Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Itt a PH!-n mi a link beszúrásának maga a parancsa? BB kód tudom mi lenne, de itt nem az van használva :( (link beszúrás gomb sajnos nem működik).

Köszi.

(#31002) s3toraph válasza tikshow (#30999) üzenetére


s3toraph
senior tag

Tudtommal a cellákra (általában 6 db ugye ) 1 db elektronika van és nem egyformán öregszenek a cellák, ha az egyik merül 1%-ot és a gépben van és rá van dugva a töltőkábelre a gép, az elektronika egyből tölti vissza 100%-ra, de mindet mert külön nem tudja, így a másik 5-öt túltölti 1%-al. Hosszú távon ebbe döglik bele az akksi.
Azt lehet tudni, hogy ismerősöd hogyan tárolta az akksit? Ha nem használod, akkor teljesen feltöltve kell tárolni, de azért havonta 1 teljes ciklust bele kell nyomni mert ha egyáltalán nem használod, akkor is meghal.

Én így tudom, de javítsatok ki ha tévedek!

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31003) Kommy válasza Darth_Revan (#31001) üzenetére


Kommy
veterán

[L:http://]szöveg ami látszik[/L]

[ Szerkesztve ]

(#31004) s3toraph válasza Darth_Revan (#31001) üzenetére


s3toraph
senior tag

Kommy gyorsabb (és ügyesebb) volt a válasszal :))

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31005) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Köszönet mindkettőtöknek :)

(#31006) mackosajt válasza s3toraph (#31000) üzenetére


mackosajt
addikt

eDigital nyert, ahová küldtelek volna esetleg, azok meg nem forgalmaznak szinte semmit asrock-ból.
ráadásul a 18100-as összeg miatt ingyen házhoz is szállítják, ha kéred, viszont a boltban tuti nem lesz készleten, erre számíthatsz

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31007) s3toraph válasza mackosajt (#31006) üzenetére


s3toraph
senior tag

Rendben, akkor edigital nyert, köszi az infókat! :R

Érdekelne azért melyik boltra gondoltál, hát ha van más cuccuk jó áron. Pl. debreceni boltban eddig akárhogy gugliztam, nem találtam xigmatek asguard pro-t. :(

Darth_Revan : nincs mit.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31008) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

sziasztok.
Korábban volt a akikkel jó vigyázni... topik, ahol lehetett jelenti bizonyos dolgokat. Ilyen topik már nincs ? Mert sajnos nem találok...

szerk.: össze lett vonva, most már megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#31009) s3toraph válasza DJ WOKKY (#31008) üzenetére


s3toraph
senior tag

Van csak összevonták másikkal, ez a mostani:
http://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/friss.html

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31010) mackosajt válasza s3toraph (#31007) üzenetére


mackosajt
addikt

Szent Anna/István úti boltok, vagy Czegléd u.

Ha amúgy hajlandó vagy picit utazni, vagy van rá lehetőséged, tudok ajánlani egy nagyon tuti nyíradonyi boltot, vagy egyet Berettyóújfaluban.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31011) s3toraph válasza mackosajt (#31010) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi!
Jöhet, nem nagyon utazok, de nem árt talonba, mert ha világbajnok áron van valamilyen termékük ami kell nekem, akkor akár el is mennék érte.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31012) DJ WOKKY válasza s3toraph (#31009) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

közben megtaláltam én is, köszi azért :R

(#31013) brd válasza Melack (#30994) üzenetére


brd
nagyúr

De csak akkor, ha nem 100%-re feltöltve rakja el, mert az nem jó neki. Olyan 40-50%-ra érdemes tölteni, és úgy nem használni. De normálisabb laptopok tudnak olyan beállítást, hogy hálózati áramról használva sem tölti fel teljesen. Ha ilyenről van szó, akkor ezt be kell állítani, és ilyenkor teljesen felesleges kivenni az akku't, mert áramszünetkor/ingadozáskor jól jön.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31014) nábob


nábob
tag

Powerpointban lehet valahogy diagrammonkat animálni? Arra gondolok, hogy mondjuk egy oszlopdiagram szépen leesik mondjuk 70%-ról 20%-ra. :)

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#31015) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

túlfeszvédővel kapcsolatos kérdés:
nem enged be olyan mértékben áram többletet a rendszer bármilyen hibájából adódóan, amely kárt tenne a gépben. egyébként ugye ha a hdd-nek nem tesz jót, akkor az alaplapnak sem, nem igaz?
és mi van az ssd-vel?arra milyen hatással van?"

