Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) madle


madle
őstag

Egyébként eladás készítésénél azért nem értem az opciókat a shipping résznél, mert nekem alapból azt hiszi, hogy USA-ban vagyok és nem jelenít meg olyan opciókat, hogy EU shipping vagy hasonló. Pedig a magyar címmel vagyok regelve.

(#58752) V/ válasza madle (#58751) üzenetére


V/
Topikgazda

A Postage policy
Create postage policy
Illetve a Hide option előcsalogatása

A Dispatch time 10 napra javasolt, még akkor is ha a pénz megérkezése után azonnal feladod.

[ Szerkesztve ]

(#58753) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van itt olyan, aki gyakorlott eladó eBay-en? Szeretnék kérni segítséget! :R

(#58754) madle válasza V/ (#58752) üzenetére


madle
őstag

Köszi, valahogy eljutottam a megoldásig. Europe benne van és a költséget is átlagoltam. Viszont az USA szállítást nem tudtam kivenni, tehát az is ott van hogy Ships to: EU, USA. Bár nem baj, a leírásba azért beleírtam, hogy szállítás csak EU-ba és keressenek fel, bármi kérdéssel kapcsolatban.

Az lehet, hogy azért teszi bele az USA szállítást, mert az ebay.com-on adtam fel a hirdetést? Lehetséges, hogy a co.uk-n kellett volna?

(#58755) V/ válasza madle (#58754) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott az USA- kívüli szállítást kell megadnod, valami Flat.. értéknek meg beírod a postai árak második oszlopában szereplő összeget.
Az Item location az Magyarország legyen, ez a szállítási költséget alatt van.

(#58756) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Segítség kellene, vettem eBay.de oldalon magánszemélytől egy telefont, ami hibás, bár alap funkcióiban működik. Írtam neki, hogy hibás a cucc, milyen megoldást javasol.
Ő arra hivatkozva, hogy eltelt már 3 nap, mióta át lett véve, már nem foglalkozik az "állítólagos hibával".
Német címre postázta és valóban 3 nap múlva kaptam meg a csomagomat itthon, akkor bontottam ki és láttam, hogy hibás. Persze ezt leírtam neki. Videót nem készítettem a kibontásról, de fotót csatoltam neki a hibáról.
Valóban van valami 3 napos garanciás határidő? Erről semmit nem olvastam.
Paypal-lal fizettem.

Itt jönne a kérdésem, ti nyitnátok vitát, ha igen az eBay-en vagy PP-on? Eddig csak sima üzenetet írtam neki, amire már nem válaszol.
A másik kérdésem, hogy javasolhatnék neki olyasmit, hogy x összeget ha visszautal, akkor én megjavíttatom a telefont?

Köszönöm

(#58757) somnia válasza _Moriarty_ (#58756) üzenetére


somnia
őstag

...esetleg egy link a vásárolt termékről?

(#58758) _Moriarty_ válasza somnia (#58757) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

(#58759) havri1 válasza _Moriarty_ (#58758) üzenetére


havri1
félisten

Return: not accepted.

Szerintem itt case, hibás termék..

Amúgy mi a baja?

[ Szerkesztve ]

havri

(#58760) _Moriarty_ válasza havri1 (#58759) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Bagatel dolognak tűnik, nem világít az alsó virtuális gomb, de engem zavar.
Már utána érdeklődtem és kb. 12k a javítása és kb. 2-4 hét.

[ Szerkesztve ]

(#58761) havri1 válasza _Moriarty_ (#58760) üzenetére


havri1
félisten

Ez nem apróság, lehet felújított telefon, utángyártott kijelző, és ennyi.

Én biztos nyitnék (nem a leírásban szereplő termék - felújított -, vagy hibás termék) , de várd meg a többieket, hátha van még más javaslat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#58762) V/ válasza _Moriarty_ (#58756) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebay-n kezd intézni.
Újnak hirdeti, de hibás, gyári 2 év garanciát ír, csak a feladási időre ír 3 napot.
Case, mivel nem felel meg a leírásnak, teljes refund.
De erre azért fel kellett volna figyelned: Return policy Returns: No returns or exchanges
Egy új készülék esetén minimum 1 hét visszavételi garancia.
Ennyiért rendes eladótól is megvehetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#58763) havri1 válasza V/ (#58762) üzenetére


havri1
félisten

A gyártói garancia viszont nem biztos, hogy az eladón keresztül megy. És mivel az eladó nem vállal visszaküldést, és ez ki is van írva, lehet érdekes az eset.

havri

(#58764) _Moriarty_ válasza V/ (#58762) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Köszönöm válaszodat és havri1 kollégának is.
Nyitok case-t.

Ui: igazad van, figyelhettem volna jobban, de nem vagyok még annyira gyakorlott, ez volt az első komoly összegű vásárlásom itt és sajnos az első problémás is.

(#58765) V/ válasza havri1 (#58763) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is azért írtam, hanem beírja hogy 2 év gyártó garancia, ő meg nem vállal semmit sem, akkor ez minimum gyanús.

