Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Piftuka válasza McDog (#34452) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy szoftverről beszélünk? Én a "CDRIdentifier 1.63.xxxx-et telepítettem.

Nekem viszont nem frissítette az adatbázisát. :F

"Aquila non captat muscas."

(#34552) odrif válasza Lompos48 (#34550) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

igen gmail-re kellene hogy átjöjjenek másolatban a levelek.

20 éve a Prohardveren

(#34553) Lompos48 válasza odrif (#34552) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak angolul tudom röviden vázolni:

Setting > Accounts and import > Check mail from other accounts (using POP3)

A buktató az utolsó lépésben lehet, ha az a szolgáltató, amelyikről másolatokat akarsz nem kedveli a POP3 protokollt.

[ Szerkesztve ]

(#34554) priceman


priceman
csendes tag

250gb lakk XBOX 360 SLIM-et lt+3.0 flashel doboz papírok garancia nélkül 2 eredeti fekete vezeték nélküli controllerrel 10 játékkal, mennyiért lehetne max eladni vidéken?

(#34555) odrif válasza Lompos48 (#34553) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megnézem köszi.

20 éve a Prohardveren

(#34556) kenny123 válasza priceman (#34554) üzenetére


kenny123
addikt

Nézz körül itt apron. Amugy olyan ~45k.

yo

(#34557) Lompos48 válasza odrif (#34555) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem működik 3 szolgáltatóval, a yahooval nem. Sikert!

(#34558) Ricardo128 válasza priceman (#34554) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

10ezerbe már akár ma átveszem Debrecen vagy környékén :U
A választ sajnos nem tudom. Bocsi. :B

gölmétcsül ©

(#34559) odrif válasza Lompos48 (#34557) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát pop bekapcsol, majd szűrő létrehozása?
Majd ott a feladóhoz senki, a címzetthez pedig a saját gmail cím?

20 éve a Prohardveren

(#34560) priceman válasza kenny123 (#34556) üzenetére


priceman
csendes tag

45???????? 53 az új ára+ ebbe van flash, + 1 kar, + 10 2012es game

(#34561) Lompos48 válasza odrif (#34559) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van egy kékkel kijejölt sor (Add a POP3 mail account you own) amelyik linkkel címek adhatók hozzá. A Send mail as segítségével pedig megadhatod, hogy Reply (válasz esetén) melyik címról küldje a levelet. Alatta a When replying to a message-nél a felső ponttal azt választhatöd, hogy a válasz arról a címről menjen el, amelyikre érkezett, az alsóval pedig gmail címet használja feladónak.
De olyan/annyira szájbarágós az egész...

(#34562) odrif válasza Lompos48 (#34561) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm menni fog. :R

20 éve a Prohardveren

(#34563) kenny123 válasza priceman (#34560) üzenetére


kenny123
addikt

Attól függ, kinek mi a nagyobb ertek. Nekem mondjuk alapból nem kene flashelt, csak a szívás van vele. Van hozza 10 játék? Azaz 10 kiírt játék? ;]
Nézz korul apron, milyen áron mennek, meg fogsz lepődni.

[ Szerkesztve ]

yo

(#34564) FRENK1988 válasza kenny123 (#34543) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát nem nyúltak hozzá hogy meginduljon de nagyon besz@rt a nagy meláktól

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34565) Morgal


Morgal
tag

sziasztok,

nemrég raktam +8GB ramot a gépembe a meglévő 4 mellé és (bár szerintem köze nincs hozzá) azóta 8-10GB üres hely rejtélyesen eltűnt...amikor a rendszer partíción a rejtett fájlokkal együtt mindent kijelölök kb 35GB a foglalt és mégis csak 2-3GB üres :F mi foglalhatta le a helyet? ráadásul azóta iszonyatosan belassult a gép - upgrade helyett downgrade hatás keletkezett :)) , egyébként win7x64et használok. töröltem a temp könyvtárak tartalmát és a felesleges fájlokat, lefuttattam vírus/spyware írtóval is keresést, de nem talált semmit.

