Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) sanyek2


sanyek2
senior tag

Nem hiszem el, hogy senki nem tudja erre a választ...
Talán errefelé többen megnézik....
Már legalább 4x kérdeztem rá erre....

[ Szerkesztve ]

(#35552) brd válasza sanyek2 (#35551) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg azért nem válaszolnak, mert nem lehet átállítani. ;) Ill. megegyezik a testreszabásnál a "háttér"-nek beállított színnel.

The only real valuable thing is intuition.

(#35553) gilba válasza sanyek2 (#35551) üzenetére


gilba
csendes tag

Elöttem szóló igazat szólt. Viszont az Ablak színét be lehet állítani, de akkor minden ablak színe olyan lesz... :F (Személyre szabás - Ablak színe - Speciális megjelenítési beállítások)

[ Szerkesztve ]

(#35554) pocokxx válasza sanyek2 (#35551) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Pontosan milyen fényképnézegető? Nem lehet állítani színprofilt? RGB - CMYK - sRGB ? Lehet, hogy ott állítódott el valami.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35555) Katana28


Katana28
csendes tag

Hello
Tudnátok ajánlani valamilyen ingyenes könyvolvasót samsung gt s5610 telefonra?

(#35556) Kecskeattila


Kecskeattila
csendes tag

Sziasztok...
az elmult pár napban vettem egy új TV-t (a márkája "ok.") és ugye nekünk kábel tv-nk van, be dugtam a kábelt amint a TV jön, be kapcsoltam a TV-t és ott van az összes csatorna de nem tekinthetem meg azt írja nincs hozzá jogusúltságom. (pedig elővagyok fizetve számlák is rendben vannak)
legyetek szívesen segíteni. köszönöm!

(#35557) Sub-ZeRo válasza sanyek2 (#35551) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. open control panel
2. type color in the search bar and click on the green color management link
3. in the dialog that appears tick the box under your monitor name which says "use my settings for this device"
4. click on the add button
5. There will appear a list of color profiles. You want to select sRGBIEC611966-2.1 and click ok
6. click on the set as default profile button and then close button

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35558) sanyek2 válasza brd (#35552) üzenetére


sanyek2
senior tag

brd gilba, pocokxx: Valamilyen módon valami befolyásolja az ablak hátterének a színét, mert szűz win-nél fehér. Az abalakom színe, fejléce, stb be van állítva fehérre, az fejléc átlátszósága pedig maxon van.
Személyre szabás-ablak színe megjelenítése-speciális beállítások alatt is minden ami csak utal az ablakra, át van állítva fehérre. Már alaposan utána néztem és nem találtam rá választ. Márpedig valahogy át lehet állítani!
Jöhetnek a példák is, hogy kinek milyen színű a fényképnézegetője.... Tuti hogy nem mindenkinek fehér...

(#35559) Vakegérke válasza Kecskeattila (#35556) üzenetére


Vakegérke
veterán

Célszerű lenne felhívni a szolgáltatót. Biztos orvosolják a problémádat.

Egyébként fölösleges félkövérrel írnod, attól még nem leszünk segítőkészebbek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35560) sanyek2 válasza Sub-ZeRo (#35557) üzenetére


sanyek2
senior tag

:R Ugye hogy lehet? :D Hálás köszönetem!

(#35561) pocokxx válasza sanyek2 (#35558) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Milyen fényképnézegető?

Akkor mégiscsak a színprofillal volt valami...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35562) sanyek2 válasza pocokxx (#35561) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen. De abszolút máshol, és ha nem írják le konkrétan, hogy milyen színprofil kell, akkor soha nem jövök rá. Jártam azon az útvonalon, de ugye nem tudtam mit kell keresnem...

(#35563) dragonfx


dragonfx
veterán

járt ma valaki már a tabán fele.megvan még ott a hó?mert itt a 10kerbe nagyon olvad. :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35564) FuRiONight


FuRiONight
őstag

PDF fájl-t hogyan tudok megnyitni szövegszerkesztővel? És ha igen milyen szövegszerkesztő kell hozzá? Fontos lenne!

(#35565) unravel válasza FuRiONight (#35564) üzenetére


unravel
őstag

Ezen a videón valaki Inkscape-el szerkeszt pdf-et.

¯\_(ツ)_/¯

(#35566) Coach Atesz


Coach Atesz
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam az iPonnál AMD FX8350 cput + Gigabyte GA-970A-D3 alaplapot,Corsair 2x4 GB 1866 ramot.
Bios csak 4GB ramot lát , értesítettem erről őket , írták küldjem vissza. Saját költségre vissza ment,2013.01.04-én már náluk is volt. Azóta viszont semmi hír. Pont 1 hete, írtam nekik és azt válaszolták legyek türelemmel mert még nem kaptak visszajelzést a szerviztől. Mennyi idő alatt kell , hogy megoldják a problémát? Van valami limit mondjuk 1-2 hét? Elvileg memóriavezérlő probléma van, ami már az AMD-nél is a prociban található. Ez esetben szerintetek cserélik vagy elküldik a gyártónak?

the easy day was yesterday

(#35567) tikshow válasza Coach Atesz (#35566) üzenetére


tikshow
addikt

15 munkanap. Nekem 2,5 hét alatt megvolt nyár elején. De gondolom karácsony miatt most nagy a dömping a szervizbe szóval legyél türelemmel.