_Moriarty_ Töltsd le a képeket amit feltett, ha találsz eltérést akkor legyen az a kép is elküldve, mert ha újnak hirdette és láthatóan nem az, akkor megsértette a hirdetési szabályokat és az eBay ezt nem szokta az eladó javára venni a döntése során.

(#58766) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, lenne 2 kérdésem. :)

Az egyik: This seller is currently away until Feb 13, 2016. If you make a purchase, there may be a delay in processing your order. Ez a holdújév végett van?

A másik, mitől van az, hogy van olyan cucc konkrétan pl ez:[link]

Nincs ott az Add to Cart lehetőség. Ezt most akkor csak úgy külön tudom rendelni bevásárlókocsitól függetlenül?

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#58767) DJ. Ru$y válasza erikke17 (#58766) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Tavaszi Fesztivál (Spring Festival): 2015. február 7 - 13.
2015. február 6. (szombat) és február 14. (vasárnap) munkanapok. Valentin Nap tehát vasárnap és munkanap!"

Azt csak simán Buy It Now-val megnyomod, "kicsekkolsz", kifizeted Paypal-lal és kész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58768) V/ válasza erikke17 (#58766) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Igen
2. Nem minden eladó fizet elő a kosaras vásárlási lehetőségre. Illetve még az sem teszi minden termékre elérhetővé, csak a Buy It Now gomb van.

(#58769) faki_ válasza erikke17 (#58766) üzenetére


faki_
senior tag

Ha nagyon kell a kosár, a megadott pénznemből kitalálható "nemzeti" oldalon megvan: [link]

(#58770) erikke17 válasza DJ. Ru$y (#58767) üzenetére


erikke17
őstag

Ohh értem. Köszi! :D

V/ - Köszi neked is, viszont találtam ugyan attól az eladótól ugyan azt add to cart lehetőséggel is. :) Szóval igy már oké.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#58771) V/


V/
Topikgazda

Németországból 5 kg-os csomag DHL Packet 28-án fizettem, 29-én feladta és ma 1-én a Posta MPL Futár kézbesítette.

(#58772) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy terméket, amit az eladó Standard Int'l Versand postával január 25-én feladott Németországból. A szállítási idő várható időpontja: Estimated delivery Jan 28, 2016 - Jan 29, 2016 volt.
Jelezzem az eladónak?
Köszönöm!

Levi

(#58773) Levi123 válasza Levi123 (#58772) üzenetére


Levi123
senior tag

Elnézést most látom nem írtam mit jeleznék..
Mármint azt jelezzem, hogy nem kaptam még meg a terméket?

Levi

(#58774) V/ válasza Levi123 (#58772) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal nem ér ide ennyi idő alatt, 10 nap is lehet, péntekig várhatsz. Mint feljebb látod az enyém gyors postás csomag volt 17 €-ért, az ért ide 4 nap alatt. De február 29-ig él a vásárlói védelmed.

[ Szerkesztve ]

(#58775) Levi123 válasza V/ (#58774) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a választ, megírom ha megérkezik.
Egyébként Olaszországból rendeltem már képvédő fóliát és az 4 nap múlva itt volt ingyen postával. :)

Levi

(#58776) prannk


prannk
őstag

Üdv!

UK ból ilyen ingyenes levél mennyi idő alatt szokott ide érni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#58777) radi8tor válasza prannk (#58776) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1-2 hét. De inkább 2-höz közelebb.

⭐ Stella

(#58778) V/ válasza prannk (#58776) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 10 nap, de ingyenes lehet az is amit ajánlottan elsőbbségivel küldenek, akkor az 1 hét. ( Ha az eladó átvállalja a küldési költséget.)

[ Szerkesztve ]

(#58779) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Eladással kapcsolatban nem sokat tudok, pedig lenne pár holmim, amit megpróbálnék e-bay-en eladni, de a költségekről, postázásról és ennek költségeiről nem sokat tudok. Valaki tudna ebben segíteni?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58780) V/ válasza flymi (#58779) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt már téma a fórumon.

(#58781) V/ válasza V/ (#58780) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhány ötlet
Első
Második
Harmadik
Negyedik
Ötödik

Egyszerű szavakra működik a kereső is.

Ebben az anyagban megnézheted, hogy kell az eladási lehetőséget aktiválni, a vége felé.

[ Szerkesztve ]

(#58782) flymi válasza V/ (#58781) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58783) V/ válasza flymi (#58782) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ha valami nem tiszta Privátra is válaszolok.