(#31016) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Olyan program kellene, ami zene lejátszása után automatikusan leáll. Tud valaki ilyet? Fontos lenne.

(#31017) KaiotEch válasza Imy (#31016) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Persze. Ne tegyél be több számot a listába és leáll.

Amúgy mi áll le a gép vagy mi?

(#31018) Qru válasza Ice&Lime (#31015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a táp jóminőségű max az füstöl el vagy maga a túlfesz védő a többi komponens nem. Ártani nem árt se a lapnak se az ssd-nek, mert ha áramkimaradás van akkor ugyan az történik mintha kikapcsolnád a gépet simán. Megszakad az áramkört és kész.
A hdd-nek azért ártalmas egyedül, mert az olvasó fej(ek) sérülhetenek illetve a lemez is maga. Ha kikapcsolod akkor ugye "kiáll" a olvasófej, a külön erre kialakított "parkoló helyére megy". Ha hirtelen megy el az áram akkor meg nem.
Egyedül annyi hátrány ér még, hogy ha így hirtelen leáll a gép akkor a nem mentett adatok elvesznek.

#nincsbennetarcsi

(#31019) Ice&Lime válasza Qru (#31018) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szóval lehet, hogy a túlfeszvédő mégsem nem védi meg a tápot? akkor mire jó?, mert azt mondtad max az füstöl el vagy a túlfesz.

(#31020) DJ WOKKY válasza Ice&Lime (#31019) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha ennyire meg akarod védeni a gépet, akkor javasolom az új típusú fí-reléket. Ezekben található villámlás elleni rendszer, ami nem engedi át a túlfeszültséget, ha baj van.
Ez akkor is működik, ha elmegy az áram és túlfesszel jön vissza. Kicsit nézz utána, s ezzel nem csak a gépet véded le, hanem a komplett hálózati rendszered.

(#31021) mackosajt válasza mackosajt (#30998) üzenetére


mackosajt
addikt

Szerintetek ezzel jutott valamire a kolléga? Kérdezzek rá priviben? :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31022) Qru válasza Ice&Lime (#31019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs nem voltam elég egyértelmű. A túlfesz védő megvédi a tápot is. A táp akkor döglik meg ha nincs túlfeszvédő vagy az rossz minőségű és átengedi a túl feszt.
Ha van túlfeszvédő max az purcan ki de ahhoz nagyon erős áram kell hozzá (pl villámcsapás).

Én is használok túlfeszvédős elosztót. Van a tápomban rendes védelem, de inkább veszek 5k-ért egy túlfeszvédős elosztót, mint sem ha beüt a krach akkor a 25k-s tápom haljon.

#nincsbennetarcsi

(#31023) Vakegérke válasza mackosajt (#31021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hagyd a csudába. Majd szól, ha gondja van. Ha sikerült kinyitnia, örömében biztos elfelejti kimondani a bűvös szót: köszönöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31024) DJ WOKKY válasza Vakegérke (#31023) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

... vagy már flexel kinyitotta, most azon gondolkozik, hogy hogyan tudja visszazárni :DDD

(#31025) #25712384 válasza Ice&Lime (#31019) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ha használsz túlfeszültségvédő eszközt, ami ér is valamit. Akkor az a konnektor és a tápegységed között fog elhelyezkedni jobb esetben. Ilyenkor a túlfeszvédőd fog elszállni, ha jön a baj. Viszont, ha nem használsz ilyen eszközt, hanem a tápegységet a konnektorba / elosztóba dugod, akkor túlfeszültség esetén a tápegységed fogja meg (ha rendelkezik megfelelő védelemmel) és legrosszabb esetben elfüstöl, de a géped többi része védve lesz.