köszi előre is a segítséget

(#34566) FRENK1988 válasza Morgal (#34565) üzenetére


FRENK1988
veterán

Virtuális memória ki van kapcsolva?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34567) pocokxx válasza Morgal (#34565) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

PIpáld be a mappa beállításoknál, hogy látszanak a rejtett és rendszerfájlok. Vagy virtuális memória (ahogy Frenk is írja), vagy hibernálás lesz.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34568) rambo76 válasza kjani18 (#34475) üzenetére


rambo76
csendes tag

Nekem ez magas ennyire nem értek hozzá nekem konkrét adat kéne hogy milyen adapter kell hozzá mert van itthon csak nem merem végigpróbálni őket rajta nehogy le égessem

Üdv.:rambo76 http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rambo76

(#34569) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A következő panasz futott be hozzám egy számomra kedves személytől.

"...sikerült egy trójai vírust benyalni. Az internet segítségével csökkentett üzemmódban levírusírtóztam a gépet, ami kihozta a trójai vírust. Sajnos a gép tiszta ugyan, de hiába igyekszem újraindítani a gépet bármilyen üzemmódban, nem indul el, hanem mindig újraindul, mielőtt behúzná a windows-t."

Válaszom: "A telepítő CD-ről "butulj", válaszd a helyreállítást. Talán javítás, nem emlékszem. Megjelenik egy parancssoros felület. Írd be a következőt: bootcfg /rebuild , aztán OK, vagy igen, nem tudom. Elméletileg fog tudni "butulni" már winyóról is a gép."

"Sikerült a cd-vel behúzatni az xp-t. Most már rendben van a gépezet. Most már csak ilyen apróságok maradtak hátra, hogy a vírusellenőrző programom letörlődött, továbbá a Mozilla sincs meg."

Azt nem tudom, hogy pontosan mit művelt, nem túl szószátyár a lelkem. Pár óra múlva jött a következő panasz.

"Most a gép úgy néz ki, ha elindítom bejön a windows előtti szokásos választási lehetőség:
windows xp Csodálkozom, mert háromszor is ugyanazt lehet választani és nem úgy működik, hogy automatice elindítja a windowst, ahogy eddig. Amikor meg szeretném kikapcsolni, akkor mindig újraindul a gép és nem engedi magát kikapcsolni."

- o -

No, akkor adott a kérdés. Van megfelelő orvoslás konzolban (cmd) a problémára? Vagy érdemes a CD-ről a Javítás konzolt választani? Ha igen, mi a célszerű parancs?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34570) tikshow válasza Vakegérke (#34569) üzenetére


tikshow
addikt

Jó tudni, hogy ilyen tényleg létezik. Valami nagyapámnál is ledarálta a vírusirtót és a Firefox-ot. Én újraraktam a rendszert. - Win7

[ Szerkesztve ]

(#34571) Morgal válasza pocokxx (#34567) üzenetére


Morgal
tag

na amint hazaérek megnézem, de érdekes hogy eddig nem piszkáltam ehhez a virtuális memória dologhoz és sosem jelentkezett ilyesmi. a rejtett fájlok láthatóak voltak úgy néztem a szabad területet meg a mappák méretét :)

(#34572) Vakegérke válasza tikshow (#34570) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, reinstall a tuti megoldás, de jobb lenne, ha sikerülne megmenteni a rendszert. Hátha kapok használható tanácsot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34573) tikshow válasza Vakegérke (#34572) üzenetére


tikshow
addikt

Nálam egyedül az intézőt sikerült elindítani. Normál módba állandóan összeomlott minden + kékhalál.

