszer és irok az eladónak, hogy utólag megjött, de jelenleg nekik sincs az a dolog.

(#58539) V/ válasza -Rolika- (#58538) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem Paypal-en fizettél? Kérd meg, küldjön Paypal pénzbekérőt és azon keresztül kifizeted.
Ha vásárolnál még egyet, azt el kell küldenie. A szabályokat kénytelen betartani.

[ Szerkesztve ]

(#58540) -Rolika- válasza V/ (#58539) üzenetére


-Rolika-
senior tag

De igen paypal-al fizettem. Okés, köszi. Ha elküldi ezt a pénzbekérőt az nekem egyértelmű lesz? Bocsi a buta kérdésért, de nem vagyok ezekkel tisztában. :F

(#58541) V/ válasza -Rolika- (#58540) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez off lesz, de remélem olvasható
Szerintem igen, ezt kaptam a múlt héten, a szituáció ugyan ez volt. Megírtam, hogy megjött, fizetném, küldjön ilyet.
Jön az e-mail és a benne lévő Pay now-al fizeted

Neki és neked is szerintem ez a legkorrektebb eljárás, mert így lesz vásárlói védelmed.

[ Szerkesztve ]

(#58542) vacs


vacs
veterán

Senki nem tud tanácsot adni?

Illetve egy November 16-i rendelésem tegnap érkezett meg, de nem tudok feedback-et adni, View similar items-et ír helyette, ilyenkor mi van?

(^)(>.<)(^)

(#58543) V/ válasza vacs (#58542) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszajelzést a vásárlás napjától 60 napig tudsz adni, az már lejárt.
Ha megírjátok helyettem az angol választ, az se baj.
Hi!
Thank you, I accept the partial refund.
Best regards,

[ Szerkesztve ]

(#58544) vacs válasza V/ (#58543) üzenetére


vacs
veterán

Köszi a segítséget. :R

(^)(>.<)(^)

(#58545) flash- válasza V/ (#58491) üzenetére


flash-
veterán

igen ma megjött, és köszi mindenkinek a segítséget.

kicsit túlpörögtem, nem volt se vám, se áfa, semmi utólagos költség.

jó vétel volt, jó cucc:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58546) V/ válasza flash- (#58545) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem rá, mert nekem egészen idáig szintén, Vámon szöveg volt a 18-á hajnalba felvitt 4700 Ft értékű akksinál:
18.01.2016 01:56 Vámon Hungary HU
19.01.2016 10:54 The item has been sorted......holnap már kézbesítik.

[ Szerkesztve ]

(#58547) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Ez valós TN? A00014160117174C

(#58548) DJ. Ru$y válasza FRayal (#58547) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez belsős csomagazonosítónak néz ki... Legtöbb valós (postás) TN 2 betű 9 szám 2 betű formátumot viseli.

Banggood-on pl. van egy csomagszám az ilyen formátumú, mint a tied, és van egy 13 karakteres TN, ha kéred, ha másik TN-t kapsz, az általában generált, nem valós TN.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58549) kokov válasza V/ (#58523) üzenetére


kokov
tag

Kaptam levelet arról, hogy elfogadta, canceled és semmi további dolgom nincs. Köszi a gyors választ és a segítséget. Ez így rendben is van.

(#58550) zsupyro válasza V/ (#58537) üzenetére


zsupyro
tag

Kértem tértivevényt is, így fizettem 2220 ft-ot, 89g-ra. PayPalnál kitöltöttem a kérvényt, most várom az elbírálást.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.