Qru: bocs, hogy mindig utánad pár perccel leírom ugyanazt már második alkalommal! :B Legközelebb megnézem, hogy írtak-e már elém, mielőtt elküldöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#31026) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

huhh, köszönöm mindenkinek tényleg!
jó sok mindent mondtatok érthetően is.
mondjuk jelen esetben nem villámcsapás ellen, hanem áramkimaradás ellen gondoltam ezt az egész hercehurcát, amit most folytatok itt veletek. :)
áramkimaradás esetén csak egy olyan választ szeretnék hallani tőletek, hogy véd e a túlfeszvédő vagy sem?

(#31027) nábob


nábob
tag

Powerpointban lehet valahogy diagrammonkat animálni? Arra gondolok, hogy mondjuk egy oszlopdiagram szépen leesik mondjuk 70%-ról 20%-ra. :)

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#31028) s3toraph válasza DJ WOKKY (#31012) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nincs mit. :)

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31029) #25712384 válasza Ice&Lime (#31026) üzenetére


#25712384
törölt tag

Áramkimaradás során, leáll a géped, a túlfeszvédő nem termel áramot szóval olyankor kikapcs. van, a kimaradás előtti / utáni esetleges feszültségingadozások ellen védve vagy vele.

[ Szerkesztve ]

(#31030) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok! Mi a baja annak a PC-nek ami bekapcsolás után, a Windows logo megjelenését követően egy másodperces kék háttérrel rendelkező szöveg fogad és újraindul? :U

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#31031) s3toraph válasza brd (#31013) üzenetére


s3toraph
senior tag

100%-on tárolni az miért nem jó neki? Elmagyaráznád kérlek, mert én úgy tudtam hogy jó... :O

Igen ilyen akkuvédelem van pl. samsungban és sony vaio-ban, be lehet állítani ha jól tudom két szintet, 50% oll. 80%-ra engedje feltölteni. Azt promózzák hogy így kitolható az akku élettartama. Bár ezt nem vágom miért van így, ha igaz egyáltalán.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31032) Imy válasza KaiotEch (#31017) üzenetére


Imy
veterán

A program álljon le, azaz lépjen ki, ha lejár a zeneszám.

(#31033) s3toraph válasza agoka07 (#31030) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem mikor legutóbb ilyen kék képernyőm lett bootkor és újraindult a gép, nem szerette az alaplapom a ramom. Szóval én ramra gyanakszom.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31034) Ice&Lime válasza #25712384 (#31029) üzenetére


Ice&Lime
veterán

értem, ez jó hír.
erre alkalmas a legolcsóbb is vagy valami drágábbat kell venni?

(#31035) s3toraph válasza Ice&Lime (#31019) üzenetére


s3toraph
senior tag

Tudtommal arra jó, hogy a hálózati feszültségben lévő kisebb ingadozásokat kiegyenlíti. egy gagyi tápot amiben nincs védelem egy kis feszingadozás is kinyír(hat). Villám az más tészta, több 1000V, attól egy túlfeszvédő nem bír megvédeni.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31036) Ice&Lime válasza s3toraph (#31035) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én áramkimaradásra szeretnék valamit, tudsz ajánlani is olyat ami nem gagyi de azért jó és nem annyira drága?

(#31037) mackosajt válasza Ice&Lime (#31036) üzenetére


mackosajt
addikt

akkor neked szünetmentes kell inkább?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31038) Lompos48 válasza s3toraph (#31035) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem. A hálózati feszültségben lévő kisebb ingadozásokat CSAK váltóáramú feszültségstabilizátorral lehet kiegyenlíteni. Rövid csökkenésekre, kiesésekre pedig szünetmentes táp (UPS). A feszültségvédelem véd a nagyobb értékektől és konstrukciótól függően esetleg lekapcsol a túl kicsi értékek esetén.

A túlfesz védelem leggyakrabbak varisztorokkal van megoldva. Ezek nagyon rövid ideig (mondjuk pár mikroszekundum) nagyon nagy áramot képesek elvezetni (akár párszáz ampert). Feszültségértékenként vannak osztályozva, de elviselt teljesítmény és kapacitás szerint is. Vannak nagyon gyorsak is, nanoszekundum válaszidőkkel.
Hasonló védőalkatrészek készülnek félvezetőtechnikával is (pl. transsorb).