(#34574) Vakegérke válasza tikshow (#34573) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bizonyára megoldható a probléma, ha itt lenne a gép, meg is bűvölném. Viszont a távolság miatt emilben értekezünk, és nehéz az illetőből konkrét információt kicsikarni.
Példa: megkérdeztem, hogy hány winyó van a gépben, mire azt a választ kaptam:
"Van egy 3,5" hajlékonyleme A, WinXP Pro C, Adat D, Swap E, DVD-RAM meghajtó F."
Na, kezdjek vele valamit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34575) tikshow válasza Vakegérke (#34574) üzenetére


tikshow
addikt

VNC + Skype a barátod :D

(#34576) peter889


peter889
őstag

Sziasztok, az egyik fontos CD-met véletlenül fordítva fogtam meg, és egyik ujjam teljesen ráfeküdt az adatrétegre. Csak egy pici nyoma maradt.

Mit tegyek? Ha semmit, baj volna?
Nincs spéci tisztítóm. Köszönöm előre is.

(#34577) tikshow válasza peter889 (#34576) üzenetére


tikshow
addikt

Rálehelsz és poloval letörlöd vagy ha szemüveges vagy akkor van mikoszálas törlőd és azzal. Egyébként ha beolvassa gond nélkül akkor nem muszáj vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#34578) peter889 válasza tikshow (#34577) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm. :R Előbb kipróbálom, ha viszi, nem foglalkozom vele. :)

(#34579) tikshow válasza peter889 (#34578) üzenetére


tikshow
addikt

Egyébként ha annyira fontos akkor csinálj róla másolatot és azt használd ne az eredetit. Ez így szokás általában még eredeti nagy értékű programoknál is.

(#34580) peter889


peter889
őstag

Újabb kérdésem merült fel:

960GM-GS3 FX alaplapom van, és a beépített videokártyáról szeretnék XP alatt 800*600-as felbontás mellett legalább 100 Hz, de inkább 120 Hz-es monitorfrekvenciát elővarázsolni.
Vajon lehetséges? Ha igen, hogyan?

A gyári progit feltelepítettem, és jelenleg max. 85 Hz-et tudok kiválasztani.

Köszönöm előre is.

(#34581) marec1122


marec1122
senior tag

üdv

valakinek van tippje arról hogy EZ beszerezhető e valahol?

üdv

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34582) FRENK1988 válasza marec1122 (#34581) üzenetére


FRENK1988
veterán

Külföldön tuti :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34583) Qru válasza peter889 (#34580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A monitor támogatja a 100/120Hz-es megjelenítést? Ma ez a HD3000-es vga ami benne van nem egy mai darab, leeht enm tud ekkora frissítést.

#nincsbennetarcsi

(#34584) peter889 válasza Qru (#34583) üzenetére


peter889
őstag

Sony CPD-E220E a monitor és támogatja, és minél magasabb frekit szeretnék.

(#34585) Qru válasza peter889 (#34584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezérlőpult -> képernyő -> képernyőfelbontás -> speciális beállítások -> monitor fül: na ha itt nem tudod kiválasztani a 85Hz-nél nagyobbat akkor sehogy.

#nincsbennetarcsi

(#34586) peter889 válasza Qru (#34585) üzenetére


peter889
őstag

Ott nem lehet 85 Hz-nél nagyobbat beállítani.

(#34587) peter889 válasza Qru (#34585) üzenetére


peter889
őstag

Azért köszi az infókat. :R
Akkor beüzemelem a gépben lévő Sapphire HD 5670 karit, mert ennél a 85 Hz-nél már kiesik a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#34588) marec1122 válasza FRENK1988 (#34582) üzenetére


marec1122
senior tag

én ott sem találtam ezért kérdeztem meg :)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34589) FRENK1988 válasza marec1122 (#34588) üzenetére


FRENK1988
veterán

[link]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34590) nova001


nova001
senior tag

hello
wifis routert szeretnék venni, 35mbites upc netem van..mekkora wifis router kell neki hogy wigye fullon wifin a netet? pl

(#34591) GyéBen


GyéBen
tag

Sziasztok!