(#35568) Coach Atesz válasza tikshow (#35567) üzenetére


Coach Atesz
csendes tag

Dec 11.-én lett vásárolva , 13-án elpostáztam majd dec. 28-án vissza kaptam ugyan azokkal a hibákkal. Ezután értesítettem őket , és azt mondták küldjem vissza, a szevízben már várják a termékeket. Ezért furi számomra és idegelő mert előre le volt rendezve.Köszönöm a felvilágosítást.

the easy day was yesterday

(#35569) peterszky


peterszky
őstag

Sziasztok!

21-es monitorra szeretnék matt / anit-glare fóliát venni, ekkora méretben kapható ilyen? Egyelőre nem találtam, lehet rosszul kerestem... Nagyobb is jó lenne, amit akár kézzel lehet méretre vágni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#35570) iziboy


iziboy
csendes tag

Sziasztok!
Van egy beszkennelt képem amin van szöveg, kép, pecsét stb. Ezen a képen szeretnék átszerkeszteni pár betűt és számot. Melyik programmal a legegyszerűbb?

(#35571) leslieke válasza iziboy (#35570) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Paint vagy Photoshop. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35572) tikshow válasza iziboy (#35570) üzenetére


tikshow
addikt

Photoshop, Gimp - de ha pecsét is van rajta akkor ez okirat hamisításnak minősül. :)

(#35573) Melack válasza iziboy (#35570) üzenetére


Melack
veterán

Vagy szerezz valahonnan egy üres orvosi igazolást :)) :DD ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35574) Vakegérke válasza peterszky (#35569) üzenetére


Vakegérke
veterán

Találtam valamit. Hogy aztán mi a vásárlás módja, azt nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35575) dragonfx válasza pocokxx (#35547) üzenetére


dragonfx
veterán

de akkor az én gépemen kell lekérni a jelszot amit a laptopon beírok?

a laptopon lekérem az otthoni csoport jelszot de azt hova írjam?ha az én hálozatomat jelölöm ki kér egy jelszot de az én gépemen az otthoni csoport jelszavának lekérésére kattintok pittyne egyett lenn az asztal sarkába a HU felirat és ennyi...nema dja ki laptopon meg igen.???
mind2 gépen win7 van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35576) HF77


HF77
senior tag

üdv
az lenne a kérdésem,ha egy telefont előfizetésre veszek abban használható feltöltőkártyás(pl dominó)simkártya is?

köszi :-)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35577) Melack válasza HF77 (#35576) üzenetére


Melack
veterán

Persze.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35578) HF77 válasza Melack (#35577) üzenetére


HF77
senior tag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35579) peterszky válasza Vakegérke (#35574) üzenetére


peterszky
őstag

Ez jó is lenne, ha itthon elérhető volna, mivel egy próbadarab kellene, annyit meg nem ér az egész, hogy ezt berendeljük a júeszéjből... Hazai piacon találtam végül 3M gyártmányt, de horror áron, 40-50e Ft-ért.

What else you gonna do on a Saturday?

(#35580) Met


Met
nagyúr

Újratelepítettem egy gépet, Xp Sp3, valami folyamatosan kerregteti a vinyót. Nyugalmi állapotban is.
Hogy tudnám kideríteni hogy mi? Esetleg az Avast scannel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35581) Lompos48 válasza HF77 (#35576) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak ugyanannál a szolgáltatónál.

(#35582) HF77 válasza Lompos48 (#35581) üzenetére


HF77
senior tag

okés.... :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35583) ebegab92


ebegab92
senior tag

ASRock 970 Extreme3 lapom van,legfrissebb UEFI-vel.Frissen rakott Win7-tel.AIDA64 eddig látta a CPU cooler fordulatszámát,most meg már nem látja...(Van egy Chassis fan még,mindkettőt beállítottam egy sebességprofilra,hogy ne maxon forogjanak már).Állítgatás előtt a 4magosított CPU maghőit is láttam,azóta azokat sem...Valakinek ötlete? :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#35584) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni mert a Downloadhelper valamiért nem működik rendesen Nem tölt le rendesen.Hogyan,honnan tudnán letölteni reinstallhoz.Vagy a Dwhelperrel központilag van valami? :R

Soha többé ...

(#35585) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

Sziasztok
ilyen 8 torx csavarhuzót keresek!
hogy keresek rá??
Az a lényeg hogy lukas legyen a közepe!