Röviden még annyit, hogy villám ellen tényleg semmit nem lehet tenni. Ott nem 1000V nagyságrendű a feszültség, hanem lehet millióvoltokban számolni, elképzelve az általa generált áramerősségeket. Szerencsére a nagyobb bajokat legtöbbször nem direkt a villám, hanem a villám okozta hatalmas villamos térváltozások generálják, ami már kivédhető a fent említett eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#31039) mackosajt


mackosajt
addikt

Én is kérdezek már.

win7 -ről másik win7 gépre hogyan tudok belépni, miközben azon egy felhasználó be van jelentkezve?
Mindkét gépen van felhasználóm, ami rendszergazda.
egy hálón is vannak, látják is egymást

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31040) Lompos48 válasza mackosajt (#31039) üzenetére


Lompos48
nagyúr

TeamViewer például, csak mindkét gépre kell telepíteni.

(#31041) brd válasza s3toraph (#31031) üzenetére


brd
nagyúr

Mert a Li-Ion cellák egyik legnagyobb ellensége (gyorsítják az öregedést, vagyis a cellák kémiai energiatároló-képességének csökkenését) a magas feszültség, a másik a melegedés. Az olcsó laptopok úgy működnek (bár ez már javulni látszik), hogy egy kis áramszünet után is visszatöltik 100%-ra az akkut, teljesen feleslegesen. A töltéstől melegszenek, és így folyamatosan magas feszültségűek is lesznek a cellák, ettől gyorsabban öregszik a Li-Ion akku. A kavarodás abból származhat, hogy pl. a közlekedési eszközökben előszeretettel használt ólom-savas akkuk pont attól öregszenek kevésbé, ha teljesen fel vannak töltve.

The only real valuable thing is intuition.

(#31042) mackosajt válasza Lompos48 (#31040) üzenetére


mackosajt
addikt

de úgy akarok belépni, hogy én ott közben rendszergarázdálkodjak, miközben a fiam csak mezei userként van belépve

amúgy TeamViewer-t nem is kell telepíteni, úgy is lehet futtatni már, de nem azzal akarom megoldani.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31043) s3toraph válasza Ice&Lime (#31036) üzenetére


s3toraph
senior tag

Túlfeszvédőből APC, vagy Belkin, nekem is annó ezeket ajánlották (nekem APC van). Áramkimaradás ellen egy szünetmentes tápegységet kell beszerezni, ezzel át lehet hidalni 5-10 percet vagy többet (akksi(k)tól függ) amíg biztonságosan leállítod a gépet. Utóbbiból így hirtelen nem tudok márkát ajánlani, nincs vele tapasztalatom, de többségükben van beépítve túlfeszvédelem is.

Már megválaszolták. :B

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31044) s3toraph válasza Lompos48 (#31038) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm a kijavítást, legalább nem vezetek félre senkit akaratlanul! :R
Nekem így magyarázták, ezek szerint meglehetősen felületesen...
A villámra meg csak hasra ütöttem, érzékeltetni hogy nagyságrendekkel több mint a 230V. :B

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31045) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

köszönöm mindenkinek a segítségét és a válaszaitokat!!!

(#31046) Lompos48 válasza s3toraph (#31044) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Semmi gond. Szívesen teszem, amikor tudom.

(#31047) s3toraph válasza brd (#31041) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszi az infót! :R

A Li-polimert is vágod? Azt magyarázták nekem róla, hogy nem merül egy laptop ilyen akksival, ha nem használom, szemben a Li-ional, viszont kisebb teljesítményt is bír leadni ha terhelve van a gép.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#31048) KillHates válasza fraba (#30981) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Megcsinálom fél óra alatt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31049) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi (nem tudom ez e a megfelelő topicja), hogy például ilyen képeket, hogy/mivel lehet készíteni?
Konkrétan egy semleges háttér készítésére gondolok (remélem így érthető). Hogyan tudnám ezt megoldani?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv: Divi

(#31050) mackosajt válasza fagylalt (#31049) üzenetére


mackosajt
addikt

Photoshop?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.