Eléggé érdekes problémám van. T-Home-os optikai internetem (optikai elosztó: Huawei EchoLife HG850a) van, és ezt szeretném megosztani egy TP-LINK TL-WR741ND routerrel.
A router admin felületére belépve, beállítottam a PPPOE csatlakozás adatait, ki is írta, hogy Connected, gondoltam, minden rendben van. Hát mégsem.
WLAN-on keresztül okostelefonról, illetve LAN-on keresztül Raspbian (Debian Raspberry Pi-re) alól sikeresen el tudom érni az internetet. DE, egy LAN-on keresztül csatlakoztatott Windows XP-s gépről nem. A routert és a 8.8.8.8-t tudom pingelni, viszont pl.: a google.hu-t már nem, tehát valami DNS feloldási probléma lehet, de egyszerűen nem tudok rájönni a megoldásra.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#34592) Realradical válasza GyéBen (#34591) üzenetére


Realradical
őstag

Próbáltál manuálisan DNS szervert megadni a routeren / hálózati adaternél?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34593) siebener


siebener
aktív tag

Sziasztok.

SOS-ben válaszra lenne szükségem egy kérdésben, de sehol sem találok választ. Hátha itt van valaki, aki járatos ebben a témában...

Szóval, a kérdés az, hogy egy örökölt ingatlant el lehet adni azelőtt, hogy a hagyatéki eljárás meglett volna? Természetesen legálisan, nem "egymás-között-kézzel-megírjuk" módok érdekelnek.

(#34594) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A rendszerem egy SSD-n van jó ideje. Vásároltam egy új HDD-t, fogtam és kicseréltem a régi vinyót az újjal. Gond nélkül tudom használni, mindent átmásoltam a régiről az újra...

Azonban a telefonnal nem tudok belépni a megosztott D:\ meghajtóba. :(

Ha létrehozok egy mappát és megosztom, abba bele tudok lépni a teló fájlkezelőjével, azonban hiába osztom meg az egész merevlemezt, látja a teló, de nem tudok belelépni. :(

Mi lehet a gáz? Sztem vmi a megosztással vagy nem tom...

═════════════════════════════════════════

(#34595) GyéBen válasza Realradical (#34592) üzenetére


GyéBen
tag

Igen, de így nincs net a problémás gépen.

(#34596) GyéBen válasza GyéBen (#34595) üzenetére


GyéBen
tag

Na, ezt sikerült elírnom:

Igen, de így sincs net a problémás gépen.

Érdekes módon, a kérdéses gép WLAN-on keresztül mégis el tudja érni az internetet.

(#34597) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nem találtam winchesterekre vagy annak hibáira általános topicot, így tőletek kérdeznék. Van egy 300gb-s winyóm, amin adott a 195gb-s partíció. Namármost, sajnos ez a partíció valami oknál fogva megsérült, és egyszercsak kiírta a lemezkezelő, hogy RAW filerendszerben fut. Szerencsére getdatabackkel vissza tudtam szerezni azt a néhány dolgot ami kell, viszont itt jön a fekete leves mert a windows egyszerűen nem formázza le. Ha elindítom akkor csak várakoztat egy csomó ideig de semmi nem történik, se gyorsformázásnál se normálnál nem történik semmi. Mit lehet ilyenkor tenni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#34598) spista222 válasza RootRulez (#34594) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem az a legegyszerűbb ha létrehozol egy új mappát mindent bemásolsz(nem áthelyezel) és azt osztod meg.

Babetta-X azt próbáltad már hogy a partíciót törlöd lemezkezelővel és létrehozol egy másik particiót az előző helyén és azt formázod?

[ Szerkesztve ]

(#34599) RootRulez válasza spista222 (#34598) üzenetére


RootRulez
félisten

De az egész meghajtóhoz szeretnék hozzáférni, kellemetlen lenne mindent átmásolni. :W

═════════════════════════════════════════

(#34600) spista222 válasza RootRulez (#34599) üzenetére


spista222
addikt

átmásoltad vagy áthelyezted a régi meghajtóról az adatokat?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.