(#35586) vilmaboy


vilmaboy
őstag

van topik ami autohifivel foglalkozik? Nem találtam hirtelen...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#35587) leslieke válasza vilmaboy (#35586) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van: Autóhifi - melyiket szeressem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35588) vilmaboy válasza leslieke (#35587) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#35589) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Windows 7 Professionalom van,és Audigy 2-es hangkártyám.Feltettem a hivatalos honlapról a win7 drivert,és hol tudok állítani a hangerőn,meg a mikrofon hangerején?Mert mikor TS-en beszélek akkor halkan hallanak.TS-en állítottam az erősségen,de az se segített.Én úgy érzem hogy a hangkártyán belül kéne valahol.Ötletetek van esetleg?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#35590) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Adott egy új WD 1TB HDD, amit teljes formázással megformáztam Win7pro alatt közvetlenül SATA-ra kötve. (BIOSban AHCI mód bekapcsolva) Majd egy USB2.0s HDD bölcsőben egy másik Win7pro hoz kötöttem és ott azt mondta a lemezkezelő, hogy a partíció nincs formázva. Ez gyanús volt, de nem volt semmi adat rajta, így kapott egy gyorsformázást. Ezután simán felmásoltam rá kb. 100-200 GB adatot, majd visszatettem az első gépbe SATA-ra immár véglegesen.
Itt jött a második csavar: itt megint formázatlannak mutatta a partíciót.

Mi lehet a hiba oka? Az USB bölcső nem tudja kezelni a vinyót rendesen?

Köszönöm a segítséget.

sautia

sequator

(#35591) fastleslie válasza Potyka03 (#35589) üzenetére


fastleslie
senior tag

Tálcán hangtulajdonságok?

(#35592) Vakegérke válasza peterszky (#35579) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te tudod. 26 Dodó jóval kevesebb, mint 40 rugó. A kérdés az, hogy kell, vagy nem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35593) Sub-ZeRo válasza sanyek2 (#35560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak nem jó helyen rakod fel a kérdésed, az a baj. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35594) pocokxx válasza dragonfx (#35575) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A legegyszerűbb, ha kikapcsolod a jelszavas védelmet a megosztás speciális beállításainál. Egyébkén ta jelszót is itt találod, amit be kellene írni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35595) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, a problémám a következő:
Van egy konfigom, amely a következő:
lap: gigabyte ga-ma785gm-us2h rev1.0 f12 bios minden gyári értéken
proci:amd phenom II x4 555->unlock-olva phenom II x4 b55 alap feszültségen 200x17,5 szorzóval NB és HT frekvencia 2200mhz.
ram:kingston hyperX 2x2gb ddr2 1066mhz ramkit->alapon hagyva 2V-ot kapott
hűtő:cm hyperTX alaplapi 4-pinre kötve
videókártya:gainward hd 4870 gs gyári értékeken
tápegység:chieftec gps-400aa-101a
vinyó:320gb sata2 16mb
A gépet rendszeresen takarítom, pasztázom.
DE a mai napon akadt egy "kisebb"(remélem) probléma. Reggel öcsém még gépezett egy kicsit, de ma délután mikor kapcsolná be a gépet, csak bekapcsol és semmi, "sekép, cse hang", a bios-ig sem jut el a gép, még csipogni sem csipog.
Amint szétszedtem észrevettem, hogy akárhányszor kapcsolom be a gépet a procin a hűtőventillátor csak megmozdul, majd 1sec múlva megáll és nem megy sehova.->Ezt átraktam az alaplap vga 4-pin csatolójához és ott meg megy, de akkor sem történik semmi.
Vga ventije pörög a megszokott módon.
Mi lehet a probléma????

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#35596) koxo


koxo
csendes tag

Vonalbemenetről és mikrofonról egyszerre szeretnék hangfelvételt készíteni. XP vagy win7 alatt lehetséges?

(#35597) Potyka03 válasza fastleslie (#35591) üzenetére


Potyka03
senior tag

csak hangerő van,meg a realtek...amibe most nincs bedugva semmi,de ha az alaplapiba teszem be,akkor meg olyan mintha üvegből beszélnék....
amúgy ha a hangszórókat bedugom oda,akkor nem hallok semmit,de ha a mikrofont akkor meg olyan mintha üvegből beszélnék.
Ha a hangkártyába van bedugva a mikrofon akkor meg mintha a "konyhából" beszélnék...

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#35598) apollo12


apollo12
veterán

hali ebbe tud valaki segíteni mi lehet a baja [link]

(#35599) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni hogy a "Dwhelper" nevű honnan tudnám installálható változatban letölteni?Laci. :R

Soha többé ...

(#35600) fess


fess
őstag

sziasztok
ha a win xp telepítő nem ismeri fel a sata winyót és a gépben nincs floppy meghajtó,fel lehet rá varázsolni cd-ről az xp-t?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.