(#58784) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy hdmi elosztót a ps4-emhez.
Utána néztem, 2 fajta elosztóval elméletileg szépen működne a dolog.
A komolyabbat viszont nem találtam csak USA-ba, így megkérdezném hogy ha rendelek innen egyet, akkor a vám értékbe beleszámítana a szállítási költség is?
Vagy rendeljem inkább Kínából a gagyibbat, aminek (elméletileg) ingyenes a házhoz szállítása?
A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58785) V/ válasza Pöttön (#58784) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig összeadódik, de amit linkeltél, annál már mindent fizetsz a Import charges: $9.39-el. Nézd meg az angol és a német oldalon is.
A Shipping: FREE gyakorlatilag sem kerül neked pénzbe

(#58786) Pöttön válasza V/ (#58785) üzenetére


Pöttön
őstag

Akkor ha jól értem, akkor a $24.54 ár az már egy összesített ár, amibe benne van már a $9.39 szállítási, kezelési költség meg minden? :B
És akkor erre már nem jön rá semmi pluszba?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58787) V/ válasza Pöttön (#58786) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem US $24.54 vételár+$17.23 szállítás+$9.39áfa,vám=51.16 (kb 14621 Ft) ennyit kifizetsz és a kezedbe nyomja aláírás ellenében a postás.
De venned kell hozzá másik, itthoni adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#58788) V/ válasza V/ (#58787) üzenetére


V/
Topikgazda

(#58789) BullZeye


BullZeye
veterán

Eladtam egy alaplapot ebayen, viszont valószínűleg user error miatt nem úgy működik a vevőnek ahogy kell. Az alaplap gyári bontatlan csomagolásban volt, és most vissza akarja küldeni.

Van akármi lehetőségem, vagy ez ennyi, buktam a shipping költséget, valamint a bontatlan alaplapot?

(#58790) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!!

Kérdésem az lenne, hogy tegnap járt le a határidő, hogy megjöjjön egy csomagom, írtam is az eladónak már hétfőn, hogy tud-e róla valamit, de sajna nem kaptam választ azóta se.

Ahogy nézegettem most az értékeléseit, december vége óta rengeteg minuszos értékelést kapott, mert nem kapták meg a vevők a csomagot (van egyébként közte pozitív is, de jóval kisebb számban)

Szerintetek meddig várjak még a refunddal?

(#58791) Pöttön válasza V/ (#58788) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm a tippet, de inkàbb nem kockázatok, most már, ès megrendeltem inkàbb az amerikait. Mert a Magyar kereskedelemben kapható splitterek közül, màr a harmadikat vettem (az utolsòt 20000Ft+pk-èrt) ami nem működött megfelelően, mert a hdcp-től villogott a kèp.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58792) havri1 válasza Pöttön (#58791) üzenetére


havri1
félisten

Attól, hogy amerikábol érkezik, simán lehet kínai, csak úgy halkan jegyzem meg.
Tehát önmagában az, hogy honnan adják fel, nem garancia semmire.

Miből gondolod, hogy ez a típus jó lesz neked? Azonosító vagy bármi alapján választottad?

[ Szerkesztve ]

havri

(#58793) V/ válasza Pöttön (#58791) üzenetére


V/
Topikgazda

Én egy német gyártói kereskedőt ajánlottam, a 100%-os felár mert USA a kereskedő nem ér annyit, de te tudod.

(#58794) V/ válasza daver88 (#58790) üzenetére


V/
Topikgazda

Még van 29 napod a vásárlói védelemből, 10-12 napot még várhatsz.
mert nem kapták meg a vevők a csomagot
Azt ugye tudod, hogy még 5 db külső "cégen" is múlik, ha nem érkezik meg, az ezért kapott negatívot nem számolnám, főleg ha visszaadta a vételárat. Ő kap negatívot, mert a szállító elvesztette a csomagot?
Ha kínai és posta a szállító:
Kínai Posta, Kínai Vám, a szállító cég, magyar vám, magyar posta

(#58795) Miles válasza BullZeye (#58789) üzenetére


Miles
aktív tag

Milyen garanciát vállaltál rá?

(#58796) daver88 válasza V/ (#58794) üzenetére


daver88
aktív tag

Nem is az a legnagyobb gond, hogy még nem jött meg, hanem hogy nem válaszol...rendeltem már több helyről, ha gond volt, mindenhol készségen válaszoltak, de itt már 4. napja semmi..

(#58797) V/ válasza daver88 (#58796) üzenetére


V/
Topikgazda

A kínaik egy része már ünnepli a hold újévet, "szabadságon" vannak. Az hogy nem válaszol érthetőnek tűnik. Egyrészt 15-én, ha elkezd dolgozni te még akkor is időben vagy, az is lehet hogy megérkezik közben. De úgyis azt válaszolna, hogy várj még egy kicsit.

(#58798) Pöttön válasza havri1 (#58792) üzenetére


Pöttön
őstag

Itt a fórumon van egy tagnak ilyen, és az ő elmondása szerint működik ez.
A másik kínai változat, meg youtube-os videók alapján működik.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58799) daver88 válasza V/ (#58797) üzenetére


daver88
aktív tag

Igen erre gondoltam én is, hogy már ünnepel, viszont a negatív értékeléseknél is általában ez a legtöbbször előforduló dolog, hogy nem válaszol a levelekre...na mindegy, megvárom az ünnepet, aztán meglátjuk mi lesz...kösz a segítséget

(#58800) optikus


optikus
senior tag

kiralysag van, nemetbol hetfon este feladott csomagom ma reggelre itt volt, kint dhl, itthon kiralyi posta, alakul a dolog :R
(jo a track egy napos lemaradasban van itthon, van meg min reszelni de egesz jok lettek az utobbi idoben...)

Buy books not gear.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.